Zaterdag 8 Juni. feze (gourant wordt dagelijks, met uitzondering van §pn- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit VIER Bladen. Derde Blad. Offieieele Kennisgeving. Uit de „Staatscourant". Kunst, letteren, enz. fjo, 16041 A®. 1912. LEIDSCH DAG-BLAD PRIJS DER ADVEBTENTIEN: Van 1—8 regale ƒ1.05. Iadara rsgel maar /0.17J. (hooters letters neer plaatsruimte. - Kleine adrertentiën ran 30 woorden 40 Oantecontant] elk jeutal woorden meer 10 Oents. Voor het inoeaseeren wordtƒ0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oents per 3 meenden 2 2 j i f 1.10. Bniten Leiden, per looper en weer agenten gevestigd rijn li, 1.30. Franco per post .11, 1.65. Vragenlijsten Winkelsluiting. Burgemeester en Wethouders van Lei- Hen brengen ter algemeene kennis, dat de ■rinkel- en magazijnhouders, aan -me nog geen vragenlijst in zake winkelsluiting is uitgereikt ter secretarie (kamer no. 10) als- een dergelijke vragenlijst kunnen ver krijgen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN" STRIJEN, Secretaris. Leiden, 8 Juni 1912. Verkiezing Kamer van Koophandel en Fabrieken. Burgemeester en Wethouders van Leiden Krengen ter kennis van belanghebbenden, Öat ingevolge artikel 10 van het Koninklijk besluit van 4 Mei 1896 (Staatsblad no. 76) jpt vaststelling van een algemeen reglement foor de Kamers van Koophandel en Fabrie- n, op Dinsdag 25 Juni 1912, des na middags van twee bot vier uren, ten Eaadhuize, een verkiezing zal plaats hebben ran één lid van de Kamer van [oop handel en Fabrieken in deze gemeente, ter vervulling van de vaca ture, ontstaan door de onts^gname van don heer H. W. Ca h e n, die op 1 Januari 1913 aan de beurt van aftreding zoude zijn ge feest. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N". O. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 18 Mei 1912. Leiden, 8 Juni. Geslaagd is voor stenografie de jonge heer G. J, W. Meijnen, leerl. der Chr. School voor m.m. 1. o. aan het Noordeinde alhier. Ds. H. J. KouwenJhoven, alhier zal als ipreker optreden op den Theologischen Schooldiag te Kampen, De dames H. L Ni'erstrasz van Lei derdorp, M. van Pareer en, van Leiden, en J. M. Phillippo, van Hillegom, zijn te Haarlem als onderwijzeres geslaagd. Te Utrecht slaagde als onderwijzer, de heer D. Kastelijn, te Gouda. Aan het bij de Stoatsspoorwegmaat- lehappij gehouden examen voor telegra fist heeft voldaan, de heer H. v. d. Kraats te NazerswoudeKoudekerk. De kapitein G. W. Gefken, van het Jde reg. inf. alhier wordt op verzoek over geplaatst bij het 7de reg. inf. te Naardbn. De Vereeniging ten behoeve van R.-K. Marinepersoneel heeft te 's-Gravenhage haar eerste vergadering gehouden onder leiding van den. heer F. J. H. Evers. Uit het jaarverslag bleek, dat het leden tal thans 130 bedraagt, waarvan 40 bescher mende leden en 9 gewone leden. Uit het financieel verslag, dat de inkomsten be droegen f 489, de uitgaven f 151.69. In de vacature van een lid van het be stuur, ontstaan door het aftreden van dr. P- J. F. Vermeulen (Rijswijk), werd geko- sen de heer W. B. J. Duycker, gepension eerd gen er aal-majoor te 's-Gravenhage. Als plaats voor de volgende jaarvergade ring werd 's-Gravenhage gekozen. Dr. Ph. van Harreveld, in Den Haag, js benoemd tot directeur der Landbouwafdee- ling van het proefstation voor Javasuiker. uriusfcrie te Passaropan. Hij zal 1 Juli der waarts vertrekken. Het Diaconessenhuis in Den Haag een gift van f 2000 ontvangen, van Gr. en Grav. v. B., voor het in-Memoriam- fonds, ter nagedachtenis van Freule Elout 7an Soeterwoude. Onder groots belangstelling is gister middag te Voorburg tc-r aarde besteld het stoffelijk overschot van dr. C. F. J. Bloo- oud-wethouder van Amsterdam en oud- "d van de Tweede Kamer. Tot de vele aanwezigen, die de plechbig- "eid bijwoonden, behoorden de Commissa rs der Koningin in Noord-Holland mr. !*.an Leeuwen, en de leden der Tweede Kamer mrs. Tydeman en jhr. Van Doorn. j~e lijkbaar was met meer dan dertig kran- 9Q gedekt. Het woord werd gevoerd door Iür- Itomme, als waarnemend president 7aa het curatoren-college van de Universi- ™t te Amsterdam; den voorzitter van den senaat, prof Winklerwethouder Jitta, van Amsterdam; dr. Erkelens, namens het °ofdbestuur der Maatschappij tot bevor- eriag der Geneeskunst; dr. De Bruyn als voorzitter van de Haagsche afd. der Maatschappij, waarvan Blooker voor zitter was; een bestuurslid van de vereeni ging Huiselijk Geluk," die dankte voor hetgeen Blooker voor deze vereeniging, waarvan hij een voortreffelijk voorzitter was, tot stand bracht; dr. Barnouw, lid van het hoofdbestuur der vereeniging „Het Witte Kruis"; den heer Van Leeuwen Jr. namens 't Amsterdamsohe studentenkorpg. Ten slotte sprak ds. Posma, van Voor burg, een woord van troost tot de aan de groeve aanwezige weduwe, zoon en dochter van den overledene, over het verlies van hem, die een "groot man in Nederland ge weest is en wiens rijke gaven van hoofd en hart, toewijding en liefde hi) in herinne ring bracht. De zoon van den overledene dankte voor de belangstelling en de waardeerende woor den, door de verschillende sprekers aan zijn vader gewijd. De beroepen predikant bij die Ned.- Herv. Gem. te Wanneperveen, de heer W. K. H. Middendorp, cand. t. d. H. D., hoopt Zondag 23 Juni a.s. des namiddags zijn intrede te doen, na des voormiddags be vestigd te zijn door zijn broeder, ds. J. J. L. Middendorp, van Deurne. Curatoren van het Ned-Israël. Semi narium te Amsterdam stellen den centrale' oommissie voor, den heer P. J. B. Gobits, than3 conrector aan deze inrichting, met ingang van 1 Juli te benoemen tot rector en diens jaarwedde vast te stellen op f 2700. Naar ,,De Rott." verneemt, heeft de Raad van Woerden, op voorstel van den heer D. Engel (antirev.), met algemeene stemmen besloten des Zondags de gemeen teterreinen voor het voetbalspel gesloten te houden tqt des namiddags één uur. De verkiezing van een lid van de Eer ste Kamer door Prov. Staten van Noord- Holland (vacature-Kist) zal plaats hebben 18 Juni. De heer j J. van C .sel heeft, naar de „M. Ct." m .ut, wegels hoogen leeftijd tegen 15 Augustus ontslag gevraagd als burgemeester van Rilland-Bath. Bij de aanbesteding van den bouw van een mannen- en vrouwen-afdeeling op Méeremberg, bij Haarlem, was laagste inschrijver de heer Cornelissen te Haar lem, voor f 64,250. .Naar aanleiding van een adres van do afd. Assen van den Nederlandschen Bond' van Handels- en Kantoorbedienden aan den Raad van Assen om een verordening vast te stelleD op de verplichte winkel sluiting, hebben B. en Ws. een enquête in gesteld'. Aan 290 winkeliers werd een oirculaire gezonden, waarop 198 antwoor den inkwamen. Er verklaarden zaoh 129 tegen Verplichtte winkelsluiting, 10 voocr verplichte sluiting om 8 uren, en 53 voor verplichte sluiting om 9 uren 's avonds Op grond hiervan stellen B. en Ws. den Raad voor, afwijzend op het Verzoek te beschikken. Gedep. Staten, van Friesland hebben Prov. Staten aangeboden de aanbeveling voor hoofdingenieur van ó'en provincialen waterstaat,, ontstaan -door liet overlijden van den heer L. van Krimpen, n.l. 1. D. F. Wouda, ingenieur van den prov. wa terstaat van Friesland; 2. H. van Gelde ren ingenieur van den polder Walcheren. Op de voordracht voor de benoeming tot leeraar in de oude talen aan het gym nasium te Leeuwarden zijn geplaatst mej. J. Hovens ureve, doctoranua in de klassie ke letteren, te Sneek; dr. J. van Rooyen, te 's-Gravenhage, en mej. dr. H. Boer, te Dootinchem. AARLANDERYEEN. In 1911 zijn door de Rijnbrug over het Aarkanaal gevaTen 13,416 8tooombooten of motorschepen, 6517 zeilschepen, 53 houtvlotten en 4 baggermo lens totaal 19,990. In 1910 was dit totaal 19,473 en in 1909 bedroeg dit 18,682. Een regelmatige voor uitgang alzoo! In den loop van deze maand zal met het leggen van de hoofdbuis ten behoeve van de gasverlichting (Dorp) worden begon nen. In de afgeloopen week werd de proef- paal geslagen voor de fitterswoning en den gasketel alhier. ALPHEN. Tot hulpprediker bij de Ned.- Herv. Gom. alhier is beroepen de heer Bus, cand. tot den H. Dienst te Gnoningen. In de Zwem- en Badinrichting ,,De Rijn'' alhier is tot badman en badvrouw benoemd het echtpaar De Klerk, thans te Leiden. BODEGRAVEN. De afdeeling van de Vereeniging „Volksonderwijs", alhier, heeft tot afgevaardigden ter Algemeene Verga dering te Baarn op 6 en 7 Juli a.8., gekozen de lieeren J. Beijen en J. van der Schenk. De Commissie tot bestrijding der tu berculose heeft alhier een consultatie-bu reau opgericht. Ieder, die meent lijdende te zijn aan tuberculose, kan zich kosteloos laten onderzoeken, eiken Dinsdagnamiddag van drie tot vier uren in het Ziekenhuis. HAARLEMMERMEER. Met het plaat sen der afsluitboomen bij verschillende overwegen van den spoorweg is een aan vang gemaakt. Op dertien plaatsen zullen zij worden aangebracht, n.l. oyer de beide Hoofdwegen te Hoofddorp in Nieuw-Ven- neip, den Ringdijk bij Vijfhuizen en Oude- Wetering, Aalsmeerderweg, Kruisweg, Venn eperweg, Spieringerweg, IJweg en Sloterweg. Dit voorjaar werden langs de Hoofd vaart tusachen Bennebroekerweg en Lis- serweg jonge boomen geplant, die, als zij wat grooter worden, de wegen iioel wat zullen versieren en ook aangenamer maken door hun schaduw. Jammer genoeg zagen wij reed9 eenige exemplaren, die door baldadige hand ge heel geschild waren en daardoor ten doode opgeteekend. Ons dunkt, dat mede werking van het publiek hier meer kan doen ter voorkoming van verdere schen ding dan politietoezicht, waarom het ze ker goed is de jonge boompjes in de be scherming van het publiek aan te beve len. In verband met de plannen van het gemeentebestuur om een stoombrand- spuit aan te schaffen, werd er een be proefd te Hoofddorp onder leiding van een Öer leverende firmanten) Gebr. Bikkers, te Rotterdam. HAZERSWOUDE. Mej. E. Dekker, on derwijzeres alhier, slaagde bij bet examen voor den Schoolraad, te Utrecht. KATWIJK AAN DEN RIJN. Het aantal leden van de Tuinbouwvereoniging gaat ge regeld vooruit en is thans reeds gestegen tot 35, waardoor het succes wat den aanvoer be treft, zoo goed als verzekerd is. Met de vroege aardappelen zullen de vei lingen aanvangen, wat vermoedelijk binnen 10 a 12 dagen zal plaats hebiben. KATWIJK-AAN-ZEE. Uit' het pas ver schenen jager ij-boekje Blijkt, dat de ha- ringvisscherij dit jaar worden uitgeoefend door 150 Katwijksche visschersvaartuigen, tegen het vorig jaar door 161; dus een ver mindering van elf vaartuigen. Dit komt, doordat het aantal loggers is gebracht van 95 ap 98, doch liet aantal sohuiten is ver minderd met 14, van 64 op 50. Het aantal reederijen bleef gelijk aan dat van het vo rige jaar, n.l. 36. Wel viel een reederij uit: de reederij ,,De Nooixlzeevisscherij", doch een nieuwe, de reederij D. Taat, kwam er bij. LISSE. Bij den bloemist J. Nieuwenhuis is ook nog een rijwiel ontvreemd uit zijn bollenschuur. Dit is nu het derde rijwiel, dat binnen korten tijd ontvreemd werd uit een bollenschuur alhier. NOORDWIJKERHOUT. Zij, die in het aanstaand seizoen boonen en erwten aan Piet-Gijizenbrug willen veilen, zullen in plaats van de vroegere 3 pCt. thans 5 pCt. veilingskosten moeten betalen. De oorzaak hiervan is de aankoop van zakken, weeg schalen, enz. door het bestuur der Veilings ver e-eniging. In navolging der vereeniging „Flora- lia", deelde de stichting de Ge meentewo ning" aan de jeugd verschillende zaden uit, welke in bloempotten gepoot moeten wor den. Drie prijzen worden uitgeloofd voor de genen, die na bepaalden tijd met de mooi ste plant kunnen pronken. NOORDWIJK. Met ingang van 16 Juni a.s. is tot brieven- en telegrambesteller aan bet bijkantoor te Noordwijk-aan-Zee benoemd G. v. d. Voet Jr., en als zoodanig aan het kantoor te Noordwijk-Binnen Jan Plaatsoher. VOOR-SCHOTEN. De Raad zal vergade- rap Woensdagavond a.s., te half acht. Be handeld, zal d.m. worden: Ingekomen stukkengratificatie on derwijzeres; overeenkomst en verordening betreffende den keuringsdienst van eet- en drinkwaren; voorstellen van den heer C. Eggink en van B. en Ws. inzake de water lei ding. ZWAMMERDAM. Volgens de ingeleverde candidatenjlijsten zijn candidaat gesteld voor den Gemeenteraad de lieeren H. van Oos- terem (lib.) en J. Th. Zwijnenburg (R.-K. èn Anti-Re v.). Bij Kon. besluit is aan H. B. van Sloo- ben, op verzoek, met ingang van 1 Juli, eervol ontslag verleend als burgemeester van Rauwerderhem is benoemd tot lid der commissie van toezicht op de Rijks-Academie van Beelden de Kunsten te Amsterdam, mr. H. K. Wes tendorp, te Amsterdam; is aan W. J. A. Roldanus op verzoek, met ingang van 1. Augustus, eervol ontslag verleend als notaris te Schiedam; zijn benoemd bij het wapen der genie, bij den staf van het wapen, tot kapitein, de lste luit. G. A. Meijer, van dien staf; tot lste luit. de 2de luit. J. H. A. van der Hoeven, van dien staf; is aangewezen als afgevaardigde der No de rlandsche regeering naar het in Juli 1912 te Christiania te houden XVIIde interna- tionae congres voor tramwegen en locaal- spoorwegen, mr. J. B. Peyrot, lid van den raad van toezioht op de spoorwegdiensten te 's-Gravenhage; is met ingang van 1 Augustus aan den hoofdcommies der teelegrafie, H. Moll, op verzoek eervol ontslag verleend. Kamer Tan Koophandel te Katw^k. Men schrijft ons-uit Katwijk-aan-Zee: Elf stemmen zegge elf wat een on gelukkig getal, werden laatst uitgebracht om te kiezen leden voor de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Katwijk. Voelen dan de Katwijkers zoo weinig voor zulk een Kamer? Of zou het ook kunnen zijn, dat slechts weinigen mochten stem men? Want men moet zich als kiezer op geven en dat d'oet een echte Katwijker niet gaarne. Om nu zulke ietwat beschroom- den eigenaars van diverse handelsinrich tingen een weinig te hulp te komen, heeft men eenige formulieren ter invulling ten gemeentehuize aangevraagd. De volgende week hoopt men die ter teekening toe te zenden, en dan vóór 1, Juli aan de ge meente-secretarie te bezorgen. Zoodoende tracht men meer belangstelling te wekken voor en meer inzicht te doen krijgen in het groote nut van een desbetreffende Kamer. Want welke practische wenken weet dik wijls zulk een instelling niet te gevenEn hoe vaak wordt niet het advies van de Kamer van Koophandel door de Regeering gevraagd? Welke belangrijke gevolgen voor den handel heeft bijv. de Kamer van Koop handel te Parijs niet bereikt met haar werkzaamheden Van harte hoopt men dan ook, dat de Katwijkers in dezen hun belang zullen gaan begrijpen. Nog melden wij, dat het initiatief tot een en ander uitgaat van het bestuur der pas opgerichte Chr.-Hist. Kiesvereeniging te dezer plaatse. De kunstschilder B. J. Blommers is gis teren na een veruiijf van een half jaar in Amerika in zijn vill* te Katwijk-aan-Zee aangekomen. De heer Blommers heeft in Amerika het portret geschilderd van Andrew Carnegie, welk ortret een plaats zal krijgen in het Vredespaleis in Den Haag. Tentconi stelling van pen- teekeningen van Theod Lohmann te Arnhem. De heer Jan Toorop schrijft in de „Arnh. Courant:" Ik voel behoefte om een klein woordje van bijzondere waardeering te zeggen over de op dit oogertblik bij Gerbrands ten toongestelde penteekeDingén van Thebclor Lohmann. Deze jeugdige teekenaar, (Leidenaar), die sedert een vijftal jaren met nog twee zijner vrienden in ee i woonwagen leeft en arbeid', trekkende van de eone plaats naar de andere, steeds omgeven door de heer lijke brokstukken natuur, waaruit hij alles leert zien, in zich opneemt en verwerkt tot waarlijk h ssche, pittige, zeer mooie tee- keningen, hoe klein van afmeting ook, deze jeugdige kunstenaar bevit een wijze van zien en voelen, a'ie oorspronkelijk is. En dat zegt veel. Uit die penteökenin- gen kan ieder zien, die eenig kunstge voel bezit, dat men nier te doen heeft met individueel, fijn, gevoelig, opgewekt, so ber, frisch en gezond werk. De stippel- wijze met de pende techniek, waarmede deze teekeniDgen behandeld zijn, geeft bij- het eerste zien een eenigszins gedlildige wijze van werken, doch hoe meer men deze teekeningen bekijkt (ik heb er i migo hier in mijn atelier hangen), hoe meer. alles dlaardoor onstoffelijk wordt, al les atmosfeer, waarin de lijnen en vormen, zeer geteekend, zich baden. Zonnig met al de schaduwen en schakeeringen. Een rustige en kalme serene indruk, vol ex pressie, die u weldadig aandoet. Het zijn bepaald kunstwerkjes van sobere behande ling, rein, klaar en opgewekt van stem ming. Daarbij wat een spotprijzen, maar hij is nog jong en de werken zijn het meer a'an driedubbel waard. „B u i t e n." In het laatste nummer van „Buiten" zijn o. m. een drietal uitnemend geslaagde kiekjes opgenomen van de zeilwedstrijden op de Braassemermeer. Het eene geeft een leuken aanblik op het eilandje, de twee andere doen zeilende jachten zien, o. m.de Leideche jachten: „Atma" m Eider." Hulde aan Pfrof. dr. H. Treu tl Het huldeblijk, dat de leerlingen en oud«* leerlingen op 26 Januari LI. aanboden aan prof. dr. H. Treuh, ter gelegenheid van zijn zilveren jubileum als hoogleer aar, ia voltooid. Het bestaat uit een Bronzen plaat met da beeltenis van Treub en is bestemd voor do Vrouwenkliniek in het Wil hel min a-Gas fchu ist het voornaamste arbeidsterrein van den ge leerde. De beeldhouwer, prof. Bart van Hove, heeft de gelijkenis zeer goed getroffen. Do kop, die van 'ter zijde gezien is, geeft oon; zuivere karakteristiek van den afgebeelde.-. Om de plaat is een lijst gelegd van liohtw rose marmer, waarop de woordenHulde blijk van de Amsterdamsohe Studenten", be-? nevens de data: 188726 Januari1912. SPORT. Kegelen. Aan het internationaal kegelconcours, dat te Utrecht gehouden wordt van 1524 Juni en is uitgeschreven door den Utrechtschen Kegelbond, ter gelegenheid van zijn vijf jarig bestaan, 2hillen onder meer de vol gende bonden deelnemen: Leidsche Kegel bond, Alkmaarsc.he Kegelbond, Amsterdam- scho Kegelbond, 's-Gravcnhaagsche Kegel bond, Haarlemsohe Kegelbond, Oost-Gelder- sche Kegelbond, Rotterdamsche Kegelbond, Utrechtsohe Kegelbond en Zwolsche Kegel-, hond. In de gisteravond gehouden bestuursverga dering der L. K-B. is het volgende lOtal vastgesteld, hetwelk den Bond op dezen Bon- denwedstrijd zal vertegenwoordigen, n.l. de heoren 0. v. d. Wilk, C. F. Schüdel, J- H. C. Spoor, J. P. v. Brussel on Th. Wit ters in liet lste vijftal en H. Diepenheim, P. Pranger, C. Dieben, TI. Th. Coster en dr. Hulst J. P. L. in het 2de vijftal. Reserves zijn: 1. J. Zaalberg en 2. A. Tie- leman. De wedstrijden va tl Zondag. Op de banon bij ,,'t Posthof" zouden do internationale lawntennis.wedstrijden wor den gehouden. Deze wedstrijden zijn door het. Leidsche Lawn-Tcnnis Match-Comité uitge steld tot 2123 Juni a. s. Overigens hebben we nog veel voetbalwed strijden op ons programma staan: In Rotter dam speelt de Kampioen-Club van Neder land tegen do Rest van Nederland. We zom den het nu nog vaststellen van een derge- lijken wedstrijd ten zeerste afkeuren, wan neer er niet do twee volgende verzachtende omstandigheden warende entrees van dezen wedstrijd zijn voor een liefdadig doel en do inschrijving voor voetbal op de Olym- pischo spelen te Stockholm vereiseht een go- pefend elftal en hierdoor is deze wedstrijd een noodzakelijkheid geworden. Do L V B zal ook een... flinke stap naar het einde van het seizoen doen als op Beresteyn het drietal vastgestelde Ontmoe tingen doorgaat. BeresteynDe Sportman II is de laatste ontmoeting van de eerste klasse, waardoor do groen-witte reserves nog op de tweede iVlaats szouden kunnen komen, maar daar het perste eflftal 's midda'gs eveneemr moet spcflen, zal Beresteyn 's morgens geen moeite hebben jom' te winnen. Van meer bellang is echter de laatste ont moeting der tweede klasse Beresteyn II Leiden, zooails L. Hercules herdoopt is. De Oud-Herculiden kunnen slechts door een on denkbaar getajl doelpunten van do eerste plaats verdrongen .worden. Het gaat mor gen meer om de eer, wie in goeden en eer lijken strijd overwinnaar zal zijn. Toevallig komen ,nu reeds de aanstaande concurrenten (derde kllas9e N. V. B.) in den eindstrijd om den Beker tegenover elkander. ,Wo verwachten van L. V. V. een met voefl. entraiu gespeelden wedstrijd om ook don Beker als prijs van een good seizoen te ver overen. maar indien de derde klussers met de oudste rechten niet te onvoflledig zijn, zullen de Aanstaande derde-klassers het on derspit moeten jlolven. De Leidsche crioketters geven weer teeken van leven door een oefenwedstrijd te spelen tegen A. C. C. II. De AmsteLreeervos moe ten dit jaar niet zwak zijn en het Ajax- elftal, 'dat zijn beste spelers zal moeten mis sen, zal door zijn ongeoefendheid zich ten zeerste moeten inspannen om iots van den wedstrijd terecht te brengen. V o e t b a 1. In de gisteren gepubliceerde competitio- indocling v. d. L.,V. B. zijn eenige storende zetfouten geslopen, welke wij hieronder her stellen: Extra-competitie: Voor L. V. V. te lezen: L. V. V. I. Eerste Klasse: Voor D. L. V. tc lezen: D. L. V. I. Tweede Klasse: Voor Beresteyn I te lezen: Beresteyn II. Derde Klasse: Voor Leiden, Tavenu en Leiden te lozen resp.Leiden II. Tavenu I en Leiden III.

Leidsch Dagblad | 1912 | | pagina 1