flo. 16001 Zaterdag SO April. A0. 1912. Qourant wordt dagelijks, met uitzondering van fan- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit VIJF Bladen. Vierde Blad. Offieieele Kennisgeving. Uit de „Staatscourant". Kunst, letteren, enz. LEIDSCH M&BLAB PEIJS DER ADYEKTENTIEN: Pan 1—6 regels ƒ1.06. Iedere regel-meer ƒ0.171. (IrooUre lettere naar plaatsruimte. Kleine adrertentiSn van 30 woorden 40 Oenti oontant| elk tiental woorden meer 10 Oente.-Voor het inoaeeeoren wordt 0.05 berekend. PRIJS DEZER COüBANTs Voor Leiden per week 9 Oente per 3 maanden 1 j i f 1.10. Bniten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn J J 1.30. Franco per poet I I 1.65. Direct© Belastingen. De Burgemeester van Leiden brengt ter aigemeene kennis, dat aan den Ontvanger der Directe Belastingen is tsr hand gesteld het kohier der Personeele belasting No. 7 van den dienst 1912, executoir verklaard 'den 18den April j.l. en herinnert voorts den belanghebbenden aan hun verplichting om den aanslag op den bij de Wet bepaal den voet t? voldoen. De Burgemeester voornoemd, N. C. DE GIJ6ELAAR. Leiden, 20 April 1912. Leiden, 20 April. Ds. O. Hartwigsen, pred. bij de Ned.- Herv. Gem. alhier, d'ie Woensdag jl. zijn vjjf-en-twintig-j&rige ambtsbediening ais t predikant bij de Ned-Herv. Kerk heeft herdacht, hoopt morgen in de oohtenó!- godsdienstoefening in de Pieterskerk dat feit kerkelijk te herdenken. Het comité voor de hier te houden Bakkerij-tentoonstelling meldt ons, dat de Brief van den Leidschen Briefschrijver in ons blad van j.l. Zaterdag succes heeft gek vd wat aangaat het gedeelte, dat op de tombola betrekking had, waarvan de batea, zooals men weet, voor liefdadige doeleincten nlien worden besteed. Het ontving in d:-.n loop der week niet minder dan rijf honderd prijzen en prij-sjes, waaronder zeer mooie van verscheidene winkeliers. Particulieren schonken geld, om daarvoor prijzen te ^oo- pen. Het oomité is dankbaar, maar nog nist. geheel voldaan. Yeel kan het nog gebruiken. Voor het akte-examen lager onderwijs zijn te Haarlem geslaagd de dames A (1. A. Geyl en J. Valk, van Leiden; te Utreont mej. A. M. van der Beek, te Woerden. Mej. A. G. H. Gabry, van Gouda, vor- Wierf in Den Haag de akte nuttige hand werken. Beroepen is bij de Ned.-Herv. Gem. te Oud-Beierland ds. S. van Dorp, te Bo degraven. Beroepen is bij de Chr.-Ger. Kerk te Rijnsburg ds. L. H. de Vries, te Hilversum. De bewoners van den Trek vliet te Voorburg hebben zioh, zoo wordt aan ,,De N. Crt." gemeld, tot Ged. Staten van Zuid- Holland gewend met een request om te voorzien in den onthoudbaretn toestand wat betreft de verontreiniging van dit water. Dr. A. Kuyper vertrok gisternamidd.ig per Staatsspoor van Den Haag naar Wies- baden. De bij ministerieele beschikking van 90 Jan. benoemde commissie voor het in stellen van een onderzoek inzake d'e Lands drukkerij is, naar uit Den Haag aan ,,De Tel." wordt bericht, met haar rapport ge reed gekomen, hetwelk den 30sten dezer de Min. va,n Binnenl. Zaken zal worden aan geboden. Door B. en Ws. van Den Haag is door den Raad aldaar afwijzend gepraeadyiseerd op de adressen van orkestleden van de Fran- 8oh© opera, van bedionden en arbeiders van den Kon. Schouwburg en van de leden van het orkest, werkzaam bij de opvoeringen van ,,Het Nederl. Tooneel", strekkende, dat de gemeente hun zal te gemoet komen ia het verlies aan inkomsten, dat zij lijden <h>or het besluit van den Raad, om na 31 Maart j.l. den tegenwoordigen Schouwburg Met langer te exploiteereu. Door B. en Ws. van Loosduinen is tot ambtenaar ter Secretarie benoemd de heer 'K. de Boer, thans in gelijke betrekking in Ha vel te (Dr.) -Als laatste punt is op de agenda voor de vergadering van den Hoagschen Raad T8f a'8.\ -^-aaildag geplaatst, het voorstel in- z^k© wijziging -van de grenzen der gemeente (annexatie van Voorburg en van gedeelten der gemeenten Rijswijk, Wassenaar en Loos- «ulnen). Set olaesloale bestuur yan Haarlem eeft aan zijn leden, die tussohen 1 en 15 in de classis de (driejaarlijksaao) per- ^nlijke kerkvisitatie zullen houden, pge- wagen om de kerkeraden der Ned. Herv. *nc tot ijver op te wekken in zake de ver- van het predik anbstraktement, in- deze gewenscht en mogelijk moet wor- ^n geacht. Tluvna sijn, volgens „De Tel.", vanwe- gemeentebestuur van Amsterdam J&y1: Nieuwondam, Buiksloot en n offioieel voortstellen gedaan om te komen tot een gemeenschappelijke veror dening op de vleeschkeuring. Ook met Nieuwer-Amstel zal het gem.-bestuur te dier zake zich in verbinding stellen. Het bestuur van den Ned. Post- en Telegraafbond (commiezen titulair en kler ken) heeft een adres verzonden aan den Minister van Waterstaat, waarin verzocht wordt, onder intrekking van de regeling a'er kindertoelagen, die maatregelen te willen nemen, welke kunnen strekken tot het vaststellen van het maximum-salaris van de klerken met met beide vakexamens op f2009, van de klerken met één vakexa men op f 1700 n van de klerken zonder vakexamens op f 1500, voor allen te berei ken na 22 dienstjaren, onafhankelijk van eenige andere voorwaarden dan geschikt heid' en nauwgezette plichtsbetrachting. Het adres is vergezeld van een uitgebrei de memorie van toelichting. De zendingtsverecniging van de olasia Amersfoort der Ned.-Herv. Kerk heeft be sloten voor een eigen zendingsterrein te gaan werken: de Oostkust van Halmakeira, waar hoogstwaarschijnlijk de heer G. Prins, uit Amersfoort, kweekeling der Utrechtsche Zendingisvereeniging, zal geplaatst worden. In 1913 hoopt de heer Prins zijn studie vol tooid te hebben. De jaarvergadering van het Geref. Jongelingsverbond zal op Hemelvaartsdag te Groningen gehouden worden. Tot hoofd van het met Mei a.s. te ope nen nieuwe gebouw „Eikenhof", behooren- de bij de stichting „Hoenderlo", onder Apeldoorn, is benoemd de heer H. Futse laar, thans diakoon te Heemstede. Z. D. H. de Aart-bissohop van Utreoht heeft aan den weleerw. heer H. H. Sinnige eervol ontslag verleend als Moderator der St.-Lebuïnus-Vereeniging en in diens plaats benoemd den weleerw. heer J. G. van Schaik, pastoor te Harderwijk. Tot architect en directeur der gemeen te-waterleiding te Hellevoetsluis is uit 43 sollicitanten benoemd de heer J. A. v. d. Bout, technisch ambtenaar van de Gezond heidscommissie te Brielle. De JJirecteur-Generaal van den Land bouw brengt ter kennis, dat het voornemen bestaat, eenige districtsveearteen te benoe men, op een jaarwedde van drie duizend gulden. Ten einde de onderwijzers in de gele ken, over de vraag hoe de bioscoop het on- genheid te stellen, met meer kennis van za- derwijs kan dienen, te kunnen oordeelen, geeft de directie van Pathé Frères morgen te Amsterdam een voorstelling voor leden van den Bond van Nederl. Onderwijzers en genoodigden. Het programma bevat ver- soh llende nummers, die betrekking hebben op natuurkennis, aardrijkskunde en ge schiedenis. De heer J. J. Mu^nikhuizen, burge meester van Huizen (N.-H.) is overleden m den ouderdom van 64 jaar. AALSMEER. Naar aanleiding van een adres van het bestuur van den Proeftuin bij do Rijkstuinbouwwinterschcol om steun van de gemeente voor instandhouding van den tuin, heeft de Raad B. en Ws- uitge- aoodigd met het bestuur van den Proeftuin te oonfereeren, om. daarna den Raad een voorstel te doen. Aan het bestuur van de Veilings-vereeni- ging te Aalsmeer, Wijk II (dorp), zal opn terrein van het uitbreidingsplan aan de Kerk wetering ia erfpacht worden afgestaan, groot ruim 2000 vierk. M- voor de stichting van een vcdlingögebouw. Het ligt in de be doeling van het bestuur op dat terrein te bouwen een veilingsgebouw met overstekende kappen. In het gebouw, groot 33.5 M. bij 16 Meter, te doen plaatsen een electrisoh mijntoest-el. B. on Ws. werden uitgenoodigd, op initia tief van do commissie voor gemeentewer ken, den Raad een begroeting van kosten aan to bieden, voor verbreeding van den Stommeerweg, van het Stationsgebouw tot aan den Wostplas, oin later dezen weg te beplanten. ALPHEN. Vrijdagmorgen a-ê. om halftien Raadsvergadering. BODEGRAVEN. In den ouderdom van 76 jaren ia alhier overleden de heer H. Seton, die een reeks van jaren onderwijzer was bij het openbaar lager onderwijs in deze ge meente, en sinds 1893 wegens lichaamsgebre ken gepensionneerd was. Het harraoidegezelscKap „Werkmans Vriendenkring", alhier, dat verleden week een uitvoering gaf, die alleen toegankelijk was voor donateurs, heeft er nu een gegeven, waar iedereen tegen betaling toegang had. Het programma was nu.wat uitgebreider dan varleden week. Na de goed uitgevoerde mu zieknummers werd nog een blijspel opge voerd en tot 3lot werden een paar luimige voordrachten gegeven. Na afloop werd een paar uren gedanst. Werk mans Vrienden, kring" heeft met deze uitvoering zeor velen ee(ft gezel li gon avond bezorgd. BOSKOOP* Gedeputeerde Staten vah, Zuid-Holland hebben gehandhaafd het be sluit van den Raad dezer gemeente tot on bewoonbaarverklaring van een woning in detn Ham alhier (eigenaar A. L. Koenekoop). HAARLEMMERMEER. Gisteravond hield de zangvereeniging „G. V. H. L." te Nieuw.Vennep een feestavond, waarbij waren uitgenoodigd de donateurs der Vereeniging. Een viertal zangnummers werden ten gehoor© gebracht, ingestudeerd onder leiding van dein heer Langereis, van Hoofddorp. Er werd zuiver en met gevoel gezongen. De zangnummers werden afgewisseld door tocneelstukjes en voordrachten door eenige detr leden, dames en heeren. Een gezellig bal bosloot dezen zeer wel geslaagden eersten feestavond- Het bouwen van een landbouwechuuT, wagenschuur en graanberg, enz. aan den Aalsmeerderweg, voor den heer Dekker, te Alm kerk, is opgedragen aan den heer A. den Ouden, te Nieuw.Vennep, voor f15,200. De hoogste inschrijving bedroeg f 15,740. KAT WIJK. AAN-ZEE. Deelden wij dezer dagen mee, dat geen vaartuigen der haring vloot dit jaar voor Pinksteren zouden uit zeilen, drie schepen maken daarop een uit zondering, n.l. de logger„Neeltje Elisabeth" K.W. 98, schipper E. van Rooyen, en „Nico", K.W. 174, schipper M. van Rooyen, beide van den heer W, Tom, die reeds begin Mei zullen uitgaan, en de logger „De Vrouw Cornelia", K.W. 136, van den hoer B. J. Dijkdrenth Jr., schipper D. den Haas, die twee weken voor Pinksteren zal uitvaren. Het staat ei* voor de Katwijkschs gym. nastiekvereeniging „IC. G. V." niet roos kleurig voor. Reeds geruiman tijd geleden was haar de huur opgezegd van den grond, waarop het oefeningslokaal staat. Toen heeft het bestuur van „K. G. V." zich per ge ze- geld request tot hat gemeentebestuur ge richt met het verzoek of het bestuur een zaal bok voor andere Vereenigingen wildo inrichtingen. Dit verzoek is in de laatst gehouden Raadszitting gewezen van de hand. ,,K. G. V." hoeft zich' nu tot particulieren gewend om een terrein vcor haar gebouw- te kunnen huren, echter tot hiertoe nog zon der resultaat. En over een maand moet het tegenwoordige terrein ontruimd zijn. NOORDWIJK. De Minister heeft afwij zend beschikt op het adres van den beer R. J. de Groot en 82 anderen, om gedaan te krijgen, dat de paar denkeuring ten be hoeve van het leger, te Noordwijk zelf kon geschieden, wat betreft de Noordwijksohe paarden. •N O ORD WIJK-A AN-ZEE. Het Juliana- feest op 30 April a.s.f georganiseerd dopr de Nobrdwijk-aan-Zeesohe Oranje.Vereeni- ging, zal evenals te Noordwijk.Binnen, be staan in een namiddagfeost- De feestelijk heden vangen aan oiu hal ft wee met een kin deroptocht door de straten van het dorp naar oen terrein van de Noordwijksche Bouw-Mij., gelegen aan don Noord-boulevard, waar .ver schillende volksspelen zullen plaats hebben: mastklimmen, touwtrekken, ringsteken op fietsen (dit heeft plaats op de Hoofdstraat) houten paardrijden, haxdloopen met hinder nissen, geblinddoekt melk happen. Des avonds een liohtstoot door het dorp en tob besluit verbranden, van teertonnen op het strand, een en ander opgeluisterd door muziek. SASSENHEIM. De Kastanjelaaa is voor het verkeer opengesteld. Zij ziet er kranig uit en is een sieraad voor de gemeente. Uit voerder en architeot hebben eer van hun werk. TER.AAR. Naar mbn verneemt, bestaat het voornemen orn deze gemeente als verga, dorplaats aan tc wijzen voor don keurings. faad tob het onderzoeken van de ingeschre venen voor de Militie, welke keuring vol gens de nieuwe bepalingen der Militicwet wordt verplichtend gesteld, indien .geen vrij stelling van den dienst heeft plaats gehad. ZOETERWOUDE. De Raad vergadert a.s. Dinsdagmorgen, om tien uren. Bij Kon. besluit is toegekend de aan de orde van Oranje-Nassau verbonden eeremedaille, in brons aan P. G. de Roche- fort, A. W. v. Gelder, H. J. Weil, M. Zer- vaaa en J. Wijnbeek, allen vijftig jaren letterzetter bij de-Naamlooze Vennootsoliap „Nieuwe Rotterriamsche Courant" te Rot terdam is met ingang van 1 September opgeho- ven het ontvangkantoor der directe belas tingen en oeijnzen te Blokker ingesteld een ontvangkantoor der directe belastingen en acoijnzen te Hoorn (buiten gemeenten), omvattende de gemeenten Blokker, West-woud, Wijdenes, Schellink- hout-, Zwaag, enbuizen, Woguum en Nib- bixwond is benoemd tot ontvanger der diveote be lastingen en accijnzen te Hoorn (buiten gemeenten) P. E. B. Clant Bindervoet, ontvanger derzelfde middelen te Etten en Leur, is P. N. .in Remortel, waarnemend ont vanger der invoerrechten te St.-Pieter, meo ingang van 28 April definitief als zoo danig benoemd. Oranje-vereeniging te KatwIjk-aaa-Zee. In de Gemeentezaal te Katwijk-aan-Zee hield deze Vereeniging gisteravond een al ge me ene ledenvergadering. Aanwezig war6n 29 leden. De voorzitter bracht in herinnering, dat deze vergadering samenviel met den ver jaardag ban Z. K. H. den Prins der Neder landen, wien hij warme hulde bracht, het geen door applaus gevolgd werd. De rekening en verantwoording van den penningmeester kwam in hoofdzaak neer op het volgende: Ontvangsten f 393.101, uit gaven f 375.901; batig saldo f 17.20. Een commissie van drie leden, aangewezen tot het nazien der jaarrekening, verklaarde bij monde van een dier heeren de rekening volkomen in orde te hebben bevonden. Uit het jaarverslag van den secretaris stippen wij aan: De burgemeester van Kat wijk heeft het eere-voorzittorschap der Ver eeniging aanvaard Op 31 Augustus 1911 heeft de Vereeniging met en voor de kin deren feest gevierd, daartoe in staat ge steld door de contributies, de opbrengst eener collecte, de subsidie van het ge meentebestuur en de feestcenten der kin deren. De Vereeniging zag haar ledental etijgen van 51 tot 225. Nog steeds bestaat in het bestuur een vacature, terwijl de heer W. Taat Jr. wegen3 voortdurende uitstedig- held zijn bestuursfunctie moet neerleggen. Naar aanleiding van de verliezende stij ging van heb ledental der Vereeniging bracht de voorzitter hulde en dank aan het bestuurslid, de heer P. J. Paling, aan wiens onvermoeiden ijver, lust en volharding het te danken is, dat er zooveel m'euwe leden zijn toegetreden. Dejieer Paling heeft vijf honderd personen bezocht, en (laarvan zijn er 170 toegetreden al3 lid, terwijl er nog 89 f 0.50 hebben gegeven. De vergadering betoonde krachtig haar instemming met dit woord van lof. Tot bestuursleden werden vervolgens her kozen de heeren W. van den Akker en H. v. d. Bent; gekozen werden de heeren W. B. Hofman en L. H. Slobemaker. Alle ge kozenen lieten zich hun benoeming welge vallen. Opmerking verdient, dab de eenige Katwijker, die in het bestuur zitting had, de lieer Taat, er nu niet meer in is. Vervolgens werden besprekingen gehou den omtrent de "viering van een feest op 31 Augustus a. s. Het bleek daarbij, dat de meerderheid der aanwezigen er voor was, om na het kinderfeest op de scholen nog eenige festiviteit voor het overige deel van den dag, zoo mogelijk voor grooteren, te organiseeren. De voorzitter was echter be slist hiertegen, omdat de Vereeniging zioh in de eerste plaats teu doel stelt het orga- seeren van kinderfeesten en zij haar goede reputatie in dit opzicht niet mag verliezen. Na langdurige discussie werd eindelijk met 25 tegen 4 stemmen besloten, aan het bestuur vrijheid te geven, indien de gelden daarvoor beschikbaar zijn, ook een volks feest te organiseerren, onder voorbehoud evenwel, dat de kinderen er niete te min der om zullen hebben. Onder de vier tegenstemmers behoorde ook een vissoher, die tegenstemde omdat hij er zelf toch niet van profiteeren kon, wijl hij dan op zee is. De heer Woud, instructeur van „K. G. V.", vroeg ten slotte of de Oranje-vereeni- ging bereid zou wezen bij latere openlucht- uitvocringen van ,,K. G. V." haar daarbij financieel te sbsunon. De voorzitter ant woordde hierop, dat het bestuur in ernsti ge overweging zou nemen of het in begin sel dat denkbeeld is toegedaan. Maatschappij tot Bevordering; der Toonkunst. Afdeeling Leiden. De 110de uilvoering alhier onder lei ding van Jolian Wagenaar is schitte rend geweest. Schitterend door de praestatie van koor en Residentie-orkest, door do keuze der solisten, door de zoo artistieke leiding van den dirigent. Het koor, dat door en onder leiding van Daniël "de Lange reeds een groote hoog te had bereikt, stijgt nog steeds en kan onder Nederlands beste koren gerekend worden. Het lieelt gisteravond, zoowel in WolfFerrari's „Vila Nuova" als in César Franck's „Redemption" een zui veren en nobelcn klank ontwikkeld; het heeft, behoudens een kleine neiging tot trekken, mei levendigheid, met vuur ge zongen, onvermoeid Tot het eind, steeds prachtig van voordracht. Wat sterkte van geluid betreft, zouden wij dit koor nog grooter wenschenwij zijn er ech ter zeker van. dat na deze uitvoering velen zich gedrongen zullen gevoelen om hun stem Je komen geven tot het vertolken van de meesterwerken deï Toonkunst. De solisten waren als geknipt voor twee uitgevoerde werken; mejuffrouw, Dhont met haar heldere stem en boeien de voordracht; vooral ook de bariton, de heer Zalsman, die prachtig bil stem was, en door warme, rijk geschakeerde voordracht het publiek onder diepen in druk heeft gebracht. Mejuffrouw Van Geuns, de déclamatrice, heeft een krach- lig geluid en een echt-Fransch accent, maar de voordracht kan wat minder eentonig zijn. Van WolfFerrari was hier ter stede in 1902 een pianokwintet uitgevoerd; zijn „La Vita Nuova" was nieuw voor Leiden. Hoewel het werk vloeiend is geschreven, heeft het veel uiterlijk ef fect, dat wel dadelijk aanspreekt, maar op den duur niet boeit. De orkestbe werking is wat oppervlakkig; eigenaar dig is in dit werk het klavier mot het orkest bewerkt, vooral in den Engelen dans met de harpen. Verscheidene solo instrumenten hebben gelegenheid op den voorgrond te komen; in de eerste plaats de klagende viool, mooi vertolkt door den heer Spoor. Flink zong het jongenskoor, waaron der eenige meisjes. Onder leiding van den heer Duyster zette dit kinderkoor het hoofdmotief in, dat telkens in het werk te herkennen valt en hierdoor een heid geeft. De verschrikkingen van de aardbeving werden wijselijk weggelaten en de klok aan het slot, die zeldem luidt, op het klavier vertolkt. Klavier, harpen en kinderkoor verdwe nen in do pauze, om plaats te maken voor de declamarricemej. Van Geuns, bij de uitvoering van Franck's „Rédemp- tion." Men hoort dit werk te weinig, des te meer de „Béatitudes"; en „Fa Ródemption" is een uitvoering zeer waard; het bevat heel wat moer muziek dan „La Vita Nuova" en is lieel wal knapper en mooier voor orkest bewerkt, wat vooral uitkomt in het zoo poëtisch door het orkest gespeelde symphonische intermezzo, waarin hot koper uitblonk. Zeer lieflijk zong het engelenkoor; ook het Choeur d hommes hield zich flink; het was haast jammer, dat hierin een gedeelte werd overgeslagen. De sopraan, mejv Dhont, toonde in dit work nog eens, over welke heerlijke stemmiddelen zij "beschikt, en de decla- matrioe, mej. Van Gouns, werd reeds na het reciteeren van het eerste gedicht vereerd met twee bloemtuilen. Reeds na „La Vita Nuova" werd de directeur, Johan Wagenaar, door het pu bliek hartelijk toegejuicht; hetgeen aan het slot werd herhaald. Na zooveel toewijding en ernstige stu die, als door Johan Wagenaar aan de voorbereiding is besleed, zal het wel slagen dezer uitvoering hem groote vol doening hebben gegeven. Hst Huis Roozenda&lte L i s se. Waaraan niemand ooit had gedacht wJ eerlang tooh gebeuren: het Huis Roozen- daal zal publiek verkocht worden. Het is algemeen bekend, dat dit huis door wijlen pastoor Fick indertijd ver-« maakt is aan de R.-K. Kerk en armen te Berkel en Rodenrijs, onder voorwaarde, dat het goed nooit vervreemd' mag worden. Op een desbetreffend verzoek van 't Kerk bestuur heeft de hooge kerkelijke, overheid echter machtiging verleend om het goed te mogen verkoop en. Het Huis Roozendaal komt voor in Rijn lands fraaiste gezichten van Abraham Ra-< d'emaker, ui-tgave 1732. Het behoorde in die dagen aan zekeren heer Jilles Gilles, heer van Roozendaal. Tot 1832 heeft het behoord aan mej. Ma ria Brouwer, weduwe van den heer Aart van der Meij, die het in dit jaar verkocht aan den heer Ernst Joseph van den Berg, burgemeester van Lisse. Bij den dJood van dezen op 2 Januari 1844 ging heb in eigendom over aan zdjn zuster, mej. Gesina van den Berg, echtgenoot© van den heer Hermanus ScherpenzeeL De heer Scherpenzeel verkocht het op 11 April 1844, namens zijn echtgenoot© aan den heer Henricus Josephus Huijsman. De heer Huijsman, die zich metterwoon te Amsterdam had gevestigd, verkocht het op 29 Deo. 1862 aan den zeer eer w. heer, Fredericus Fiok, oud-pastoor van Berkel en Rodenrijs. Na den dood van pastoor Fick, die te Berkel is begraven, ging het onder boven genoemde voorwaarde op 20 December 1882 in eigendom over aan de R.-K. Kerk en Ar* men te Berkel en Rodenrijs. Het huls wordt thans bewoond door drt M. de Graaff. Het maakt met zijn monumentaal ijzeren hek en de twee zittende leeuwen met een wapenschild in de klauwen, op de hooge steenen bee ren van den hoofdingang, een zeer mooi effect.

Leidsch Dagblad | 1912 | | pagina 1