Eerste Kamer. Uit de „Staatscourant". Ingezonden. Academienieuws. Gemengd Nieuws. Koloniën. West-lndiè. Marktberichten. weer te houden in het najaar en niet in het y oor jaar. Na «enige discussie werd het bestuurs voorstel met 15 tegen 14 stemmen verwor pen. Ingediend was een voorstel-'s-Gravenhage, *>m stappen te -dóen om de Zondagsfoestel- ling van de post een ochtendbestelling te Wocn zijn, daar in sommige steden, als Arn- 'hern, de bestelling eeist laat afloopt. Op voorstel van den heer Van cïer Heyden, uit •Leiden, werd besloten, om deze zaak aan de afdeelingen over te laten. Slagen de afdoe ningen niet> dan zal de vereeniging optre den. Bij de bestuursverkiezing werd gekozen in de vacature-minister H. de Waal Male- fijt-, pref. dr. P. J. Muller, Den Haag; in de vacature-Gors. Immig Sr. de heer W. O. Van der Haak, te Rotterdam. ;s Avonds had een openbare vergadering plaats, die door ruim een 100-tal personen Werd bijgewoond. Het eerste .werd het woord gevoerd door Ren lieer W. L. Schram, bestuurslid der Haarlemsohe afdeelmg. Als spreker trad op prof. dr. H. Bitter, Utrecht, voorzitter der Vereeniging. Een dubbel .gemengd quartet, onder lei ding van den heer P. de Nobel, zong ter opluistering eenige liederen. Omtrent het onderzoek der geloofsbrie ven en de installatie van den heer Ferf in 'de zitting van gisteren kan nog het volgen de worden medegedeeld. Do heer Van derlua bracht namens 'de Commissie voor de geloofsbrieven van 'den heer P. J. B. Ferf, nieuw gekozen lid voor Noord-Holland, Ta-pporfc uit. De Commissie adviseerde tot toelating. De heer T h o o f t zeide, dat men zich in fen buiten de Kamer heeft verbaasd o.ver de vraag der Commissie op Woensdag avond om diligent te worden verklaard. Het verluidde, dat de heer FeTf alleen hadi «overgelegd een verklaring, dat hij een hoog staatsambt had bekleed; niet, dat hij had overgelegd een uittreksel, dat hij behoort tot de hoogst aangeslagenen in d/e provincie Noord-Holland. Het verluidt verder, dat die Commissie dit uittreksel verlangde. En gisteren is het uittreksel ingekomen. Het gerucht schijnt dus juist te zijn geweest ■Inkomende leden moeten weten waaraan zij hebben te voldoen. De Kamer moet zich dus uitspreken. Hij stelt dus een motie voor, uitspreken de, dat volstaan kan worden, geheel over eenkomstig artikel 122 der Kieswet, hetzij met overlegging van de verklaring van het bekleed-hebben van hooge en gewichtige betrekkingen, hetzij van het uittreksel uit do lijst der hoogst aangeslagenen. De motie zal later worden behandeld. De heer Ferf nam daarna, nadat tot toelating was besloten en na aflegging der beloften, zitting. Bij Kon. besluit is D. A. J. A. Bondam, essaieur van den waarborg en de belasting der gouden en zilveren werken te Schoon hoven, met ingang van 1 Mei benoemd tot commies bij dat dienstvak te Amsterdam; is benoemd tot griffier van den Raad van Beroep (O.) te Roermond mr. J. G. C. M. Walter, advocaat en procureur te Roer mond, secretaris van den voogdijraad al daar; is aan J. Spaans, op verzoek, met in gang van 1 Mei, eervol ontslag verleend als burgemeester der gemeente Barsingerhom is aan den adelborst 1ste klasse H. J. Top, met 1 April op verzoek, in Oost-Iiv dië eervol ontslag uit der zeedienst ver leend. r Zeer Geachte Redacteur 1 Deze week heeft de heer Pera te Voor schoten een lezing gehouden, ter aanbeve ling van het nieu,we Tarief. Het komt mij voor, dat Z.Ed- daarbij het (een en ander over het hoofd heeft gezien. lo. Is het bekend, dat een Duitsoh werk- Jman voor perst© levensbehoeften en blee ding zooveel meer betaalt ais zijn Nederl. collega., als het verschil is t-usschen de in voerrechten daar en hier. Hij ontvangt meer loon, moet echtcT meer betalen en is dus piiets beter af. 2o. Vergeet do heer P., dat Nederland een fceer klein land is, en bijna niets vergeleken imet de groote omliggende Rijken. Kan een groot Rijk zich do weelde veroorloven hooge invoerrechten te heffen, dan kan Nederland, jhotwelk onder geheel andere omstandighe den leeft, zulks niet doen, zonder zelfmoord ito plegen. 3o. Is het volstrekt niet bewezen, dat over •het algemeen in België do algemeene wel vaart grooter is, dan. hier te lande. Alleen Ccn diepgaand onderzoek, zou dit kunnen ^uitmaken. 4o. Is de> achteruitgang in Nederland, wan neer die ten minste bestaat, niet to wijten (Ran den vrijhandel, maar wel aan de specu latiezucht van alle rangen cn standen in Nederland. Schatten worden dientengevolge jaarlijks verloren, welke, goed belegd, het 'nationaal vermogen enorm zouden hebben idocn stijgen Waarom do heer P. niet hang a9 voor (represaille-maatregelen, zegt Z.Ed. niet. Trouwens zulke maatregelen zullen niet taoodig zijn, omdat do nieuwe Tarief wet auto- !m arisch alle export zal vernietigen. Do tuinbouw, de zuivelfabrieken, de textiel fabrieken, de aardappelmeel-, papier, en kar tonfabrieken, de groote werven van aan bouw, de haringvisscherij, kortom alle indus trieën. Zij allo werken voor export, dik wijls met een zeer kleine winstmarge en kun nen dit alleen doen, wanneer de proclue- hooger, doordien alles, wat zij voor hun bedrijf noodig hebben, duurder wordt, daar onder begrepen duurder levensonderhoud en hooger-ö loonen, dan is de export niet lan- geT loonend. Het bedrijf staat stil, duizen den worden broodeloos en millioenen gaan te ioor. JEen industrie, welke uitsluitend moet be staan van aftrek in ons land is ondenkbaar', afgezien nog va,n het feit, dat de koop kracht van hot publiek sterk achteruit zal gaan. Weet de heer P. niet, dat Fran Ier ijk, een bijzonder bevoorrecht land, wat protectie aan gaat, een gTOot gedeelte der locomotieven uit Amerika en Duitschland moet betrekken? Geen fabriek daar te lande, vroeger een. drietal, legt zich speciaal meer toe op het alleen fabriceeren van locomotieven, door de hoogere productiekosten kunnen zij met het buitenland niet langer concurreeren. Natuurlijk zijn er in ons land fabrieken, die van het nieuwe Tarief zullen profi-tee- ren, zoo o. a. de aardewerkfabrieken van de firma Regout, de zoutziederijen, do stooin- meelfabrieken, deze alle zullen hun prijzen Verhoogen. De schatkist ontvangt echter daar van niets. Alleen het Nederlandsche volk zal het kind van de rekening zijn. Resumcerende komt men tot het besluit, dat het nieuwe Tarief heel veel nadeel zal berokkenen, voor heel enkele bedrijven al leen voordeel voor de bezitters, niet voor de schatkist en niet voor het volk en dat het daarom voor Nederland van het aller grootste belang is, dat het Tarief niet wordt ingevoerd. Bestendiging van het tegenwoordig vigee- fend Tarief met verhooging desnoods der inkomende rechten van bijv. ÖpCt- of 7pCt. zou op den duur voor de schaf.last veel voor- deeliger uitkomen, dan het nieuw Tarief en Nederland zou dan niet ten onder gaan. Met .dank voor de plaatsing, Uw Dw., I 1 Van H. Geachte Mevrouw jW. F.D; Waar het u' bedroeft de „geniale" scheid- macht to missen, verheugt dit mij integen deel; vindt u niet, dat de rijkdommen van het zeldzame genie aan een zaak als deze, versmeten zouden zijn? Waarlijk, indien de „denkende vrouw" geen scherper verwijt treft dan hot uwe, mogen we ons ongetwij feld over den staat der vrouwelijke herse nen verheugen. De vrouw in het door u zoo gehekelde Leiden miste belangstelling voor een nieuwe variatie op het variëerde mo degebied, een jnisdaad, die ik zeer "be grijpelijk vind. Laat ik, om misverstand; te voorkomen, onmiddellijk verklaren, dat ik niets wil afdoen aan het talent van me vrouw Thierbach, ,dat ik niet ken en dus op uw oordeel, gaarne aanvaard. Maar uw los daarheen geworpen zinne tje: ,,ik behoor sinds lang tot de twijfel moedigen op reforrngobied", geeft te den ken, waar eenmaal uw naam en persoon een zoo greoten invloed op dit gebied uitoefenden. Het is juist dit dikwijls va lideren van enthousiaste voorvechtsters, dat de volgende menigte tot twijfelen brengt. Nietwaar, men voelt zich eenigszins de belachelijke „dupe der historie" wanneer men ter goeder trouw, zeer onelegant en- corsetloos (elegante reform vereischt veel zorg en geld) tegenover een inmiddels be keerde voorvechtster staat, die u zoo „en passant" vertelt, dat zü vm rte reform" is teruggekomen, een mededeeting, die haar onberispelijk figuur vrijwel overbodig maakt. Deze ervaring, die met mij, waar schijnlijk meerderen zullen deelen (en op velerlei en meer ernstig gebied) verklaart 'een zeker voorbehoud bij 't betreden van .„nieuwe banen" en 't aanvaarden van nieu we theorieën, die dikwijls niets blijvends nalaten als 't relief aan de namen van hen, die haar lanceerden. Toen u Leiden zoo de volle maat van uw toorn en hoon gaf, en 't stempelde met 't 'brandmerk „hyper-onelegant" (er zijn er ger ondeugden, geachte mevrouw), zagen uw geestesoogen ongetwijfeld ,.'t hyper-ele gante Den Haag, en uw neus snoof het fijne parfum van die geparfumeerde stad aller steden." Waar Leiden Groot-Boekenkast noemt:, zou' men, om in den toon fe blij ven, deze schitterende tegenvoeter gevoeg lijk ,,'t groote modemagazijn" kunnen noe men. Een dergelijke beoovdeeling van land en steden en massa treft toch slechts steeds de uiterlijkheid er van. .Welnu, dan geloof ik, dat voor de „denkende vrouw" (onze tijd, staat immers in dai teeken?) de keuze van de „boekenkast" toch altijd nog aanbeve ling verdient boven 't nerveuze rondtrippe- len in een „mode-magazijn," zelfs al geeft dit een verlokkend uitzicht op „nieuwe banen." Met alle achting, Den Haag. SARA BOUTERSE. UEGLA5IKS, 4354 51 40 Cento per regel. Waterzucht. Blazen onder de oogen. Opgezwollen erücels en handenen gezwollen ledematen toonen aan, dat de nieren nalatiQ zijn in het uit het lichaam afvoeren van de vloeibare onzuiverheden en opgeloste vergiften. Waterzucht is een zeer ernstig verschijn sel, omdat dit aantoont, dat de nieren en blaas haar werk niet behoorlijk doen. Lang zamerhand verliezen zij haar kracht om de vloeibare onzuiverheden en opgeloste ver gift-en uit het lichaam af te voeren. Het bui- tenspcrigo water in uw lichaam verarmt het bloed, en het verzwaart aanmerkelijk het werk van het hart. De oogleden van den patiënt worden -op geblazen en bijna doorschijnend. Uw gelaat zwelt op, voornamelijk onder de oogen. Het water verzamelt zich in de handen, enkels en heenen. Daarna zwellen uw ledematen buitengewoon op door het water, en wordt do huid gespannen en glimmend, en wan neer men met den vinger op de zwellingen drukt, blijft die indruk eenigen tijd zicht, haar. Vroeger dacht men, dat herhaaldelijk af tappen van liet water het eenigo middel was om de crnstig'e waterzucht te doen ver dwijnen. Maar de verlichting, die men door aftappen krijgt, is slechts t ij d e 1 ij k. De genezingen door Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn b 1 ij v e n d e genezingen, om dat dit geneesmiddel de werkelijke oor zaak van waterzucht namelijk de nie ren bereikt en geneest. Foster's Rugpijn Nieren Pillen werken rechtstreeks op de nieren en blaas, zij voeren haar zachtjes tot gezondheid en jrracht terug, zoodat het opgehoopte water doorde natuurlijke ka nalen wordt ontlast, en de vloeibare onzuL verheden regelmatig uit het lichaam wor den verwijderd. Let vooral op de juiste spelling van den naam Fester's. D^ echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn: te Leiden verkrijgbaar hij de heeren D. M. Kruisinga, Nieuwe Rijn 33; Reijst en Krak, Steenstraat 41, en hij D. W. E. F. de Waal, Mare 56. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwis sel a fl.75 voor één, of f10 voor zes doo- zen. l>o ziekteverzekering. „De Residentiebode" schrijft: Het laat zich aanzien, -dat de behandeling der Ziekte verzekering nogal veel tijd zal vorderen. Naar wij vernemen zullen vóór 10 April don uitersten termijn minstens een Pu- tal amendementen op de Ziektewet en de Radenwot, waarvan niet minder dan onge veer 50 van de sociaal-democraten, bij de Commissie van Voorbereiding inkomen. Delft: Technische Hoogeschooï. Be vorderd tot doctor in de technische weten schap op een proefschrift, getiteld: „De temperatuursinvloed op physiologische processen d'er alcohclgist", mej. J. E. van Amstel, S. I. (met lof). Utrecht. Bevorderd tot doctor in de Staatswetenschap (met lof), mr. J. H. Jon.ckers Nieboer, referendaris bij de Maat schappij tot exploitatie van Staatsspoor wegen, geb. te Hekeren, op proefschrift: „Bijdrage tot een herziening van liet Ne- derlandsche onteigeningsrecht." Het doet ons altijd genoegen, als wij van iets nieuws melding kunnen maken; vooral, wanneer dat nieuwe tevens iets moois of iets nuttigs is, en wanneer een stadgenoot het invoert, aanwendt of toepast. En daarom willen wij gaarne de aandacht vestigen, op de kristalsteenen welke door de schildersfirma S. Briejer, en Zn., alhier, worden aangebracht op muren, deuren, plafonds, enz. Sober en met smaak geplaatst, zooals het lid cüer firma, dat- zijn sporen verdiend heeft iet zqn imitatie-gebrand-glas, het doet, maken die steenen van alle kleuren een heel aardig effect, hetzij men ze ziet tusscben de pla- fondornamenten, op hoeken van deurpa- neelen of in de versieringsmotieven in vestibules. Toen de brievenbesteller P. Bin ken, te Boskoop, gisternacht dienst ging ver richten ten postkantore aldaar, ontmoette hij in de "bodenkamcr pen hem bekend persoon, Chr. de B., die zich, naar het scheen, wilde laten insluiten. De B. is aangehouden en er heeft te z-ijnent huiszoeking plaats. Men brengt deze arrestatie in verband met den in 1907 gepleegden diefstal van 10 mille ten postkantore te Boskoop. Schoenmakers, die, zooals men weet, heeft bekend in Den Bosch te hebben ingebroken, zal in veTband met den te 's-Gravenhage gepleegden diefstal bij den heer Van Nes van Meerkerk, naar de Residentie worden overgebracht, ten einde dienaangaande nader te worden gehoord. De derdetweedaagsche höut- verkooping in het Haagsche Bosch heeft ongeveer f 23,000 opgebracht; te zarnen met de opbrengst van de beide vorige houtvei- lingen ruim f 53,000. Er werden, evenals op de eerste verkooping, hooge prijzen besteed Inzonderheid werd het zware eikenhout zeer goed betaald. Het opruimen van het hout is nog steeds in vollen gang. Het transport van de reu zenstammen, waarvan verscheidene een om trek van 3 a 4 meter hebben, gaat dikwijls met groote moeite gepaard. Er wordt hard doorgewerkt, maar het ruimen is geen werk, dat men zoo maar in een maand of wat klaar speelt-. Inmiddels wordt, waar het hout a! weg is, druk gespit en gepoot, en het groote stormgat ten Westen van het Malieveld is door het staatsbosehbeheer reeds geheel weer beplant met verschillende houtsoorten. Ook iu de Hoofdlaan, die zoo vreeselijk verminkt is, heeft men een heel vak met mooie iepen ingeplant. Het blijkt wel, dab alles in het werk wordt gesteld om de ver woestingen van den noodlottigen storm zoo spoedig mogelijk te herstellen. In de ouderlijke woning in de Vij versteeg- te Rotterdam 13 de 'PA-jarig© P. A. van een stoel in een waschkuip met heet water* gevallen- Mot brandwonden over dekt, is het kind door de moeder naar het ziekenhuis gebracht, waar het aan de gevol gen is overleden. Do diaman tel ub „O one ox dia" te Amsterdam hoeft besloten, van 1 April an- af ook vrouwelijke kooplieden en commis- sionnairs in diamant als lid van do -Vereeni ging aa,n to nemen. Sinds eenigen tijd heeft de Bond van Arbeiders en Arbeidsters in de Kleedingindustrio te Amsterdam een actie op touw gezet ten gunst van de -»onfeotie- werkers en -werksters. De eischen van den Bond zijn: verkorting van den dagelijkschen arbeidsduur met 3 uren; op Vrijdag en Zaterdag eind-e van den arbeid om 3 uren 's namiddags; verhooging van het loon inet 5 pet.verlenging van den termijn voor de ziekteuitkeering, alsmede benoeming van een commissie, samengesteld uit de patroons en de arbeiders, tot het ontwerpen van een loonregeling. De patroons meen en, dat er na gezamen lijk overleg een schikking zal kunnen wor den getroffen, doch zij wensohen, dat bet tot-stand-komen van een collectief arbeids contract, de Bond de noodige waarborgen zal bieden, dat de regelingen, daarin vast gesteld, ook door de arbeiders (eters) na gekomen zullen worden. Een 15-jarig© jongen te Goes nam Zondagmorgen j.l. de gelegenheid te baat,, dat er niemand thuis was, om, met een som gelds van zijn vader en een fiets van zijn broor, de wijdo wereld in te trek ken. Na een reisje van Goes naar Rotter dam, daarna naar Amsterdam, vervolgens naar Antwerpen, is hij Donderdagnamiddag via Roosendaal, zonder geld en zonder fiets, to Rrabbendijko aangekomen, waar de ge- meentepoli tie den jongen aanhield. Hij is vervolgens naar Goes overgebracht. Vier Alpen-toeristen uit ¥ee- nesn, drie heeren en een dame, die Zondag een sneeuwschaatson.tocht over den Hoch- ecliwab hebben ondernomen, worden nog ver mist. Drio reddingsbrigades zooken alle wo gen af, die de toeristen kunnen hebben in geslagen. Drie andere toeristen, die op den Dachstoin zoek geraakt waren, rijn weer terecht. Door een sneeuwstorm verrast, had den rij in oen sneeuwravijn moeten over nachten. Den volgenden dag bereikten rij oen houthakkershut, waar zij door overspan ning uitgeput, 36 uren lang sliepen. Met de Noorderzon, De onderwijzer 2de kl. J. F. Marechal, te Djokja, is spoorloos verdwenen met achter lating van vrouw en kind Hij nam f 6500 uit het schoolldeerenfond-s mee. <>,Bat. Nbl.") Moord of ongeluk. Op 18 Februari gingen te Meester-Corno- lis twee jongelieden, de heeren Wessels en Trauorbacb, jagen. Zij zouden op de vogeljacht gaan in de buurt van Kampong Makassar, een paai of zeven boven deze gemeente gelegen. Ieddï! had een „spuit" over den schouder hangen., Het noodlot achtervolgde lien echter, en in* stede van vogels moest W. zijn jachtkame- ra-ad huiswaarts dragon, ala lijk. Aan don wegkant, aldus hot verbaal, reeda kregen zij eenige vogels onder schot. Lang zamerhand de kampong binnendringend, kwamen zij uit op een groote sawah, waar door een breede goot loopt. Hier moesten zij over. W. liep voor Tr. uit-; hij cleed daa ook den eersten sproüg. Wie beschrijft ech ter zijn schrik, toen hij nauwelijks aan don overkant zijnde, een schot hooi do knollen. Omkijkende, zag hij rijn vriend ineenzak ken onder het gillen van „ndoe, ade^l" Uit Tr.'s huik vloeide bloed. W. is toen on- middelijk om hulp gaan schreeuwen. Na en kele oogenblikken verscheen een kleine kar bouw enhoe der, later gevolgd door eenigo kamponglieden. Met behulp van deze per sonen werd Tr., die hevig bloedde, naar een vlak bij zijnd hutje gedragen, een goe- boek, waar in den regel niemand huisty doch dat alleen gebruikt wordt door veld- arbeiders, die daarin een schuilplaats trachten te vinden voor den regen. „Bet Nieuws v. d. Dag voor Ned.-Indië" meldt naar aanleiding hiervan, dat Trauer- kech zich bemoeide met een inlandsche vrouw. De man dezer vrouw werd hierover razend, en om zich te wreken achterhaalde hij met eenige makkers de jagers. Trauer- bach werd toen vermoord; Wessels wist te ontkomen. In het visum repertum wordt geen mel ding gemaakt van een steekwond. Wel wer den hagels in de maagstreek gevonden. De politie stelt een nader onderzoek in. De pokken te Soerabaja. In den Iaatstcn tijd breiden de pokken zich in de iriet-Luropeesche wijken gesta dig uit, meldt de „N. Soer. Ctr." Sinds 1 Februari kwamen 32 gevallen voor„ waarvan 12 in de eerste 10 dagen, en 20 in de volgende 10 dagen der maand. Yan die 32 lijders zijn er 6 overleden. Het meest komt de riekte voor in de kampongs Kertopaten, Ampel, Njamploen- gan ©n Tj anti an Lor, terwijl zich ook en kele Arabische vrouwen onder de aange tasten bevinden. De heer Yan Dorsten, oudst aanwezenè stadsgeneesheer, heeft telegrafisch aan don directeur van het Pare Vaccinogène te Weltevreden gevraagd, of, voor een vac cinatie op groote schaal, over de noodige koepokstof zou kunnen worden beschikt. De bedoeling is n.l., om dagelijks onge veer 2000 x^ersonen te doen inenten, waar toe een tweetal inlancbche geneeskundigin alhier zijn aangewezen; ongelukkig missen we hier nog vaccinedwang, hoewel van ge neeskundige zijde reeds sinds jaar en dag op zoodanige regeling wordt aangedron gen. Yan Weitevreden is bericht ontvangen, dat dagelijks voor 2000 personen, en zoo n-oodig nog meer koepokstof zal worden gezonden. Woensdag wordt de eerste zending ver wacht, en Donderdag zal met d9 inenting op groote schaal een aanvang worden te- maakt. Mm zal beginnen in het onderdis trict Kapassan. Als nu de Arabieren hun vrouwen maar niet van d3ze kunstbewerking terughouden. In den regel rijn zij er voor, de vrouwen zooveel doenlijk verborgen te houden. SURINAME. PARAMARIBO, 27 Februari. Gouverneur op reis. Naar „Suriname" verneemt-, heeft Z.Ex. de Gouverneur het voornemen den Hden Maart a.s. in gezelschap van eenige hoofd ambtenaren een reis naar Goronie te maken. De Gouverneur zal dan drie dagen weg blijven. Kwikzilver. Ten Westen -van Marowijne op het placer Bonidoro van den heer J. S. Robles as, werd eenigen tijd geleden kwikzilver ont dekt. Door een Engelsche Maatschappij, die kwikmijnen in Spanje en Italië bezit> is het aanzoek tot verkoop van het terrein gedaan. De heer Robles is evenwel reeds in onder handeling met een Amerikaansch Syndicaat, dat spoedig een exploratie van het kwikge- bied zal ondernemen. („Suriname".) Zwolle, 29 Maart. Aangevoerd ter veemarkt 2198 stuks, als: 923 rumleivn, 202 kalveren, 31 schapoa en lammeren, 108 varkens eu 905 biggen. Handel alles stationair. Men bosieedde voor neurende en verscli gekalfde koeien f 125 a 290, dito vaarzen en schotten 1110 a 220, guste'ioeien voor de vetweido 110 a 190, dito vaarzen f 125 a 180, voorjaarskülvendo kooien 115 a 210, ossen voor de vel weide f 135 a 230-, 1 Va-jarige springstieren f 70 a 125,1'/a-jarige pinken f 50 a 100, jarige fokkalveren fa nuchtere kalveren f 7 a 22, vette koeien en ossen aan bouten 58 a 78 c., dito stieren 62 a 68 e., dito ka verin 80 a 100 c., dito schapen 40 a 70 o. per kilo, lammeren ƒ12 a 22. 6-\veeksehe biggen ^7 a 10. 10-weeksche dito 12 a 20, dra htige varkens f 4ï a fc5, magere dito 35 a 65 per stuk; vette dito 54 a 56 c.. dito voor Londen 40 a 42 o. per kilo- Aa-dappelen ƒ2.50 a ƒ3.25 per H.L. Boter. Aanvoer 105.0 KG., prijs f L3d a f 1.45 per kilo, per 1/8 vat vau 20 kilo, prima 29 a 29 50, afwijkende ƒ28.— a '28.50,2de soort 27.50 a 28per L16 vat van 10 kilo f 13.50 a 14.50 naar qual. Handel graag. Kipeieren ƒ3.25 a 4.— per 100 stuks. Huiden. Koehuiden 28 a 30 c pinkenveOeu 30 a 33 c., tieren vellen 26 a 27 c.T vette kalfsvellen 412 a 44 c. per h kg-, nuchtere kalfsve leu ƒ2.80 a 3.20, paardevellen (met haar) 11.50 12.—geitevollen 2.20 a 2.60. lamsvellen ƒ3.50 a f 4.5'J per stuk. Handel onveranderd. Bradford, 28 Maatt. Wol. Er heerscht levendige vraag j^or wol, zoowel voor binneulandach .;ls voor uitvo^f^ju do eenige belemmering voor een groote omzet ia de kleine »mvang der voorraden. Iu tops vindt kleine, maar regelmatige handel plaats, raee- reodeéls in disponible. De prijzen zijn zeer vaat en de stemming der markt is willig; 64 sir noteereo 25 a25i d.,40 str. 13 a 13* d. Be grootste ras na rat ou tl» schedel ter wereld. Deze schedel werd gevonden in de zand- is 4 M. hoog. De lengte der slagtanden be- gToeven van Steinheim aan de Murr. Hij draagt M. üerichten over Rijnland'!? boezem, gedurende de week van 19 - 23 Maart 1912, Stand ran don boezem te Leidon. Idem te Oudevretenng. Werking der stoomgemalen Wat orloozinglangs natuurlijk, weg. Waterinlating Regenval in Mm. 19 Mrt. 20 Mrt. 21 Mrt.22 Mrt. 23 Mrt. 24 Mrt. 25 Mrt. 26 Mrt 52 49 49 55 43 47 54 5t om.-A.P. 49 48 49 48 47 49 53 52 «ra.-A.P. Spaarndam u., Hallway 190 u., Gouda 18410 u.,Katwijk u. Spaarndam 24 u.r Hallwey u., Gouda 2 a«» Katwijk 37 u. Door de aluis te Gouda 16 o. 237

Leidsch Dagblad | 1912 | | pagina 14