Vrijdag 1 Maarti A0. 1912. i§eze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieel9 Kennisgeving. FEUILLETON. Blaar gloei gemist. N<>, 159 30 LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADTERTENTIEN: Van 16 regels ƒ1.05. Iedere regel meer /'0.17J. Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oentscontantelk tiental woorden meer 10 Oents.—Voor het incasseeren wordt/"0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Cents; per 3 maanden J f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn 1.30. Pranco per post i 1.65. MINDER WIST. Burgemeester en Webhouders -van Leiden; Gezien het adres van de firma Gebroe ders Pel om vergunning tot oprichting van een fabriek van suikerwerken, vruchten- patés en vruohtensiropen, .waarin geplaatst worden 3 electromotoren, waarvan l van 4 a 4£ pk. voor de lift, 1 van li it 2i pk. voor den pel- en maalmolen en 1 van 1 a li pk. voor de papiersni; mach ine in het per- peel Morschweg no. 50, Sectie L. no. 866: Overwegende, dat het onderzoek ter fake nog niet is geëindigd: Gelet op artikel 8 der Hinderwet; Hebben besloten: de beslissing op het verzoek te verdagen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJ SE LAAR, Burgemeester. ^AN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 29 Februari 1912. Inschrijving van leerlingen voor de Openbare Scholen der JJde en 4de klasse. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gelet op artikel 6 der Verordening van 25 Uanuari 1894, rcgelendo de inwendige in lichting der scholen, de toelating en het ontslag der leerlingen, (Gemeenteblad No. b van dat jaar); brengen ter algemeen© kennis: lo. dat tot het doen inschrijven van ni^u- fWe leerlingen voor de openbare scholen der 8de en 4de klasse gelegenheid zal ge geven worden van den 4den tot en met den 18den Maart e.k., in de schoollokalen op de 'Binnenvestgracht aan Het Plantsoen, aan de iVan-der-Werfstraat, aan de Kortj Mare, aan de Langebrug, aan den Maresingel, aan 'de Paul-Krugerstraat, aan den Zuidsiugel, aan de Medusastraat, aan de Havenstraat en in de Brandewijnsteeg, dagelijks (den Zondag uitgezonderd) van des voormhldagv halfnegen tot negen uren en op Maandag, Dinsdag, Donderdag en Vrijdag boven lien yan halftwee tot twee uren des namiddags; 2o dat bij de inschrijving het bewijs van geboorte-inschrijving moet worden vertoond. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 29 Februari 1912. Leiden, S Tot bestuurslid van de „Vereeniging Van Ned. gemeenten" is benoemd jhr. mr. dr. N. C. de Gijselaar, burgemeester van Leiden. Heden vierde de heer P. Engelbregt zijn fe5-jarige dienstvervulling als lste klerk ten kantore der Stedelijke fabrieken van Gas en Electriciteit te Leiden. De dag is voor hem niet onopgemerkt voorbijgegaan. Per rijtuig van zijn woning gehaald, arriveerde de jubilaris met familie om half tien ten kantore. Bij het binnenkomen werd aan de echtgenoote van den heer E. een bouquet overhandigd. In het door de ambtenaren keurig ver sierde kantoor werd de jubilaris door den Directeur, de heer N. W. van Doesburgh, toegesproken, waarbij hij hem, namens Commissarissen een souvenir overhandigde. De hoofdboekhouder, de heer J. G. F. Kriens, bood den jubilaris, met enkele toe passelijke woorden, namens Directie en Ambtenaren een mooi eetservies aan, waar bij werd gevoegd een album met portret met do handteekeningen der deelnemers. De goede zorgen van den heer Ed. IJdo, den vervaardiger van dit album, werden met goeden uitslag bekroond; het was een keu' lig geheel. De jubilaris dankte allen voor de hem ge brachte hulde, en verliet hierna het kan toor, om in den liuiselijken kring den dag verder door te brengen. In het bestuur van het „Nedérlandsch Genootschap tot Zedelijke Verbetering 'er Gevangenen," afdeeling Leiden, heeft de volgende verandering plaats 'gegrepen: de heeren W. A. van Resteren en mr. H. W. C. J. de Jong zijn afgetreden, en 't bestuur ia nu als volgt samengesteld: de heeren mr. J. Klein, kantonrechter, president; P. C. G. A. Wijkmans, secretaris-penningmeester; prof. mr. J. A. Blok, C. H. de Jong en A Tieleman. De vierde algemeene vergadering van den Ned. Tuinbouwraad te Utrecht heeft tot voorzitter gekozen jhr. mr. W. Th. C. van Doorn, te 's-Gravenhage, lid van de Tweede Kamer, en tot leden van het cen traal-l>e stuur o.a. herkozen de heeren P, M. Koster, te Boskoop; J. G. BaJlego, le Leiden, en G. Kruyff, te Sa&senlieim. Het aanbal aangesloten Vereenigingcn be draagt SI, het batig saldo f 427. Tot hoofd der Clir. school aan dc Van Ostade-stra-at in Den Haag is benoemd de héér B. Biilsma, thans hoofd der Chr. school bchoorende bij de „Martha-Sticli- ting" te Alphen. Bedankt is voor het beroep naar de Ned.-Herv. Gem. te Arnhem door ds. T. G. van Reeuwijk, te Oosthem. Bedankt is voor het beroep naar de Geref. Kerk te Zaltbommel door ds. Joh. S. Langen, te Gouda. Op 3 April hoopt ds. J. G. Deur, te Gouda, zijn zilveren ainbts-jubileum als pred. bij de Ned.-Herv. Kerk te vieren. De Ncéerlandsche Bond van Post- en Telegraafbcambten ,,De Post" heeft een adres verzonden aan den Minister van Wa terstaat, waarin wordt verzocht aan 't per soneel vólkernen vrijheid te geven in de uit voering van zijn lereenigingsleven en in trekking cf wijziging, wordt verzocht van een dienstorder, waarin bepaald wordt, dat voor het bijwonen van bestuursvergaderin gen ten hoogste viermaal per jaar diénst- ruiling of extra-verlof voor eigen rekening mag worden toegestaan. Bovendien werken, volgens dit adres, nog andere in die dienst order neergelegde bepalingen belemmerend op het verenigingsleven. In een openbare vergadering van de afdeeling Rotterdam van de Vereeniging van Vrijzinnige Nederl. Hervormden, gis teravond in de groote zaal van het Nut al daar gehouden, heeft prof. dr. B. D. Eerd- B8j „Ik zal nooit mijn toestemming voor een techeiding geven", zei zij koud. „Ik denk, dat je daar blij om kunt zijn, wraut zonder dat zag het er slecht uit voor Damitz." „Spreek niet over Damitz! Daartoe heb 'je niet het recht; want je hebt er zoo goed als niets voor gedaan." „Wie draagt dan den schuldenlast? Wie maakt, dat je hypotheken niet opgezegd worden? Wie stelt je in de gelegenheid de Schulden langzaam af te doen?" „Afdoen? In twintig jaar mischien, als ak dat beleef. Dat weelderige leven hier Btaat mij weinig aan. Damitz i6 geen vrije bezitting geworden door jou." „Het geeft niet of wij er ilang over pra ten. Laat ons ophouden met onze verwijten. Heb slot is groot genoeg om ons ieder een éigen weg te laten gaan. Goeden nacht." „Neen, baron; het is hier niet langer uit Ie houden. Het wordt nu bijna zoo, dat ik naar de kostschool terugverlang, en ge weet iwat dat voor mij wil zeggen," zei Anna lena. „Buiten blijft het maar regenen en Rvaaien en als ik in het slot rond wil dwalen, moet ik mij tot Francisca's promenadeweg fceperken." Francisca's promenadewég ia nog zoo kwaad niet," antwoordde do baron vroolijk. „Maar de spotnaam is goed. Het is hier {verschrikkelijk vervelend en het mag een geluk heeten, dat u, baron, ons althans nog Hief verlaten hebt.'' „Ik vrees, dat ik niet lang meer kan blij ven." „Gij wilt voortvluchtig wordenriep zi} ontsteld en sprong op van een laag taboe- retje, dat zij zeer dicht bij het haardvuur in de vestibule had neergezet. Haar schrik was zóó oprecht en ongekunsteld, dat de baron, alle voorzichtigheid vergetend, haar hand greep en riep: „Zou je me zeer missen, Annalena „Och, het zou heelemaal niet aardig van u zijn mij nu alleen te laten. Mijn broer doet zoo wonderlijk en Francisca, die an ders zoo lief tegen mij was, ziet mij nauwe lijks meer aan. Ik geloof, dat u gelijk neet. Francisca heeft op dat bewuste gemaskerde bal zeker iemand beleedigd, en Friedrich is daarom boo3 op haar en zij op mij, omdat dié geschiedenis door mijn schuld uitgeko men is." „Dat kan wel zijn. Maar nu in ernst: ik ga werkelijk weg." „Dan ga ik hier ook weg. Ik heb heim wee naar Dorothé. Die houdt ten minste yan mij." „Er zijn nog meerdere menschen, die je liefhebben, Annalena." „Dat weet ik. Ook gij houdt veel van mij. Gij zijt mijn goede, oude kameraad en vriend." Eerlijk en rein vertrouwen lag er in de kinderoogen, die naar hem opgeslagen wer den, en de baron waagde het niet op dit oogenblik van zijn diepe gevoelens te spre ken. Hij nam haar hand in de zijne en zei ernstig: „Annalena, als je misschien eens in hoo- gen ziclenood komt en geen uitweg meer ziet, roep mij dan. Ik zal dan dadelijk ko men." mans gesproken over de beteekenis van den strijd der Vrijzinnig-Hervormden voor onze liedendaagsclie samenleving. Heden herdenkt ds. W. N. Coenen, sedert 5 October 1890 predikant bij de Ned.-Herv. Gem. to Hontenisse, zijn 50- jarig ambtsjubileum. Hij mag zich in een goede gezondheid verheugen en treedt we kelijks nog voor zijn gemeente op. Voor hij te Hontenisse kwam had hij eeret 13 jaar te Doeveren 6n daarna 15 jaar fe Leeuwen gestaan. Naar het „A. H." verneemt, zal de heer A. E. Arkenbout Schokker, hoofdin specteur voor de scheepvaart weldra ont slag als zoodanig aanvragen HAARLEMMERMEER. Te Nieuw.Vennep is een vereeniging1 van geiten fok kers opge richt, zioh ten -doel stellende het geitenras in doze omgeving te verbeteren. Staande de vergadering braden 23 personen als lid toe, terwijl er zeer zeker meerderen zullen vol- g-en. Tot bestuursleden werden gekozen H. J. Verkuyl, G. Jongejana, J. Dekker, JGriek- spocr en B. Datema. WanneeT het reglement zal vastgesteld zijn, zal daarop de Kon. goedkeuring worden gevraagd, om daarna te trachten de pro vincial e subsidie te verkrijgen, De wielrijdersvéreeniging „Dc Zwaluw" te Nieuw-Veunep hield in café Stapel haar jaarvergadering. Uit heb finanoieel verslag bleek, dat dit met een "batig saldo sloot, terwijl het ledental Vrijwel stationnair bleef. Tot bestuursleden werden herkozen L. Mostert cn G. Huizee terwijl in een ont-« plane vacature werd gekozen J. Blokker. De wintergewassen in onzen polder, waaronder de tarwe zeker wel een éérst© plaats inneemt, zijn den winter goed doorge komen cn hebben zeer weinig geleden, vooral dooTdat de dikke sneeuwlaag, gedurende de koude dagen, dis nog zoo kort achter ons liggen, een beschuttende dekking vormde. Zoo hier en daar schijnen de klavervelden nog al van de vorst geleden te hebben. Dc 'karwij begint reeds te werken, docli 6chijüt dun te zullen opkomen, daar een vrij groot deel door de droogbo tijdens den vorigen zomer gestorven is. Hierin ligt dan ook de reden, dat vele II.A. Van dit gewas werden omgeploegd cn thans voor suikerbietenteelt bestemd wörden. HOOFDDORP. De bouw van een polder huis met conciërgewoning is gegund aan den laagsten inschrijver, den heer J. dei Vos te Haarlem', voor de som van f37,474. KATWIJK-AAN-ZEE. Statistiek-Haring vangst 1911. Met 97 loggerschepen aangevoerd 89,bl2 ton pekel- of steurhar'ng, d.i. gemiddeld bijna 926 ton per schip. Hoogste aanvoer per schip was 1470, laagste aanvoer G02 ton. De gcmeente-veldwachter V. alhier is sedert eenigen tijd in zijn botrekkiug ge schorst als verdacht van fraude te hebben gepleegd in zijn kwaliteit van havenmees ter. Deze zaak, die in handen d r justitie is, zal Maandag a.s. voor de rechtbank ce VGravenhago worden behandeld. Niet min der dan twaalf getuigen zijn gedagvaard ora in deze zaak te worden gehoord en mis schien zullen ook getuigen décharge op treden. LEIDERDORP. De alphabetisohe aan beveling voor de betrekking van waarne mend secretaris van Wester borg (Dr.), bo- staa uit de heeren A. Ratering, ambtenaar ter Secretarie van Vries en mr. B. J. Veen- hoven, volontair ter Secretarie alhier. N OOR DWIJ K-A AN.ZEE. G Ütbravond had de „Gereformeerde Vereeniging voor Drankbestrijding" een openbare vergadering belegd in „Ons Huis", waar als spreker op trad de heer K. Vink, van Scheveningen, met het onderwerp: „Een vijand der men schen". Nadat de voorzitter, de lieer B. v. d. Wiel, do vergadering geopend had, én er zijn spijt over betuigd had, dat de opkomst zoo gering was, begon spr. zijn rede, de bekende argumenten togeu alcohol bevattende. VOORSCHOTEN. Gisteravond trad voor de Chr. Jongelingsve-reeniging „Dé Heerc is mijn banier", alhier, op ds. Meijster, van Zegwaard, met het onderwerp „Het licht uit het Oosten." Een talrijke schare heeft den spreker met groote aandacht gevolgd. VALKENBURG. Meer dan 33 jaren ver vulde H. Binnendijk, getrouw en met nauw gezetheid zijn plicht en was al dien tijd voor ons, dorpsbewoners, de brenger zoo wol van Jobstijdingen als van goede. Meni ge huismoeder regelde naar hem haar klok, overtuigd als zij was, dit met volle gerust heid te kunnen doen. Heden, 1 Maart, is hem op zijn verzoek eervol ontslag verleend. In de concertzaal gaf Valkenburg's Harmonie gisteravond haar voorjaarsuit- voering, de 10de, en mocht zich, in een flin ke opkomst verheugen. Het programma be vatte 16 nummers. Als inleiding weerklonk het „Oude Wilhelmus", waarop do „Jubi- leum-marsch" volgde, luide toegejuicht. Na het vijfde nummer instrumentale muziek, werd gansch niet onverdionselijk „Het Kwezelken" gezongen. Toen kwamen de voordrachten, die do lachspieren in bewe ging brachten, en die alle zeer in den smaak vielen. Na een marktscène volgden nog 5 nujnmera muziek, waaronder de „Nieuwste Volkspotpourri" en als t-oegift; „Ons geliefd Volkslied", dat staande werd- aangehoord. De Vereeniging kan ook op deze uitvoe ring met genoegen terugzien. WASSENAAR. Naar wij vörnéracn zal Mgr. G. W. Ivotfings, overleden te Soest, alhier worden begraven. WOUBRU GG E. Do zan g vereen i ging „Zanglust" alhier, directeur do heer II. J. Drenthen, gaf gisteravond ceu uitvoering} in de zaal „Guldcmond". De zaal was matig bezet; kunstvrienden van elders waren over gekomen. Een 14-tal nummers werden ten gehooro gebracht, die allen uitnemend wör den uitgevoerd, vooral „De Angelus" cn „Mijn Engel blijv' u bij", trokken de aan dacht, doch hot Schoonste van den avond was Psalm 24, vierstemmig begeleid op de piano door den heer L. Jonker, alhier. Na afloop werden verschillende voor drachten door do leden der zangvoroenig. ten beste'gegeven, welko goed bestudeerd waren én juist werden uitgevoerd, enkele braohtcn. een vïoolijkc stemming. Kunstkenners van elders örlcenden, dat" „Zanglust" kan wedijveren mét haar zuslör- vereenigingéu in dozo omgeving. ZOETERWOUDE. Gisteren zijn door de politie alhier, op heeterdaad betrapt, op vischstrooperij in aan een ander verpacht visohwater alhier, de twee gebroeders Van Amsterdam, met hun zwager Verhaar. Een' groote vischzegeu en een schakel werden in beslag genomen. Bij het nazien der ijk door de gemeen- te-politie in deze gemeente, zijn bij vijf ne ringdoenden, maten en gewichten in beslag genomen. Een hunner werd zelfs alles afge nomen. Maatschappij vao Nijverheid. Departement Leiden. In de gisteravond gehouden vergadering van het Departement „Leiden" der Maat schappij van Nijverheid, werd onder meer ook behandeld de- „Invaliditeits- en Ouder domswet" van minister Talma; welwillend ingeleid door den heer F. J. W. Drion, uit Den Haag. Spreker wees er op, dat wettelijke ouder domsverzorging een der oudste vraagstuk ken i3. Op verschillende wijzen kan dit vraagstuk geregeld: door vrijwillige verze kering (zooals in België en Italië) door dwangverzekering (Duitschland) en door staatspensionneering (Denemarken en En geland). Spreker ging de geschiedenis van het vraagstuk in ons land na, om tot het ont- werp-Talma te Ikomen, waarvan spreker i!e voornaamste bepalingen uiteenzette en ver geleek met de Duitsche wet, waarvan neb een navolging is. Achtereenvolgens behandelde de heer Drion de beide soorten van verzekering (in validiteit cn ouderdom) de premiebetalin gen, de renten en de strafbepalingen. Hij meent, dat de minister de slechts denkbare wijze van ten uitvoer-Iegging der dwangver zekering gekezen heeft. Do premiën zijn ongeveer 40 tot 100 pCt. hooger dan m Duitschland, waar daarenboven nog een weduwenrente wordt uitgekeerd, terwijl het ontwerp-Talma alleen aan cle weezen van den verzekerde een rente toekent. De door den minister voorgesteld© decentrali satie zal slechts in -naam bestaan, daar alles 1>ehandeld moet worden door het centrale lichaam „De Rijksbank". De administratie ve omslag» zal minstens even grcot worden als bij de „Ongevallenwet". De inrichting van den Arbeidsraad is geheel ondeugdelijk. De kosten zullen enorm zijn en beduidend hooger dan de raming, daar cle schatting van den wiskundigen adviseur zeer laag is cn zeer zeker te laag voor de onder de over gangsbepalingen vallende 70-jarigen. Spreker komt op tegen Staatsdwang en noemt dio Staatscurateele een eerste stap naar het Staatssocialisme. Hij wijst op den zwaren druk, dio op den arbeider en op kleine patroons wordt gelegd, en toont aan hoe de verplichte verzekering tot allerlei slechte praktijken in het buitenland geleid heeft. Spreker noemt cle combinatie van ouder- doms- en Invaliditeitsverzekering ook min der gelukkig. Invaliditeit toch zal uiterst moeilijk zijn vast te stellen, en zal simulatie, veelvuldig voorkomen. Spreker toont aan, dat het goede voor beeld van Frankrijk en Engeland gevolgd had moeten worden, en komt tot het resul taat dat een wettelijke regeling der invali- diteits- en ouderdomsverzekeving wel ge- wenscht is, maar dat elk afzonderlijk gere« geld dient te worclen, en wel in den zin van „In zielenood?" vroeg Annalena en keek diepzinnig in het vuur. „Ik geloof, baron, dat ik niet eens precies weet wat dat woord be teekent." „Wat zielenood ie, weet alleen hij, dio eich eenzaam gevoelt. Ge haclt tot nu toe een familiekring, waar men. belangstelling voor je toonde. Maar <lat kan veranderen. Hier is een adres. Als je daaraan schrijft, krijg ik het altijd." Annalena nam het papier van hem aan en keek toen weifelend naar den baron: „We zullen elkaar in den herfst toch zeker weerzien, baron? Gij doet zoo vreemd, als gold het nu een afscheid voor het leven." „Ik hoop wel, dat wij in October elkaar weerzien!" „Uw hand er tip V' Het volgend oogenblik lagen de twee han den in elkander en het toeval wilde, dat toen juist Friedrich de vestibule binnen kwam. Getroffen keek hij naar het paar, dat zoozeer met elkaar bezig scheen, dat het blijkbaar niets om zich heen bemerkte. Hij kon nu het gezicht van den baron zien. Waar was Francisca, dat zij Annalena zoo alleen liet? Snel trad hij nu op zijn gast toe. „Waar is Francisca?'' „In liaar kamer, denk ik. Dat is aardig van je, om eens bij ons te komen, Friedrich. Het is hier nog wel uit te houden in het hoekje van den haard." „Ja, claar heb je gelijk in, Annalena," antwoordde Friedrich, nog min of meer ver baasd over de houding van den baron daar juist. „Zeg eens, Annalena, heb je heele maal geen verlangen naar Dorothé? Hoe zou je het vinden, als ik oom Satow vroeg, of je het laatste gedeelte van je vacantie op Voswinkel mag komen?'' Annalena's gezicht straalde dadelijk van vreugde. „Dacht jo werkelijk, dat oom dat goed zou vinden Voswinkel moet heerlijk gele gen zijn. Dorothé heeft er mij veel over geschreven. Bij de rivier is een zweminrich ting gemaakt en er liggen daar ook bootjes. Kleine booten zijn eigenlijk nog mooier dan een jacht, zooals clat van F ran erica. Men kan zelf roeien en is stuurman en bootsman te gelijk. Ik neem alleen oude japonnen mee naar Voswinkel, dan kan ik mij veel vrijer bewegen. Denk jc, dat oom Satow mij wel zal willen hebben?" Zoo praatte Annalena eenige oogenblik- lcen voort, zich daarbij al op de nieuwe pret in de toekomst verheugend. En de bei de mannen deden daarbij of zij aandachtig naar haar. luisterden en toch zat iecler daar met zijn eigen ernstige gedachten. „Daar de baron weg gaat en..." ,,U wilt weg?" vroeg Friedrich, zich ver rast tot den baron wendend. „Morgen, is mijn plan. Voor de werk zaamheden op mijn landgoed is het noodig, dat ik claar een paar dagen ben, zco schreef mij mijn opzichter. En hij doet dat alleen, a'ls mijn aanwezigheid dringend noodzake lijk is. Er zal dus, helaas, niets van de zeil tochten kunnen komennu, dat is de schuld van het weer. Uw vrouw moet dan zonder mijn hulp haar leertijd maar beginnen." „Het is wérkelijk jammer. Maar daar komt Francisca!" riep Annalena, opsprin gend. „Ik hoor haar stem." Zij snelde op de huisvrouw toe en gaf haar een arm. Friedrich hoorde, dat zijn vrouw vroeg; „Wel? Heb je je niet verveeld met den baron Je hebt mij zeker niet gemist, wel Dus, dacht Friedrich, was clat téte-a-teto geen toeval, en Francisca was mee in heb komplot. Francisca was misschien bang, clat als een arme man Annalena vroeg, zij toch nog zou moeten bijspringen, financieel. Bij den rijken baron Thumm zou dat niet noo- clig zijn; die zou het kleiue erfdeel als een bedelgifb boschouwen en weigeren het aan te nemen. Hemelhad liij dan al dien tijd daar niets van bemerkt? Was hij dan blind geweest voor de gevaarlijke pogingen, die Francisca deed om Damitz en wie daar woonden in het ongeluk te storten? Zijn beide zusters immers had zij in haar net ten verward cn hemzelf... Nog dienzelfden avond vroeg Friedrich zijn vrouw, waarom zij niet tusschenbeide was gekomen, toen zij bemerkte, dat baxon Thumm Annalena hot hof maakte. „Wat verkeerds is daarin? Een huwelijk tussehen die twee zou niet kwaad zijn," ant woordde zij koel. „Baron Thumm is een zeer goede partij." „Ja, als het alleen op het financieele aan kwam. Maar je weet evengoed als ik. dab het al heel eigenaardig moet gaan, als een huwelijk van een man van ruim vijftig met een meisje van nog geen achttien gelukkig zal zijn." „Zij konden best nog eenige jaren wach ten," anteroo icicle zij op clenzelfclen koudea toon.; (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1912 | | pagina 1