N®. 15955 Vrijdag 30 Januari. A0. 1912. <§eze <€ourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en <§eëetdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. FEUILLETON. Haar do@3 gemist. t) IDSCE PRIJS DER ADVEBTENTIEK: Van 16 «gels 1.05. Iedere regel meer 0.17J. Groote» lettert naar plaatsruimte. Kleine edyertentiën Tan 30 voorden 40 Oentaoontant; elk tiental woorden meer 10 Oenti.—Voor het inoaeseeren wordt/'OtOS berekend. PRIJS DEZER COURAST: Voor Leiden per week 9 Cents; per 3 maanden 1 f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten geyestigd zijn 1.30. Franco per post 1.66. Leiden, 26 Januari. Aangenomen ia het beroep naar de iNed.-Herv. Gem. te N oordwijk-aaö-Zoe door da. H. H. van Ameide, te Hillegom; dat naar Schellinkhout door den heer A. E. K. Bolland, cand. te Leiden. Het Bureau voor Handelainlichtingen, dir. O. Kamenhngh Onnes, Amsterdam, Oudebrugsteeg 16, mocht 25 dezer een oe- zoek ontvangen van den gezant van Zwe den voor Nederland, Zijne Excellentie E. de Klercker, te Brussel, en op denzelfden dag van den heer Henri Brenier, te Hanoi, Inspecteur-Adviseur van landbouw en han del voor Indo-Cliina. Naar aanleiding van het schrijven van 'den heer Spiekman, houdende protest te gen het besluit van den gemeenteraad van (Rotterdam, om op de Nieuwjaarsrede van den burgemeester geen debat toe te laten en mededeeling thans op deze wijze van dat gene, wat hij zich verplicht achtte naar aanleiding dier redevoering te zeggen, deelde de Voorzitter in de gistemamiddag gehouden Raadszitting mede, da/t dit schrij ven vergezeld ging van een verzoek van den heer Spiekman, om het te doen drukken. In overleg met de wethouders heeft spre ker den heer Spiekman medegedeeld, dat hij na. het uitdrukkelijk votum van den Raad, om geen debat toe te laten ove>r de (Nieuwjaarsrede van den voorzitter, geen vrijheid heeft gevonden, dat schrijven te doen drukken. Daarvoor zou noodig zijn een nieuw votum van den Raad. Zou de Raad daartoe besluiten, dan zou het schrij ven van den heer Spiekman wellicht ge volgd worden door schrifturen van de overi ge Raadsleden. Het schrijven van den heer Spiekman werd ter visie gelegd. (Prins Hendrik heeft gisteren aan den burgemeester van Den Haag, jhr. mr. Van Karnebeek, een bezoek in diens kabinet op het stadhuis gebracht. De Prins bezichtigde daarna het raad huis. Gistermiddag werd te Haarlem ter aarde besteld het stoffelijk overschot van mr. F. R. Crommelin, oud-kantonrechter van Haarlemmermeer, en voorzitter van het ooilege van regenten van het Herv. •Weeshuis. De weezen gaven door hun tegenwoordig heid op den öoodenakker een blijk van toegenegenheid, wat zij uitdrukten door het zingen van Gezang 52 12. Namens de weezen sprak d'r. J, Weener. Aan de groeve waren o. a. aanwezig de putaties van de Haarlcmsche Hulpbank, de Holl. Maatschappij der Wetenschappen, enz. Bij de Rijksveldwaoht worden ver plaatst met 2 Fe-br. a.s. de Rijksveldwach ters II. W. Lemson, van Veenhuizen naar Wassenaar en A. Mol, van Wassenaar naar Rotterdam. Naar „Het Va-d." verneemt, zal de ka pitein F. H. A. M. Latour, van het regi ment grenadiers en jagers, wegens tijdelijke ongesteldheid op non-activiteit worden ge steld. Naar „De Ned." verneemt, hebben B. en W8. van Den Haag een verlof van 10 dagen verleend aan den openbaren onder wijzer W. de Jong, candidaat van de vrij zinnigen voor de Tweede Kamer in het dis trict Hilversum ten einde in dien tijd in het district voor de candidatuur te kunnen op treden. Het comité dat zich te Vlissingen ge vormd had voor het inzamelen van gelden ter bevordering van den wederopbouw van de Sfc.-Jaoobskeitk is thans.ontbonden. Aan de kerkvoogden werd een som van f 33,129. OOi overgedragen. Donderdagmiddag had te Heematsde de installatie plaats van ds. G. Barger Ezn., tot voor kort sedert 1905 pred. bo D&Ifsen, als. predikant-directeur van de stichtingen „Meerenbosch" en „Bethesda- Sarepta" van de Christelijke Vereeniging tot verpleging van lijders aan vallende riekte. In de kapel hadden zich 350 belangstellen den verzameld, onder wie de burgemeester van Heemstede en de predikanten der Herv. Gemeenten te Haarlem en te Heem stede. De installatie had plaats door ds. C. J. van Paassen, uit Haarlem, voorzitter van heb bestuur. Na de bevestiging zongen de aanwezigen den nieuwen directeur boe Psalm 134 4 „Dat 's Heeren zegen op u daal." Ds. Barger hield een rede, uitgaande van het schriftwoord „De liefde van Chris tus dringt ons." Ds. Barger, uit Amsterdam, vader van den nieuwen directeur, sprak uitgaande van 't woord van Paulus: „Gij dan mijn Boon wordt gesterkt door de genade van Jezus Christus." Ook wees ds. Barger op het vele, dat de aftredende directeur ds Zegers, door de genade Gods heeft mogen tot stand brengen. De plechtigheid werd besloten met het zingen van Gezang 96 :1: „Halleluja eeuwig dank en eere". Mr. C. Th. van Deventer, lid der Eerste Kamer, zal 6 Februari a.s. vertrek ken, tot het aanvangen van zijn reis naar Ned.-Indië. De Duitseke keizer heeft benoemd tot commandeur in do Orde van den Rooden Adelaar, kolonel P. W. Weber, commandant van het reg. gre-n. en jagers. Tot officier in de Pruisische Kroonorde heeft de keizer benoemd kapitein T. F. J. Muller Massis, van den generalen staf. Hr. Ms. pantserschip „Heemskerk," onder bevel van den kapitein ter zee G. L. Goedhart, is 25 dezer te Ajaocio aangeko men. Blijkens bij het departement van ma rine van den commandant van Hr. Ms. pantserdekschip „Utrecht", den kapitein ter zee W. T. dc Booy, ontvaDgen draacl- loostelegram, hoopt gemelde commandant op Zaterdag 27 dezer met zijn onderhebben den bodem te IJmuiden aan te komen. ,C,Stct."> HAARLEMMERMEER. Aan mej. J. G. Visser, onderwijzeres aan de Clir. school te Hoofddorp, is, op haar verzoek, eervol ontslag verleend. KATWIJK-AAN-ZEE. Gisteravond gaf de gemengde zangvoreeaüging „Excelsior" dir. de heer N. van Beelen, haar tweede openbare uitvoering, een welgeslaagde. De opbrengst was bestemd voor de Katwijk- scbe Ziekenverpleging. Wij hadden gaarne gezien, dat het publiek talrijker ware ge weest. Ds. A. J. van Wijngaarden opende met een kort woord de samenkomst, en ver zocht onder het zingen niet te spreken, zooals bij vroegere gelegenheden soms ge beurde. Nadat zijneerw. in gébed was voor gegaan, gaf hij het woord aan de Zang- vereeniging. Het programma was vrij uit gebreid, doch niet te groot; ook was voor voldoende afwisseling gezorgd. No. 1 was het bekende „Bondslied", dat flink en zuiver gezongen werd. Ook het volgende nummer werd goed uitgevoerd; nog beter dan in het eerste kwam hier :lo alt tot haar recht. In dit en de latere num mers trof vooral de beschaafde, duidelijke uitspraak. Het zal den directeur heel wat moeite hebben gekost eer hij het zoo ver met zijn leerlingen heeft gebracht; nu heeft hij er dan ook de voldoening van. Nummer 3 was een solo, door mej. B. v. d. Star, die zich op meesterlijke wijze van haar taak kweet, en met een zuivere, klankvolle, stem haar lied voordroeg. Er werd echter wel wat veel van haar ge- eiscKt, want het lied was tamelijk lang. Nu volgde een nummer voor orgel, uit voeren door den direoteur; een compositie van den heer Van Beelen zelf, welke mooi door hem gespeeld werd. Het wel wat luid ruchtige applaus, dat hierop volgde, nam, hoewel misschien goed gemeend, veel van den indruk, door het 6pel gewekt, weg. Wij kregen nu nog drie nummers te hoe ren, waarvan het laatste, een voor dames koor, zóó in den smaak vied, tlat het ap plaus niet eindigde vóór de directeur de dames andermaal naar het podium wenkte. Daarna volgde een korte pauze. Het verdere gedeelte vja,n het programma werd even als het eerste tot groote tevre denheid van liet publiek afgewerkt. Op merking verdienen nog de volgende num mert»: No. 12 „Jezus, 'k ben de Uwe" solo door mej. B. v. d» Star waarin deze nog meer uitblonk dan in d'c eerste solo. Zij zong zoo juist in overeenstemming mot den tekst No. 14, een fantasie op het or gel over het lied „God' save the Queen," eveneens compositie van den heer Van Beelen. De ademlooze stilte, die bij dit spel heerschte, zeide genoeg. Nadat het programma wan afgewerkt, betrad' da. v. W. andermaal liet podium en zeide in de eerste plaats den toehoorders dank voor hun opkomst.; hij sprak n. 1. ook in rijn kwaliteit van voorzitter van liet be stuur der Ziekenverpleginghij dankte d'e zangvereeniging en den directeur niet het minst mej. V. d. Star voor haar schoenen solozang, en den heer Van Beelen voor zijn keurig orgelspel, voor 't kunstgenot, dat ze spr. en al de aanwezigen hadden verschaft wenschte er geluk mee, dat de uitvoering zoo uitstekend was geslaagd', en sprak daarna het dankgebed uit. LEIDERDORP. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de Jongolingsvereeni- ging op Gereformeerden grondslag „Eben- Haëzer" alhier, liield ds. B. Wielenga, van Amsterdam, Woensdagavond in het kerk gebouw der Geref. Gem. een rede over de wonderen van den Antichrist. In een breedvoerig betoog schetste spr hoe het ongeloof kan voeren tot het doen van teekenen en wonderen, doch niet ver der dan tot het bovenmenscheJijkeGod beschikt over de bovennatuurlijke. Uitvoerig 6tond spreker stil bij het spiri tisme en somnambulisme. Ten slotte wekte spreker zijn toehoorders op, zich te wape nen met het geloof in den Christus Gods, om te strijden tegen de verschijning van den Antichrist, met zijn leugengeest van teekenen en wonderen. Gisteravond had de feestelijke bijeen komst plaats. De heer J. Burger, van Leiden, die de lei ding dezer bijeenkomst had, gaf in zijn ope ningswoord een terugblik van het ontstaan dezer Vereeniging. en stelde voor een tele gram van toegenegenheid te zenden aan dr. Kuypor, welk voorstel met applaus werd begroet. D6. Woudstra sprak namens den Kerke- ra-ad; verder volgden toespraken van vele oud-leden en afgevaardigden van zuster- vereenigingen, die Gods zegen der jubilee renden Vereeniging toewenschten. De avond werd verder doorgebracht met het houden van voordrachten en samenspraken en de Christelijke Zangvereeniging bracht eenige stukken ten gehoore. Het midder nachtelijk uur was reeds verstreken, toen ds. Woudstra de zeer druk bezochte verga dering met dankgebed sloot. De bugemeester gaf van zijn belangstel ling blijk door ge ruimen tijd tegenwoordig te zijn. Een collecte voor de Zending bracht f 18.80 op. Het kolder der grondbelasting, dienst 1912, bedraagt in hoofdsom voor de ge bouwde eigendommen f 3136.21. waarvan 10 opcenten voor de gemeente f 137b43voor de ongebouwde f 6588.49, de 10 opcenten f 658.85. Aan tiend rente is over dit dienst jaar voor het eerst verschuldigd f 23.14. LISSE. Naar wij vernemen, is men van wege de gemeente in onderhandeling met hot kerkbestuur van de Ned.-Herv. Gcitl om den Rijksstraatweg langs de aJgemeenc begraafplaats en de Ned.-Herv. Kerk le verbroeden door afgraving van het talud en het rooien der boomen. NOORDWIJK. Gisteravond trad in „Hof van Holland'' op mr. A. J. Fokker, candi daat voor de Prov. Staten in het distri Leiderdorp van de Vrijzinnige Kiesvereeni- ging in hetzelfde district en dat van Kat wijk. Vooraf herdacht hij met waardeering de mannen, door wier verscheiden deze verkie zing noodzakelijk is geworden, en ook den overleden oud-burgemeester van Noord- wijk, E. L. Baron van Hardenbroek, die eenmaal in Zeeland candidaat was voor de Tweede Kamer, doch het toen moest afleg gen tegen een Calvinist. Daarna ging hij na de verhouding tus- scnen de coalitie-genooten. De anti-these werkt tegenwoordig zelfs door bij Raa.ls- en Staten-verkiezingen, hetgeen naar spre kers overtuiging zeer te bejammeren valt. Het politieke cachet, dat aan de Prov. Staten wordt opgedrukt, komt vanwege het kiescollege-zijn der Staten, die de leden der Eerste Kaxner kiezen. Nadat spr. go- tracht had met citaten, enz. aan te toonen, dat de Eerste Kamer een „nutteloos, ja schadelijk lichaam'is, toonde hij aan, dAt dit hooge college zóó eenvoudig is sam in gesteld, dat niemand zal durven beweren» dat het 't volk mede vertegenwoordigt. Voor die eenzijdige samenstelling staan mede aansprakelijk de Staten van Zuid- Holland. Terloops zet spr. recht de verkeerde mee- ning, als zou hij de candidaat zijn der vrij. zinnig-democratendit is niet waar: hij is do candidaat der vrijzinnigen. Achtereenvolgens wijst hij er den ChrU- telijk-Historischen en den Katholieken op, hoe ziji onderling en met de Antirev. cp zoovele punten elkander verre van waar- deerenhoe zij op aoo vele punten een diepgaand meeningsversohil hebben. Den Ohr.-Hist, wijst hij o.a. op art. 4 van hun program, waarin zij verlangen^ dat Neder land op Protestantsc-he wijze wordt gere geerd, en hoe katholieke priesters over Luther. Zwingli en C-alvijn schrijven. Dc Katholieken herinnert hij er aant of -rij wel weten, hoe de Ohr.-Hist. over hen denken, en schrijven, hoe „De Standaard" o. ju schrijft, dat de coalitie niet tot stand kwam uit beginsel, maar uit drang en nood; hoe Lobman te Zwolle er aan herinnerde dat men met de Katholieken samengaat, om dat men ze noodig heeft. En dan vraagt spr rich af, of men nu wederom in den geest van het monsterver bond, met ter-zijde-stelling van alle diep gaand meeningsversohil, van a-lle hatelijk heden, die men elkander voor en na naar het hoofd hééft geslingerd, bij deze verkie zing als één man zal stemmen op den heer Ouwehand, door de Antirev. gesteld met totale negeering van de Katholieken, di© daarover hun misnoegen reeds te kennen hebben gegeven. Spr. ging vervolgens meer in bijzonder heden na, wat het huidige Kabinet gedaan! heeft, en kwam tot de conclusie: bitter wei nig; alleen de Arbeidswet en de Steenhou- worswefc kwamen in het „Staatsblad". Amen nu nagaat, vervolgde spr., dat de door rechtache mannen toegegeven ver deeldheid onder de mannen der kabinets- meerderheid oorzaak is, dat zoo weinig voor het volk gedaan wordt, zou het dan. niet mogelijk zijn, dat deze verkiezing eens de thermometer werd voor de juiste gevoe-> lens die de kiezers bezielen1? Ten slotte behandelde spr. meer in den breede het ontwerp-Tariefwet, hoofdzake lijk in verband met den tuinbouw, die naar sprekers overtuiging de treurigste gevolgen zal ondervinden van de tariefs- verhooging. Niemand meldde zioh aan voor debat. De heer B. H. Bussink, dio de verga dering geopend had, sloot haar ook met. een dankwoord aan den spreker. Gist ér avond had dc vierde winter bij eenkomst plaats van dc CIlt. .Tengel in gsver- oeniging 0. R. i. dir.", in hot kerkge bouw del' Ned.-Herv. Gem. Uifcgenoodigd om als spreker op te treden! was ds. J. J. van Noort, van Amsterdam, die als onderwerp behandelde: „Dc sloob tot 'oen eeuwige beweging." Spreker begon met een herinnering nit zijn! leven, vóór zes jaren toon hij 'optrad te Kalioeb, bij Kaïro, waar de jongelingen cld gemeente hadden uitgonoodigd ter lccrkc to komen. Ook hier rijn dc jongelingen heb middel tot dit samenzijn. Deskundigen spre ken van. liet perpetuum mobile, een toestel,- Welk geluk?" vroeg de gezette mevrouw Heyroth, nog steeds niet begrijpend, want rij had nog nooit eenig vermoeden gehad, dat haar dochter met Stephany om een andere reden dan uit liefde gehuwd was. Zij kon zich niet voorstellen, dat Francisca op het slot van haar echtgenoot, waar zij in groote weelde had geleefd, on gelukkig was geweest. Francisca sprong uit haar gemakkelijken •toel op en begon onrustig in de kamer op en neer te gaan. Met vreemd trillende stem sprak zij voortloopend, over dingen, die haar jarenlang hadden gepijnigd, maar waarover rij nooit met een woord geklaagd had. „Die goede Stephany was ziekelijk, maar hij heeft je toch altijd vol liefde behandeld" wierp mevrouw Heyroth tegen. „De goede Stephany; neen moeder, goed was hij niet. Hij had mij met zijn geld gekocht en daarvoor moest ik hem die nen met lichaam en ziel. O, hoe haat ik hem Zwijgend moest ik alles duldenneen, meer dan dat, ik moest bovendien veinzen of hij mij zeer gelukkig maakte. Ik had mijn bedoeling met mijn huwelijk en voor dat doel heb ik alles gedragen; daarvoor heb ik mij trots gebogen, daarvoor heb ik mijn eigen wil op rij gezet. Er zullen maar weinigen zooveel gedragen hebben om een toekomstige vrijheid te verwerven ala ik. Nu is het voorbij; als eenige erfgenaam ben ik achtergebleven na rijn dood, al rijn rijkdom is mijn eigendom. Ja, ik heb als in een kerker geleefd, als een gevangene. Iedere stap, dien ik deea', werd vol arg waan bespied door rijn oude huishoudster, rijn vertrouwde vóór ik in rijn s'ot kwam. Zij was mijn bewaker, en zij deed haar werk goed en listig. Ik was zoo verstandig haar tot mijn vriendin te maken, maar ik heb haar nabijheid tot aan den dood van mijn man moeten dulden. Zij heeft een ruim be drag als legaat gekregen voor haar nobele diensten en ik hoop, dat zij dat zondaars- 'oon in vreugde verteert. Ik ben gelukkig van haar bevrijd. Zoo rijn het vier ontzet tende jaren geweest; omgekropen rijn ze, tot er eindelijk een eind aan is gekomen." „Kind, vertel die dingen hier niet in de stad. Men zou je geheel verkeerd ver staan." „Daarvoor zal ik wel oppaesen." Francisca lachte scherp. „Bij uw kennissen sta ik natuurlijk be kend als d'e trouwe verpleegster van mijn lieven ouden man. Zoo hebt u mij natuur lijk bij uw vriendinnen afgeschilderd?'' Mevrouw Heyroth boog verlegen het hoofd en zweeg, zoaals rij altijd in haar eenvoudig leven gezwegen had'. Eerst te genover haar energieken man, die van krachtig handelen hield en die geen ande ren wil dan den zijne wild© erkennen, en daarna tegenover haar dochter, toen rij voor Francisca's huwelijk samen woonden. Ook zij was in den grond van haar hart zoo blij geweest met het huwelijk van haar dochter. De vier jaren van dat huwelijk behoorden tot de ge lukkigste van haar leven. Zij kon van het kleine vermogen, dat haar man haar had nagelaten, eenvoudig leven. Veel be hoeften had zij niet en de dames, waarmee zij in het stadje omging, ook niet. Zij lazen gemeenschappelijk een goedo courant, had den een kaart- en leeskrans, gingen af en toe samen naar den schouwburg, als een tooneelgezelschap van naam op zijn tour- née het stadje bezocht, en spraken dan veel over de oude> tijden, toen daar nog van rijkdom en grootheid sprake was. Zij babbelden in 't algemeen zeer veel, die dames op haar bransaVondenals ijverig zoemende bijen brachten zij alles, wat zij gehoord en gedacht hadden over de dage- lijksche gebeurtenissen, in baar bijeenkom sten ter tafel. Het besluit van haar doch ter, om nu voortaan weer samen te wonen, beteekende voor mevrouw Heyroth een verlies van veel kleine intimiteiten. Im mers, haar leven zou natuurlijk door Fran- cdsoa's komst min of meer verontrust wor den. Francisca was weer in haar stoel gaan ritten en wierp af en toe scherpe blikken naar haar moeder, die bij het. venster zat. Toen streek zij zich eindelijk met haar lange-, smalle hand over het sierlijke voor hoofd, waaromheen het blonde haar in aar dige krulletjes viel. Er kwam een spottend lachje om haar lippen, waaruit een zekere hoogmoedige Verachting sprak. Neen, rij waren elkander vreemd gewor den. De dochter venrtond de moeder niet meer, die zoo bekrompen was geworden in haar opvattingen, terwijl rij zooveel vrijer over vele dingen had leeren denken. Zóó ver waneo zij in (üe vier jaren van elkan der vervreemd, dat geen vertrouwelijke ooi gang tusschen haar beduen meer denkbaar was. En tooh moest dat beproefd worden... om de wereld. Francisca, die nog zoe jong was en buitïn- gewoon knap, eu die daarbij de beschikking over millioenen had, had voor het nieuwe leven, dat rij wilde beginnen, de bescher ming van haar moeder noodig. Men praatte graag en men sprak graag kwaad in deze kleinsteedsche wereld, en daarom had Francisca begrepen, dat rij bij haar moeder in moest wonen, om veel geklets te voor komen. Natuurlijk zou zij doen en laten wat rij wilde, maar als rij terstond alleen ging wonen, zou rijn veel onvrijer rijn in haar beweging. Weldra zou zij uit haar teruggetrokken leven weer midden in de drukte treden, maar voorzichtigheid was geboden. Nog weinige weken en het rouw jaar was om. Vóór dat zij in het gezel schapsleven kwam, moest rij nog het groote huis koopen, waarin rij rioh wilde inatalleeren. En dan zou zij langzaam haar plan uitvoeren, om te komen tot het geluk, tot de overwinning, waarvoor zij al haar zorg en leed gedragen had. Goud was de sleutel tot alles, zoo dacht zij, en van dien sleutel wilde zij zich bedienen. Nauwelijks was men in het kletsgrage stadje wat gekalmeerd over de verschijning van Francisca toen op een morgen mevrouw Heyroth al. vroeg, rood van opwinding, bij haar meest vertrouwde vriendin, me vrouw Bergmann, verscheen. „We3, mijn beste, is er wat nieuws?" „Ja, stel je eens voor, Franze heeft ona huis gekocht!" „Het ganeohe groote hui»?" „Natuurlijk, men koopt toch niet één etage." Mevrouw Heyroth moest lachen om het verbaasde gezicht van haar vriendin en een beetje verwaand door een plotselingen aan val van Tijkeluis-hoogmoed, ging zij voort: „Ik behoud mijn oude woning parterre links. Franze neemt al de overige vertrek ken in gebruik. Parterre rechts is bestemd' voor keuken en mannelijk personeel; d«f eerste verdieping zal de kamers van mijn, dochter bevatten en daarboven zijn do slaapkamers van de dienstmeisjes. Er wordt een trap aan den achterkant van het go- bouw gemaakt en de groote schuur wordt weer evenals in vroegeren tijd, als stal in gericht. Daar zal ook de garage voor da auto worden gemaakt. Het is wel mooih dat de poort van den tuin op de straat uit komt. Franze had natuurlijk het heele plan al in het hoofd rij heeft voor zoo iets een even scherpen blik als een bekwaam archi tect. Eerst wilde de familie Miiller bet huia niet verkoopen, maar Franze hield vol o-iv legde de heele koopsom terstond op del tafel. Toen had zij het gewonnen. Nog een; week, dan wordt de bovenwoning ontruimd, en dan Vnn met de verbouwing dadelijk bor gonnen worden. In een maand wil mijn' dochter, dat alles klaar is, en zal zij er go- iDstalleerd zijn. Dan opent zij haar salons..." „Dus je dochter blijft hier vast?" „Ja en niet mijn rust zal het clan wel gedaan zijn." (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1912 | | pagina 1