feze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. N». 15975 A°. 1912. Dinsdag 19 Maart, Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Leidsehe Schouwburg. FEUILLETON. De moordkamer. PRIJS DER ADVERTENTIES: Van 16 regale /'l.OB. Iedere regel meer f 0.17J. Qrootere letters naar plaatsruimte. Kleine ndvertentiën van 30 woorden 40 Oents coatantelk tiental woorden meer 10 Oents. Voor het incasseerenwordt/0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oentsj per 3 maanden J 1,10. Buiten Leiden, por looper en waar agenten gevestigd sija i B 1,30. Franco per poet I L65- Leiden, 89 EfflaarL Aan do Chr. school aan de Hooigracht, alhier, ia tob onderwijzeres benoemd racj. H. Dirksen, van Amsterdam, Bij enkele candidaatstolling is tot asses sor I collegii van het Leidsch Studenten- korps verkozen de heer C. M. Brooshooft. Mej. M. M. Oskamp van Bodegraven, Ï4 te Utrecht geslaagd voor het examen nuttige handwerken. Mej. H. J. O. W. Hoogendoorn, onder wijzeres aan de Ch)r. school te Zwammer- dam, 13 benoemd aan de Ohr. sohool te Lopik en heeft deze benoeming aangeno men. r— Het nationaal comité voor vervroegde {winkels! ui tin g, afd. 's-Gravenhage, is van plan maatregelen te nemen, opdat Den Haag zoo spoedig mogelijk in hot bezit komo van öen plaatselijke verordbning op de winkel- i^luiting, in den geest als in Amsterdam, kteads bestaat, terwijl tegelijkertijd <1© actie yooir een Rijkswet zal worden voortgezet. Naar do „N. R. Gt." verneemt, heeft tuM. A. W. Thöne, auditeu'rjnilitaiT in het vietrde militaire arrondissement hoofdplaats Haarlem, die den leeftijd van G5 jaren hoeft bereikt, tegen half April eervol ontslag ver- zjocht uit zijn betrekking. Te Buiksloot is plotseling overleden heer J. M. Schadekamp, ean zeer {vterdiensteLiik uitgever en kunstdrukker. Hjj waa vroeger jaren lang te Amsterdam go- ye&tigd. Z. K. H. Prins Hendrik, vergezeld Van zijn adjudant, kapitein-luitenant ter zee jhr. Hooft Graafland, vertrok gisteravond van Den Haag naar Berlijn met het voorne men vijf dagen in Duitschland te blijven, en eenige partiouliere bezoeken af te leg gen. Aangenomen is het beroep naar de Ev.- Luth. Gem. te Delft door ds. A. Klinken berg Jaz., Herst. Er.-Luth. pred. te Gor- kum. Ds. H. N. Beversluis, te Paterson (New- iXorsey, Noord-Amerika), ie beroepen naai* de Geref. Gem. be Nieuw-Beierland. Vrouwelijke ambtenaren bij den dienst der Posterijen en Telegrafie, ten getale van 440, hebben zich tob den Minister van Wa terstaat gewend met een adres, waarin zij verklaren met leedwezen en bekommernis te hebben kennis genomen van de onlangs tot die directeuren der Post- en Telegraafkan toren gerichte aanschrijving om de vrou welijke ambtenaren in het vervolg geen dienst te laten verrichten tusschen 's avonds elf uren en 3 morgens zes uren, welke maat regel ten gevolge zou hebben: lo. een voor haar zéér onaangenaam ge mis van verkorten dagdienst (verbonden aan nachtdienst vroegere en late diensten) ap die kantoren, waar een dergelijke ver- aohikking reu gehoeve der vrouwelijke amb tenaren wel zou kunnen geschieden; 2o. hoogst ongewenschte en door het dienstbe lang niet geboden verplaatsing voor zoover een dergelijke verschikking onmogelijk :6, welke verplaatsing voor velen der vrouwe lijke ambtenaren zal medebrengen: vertrek uit het ouderlijk huis, opgeven van heb familieleven; 3o. een sterke beperking van het aantal kantoren, die voor vrouwelijke ambtenaren open staan. Bovendien van meening, dat 't een onrecht ware, adressanten thans te onderwerpen aan een bepaling, die bij haar in-dienst-tre- den niet bestond, verzoeken zij den Minister alsnog te willen afzien van dien voor de vrouwelijke ambtenaren in alle opzichten zoo noodlottig en maatregel. Ook de Ned. Post- en Telegraafbond - (oommi'ezen-titulair en klerken) heeft een verzoekschrift verzonden aan den Minister van Waterstaat, waarin gevraagd wordt den bestaanden toestand voor de vrouwe lijke ambtenaren te bestendigen. Gisteren is te Amsterdam over leden, in den ouderdom van 87 jaar, dry Asschcr, indertijd een. bekend geneesheer daar ter stede. De laatste 15 jaren na.ni hij evenwel geen praktijk meer waar. De gepensionneerde kolonel J. Klasmg is benoemd tot secretaris-penningmeester van de Vereeniging van officieren tot on derlinge ondersteuning in geval van overlij den en tevens in gelijko functie van de Ver eeniging tot onderlinge ondersteuning in geval van overlijden van officiers-eohtgenoo- fcen en weduwen; beide vercenigingen zijn gevestigd te Utrecht. In Den Haag is overleden, 74 jaar oud de heer J. A. P. Theunissen, gepens. kolo nel der infanterie. De heer J. Coster, die oprichter is van de firma J. Coster Zonen te Gouda, zal op Vrijdag 22 dezer den leeftijd van 80 jaar hebben bereikt. De geachte jubilaris heeft door een gewichtige uitvinding zeer veel in het belang van de zuivel- en margarine industrie en -handel gedaan. Eenigen tijd geleden is in handen van B. en Ws. van Rotterdam om praeadvies ge steld een adres van den Kerkeraad der Ned.-Herv. Gem. te Charlois, waarin ver zocht werd om een verbod, dat muziekkorp sen zich des Zondags vóór kerktijd op «Ie publieke straat zouden bewegen, en van voetbal wedstrijden aan den Rietdijk te Char lois op dien dag. Waar de wedstrijden nooit voor ;s mid dags één uur beginnen, is er geen meerder heid in het college gevonden, die het voor stel wil doen, om de terreinen in de gemeen te niet vóór één uur 's middags open te stel len voor het spel in het algemeen. Wel is een meerderheid gevonden, die van oordeel is, dat optochten met muziek of gezang of het karakter van betoogingen dragende, op Zondag niet weer behooren te worden toe gelaten. B. en Ws. stellen voor, den burgemeester uit te noodigen, voor den vervolge voor dergelijke optochten op Zondag geen ver gunning meer te geven. Betreffende de voorstellen tot verbetering van het verkoel tusschen de Blaak en het Van Hoogenaorpsplein te Rotterdam heb ben Raadsleden aldaa.r een motie ingediend, waarin zij als hun oordeel uitspreken, dat geen perceel onteigend mag worden, alvo rens de noodzakelijkheid uit een vooraf vast gesteld plan blijkt, waarom zij voorstellen B. en Ws. uit te noodigen, zoo spoedig mo gelijk een uitgewerkt plan hiertoe in te dienen en de beslissing over het voorstel voorloopig aan te houden. Ook eenige tegenstanders van het denk beeld om het Paleis op den Dam te Am sterdam aa.i zijn oorspronkelijke bestem ming terug te geven, hebben zich thans met een adres tot den Minister van Binnenland- sche Zaken gewend. H. i. bestaat er in dezo kwestie geen eenstemmigheid onder de bur gerij, en wenschen zij dan ook tegen het be kende Raadsbesluit te protesteeren. De gewone audiëntie van den Minister van Financiën op Donderdag 21 dezer en die van den Minister van Waterstaat op Vrijdag 22 dezer zullen niet plaats hebben. AALSMEER. Den 5<ieu April as. hoopt do heer J. G. Heydanus, burgemeester dezer gemeente, zijn 25-jarig ambtsjubileum te herdenken. BODEGRAVEN. De afdecling „Volkson derwijs", alhier, gaf voor haar leden on ge- introduceerden een gezolligen avond. De zaal van het Zuid-Hollands oh Koffiehuis was geheel bezet. Het pïagra.'mfma voor dozen avond bood nogal afwisseling aan- Na oen nummer muziek liet mej. Karg de leerlingen van haar Irin der zangschool zin gen. Dit vond veel bijval cn toen do twee jongens, die solo's hadden gezongen, door don Voorzitter gelauwerd werden mót oen ijzeren hoepel, werd dit door liet puhliok luid toegejuicht. Nu volgde weer muziek, waarna ds. La Gro oen lede hield ten gunste van de openbare soliool. Na de pauz» voerde de roderykerskainjer ,,H. K. JPoot" een boonoclspel op, dat in den smaak van het publeik viel, en ten slotte gaf de heer Van Ba,churn de Boer een luimige voordracht ten beste. Na het zingen van ons Volkslied door al de aanwezigen, sloot de Voorzitter de bij- oenkomst. BENTHUIZEN. Het kohie^ van den hoof dei ij leen omslag vocir 1912 is door don Raad vastgesteld tot een bedrag Van f 2796; het kohier van de hondenbelasting op f 59. HA ARLEMMERMEER. Door de vrouw van A. C., veroordeeld tob oen halfjaar ge vangenisstraf in do zaak-Kroon, wegens ïneincod, is bij H. M. de Koningin gratie gevraagd. Het grond- en heiwerk ten behoeve van do .fnndeeringlswcrke.n van het Polderhuis te Hoofddorp is, na ondorshnndsche aanbe steding opgedragen aan don aaiuiemter van grondwerken Rakker, te Sloten. Morgen zal er een aanvang mode worden genomen. Hot bouwen van oen burgerwoonhuis aan den Ringdijk, bij Aalsmeer, is gegund aan de laagste insolirijvers. Timmerwerk aan C. van Diost vocxr f 1240; metselwerk aan P. v. d. Zwaard voor f 1223 en schilder werk aan M. Meijer voor f 310, allen alhier. IIAZERSWOUDE. Gisteravond had do al- gemocno vergadering plaats van den Ver- bondsr. „Rijnstreek". Zij werd geopend door den lieer J. C. Gaarkeuken, voorzitter van do Chr. Jongel-Veroeniging „Eere zij God", alhier. De eere-voorzitter van genoemd© Ver eeniging, ds. H. 'Smelt, leidde oen bijbel- bespreking in naar aanleiding van Lukas 16. xA.fgevaardigden van de Chr. Jongol- Vereen. te Koudekerk waren aanwezig, ter wijl door het ongunstige weder de andere afgevaardigden andermaal ontbraken- In plaats van de werkzaamheden dor agenda werden eenige voor dra oh ten goh enden door aanwezige leden. Da_ Smelt sloot met dank- zegging. LISSE. Dé mijnwerkersstaking zal hier voorloopig goen stolrcuden invloed hebben op het gasbodrijf, want de kolen voorraad aan onze fabriek is nog voldoende voor drie maanden- Op Vrijdag 22 Maart a.,8. zal het eerste gedeolte van den Rijkstuinbouwwintercursus alhier worden gesloten. ZooaJs men weet, loopt een cursus over twee winterseizoenen. NOORDWIJKERHOUT. De bloembollen teelt in don Hoogeveenschen polder is voor een gToob gedeelte mislukt. Het land in dezen polder schijnt nog niet diep genoeg gedolven te zijn, waardoor het water, waar van de stand dezen winter hoog was, niet voldoende kon doorzakken. Verscheidene bloemisten lijden hierdoor groote schade. Bij den lieer H. zijn o. a. 100 Roeden cn bij don heer V. d. B. 70 rooden bloembollen totaal verrot. De firma Guldemond, dio in dozé ge meente reeds onafzienbare stukken geestgrond in bolleiiland heeft herschapen, kocht voor ditzelfde doel 43 H.A- duingTond aan, nabij Den Helder. De hoeren P. Vordegaal on L. M. van Nooft, die samen een li ah toom missie vor men, door dan gemeenteraad benoemd, bren gen thans bij de in go ze ten an oen bezoek, ten einde hen op dc hoogte te stellen van de voordoeion, enz. dor eleotrioiteit. Tevens bdoden zij een lijst ter intookening aan, Waarop reeds volen van hun belang stelling deden blij ken. VOORHOUT. In hot oafó „Eigenzorg", vergaderde de bloemist-, land. en tuinbouw- werkliedenveroeniging .Plicht en Recht". Do Voorzitter maakte in zijn openingswoord be kend, dat de bestuursverkiezing. Welke op dezo vergadering had mootcn plaats heb ben, uitgesteld is' tot de volgende vergade ring. De notulen en het jaarverslag van den se cretaris Wérden onveranderd goedgekeurd. Punt 1 der agenda, bespreking over het voortduren der Vereeniging, ïiam geruimoh tijd in beslag. Elk lid werd vrij gelaten, oan over dit punt zijn meening uit te sproken. Nadat, ieder, die hiérvan gebruik maakte, door den Voorzitter voldoende was ingelicht., werd besloten, dat de vereeniging .Plicht en Recht" intet haar onderdeel „Ziekenfonds" zal blijven bestaan. De Voorzitter lxraclit uit naam dör bestuursleden zijn dank Oan de leden voor hun medewerking. Tevens stelde hij voor een verloting te organiseoren in het belang der Vereeniging. Do loden zullen dan zolf prijzen beschik baar stelleu. Dit voorstel werd door allo leden aangenomen. Do penningmeester van Ziekenfonds" 6poordo allo leden aan donateurs van het „Ziekenfonds" te worden, en zoovoel moge lijk donateurs aan te werven. Bij do rondvraag vroeg een der loden in lichtingen aangaand© de „Bouwvereeniging", en of dit behandeld is in de Raadsvergade ring. De Voorzitter antwoordde hierop, dat hém nog niots bekend is of dit punt behandeld] is. Het kan ook zijn, meende hij, dat dit punt in de Raadsvergadering met gesloten deuren behandeld werd. Maar zoodra boni iots bekend is, zal hij dit den lodon niedo- deelcn. Nadat do Voorzitter liet doel en do wer king 'dor „AVccrstandskas" nauwkeurig dett loden bekend gemaakt had, sloot hij deza vergadering. De collecte als bijdrage der „Weerstands^ kas" bracht op f 1.04. WARMOND. Voor de afd. van do Algt Vereen- voor BI.-Cult, trad hier gisteravond in café „De Zon" op do heer J. Braun, van Noord wijk, met het onderwerp: „Do kunstmeststoffen voor de bloembollencul tuur." Spr. wist zijn golioor aangenaam be zig te houden en mocht den dank van dé vergadering inoogsten na afloop van zijn lezing. Nog werden in deze vergadering tob afge vaardigden naar de Alg. Verg. op Maan dag a.s. benoemd, do hoeren J. Kroon cu G. Onderwater. ZEGWAARD-ZOETERMEER, Dank zif den bemoeiingen van het gemeentebestuur is do postbestelling in dezo gemeenten belang rijk uitgebreid. Aan den Voorweg krijgt! men nu een tweede bestelling en wel deS namiddags. De Molenweg on Den Hootrh zijn opgenomen in don kring waarbinnen da gelijks drie bestellingen plaats vinden, zoo dat men daar 's avonds om acht uren nog oon bestelling krijgt De 20-jarige C- de G, van Blciswijkb die per fiets langs don Voorweg rood, werl door oon motor-rijwiel aangereden, zoodat hij in de vaart terecht kwam. Toen hij uit hot water was, bleek zijn fiets belangrijk busohau digd en zijn kloeren erg gehavend. Het nunt- mcr van den motor is bekond, zoodat de be stuurder zal wotden opgespoord. Nederl. Tooneelvereeiii&ing;. Ce Familie Lehmann. Alwéér een stuk van joodsohe milieuschil dering. Het onderwerp is voortdurend aan do orde. De Violiers, 't successtuk van 't seizoen, heeft oon soortgelijk gegeven ala dit van deze familie Lehmann behandeld. Daar is de dochter, hier de zoon de afvn.L lige. Do zoon in dit stuk is Duitoeh offi cier, heeft zioh. ter wille van een gemakken 1 ijker levensloop, laten doopen. Een oom cn de vader zijn het feit te weten gekomen. De oom dringt con feestvierende officierenclubi binnen om het den neef pertinent te vra gen. Alsof dezo vraag niet nog één dag wachten kon. De onkicschc, opdringerige ïnbij niér van doen van den oom:, was voor denj dramaschrijver evenwel noodig, om de oon, f lieten in dat bodrijf op de spits te drijven-: Aan ons do kritiek dit oen zwakheid van, het stuk to mögcn vinden en daarbij onzo sympathie èn voor den oom èn voor den. vader te verliezen, die op zijn beurt, ook de club binnendringt on met heel veel thea traals het gruwelijke conflict voorbij kijkt, waar zijn zoon, zijn kind. op dit oogom blik aan overgegeven is. Minachting van, den kant van de officieren, hatende boos heid van oom en vader, zijn voor den zoon) het gevolg. Vóór het binnentreden van den oom lipeft de jonge officier reeds allerlei schampere opmerkingen, valsche toespelingen moeten verduren. Een verklaring tot duel is, 't gevolg. De jonge officier Lehmann wordtl godood. Thans, te laat», wijken voor denj vadér, de geloofstradities, om plaats to goven aan een meer zuivere Liefde voor den; zoon. Hier, in dit laatste, vierde bedrijf heeft 5) Hoofdpijn voorwendend, trachtte zij zich van het bezoek aan het theater 's avonds af te maken, maar dat gelukte haar niet. Zij bereikte daardoor slechts, dat haar een rus tig uurtje op haar bed werd gegund. Eu eindelijk zag men in een loge van het theater de tantes op de beide voorste plaat- een, maar, ofschoon de Wellers zooveel mogelijk op den achtergrond bleven, wer den zij toch door vele kennissen ontdekt en begroet. Mevrouw Ilse zag met een die pen zuoht, hoe iedereen de beide gedaanten .vóór hen, op wie zoo duidelijk de stempel van buitenlui was gedrukt, door den t-oo- neelkijker opnam. Tante Ursula was vrij presentabel, maar tante Laura zag er uit alsof zij dertig jaren in den kelder had ge zeten, om haar toilet frisch te houden. De Wellerg houden zich echter gaarne over zulke uiterlijkheden hebben neergezet, wan neer tante Laura niet, geheel opgaande m de handeling van de „Haubenlerche", een voudig midden in het pubhek had meege speeld, d. w. z. zij maakte op hoorbaren fluistertoon haar opmerkingen, die voor omzittenden, welke het stuk reeds kenden, wel zeer amusant, maar voor anderen zeer hinderlijk waren. „Zoo'n lummel, die Herman", mompel de zij met haar zwaren bariton; „wanneer ik dien eens een pak slaag kon toedienen I Wat bazelt hij het meisje niet van alles voor l En die domme gans gelooft hot ook Maar zij schijnt ook niet veel verstand to bezitten. Kijk toch eens hoe dio bengel haar begoochelt! Wacht maar, wanneer August er bij komt! Dat de bullebak je hale r de duivel heeft hem in zijn macht!" En zoo ging het het geheel© stuk door en het goedo mensch had niet het minste "er- moeden, welko kwellingen zij haar gast heer en diens vrouw daarmee bereidde. En toen bij het begin van het laatste bedrijf Herman een sigaar wilde aansteken en een geheele serie van lucifers geen vuur vatte, zeide tante Laura luid, in de ademlooze 6tilte: „Wel, Ursel, dat zijn er van onzo soort 1" Het publiek beloonden deze extra-scène door een slechts half onderdrukt gelach, dat zich door het geheele volle gebouw voortplantte en bijna gevaarlijk-aansteke lijk zelfs op den persoon werkte, die Her man voorstelde, zoodat hij moeite had in zijn rol te blijven. Men had zich zonder tante Laura nog nooit zoo goed bij de „Haubenlerche" geamuseerd en Weller zwoer in zijn binnenste, dat hij nooit weer met hot aanhangsel uit 'Hinterwald© een theater wilde bezoeken. Tante Ursula zcide tijdens de geheele op voering geen woord. Zij zat met opeenge klemde lippen als een zwijgend, maar wel sprekend protest tegen de geheele hande ling. Toen men echter weer thuis was ge komen, brak de storm los. Zij vroeg met bevende stem, waarvoor men haar hield, dat men haar naar zulk een stuk had ge bracht, hetwelk zy, ter wille van het kost bare biljet, tot het einde had verdragen. Mevrouw Weller trilde onder haar harde woorden, doch Weller liet den stroom kalm over zich heengaan. Maar eindelijk werd het zelfs tante Laura te kras. „Houd nu toch eens je mond, Ursel," bulderde zij. „Hoe kunnen Ilse en Hans het helpen, wat uie zekere Wildenbruch schrijft1? Zijt gij er voor verantwoordelijk, welke eieren je Bramaputrahen legt? Troost je, kinderen, ik heb mij kostelijk geamuseerd en mij bevallen de stukken, welke zoo in het gewone leven spelon, beter dan die, waarin koningen en alle mogelijke menschen, dio anno Tabak geleefd hebben op het theater deftig rondstappen en ver zen uitgalmen, waarbij men zich de kake- beenen van louter verveling uitrekt. Neen, liet was een aardig stuk. Nu, cn wij zijn immers geen bakvïschjes meerDie goedo oude Goethe heeft ook niet altijd voor kost schoolmeisjes geschreven!" „Maar, LauraHoe kunt gij hier een ver gelijking met Goethe wagen?" zeide tante Ursula bevend. „Die was ook maar een mensch," was het laconieke antwoord. „En wat weet gij ©r van of over honderd jaren Wildenbruoh niet boven hem gesteld zal worden? Neen, neen, die man bevalt mij. En wat heeft hij mooie uitdrukkingen! Bijvoorbeeld: zedenbedil- ler Tante Ursula stond verontwaardigd op. „Het is tijd om te gaan slapen," zeide zij barsch. „Als dat het Tesultaat van dezen avond is, dat mijn eenige zuster frivool wordt, dan is het beter, de oogen te slui ten „Ik trek er mij niets van aan," bromde tante Laura, wie Weller nog als geschikte lectuur vóór 'fc naar-bed-gaan „Jolajithen's huwelijk" van Sudermann in de hand drukte, waarbij hij haar verzekerde, dat zij daaruit haar voorraad aan kernachtige uit drukkingen nog aanmerkelijk kon verrijken. „Tante Laura is op zich zelve vreeselijk, dat wil zeggen als tante en als vrouwelijk wezeD," bcweordo hij later tegen zijn vrouwtje, „maar tooh, Ilseliof, is zij zulk een origineel met zooveel onbewust, gezond menschenverstand, dat ik bijna teedere ge voelens voor haar koester, en wanneer ik kiezen moest tusschon haar ©n de preut- sche, elegantere, nie top vallende, ja bijna nog knappe tante Ursula, dan zou ik met haar trouwen en niet met zulk een sluipen de, beenige, bekrompen oude hagedis als haar zuster is. Zoo, daar hebt go mijn be kentenis, Ilse, en zie nu maar hoo gij j© ijverzucht beheerscht De arme Use was echter veel te geknakt, om nog te kunnen lachen, wat zij anders zeer hartelijk over dat idee zou gedaan hebben. Het jonge paar ontving den volgenden morgen een uitnoodiging voor een geïmpro viseerd diner, dat dienzelfden dag bij ©on superieur van Weller zou plaats vinden. Het zou beiden zeer gespeten hebben, wan neer zij daarvoor hadden moeten bedanken, en aarzelend verzocht Ilse den tantes om vergunning daartoe. Tante Ursula was dadelijk zeer gepikeerd, maar tante Laura zeide met een vloed van woorden, welko sterk met aanhalingen uit Jolanthen's hu welijk" was gekruid, dat de Wellers beslist moesten afma-roheeren. Zij zouden wel op Fritsje passen. Weller bracht., verrukt over de verstandige tante, met veel zelfverloo chening de beide tantes dienzelfden morgeit in hoogst eigen persoon naar het Nationaal Museum. Dezo edelmoedigheid kwam hem-1] echter zeer duur te 6taan, want Laura's f luide en ongegeneerde kunstcritiek, welke de andere bezoekers zeer sciieen te amu seeren, zette hem om zoo t<? zeggen op gloeiende kolen door de d lelijke verle genheid, waarin die onbewimpelde en meer dan origineele uitroepen hem brachten, ter wijl de preutschheid van Ursula hem ter dege begon te ergeren en wel te meer, daar zij hem in haar zedenpreeken voor elk der gewaagde kunstwerken persoonlijk ver antwoordelijk stelde. Zijn goede, zeer be leefd gegeven raad om de museums dan toch liever te vermijden, daar tante Ursula toch niet kon verlangen, dat men ter wille van haar elke schilderij en elk beeldhouwwerk in een onvoldoend toilet ter eere van haar bezoek bedekte, wekte in hooge mate de verontwaardiging op. Die uitte zich in zeer bitse bewoordingen, waarin gebrek aan res pect een groots rol speelde, om vervolgens in een regelrecht „verzet" om te slaan. „Trek er je niets van aan, mijn jongen, laat haar razen," fluisterde tante Laura hem toe, en Weller volgde den goeden raad op en had daarmee succes, want de goede Ursula bedacht zeker, dat zij nog langer de gast van dezen man wilde zijn en niet da delijk na acht en veertig uren met hem mocht breken, wilde zij die blijven. Maar Weller keerde toch slecht gehu meurd naar zijn huisgoden terug en was blij toen hij 's middags alleen met aijn vrouw zijn woning voor het zeker keurig dineetje kon verlaten, terwijl hij zijn spruit aan de hoede der tantes achterliet* (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1912 | | pagina 1