No. 15981 Dinsdag 36 Maart. A*. 1912. feze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van t§on- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. Kunst, letteren, enz. LEIDSCH PRIJS DER ADVERTENTIEN: Van 16 regels ƒ1.05, Iedere regel meer ƒ0.17}. Grootere letters naar plaatsrnimte. Kleine advertentiën Tan 30 woerden 40 Oents oontantelk tiental woorden meer 10 Oents. Voor het incasseeren wordt 0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oents i per 3 maanden i J 1.10. Bniten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn 1.30. Franco per post 1.65. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien art. 8, 1ste alinea, der Hinderwet; Brengen bij deze ter algemeene kennis dab door hen op heden vergunning is verleend aan de Firma GEBROEDERS VAN WIJK en Co. en rechtverkrijgenden tot het uitbrei den van de fabriek van wallen dekens en sa- jetten gareus in heb perceel Levendaal no. 150, Sectie D No. 1392, door het bijtrekken Van de perceelen Sectie D Nos. 1580, 1581, 207 tot 212 en 921, waarin gevestigd zullen worden een wasscherij, een kammerij, een spinnerij, een stoommachinegebouw en een ketelhuis. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. O. DE GIJSELAAR., Burgemeester. VAN STRIJEN. Secretaris., Leiden, 25 Maart 1912. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien art. 8, lste alinea, der Hinderwet; Brengen bij deze ter algemeene kennis, dot door hen op heden vergunning is ver leend aan P. M. VERHOEF en rechtver krijgenden tot het oprichten van een roo- kerij van vleesch in het perceel Boerhaave- fctraat no. 10a, Sectie B no. 2667. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. O. DE GIJSELAAR. Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. 'Leiden, 25 Maart 1912. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien het adres van B. A. VAN IJLDEN, öm vergunning bot oprichting van een roo- kerij in vlersch in het perceel Haarlemmer straat no. 33, Sectie H no. 418 Gelet op de artt. 6 en 7 der Hinderwet; geven bij deze kennis aan het publiek, dao lenoemd verzoek, met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd is; alsmede dat op Dinsdag 9 "April Muist, des voormiddags te elf uren, op het Raadhuis gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tenen dit verzoek in té brengen, terwijl zij er de aandacht op vesti gen, dat nies tot beroep gerechtigd zijn, zij die niet overeenkomstig art. 7 der Hinder wet voor 't gemeentebestuur of een zijner le den zijn verschenen ten einde hun bezwaren mondeling toe te lichten. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. O. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 26 Maart 1912. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden Gezien hu adres van J. LA RIVIERE, om vergunning tot oprichting van een roo- Kjerój en zon.' erij van vleesch in het perceel Haven, nou 52 Sectie O no. 88; Gelet op de artt. 0 en 7 der Hinder wet; Geven bij deze kennis aan het publiek dat genoemd verzoek, met; de bijlagen op Ce Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd ie; alsmede dat op Dinsdag 9 April aansb. 's voormiddags te elf uren, op het; Raad huis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen, terwijl zij er de aandacht op vestigen, dat' met tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet1 overeenkomstig art. 7 der Hinderwet voor het) gemeentebestuur of een zijner leden zijn verschenen ten einde hun bezwaren mondeling toe te lichten. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. O. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 26 Maart 1912. Leiden, 26 Maart. Gisteravond heeft Neelfcje Lokérse, de bekende Zeeuwsohe, voör een vrij talrijk pu bliek van allerlei rang en stand, in de Kleine Stadszaal alhietr gesproken over de nieuwe Medelij kheidswet ten ving aan niet de" mededeeling,' dat 5aj .de vergadering alleen had belegd. Zij ihhd niet gedacht weder in het publiek op 'te treden, maar de nieuwe Zedelijlcheddswct- fea hadden haar er toe genoopt nog eenmaal het land door te gaa(n. Haar betoog was in hoofdzaak' een caitiek Öp deze wetten, terwijl zij van oordeel was, iaat men de meisjes, die op de>n slechten, [Wég geweest zijn, in; dén naam van Christus pttoet orpbeffon. Do vergadering Volgde de sp'r. mét .aan- d^chft én aan het sfof werd haar doojr ee® der bezoeksters een bouquet aangeboden. Bij den uitgang werd gecollecteerd óm' de uitgave van een, geschrift van haar moge lijk te maken. Gisteravond had dé vierde voorstelling van „De Violiers" in den Schouwburg plaats en er was weer bijzondere belangstelling, ~nl waren loges en baignoires niet geheel be zet. Musch trad Weet' op in de rol van Mark Violier. Het gezelschap had wederom veel pucces. Aan een vijfde opvoering zal nu échter voorloopig wél geen behoefte zijn. De examen-commissie van „Nosoko- nuos" heeft het diploma voor algemeen© zie kenverpleging uitgereikt aan zuster G. Kre- ling, te Leiden. In plaats van den heer A. Leonhard, die naar elders vertrekt, is tot directeur der Chr. zangvereeniging Looft den Heer" te Ter-Aar, benoemd de heer Anton J. Plu, muziekonderwijzer alhier. In de gisteren gehouden vergadering van aandeelhouders van de „Lahad Datu Cultuur-Maatschappij", alhier, wérden als commissarissen benoemd de heeron D. Beuth, fabrikant, lid der firmhl R. M- Beuth en Zonen, alhier; dr. F. A. Jentink, directeur van 's Rijks Museuul v. Nat. Historie, al hier; J. Plüggér, oud-administrateur van de Deli-Maatschappij en oiid.hoofdadminislra- tour van de Scrdang Tabak-Maatsdhappij, te Sche voningen. De afd. Leiden van den Typografen bond besloot een sympathiebetuiging met a'e motie-Troelstra ara de Tweede Ka mer te zenden. In den gisteren vermelden uitslag der aanbesteding voor de verbouwing van een perceel aan de Haven alhier, staat vermeld onder Metselwerk: P. L. Neuteboom en H. I. Sloots f 2800; moet zijn H. I. Bloots f 2800 en P. L. Neuteboom f 2542. Bij 'tSmida.wer k leze menM. Lan- gezaal f 149 en P. Vroom f 125. Naar het ,,Hbl." verneemt, zal kolo nel C. D. de Roon, commandant van heb 4de reg. inf. alhier, worden benoemd tot generaal-maj oor, commandant der 3de divisie te Breda. Bedankt is voor het beroep naar de Geref. Kerk te Leidsohendam door ds. W. F. C. van Helsdingen, te Cubaard. Geslaagd zijn in Den Haag voor het examen nuttige handwerken de dames D. van den Bosch, van Katwijk, en J. M. J. M. Berkeljon, van Zwaromerdam. Mej. Van den Bosch is leerlinge der Rijks normaallessen. te Katwijk aan den Rijn. Ds. E. D. G-. van dér Horst naïnj Zondag afscheid van do Ned.-Herv. Gem. te Nieuwpoort wegens vertrek naar Benthuizen. 5?ot tekst had hij gekozen Joh. 14 va- 18a en hij sp'ra-k over „een zalige bevinding" en een „wonderbare bemoediging- Spr. herinnerde er aan hoe hij tien én een halfjaar de gemeente van Nieuwpoort onaf gebroken had mogen dienen, waardoor het scheiden hemJ moeilijk viel. Aanwezig waren de ringbroeders uit Groot-Ammers, Giesendam—Langerak en Noordeloos. Na de predikatie sprak ds. Van der Horst éérst toe den consulent, ds. W:- Zijlstra;, uit Groot-Am!mers, vervolgens de ringbroe ders, in het bijzonder ds. A- G. Kloote, uit Langetrakverder den kerkeraad, de kerkvoogden, den burgemeester, do gemeente raadsleden, e. ia- I Ten slotte wérd de scheidende leeraar.toe gesproken door ds. Zijlstra, op wiens ver. zpek de gemeente haar leeraar toezong Ps. 121 vérs 4. Ds. Van der Horst gaf als faatsten nazang op Psalm 72 vote 11. Na afloop van den maaltijd ten Hove werd prof. Molengraaff gisteren in de ge legenheid gesteld voor H. M. de Koningin en Z. K. H. den Prins zijn voordracht te j houden over zijn exploratietocht naar Ne- i derl. Timor, welke lezing ook werd bijge woond door H. M. de Konigin-Moeder en de Ministère van Binnenl. Zaken, van Oor log en van Koloniën. De Haagsche gemeenteraad heeft gis teren wederom langdurig beraadslaagd over de instelling eener gemeentelijke hypotheekbank. Wegens bet in debat bren gen van eenige nieuwe denkbeelden kon geen beslissing vallen en werden de beraad slagingen, op voorstel van den lieer De Meester ten slotte geschorst. In beginsel werd echter met 31 tegen 6 stemmen tot oprichting der Bank besloten. De „Sts.-Crt." bevat de akte van op richting van de Naaml. Venn. Sleepdienst „Haarlemmermeer", te Gouda. Het doel bestaat in het uitoefenen van het sleepdienstbedrijf en het deelnemen m vennootschappen, die sleepbooten in eigen dom hebben. Duur tot 31 December 1950. Kapitaal f 135,000, verdeeld in 45 aandée- len van f 30ÖO elk. Van de aandeelen zijn er 32 geplaatst. Voor de eerste maal directeur de heer P- Pannevis en commissarissen de heeren: J. B. Derksen, J. van der Giessen en J. Pan nevis. Te 's-Gravenhage had do eerste verga dering cler technische commissie van den Nederlandschen Padvindersbond plaats. O. m. werden vastgesteld de organisatie en be namingen der 31 aangesloten vereenigingen, de leeftijdsgrenzen en eenige algemeene cn- derscheidingsteekenen voor ons land. Voorts werden benoemd een kleedingoommissie, een oommissie vcor het vaststellen der eischen van bekwaamheid en een commissie voor het in 1912 te houden groote kamp. Over enkele weken hopen deze oommissies reeds gereed te zijn met) haar taak, en zal dus ook op dit gebied -de zoo lang gewenschte eenheid en eendracht in de Nederiandsche Padvin- "dersbewegmg tot stand zijn gekomen. Z. D. B. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot kapelaan te Amsterdam (H. Cathariua) den weleerw. heer D. J. J. de Kok;,tot kapelaan to Dordrecht den weleerw. beer H. J. M. Hafkenscheidt; tot kapelaan to Amsterdam (H. Maria Magda- lena) den we eerw heer J. Röben; tot kape laan te Zoeterwoude, den weleerw. heer C. S. Des8ing; tot kapelaan to Moordrecht den weleerw. heer J. O. v. d. Loos, die tevens belast is met de oprichting eener nieuwe Pa rochie te Nieuverkerk a.. d. IJsel'; tot ka pelaan te Ouderkerk a. d. Amstel den wel eerw. heer P. R. den Boer; tot kapelaan te 's-Gravenhage (H. Joseph) den weleerw. heer W. L. van Adrichem; tot kapelaan te Delfshaven (H. Antonius Abt*), den wel eerw. heer J. A. Annegarn, en tot kapelaan te Middelburg den weleerw. lieer J. W. Pie- terse, die kapelaan was te Nootdorp, Naar wij vernemen, zullen in anti-re- lutionnaire kringen pogingen worden aan gewend om dr. A. Kuyper ook te Amster dam in een groote bondsvergadering van „Nederland en Oranje" to laten optreden. De bedoeling is, ook daar den leider der antirevolutionnaire partij alleen te laten spreken, voer de leden der anti-revolution- naire kiesvereenigingeh zonder toelating van de pers. In de te Haarlenv in het Brongebouw onder leiding van den heer A. Pie tors ge houden jaarvergadering- van de „Neder iandsche Reisvereeniging" is tot lid van het bestuur gekozen de heer Heerma, te Leiden. Bij den Raad van Haarlem is ingediend een adres van belanghebbenden bij en be langstellenden in het behoud van de kermis, aldaar, met verzoek, overeenkomstig het praeadvies van de meerderheid van B. en Ws. de kermis niet af te schaffen. Het adres is geteekend door alle bestu ren van groote publieke inrichtingen tot vermaak, door de meeste sigarenhandelo- ren, ook door winkeliers in voedingsmidde len en andere ingezetenen. Naar „De Stand." verneemt, is dr. G. J. Yos Arii., oudste predikant der Ned.- Horv. Gem. te Amsterdam, vrij ernstig on- De gewone audiëntie van den Minister van Koloniën zal Vrijdag 29 dezer niet plaats hebben. In plaats van Woensdagmorgen vroeg gaat de Hollandsohe mail deze week Don derdagmorgen naar Genua, in verband met de reisvertraging van de „Grotius". Tot gemeen te-geneesheer in de twee de armenwijk te Zwolle werd benoemd dr. J. W. Tjeenk "illinkf aldaar, met 13 stem men. Op mej. E. H. Hengeveld, te Kat wijk aan Zee, waren 9 stemmen uitge bracht. De commandant der Haagsohe brand weer, jhr. Wichers, za.l namens da ge meente 's-Gravenhage het in Mei te St.- P etersburg te houdeln Internationaal brandweeroongres bijwonen. Het ligt in het voornemen, ook d'e brievengaarders te begrijpen onder de post- en telegraaf be? mbten, dia in het genot zullen worden gesteld van een toe lage voor de kinderen boven het eerste tweetal tot den achttien-jarigen leeftijd. Aan „De Ned." wordt medegedeeld, dat eenige van de jongere predikanten uit de Geref. Kerk zoo goed' als gereed zijn met de samenstelling van een liederen- of gezangenbundel voor kerkelijk gebruik. Het voornemen zou bestaan die ter eerst volgende Synode dier Kerken aan te bie den en de invoering er van in een voor stel aanhangig te maken. Het blad voegt er aan toe: Wij geven 't bericht zooals 't ons ter oore kwam, doch niet zonder eenig voorbehoud, 't Is bijna te mooi om v aar te zijn. HAARLEMMERMEER. Ofschoon de bo demtoestand met het voortdurend vochtige weer niet zoo heel gunstig is, is men druk bezig met het zaaien van erwten en boonen; de tijd van liet jaar laat geen langer uitstel toe. Het spreekt vanzelf, dat men verlan gend uitziet naar warmte en droogte. Het winterkoren heeft' zich intusscben buitengewoon ontwikkeld en staat in één woord prachtig, terwijl de karwij flink be gint op te schieten. Het gras staat er frisch "en flourig bij en als het weer verder mee^ werkt, zal heb vee dit jaar vroeg den stal kunnen verlaten. Opmerkelijk is, zooveel weiland e>r omgeploegd wordt om dienst te doen voor bietenteelt, die koége rente afwerpt. De meeste boeren houden van den heelen winterveestapel slechts één of een paar koeien over, om in eigen behoefte aan melk te voorzien. Als dat zoo doorgaat, zal een ware melknood in onzen polder zeker niet uitblijven, hoe vreemd dit ook lijken moge. Enfin, vóór het zoover is, brengen de geitenfokvereenigiQgen, die hier goed floreeren, misschien wel uitkomst I HAZERSWOTJDE. Morgenochtend te tien uren zal de Raad vergaderen en o.a. beraadslagen over de bestemming van liet schoolgebouw aan den Rijndijk. WARMOND. Op de voor deze gemeente vastgestelde kiezerslijst komen voor voor de Tweede Kamer 325, Prov. Staten 324 en Gemeenteraad 314 namen van kiezers. ZOETERMEER. Op de alhier gehouden stierenkeuring waren aangevoerd 3 drie jarige, 5 tweejarige en 16 éénjarige. Een prijs van f 100 kreeg de driejarige stier van C. Lagrouw, te Bleiswïjkf 75 dé twee jarige van 0. A. Groenewegte, te Waddinx- veen; f 40 de éénjarige van C. Oudijk, te Moe reap elle, en van A. G. de Groot, te Zoe- termeer; f 20 de éénjarige van A. van Ber gen, te Zevenhuizen, en van N. Huisman, te Zoetermeer. De collectie was over het geheel matig. Volkstuinen „Stnalwijk." Voor een publiek1, groofendeels bestaan- He uit huurders van tuintjes, hield gister avond in de Nutszaal alhier de' heer J. H. Hoitingh, stadstuin bouw kundige te 's-Gravenhage eten causerie over den aanleg' van volkstuintjes ten d'e1 beste wijze om deze te' exploifeeren. De heer Van der Eist opende de vergadering met jecn (enkel woord. De spreker begon m'ef ter op te wijzen, 'dat de idee volkstuintjes niet nieuw is in ons land; in verschillende plaatsten zijn zte reeds en overal mogten zte zidh in teen toenemende gutist en belangstelling verheugen. Ook hier zal hef volgens spreker wtel zoo gaan. 't Begin is in den regel, dat de huurders er van profoiceren tte halen wat er met mo gelijkheid van te halen is. Later wordt dit adders, men krijgt ter liefhebberij in en naast groente ten aardappelen komen dan ook bloemen om daarvan bouquet tien te' maken, die de huiskamer, niet alleen op'- vroolijken, maar ook het tuintje teen fleu riger aanzien gtevten. Zelfs worden wel vruchtboom en geplant,- maar dan natuurlijk' van een soort, die niet te hoog opschiet. Na er nog op gewtezten te hebben, dat de tegenwoordige huurders in betrekkelijk gunstiger positie verketeren omdat zij dit jaar voor bemesting niet beihoeven te zor gen, kwam de spreker tot de wijze van aanleg der tuintjes. In den trjegel begint' mén mét rechte bedjes t'e maken ten hoewel dit zeer begrij pelijk vindende, kan zulle (den aanleg toch niet op den naam van mooi aanspraajk maken. Door al die rechte bedjes en paad jes heeft h'et geheel iets stijfs. GemakkeLijk kan 'dit verholpen worden door de paden aan Ie leggten volgens giebogten lijnen; ter rein om t'e beplanten behoteft men daardoor, niet te verliezen. Verschillende plattegron den' van volkstuintjes, aan (den wan,d beves tigd,- verduidelijkten het gesprokene zeer. De spreker toonde aan hoie eenvoudig het is zulke ronde paden ten bedjfós te maken. 't Plaatsen van eten prieel is iets, dat met zorg motet geschieden; h'et dient na melijk zoo geplaatst te worden, dat de scha duw er van niet op het terrein van 'deiij buurman valt; maar op eigen gebied. De behoefte aan zoo'n priëel doet zich spote- dig gevoelen. AVaar toch moet men anders schuilen voor een onweersbui, waar moet moeder de vrouw het onontbeerlijke kopje thee sch'enkep? 't Makten van teen tuinhuisje is heel eenvoudig. De primititefste vormen zijn wel dat mten teen aantal boonenstaken in den grond plaatst, de; foppen verétenigt en hierbij klimplanten op laat groeien, of wel', dat men teen viertal palten in den grond bevestigt en daarover teen zeil spant. De ingang van het tuintje kan mten ook aardig maken door ter teen boog op te rich ten en daarlangs Oost-Indische kers of pronkboonen te laten klimmen. 't Allernoodzakelijkste gerteedschap be staat uit schop en hark; een lijn 'en 'een flink mes zullen spoedig noodig blijken. In dezen tijd kan volgens spreker,- al heel wat geplant en gezaaid worden. Van bloterm kool, sla, 'doperwten 'ten peulen kan men; planten koopen. Wanneer dezte nu reeds aan den grond worden toevertrouwd, kan men later op dezelfde plaats nog iets anders telen. Spreker* waarschuwt tegen slechte zaden; goedkoop zou hier duurkoop kunnen wor den. Coöperatief aanschaffen is h'et beste,- ai zal, vooral waar 't bloemzaden geldt, het 7,zooveel hoofden zoovtëel zinnten" een be zwaar blijken. Wat de hoeveelheid zaad voor een bepaalde oppervlakte grond be treft,- doet mten het bestte den zaadhand<* laar te raadplegen. Ten slotte wijst de spreker er op, dat men er voor dient te zorgen niet steeds dezelfde; gewassen op dezelfde plaats te kweeken^ Er dient afwisseling te zijn. Waar het eenq jaar groente gestaan heeft, kan men het; volgende jaar geschikt bloemen kweeken enz. De totaalaanblik van de tuinen zal daardoor ook veranderen. In de pauze, die nu gehouden werd, gingen vele aanwezigen de teekeningen; van nabij bekijken en maakten verder vaj* 'de gelegenheid gtebruik om allerlei vragen' te stellen. Na de pauze werden deze, en 'tj waren er he:el wat, door den spreker, kort en duidelijk beantwoord. In zijn slotwoord bracht de voorzitter; een woord van harte lij keil dank aan deit spreker voor zijn leerzame rede en deelde) mede, dat de heer Hoitingh Zaterdag 13. April nogmaals zal optreden. Alsdan zal be!-! handeld worden hoe de tuintjes 't geheelq jaar door productief gemaakt kunnen wor-! den. Nog wees de voorzitter er op, dat er nu 53 tuintjes \"erhuurd zijn en waar ter 100, peroeelen zijn, daar bestaat voor- liefheb bers dus nog de gelegenheid zich zoo'n tuintje aan te schaffen. Men dient zich dan, echter te haasten. Miss Evelyn Heepe. Heb is te begrijpen^ dab miss Heepe veel vrienden heefb, ook onder bet, jongere gé- ölachb. De zeldzaam beschaafde wijze van; voordragen, haar prachtige stem en expres sief gelaat vergeet men niet licht. Ook dit maal verschafte zij weer veel genot aan hen^ die haar hoorden. Zij droeg eerst zeer krachtig voor Kingsley's ballade „Lor raine Lorraine Lorree". Toen het allergees tigst tooneel uit Shakespeare's Henry V ,,The wooing of Katharine". Hoe bekoorlijk klonk hier haar „goed" Fransoh en haar „gebroken" Fransoh, hoe bekoorlijk was zij als „fair Katharine". Verder gaf zij nog Keats' ballade „La Belle Dame sans merci", Tennyson's „Break, break, break", Kip ling's „L,Envoi", Fielding's „The night Wind", waarin zij "óp too kunstige on tocli eenvoudige wijze het loeien van den wind weergaf. Dan: het aandoenlijke stuk uiti Copperfield, waarin Copperfield Dora'sf dood verhaalt. Heb vermakelijke „Begining of the Arma- dilloes" evenals „The Butterfly that Stanped", dat wij verleden jaar mochten hooren, uit Kipling's Just-so stories'' viel zeer in den smaak. Het werd ook bij1- zonder geestig en fijn voorgedragen. Teii slotte vermelden wij de vermakelijke mono logen van Jerome en Castles, en zijn z&qV dankbaar voor het gehoorde. Komt Mis-s Heepe weer in het land, dan hopen wij gaat zij Leiden niet voorbij, en... is de zaal nog iets voller dan ditmaal. H. M. de Koningin, vergozeld van Haar hofdame I. G. barones Sloet van Marxvel-d 3n Haar adjudant baron Van Asbeck, beefil gisteren een beaoek gebracht aan de ten-i toonstelling van oude kanten in de Kunst* zaal Kleykaihp, te 's-Gravenhage. Het Amsberdanisoh Trio (mej. F. Gelbart,, piano, mej. H. Gunning, viool, mej. C. ^an der Hoeven, violonoel), zal op Woensdag 3 April a.s te Berlijn optreden in de Soharwencka-zaal. De Berliijnsche zangerea mevrouw Cordel zal op dit oonoert haar ine-, dewerking verleenen. Paed agogische Concerten. Eenigen tijd geleden hebben de leden van het Residentie-orkest een verecniging ge vormd met bet doel, gedurende den tijd, dat het Residentie-orkest niet aan de vereeni- ging van dien naam is verbonden, voor ge zamenlijke rekening barer leéen concerten, te organisceren. De eerste daad van de „Vereeniging van Residentie-ci kest-leden" is nu zoo meldt „De N. Ct." het geven van een reeks „paedagogische ooncerten", onlangs reeds aangekondigd als „leerlingen-concerten", in April en Mei a.s. Het doel dier concerten is, door h-jt geven van systematische mu ziekuitvoeringen met mondelinge toelichting,, bij de jongere generatie liefde voor de mu ziek aan te kvreeken en haar in staat t-e stellen, de meesterwerken der toonkunst met bewustzijn te genieten. De instrumenten worden besproken door Wouter Hutschenruyter, de behandeling van de ontwikkeling der instrumentale muziek wordt gvleid door Bernard Zweers. Protestyergadering tegen, de Haagsohe Sohouwburg- plannen. „De Standaard" schrijft: „Door de Haag sche afdesling „Patrimonium" is het initia tief genomen, ten einde binnenkort, in sa; menwerking met enkele andere corporaties^ een groote openbare protest-vergadering té

Leidsch Dagblad | 1912 | | pagina 1