fjo. 16044 Woensdag 13 Juni, A0. 1912. feze aCourant wordt dagelijks, met uitzondering ran (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit DRIE Bladen. Eerste Blad. FEUILLETON. Wonderlijke avonturen. LEIDSCH DAItBTiAD PRIJS DER ADYERTENTIEN: 7an 16 regels 1.05. Iedere regel meer 0.17 j. Grootero letters naar plaatsruimte. - Kleine ad ver ten tien van 30 woorden 40 Cents oontantelï tiental woorden meer 10 Cents. Voor het incasseeren wordt/' 0.05 berekend. PRIJS DEZER COURAET: Voor Leiden per week 9 Cents; per 3 maanden I J f 1,10. Bulten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd sijn i 1.30. Franco per post 1.06. Leiden, 62 Juni. Tot onder-commandant van het Militair Invalidenhuis alhier is benoemd de hoor N. Bovenkerk, adjudant-onderoff'cier der artil lerie te Delft. De „Sts.-Crt." bevat de statuten van 'Je Vereeniging Coöperatieve Voorschotbank an Spaarkas te Rijnsburg. Stbl. No 174 bevat een Kon. besluit van 'den 248ten Mei 1912, bot verlenging van de schorsing van het besluit van den Raad der gemeente Aalsmeer, van 31 Januari 1912, waarbij de Raad zich uitspreekt, dat de heer R. J. Klaren, hoofd van den oursus voor uit gebreid lager onderwijs aan de openbare la gere school, wijk II (dorp), Aalsmeer, is een administratief hoofd. Uit het jaarverslag van de Vereeniging tot voordurende ondersteuning der nagela ten betrekkingen van verongelukte visschers 'der reederijen te Katwijk-aan-Zee en Noord- ürijk-aan-Zee blijkt, dat in het boekjaar 10111912 werd ontvangen van de reeders to Katwijk-aan-Zee f 666, aan bijdragen van stuurlieden en bemanning van bomschuiten te Katwijk-aan-Zee f 30.63aan heffingen van te Noordwijk-aan-Zee gemaakte besom mingen en jaarlijksohe bijdragen uit verschil lende gemeenten f 497.05, aan legaten, ren ten en giften f2501.64, te zamen f3695.32. In dit boekjaar is uitgekeerd gedurende He zomermaanden per week f 1.50 voor elke weduwe en f 0.25 voor elk kind, gedurende He wintermaanden f 2.25 voor elke weduwe en f 0.35 voor elk kind en als Kerstgave Voor iedere weduwe f 6, te zamen f 2550.90. Bij het einde van het boekjaar genoten on dersteuning te Katwijk-aan-Zee 20 weduwen en 12 kinderen, te Noordwijk-aan-Zee 4 we duwen en een kind. Door dén storm op 30 September 1911 is bvér boord ge-slagen en verdronken een K-at- wijksche visspher, nalatende een weduwe en vier kinderen, die terstond in de wekelijksche bedeeling werd opgenomen. De gasfabriek te Delft maakte over 1911 een winst van f 94,000, d.i. f 14,000 meer dan werd geraamd. De gemeente geniet boven dien een jaarlijksch bedrag van f 18,000 vom het. gebruik van gemeentegrond, zoodat de totale bate heeft bedragen f 112,000. De elec- trische centrale leverde over 1911, haar eer ste levensjaar, een verlies van f 27,481. Schiedam gaat zich een auto-brandspuit tan f 10,500 aanschaffen. De Raad van Zaandam verleende eervol ontslag aan den secretaris, den heer J. A. Zaalberg en besloot tot verhooging der gas- prijzen met 1 cent per kub. meter, zoodat Hie worden 0^ cent voor licht- en kookgas en 7^ cent voor muntgas. Verder werd beslo: ien voor don Reinigingsdienst oommercrieele boekhouding in' té voeren. Prov. Staten van Noord-Holland zullen op Dinsdag 18 Juni kiezen een lid van Ged. Staten en een lid van de Eerste Kamer, vac.-wijlen mr. H. J. Kist. In de ,,Nederlandsche Padvinder". Orgaan van den Nederlandschen Padvin- dersbond, oppert de heer W. J. van Hoy- tema het plan om in 1913 een kamp voor alle Nederlandscahe padvinders in te rich ten op de Renkumsche heide, een revue te houden over alle padvinders hier te lande. En dan hoopt de schrijver, dat H. M. de Koningin dan een bezoek aan het kamp zal willen brengen. Naar men ons meldt, zal de kapitëin- ter-zee, H. Herman, hoofd van het vak van uitrusting op 's Rijks werf te Amsterdam, den lsten Aug. a.s. eervol van deze betrek king worden ontheven en vervangen door den kapitein-luitenant-ter-zee P. H. van Voorthuysen. Van de 88 adspiranten van de Militaire School compagnie te Amersfoort zijn er 85 geslaagd voor vaandrig. Tot lid van de Prov. Staten van Gel derland is in het kiesdistrict Nijmegen (va cature-S. J. Arntz) bij enkele candidaatstel- ling gekozen de heer J. F. C. Aimte, R.-K., te Millingen. Een 17-tal leden van da Eerste Kamer brengt een driedaagsch bezoek aan de pro vincie Drente. Het college van oolleotanten der Ned.- Herv. Gem. te Groningen heeft honderd jaar bestaan. Ter herdenking van dezen dag kwamen de leden gistermorgen in de con sistoriekamer der Martinikerk bij eon, waar prof. dr. C. H. van Rhijn een toespraak hield. Daarna had de overreiking plaats van het geschenk aan het college, een voorzitters hamer met zilver beslagen. Des avonds traden als feestredenaars voor het ooilege op ds. Willemze, voorzitter van den kerke-raad en ds. M. ten Broek. Naar de ,,Prov. Gr. Ct." verneemt zal prof. mr. Simon v. d. Aa morgen met eenige studenten in de rechten aan de lioogeschool te Groningen een studiereis langs enkele op voedingsgesfcichten ondernemen. Prov. Staten van Friesland hébben tot hoofdingenieur van den Provincialen water staat (vacature-Van Krimpen) benoemd den heer D. F. Wouda, thans ingenieur bij dien tak van dienst. ,,Het Volk" verneemt, dat minister Co- lijn een groote bestelling van geschut heeft gedaan in Oostenrijk. Het blad merkt hierbij op: Hiermede zou het monopolie, dat tot nog toe de Duitsohe firma Krupp voor ons land feitelijk bezat, zijn gebroken. Men herinnert zich, dat het Krupp-rap- port, door een oommissie uit de Kamér uit gebracht, nog steeds geheim gehouden wordt. Dat Ie conclusie voor de firma Krupp ongunstig was, lekte reeds lang geleden uit. Dit bericht mag als een bevestiging daarvan worden beschouwd. De gewone audiëntie van den Minister van Binnenlandsohe Zaken zal Zaterdag 15 Juni niet plaats hebben. HAARLEMMERMEER. Het bietengewas staat over het algemeen niet zoo gunstig als het vorig jaar, ofschoon voldoende en spoedige zonnewarmte veel goed kan maken. Naar het schijnt zal de oogst van karwij niet tegenvallen. De plannen tot oprichting eener co öperatieve bietenfabriek zijn voorloopig van de baan. KATWIJK.AAN-ZEE. De vooruitzichten voor reedörij en h airingh'andel.zijn thans niet ongunstig. Voor zoover bekend is n.1. - de geheéle voorraad oude haring in ons land opr Do heer N. Parlevlict, reedetr en haring handelaar alhier, is benoemd als lid der jury bij de Scandinavische" ten toons tolling. Hedenmorgen brachten vier garnalen- bootem hier versoho visch aa!n tot een ge zamenlijk bedrag v.am f 24.30, terwijlook aan garnalen nog eön bedrag werd ontvangen. LISSE. Gisteravond had in Hotel „De Witte Zwaan", ten overstaan van notaris J, Tuymelaar, 'de gewone jaarlijksohe grasj Verkcoping plaats, waarvan de uitslag als Volgt: No. 1, eon perceel gras» gewas op don Rovetsbroekérdijk van af den Poélmölen tob 'do. sohuur van L. G. van Tol, f78, F Roos, te* Haarlemmermeer. No. 2, een 'dito, vain af de schuur van L. G. van Tol lob de vlonderbrug van Gravin van Lijnden f 68, J. Nicola te Sassenhcim. No. 8, een dito, van af voornoemde vlonderbrug tot de bchuur van A. Stalker, f 68, J. Ho lman te Saj^nheim'. No. 4, een dito, van af den opstal van H. Tijssen tot de schuur van K. 'de Groot, f82, W. Verhaar te Lisse. No. 6, een dito, van de schuur van KL de Groot tot die van J. Bok, f73, J. Nicola te Sassenheim. No. 6, een dito, van dof schuhr van J. Bok tot de Basculenbrug f 58, G. Reyst 'te Lisse. No. 7, een dito, van de Basculenbrug tot 'de sohuur van A. de Graaf, f48, M. Romijn te Lisse. No. 8, een dito, *van de schuur van A. de Graaf tot de Groveling, f 60, 'A. de Graaf to Haarlem-; menheer. No. 9, het grasgowaa op het land goed „Keukenhof" van af het hek tot aan het kasteel, 'f 31, M. Mosseveld te Lisse. Ne. IQ, het grasgewas vóór en achter het kasteel, f18. P. Sanders te Lisse. No. 11, het gTasgewas op de óverplaats „Zandvliet", f9, opgehouden. No. 12, het grasgewas op de Tweede Poollaan van af den straatweg tot •don Rovorshroekpoldér, ;f41, G. Bruyn te 'Haarldmlnrerméer.7 - - Er was. zeer veel belangstelling ditmaal, en, in verband met vorige jaren, weinig gras, te verkoopon ten minste. LEIDERDORP. Mej. H. L. Nierstrasz is benoemd tot tijdelijk onderwijzeres aap de stichting Voordorp". OEGSTQEEST. In plaats van wijlen den heer J. J. van Hoeken is opgetreden als voorzitter van den Broek- en Simontjespol- der, de heer A. J. Zwetsloot en in diens plaats als poldermeester de heer A. N. Koppert, alhier. Tot voorzitter van den Maredijkschen pol der werd benoemd de heer H. Nijssën, al hier, en in zijn plaats tot poldermeester de heer ,F. Wieben, te Leiden. Actie van de Metaalbewerkers te Lelden. Er ia hier een aofcie. ga-a'ndc, uitgaande van den Alg. Ned. Metaalbowerkersbond, don Roomsoh-K athol iekon Me taal bewerk ersbond en don Christelijken Metaal be werkorsbond in Nederland. Dcor deze drie organisaties wérd dezer dagen in 11-00 exemplaren de „Letd. 9ohe Metaalbewerker" verspreid, oen orgaan dat op ongeregelde tijden in deze gemeente onder do metaalbewerkers zal worden ver spreid. Dat hier vakvereenigingeu, die ge meenlijk niet Op vriendschappelijken voeb staan, nl. de Christelijke en de moderne, sa mengaan, geeft dan deze actie meerdere ste vigheid. Do Federatie van Metaalbewerkers waarvan hier Oen af deeling is gevestigd, die verscheidene kettingmakers 'der Grofsmederij onder haar leden telt, neemt echter aan de actie geen 'deel. In de Verschillende artikelen van het ge noemd propagandabloadje wordt medege deeld, dat onder de metaalbewerkers de Leidsche arbeider sohior bjj ,die uit het ge- hoole land achterstaat, wat de "arbeidsvoor waarden betreft: in 't algemeen mandor loon en langer arbeidsduur. Berekend wordt dat het loon van oen gemiddeld gezin, mhn, vrouw en 'drie kinderen om op liet allerzui- nigst te bestaan, noodig heeft f 13.50 per week, v wélk loon geen metaalbewerker in Leiden bereikt. Ongeschoolden en handlan gers brengen hét niet verder aldus „De Metaalbewerker" 'dan tot f 9.75 én de bokwanie vaklieden hebben éeri gemiddeld Icon van 'f 11.70. Een uitvoerige statistiek van de loonen in de versohillende inrichtin gen wordt voorts gegeven, alleen van de firma Boot ontving men er geen, doch vér- zolierd wordt, dat do toestanden aan deze onderneming minstens zoo slecht zijn, als aan do genoemde ondernemingen. Dat hier de toestanden zooveel slechter zijn dan in andere plaatsen, wordt toegeschreven aan liet feit, dat de metaalbewerkers hier niet georganiseerd zijn. Om de belanghebbenden .daartoe op te wek ken wérd 'in verband mot de weldra te voeren loonactie van bovengenoemde Bon den gisteravond een openbare vergadering in de „Graanbours" gehouden, uitgaande van de drie Bonden, waarin als sprekers optraden vanwege den Ohr. Bond F. Eikerbout, van wege den neutralen Bond W. F. Dekkers en vanwege de Katholieken C. J. Kuipers. Do heer Eikerbout had tot onderwerp ge kozen Eejn luxe voor Leiden. Die luxe dat scheen te wezén vakorganisatie, speciaal wat de metaalbewerkers betreft. Deze schijnt men niet noodig te oordeèlen. Er is geen geld -om. de oontribntie te betalen, heet hét. Nu, spr. weet wel, dab het bij zulke lage Ioonèn niet zoo gemakkelijk gaat, maar velen heb» bon toch wel geld om aan Baochus te offeren, waarmede ze dan nog aanleiding geven dat do patroons en hun yrienden zéggen: „Als dat er af kan, hébbon ze het toch nog niet zoo sleoht." Het doel der vakorganisatie is, volgens dezen s'pr., trouwens niet alleen en zelfs niet in de voornaamste plaats om hooger loon te verwerven, maar om heb moreole peil dér werklieden te verhoogon en om de be langen van pajtroon en arbeider beide te bevorderen. Deze ppr. eindigde met zijn vertrouwen uit te 'spreken, dat door de vakorganisatie de arbeider gal krijgen eon mensohwaardig bestaan, waaraan thans nog te veel ontbreekt. Do heer Dekker ,die als tweede spreker do mogelijkheid en noodzakelijkheid van de gestelde lconoisóhen besprak, stélde voorop, dat in het verspreide orgaan de toestemden nog te rooskleurig werden voorgesteld. De Iconen zijn nog lager, de arbeidsvoorwaar den nog ongunstiger. Van de firma Van Egniond. is- in het gelioele land bekend, dat zij door sohorpo concurrentio de prijzen drukt, dank zij detn lagen loonen. In Gouda ep. Delft zijn do toestanden o. a. veel beter, Gro ningen en Breda winnen het zelfs van Lei den. Dat in dezo gemeente nog geen revo lutie is uitgebroken, verwondert spr. Hij schrijft dit alleen toe aajn de omstandigheid* dat dé arbeiders zioh niet bewust zijn, zoo diep in het moeras te zitten. Daar hen uit te helpen, ziedaar wat deze Bonden willen. Daarvoor moeten zij de hulp vain de arbei ders zelf hebben. Dan zal do loon actio, oca* he>el bescheiden vragen om twee cents ver^ hooging per uur, ongetwijfeld sucoes hebben.; Spr. riep ook do Vrouw mede op tot den strijd. Zij kan door haar invloed op den man, vooral veel tot het welslagen medewerken. De heer. Kuiper, die als laatste 6pr. het woord voerde, wees op het eigenaardig ver schijnsel dat de drie organisaties, die het overigens niet eens zijn, hier samen wérken. Ten opzichte van heb opheffen van wanver houdingen zijn pe hot echter wel eens én hiér heerschen wanverhoudingen in het miew toalbewerkersbedrijf. Men klaagt wel eens over hét donkore Zuiden, maar Leiden staat op dit gebied nog tén aohter bij Brabant. Dit blijkt uit het rapport der axboidsinspeo^ tie over 1911. Als men daartegenover stelt de hooge dividenden en winsten, die door do bedrijven warden gemaakt, dan treden deze wanverhoudingen nog in een scherper licht. Tot op zekere Jkoogte valt een deel vain de. schuld op de arbeiders zelf. De patroon ia altijd geneigd' zioh wéinig om het lot der ar beiders te bekommeren, zoolang deze zioh zélf niet aangorden voor den strijd tot lots ver be, tering. Ook deze spr. besloot met oen krachtige opwekking tot de ar be id eon. om zich aajn te sluiten, elk bij dein bond, waartoe hij behoort. .Van de gelegenheid tot debat werd gebruik gemaakt door den heer Hooze, hoofdbestuur der der Federatie dor Metaalbewerkers, die constateerde dat zijn organisatie nieb mot deze beweging zou mededoen, hoofdzakelijk cm het optreden van den heer Dekkérs bij oen actie der kéttingmakers wélke houding hij als onbetrouwbaar karakteriseerde, voor al deze laatste Uitlating wekte nog al eenig tUmulfc, Dekkers verdedigde zich uitvoerig en eeU dér bestuursleden vajn de Leidsohe af dealing zeide dat zij hUn oordeel omtrent het optre- den van Dekker» -haddén giewjjzigd, wat wear een der leden Van de Federatie in het vuur bracht. De hoeren Elloerbout en Kuiper debatteer den nog kórt. De laatste wees ar nog op Idat het niet aangaat bij een overigens nuttig en noodig geoordeelde actie van verre to blijven staanuit ranouno tegen een persoon. Tegen hal ft waal f werd de vrij druk bozooTL te vergadering gesloten. Vervroegde winkelsluiting te Leiden. Gisteravond werd op de bovenzaal van ,,In den Vergulden Turk" alhier een verga dering gehouden van Sigarenwinkeliers hier ter stede ter bespreking van de aotie, in deze gemeente gevoerd, tor verkrijging van een bij verordening geregelde winkeL sluiting, De goed bezochte yergadering werd ga- leid door den heer G. H. Blankem Ofsohoon er veel tegenstanders waren van vervroegde winkelsluiting, was het meeren- deel een negen-uren-slüiting wélgezind,- doch men achtte dwang van boven niet ge- wenachfc en meende, dat dit aan het parti culier initiatief moet worden overgelaten. Besloten werd in dien geest een adres tot den Raad te richten. 17) ,,En gij zoudt geen aanleiding hebben gölmd, mijn dochter te ontvoeren." 1 ,,Maar, waarde heer, gij vergist u. Juf- 'frouw Gerbois is niet ontvoerd." „Mijn dochter niet ontvoerd!" „Volstrekt niet! Ontvoeren onderstelt gewoldEn zij heeft Aet haar volle instem ming als gijzelaarster gediend." „Met haar volle instemming!" herhaalde Gerbois verbouwereerd. „Zelfs bijna op haar verzoek! Hoe? Een schrander meisje als juffrouw Gerbois en Hio bovendien in het diepst van haar hart ©en geheime liefde koestert, zou geweigerd hebben haar bruidsschat te verdienenO, ik verzeker u, dat het zeer gemakkelijk is geweest, haar aan heb verstand te bren- gene dat er geen ander raiddel bestond om Uw koppigheid te overwinnen." Mr. Detman had veel sohik. Hij merk te op »»Het moeilijkste was toch, het met haar e©n8 te worden. Het is niet aan te nemen, Hat juffrouw Gerbois zich op straat zou "aten aanspreken." .,0, door mij niet Ik heb zelfs de eer met, haaY te kennen. Eén van mijn vrou- ^ehjke kennissen is zoo goed geweest de miderhandelingen in te leiden." „Zeker do blonde dame van de automo- wiel," viel mr. Defcinan hem in de rede. „Juist. Van de eerste ontmoeting bij het jyceum af, was alles in orde. Sedert dien oshben juffrouw Gerbois en haar nieuwe vriendin een reisje gemaakt door België en Nederland, een aangenaam en leerzaam uitstapje voor een jongedame. Zij zal u trouwens zelf uitleggen..." Er werd op de deur van de vestibule ge klopt, drie snelle tikken, toen een afzon derlijke tik, en nog een. ,,Zij is het," zeide Lupin. „Mijnheer De- tinan, als u zoo goed wilt zijn..." De advooaat snelde heen. Twee jonge vrouwen traden binnen. De eene wierp zich in de armen van Gerbois. De andere ging naar Lupin. Zij was lang van gestalte, had gevulde vórmen, een zeer bleek gelaat, en haar blonde haren, fonke lend blonde haren, waren gescheiden in twee gegolfde, zeer losse bandeau's. Hoe wel zij in het zwart gekleed was en geen ander sieraaad droeg dan een gitten hals ketting in vijf snoeren, maakte zij toch een hoogst eleganten indruk. Arséne Lupin zeide eenige woorden tot haar en hernam, terwijl hij juffrouw Ger bois groette: „Ik vraag u vergiffenis, juffrouw, voor al dien last, maar ik hoop, dat u niet al te ongelukkig geweest zult zijn." „Ongelukkig! Ik zou zelfs zeer gelukkig geweest zijn, als de gedachte aan mijn goeden vader..." „Dan is alles in orde. Omhels hem nog eens en profiteer van de gelegenheid, die buitengewoon gunstig is, om met hem over uw neef te spreken." „Mijn neef... U bedoelt?... Ik begrijp niet..." „Welzeker, li begijpt het wel. Uw neef Philippe, die jonge man, wiens brieven ge zorgvuldig bewaart." Suzanne bloosde, werd verlegen en wierp zich eindelijk, zooals Lupin haar had aan geraden, opnieuw in de armen van haar vader. Lupin keek met verteederde blikken naar het tweetal. „Hoe wordt men beloond, als men het goede doet!" zeide hij bij zichzelf „Roe rend schouwspelGelukkige vader Geluk kige dochterEn dat geluk is uw werk, Lupin 1 Die menschen zullen je later zege nen! Uw naam zal eerbiedig aan hun klein kinderen worden overgebrachtOeen ge zin... een gezin!..." Hl} ging naar het venster. „Is die goede Ganimard er nog altijd? Hij zou zoo graag dit aandoenlijk tooneel bijwonen. Neen, hij is er niet meer. Nie mand meer. Hij niet, de anderen ook niet. Sapperloot, de toestand wordt ernstig. Het zou me niet verbazen, als ze al op het bordes stonden. Bij den concierge mjs^. schien of zelfs al op de trap l" Gerbois maakte onwillekeurig een bewe ging. Nu zijn dochter hem teruggegeven was, keerde het bewustzijn van de werke lijkheid bij hem terug. De arrestatie van zijn tegenstander beteékende voor hem een half millioen. Instinctmatig deed hij een stap. Als bij toeval bevond Lupin zich op zijn weg. „Waar gaat ge heen, mijnheer Gerbois? Mij tegen hen verdedigen? Heel vriende lijk Doe geen moeite. Ik verzeker u trou wens, dat zij meer in de war zitten dan ik." En hij ging voort, terwijl hij nadacht: „Wat weten zij per slot van rekening? Dat gij hier zijt en dat juffrouw Gerbois er misschien ook is, want zij moeten haar met een onbekende dame hebben zien aan komen. Maar ik? Zij hebben er geen erg in. Hoe' zou ik een huis binnengekomen ■zijn, dat zij vanmorgen nog van den zolder tot den kelder hebben doorzocht? Neen, naar alle waarschijnlijkheid staan zij uit te kijken, om mij op mijn weg hierheen te pakken. Arme kerelsTenzij zij meenen, dat de onbekende dame door mij is ge stuurd en denken, dat zij belast is met de uitwisseling. In dat geval maken zij zich gereed haar bij haar vertrek te arres teeren." Er werd gescheld. Met een driftig gebaar hield Lupin Ger bois terug en zeide met droge, gebiedende stem „Halt, mijnheer! Denk aan uw dochter en wees verstandig, anders... Wat u be treft, mijnheer Detinan, ik heb uw woord." Gerbois verroerde geen vin meer. De advocaat bewoog zich evenmin. Zonder de minste haast nam Lupin zijn hoed. Er zat wat stof opmet zijn mouw veegde hij het er af. „Mijnheer Detinan, als u mij ooit mocht noodig hebben... Juffrouw Suzanne, mijn beste wenschen en mijn groeten aan Philippe." Hij haalde een zwaar horloge met dub bele gouden kast te voorschijn „Mijnheer Gerbois, het is nu twaalf mi nuten over halfvier. Om zestien minuten over halfvier geef ik u verlof, dit vertrek te verlaten. Geen minuut vroeger dan zes tien minuten over halfvier, nietwaar?" „Maar zij zullen met geward binnenko men," kon mr. Detir.an zich niet weer houden te zeggen. „Gij vergeet de wet, mijnheer de advo caat. Nooit zal Ganimard de woning van een Fransch burger durven schenden. Wij zouden zelfs den tijd hebben, nog een par« tijtje kaart te spelen. Maar neem me nioti kwalijk, gij schijnt alle drie een beetje van streek, en ik zou geen misbruik willen ma-« ken..." Hij legde zijn horloge op de tafel, deed de deur open en zeide, terwijl hij zich tot de blonde dame wend'de „Zijt ge gereed, waarde vriendin?'1 Hij ging voor haar opzij, groette voor het laatst, juffrouw Gerbois zeer eerbiedig, ging het vertrek uit en sloot de deur weer achter zich. En men hoorde hem in de vestibule met luider stem zeggen: „Goeden dag, Ganimard, hoe gaat het? Doe mijn groeten aan mevrouw Ganimard.; Dezer dagen kom ik haar op de koffie vra-> gen. Vaarwel, Ganimard 1" Er werd gescheld, driftig en heftig, daar na weerklonken geklop en hét geluid vaö stemmen op de trap. „Kwart voor vieren," stamelde Gerbois. Na verloop van eenige seconden liep hij, vastbesloten, de vestibule in. Lupin en' de blonde dame waren er niet meer. „Vader... u moet niet... wacht!..." riep Suzanne. „Wachten? Gij ziit gek... Omslag makeni tegenover schelm. En het half mil lioen da^V' Sij deed open. Ganimard holde naar binnen. „Waar is de dame? En LupinP'' „Hij was hier. Hij is hier!" Ganimard slaakte een zegevierenden kreet. (Wordt vsrrolgd)

Leidsch Dagblad | 1912 | | pagina 1