Dinsdag 5 Maart, A0. 1912. §eze jouraat wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. FEUILLETON. Haas4 €§®e! gemist. (jo, 15973 PRIJS DER ADYERTENTIEN: ■Van 16 regels ƒ1.05. Iedere regel meer 0.17^. Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine advertentiën Tan 30 -woerden 40 Cents contantelk tiental woorden meer 10 Cents.—Voor het incasseeren word^ 0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Cents; per 3 maanden i.io, Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn 1.38. Franco per post1.05. Leiden, 5 Iftlaari. Dr. E. v. d. Velde, lecfcor in de histo logie en de microscopische anatomie aan de {Universiteit alhier, zal in den loop dezer maand naar Indië vertrekken, ten einde zicli aan de diepzee-onderzoelkingen te wij den. De heer J. L. Boer, commies tweede kl. ter financieele afdeeling ten Raadhuize al hier, is bevorderd tot commies 1ste klasse, .en wel met ingang van 1 Mei a.s. In het wijkgebouw Levendaal alhier hield de jongebngsvereeniging ter bevorde ring van Christelijk leven „Dient den Heer" gisteravond wederom een openbare iwinterbijeenkomst tegen zeer lagen toe gangsprijs. De opkomst was zeer groot. Na gemeenschappelijk gezang, opende met gebed, het leeen van een deel uit Gods tWoord en een inleidende toespraak de voor zitter, de heer H. A. B. Duyker, de samen komst. In zijn openingswoord vond hij mede gelegenheid er op te wijzen, dat wel dra door de zangvereeniging („Zingt den Heer") van het wijkgebouw een uitvoering zal gegeven worden in de Oosterkerk ten yoordeele van den wijkarbeid. Toen werd een uitgebreid programma, Afgewisseld door samenzang, afgewerkt. Voordrachten van verschillend karakter, tableaux, betrekking hebbende op het leven van koning David, en orgel-muziek vorm den daarvan de onderdeelen. Had de heer H. J. van Leeuwen, musicus alhier, zijn [Welwillende medewerking toegezegd, hij kon daaraan geen gevolg geven en had 'daarom zijn aandeel in dén avond overge dragen aan twee zijner jonge leerlingen, 'die daarvoor extra bedankt wérden. De voorzitter sloot, na gemeenschappe lijk gezang en een. kort woord, met gebed. Indien velen'meer stille aandacht hadden, geschonken aan hetgeen werd aangeboden, zou deze bijeenkomst geheel naar wensch zijn geslaagd. Voor het examen in de nuttige hand werken zijn te 's-CravcnhagG geslaagd de 'dames G. J. J. Antony ©n S. O. Barthen, te Leiden; en A. J. de Jong, J. J. E. Kabel en J. H. Kools, te Gouda. „Het Volk" meldt, dat de afd. Gor- kum van de S.-D. -^-P. een motie heeft aangenomen, waarin Ban de S.-D. A.-P. in ernstige overwegmg wordt gegeven voortaan den heer Wijnkoop als debater te weren. Dit als gevolg van het hier gebeur de tusschen mr. Troelstra en Wijnkoop. De heer B. Evenhuis, onderwijzer aan 'de Chr. Schooi te Woubrugge, is benoemd aan de Chr. School voor M. U. L. O. aan de Oosterparkitraat te Amsterdam. EL M. de Koningin heeft gisteren den Minister van Oorlog in conferentie ontvan gen. Binnen weinige dagen zal het eerste gedeelte van de aanstaande legerbevorde- ring bekend worden. De 14<le algemeen e vergadering van de „Vereeniging van Hoofden van Scho len in Nederland" zal worden gehouden op Zaterdag 6 April, in Den Haag. v>p het adres, door 124 ingezetenen van Voorburg tot de Koningin gericht, hou dende verzoek om vernietiging van het be sluit van Ged. Staten van Zuid-Holland tot goedkeuring van het besluit van den Raad dier gemeente van 21 December j.l. betreffende het aangaan van een leening ad f 150,000 ten behoeve van dc oprichting van een gemeentelijke steenkolengasfa- briek, is, naar „Het Vad." meldt afwij zend beschikt. De 124ste algemeene vergadering van de Algemeene Vereeniging voor Bloembol lencultuur zal worden gehouden op Maan dag 25 dezer, te Haarlem. Het hoofdbestuur stelt voor, van 2123 December 1912 een tentoonstelling te hou den van bloeiende bolgewassen en hiervoor een bedrag beschikbaar te stellen van 1000. De afd. Grootebroek-Lutjebroek en Om streken stelt voor, het hoofdbestuur te ver zoeken pogingen aan te wenden tot ver krijging van een lager tarief voor het ver voer van bloembollen per epoorgelegenheid Het hoofdbestuur praeadviseert in afwijken den zin. Het gemeentebestuur van Rotterdam heeft, naar „Het Volk" meldt, op een ver zoek om de Beurs aldaar dit jaar weer be schikbaar te stellen voor de Mei-beweging, afwijzend beschikt, omdat de be'teekenis, die ten vorigen jare in 't openbaar aan de beschikbaarstelling van de ruimte in liet gemeentelijk Beursgebouw is gehecht, het niet wenschelijk doet zijn, dit jaar opnieuw tot zoodanige vrijgevigheid over te gaan. In een te Beverwijk gehouden vergade ring heeft het Kamerlid do heer Hugcn- holtz, evenals Vrijdag zijn partijgenoot Troelstra hier te Leiden, er den nadruk op gelegd, dat de Piogeering voornemens is, al vorens het ontwerp-Bakkerswet te behande len, het aangevraagde pantserschip aan de orde te stellen. De heer Hugenholtz betoogde, dat het streven van de rechterzijde is, het, voor de coalitie zoo lastige, ontwerp op de lange baan te schuiven en voegde daaraan toe, dat de sociaal-democraten zich hiertegen tot het uiterste zullen verzetten en daartoe hij elke gelegenheid en tot vervelens toe de motie-Troelstra ter sprake zuilen brengen. Van de houding, te dezer zake door cle meerderheid in de Kamer aangenomen, zou den, aldus cle hèer Hugenholtz, die heeren nog lang pleizier hebben. De heer J. F. Hondius, directeur der rijkswerkinrichtingen te Veenhuizen, is met 1 April benoemd tot hoofdcommies van liet Departement vau Justitie. In de vergadering van den Raad dor gemeente Twisk geschiedde de mededeeling, dat was ingekomen bericht van de herbe noeming en beëediging van den heer H. Vijn C'L.als burgemeester. De heei* J. Zijp Hz. gaf te kennen, dat deze herbenoeming verwondering baart, aan- ge/.ïén de heer Vijn 76 jaar oud en voort durend rain of meer lijdende is; het burge meestersambt (om maar van het secreta riaat te zwijgen) kan door den heer Vijn niet naar behcoren worden waargenomen. Het verwonderde spr. dat deze herbenoe ming in de gegeven omstandigheden nog mo gelijk was. Ten slotte wérd een motie voorgesteld, waarin werd uitgesproten, dat de herbenoe ming van den heer Vijn niet in het belang der gemeente is te achten en over die her benoeming leedwezén werd uitgesproken. Jn stemming gébracht, werd de motie aangeno men met 1 stem tegen en 1 onthouding (die van den heer Vijn, die tevens raadslid is). De heer Koolhaas denkt zich persoonlijk tot den minister van bmnenlandsche zaken te wendenj om zoo mogelijk de motieven te vernemen, die tot de herbenoeming hebben geleid. („Hbl.") Kort na het verkrijgbaar stellen van de strookjes „Niet bestellen op Zondag" heeft 't bestuur van de Nederl. Vereeniging van Chr. Kantoor- en Handelsbedienden zich tot den Minister van Waterstaat-ge wend met verzoek, om, evenals in België, postzegels tè doen vervaardigen,, waaraan de bewuste strook vastgeheol t i:. Dezer dagen ontving echter, volgens „De Ned.", het bestuur van den Minister de mededeeling dat, gezien het ad vies van den directeur-generaal der poste rijen en telegrafie aan zijn verzoek geen gevolg kan worden gegeven. Naar aanleiding van het zelfstandig worden van IJmuiden schrijft bet „Haar- lemsche Predikbeurtenblad", geredigeerd door den praeees van het classikaal bestuur van Haarlem: „Het classikaal bestuur van Haarlem heeft op verzoek va» belanghebbend en, met In gang* van 1 Maart, de kerkelijko gemeente Velsen, in twee deelen gesplitst. Het dorp Velsen met De Heide maakt nu de gemeen te Velsen uit en IJmuiden; is verheven tot een zelfstandige gemeente. In Velsen Olij ven werkzaam ds. Egginlc en de heer Gutto- ling, godsdienstonderwijzer f en in IJmuiden ds. Creutzberg. IJmuiden breidt zich zooda nig uit, dat aldaar spoedig:een tweede pre dikantsplaats zal moeten worden gesticht." De kerkvoogdij der Ned.-Herv, Gem. te Utrecht heeft aan den kedkeraad hit voorstel gedaan om de betrekking van voor lezer en voorzanger in de kerken aldaar al lengs af te schaffen. Indien dit wordt aan genomen, zal, bij een vacature van een voor- lezerspost, de opengekomen plaats niet meer worden bezet. In de Nieuwe Kerk aan de Bollenkofsche straat is reeds geen voor zanger meer en het is gebleken, dat de dienst dezen post zeer goed {kan missen. Dr. T. F. Westrik, oudst predikant der Ned.-Herv. Gem. te Zutphen, heeft om ge zondheidsredenen tegen 1 Juli emeritaat aangevraagd. In 1878 werd hij als predikant bevestigd. Achtereenvolgens heeft hij ge staan te Ter-Aar, Schiedam. Hijkersmilde en sedert 2 Juli 1893 te Zutphen, waar Lij ook godsdienstleeraar in de gevangenissen is. HAARLEMMERMEER. Gisteren werd te Nieuw-Vennep door den handelaar Hugo Herz monstering gehouden van 4- tot iO- jarige paarden. Aangevoerd werden 18 stuks verkocht 5 stuks voor prijzen van 450 tot 575 gulden. De werkzaamheden aan de verschillen de stations en andere gebouwen der spoor baan in onzen polder zijn zoo goed als afge- loopen. Aan verschillende héér en van net opzichterspersoneel is óf reeds ontslag --'er- leend óf tegen een bepaalden datum aange zegd, terwijl anderen dienst zullen doen op andere baanvakken der lijn. Intussehen is door vele ambachtslieden den gcheelen win ter door flink loon verdiend. Bij den houder van een volkslogcmont Yan E., aan den Ringdijk bij Aalsmeer, heeft men uit een kastje een zilveren da meshorloge met ketting ontvreemd. Men heeft den dader hog niet opgespoord. Men vermoedt hier met geen onbekende te doen te hebben. HAZERf>W OUDE. De vergadering van den Verbondsring „Rijnstreek" van liet „Nod. Jongel.-,Verbond" werd gehouden in „Sal. vatotri." Wegens liet ongunstige wed ei* kon de agenda niet worden gevolgd, aangezien de verschillende inleiders niet tegenwoordig wanen. Tooh. hield do eerc.voorzitter der Vereeniging. ,,Eore zij God", ds. II. Smelt, de aangekondigde bijbelbespreking naar aan leiding van Joh. 12:20—33. Nadat nog en kele voordrachten waren gedaan, werd do vergadering gesloten. Besloten werd nog over veertien dagen, bij gunstige wears ge steldheid, de agenda op dezelfde plaats af te handelen, waarbij dan ds. H. Smelt op nieuw een bijbel besprek: ng zal inleiden. HEEMSTEDE. B. en Ws. stellen dm Raad voor, de pos gebouwde gasfabriek zoo danig te vergrooten, dat het productiever mogen driemaal zoo groot wordt. De kosten worden begroot op f 160,00). KATWIJK. Naar men ons mededeelt is door de ;i nibtenaren van den Burgerlijken Stand alhier de aandacht van don officier van juetitie gevestigd op een stukje in het weekblad .,De Wereld" No. 23. getiteld „Ergerlijke toestanden in kleine plaatsen.'' De ambtenaren meenen, dat de schrijver, zekere H. G. V. H., hun daarin handelin gen ten laste legt, die kunnen strekken om hen bij heb publiek verdacht te maken. Dat artikel behandelt' de kwestie van het wijkbriefje, dat men bij een wijkmeester inoet gaan halen, alvorens aangifte te doen bij den Burgerlijken Stand. In het „Leidsch Dagblad" is daarvan in 1910 uitvoerig mel ding gemaakt. In het artikel in „De Wereld" van 23 Fe bruari 1.1. wordt dit nu alles nog eens opge rakeld en besproken- Heb zegt o. a. „Sluwe overheersching, oorzaak, ook ge volg van finanoieele afhankelijkheid, heeft hot volk te verduren, zoolang de. begrippen recht en onrecht nog niet geworden zijn tot iets meer dan leego klankon; heb onbe schaafde volk leent zich maar al te gewillig tot het spelen van de rol van slachtoffer, die hst clan trouwens ook uitnemend ver vult. Het moge hier thans eens duidelijk worden, welk een eigenaardige gesoldedc- nis zich laatst weer in ons land heeft afge speeld, waar een beweerd machtsmisbruik weer de cardinalo kwestie is, en waarbij weer zulke complicaties voorkomen, dat het oorspronkelijke punt veel te licht uit het oog verloren kan worden." Dan volgt de geschiedenis, clat A. de Klerk een brief zond aan den Commissaris der Koningin, waarbij hij mededeelde, dat aan G. Verdoes geweigerd werd een verlof tot begraven, alvorens hij een wijkbriefje had. De burgemeester sohreef aan den Com- misaris, toen hem om inlichtingen werd gevraagd, dat Verdoes zelf heeft erkend, dat het „onwaar was," waarop Verdoes, 43) Er was echter geen gelegenheid samen te praten. Zij kwamen in allerlei tenten en [werden overal met vreugde ontvangenAn- nalena at erwtensoep en dronk een glas wijn. Zij ontmoette bekenden als Güntsch en Hintze, dio naar haar zuster vroegen, op wier verloving zij zinspeelden. Ook spraken zij over Ribbecks plan om heen te gaan en vroegen of daar nu niets aan te veranderen viel. In ernstige stemming ondernam zij met 'den baron den terugtocht. Toen zij afscheid van elkaar namen, greep hij haar handen en" zei: „Annalena, ik voel, dat je bedroefd bént om je zuster. Zal ik den naam noemen van den man die helpen kan en er naar ver langt te helpen ook? Je weet wat ik bedoel. Ik vraag niet dadelijk antwoord; maar mag ik Zondag terugkomen Snel drukte zij zijn handen en ging toen haastig naar haar kamer. Thans was zij werkelijk in zielenoodNu wist zij wat innerlijke strijd wil zeggen. Hij wilde haar helpen, mits zij zijn vrouw [werd. Dat was dus een ruil. Zou zij zich verkoopen voor geld eu goed, zooals eens (Francisca had gedaan?... Het was een zware strijd, dien Annalena in de volgende dagen te voeren had. Einde lijk besloot zij den baron haar jawoord te geven. Zij schreef hem een brief, droeg dien urenlang met zieh om en wierp hem einde lijk in de brievenbus. Toen dat echter gebeurd was, voelde zij zich diep ongelukkig. Neen, zij kon dit offer niet brengen. Zou zij een man trou wen, die haar vader wel kon zijn? Met groote moeite gelukte het haar voor Doro- thé verborgen te houden wat er in haar om ging. Deze mocht in geen geval weten, dat zij zich voor haar opofferen wilde. Nu was zij boven op haar lief, vertrou welijk kamertje en keek naar buiten in den tuin. Wat helder lichtte de maanDat licht- riep haar nogmaals naar buiten, naar het blauwe kastje, waarin haar brief, haar geheim, nog geborgen was. Morgen zou dat niet meer een geheim zijn. Zij voelde zich warm worden en toen ijzig koud. Als be zeten rende zij den tuin door, kwam bij de poort en stond, vóór zij het wist, op den eenzamen landweg. Iets verder zag zij de huizen van het dorp, niets andersniets bewoog zich dan een kat, die op de muizen jacht was. Maar toch, daar kwam Tyras aanloopen; zeker had hij haar spoor gevon den en was haar gevolgd- Langzaam nader de zij nu de brievenbus. Zou zij den brief er nog niet uit kunnen halen? De begeerte, om den brief weer terug te hebben, werd steeds vuriger. Zij zag angstig om zich heen en luisterde. Tyras stond met hoog opge heven kop, snuivend in de lucht, naast haar. Plotseling sloeg hij aan en meteen vernam zij schreden in haar nabijheid. OomDat was Annalena's eerste gedach te, terwijl zij angstig diohter naar den tuinmuur ging. Wie kwam daar aan? „Annalena, wat doe je hier zoo laat?" Zij lachte en begon te gelijk te huilen. „O, bent u het, baron?" En toen sloeg hij zijn arm om ha-air en trok haar met zich mee tot onder een breed- gekruinden kastanje, waar een bank stond. „Wat deedt je hier op dit late uur?" vroeg hij toen, zeer ernstig. „Ik... wilde mijn brief weer terug heb ben," bekende zij snikkend. „Den brief aan mij nietwaar Annalena? Zeg mij je antwoord; ik kan hier in de duisternis niet in je oogen zien. Was die brief een antwoord op mijn vraag?1' „Ja," zei ze zacht. „Dan behoort die brief mij. Stond het jawoord er in?" Zij knikte, maar zei toen. weifelend: „Maar ik zou dat graag terugnemen." Hij zweeg eenige oogenblikken; toen vroeg hij „Vertrouw je mij, Annalena?'* „Ja." Je hebt niets tegen mij, je noemt mij je vriend, een goeden kameraad En als zoo danig houdt je van mij?'' Ja. „En je meent, dat dat niet genoeg is, hoewel je weet dat ik je een zeer groote liefde toedraag." Hij sloeg zijn arm om haar heen en kuste haar op het voorhoofd. „Kind, er zijn zooveel huwelijken geslo ten, waar de kansen op geluk veel minder bij waren, on het is toch goed gegaan." „Maar ik verkoop mij niet zooals Fran- oisca gedaan heeft, dat heb ik beloofd," zei ze plotseling met meer zekerheid. „Wien heb je dab beJoofd? Jo voogd?" Annalena zweeg en hij ging voort: „Laat ons nu eens als verstandige men- sohen met elkander praten. Je ziet in mij niets dan een vaderlijken vriend en bescher mer. Als je nu mijn klein vrouwtje wordt. dan bohood ik je voor het harde lob, om voor je dagelijkseli brood als ondergeschikte te moeten werken. En one huwelijk staat mij toe nog meer te doen: ik kan ook voor het geluk van je zuster zorgen.Ik trouw met jou zonder dat je broer je erfdeel be hoeft uit te betalen en meteen betaal ik het deel, dat Dorothó toekomt, zoodat ook zij kan trouwen." „Maar het feit blijft- dan tooh, dat ik mij verkoop, en dat wil en mag ik niet." „Wanneer heb je die belofte gedaan? Je zegt niets? Je moet de waarheid zeggen, Annalena. Heb je een ander lief Toen hief zij haar hoofd op en zei met trots: „Ik heb iemand lief, baron, die arm is als ik. En als ik Dorothé niet kan helpen, dan kan ik ten minste hetzelfde lot met haar deelen. Ribbeek stond er net zoo voor als ik. Hij had Dorothc lief, maar had met F'Tancieca kunnen trouwen. Hij heeft ech ter geweigerd. Zal ik minder edel zijn dan liij En als een huwelijk zonder liefde geslo ten wordt, dan zijn er allerlei onheilen te wachten; clat hebben we nu weer bij Fran- cisca en Friedrich gezien. Neen, baron, ik kan het niet doen; ik mag uw wensoh niet vervullen; u moet zien mij1 te vergeten." „Dat kan ik niet, Annalena; maar mis schien kan ik je gelukkig maken." „Dat kunt u niet-, want ik kan uw liefde niet beantwoorden zooals het zou moeten." „Misschien gelukt heb mij toch, langs an deren weg. Goeden nacht, en als je morgen ontwaakt, denk dan, dab je dit alles ge droomd hebt." Snel ging de baron naar den straatweg, waar een eind verder zijn auto stond te wachten. J gevraagd, op dat officieel stuk schreef: „De ondergeteokende verklaart het boven staande voor gelogen." De Commissaris der Koningin, mr. J, G. Patijn, die deze zaak behandelde, kwam spoedig daarna te overlijden, zoodat de zaak „sub judice" bleef. Het stuk geeft dan verder aan den iu- houd van een wijkbriefje en bespreekt de verantwoordelijkheid van B. en Ws. tea aanzieu van de „wijkkas". En wij lezen dan verder in „De Wereld": „Den 14den Mei 1910 bij missive no. 475, schreven B. en Ws. der gemeente Katwijk aan den aldaar gevestigden geneesheer dr. A. J. van Walsem, dat het niet tot liua bevoegdheid hoorde, te beschikken over de gelden der wijkkas. „Aan de wijkmeesters zei ven staat ter beoordeeling of voor een weldadig doel ten behoeve van een inwoner hunner wijk behoort te worden bijgespron gen." Wij merken hier op, dat er eteeds sprake is van „de Wijkkas" en dat tooh, waar een gemeente in meerdere wijken is verdeeld,, er of van meerdere wijkkassen m-oest ge sproken worden, óf, zoo het geld van alle wijken werd samengevoegd, die w ij k k a ft gemeentekas had te heeten, en dan B. en Ws. toch zeker competent waren. En al vragen we thans verder niet naar do competentie van B. en Ws. in deze zaak, als het mocht blijken waar te zijn, dat, zoo- als A. do Klerk in het „Leidscli Dagblad" van 21 December 1910 schrijft: „de wijk meesters nooit eenige instructie of regle ment ontvingen en zonder toezicht of con trole zijn", dan mag het zonder schroom gezegd worden dat zulk een ordeloozo toe stand tot wanstand leiden moet. Bovendien, is. het niet allergoedigst van don Burgemeester van Katwijk, en is het tevens niet allerchristelijkst, dat hij, nadab liij kennis had gekregen van het feit, dat G„ Verdoes zijn (dos Burgemeesters) verklarin gen „grove leugen" genoemd had, geen ver volging tegen dien Verdoes heeft uitgelokt. Het wil ons voorkomen, dat het argument „de man was opgestookt", een argument, dat ook in do Papend re chtsche zaak wel eens is gebruikt, m deze veel beteekonis kan hebben. Waar een dergelijke ernstige beschuldiging werd uitgebracht tegen eeu ambtenaar in zake een feit begaan in de uit efening zijrior Uediening, waar dus d© XVIde titel van ons Wetboek van Straf recht van toepassing was, daar moeten wij het ten zeerste betreuren ter wille van heb recht, dat geen vervolging heeft plaats ge had; welke duistere punten zouden er vooi ons immers niet opgehelderd zijn Onwillekeurig zijn we afgedwaald. Het beweerd© ,,weigenen een verlof tob begraven te geven alvorens een wijkbriefje gehaald was" is ons uitgangspunt geweest. Hoe zullen we ooit weten wat hiervan, waar is? Hoe zullen we ooit de zekerheid, krijgen dat er in ons land geen plaatsen zvm waar het volk, dat zijn ambtenaren moet kunnen vertrouwen, niet door diezelfden als slachtoffer voor hun lage stréken wordt uit gekozen? Thans is het parket van het een en ander op de hoogte gesteld. Men mag verlangen dat er recht ge schiede 1" Febr. 1912. (was get.) H. G. V. H. In sombere gedachten lag hij in de kus sens on peinsde over de teleurstellingen in liet leven. Hoeveion zouden gelukkig ge weest zijn met een aanbod als het zijne.- Maar dit jonge meisje durlde hem t-rotsee- 'ren; zij verkoos armoe boven geveinsde liefde. Wie dat was, wien dat dappere harb behoorde behoefde zij hem niet te zeggen; haar zwijgen had het hem verraden. Den volgenden morgen liet baron Thumm zijn neef bij zich komen. Hr wachtte hem. op zijn kamer met het ontbijt op. Zij spra ken eerst over allerlei dingentoen liet do baron de tafel afruimen en bleven zij pra* ten bij een glas wijn en een sigaar. „Hoe staat het met je financiën, Hans?"' „Zooals gewoonlijk, oom." „Hoeveel lieb je noodig om je schulden af te doen?" Verwonderd lceek Hans zijn oom aan. Wat scheelde hem plotseling? Zou hij* aan sterven denken? En hoe ernstig zag hij er uit! „Zeg eerlijk op, Hans.'' „Twee duizend mark brengen mij een heel stille op weg." De baron haalde zijn chequeboekje voor den dag en schreef een cheque, die hij zijn neef overreikte. „Zoo, breng die zaak dan in orde. Jo kost mij heel wat. Van wat ik je ieder jaar geef, kon je net zoo goed. met een huiehou ding leven, vooral als je vrouw ook nog wat meebrengt." (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1912 | | pagina 1