N\ 16054- Maandag 24 Juni. A0. 1912. (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (§on- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. FEUILLETON. Wonderlijke avonturen. IDSCH DAGBLAD PRIJS DHR ADYERTENTIEN: Van 16 regels /1.05. Iedere regel meer 0.17^. Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine advertentiên van 30 woorden 40 Oents contantelk tiental woorden meer 10 Cents.-Voor het inoasseeren wordt/'0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 0 Oents; per 3 maanden 1 i f 1.10. Bniten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn 1.30. Franco per ppst ..2., 1.65. Vergadering Tan den Gemeenteraad Tan Leiden, op Dondoidag 27 Juni 1912, rï»s namiddag» t» halfdiie. Te behandelen onderwerpen 1. Benoeming van een adjunct-Directeur der Stedelijke Fabrieken van Gas en eleo- fcriisiteit. (139) 2. Rekening, dienst 1911, van.de Kamer tyan Koophandel van Fabrieken. (134) 3. Rekening, dienst 1911, van de Gezond heidscommissie. (133) 4. Rekening, dienst 1911, van de gestich- jben Endegeest-Voorgeest-Rhyngeest". (144) 6. Staat van af- en oversclirijving op de begrooting, dienst 1911, van het Geref. Minne- of Arme Oude Mannen- en Vrou wenhuis. (135) 0. Rekening, dienst 1911, van het Geref. Minne- of Arme Oude Mannen en Vrou wenhuis. (135) 7. Verzoek van de Leidsche Gymnastick- on Sahermvereeniging „Hercules" om het kosteloos gebruik van het gymnastiek lo kaal aan de PieteTskerkgracht. (140) 8. Verzoek van de Leidsche Gymnastiek- ên Scherm vereeniging „Excelsior" om bet kosteloos gebruik van het gymnastieklokaal 'der school in de Van-der-Werf-straat. (140) 9. Voorstel in zake de toekenning van gra tificatie# wegens 40 of 50-jarige dienstver vulling baj de gemeente. (137) 10. Verordening, houdende wijziging der warordening van 5 -December 1907 (Gemeen teblad No. 27), regelende dén rang en de IbcrcJ diging van de ambtenaren en bedien den ter Gemeente-Secretarie en op het kau- rboor van den Gemeente-Ontvanger. (138) 11. Voorstel tot het aangaan van een Overeenkomst inzake de uitbreiding van den (Leidschen Keuringsdienst van eet- en 'drinkwaren over de gemeente Voorschoten. (142) 12. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden voor het aanbrengen van verbeterin gen aan de vette-varkensmarkt. (136) 13. Voorstel: a. tot beschikbaarstelling van gelden voor 'de uitbreiding van de ijsfabriek en de koel- in rich ting van het Openbaar Slachthuis; b. tot ondersbandsebe opdracht van de levering van die uitbreiding aan de firma A. Borsig. te Tegel. (141) 14. Bezwaarschriften tegen aanslagen in 'de plaatselijke directe belasting, dienst 1911. 043) 9BANKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gelet op de artt. 12 en 37 der Drankwet; Brengen ter algemeene kennis, dat door ËDMOND H. F. PASSIER, hotelhouder, wonende te Leiden, een verzoekschrift is ingediend, om verlof voor den verkoop van alcoholhoudenden, anderen dan sterken drank, voor gebruik ter plaatse van ver koop, in het benedenvoorlokaal van het per- oeel Nieuwe Beestenmarkt No. 23. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. VAN HAMEL, Weth. Looo-Burgemeester. VAN STELTEN, Secretaris. Leiden, 24 Juni 1912. Leiden, 22 Juni. Hedenvoormiddag Werd: door B. en JVs- alhier aanbesteed: het maken v,an hei- jen beton fun doeringen van het gebouw vcor vuil verbranding en het uitvoeren Van bijbelioo. iende werken. Daarvoor waren ingekomen 13 biljetten, van J. Dietz, te Leiden, voor f16,843; J. van Stuivenberg, Den Haag, voor f 16,246 J. Stuurman, Ammerstal, voor f16,070; Corn, do Wijs, te Rijswijk, voor, f 15,847; M. Konings, te Sloterdijk, voor f15.670; O. de Ruyter, te Leiden, vcor f 15,659J. en ;W. Sohoonboom, te Voorburg, .f15,340; N. V. voor waterbouw., grond- tin fundeerwer- ken te Amsterdam, voor fl5j074; J. Vis ser Gz., te Papcndrecht, voor f14,540; J. H. van Hoveüi, te Dordrecht, voor f14,423; A. J. Zuiderhoek, Den Haag, voor f 14,180F. Volker F.Hz., te Sliedrechtj voor f 13,333|W. van der Hcogt, te Lei den, voor f12,989. De gunning wordt lattir bekèhd gemaakt. Musis Sacrum" heeft het gisteravond met haar oonoerb getroffen. Liet. weer waa zoo, dat mén heb niet boter kon wenschen tin waar het eigenlijk de eerste mooie zo- mer-Zcndagavond was, was het bezoek tal-_ rijk en ook in het Plantsoen on op den Zoeterwoudschen Singel genoten velen van do heerlijke tonen der muziek. „Orphoua", onder de uitnemende lei.ding van den heer Joh. Vink, heeft haar goeden naam gisteravond weer gehandhaafd en de „Muflis Sacrum'kbezoekors zeer aan zich ver plicht. Wij willen hier het afwisselend eh Welgekozen programma niet' in onderdooien bespreken, onze totaal-indruk is dat „Orpheus1"- onder do -testeriaerdsc-he mtizièk- gezelschappcn mag worden gorokend, on dat zegt genoeg. - - Voor den mooion fluitsolo, door den jon geheer J. Feitkamp, op de piano begeleid door mej. j. Mulder, moeten wij eön uitzon dering maken. Niet alleen bijwijze van. af wisseling, maar ook om de fijn head van toon en uitvoering viel dit nummer zeer in den smaak en word het onder ademloozo stilte aangehoord. Bij hot einde brak een warm applaus los. Het publiek was echter den geheelen avond in een enthusiast© stemming. Daartoe heeft 'behalve de muziek" zeker ook de heerlijke Zomernatuur medegewerkt. ,Men schrijft ons uit Katwijk-aam Zee De predikanten Hoek en Koers zijn behouden te Lerwick aangekomen, waar zij zullen arbeiden onder de Hollandscke visschers, die er tijdelijk vertoeven. De meeste vissohers- vaartuigon toch, di© uit IJmuiden uitva ren, gaan eerst naar Lerwick op de Sbetland- sclie eilandtin, om van daar uit ter visscherij te gaan. De predikanten hadden verscheidene kis ten, boeken en traotaatjes medegebracht, met de bedoeling die onder de visscliers uit té doelen. In de baai lag het politic-vaartuig „Dolfijn", dat het toezicht op de Noordzee uitoefent.. Ook op dit schip brachten zij een bezoek en werden, ze vriendelijk ont vangen. De samenkomsten met de zeelieden worden gehouden in de Siht-Clements-ohurch, die daarvoor bereidwillig afgestaan is. Bij hét eind-examen gymnasium te Gouda zijn geslaagd voor A.H. D. Otto- lander en O. M. Loef beiden te Boakoop; G-. E. F. Manuel, te 's-Gravênhage, en N- de Boer, te Gouda. VooT af dealing B.W- Cr. van Noordt, to .Boskoop; S. E. A. de Boor en J. Schilt, beiden te Gouda-. Voor heit natuurkundig examen aan do Rij lts veeartsenijschool ta' .Utrecht zijn o. o. 'geslaagd de hetireh iW F. viajn Beeld van Gouda, en L». ELkeltinboom, van Rijnzaiter- Woudo. Het verzoek aan de'ELrocIn van ingeze- tenen van Ternouzen om vernietiging van het Raadsbesluit tob stichting v&n een H. B.-&. aldaar, is afgèwezan. („Staind-") Nie 1- pensioen gerechtigde onderwij ztiro, die in 1906 'dooi wensch hébben te kennen 'ge geven niet in heb pensioenfonds te worden opgenomen, zullen een öctae beginnen om een wetswijziging te verkrijgen, opdat zij op dit besluit kunnen terugkomen. Uit hét algemeen verslag Van de Werk zaamheden van hef Koninklijk Instituut van Ingenieurs over 1911 blijkt, dab het getal leden, dab 'b vorig jaar bedroeg 1851 (1 colTespondeeneind lid, 6 eetreleden, 1416 ge wone en 429 buitengewone leden) bij den aanvang van 1912 gestegen was tob 1879 (10 ©ereleden, 1460 gewone en 409 buiten gewone leden). 1De opperwachtmeester Hiemstra, van hot ,4de reg. velcLarb. te 's-Htirtogenbosdh, is benoemd tob conducteur der art. te .Woer den. Heden is hét vijftig jaren geleden', dat Idle oudste der Amigterdamsche genee»- heèren. dr. L. van Doesburgh, den titel van miedicinae doctor yerjvidrf op een disser- sertatie over het pathoiogisch-anatomiscli on derzoek van een geval van levercaircinoom. Kort daarna vestigde hij ziolials genees heer daar ter stede, waar Kg sedert zijn- praktijk uitoefent. r— Men méldt ons uit Amsterdam: Vrij dag as vanwege do directie der Mairine aan den état-major van hét Noorscho oorlogs schip „Frifhjofeen autotocht door Noord- Holland aangeboden. De lunch werd ge bruikt in „Duin-en-Daal" bij Bloemcndaal. Zaterdag brachten de officieren een bezoek aan Marken en Volendam. Hedenmiddag bood de oommandant van de „Frithjof", kapitein- luii. tér zee S. ScottHansen, aan boord een lunch aan, waaraan verschillende ge meentelijko autoriteiten aanzaten. Vele personen hebben Zaterdag en gis teren van de gelegenheid gebruik gemaakt om. den Noorsohen oorlogsbodem te bezich tigen. In de Raadsvergadering van Edam Werd uitvoerig gesproken over de -vraag, of do duur der kermis al dan niet zou wor den ingekort, 75 ingezetenen hadden dit ver zocht, 395 anderen pleitten voor het onver anderde behoud. Ten slotte staakten de stem men tin komt heb onderwerp dus iu de vol gende zitting weder op de agenda. Men schrijft aan „Het Volk": Bij de laatste herstemming voor den Ge meenteraad te Vlissingen werd in distriot I de liberale candidaat met 4 stemmen meer dan de kerkelijke gekozen. Toch was do zetel door de kerkdijken te winnen geweest. Maar verschillende Her vormden, waaronder zelfs een paar predikan ten. bobben geweigerd op den candidaat dor kerkelijkoD, di© gereformeerd is, te 6bom men. De redtin hiervan mjoet gezoeiht wer in de groote ontstemming, veroorzaakt door de benoeming van den Geref. hooglotiraaii dr. Noordtzij. De bevoorrechting van eigen vrienden door onze Regeering begint zich dus ook in de eigen gelederen (ter ktirke- lijken te Wreken. De gewone audiëntie van den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel zal Woensdag 26 Juni a.8. niet plaats hebben. ALPHEN. Bij den penningmeester van de Martha-stichting is vain C. N., t© 's'-Graven- hage, voor het bouwfonds f500 ontvangen. BODEGRAVEN. Een lievig ohWaor ont laste zich gistermiddag boven het dorp. De bliksem trof een schoor steen, waardoor deze geheel van het dak geslagen werd. Bij den landbouwer Z. werd een koe door het he melvuur gedood. HAARLEMMERMEER. Bij Kon. besluit is aan L. v. d. Bosoh, van hier, lichting 1912 vrijstelling voorgoed verleend van den militiediens t. HAZERSWOUDE. Bij Kon. besluit is aain J. M. BerkouWeT, van hier, lichting1 1912, Vrijstelling voorgoed verleend van den mi- litiedien&b. Zaterdagmiddag liep ©en tweejarige kleine, die met een poesje over Kot gras dartelde, onvoorziens het water in. Hoewel men spoedig ter plaatse aanwezig was, kon men niets dan een lijkje ophalen, daar hot kind in de modder gestikt was. KATWIJKAAN-ZEE. De rijwielbewaar plaats en heb kabinet, waaraan op onze bad plaats groote behoefte bestond, zijn thans in gereedheid gebracht. Heb geheel ziot c'r aardig uit; 't is oen sieraad aan den boule vard en stfekb den uitvoerder J. Verloop Az. tot eer. Volgens Raadsbesluit zal liet -genpeemtebestuur do inrichting zélf ihJ ex-" ploitatie nemen. Als "er nu nog maar oen •geschikt persoon is gevonden voor concierge, is de zaak in orde. Een Vreemde ontdekking deden gisbörmOr. gén de bewoners van een perceel aan de Zuidstraaf. Op het erf lag n.l. een oom pleet 6tel mans-Onder- en bovenkleeron, benevens een pantalon, alleen schoenen ontbraken. Do herkomst van dezo kleeding kon niet wor den vastgesteld. Wat te donken? Do po litie werd gewaarschuwd. Dezo was spoodig aanwezig en stelde een onderzoek in loco in. Echter zonder resultaat. Totdat einde lijk bleek, dat do kleedingst.ukken behoor, den aan een gezin, niet ver uit de buurt én dat zij door een hond wanen weggesleept. OEGSTGEEST.. De Commissaris dor Ko- hiüigin in Zuid-Holland wensoht deze ge meente ambtelijk te bezoeken op a.s. Donder dag, des namiddags te ruim vier uren. Hoewel in de Ned.-Herv. Kerk reeds sedert jaren een fonds bestaat onder den naam van „Generale Kas", was tot hier toe in deze gemeente nooit een inzamelüig gehouden ten bate van dio instelling. Dit jaar is dit evenwel geschied, met het re sultaat, dat ontvangen is een bruto-bedrag van f 61.95. NOORDWIJKERHOUT. Een alhier in de R.-K. kerk gehouden collecte ten bate eener arme parochie-kerk in Rotterdam bracht 260 op. VOORHOUT. Donderdagmiddag tegen 4 uien zal de Commissaris der Koningin een bezoek brengén aan deze gemeente. Gisteravond is in een vergadering in café „Boerhaave", welke geleid-werd door den wcleerw. heer Wdeinors, en waarin een twintigtal dames tegenwoordig waron, tot de oprichting besloten van een „Maria.Ver- ee naging." Door den weleerw. heer Wiemers werd niteengezeb, wat en waarvoor deze Vereeni ging werkt, én hij hoopte dan ook op aller medewerking. Op een 'enkele uitzondering na> gaven zich bijna alle aanwezigen voor het lidmaatschap opwaarna tot de ver kiezing van een bestuur werd overgegaan, waarin gekozen werden de dames A. Vee ter, presidente; M. v. d. Hulst, secretaresse en. M. v. d. Nieiiwéndijlc, penningmeesteresse, die allen hun benoeming aannamen. Do weleerw. heer. Wiemers, gaf aan-het eind der vergadering zijn tevredenheid te kennen over de deelneming en toetreding en hoopte vruchtbaar werken van de Ver eeniging te beleven. Hij spoorde aan tot vergTootóng van het ledental, waarop goed gekeurd werd, dat op de eerste vergadering, die gehouden zal worden, een reglement zal worden vastgesteld, en de aansluiting bij de Diooesane Vereeniging zal besproken wor den. ZOÊTERWOUDE. Een schippsrsgazLu werd door, een droevig ongeval getroffen, doordien het eemig zoontje, van ongeveer vijf jaren overboord viel in het Galgewater, on der Zoeterwoude, en verdronk. Toen het kind even daarna uit het water werd op gehaald, waren de levensgeesten reeds ge weken. Anton l>irckx bij Snln. Het is de moeite, waarcl niet alleen xjo biruieh-tentoongesteldewerken van dezen sehilder te. zien, maar ook eens een wijle —fcusschen dé bésahonwers van vóorl'teraam.ge- exposeerdo schilderij te staan." Do verschillende uitroepen zijn wérkelijk apiusant. .W'ie iets van bewondering voelt voor de waarheid van dit werk, kijkt een tijdje en stapt welgemoed verder. De meesten eohter trekken een bedenkelijk gezicht of nemen een gereserveerde houding aan. Weer anderên druipen smalend af; en 't ver ma kel ij kst was het oordeel'van twee straatjon gens, wier opimie zioli aldus uitte: „Jó, wat 'n rotwerk, niet?.... Mc zussie kan het óók zoo.... allemaal kloddersI" „Wat mot 't vei-Wie zeg?" „Tullope, wat?.... 't zijn da bollaveldo. Hè-jij geen ooga meer in je kan us We lieten bovengenoemd kunsteritious nog wat van z'n „tulpen"-vcldan genieten en gin gen eens bannen zien. Daar viel ons het eerst de groote schilderij van de bloomenserre in het oog. 'n Monu mentaal werk van stoute composdtia. De bontste en meest sprekend gekleurde bloe men' zijn hier tot een piraniide-vormig ge heel te zamen gevoegd. Ook aan de zijden veel mengeling van kleuren. Achter alles wordt door het zaeht-grocn gekleurd glas der koepelvormiga serre te weldadig.domi- neerende achtergrond gevormd, 'n Stuk ech ter, wat nimmer naast ander soort werk moet worden gezien, en liefst daar geplaatst, «7) „De duur van mijn verblijf hangt van h af, mijnheer Lupin." „O," riep de ander lachend, „als het van mij afhing, zou ik u willen verzoeken, den .terugbocht vanavond nog te aanvaarden." Vanavond is een beetje vroeg, maar ik hoop, dat binnen acht of tien dagen..." „Hebt u zoote haast?" „Ik heb zooveel zaken in bewerking: den diefstal in de Engelscli-Chineesche Bank, de ontvoering van lady Eccleston. Zeg, mijnheer Lupin, denkt u, dat een week vol doende zal zijn?" „Ruimschoots, als gij u bepaalt tot de dubbele zaak van den blauwen diamant. Het io trouwens precies het tijdsverloop, dat ik noodig heb, om mijn voorzorgsmaatregelen te nemen, voor het geval de oplossing van ■die dubbele zaak u op mij eenige voorde©- len mocht geven, die gevaarlijk zijn voor mijn veiligheid." „Juist," zeide de Engolschman, „en ik reken er juist op, die voordeelen te beha- fcn binnen den tijd van acht of tien dagen." „En mij op den elfden te doen arrestee- iren misschien?" „Op den tienden, dat is de uiterste fironc.." Lnpid dacht na en zeide hoofdschuddend: »,Mc«£iij[k... moeilijk...", „Muuólijk, ja maar mogelijk, due zeker..." „Beslist zeker," zeide Wilson, alsof hij zelf de lange reeks bemoeiingen, welke zijn medewerker tob den aangekondigden uit slag zou leiden, geheel had overzien. Sherlock Holmes glimlachte: „WiUon, die er ver3tand van heeft, ver zekert het iu" En hij ging voort: „Wel is waar heb ik niet alle troeven in handen, daar het zaken betreft, die al ver scheidene maanden oud zijn. Mij ontbreken de elementen, de aanwijzingen, waarop ik gewoon ben. mijn nas-poringen te ba-seeren." „Zooalsslikspatten en sigarette-asch. zeide Wilson gewichtig. „Maar behalve de opmerkelijke gevolg trekkingen van den heer Ganimard heb ir tot mijn dienst alle artikelen, die in verband er mee geschreven zijn, en dientengevolge heb ik eenige persoonlijke indrukken van de zaak." „Eenige geziohtspunten, die wij, hetzij door ontleding, hetzij door onderstelling bereikt hebben," voegde Wilson er bij. „Is het onbescheiden," vroeg Arsène Lu- pin op dien beleefden toon, welken hij aan sloeg, als hij tot Holmes sprak, „is het on bescheiden u te vragen, welke de algemeene meening is, welke gij u over de zaak hebt kunnen vormen?" Het was werkelijk bet boeiendst schouw spel, dat zich denken laat, die twee mannen tegenover elkaar met de ellebogen op de tafel ernstig en deftig van gedachten te zien wisselen, alsof zij een ingewikkeld vraagstuk hadden op te lossen of tot over eenstemming te geraken, betreffende een hachelijke aangelegenheid. Wilson was buitengewoon in zijn schik. Sherlock Holmes stopte langzaam zijn pijp, stak ze aan en zeide: „Ik,meen, dat deze zaak veel minder in gewikkeld is dan zij er bij de eersten blik uitziet." „Veel minder ingewikkeld, inderdaad," zeide Wilson, de trouwe echo. „Ik zeg de zaak, want voor mij bestaat er slechts cém De dood van baron d'Hau- trec, de geschiedenis van den ring, en niet te vergeten, het geheim van het lot num mer 514, serie 23, zijn niets anders dan de verschillende gevels van hetgeen men zou kunnen noemen: het raadsel van de Blonde Dame. Mijns inziens komt het er alleen op aan, den draad te ontdekken, die deze drie hoofdstukken van dezelfde geschiede nis vereenigt; het feitj dat bewijst de ge lijkvormigheid der drie methodes. Gani mard, wiens oordeel een beetje oppervlak kig is, ziet deze gelijkvormigheid in het vermogen tot verdwijning, in het vermógen onzichtbaar te kpmen en te gaan. Dit te berde brengen van een wonder bevredigt- mij niet." „Nu, en?" „En, volgens mij," verklaarde Holmes met beslistheid, „de eigenaardigheid van deze. drie avonturen is uw blijkbaar stre ven blijkbaar, hoewel het tot dusver onop gemerkt bleef de zaak te brengen op het door u te voren uitgekozeji terrein. Uwer zijds zit daar meer in dan een plan, het is een noodwendigheid, een onontbeerlijke voorwaarde om te slagen." „Zoudt u in eenige bijzonderheden kun nen treden?" „Met gemak. Is het hij voorbeeld van het begin van uw conflict met den heer Gerboia af niet opvallend1, dat de woning van rar. Detinan de door gekozen plaats is, de on misbare plaats, waar men bijeen moet ko men? Er is geen plek, die u veiliger lijkt, en wel zoo veilig,- dat gij er, in het open baar, om zoo te zeggen, een samenkomst afspreekt met de Blonde Dame en niet juf frouw Gerbois." „De dochter van den leeraar," verdui delijkte Wilson. „En laten wij nu over den blauwen diar- mant spreken. Hodt gij getracht, hem u toe te eigenen, sedert baron dl'H au tree hem bezat? Neen. Maar de baron erft het hee renhuis in de avenue Henri-Martin van zijn broeder; zes maanden later optreden van Antoinette Bréhat en eerste poging tot diefstal van den diamant. De diamant ontsnapt u, en met veel lawaai wordt de verkooping in het Hotel Drouot voorbereid. Zal die verkooping vrij zijn? Is de rijkste liefhebber er zeker van, dat hij het kleinood kan koopen? Volstékt niet. Op het oogen- blik, waarop de bankier Herschmann hem in zijn bezit zal krijgen, laat een dame heco een dreigbrief ter hand stellen, en de gra vin De Crozon, die beïnvloed, aangespoord i's door diezelfde dame, koopt den dia mant. Zal deze nu dadelijk verdwijnen? Neen: daartoe ontbreken u de middelen. Dus; pauze. Maar de gravin betrekt haar kasteel. Daarop hebt ge gewacht. De ring verdwijnt." „Om weer te voorschijn te komen in het- scheerpoeder van den consul Bleichen, een zonderlinge tegenstrijdigheidmerkte Lupin op. „Kom, kom," riep Sherlock, terwijl hij met de vuist op tafel sloeg, „mij moet ge dergelijke flauwiteiten niet op de mouw traohten te spelden. Dat stommeriken er in'loopen, goed, maar een oude vos als ik doet dat niet." „Wat wil dat zeggen?" „Dat wil zeggen..." Holmes wachtte even, alsof hij zijn effect wilde berekenen. Eindelijk zeide hij „De blauwe diamant-, die men heeft ge vonden in het zeeppoeder, is een valsche diamant. Den echt-en hebt gij zef gehou den." Arsène Lupin zweeg een oogenblik; daar na sprak hij heel eenvoudig, met de oogen strak op den Engelschman gericht: „Gij zijt een slim man, mijnheer." „Slim, nietwaar?" bevestigde Wilson, met een open mond van bewondering. „Ja," verzekerde Lupin, „alles heldert zich op, alles neemt zijn ware beteekenis aaii. Geen éón van de rechters van instruc tie, geen één van de speciale journalisten, die op deze zaken losgelaten zijn, zijn zoo ver in de richting van de waarheid ge weest. Het is wonderlijk van logica en intuïtie." „Ba-hzeide de Engelschman, die ge streeld was door de hulde van zulk een kenner, „men behoefde slechts na te den ken." „Men behoefde slechts te kunnen naden ken, en daartoe zijn er maar zoo weinig in staat. Maar nu het veld der onderstellingen smaller is geworden ©n het terrein open ligt..." (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1912 | | pagina 1