fK 15922 Woeusdag t.T jami&ri» A0 1912. feze <§ourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit DRIE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. FEUILLETON. Haas* mijnheer. PRIJS DER ADYERTENTIEN: Yan 16 regels ƒ1.05. Iedere regel meer 0.17 j. Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine edvortentiën van 30 -woorden 40 Oents contantelk tiental woorden meer 10 Cents. Voor het iacasseeren wordt f 0.05 berekend. P1UJS DEZER COURANT: Voor Leidon per week 9 Gents; per 3 maanden li f 1.10. Buiten Leiden, per looper^en waar agenten gevestigd zijn 1.30. Franco per post1.65. Grondbelasting. 'De Burgemeester der gemeente Leiden; Ontvangen hebbende den staat No. 75, «lanwijzend© de uitkomsten d©r meting en schatting van gebouwde en ongebouwde jaigendommen, bedoeld bij de artt. 15 en 23 der wet van den 26sten Mei 1870 Staats blad no. 82), betrekkelijk de Grondbelasting, brengt ter kennis van belanghebbenden, idat dio opgave gedurende dertig dagen ter Secretarie dezor gemeente ia nedergelegd. De Burgemeester voornoemd, N. O. DE GIJSELAAR. Leiden, 17 Januari 1912. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden Gezien het adres van de Naamlooze Ven nootschap Sigarenfabriek voorheen VOOR HOEVE en VAN RAVESTEIJN, om vcr- jgunning tot uitbreiding van de sigarenfa briek in het perceel Yliet no. 23, Sectie F no. 902, door het vergTOoten van de siga- renma-kersworkplaats. Gelet op de artt. 6 en 7 der Hinderwet; geven bij deze kennis aan het publiek, clac ^jonoemd verzoek, met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeonte ter visie gelegd is; alsmede dat op Woensdag 31 Januari sanst, dea voormiddags te elf uren, op het [Raadhuis gelegenheid zal worden gegeven iom bezwaren tesen dit verzoek in tè (brengen, terwijl zij er de aandacht op vesti gen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinder wet voor 't gemeentebestuur of een zijner le den zijn verschenen ten einde hun bezwaren mondeling toe te lichten. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. O DE GIJSELA AR, burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 17 Januari 1912. Leiden, 17 Januari. Voor de a.s verkiezing van een lid van den gemeenteraad in district II (vacature- Van Hoeken.) is door het bestuur der Vrij zinnige Ejesvereeniging voorloopig candi- daat gesteld de secretaris van Rijnland, jmr. C. W. van der Pot. De anti r evol u tionnaire kies vereeniging „Nederland en Oranje" heeft voorloopig candidaat gesteld den heer J. G. van Es, oomoeopatisoh arts. Heden, nu hij juist zijn 6 7-sten verjaardag viert, herdacht ander vele blij ken van vriendschap, onze stadgenoot, de heer C. H. Kouw, werktuigkundige non de Sterrenwacht, den dag waarop hij vóór vijf tig jaar in 'e Rijks dienst trad. Op 17 Januari 1861 w$rd liij werkzaam' gesteld aan de constaniotie-wei-kplaatsen te Delft, bat hij in 1874, na een vergelijkend 'examen, overging naar de Leidsche Sterren wacht. Hij toonde daat op zjjn plaats te ,?djn en werd er door de opvolgende hoog leeraren cn assistenten zeer gewaardeerd. In 1899 werden bij gelegenheid van zijn zil veren jubileum op de Sterrenwacht., zijn ver diensten ook door do regeering erkend, door zijn benoeming tot Bidder in de Orde van Oranje-Nassau. Als ambtenaar aan de Sterrenwacht alleen zou de heer Kouw echter niet zulk eeoi bekend persoon zijn geworden, als liij in en buiten Leiden is. Zijn populariteit hoeft hij vooral te danken aan zijn deelnoming aan arbeidersbeweging. In 1882 gekozen tot voor zitter der afd. Leiden van het Alg. Ned. Werklieden-Verbond, nam hij in 1885 reeds zitting in het oentraal-bestimr van het Ver bond, werd later tot vice-voorzitter benoemd cn fungeerde meermalen en ook thans weer als tijdelijk voorzitter. Toen in 1890 de Staatscommissie voor arbeidsenquête (3de afd.) haar zittingen te Ledden. hield, noo- digde zij den heer Kouw uit aan die zit tingen deel te nemen. De commissie stel do zijn adviezen op lioogcn prijs. In de arbeidersbeweging te Leidon had de heer Kouw steeds een werkzaam aandeel, al had hij het nog al cons te kwaad meb de sociaal-demooraten. Voor een zeer kleinen kring sprak gis teravond in de Nutszaal alhier de heer Wil lem C. Brouwer, kunstaardewerkfabrikant te Leiderdorp, uitgenoodigd door de afd. Lei den van de „Vereeniging Schoonheid in Op voeding en Onderwijs". En niet alleen sprak hij, maar hij verduidelijkte hetgeen liij ingang wilde doen vinden bij zijn gehoor, datgene waarvam hij dit wilde overtuigen, do waar heid er van aantoonen, door een reeks scherpe lichtbeelden. Over hot schoone sprak hij, veelal ook vain het standpunt van don cerainikcr, en in hoofd zaak was het er hem om te doen zijn gehoor er van te doordringen, dat de ware schoon heid geboren wordt uit natuurlijkheid; dat. zij wezen moet do uiting van gezond denken; dat jjie haar nastreven, naast bescheiden, gezond en waar moeten blijven; dat er in de versieringen decoratief-harroonio moet wezendat hot geproduceerde ziek moet aan passen aan de omgeving; dat voot een en. an Ier leiding noodig is. Spr. bracht bij de behandeling dor vorm schoonheid cn het laten zien van verschei dene gebouwen en govels #n versierde onder deel en hiervan onder de aandacht het karak teristieke in de romantiek, do gothiok, do Hdlandschc renaissance, en stond ook nog even stil bij do baroc- en de roooco-perioden. Hij wees op de inzinking van 1800—1900, teen niets van waarde werd voortgebracht op schoonhei dsgebied; hoe uit Engeland, dat het minst geleden had door den .oorlogs toestand, het nieuwe leven kwam], dat nu tueer en meer tob bloei geraakt, al uit ziek dan ook de schoonheidsjeugdperiode onze ker, waar do maatschappelijke toestanden ook onzeker zijn, want spr. had heb telkens aangetoond in zijn historisch overzicht do sohoonlieidsvorm is oen afspiegeling van wat er wordt beleefd. Ook het Vredespaleis, dat nu menig kunste naar alle aanleiding tot uiting geeft, gaf sj>r. gereodo en actueele stof- De heer N. G. Beversen dankto cLen lieer Brouwer voor diens belangwekkende mede- deolingenverzocht hem niet te letton op het kleine aantal hoorders, de afd. is nog jong maar veeleer op de aandacht, waarmede hij, spr. en kunstenaar, wiens naam later ook genoemd zal blijven als er gesproken wordt van do nieuwe opleving, word aangehoord. Het was een eer voor de afdeoling hem te hoeren en werk van hem te aanschouwen. De off. van gez. 2de ld. W. C. Klaas- sen, van het mil, hosp. te Leiden, wordt tegen 3 Maart a.8. bevorderd tot off. van ge>z. 1ste kl. (kapitein). De luit.-kol. der cavalerie W. H. Pie pers, thans op nonactiviteifc te 's-Graven- hage, wordt binnenkort bevorderd tot ko lonel. In de schitterend versierde zalen van „Hoted den Ouden Doelen" te 's-Graven- hago is gisteravond het Casinobal gegeven, dat bezocht werd o.a. door den minister van buitenlandsche zaken, leden van het corps diplomatique en van de hofhouding. Het bal was zeer drukbezocht en had oen hoogst geanimeerd verloop. Heden i's prof. mr. G. A van Hamei, het Kamerlid, en lid van Gedeputeerden van Noord-Holland, 70 jaar geworden. Tot directeur van de K B.-S. te Amers foort is gisteren benoemd <lr. P. G. Tid- dens, thans le er aar aan Gymnasium en H. B.-S. te Breda. Naar we vernemen heeft de directeur der R-. H. B.rS. te Helder, dr. D. A. Kerk hof f, met ingang van 1 Maart ontslag ge vraagd. („N. R. G") Aangenomen is het beroep naai* de Ned.-Herv. Gem. to Wieringerwaard door den heer M. W. J. van Kinschoten, cand'. to Leiden. Op 49-jarigen leeftijd is te Rustenburg Zuid-Afrika overleden onze oud-landgenoot H. K. J van Noorden, een Loidenaar van geboorte. ,,De Volksstem" schrijft met groote waardeering van hom. Omtrent 28 jaar geleden is hij in Zuid-Afrika gekomen. Laatstelijk was hij lid van de procureurs- firma Van Noorden en Van Velden. „Zijn afsterven is een groot verlies voor 'i dis trict Rustenburg", schrijft de heer Piet Grobler, lid van den Unie-Volksraad. Prins Hendrik heeft Maandag te Apel doorn een door het comité aldaar van de vereeniging ,,Het Nederlandsche Roode Kruis" belegde vergadering bijgewoond, waarin luitenant-generaal J. de Waal heeft gesproken overi „De voorbereiding van het Nederlandsche Roode Kruis voor zijn menjschlievende taak, zoowel bij rampen als in oorlogstijd." De Prins, die bij dén aanvang van de vergadering was binnengeleid en welkom goheeten door de voorzitster, mevrouw H. Roosmale Nep ven—de Bordes, echtgenoot© van den Burgemeester van Apeldoorn, dankte den heer Do Waal voor zijn duide lijke lezing en beval de vereeniging in aller belangstelling aan. Gisteravond werd te Ede een druk be zochte vergadering gehouden met het doel zoo mogelijk een af deeling van Het Roode Kruis op te richten. Prins Hendrik, die het middagmaal gebruikt heeft bij den bur gemeester mr. A Baron van Heeokeren van Keil, als voorzitter van liet Hoofdco mité ook deze vergadering bij. Te 8.40 de zaal binnentredende, werd den Prins door den burgemeester het. Voorloo pig Comité voorgesteld. Hierna werd eveneens het woord ge voerd door den luitenant-generaal De Waal die ook hier op duidelijke wijze do betee- kenis en de werking van Het Koode Kruis uiteenzette. De Prins nam daarna zelf het woord om de goede zaak bij allen aan te bevelen. In deze garnizoensplaats waar 800 a 1000 mili tairen zijn, kan men zich eenigszins een denkbeeld vormen van ongeveer 1200 ge wonden, die wanneer een divisie aan den oorlog eelneemt toch gemakkelijk in éénen slag vallen kunnen. Te 9.45 verliet de Prins de vergadering om zich per trein naar Den Haag te bege ven. De commissie uit de Tweede Kamer tot voorbereiding van de behandeling van bet ontwerp-ziekteverzekering heeft giste ren haar vergaderingen voortgezet. Heden kwam ook de commissie tot voor bereiding van de behandeling van de Ta- riefwet weer bijeen. Do minister van landbouw, nijverheid en handel, de heer Talma is gisteren nu de zittingen van de commissie van voorbe reiding uit de Tweede Kamer, waarin hij moest- tegenwoordig wezen, geëindigd zijn, voor eenigen tijd naar Zwitserland ver trokken. Onder zoor vole blijken, van achting cn vriendschap vierde gisteren ds. J- J- L. Duyvonwak, predikant bij de Evang. Lu Hl. Gemeente te Schiedam, zijn zilveren ambts- feest. Hij was achtereenvolgens predikant le Har- lingen on Weesp, en sedert 20 Januari 1901 te Schiedam. In het met planten versierde en overvolle kerkgebouw werd den jubilaris gisteravond namens de Gemeente een cadeau overhandigd en werd hij ook toegesproken door zijn ambt genoot ds. Lindeyor. Op dc gisteren gehouden receptie kwamen vele ambtgenooten enz. hom gelukwonschen. De Koning van Italië heeft de- kapiteins van den generalen staf T. F. J. Muller Massis en R. B. A. N. de Quay, benoemd tot officier in de Kroonorde van Italië. IVad.) Op de aanbeveling voor -de benoeming van een conrector aan het gymnasium t-e Middelburg zijn geplaatst de heerenM. L. Rank te Leeuwarden en M. P. de Koning te Zubphen. Naar het „U. D." verneemt, heeft dr. A. G. Olland, arts te Utrecht, gisteren bo- dankb als stadsgeneeskundige der gemeente. Een der redenen die tot deze ontslag-aan vrage hebben geleid is dezeDe heer Olland had onlangs aan B. en Ws. verzocht in aanmerking te mogen komen voor de benoeming van schoolarts; dr. Olland ver klaarde rich bereid bij benoeming tot deze functie de betrekking van stads-geneeskun- dige neer te loggen. Inmiddels verscheen dr. Olland, alhoewel hij reeds langer dan 15 jaren als gemeente-geneeskundige was werkzaam geweest, en dus meende eenige aanspraken te kunnen maken op de benoe ming tot schoolarts, niet eens op de desbe treffende voordracht., zonder dat hem werd medegedeeld welke redenen er bestonden hem te passeeren en de voorkeur te geven aan een zéér jong medicus, die nog nooit te voren in dienst der gemeente waa ge weest, doch door B. en Ws. ter benoeming werd voorgedragen. Minder aangenaam ge troffen door deze bejegening heeft dr. Olland gemeend zich geheel uit den ge meente-dienst te moeten terug-trekken. Van een en ander is door hem aan B. en Ws. kennis gegeven. BODEGRAVEN. Als spreker voor leden van de afd. Bodegraven van dc Vereeniging „Volksonderwijs" trad op de heer H, Groe- newout, van Amsterdam. Onderworp „Ouders, kent gij haar wel?" Do rede was een krachtig pleidooi voor liet Openbaar Onderwijs. HAARLEMMERMEER. In het noorde lijk deel dezer gemeen.o i's de bloembollen teelt aanmerkelijk uitgebreid. Groote stuk ken weiland zijn gescheurd, en verder voor de beteling van bloembollen in gereedheid gemaakt-. KATWIJK AAN DEN RIJN. Gisternacht kreeg dc bloemist-knecht P. B., in dc Kerk straat alhier, ongewensc.ht bezoek, dat er met een konijn van door ging, en heden nacht is ingebroken in het rijwiêlmagazijn van den hoer Van D. aan den Z-eeweg. De bewoners van laatstgenoemde zaak lioordcn gestommel en togen op onderzoek uit, waien daarbij echter niet voorzichtig genoog, waar door drie personen de vluoht konden nemen, achtervolgd door eenige zoons van den heer Van D. 't Mocht echter niet gelukken do ontvluchte inbrekers te pakken of te her kennen. LISSE. De bevolking bedroeg op 1 Jan.- 1911 5759 personen. Zij vermeerderde door geboorte met. 216 en door vestiging met 47o; to zamen 692. Zij verminderde door over- lijden met 79 en door vertrek met 395, to zamen 474. De bevolking bedroeg op I Jan. «1912: 5977 personen. NOORD WIJK-A AN-ZEE. Als gunstig ge volg van de visscliersvergaderiiig. op 23 Deo. j.l. in „Ons Huis" gehouden, lean worden medegedeeld, dat gisteravond het mi-, nistrieelo besluit afkwam, waarbij d-\ Cv H. Hernianides, alhier, wordt aangewezen,- om de. veelbesproken visscherskeuring te ver richten. Eén der voornaamste grieven, welkoj men tegen do keuring alhier had, 'is daar mede uit den weg goniimd. NOORDWIJKERHOUT. In liet deslijdr aangekochte land van baron Van narden- broek is thans oen begin gemaakt met hei,' gTaven van een. kanaal van de Leidsche Trek- vaart [naar den Duinweg. Ruim 100 I-LA', woeste duingronden zullen afgezand worden. De onderafd. „Noord wij kerliout" van; „De macht van heb kleino" telt 47 leden. In liet afgeloopen jaar werd door drie dames- collectanten f 61.10 afgedragen aan do stichtingen voor lijders aan vallende ziekten' te Haarlem en te Heemstede. In „Het Rechthuis" werd verkocht het land van wijlen den heer P. de Kan. Tota.loj opbrengst f 7910. VALKENBURG. Voor den tijd van zeven jaar werden publiek verhuurd twee pcrcee- len weiland en twee dito bouw- of teclland.- Pachters werden resp. C. Zandbergen, J. van D ui keren, J. J. van Paridon en J. van' Duikeren voor 102, 180, 296 on 300 gulden.' 's jaaxs. Op 31 December 1910 bedroeg de be volking 383 m. en 333 v., dus totaal 716 personen. In 1911 werdén geboren 14 ra', en 9 v. én vestigden zich 8 m- cn 14 v.; dus een vermeerdering van 45 pers. Daaren tegen vertrokken naar elders 22 m. cn 20 v.,- terwijl 3 pa', en 3 v. overleden; totaal 48-, a I. De groote hangklok in de voorkamer wees bij middernacht aan en de drie dienst boden wachtten nog steeds op het jonge paar. Zij begonnen er reeds aan te twijfelen of het wel zou komen, toen het Anton, den knecht, te binnen schoot, dat de stations klok altijd later was dan de overige stads klokken. Voor alle dri'e was dezo komst een span nend oogenblik, want het was een nieuwe dienst, dien zij aanvaardden bij een jong getrouwd paar, dat juist van een lange hu welijksreis thuiskwam. De maand September liep ten einde en de jonge echtgenoot moest rijn betrekking van professor aan het conservatorium aan vangen. Leopoldine, het kamermeisje, luis terde slaapdronken, terwijl Anna, de keu kenmeid, en Anton, de knecht, de omstan digheden van het jonge paar bespraken. Hem, den professor, was het bijzonder mee- geloopen; een waar buitenkansje. Zijn ver loofde bracht een aanzienlijke bruidsschat mederij was bovendien mooi en van voor name, adellijke afkomst. Het nieuwe huis houden was dan ook op zeer weelderigen voet ingericht in een kleine villa te Döbiing, dicht bij de stad en aan de paar de tram. Professor Réichmann had rijn vrouw vroeger pianoles gegeven. Anton en Anna waren van meening, dat de jonge man naar het meisje „gehengeld", gevischt had: hon derd duizend gulden zijn geen kleinigheid! Die heeft het listig overlegdDaarop be raadslaagden rij of men de jonge vrouw „barones" zou noemen, wat- rij, volgens haar geboorte, was, of slechts eenvoudigweg „mevrouw." Zij besloten haar „barones" te noemen, wat niet geheel in den haak is, doch wel met de gebruiken in Weenen strookt. Leopoldine verkondigde geen meening; zij was te slaperig. Anton had zich door rooken wakker gehouden, terwijl Anna bijna den geheelen avond met Kaar geliefde, een landsman, had geminnekoosd. Zij was een kordate Boheemsclie, met een dik, goedhar tig en blozend gelaat. Leopoldine stak zeer bij haar collega af: een bleek, slank meisje, met een fijn besne den, ietwat droefgeestig gezichtje en een bijna angstigen blik. Beide meisjes droegen hagelwitte schor ten en kleine, gesteven mutsjes. Anton stak in rijn splinternieuwe livrei. De dienstboden zagen er helder en blinkend uit, evenals het mooie keukengereedschap ©n het nieuwe ameublement der kamers, waarin nog een reuk van versch hout, lak en verf was te bespeuren. Alles in het huis wachtte op de dingen, die stonden te gebeuren. De nieu we lampen en gaskronen brandden voot het eerst. „Mijn hemel, kwamen zij toch maar 1" Sinds haar liefste was vertrokken, geeuwde ook Anna voortdurend. Anton hield de keukenmeid wakker door de verzekering; dat men het heel goed zou hebben. Een jong paar, voorloopig zonder kinderen 1 Zij zouden 's avonds veel uit rijn en dan kon men doen, wat men wikto. Anna's vollemaansgezicht straalde bij dit vooruitzicht. Dat weiden goede tijden 1 Leopoldine bleef ook bij dit aanlokkelijk vooruitzicht onverschilig. Zij hod met een bezwaard hart den nieuwen dienst aan vaard, ofschoon het- loon zeer goed was. Haar toekomstige „mevrouw", indertijd nog verloofd, had geen goeden indruk op haar gemaakt met liaar mooi, maar hoog moedig gezicht. De jonge dame had opper vlakkig met het dienstmeisje onderhandeld zonder de nieuwe gedienstige ook maair met een blik te verwaardigen. En Leopol dine had een gevoelig hart. Zij voelde zich beleedigd door de onvriendelijkheid van haar nieuwe meesteres. Waarom zij den dienst had aangenomen? Wijl het een betrekking bij een jongge trouwd paar was, er dus naar alle waar- scliijnlijkheid geen tweedracht en oneenig- heid in huis zou wezen. Leopoldine had daarvan in haar 'laatsten dienst genoeg meegemaakt. De man had de vrouw schan delijk bedrogen en zij uitte haar ergernis daarover tegen de dienstboden. Leopoldine wensohte geen twist en onvrede meer bij te wonen en daarom ging zij naar dit jonge paar, hetwelk uit liefde was getrouwd. „Hebt gij werkelijk geen beminde?" vroeg Anna nu. Zij deed die vraag reeds .voor den tweeden of derden keer. „Neen, ik heb er geen," antwoordde Leopoldine. „Mijn hemel, waarom toch niet?" vroeg de dikke Boheemsche ongeloovig. Zij kon zich dat blijkbaar niet voorstellen. „Ik weet liet niet," z©ide het kamermeis je; „mij bevalt niemand m ik beval ook niegmukt"- Anna lachte onnoozel over haar breed gelaat. Opeens hoorde men in de stilte van den nacht het geratel van een rijtuig, onder welks raderen het zand van het voortuintje knarste. „Daar zijn ze!" De dienstboden snelden naar de verlichte gang. Anton nikte de voordeur open en opende vervolgens het portier. De meisjes plaatsten zich naast elkaar, om, volgens landsgebruik, haar nieuwe meesteres de hand te kussen. De heer des huizes leidde zijn jonge vrouw met een van geluk stralend gelaat- hun nieuw© woning binnen, terwijl Anton liun de handbagage nadroeg. De joDgo echtgenoot was een groote, slanke man van ongeveer dertig jaren; iet wat smal .in de schouders. Hij had eigen aardige, energieke trekken, maar een fijn teint ak van een vrouw, weelderig, don kerblond liaar" en levendige, blauwe oogen. De jonge vrouw, een brunette, zag er ouder uit dan zij was, twintig jaar. Haar bloeiend gelaat, dat door een voile half bedekt was, drukte niet de minste emotie uit. Haar krachtige gestalte had iets amazoneach tigs. De jonge -stouw beantwoordde de on derdanige begroeting der dienstboden met een nauw merkbaren hoofdknik. „Och, die arme meisjes 1" riep de heer vriendelijk, op hartelijkr-n toon. „Wat heb ben rij lang moeten wachten!" „O, dat is niets!" riepen beiden eenpa rig, opgemonterd door de goedheid van den heer dea huizes. Het jonge paar was de woonkamer bin nengegaan. De jonge huisvrouw gaf de keu kenmeid eenige afgemeten bevelen om trent het ontbijt. Zij scheen gewoon tc zijn! te bevelen en rich in liaar nieuwe rol ge heel thuis te gevoelen. „.Gij kunt allen naar bed gaan!" riep de heer nogmaals met luide stem. Er werd echter na een klein poosje gescheld. Leo- poldinet het kamermeisje, ging naar bin nen. Het echtpaar zat in een tecdere omar ming op den divan. Zij lieten elkaar niet los, toen liet meisje binnentrad. De vrouw beval op haar korte wijze frisch water, wat gestooten suiker en een lepeltje. Na eenige minuten bracht Leopol dine het verlangde. „Een half glas water,"' -zeide hij even vriendelijk als voorheen, „eri dan di© bruispoeder met wat suiker aan roeren, Hoe heet gij ook weer?"' „Leopoldine, mijnheer „Leopoldine, dat is een zeer lange naam. Wij zeggen Poldi, hè?" En hij keek haar glimlachend met zijn ronde, blauwe, trouw hartige oogen, echte, kinderoogen, aan.: „Zooals mijnheer wenscht." Zij nam do karaf, om het glas half vol te schenken. Zij beefde echter plotseling over al haar leden. De groote vermoeidheid van voorheen, had voor een zonderlinge gejaagdheid plaats gemaakt. Bij het zien van dit jong huwe lijksgeluk maakte rich een eigenaardig ge mengd* gevoel van haar meester. De goed heid van manheer maakte haar verlegen; zijn warme blik dreef heb bloed naar haar hart. Zij zag niets dan zijn lief, van geluk: stralend gelaat, en zijn welluidende, opga- wekte stem klonk in haar na; di© ver warmde als een onzichtbare lichtstroom haar gemoed. (Wordf vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1912 | | pagina 1