No. 16029 Vrijdag 24 JSTei. A0. 1912. <§eze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. Onder onze Vroede Vaderen. FEUILLETON. Wonderlijke avonturen; LEIDSCH PRIJS DKR ADVERTENTIES: Van 16 regels 1.05. Iedere regel meer /'0.17}. Grootera lettere naar plaatsruimte. Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oents contant j elk tiental woorden meer 10 Oents.-Voor het incasseeren wordtf 0.05berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oents; per 3 maanden I i i l f 1.10. Buiten Leidon, per looper en waar agenten gevestigd zijn 1.30. Tranco per post 1.05. üaandag a. Tweeden Pinkster- 1st, verschijnt het „lieldsch Dag blad" niet. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien de missive van den Voorzitter van ïefc Ooi lege van Gedeputeerde Staten in de Provincie Zuid-Holland van den 23sten Mei 1912, B No. 1521 (lste Afd.), ten geleide van wn verzoek van Burgemeester en Wethou ders van Leiden om vergunning tot oprich ting van een vuilverbrandingsinriohting op iet terrein der Stedelijke Fabrieken van Gas in Electricdteit; Gelet op de artt. 6 ea 7 der Hinderwet; Brengen ter algie>meene kennis, dat ge noemd verzoek met de bijlagen op de Secre tarie dezer gemeente ter visie gelegd is; alsmede dat op Vrijdag 7 Juni a.s., des voor- middags te elf uren op het Raadhuis gele genheid zal worden gegeven om bezwaren te gen dit verzoek in te brengen, terwijl zij er de aandacht op vestigen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig irb. 7 der Hinderwet voor het gemeentebe stuur of een zijner leden zijn verschenen, ten jitade hun bezwaren mondeling toe te liohten. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. O. DE GIJSELAAJl, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 24 Mei 1912. Ook gisteren wajren weder een tweetal adressen ingekomen, houdende instemming met heb verzoek tot de invoering van bij yerordening vastgesteld sluitingsuur van kinkels en magazijnen. De stroom blijft aanhouden. Als men daarnaair wil afmeten da sympathie voor een vervroegde winkel- ■hhting, dan moet deze onder de klasse van .werklieden en bedienend personeel wel groot ïijn. Het zal ons benieuwen of er ook nog oen tegenstroom zal komen. Be mededeeling, dat. Ged. Staten eindelijk goedkeuring hebben gehecht aan de veror dening in verband met de nieuwe Pandwet, waarmede dit College eerst geen genoegen kon nemen, terwijl ook de Raad op aanstich ting van B. en Ws. op zijn stuk bleef staatn, lokte eenig applaus uit. De gemeente kreeg ton slotte gelijk en zich daarin te verheu gen, i3 zuiver mensohelijk. Ook was van Ged. Staten ontvangbericht ingekomen van het oomplex verordeningen omtrent de stiraatpolitie, enz. De verordening op het rijden kon dit College ook niet laten doorgaan. In art. 1G werd iets gere geld, dat ook geregeld is Ln art. 14 der Mo tor en Rij wiel wet. De Commissie voor de Sbi'afverordeningen had de opmerking van Cfod. Staten in dit geval juist gevonden fin 2oo werd de verandering aangebracht. Dit ging vlug genoeg, maar nu moest, om aan den eisoh der wet te voldoen, de geheele verordening opnieuw worden vastgesteld. De Voorzitter deed evenveel slagen met den hamer als er artikelen waren, dat wil zeg gen 67, en toen was heb klaar- Som mige der heeren vonden het geval grappig. Een ander ingekomen stuk, ditmaal van den Ned. Ambtenaarsbond, gaf nog aanlei ding tot eenige gedachtenwisseling. De Voor zitter houdt er niet van, dat menschen, bui ten de gemeente als niet direct belangheb benden met verzoeken bij den Raad komen, en als zij het doen, dan wil hij zulke adressen voor kennisgeving aannemen. Een paar zittingen geleden was dit ook met een adres geschied. De heer Sijtsma was van oordeel, dat dit in zijn algemeenheid niet opgaat. Als men van buiten ons komt verzoeken voor iets, wat een aangelegenheid in de gemeente geldt, dan zou hij niet weten waarom men er geeui aandaoht aan zou schenken. Maar dit schrijven dat verzoekt aan het inwonend personeel van de gestichten Endegeest" en „Rhyngeest" gedurende de vacantio niet een gedeelte van het loon in te houden, was aan het ver keerde adres. De r egeling der loonen is aan de Commissie van Beheer overgelaten. De heer Sijtsma meende, afgezien daar van, dat, als heb waar was, wat in het adres wordt gezegd, er dan ook in moest worden voorzien, waarom de heer Vergou wen vroeg of er missohien van belangheb benden zelf ook een soortgelijk verzoek tot bedoelde Commissie was gericht. De Voorzitter verduidelijk be, dat het eigen lijke loon bij vacamtie natuurlijk doorgaat, maar dat hetgeen zij aan kost cn inwoning derven, niet wordt vergoed, en dat wensoht adressant. Iets, wat ook in goede ouderwet- sehe gezinnen geschiedt, waar de dienstbode bij vacant ie kostgeld pleegt ie ontvangen. De Commissie zal de zaak zelf overwegen, ook al werd het adres voor kennisgeving aangenomen^ Zoo kwam men eindelijk tot de agenda, die weinig belangrijk was en cok weinig aanleiding gaf tot discussie, laat staan tot interessante discussie. Dat de heer TMerens, onze knappe adjunot- directeur der Sted. Fabrieken van Gas en Electrieiteit, een voor hem zeer begeerens- waardige betrekking heeft gekregen, gunnen wij hem gaarne; maar wij zien hem met leed wezen heengaan. Gelukkig dat hij efirsb met November vertrekt. Als men nu spoedig tot de benoeming van een opvolger over gaat, kan deze nog door hem in het werk worden ingeleid cn de oude, beproefde wijze van exploitatie kan blijven gevolgd. Een gedeelte Van den Raad kreeg ook nog even een bevlieging van goedheid, toen de hfier P. J. Mulder er voor pleitte om den regenten van het Sioïisliofje, die een strook gronds Vroegen, noodig voor de uit breiding van 'dit hofje, deze af te staan voor f 5 'per M2. in plaats van voor f 7.50, zooals B. !en Ws. voorstelden. Vijf gulden was een 'goede prijs, meende hij. en het gold een liefdadigheidsinstelling. Hielp de gemeente ook niet de Vereeniging tot bevor dering van den bouw van Werkmanswonin gen? De heer Botermans viel den heer Mul der bij en (dacht ook, dat deze grond met f 5 goed betaald is, en de lieer Para meende zelfs, dat 'deze grond voor dc gemeente beele- hi'aal geen waarde li ad. Als wij 'eens om de'n grond bij particulie ren kwameh, dan zouden wij nog anders moe ten bloeden, merkte de Voorzitter met recht op. De gemeente is dan ook geen instelling van weldadigheid, meende de heer Vergou wen. Maar als wij dozen weg opgaan, dan zou zij het nog worden, wierp de Voorzit ter tegen. Wij zijn het eöns met de heeren Fokker en Van der Lip, dat men in zoon geval als een goed zakenman moet handelen. Be staan er termen om een vereeniging of in stelling te helpen, dan bolicort dit op andere wijze te geschieden. De helft der aanwezige Raadsleden plus één, dacht er ook zoo over. Het door den heer Vergouwen fluks inge diend o voorstel om slechts f 5 per M2. te eischen, viel met 14 tegen 13 stemmen. De tookenning eener bezoldiging van f 1000 aan den heer Bijleveld, die reeds sedert een tiental jaren zonder bezwaar der gemeente kas, eerst als volontair, later als commies aan bet Oud-Arobief werkzaam is, lokte ook nog eenige discusrie uit. De heer Sijtsma gunde den heer B. die bezoldiging gaarne; maar hij vreest, dat men op deze wijze een nieuwe betrekking in het leven roept, waar van men niet weer afkomt. Het Arohief kost steeds meer geld en men kan wel jonge wetenschappelijke mannen krijgen, die als volontair fir gaarne werken, om later to solliciteeXen. De Voorzitter verzekerd^' nadrukkelijk, dat het hiea' een waardeering gold voor do goede diensten, door den hoer B. der gemeente bewezen. Mocht hij door benoeming tot ar chivaris of 'anderszins heengaan, dan ligt het niet in hot voornemen een opvolgelr te benoemen. Een personeels toelage van f 1000 te verleenen, zooals de heer Fokker wilde, om dit Je voorkomen, achtte de Voorzitter dan ook niet noodig. Evenmin vreesde hij, zooals prof. Ca)r pen tier Alting, dat de titel van adjunct-archivaris aanleiding zou moe ten zijn en eenig recht zou ^geven om hij een eveutueele vacature van archivaris de zen op te volgen. Zoo weken alle gemaakte bedenkingen cn het voorstel ging er zonder stemming door. Den lieer Bijleveld, die reeds heel wat voor het Arohief deed, komt waar lijk wel eenige vergoeding too. Denkelijk zal hij zich nu ook in de; gemeente vestigen, wat om andere treden weder als een aanwinst kan worden beschouwd. i Tegen het nieuwe maxlctkantoorije werd nog het bezwaar gemaakt, dat het te duur zou zijn betaald met f 3000, waar men een burgerwoning voor bouwt. De beer Kore- vaaï en de Voorzitter hadden er niet genoeg verstand van, om dit te becordoelcn, zei den ze. Men bad echter oen plan laten maken door den directeur van gemeentewerken fin op deze berekening van een deskundige moest men vertrouwen. Nu, dat deed de Raad dan ook en daarna giug men over tot een zit ting met gesloten deuren. Leiden, 24 Klei. Het beroep naar de Geref. Kerk al hier is aangenomen door ds. A. Roorda, te Breda. De heer Z. J. de R-ooy, alhier, is be noemd tot directeur van de broodfabriek ,,De Zeeuw", te dezer stede. Voor het examen voor adspirant-op- zichter bij den dienst voor weg en werken der Staatsspoor is geslaagd' cle heer C. A. A. Dingjan, te Leiden. Vergezeld van de Vorstin van Bent- heirn bracht H. M. de Koningin-Moeder 41) Nadat hij opgestaan was, draaide hij het electrisch licht op. Het vertrek vulde zich met licht en hij kon al de sporen zien van oen hardnekkige worsteling. Het bed was geheel m wanorde; de dekens en de lakens waren er af gesleurdl Op den grond lag de kandelaber... de pendule de wijzers we- »on tien minuten vóór halfüwaalf en verder een omgeworpen stoel, en overal Woed, plassen bloed. „En de zwarte parel?" mompelde hij. Bq brievendoos stond op haar plaats. Hij deed zo open. Ziji bevatte heb étui. Maar het étui was ledig. Sapperloot," zeide hij bij zichzelf, „je hebt een beetje te vroeg op je geluk ge stoft, vriend Arsène Lupin. De gravin ver boord... de zwarte parel verdwenen... de toestand is niet schitterend! Laten wij er yan doo rgaan, anders loop je groobe kans F groote onaangenaamheden op den hals te halen." Toch verroerde hij zich niet. >»Er vandoor gaan? Ja, een andier zou er Endoor gaan. Maar Arsène Lupin? Is er "'ote beters te doen? Laat eens zien.M Per s|ot van rekening is mijn geweten gerust... otel len je voor, dat je commissaris van politie en dat je een onderzoek moet instel- Ja, maar dan moest je denkvermogen war?»" Z^n' ke"k mBne is geheel in de TT*' «■u viel in een armstoel met zijn gebalde sten tegen zijn brandend voorhoofd. De zaak van de avenue Hoche is een dier- gene, die ons het meest hebben geboeid en ik zou haar hier niet verhaald hebben, als 't aandeel van Arsène Lupin haar niet in een bijzonder licht had gezet. Weinigen ver moeden dat aandeel. Niemand weet in ieder geval de juiste, merkwaardige toe dracht der zaak. Wie te Parijs kende niet Leontine Zalti, de gewezen zangeres, echtgenoote en wedu we van graaf d'Andillot; Leontien Zalti, wier weelde-vertoon Parijs verblindde, on geveer twintig jaar geleden; Leontine Zalti, gravin d'Andillot, wier diamanten sieraden en parelen haar een Europeesche ver maardheid bezorgden? Men zeide van knar, dat zij op haar schouders de brandkast van verscheidene bankiersfirma's en de goud mijnen van verscheidene Australische maat schappijen droeg. De groote juweliers werkten voor Leontine Zalti, zooals men vroeger voor koningen en koninginnen werkte. En wie herinnert zich niet de catastrofe, waarin al deze rijkdommen werden ver zwolgen? Bankiersfirma's en goudmijnen, de afgrond verslond alles. Van de prachtige verzameling, onder den hamer van den vendumeester gevallen, bleef haar niets over dan de beroemde zwarte parel. De zwarte parel 1 Dat wil zeggen een vermo gen, als zij er zich van had willen ontdben. Zij wilde het niet. Zij gaf er de voorkeur aan, zich te bekrimpen, een enkele verdie ping te bewonen met haar gezelschapsjuf frouw, haar keukenmeid en een bediende, liever dan dit onschatbaar kleinood te ver- koopen. Zij had daarvoor een reden, die zij niet eohroomde te bekennen: de zwarte pa rel was het geschenk ran een keizer 1 En; bijna geruïneerd, gedoemd tot een vrij sober bestaan, bleef zij getrouw aan de gezellin harer goede dagen. „Zoolang ik leef," placht zij te zeggen, ,,zal ik ze niet verlaten." Van den morgen tot den avond droeg zij zo aan haar hals. 'a Nachts legde zij zo op een alleen haar bekende plek. Al deze, door de kranten openhaar ge maakte feiten voerden de nieuwsgierigheid ten top, en, zonderling, maar gemakkelijk te begrijpen voor hen, die de oplossing van het raadsel kennen, het was juist de arres tatie van den vermoede!ijken moordenaar, die het geheim saamgestelder maakte en de ontroering deed voortduren. Twee da gen na den moord bevatten de bladen het volgend bericht: „Men deelt ons de aanhouding mede van Victor Danègre, den bediende van gravin d'Andillot. De tegen hem aangevoerde bij zonderheden zijn verpletterend. Op de mouw van zijn livreivest, dat de heer Dudouis, de chef dier veiligheidspolitie, heeft gevonden op zijn kamertje tusschen zijn hoofdkussen en zijn matras, heeft men bloedsporen gevonden. Bovendien ontbrak er aan dat vesh een met stof overtrokken knoop. En die knoop is al bij het begin van het onderzoek opgeraapt ondier het bed van het slachtoffer. Waarschijnlijk is, dat na het diner Danè gre, in plaats van naar zijn. slaapkamertje te gaan, in een hangkast met japonnen ge* slopen is en dat hij door de glazen deur dfi gravin de zwarte parel heeft zien weg bergen. Wij moeten zeggen, 'dat tob dusver geen enkel bewijs deze onderstelling is komen bevestigen. In ieder geval blijft een ander met gevolg gisteren haar aangekondigd bezoek aan het sanatorium „Oranje-Nas- sau's-Oord. Alle patiënten ontvingen van H. M. een bouquetje. De Minister van Financiën maakt be kend, dat ten behoeve van 's Rijks sohat- kist door tussohenkoinst van een R.-K. Priester uit Amsterdam van een onbeken de is ontvangen f 6000 aan bankbiljetten. De Minister van Binnenlandsche Za- scn is voornemens a. 8. Donderdag cle plechtigheid bij te wonen der opening van het nieuwe groote paviljoen van het Volkssanatorium te Hellend'oorn, der Ver eeniging tot oprichting en exploitatie van volkssanatoria voor borstlijders in Neder land. B. en Ws. van Delft dragen voor ter benoeming- als tijdelijk ingenieur aan het gemeen te-electrioiteitsbedrijf, de heeren G. Olthuis' en J. B. Romer, beiden electr. ing. te 's-Gravenhage. Gisteren had de plechtige opening plaats van het nieuwe gesticht voor werk jongens ,,Jiikenhof£" te HoenderliooV bijzijn van den Minister van Justitie. Dr. L. Heldring, voorz. van het bestuur, hield een rede. Heb oude gebouw zal voortaan den leer lingen voor den land- en tuinbouw dienen. In 't geheel worden aan de inrichting Hoenderloo, oorspronkelijk in heb leven geroepen door d. i heer Messchert van Vollenhoven, 20.) jongens opgevoed, ter wijl ongeveer 100 jongons in gezinsverple ging zijn. Directeur is de heer M. van Wijhe .üiZii. De terreinen, in het geheel een opper vlakte van 100 il. A. beslaande, zijn keu rig onderhouden. Voor den bouw van „Eikenhof" is f 200,000 besteedarchitect was de heer Posthumus Meyjes, te Amsterdam. Het ontwerp is van o!en heer - M. de Mol v. Otterloo, in Den Haag. Het „Hbl." deelt mede, dab de Minis ter van Oorlog, a. i. Marine, Zaterdag een bezoek zal brengen aan de Rijks-Marine werf. Volgens de „N. R. C." bestaat bij de Regeering het voornemen, om over te gaan tot benoeming van een tweeden ambtenaar van het O. M. bij, de kantongerechten in het arrondissement Haarlem. De heer KI. de Vries diende in den Amsterdamsohen Raad. een voorstel in, waarbij B. en Ws. uitgenoodigd worden de adviezen van het Rijks-toezicht en de Plaatselijke commissie van toezicht alhier ten aanzien van den hoofdakte-eisch over te leggen. Dit voorstel werd aangenomen met 20 tegen 19 stemmen en in verband hiermee werd de verdere behandeling der salaris- voorstellen uitgesteld. De oorrespondent van het „HblcL" die van uit Londen schrijft over de intern, tuinbouw-tentoonsbelling aldaar, zegt o. m. Alle inzenders hebben hun best gedaan een mooi beeld1 van de Nederlandsche bloe men-, planten- en groententeelt te geven en zij zijn daar goed in geslaagd. Doordat alles in één hand was, onder de auspiciïfi van den „Nederlandschen Tuinbouwraad", en één man, de heer Ballego, te Leiden, voor de geheele afdeeling heb schetsplan, maakte, is heb resultaat geweest de Hol-, landsche tent, die een der keurigste is op de groote tentoonstellings-berreinen te' Chelsea. Te voren spreekt hij met lof over de Aals- meersche inzending, midden in de ruime ten, die de clou is der Nederlandsche af deeling; over een mooi perk azalia's van de firma M. Koster en Zonen, te Bos koop; de corbeilles met begonia's van den heer D. Baardse Dzn., te Aalsmeer, en de spirea's van de firma M. M. van Waveren en Kruyff, te Sassenheim. Uit het jaarverslag, uitgebracht ter 17do jaarlijksche alg. verg. van de Ned. Ver. van Chr. kantoor- en bandelsbedien- a'en, te Utrecht, blijkt, dat op 1 Januari 1912 de Vereeniging 696 leden en 23 jong- leden en 25 afdeelingen telde (de grooteto' afdieeliDg heeft 174 leden). Van de leden, die bedankten, gaven 143 als reden cortributieverhooging op. Verschenen is het rapport der Staats commissie tot onderzoek van de vraag, of de inwendige organisatie van de Departe menten van Algemeen Bestuur en van de nader door de Koningin aan te wipou daaronder ressorteerende administration, voor vereenvoudiging en in het algemeen vfior verbetering vatbaar is, en, wat te dien einde zou kunnen worden gedaan. HAARLEMMERMEER. Aan den bouw der R.-K. bijzondere school to Hoofddorp wordt met kracht voortgowerkh. Hot ligt in.do bedoeling deze na de gewone zomfitv vacant ie to openen. 1 KATWIJK AAN DEN RIJN. Gistermid dag is de electrische tram op den Rijnsburg- sclien weg ontspoord. Het duurde geruimen. tijd eer men den wagen weder op de rails had. Het déraillement gaf eohber geen stag natie in don dienst, daar van beide zijden kon worden 'gereden en. de reizigers op de plaats der ontsporing overstapten. KATWIJK-AAN.ZEE. Van de twee log- gfirs dor Katwijksclie vloot, die voor eenige weken ter haringvangst uitzeilden, kwam tob nu 'toe hier geen bericht. Wel zijn hier berichten uit Lorwick gekomen omtrent do Engelsclio visscherij, welke berichten gun stig luiden, zoowel wab de kwaliteit dd haring als wat do hoegrootheid der vangsten, betreft. Tot havenmeester alhier is als opvolger van J. de Jong, die deze functie oenigeu tijd tijdelijk hoeft waargenomen, benoemd de hoer J. Sahaddé van Doorn. SASSENHEIM. Do kiezerslijst bevat 557. kiezers voor de Tweede Kamer, 555 voor cU. Provinciale Staten en 522 voor den Ge meenteraad. Het vorig jaar waren deze cij fers 526, 521 en 507. De brandspuiten zullen den dag nat Pinkstermaandag worden beproefd. ,Wij zuL len de brandmeesters niet meer zien versahij-: non met de bekende stokken. Deze zullfin,' worden vervangen door een lint. WADDINXVEEN. De Raad heeft beslo ten om aan H. M. de Koningin machtiging) te vragen tot het vestigen van een Kamer van Koophandel en Fabrieken alhier, j punt duister. Om zeven uren in den mor gen heeft Danègre zioh naar een tabaks winkel op den boulevard de Courcelles be geven: de concierge en de houdster van den winkel hebben dat getuigd. Anderzijds ver klaren de keukenmeid van de gravin en haar gezelschapsjuffrouw, die beiden aan het eind van de gang slapen, dat om acht uren, toen zij zijn opgestaan, de deur van de voorkamer en de deur van de keuken op slot waren. Daar zij sedert twintig jaar in dienst van de gravin waren, staan deze beide personen boven iedere verdenking. Men vraagt zich af, hoe Danègre de woning heeft kunnen verlaten? Had hij een ande ren sleutel laten maken? Het onderzoek zal deze versohillende punten ophelderen. Het onderzoek helderde in het geheel niets op; integendeel. Men vernam, dat "Victor Danègre een gevaarlijke recidivist was, een drinker en een misdadiger, d^e voor een messteek niet terugdeinsde. Maar de zaak zelf scheen, naarmate men ze be studeerde, zich in al dikker nevelen te hul len en al onverklaarbaarder tegenstrijdig heden op te leveren. Eerst kwam een freule De Sinclèves, een nicht en de eenige erfgename van het slachtoffer, verklaren, dat de gravin, een maand vóór haar dood, haar in een van haar brieven had toevertrouwd, op welke wijze zij gewoon was, de zwarte parel op te bergen. Den dag na dien, waarop zij dezen brief had ontvangen, constateerde zij er de verdwijning van. Wie had haar gestolen? Toen Vertelden de concierges, dat zij de deur geopend hadden voor een persoon, die naar dokter Harel was gegaan. Men on dervroeg den dokter, NieiüMid waa dieai nacht bij hem geweest. Wie was die per* soon? Een medeplichtige? Deze onderstelling van een medeplichtige, werd aanvaard door de pers en door heb publiek. Ganimard, de oude hoofdinspec teur, verdedigde ze, niet zonder reden. „Er zit iets van Lupin achter," zeide hij tot den rechter van instructie. „Bahantwoordde deze, „gij< ziet hera overal, dien Lupin." „Ik zie hem overal, omdat hij overal is." „Zeg liever, dat gij hem telkens ziet, ala| iets u niet heel düiidelijk schijnt. Trouwens*! in deze aangelegenheid moet gij dit beden ken: de misdaad is gepleegd om tien minu ten voor halftwaalf 's avonds, zooals ds' pendule uitwijst, en het nachtelijk bezoek, waarvan de concierges aangifte hebben ge« daan, is pas tegen drio uren in den nacht gebracht. De justitie gehoorzaamt menigmaal aan dien drang van overtuiging, die maakt, dat men de gebeurtenissen dwingt, zich te plooien naar de eerste verklaring, welke men er van gegeven heeft. De ongunstig** levensbijzonderheden van Victor Danègre* die recidivist en dronkaard was, be* invloedden den rechter van instructie en? hoewel geen enkele nieuwe omstandigheid1 de twee of drie aanvankelijk ontdekte aan* wijzingen kwam versterken, kon niemand zijn overtuiging aan het wankelen brengen., Büj sloot de instructie. Eenige weken late' begon de openbare behandeling van hed proces.. (Wordt vervolgd.)!

Leidsch Dagblad | 1912 | | pagina 1