IK ToOTT Donderdag 15 Februari, A°. 1912. <§eze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. FEUILLETON. Haar doel gemist. PRIJS DER ABYERTENTIEN: Van 16 regels ƒ1.05. Iedere regel meer 0.17^. Rrootere letters naar plaatsrnimte. Kleine edvertentiën yan 30 woorden 40 Oents contant elk tiental woorden meer 10 Oents.-Voor het inoasBeeren wordtf 0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oents; per 3 maanden I I 2 f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn 1.30. Franco per post 1.65. Leiden, 15 Februari. Gisteravond hield de afdeoling Leiden 'der Hollandsche Mij. van Landbouw in „De Graanbeure" een vergadering voor leden en geïntroduceerden, waarin de heer L>. van Gruting een voordracht hield over het besmettelijk verwerpen van 't rundvee. Bij afwezigheid van den voorzitter werd de bij eenkomst geopend met een kort welkomst woord van dr. H. E. Th. Sillevoldt, waarna 'deze het woord gaf aan den heer Yan Gru ting, die aanving met te wijzen op het groote belang van het dooi* hem te bespre ken onderwerp voor den landbouw. Het besmettelijk verwerpen komt bij het rund in deze streken herhaaldelijk voor, en ook bij het paard wordt het, hoewel minder,, waargenomen. Dit beteekent voor den landbouwer wien 't treft een groote schade post. Behalve het besmettelijk is er toch ook een niet besmettelijk verwerpen, waarvan spr. de verschillende oorzaken opnoemde, che veelal buiten het dier liggen. Hij drong daarom op een. zorgzame behandeling van heb vee aan en gaf enkele wenken voor een goede behandeling. Komende tot de oor- staak van heb besmettelijk verworpen, toon de hij aan de hand van teekeningen, afbeel dingen en praeparaten hom door do Rijks- He rum inrichting te Rotterdam verschaft, aan, dat we hier te doen hebben met een infectieziekte die op stal ontstaat en veroor zaakt wordt door bacteriën die door hem, 20owel in gelatine gekweekt als onder de microscoop vertoond werden. Het is nu maar de zaak door inspui ting met een serum de dieren voor de werking van deze bacteriën onvatbaar te maken, zooaa dit ook bij andere besmette lijke- ziekten bij mensch en. dier geschiedt. De wetenschap daartoe danken wi} volgens spr! vooral aan prof. Poele, die aan de hand ,van onderzoekingen van buitenlandsohe ge leerden een serum heeft weten te vinden, dat het rund voor deze besmetting onvat baar maakten. Spr. zelf deed een jaar geleden in Voor schoten een paar proeven, die wel is waar nog niet geheel bevredigend waren, doch dat schrijft hij aan oorzaken toe, buiten het serum gelegen, waarin hij volkomen ver trouwt. De belangrijke voordracht .waarop wij uit 'den aard van heb onderwerp hier niet ver der kunnen ingaan, werd warm toegejuicht en er werden na de voordracht aan spr. nog Verschillende ophelderingen gevraagd en 'opmerkingen in. verband met het onderwerp gemaakt, die zeer welwillend door hem .werden beantwoord. Het dertiende jaarverslag van de Yer eeniging tob Christelijke wijkverpleging vPhebe" te Leiden vangt aan met de me- dedeeling, dat het bestuur zelf in den l-oup 'des jaars zeer is gewijzigd. Slechts twee der bestuursleden, die in 1911 verslag uitbrach ten, doen dat ook nu. Mevrouw A. Kort Hartgerink verliet het bestuur het eerst; zij ging te Oegstgeest wonen. Mevrouw E. Timmermans—Yan der Goes, de eohtge- noote yan den wijkdoktert zag daarna zien genoodzaakt den arbeid op te geven. Maar gelukkig lieten anderen zich vinden om de opengevallen plaatsen in te nemen, zoodat wij zegt het verslag nu zelfs, voor het eerst sinds langen tijd, een voltallig bestuur vormen. Mevrouw J. M. du BoeuffKlaas- se n trad op als penningmeesteres, terwijl mevr. S. A. 0. v. 'Nes-Van der Pol en mej. G. M. de Haas mede in het bestuur zitting namen. De plaats, -door ds. G. J. de Hoest ledig gelaten en door het bestuur openge houden voor zijn opvolger in de kerkelijke wijk IV, welke nagenoeg hetzelfde terrein inneemt als het arbeidsveld dezer vereeni- ging, stadswijk VI, werd evenwel n;et dc->r den wijkpredikant ingenomen^ maar wel door de-n hoer S. J. Ie Poole, die nu Je functie van secretaris waarneemt. Wat den gedanen arbeid betreft, wordt het volgende gemeld: Aangaande de personen, die clezen ver richtten, wordt meegedeeld, dat dr. Tim mermans, die als wijkdokter aanbleef, in prectigen geest met de zuster samenwerkte. Zuster G. Weering werd afgelost door Zus. ter M. Glaassen, die in een bij het verslag gevoegd staatje door -dorre cijfers getuigt van den arbeid, in 1911 verrioht. De meisjes- krans werd ook nu geleid door mej. C. GoJ. dijn en mej. A. Homberg. Wat op dien krans werd vervaardigd, kwam te pas met de Kerstfeestviering. Leden van 45 arme gezinnen uit de wijk waren met de meisjes, enkele genoodigden en het bestuur samen om den versierden, verlichten Kerstboom. Wat daar aan kleedingstukken uitgedeeld werd, was voor een groot gedeelte het re sultaat van den arbeid der meisjes. De bij bellezing werd door omstandigheden, hier niet nader uiteen te zetten, in dit najaar niet gehouden. Zij wordt echter, met Jan. 1912 te beginnen, weer voortgezet. Ook dit jaar werd weer geregeld een hoe veelheid melk en eieren uitgereikt: tegen een gezamenlijk bedrog van f 2G7.05 «in 1910 f 214.28). Menige zwakke en herstellen de zieke is hierdoor wat in krachten toege nomen. Het bestuur wil niet eindigen zonder een woord van dank aan alien, -die het op eeni- gerlei wijze steunden. Heb ontvangen geld, levensmiddelen, nieuwe en gedragen kle dingstukken. Met name de firma voorheen De Heijder en Go. zond een groote partij goedcreni die der Meisjesverëeniging uit stekend werkmateriaal leverde. Het bestaat- uit de heeren J. W. Brass, voorzitter; S. J. Ie Poöle, secretaris, de dames mevr. J. Dl. du BoeuffIvla-assen, penningmeesteres; mej. M. Brass; mevr. S. A. O. van NesYan der Pol; mej. C. M. de Haas. De Yolksbijeenkomsten z-ijn toch nog niet wat zij eigenlijk moesten wezen en wat zij moeten worden. Verleden week heeft do Commissie de aangekondigde lezing van prof. Knappert niet laten doorgaan, omdat men de vrees koesterde, dat er te weinig belangstelling zou zijn, waartoe het aantal vooraf genomen extra-kaarten aJle aanlei ding gaf. Gisteravond was het gehoor tal rijk genoegt de zaal zelfs zeer goed bezet, maar de rechte belangstelling* ontbrak hij een groot deel van de aanwezigen. Onze stadgenoot de heer H. P. F. Laterveer, dio anders als voordrager een goede reputatie in onze stad heeft, kon de vergadering maar niet pakken. Of het lag aan de keuze der stukken of aan de voordrachten of aan al lebei, wie zal ke-t zeggon. Het rechte con tact, dat er behoort te bestaan tusschen een spreker en zijn gehoor, ontbrak voor het grootste deel. Het programma werd in den loop van den avond nog gewijzigd, do jh ook de na de pauze voorgelezen humoristi sche schetsen pakte niet in voldoende mate De bestuursleden moesc-en zoo nu en dan van hun zetels oprijzen en door een verma nend woord de jongeren achter in de zaal trachten te sussen. Het 's ook een moeilijke taak vOor één man, -clen geheelen avond zulk een gemengd gezelsohap, waaronder er zijn die blijkbaar nicer voor ,,de lol" er heengaan, dan cm met aandacht te luisteren, bezig te houden. Wanneer men geen superieure krachten aan zich kan verbinden, moet men den avond over verschillende personen verdeelen, zang, muziek en voordracht laten afwisse len, worden daardoor de kosten wat lioo- ger, la at. me a dan een avondje minder ge ven. De Yolksbijeenkomsten moeten goed rijn of er niet zijn. Yan een avond als «.lie van gisteren gaat geen opvoedende kracht uit en dat moet toch liet doel wezen. Met de ,,Stct.'' No. 38 zijn verzouden de statuten van de vereeniging- Al'deeling Leiden vau den Nedcrlandschen Bond voor Lichamelijke opvoeding te Leiden. Voorts wijzigingen in do statuten van de Afdeeling Lisse en omstreken der Zuid- HoUandsche Yereeniging ,,Het Groene Kruis, te Lisse. De heer Bleulaoid van Oordt heeft gis teren aan den gemeewtoroad van Voorburg medegedeeld, dat hij bereid is do hem aan geboden overeenkomst betreffende de tijde- like gaslevering niet de gemeente nan te gaan. Het dividend der Nationale Bank 's-Gravenhage, Alfen a. d. Rijn en Woer den is vastgesteld op 8 pCt. of f80 per aandec I. Op de eerste nu sioale soiree, welke den 28sten dezer ten Hove wordt gegeven, zullen hun medewerking vcrleenen mevr. j Tillia Hill, concerts ingere 3, en de heer Louis Zimnierniau, violist, 1ste concert meester bij het Concertgebouw te Amster dam. De heer A. B. Verhey, uit Rotter dam, zal zich met de pianobegeleiding be lasten. De nieuwbenoemde vice-president van den Raad van State, jhr. mr. Roëll,. 'al a. s. Dinsdag worden geïnstalleerd, na door de Koningin te zijn beéedigd'. Maandag heeft ds. J. Baay, van Kam perland, den dag herdacht dat hij voor 40 jaar het predikambt aanvaardde. Hij is in dien langen tijd slechts anderhalven Zon dag verhinderd geweest hot Woord te be dienen. Als eigenaardigheid kan wel gemeld wor den dat hij Zondag juist zijn 6000ste preek hield. („Rott.") Het gemeentebestuur van Amsterdam heeft gunstig bcsohikt op het verzoek vmd do vereeniging „Amstelodamum" om een geeïenkteeken te mogen plaatsen in het gebouw Koestraat 5, de plek, waar Jan yan der Heijden, de uitvinder der brand spuiten, de laatste dertig jaar van rijn le\en heeft gewoond en gewerkt. Tegelijk mocht 't bestuur van „Amötelod'amum" de mededeeling ontvangen, dat de burgemees ter bereid is, op 28 blaart-, den 200steu sterfdag van Van der Heijden, het gedenk- teeken voor do gemeente te aanvaarden. HAARLEMMERMEER. Als een bewijs, dat de oprichting eener coöperatieve sui kerfabriek voor Noord-Holland onverdeel de instemming geniet in de landbouwkrin- gen, kan dienen, dat in slechts enkele dagen het getal aandeelen gestegen 13 tot ruim 1500, elk van f 500; benevens de noo- dige H. A. suikerbieten, ciie daaronder be grepen zijn. In Hotel ,,De Beurs", te Hoofddorp, gaf de tooneelveroeniging ,,Ona Genoegen'' een uitstekend geslaagde uitvoering. De spelers kweten z/oh allen zonder onder scheid, uitstekend van hun taak, zoodat hetgeen gepresteerd werd werkelijk iets goede was. Er schuilen in die Yereeniging uitstekende krachten, hetgeen thans zeer goed uitkwam. Jammer, dat er zoo weinig publiek was, daar het iets moois gemist heeft. HILLEGOM. Gisteravond gaf de tooneel- vereeniging „Vondel", in de zaal van cafe „Flora", een uitvoering voor haar leden en donateurs. Opgevoerd werden„Het- lied van Moeder", oorspronkelijk toon eels pol in drie bedrijven en ecu voorspeldaarna „Een kleine vergissing", blijspel met zang iu één bedrijf; vervolgens „Een aardige verrassing", met lofzang. liet spel der leden muntte uit door levendigheid en nauwkeurigheid. Ook de nastukjes verwierven grooten bijval. Te ruim één uur was hot programma af gespeeld, en werd gelegenheid gemankt voor den dans. waaraan verscheidene uaartjes deel namen. Dat- het la-at werd eer men ovor naar-hüis-'gaan dacht, behoeft, zeker niet ge- zegt te worden, als men weet, dat nieu bij doze gelegenheid over flinke muziek ie be- scliileken had. KOUDEKERK. Gisteravond omstreeks tien uren lcwam bakker Van D. tot de ont dekking, dat do bakkerij vol rook stond cn zoowaar: eensklaps sloegen de vlammen uit een hoop spanen, daar aanwezig. Met behulp van een buurman was het brandje spoedig gcblusoht. Verzekering dekt de schade. Gistermiddag liad iu allen eenvoud de begrafenis plaats van den heer S. J- Bert-el, in leven rustend geneesheer aan don Hoogen Rijndijk, te Hazerswoude. De over ledene, die den leeftijd van ruim 82 jaar bereikte, heeft door zijn langdurige praktijk zich veel dankbare vrienden, zoowel in zijne als in onze gemeente verworven. Aan het) graf werd niet geeproken. Gisteravond gaf op uitnoodiging van de Chr. Jongeling3vereeniging Samuel" heb Chr. muziekgezelschap .Concordia", van Boskoop, onder leiding va.n den heer Smolders, een uitvoering in de gemeente school. Dr. F. J. Los opende de bijeen komst, na het- gemeenschappelijk zingen van Psalm 150, met begeleiding der muziek, met gebed, waarna een dertiental nummers keurig ten gehoore werd gebracht. Ook de viool-solo's van den directe-ur, met piano begeleiding van den heer P. de Rook, von den een dankbaar gehoor. Na het zingen van Gezang 180 werd de avond besloten, nadat de voorzitter, de heer Yan Wonsveen, het dankgebed had uitgesproken. De zaal had voller kunnen rijn. KATWIJK AAN DEN RIJN. Reede ge- ruimen tijd geleden is de brug in den Noord- wijkerweg alhier door een der loggervoar- t-uigen van eten lieer N. Parlevliet-, te Kat- wijk-aan-Zee, stuk gevaren, waardoor do passage over de brug werd gestremd en nog is het einde niet te overzien. Voorzeker, do toegebrachte schade was belangrijk en groote werken moesten voor de reparatie worden uitgevoerd, zood.at niet kan worden gezegd, dat- het werk niet krachtig genoeg wordt aangepakt, maar wel valt het te be jammeren, dat voor do handhaving van liet verkeer niet betere voorschriften door Ged. Staten zijn gegeven. Voetgangers en wiel rijders worden per roeiboot overgezet, doch rijtuigen en auto's moeten den weg over Katwijk-aau-Zee nemen, en zijn du» niet alleen verplicht tot het maken van een belangrijken omweg, doch mooten bovon- dien den tol passeer en en dus den tollenaar offeren. Wedra zullen de landbouwers beginnen met- het 1 n-oido-brengen van den akker, en velen hunner hebben land aan de overzijde vau het kanaal; de mcstspeciën zullen dus ook langs den grooten onnveg moeten wor den verveel d de condities zullen dus belang rijk hooger zijn en bovendien nog verhoogd worden door het tolgeld. Onwillekeurig vraagt men zich af: Waro hierin niet voorzien kunnen worden door het ruake-n van een noodbrug of het voorschrift, dat niet alleen voetganger*», maar ook rijtui gen moesten worden overgevaren, met an dere woorden, dat het verkeer ware onder houden geworden door een pont l De' huurders der zanderij „Klein Duin" hebben van de gestremde passage gebruik gemaakt, door aan den eigenaar van hun landerijen het verzoek te richten de door vaart der Mallegatabrug, den toegang tob dat land to verbreeden. Hierop is goed gunstig beschikt, en men zal dus weldra met grootere vaartuigen de landbouw-pro- duoten kunnen weghalen en mestspeciën aanvoeren. Yuorzeker een flinke verbete ring Nadat reeds eenige. voorloopige verga deringen waren gehouden, is alhier giste ren opgericht een Tuinbouw- en Veiling.s- vereeniging. Een huishoudelijk reglement benevens de statuten, waarop Koninklijke goedkeuring zal worden gevraagd, zijn vast gesteld. Evenals op sommige andere plaat sen zullen ook hier de leden der Yereeni ging verplicht zijn al hun land- en tuinbouw producten te veilen, waardoor men meent, dat het alleen mogelijk zal zijn, om fliuke koopers te trekken. Daardoor toch wordt voorkomen, dat prima waar rechtstreeks zou worden verkocht en op de veiling slechts minderwaardig goed wordt aange boden. Het bestuur der Vereeniging be staat uit de heeren A. Heemskerk Jr., A. v. Paridon, J. van der Peuk en Jac. Waa senaar; voorloopig zijn reeds ongeveer der tig loden toegetreden. LISSE. De stemming voor een lid van den gemeenteraad zal plaats hebben op Dinsdag 27 Februari a. s. NOORDWIJK. Gisteravond werd in „Het Hof van Holland" een uitvoering gegeven door de leerlingen van den heer C. B. Duyster. De baten dezer uitvoering komen ten goede aan de vereeniging „Ziekenzorg", presidente mevrouw jhr. Yan Panhuys. Het talrijke publiek gaf blijk dit goede doel te eeren, doch hun sympathie is niet 83) „Wilt go hooren wat er yeel jaren gele iden in een der diepe gletsc-herdalen is voor gevallen? Je hebt in die dalen gezien, niet {waa-r, op onzen tocht; je hebt een blik ge •lagen in het rijk van de ijskoningin, die ten zoo koud hart heeft, die zoo menig man voor zich in gloed heeft gezet, maar daarna in het verderf heeft gestort?" „Mogen wij het ook hooren?" klonk D-> rothé's stem plotseling achter hen. Zij ftond daar met Ribbeek. Waar zij zoo plot seling vandaan gekomen waren, begreep noch Annalena, nooh de baron. „Luister dan nwa*", zei a!e baron go jnoedelijk. „De omgeving hier, het ijs daarboven ormen de meest gepaste cou lissen bij mijn verhaal. De tooneelen, die, ik u voor oogen zal voeren, zijn afgespeeld |n een omgeving als deze." Zij zetten zich nu gezamenlijk op de borst wering, de baron tusschen de beide meisjes in. En nu volgde een verschrikkelijk ver fhaal, dat hen allen deed rillen van ontzet ting. Het ging over een bergbestijging, die hij eens met een jong echtpaar had onder nemen. De vrouw was gevallen, doordat hfijs, waar rij op stond, plotseling in be weging was gekomen, Zij verdween in de fr'iepte en werd daarna gevolgd door haar man. „Yiel hij ook f>Wie zal het zeggen t Zijn wanhoop wa» groot en hij stond niet vast meer." „En gij?" „Ik kwam er goed af; maar jarenlang heb ik niet weer over de ijsvelden durven gaan. Het was mij, toen ik veel later weer eens de bergen beklem, of mij uit iederen afgrond een stem toeriep." Baron Thumm kon met den indruk van zijn verhaal tevreden zijn, want Annalena zag hem den volgenden morgen nog met fichuw-bewonderende blikken aanhij had immers den bleeken dood in het gelaat ge zien I Francisca wilde echter van zulke geschie denissen niet weten en liet gesprekken als deze in haar nabijheid niet toe. Zij werd zelfs vijandig gezind tegen baron Thumm, toen hij haar levensvreugd met zulke droe ve gebeurtenissen wilde verstoren, zooals zij het uitdrukte. Aan den anderen kant was zij vol plannen voor nieuwe ver strooiing. Zij wilde in haar auto een tocht naar Ferdinandshöhe maken en had daarvoor eenige nieuwe kennissen uitgenoodigd. Haar schoonzusters wilden hetzelfde traject te voet afleggen. Mevrouw Satow had er niets tegen, dab Ribbeek en Thumm de meisj 33 zouden vergezellen. Als zij aan het doel ge arriveerd zouden zijn, zou een diner h^n weer samenbrengen. In den vroegen morgen ging het viertal in de meest opgewekte stemming op pad. Nu stonden zij op een punt, waar de weg een eoherpe booht maakte, om rotsen been. Van hier hadden zij een heerlijk vergezicht in het dal, waar een kerkje stond bij de drie heilige bronnen. „Het wordt hier met eiken 8t«ap mooier T' riep Annalena verrukt. „Hoe prachtig moet het daar boven wel zijn!" Maar Dorothé bleef in de diepte staren. Daór was het geweest, dat zij hem liad weer gevonden, dien zij zoo lief had en'zoozeer had gemist. Een veelzeggende blik werd tusschen Rib beek en haar gewisseld, die door Thumm toevalligerwijs werd opgevangen. Daarin lag meer dan hij vermoed had: die twee be grepen elkaar en stonden in geheime be trekking tot elkaar. Yandaar dan, dat zij zoo kalm met elkander omgingen. Die kalm te bestaat alleen, als men zeker van zijn bezit is, dacht Thumm. Op deze manier genikte 't hun de oningewijden om den tiun te leiden, want heb wekt den schijn alscf zij onverschillig zijn voor elkander. Yon Thumm vond het geweascht do twee. aa.a zich te verplichten. Het kon hem voor de toekomst te pas komen. Hij begreep heel goed, dat hun bedoeling was om hun ver houding voor Francisca verborgen te- hou den. Ook van het eerste huwelijk van Fran- oisca zich in haar eerste huwelijk had ver wist, dat zij millioenen geërfd had. Anna lena had hem iii haar onbevangenheid vele dingen verraden, zonder dat zij er zelf eAg in baid gehad. „Daarom heeft zij ons geliefde Damitz tot een wonder van schoonheid gemaakt," had zij gezegd. Ook van haar broeder nad zij vaak wat verteld. Nu hij dit alles wist), stond het voor den baron vast, dab Fran cisca zich in haar eerste huwelijk had ver kocht voor gold en goed en dat Ribbeek reeds vóór dat eerste huwelijk een rol in haar leven gespeeld had. Waarom rij tan als weduwe niet met hem, doch met Satow gehuwd was, dat bleef hem een raadsel. Dat een onbemiddeld man als Ribbeek een mooie vrouw met geld, die hem liefhad, af icon wijzen, dat hield de baron voor onmogelijk En dat Francisca Ribbeek liefhad, clat meende hij wel goed opgemerkt te hebben. „U moet ons op Damitz komen bezoe ken", klonlk hem de stem van Annalena is> de 00ren, hem opschrikkend uit zijn gepei.n zen. „Natuurlijk, al was het alleen maar om u weer te zien en u nog eens aan mij <e herinneren. Op uw leeftijd vergeet men zoo spoedig." Annalena keek hem met haar groote, blauwe oogeu verwijtend aan. „Gelooft 11 zoo iets van mij? Ik vergeet mijn vrienden nooit, nietwaar, Dorothé?" Snel draaide zij het hoofd om, om zich dadelijk daarna weer met een lichten kr.ct om te keeren. Wat? Had zij goed gezien? Had Ribbeok Dorothé in zijn armen ge drukt? De baron moest het ook gezien heb ben, hoewel de twee elkaar onmiddellijk weer hadden losgelaten. Zij keek hem vta- gend aan. De baron had inderdaad de omhelzing ook gezien en lachend zei hij nu tot Anna lena: „Je behoeft om die twee achter ons niet te kleuren. Waarom keek je zoo verwon derd? Heb komt toch vaak genoeg voor, dat twee in stilte met elkaar verloofd zijn!" „Wat? Dorobbé zou...l" „In stilte verloofd zijn. Juist, dab is de kwestie en gij moogb bij die oomedio een beetje meespelen. \Jij zien alles, maar wij izien toch nièbs; wij hóoren alles en wij hoo ren toch nietel" „Maar mijn zuster heeft er mij toch niet3 van gezegd?'' „Ja, dat komt, omdat de zaak voor open baarheid nog niet rijp genoeg is. Een offi cier rit bij zijn huwelijk iu Duitschland nu eenmaal voor de moeilijkheid, dat hij over een bepaald vermogen moet beschikken.'' „Is er heel veel noodig vóór zij toestem ming krijgen om te trouwen?" „Nu, nogal een aardig bedragIk denk altijd wel een tachtig duizend mark." „Is een rente ook niet voldoende?" „Neen, daarmee zijn de militaire autori teiten, die in deze aangelegenheid het laat ste woord hebben te spreken, niet tevre den." „Och, wat jammer De baron voelde, dat hij nu alle inlichtm gen vragen kon, die hij noodig had om ge heel met den toestand op Damitz op do hoogte te komgn Het niets vermoedendo meisje verklikte alle geheimen. „Waar uw broer een zoo rijke vroiyp heeft, zal het hem toch gemakkelijk vallen uw zuster haar kapitaal uit to betalen, zoo dra zij ër dringend om vraagt," zoo trachtte hij haar te troosten. „In elk geval moet ge de zaak stipt ge heim houden en spreek er met uw zuste- niet over vóór zij er zelf over begint," ver volgde hij. „Bescheiden zijn en niet nieuws gierig, dat ia wat wij in kwesties als deze hebben te doen. Dus afgesproken, nietwaar, Annalena? .Je woord er op." (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1912 | | pagina 1