B, A. HELDER ZOOM- Fijiae Bonbons. J. MEEUWS' Kallsleverpastei Heiterf blijven gevestigd: Grocnhazengraclit 4. Telef. 217. AMESTES®. ÜK UUACIKUSI4. Vrijwillige Verknoping, KANTOOR en PAKHUIZEN Een lütüiiS „HET GHOOTE VAT", Tan de Firma Wijnlioopers, Te Ingezonden. Vragen en Antwoorden. 174 21 nlot de VruchUn met slechten brande- ■wUn, maar gebruikt de vanouds be kende prima kwaliteiten INHAAK- mïA.\t)i;\ÏIJ.V uit de Siytery Kraaierstraatl.hoekNiciiweRyn. f 1.03, f 1.13, f 1.23 per liter, bQ 5 liter 2 pCt. korting. 172 15 Aanbevelend, P. B. ERADES. Op llaainlai; den 22sten Jnll 1912, des voormiddags ie elt aren, r-ün Burgemeester en Wethouders der gemeente Leiden voornemens op het Raadhuis aldaar, AAK TK BE* SIKOË1I: (Bestek No. 21.) Het afwerken van een terrein in de gemeente. Uegstgeest ten behoeve der nieuwe Boomkwee- keiij en het daarop bou wen van een Bergloods (in 2 perceelen.) (Bestek No, 22.) Het bouwen van een Marktkantoor op de Nieuwe Beestenmarkt. De bestekken en de teekeningen liggen ter Inzage en overname op het JBureau van Qemoentewerken op elksn werkdag de besteding vooraf gaande van 's morgens 9 tot 's mid dags 4 uren en zyn aldaar per stel A fl.verkrijgbaar (franco per poet f 1.06) zoolang de voorraad strekt. Aanwyzing ln loco zal worden gehouden op Dinsdag den 16den Juli 1912, des voormlddngste 10 uren van beatek No. 22 op het bouw terrein aan ds Nieuwe Beestenmarkt en 's voormlddag8 11 uren van bestek No. 21 op hot terrein te Oegstgeeat (lDgang Ryneburgorweg by Villa „Pomona"). tl 15 Verdere inlichtingen verkrijgbaar ten Bureau Gemeentewerken dagelyks tueschen tien en twaall uren. in het Notarishuis aan Den Burcht te Lolden, by Sihla opbod Zaterdag; 6 w™® Jali 1932, by afslag Zaterdag 13 Jalil9l2, desavonds te hallacht urén, ten overstaan van Mr. H. M. A. COËBËBGH, Notaris te Leiden, vaneenige HUIZEN en ERVEN te Leiden. 1 Het KOFFIEHUIS, waarin thans vergunning tot verkoop van eterken drank in het klein, zeer gunstig ge legen, op een der beste standen van de Haarlemmerstraat, plaatselijk gemerkt Nr. 115 groot 2 area 64 centiaren, met uitgang in ds poort, uitkomende aan den 8tilien RUn. Het perceel, dat een gerel- breedto heeft van tien meters, en door ligging en grootte tot zeer vele andere doo'einden uitstekond geschikt is, bevat: grootoKoffiekamer Bergplaats voor Ry wielen, etc. Zy-of Voorkamer, Achterkamer met Stook plaats en Qootstesn, Magazijn en groote Plaate met twee Schuurtjes; boven: groot Portaal, ruims Voor kamer, drie Slaapkamers, twee Zolders en verdere gemakken. De kamers zyn behangen en voorzien van Kaston en Stookplaatsen. Het perceel heelt Qaa- en Duin waterleiding. In eigen gebruik. Te zien: in de weken van veiling en afslag op Woenadag en Donderdag van 9 12 en van 2—1 uur. 2. Hot goed onderhouden BURG ER- WOONHUIS mot afzonderlijke BOVEN WONING, benevens daarnaast gelegen Poort, en Tuin, to Leiden, aan den Eynsburgereingel, gemerkt Nr. 40 en 40a, groot 2 aren 9 centlaren, be vattende: Geplaveide Gang, Voor kamer, Alkoof, Tuinkamer en Serre, Keuken, Bergplaats en voorts Tuin met Schuur; de afz. Bovenwoning heeft groote on kleine Voorkamer, Alkoof, Binnenkamer met Serre, Keuken, Bykouken en Zolder mat twos Kamertjes. De Kamers zyn be hangen, geplafonneord en voorzien van vele Kasten, Stookplaatsen, waar van een met marmeren mantel, en verdere gemakkon. Het perceel heeft Gas- en Duin waterleiding. Het Benedenhuis Is ver huurd geweest voor f 200 per jaar het Bovenhuis Is verhuurd voor f 20 per maand. Ta zien, in de weken van veiling en afslag, op Dinsdag en Donder dag van 24 uur. 8. Het WINKELHUIS aan de Lammermarkt Nr. 33, groot 66 cen tlaren, bevattende, Winkel, Binnen kamer met Bedstede, Keuken, Plaats en Tuintje; boven, Voor- en Achter kamer en Zolder. De kamers zyn behangen en voorzien van Kasten, Stookplaatsen en verdere gemakken. Verhuurd por week voor f 3.60. Het perceol heelt Gas-en Duinwaterleiding. 4. HetHür3en ERFtn de Kruisstraat Nr. 43, groot 67 contiaren, bevat tende, Gang, Voorkamer, Achterkamer en groot» Plaats; boven, Voor- en Achterkamer, Zolder en verdere ge makken. Ds Kamsrs zyn behangen en voorzien van Kasten, Stookplaatsen en vtriere gemakken. Verhuurd per week in twee gedeelten samen voor f 3. Hot perceel beeft Muntgas en Duinwaterleiding 6. Het HUIS en ERF, in de Hira- kelsteeg Nr. 80, groot 27 centiaren, bevattende, Gang, Voor- en Binnen kamer, Keukenlje, Zolder en verdere gemakken. Verhuurd per week voor f 1.40. 6. Het HUIS en' ERF, naast het voorgaande, Nr. 32, groot 27 centi aren, bevattende, Gang, Voor- en Binnenkamer, Zolder en verdere ge makken. Verhuurd por week voor 1.40. 7. Het HUIS en ERF, in de lste Haverstraat, Nr. 33, groot 82 conti aren, bevsttende, Voor- en Binnen kamer, Plaats, Zolder en verdere ge makken. Verhuurd per week voor 71.60. De perceelen hebben Duin- wal erloiding. 8. Het WINKELHUIS, In de 2de Groenesteeg, N.38, groot 60 centi aren, bevattsnde, Winkel, Binnen-- kamer, Keuken en Plaate; boven, Voor- en Achterkamer, Zolder en verdere gemakken. De kamers zyn behangen en voorzien van Kasten en Stookplaatsen. Verhuurd geweest voor f 2 75 per week. Het perceel heeft Gas- en Duinwaterleiding. Te zien, perc. 8 tot en mot 8, daags voor en op de dagen van veiling en afslag van 112 uur. Aanvaarding en Be taling, 15 Augustus 1912. Masriore inlichtingen zyn te be komen ten kantore van voornoemden Notaris, alwaar tusschen de veiling en den afslag op a'ls werkdagen ran 10 2 uur verhoogingen kunnon wor den gedaan tegen genot van één vijtclo der verhoogsom. 8634 122 29 60 „Tor* navoiging"s De heer J. KOMIJN, Wynhandolaar, Bagynhof 70, te Dordrecht, schrijft ons: „Gaarne gesf ik U verlof om myns bevinding met de Sangulnöse bekend te maken. Ik ben nu 35 jaar; al Tan myn ryftiende jaar af ben ik aan het tobben met myn maag. Ik had hartkloppingen, pUn in myn rug, steken door myn lyf. Vyf jaar goleden, na den dood van myn dochtertje, verergerde myn toestand zóó, dat lk byna geen werk meer doen kon. Twintig jaar lang heb ik versterkende mid delen gebruikt; soht doctoren heb ik geraadpleegd; het heeft my niets geholpen. Sinds ik Uwe Sangulnöse gebruik, ga lk heerlUk vooruit. Ik heb geen last meer van myn maag; ost Hink; slaap goed; geen hoofdpyn en geen hartkloppingen meer; ook geen pyn meer in den rug en geen steken door myn lyf. Ongeveer een half jaar lang heb ik de Sangulnöse gebruikt; en lk voel my beter dan ooit te voren en kan nu myn werk weer met lust deen. Doidrechl. J. ROMIJN. De Sangulnöse ls een afdoend middel in alle gevallen van bloed armoede, zenuwzwakte en algemeens verslapping. Verouderde gevallen waar niets mesr hielp, luisterden naar de Sanguinose. Zy verrijkt het bloed, versterkt de zenuwen; overwint vermoeienis, lusteloos- heid, gebrek aan kracht en energie en bevordert die algeheels j opgewektheid, die by een volmaakte gezondheid behoort. Wanneer gy geen baat govonden hebt by uwe tegenwoordige behandeling, of wanneer gy behoefte gevoelt aan een algemeens versterking, neem dan de proef met de Sanguinose I En gy zult er even dank baar voor zyn als de heer ROMIJN ln Dordrecht. 162 84 SANGUINOSE kost per fl. 1.50; 6 fl. 7 8.-; 12 fl. f 15.— WACHT U VOOR NAMAAK! Dsn Haas, VAN DAM Co. Ts verkrijgen by de meeate Apothekers en goods Drogisten. Te Eeldea by D. M. KRUISINGA, REIJST KRAK. J. H. DIJK HUIS, S. A. BROERSE, GEBRs. CHRISTIAANSEte Katwyk a/Z. P. BLOOT; te Noordwyk: JOH. v. d. VEGT, G. A. E. DUYSTER; to Rynsburg: C. ZANDBERG; te Voorschoten: A. T. ELZINGA; te Lisse: HANSEN—Rkcïebste Hlllegom: C. BROEKESte Al/en a/d. Ryn: VAROSSIEAU Zn.; te Hazerswoude: J. ZWEMSTRA; te Koudekerk a/d. Ryn J. MAAT; te Benthuizen: M. RENZINK. M met TUIN te Imai* of te koop* Hoogewoerd 72. Te bevragen: Utrechtech Jaagpad 10. 66 8 tegen 1 Augustus oen HEBBEN- HUIS met TUIN, Wasstraat 6, A 400 p. jaar, een ditu Btlder- dykatraat 114/ 450 per jaar, sen dito Heerenstraat 128 a 325 p. jaar, een dito Witte Singal A 750 per jaar en een IIEEKENÏÏIIIS met T1JÏN Mariënpoelstraat A 325 p. jaar. Te bevragen by JAN BOTER- MANS, MiddelBtegracht 28 en Woning gids,. Boommarkt 11. 8918 18 Mollen- en Rattendood Feuizla, A f 1.95 per flacon mot gebrulks- aanwyzing, welke voldoende Is om 1000 mollen te dooden. (Mollendood ie niet gevaarlyk voor honden, katten of varkens). Let op Sluit-etiquet voor zien van de handteekenlng Dr. FENIX, dit waarborgt echtheid. Maatschappij „Imperator", Haarlem, kan U circa 1800 attesten verschaffen, zoowel uit binnen- als buitenland. Te Leiden verkrflgbaar by firma REIJST KRAK, Drogisten, Steenstrsat 41 en J. ELZINGA, Drogist, Hoogstraat 6. 168 20 20 eo 21 Cents per Esiikje. Avondvergadering. Goedgekeurd worden eenige wetsontwer pen. Pensioenregeling Spoor- personeel. Aan de orde was daarna het wetsont werp betreffende nadere overeenkomsten met de Mij. tot Expl. van Staatsspoorwe gen en met de H. IJ.-S.-M. betreffende de pensioenregeling voor haar peraoneel. De heer Troelstra releveerde, dat 'door het spoorwegpersoneel zelf op aanne ming is aangedrongen. Hierdoor is aange wezen de houding van hen, die voor het spoorwegpersoneel opkomen. Spr. zou dan ook niet ageeren tegen het ontwerp en er zijn stem aan geven, zij het dan ook zon der geestdrift, en noodgedrongen om één punt er in, de kwestie van het medezeggen schap van het personeel in het pensioen fonds der S.-S. Spreker herinnerde er aan, dat dit punt reeds aanleiding heeft gegeven tot uitvoerige debatten. Spreker oordeelde, dat de vergelijking door den Minister van de positie van het spoorwegpersoneel met die der burgerlijke ambtenaren niet geheel opgaat en betoogde, dat het wel degelijk van belang is, dat het personeel nog Jiet een en ander te zeggen zal hebben. Onjuist achtte spreker 's Ministers argu ment, dat "het personeel volstrekt geen risico heeft te dragen bij de nieuwe regeling m.n. wat betreft verhooging van de bijdra ge, wat samenhangt met het beheer van het fonds. Noodgedrongen geeft spreker, zijn afketi ring uitende over het beleid van den Minis ter, zijn stem. De heer J anesen (Maastricht) noem de de regeling een goed stuk werk, al deelt hij voor een niet klein deel de bezwaren van den heer Troelstra, met name de op heffing der beheer-commïssie, betreurd door wel de kleinste, maar de beste helft van het personeel, de organisatie-mannen. Spreker hoopte, dat de Minister de direc tie zal aansporen het. personeel zooveel me dezeggenschap te geven, als met zijn stand punt mogelijk is, en dat het personeel, het welk niet onder gewone omstandigheden bij de S.-S. kwam, van de verbeteringen zal profiteeren, m. n. het Rij np er son eel en dat van den Maastrichtsohen spoorweg, hetwelk in 1896 bij de S.-S. kwam. De heer Yan Doorn bracht hulde aan den Minister, aan wiens houding het per soneel te danken heeft, dat de pensioen aanspraken op vaster basis staan. De op heffing der beheers-commissie is teD volle gemotiveerd. De beer Treuh noemde de opheffing anti-sociaal en reactionnair. Toch zal ook hij voorstemmen, erkennende, dat de Mi nister wien ook hij hulde bracht, voor een moeilijke taak stond. Bedenkelijk achtte spreker het, dat we hier den weg opgaan van subsidieering der Spoorwegmaatschap ij en met behoud dier tegenwoordige regeling, een subsidie, naar Bpr.'e berekening van 1 millioen per jaar. Spr. vroeg 's Ministers toezegging, dat het geen precedent «al zijn van subsidieering der Spoorwegmaatschappijen op grond van het algemeen belang. Ook uit finan cieel oogpunt is d)e regeling niet onberispe lijk, was voort® het betoog van den spr-, die hoopte, dat bij de begrootfng jaarlijks rekening zal worden gedaan omtrent dteze belangrijke subsidie. Hij vroeg, of binnen kort te verwachten is een dergelijke rege ling voor het voormalig Rijnspoorperso- neel, dat zich indertijd niet heeft neerge legd bij de pensioenvoorwaarden. De Minister van Waterstaat, na dank gebracht te hebben voor dJe tot hem gerichte woorden, inzonderheid van den heer Van Doorn, zette uiteen, dat van een subsidie niet gesproken kan worden, waar het hier geldt een compromis, dat den staat groote voordeelen en zekerheid brengt. De beheercommissie past niet in deze regeling, waarbij alle risico is weggenomen. Voor het Rijnspoorpersoneel zal hij zeer spoedig met een regeling komen. Een motie zou spr. bij aanneming niet naast zich leg gen; hij zou dan een regeling zoeken, waarin de beheerscommissie paste, maar aan he»t personeel zou daarmee geen dienst bewezen worden. Daarna wordt het wetsontwerp z. h. aangenomen, evenals eenige wetsonwerpen van ondergeschikte beteekeniB, o. a. be treffende wederopenstelling van de gele genheid tot inwisseling van muntbiljetten. In het wetsontwerp tot wijziging van de Militiewet zag de heer VanDedem wij ziging van onze Mimtpolitiek. Hij vereenig- de zich niet met het beginsel van het wets ontwerp, maar juicht, de vijfguldenstuk ken toe. De Minister van Financiën betoogde daarop, dat de heer Van Dedem de strekking van het wetsontwerp ver keerd begrepen heeft en dat de gouden standaard behouden blijft met zoo weinig mogelijk zilveren munt. Maar het gouden „vijfje" zal de rijksdaalders niet geheel kunnen vervangen. De heer De Meester, die de bezwo-' ren van den heer Van Dedem niet deelt, verdedigde een amendement, om Ned.- Indië niet te doen deelen in verliezen ten gevolge van ontmuntiiig of vermunting. De Minister van Financiën «n van Koloniën zetten daartegenover uiteen, dat van verliezen voor Inddë geen sprake kan zijn, wel van voordeelen. Over het amendement wordt heden, Vrij dag, gestemd. De heer VanDedem verdedigde een amendement om het nikkelen stuivertje te laten vervallen; de heer S ohap er wilde een ronden stuiver met een gaatje door de krul van de 5; de heer Kooien stelde voor, handhaving van het bestaande stui verstuk. De Minister van Financiën be streed afschaffing van den stuiver en ver dedigde den door hem voorgestelde vier kanten met afgeronde hoeken. Ook over het amendement-Kooien zal heden, Vrijdag, worden gestemd. Nadat de heer Heemskerk een amen dement had toegelicht om de oude gou den munten, krachtens de wetten van 1816, 1825 en 1847 geslagen, opnieuw als wettig betaalmiddel te erkennen, wordt de vergadering verdaagd tot Vrijdagochtend elf uren» Mijnheer de Redacteur 1 Ondergeteekenden vragen TJ beleefd nog eenmaal eenige plaatsruimte in het „Leidsch Dagblad," ter beantwoording van het schrijven van den heer Jan Boter mans, voorkomende in het nummer dd. 1 Juli 1912. De heer Bote moans verwijst hen naar het „Onder onze Vroede Vaderen." Zij hebben dat goed gelezen, doch kan d© schrijver van „Onder onze Vroede Vaderen" zich ook nu niet hebben vergist, zooals hij dat klaarblijkelijk deed ten opzichte van het door den heer Roem gesprokene, inzake de restauratie der kosterwonig aan de Hoog- landsche Kerk? (Zie daarvoor het nummer van dien 29sten Juni 1912). Zoolang de ver slaggever van de Raadszitting niet ver klaart, dat hetgeen door den heer Boter- mans is gezegd, verkeerd i9 weergegeven, mogen zij gelooven, dat hij heeft gespro ken van „bewoners." Zij hebben thans akte genomen van zijn verklaring, dat hij „eige naars" heeft bedoeld. Verder betoogt de heer Botermaiis, waar om de eigenaars der huizen schuld hebben. Maar kon de curator in het faillissement de straat niet verkoopen, of althans ten verkoop presenteeren, ook zonder dat ge noemde eigenaars zich met hem in verbin ding stelden? Heeft de curator dit gedaanzoo ja, was er dan geen kooper? Zoo neen, is dan niet veeleer de curator, zij het ook onwillens, oorzaak, dat de tegenwoordige toestand kon geboren worden? Bovendien weet de heer Botermans als zijnde zelf zakenman, zeer goed, dat wil men iets voor een koopje hebben, men niet naar den verkooper gaat om te zeggen: „Och, verkoop mij dat asje blieft Men wacht liever zijn tijd af. Op hun vraag omtrent de hypotheek ad f 70,000 geeft de heer Botermans een voudig geen antwoord. Wel roert de beer Boekee in zijn ingezonden stuk dit onder werp even aan, maar veel licht geeft dat ook al niet. Waarom zij het verstandiger ha-ddJen gevonden, dat de heer Botermans in deze kwestie had gezwegen? Dit gedeelte van hun sohrijven was niet zoo zeer gericht tegen den heer Botermans ïn zijn kwaliteit als Raadslid^ doch had meer betrekking op zijn verwantschap tot den lastgever van de uitbrekerij, die, zoo als de heer Botermans uit het adres der bewoners van de Stadhouderslaan heeft kunnen zien, volgens door B. M. H. Keiler afgelegde verklaring Jacob Botermans is geweest, zijnde een broeder van het Raads lid Ten slotte geeft de heer Botermans als zijn meening te kennen, dat, als de ge meente Leiden, de onderwerpelijke straat thans overneemt en in orde laat brengen, zij straks betreffende slopjes en lanen het zelfde moet doen. Kan nu de Stadhouders- laan, die m het stratenplan van de ge meente ia begrepen, vergeleken wordien met slopjes, waarin dikwijls reeds wonin gen zijn afgekeurd en andlere op het punt staan, dat lot te ondergaan? Bovendien geven èn slopjes èn lanen in den re-gel slechts toegang tot de daarin staande hui zen, terwijl de Stadhouderslaan tot publie- ken verkeersweg is bestemd. Ondergeteekenden vertrouwen dan ook, dat er voldoende Raadsleden gevonden zul len worden, die van oordeel zijn, dat de gemeente Leiden niet mag dulden, dat door tegenwerking, van wien dan ook, een modderpoel zal ontstaan, waar een flinke nette straat, tot Leidens verfraaiing bijdraw gende kan wezen. Mijnheer de Redacteur, onder vriende lijken dank voor de opname van voren staande. Hoogachtend, F. S. SJOERDSMA, Stadhouderslaan 13. L. YAN ASPEREN, Stadbouderslaan la. Leiden, 4 Juli 1912. CORRESPONDENTIE. Na de uit eenzetting door mej. Renaud in ons Blad van gisteren omtrent tegenwoordigheid van genoodigden op het schoolfeest in de Stadszaal nemen wij dienaangaande geen ingezonden stukken meer op. Vraag: Art. 159 .Wetb. van Strafrecht luidt: Hij, die opzettelijk bij of in het vooruitzicht van brand, bluschgereodschap- pen of bluschmiddelen wederrechtelijk ver bergt of onbruikbaar maakt, of op eenige wijze de blussching van brand verhindert of belemmert, wordt gestraft met gevange nisstraf van ten hoogste 6 jaren. Valt tou eigenlijk de bepaling van den commandant 'der brandweer dat bij brand geen spuit mag uitrukken of mag water geven, alvorens hij daartoe het sein heeft gegeven, niet onder dit art. te rang schikken En zouden de Assurantie-Maatsch. door dat hun door die bepaling Izooveel mieetr schade wordt toegebracht niet eens be zwaren bij de schade-regeling kunnen gaan makeh, en de Gemeente aansprakelijk kntu non gaan stellen voor een deel der schade? M.i. is toch de Gemeente, door goodkeiw ring to geven aan de bedoelde bepalingen,' oorzaak dat de Maatschappijen voel groo- ter verlies lijden. En wat denkt u van de regeling? Toen. de kleine stoomspuit was gearriveerd en gereed was water te geven, kwam' het sein, van inrukken. De slangen werden weer op gerold en reeds was de spuit al vertrok ken, toen plots geschreeuwd werd: „Terug, terug! Water, water!" en de spuit reed weer terug, legde opnieuw de slangen uit en begon water te geven. Antwoord: U vraagt nog al zoo iets. Laat .ons beginnen met te zeggen, dat alrb. 159 S.W.B. in dit geval natuurlijk bui ten toepassing blijft. Uw opmerking over de assurantie-maatschappijen is echter niet ongegrond. Inderdaad zou de verhooging der premiën voor Leidsohe panden uit hst ge beurde van .Woensdagmorgen kunnen vodrt- vloeden, al zal ook dit zoo'n vaart niet loggen. Op uw laatste vraag gaan wij niet in. Zij raakt den inwendigen dienst der brandweer en de beoordeeling van dezen angstig-fellen brand in dit nauwe straten- complex was moeilijk. Vraag: Kunt u mij met zekerheid mel den, of, volgens de laat-ste wijziging van do wet op het notarisambt, iemand, in het bezit zijnde van het eindexamen .H. B.-S- diploma, nog een examen in het Latijn moet afleggen, alvorens te wrorden toegelaten tot de examens voor candidaat-notaris Antwoord: Niet noodig. Diploma eind examen H. B.-S. is voldoende- Vraag: Indien op een dorp behoefte is' aan een tweede Ned.-Hervormde Kerk, wat niet is tegen te spreken en hoeren kerk voogden zijn daartoe niet te bewogen, al- hoe wei zij door Gemeenteleden, notabelen en predikanten daartoe worden aangespoord, be staan er dan nog regelingen, dat die kerk voogden er too gedwongen worden Wordt er aan een kegk en een derden predikant ook subsidie betaald? De bestaande Kerk is ontegenzeglijk te klein. Antwoord: U kunt er de Synode der Nederduitsch Hervormde Kerk moe in ken nis 6tellen en die kan er hoeren kerkvoog den over onderhouden. Maar als zoowel dé notabelen als do gemeenteleden van oordeel zijn, dat er nog een tweede kerk bij moet, dan is het 't best andere kerkvoogden té benoemen, die or ook zoo over donken. Vani het Rijk krijgt men er geen extra-subsidié voor. Wel kan er voor worden aangevraagd, maar de kans, dat er afwijzend op wordt beschikt, is groot. Uit de Synodale fondsen.' zal men ,er als het noodig is, misscihieaj iets voor 'geven, in geval de fondsen dedj Kerk zelf ontoereikend z$jn.

Leidsch Dagblad | 1912 | | pagina 6