No. 15911 Donderdag: 4 Januari. A°. 1912. <§eze aOourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en <§eestdc\gen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. FEUILLETON. Alleen in een groote stad. PRIJS DER ADVERTENTIEN: Van 16 regels ƒ1.05. Iedere regel meer f 0.17$. Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oents contantelk tiental woorden meer 10 Oents.—Voor het incasseeren wordt/"0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oents; per 3 maanden I l f 1.10. Bniten Leiden, per looper en waar agenten geTestigd sijn 1.30. Franco per post J 1.65. Leiden, 4 Januari. De Commissie voor de Volksbijeen- komst en heeft dezen winter tot dusverre ©een klagen. Evenals de voorgaande avon den was de zaal ook gisteravond boven en beneden geheel vol. Een wonder was dit trouwens niet. Het muziekgezelschap Orpheus", dat welwil lend een concert aanbood, is bij de bezoe kers van deze bijeenkomsten een oude en goede bekende. Men weet, dat het met een goed verzorgd programma komt en dit op .uitnemende wijze vertolkt. De heer Vink, die zoo kalm dirigeert, alsof het vanzelf 1gï?at, weet zijn mannen te bezielen. Zoodat ze uit de instrumenten halen wat er uit te halen valt. Wij zagen aan het vaandel, dat 'op het poda'um stond, verschillende médail les hangen, vermoedelijk in wedstrijden be haald. Welnu voor deze uitvoering verdient het Gezelscha.p ook een prijs. 'Elk der goed gekozen nummers kwam uit nemend tot zijn recht. De muziek klonk krachtig, doch niet te sterk. Vóór de pauze werden vijtf nummers ge geven, waarvan ons vooral bevielen ,,Zonne- iJQedje" vóór piston-solo van Catharina van Hennes, en de Fantasie uit „Les Cloches •de CorneviJle. Het applaus, dat bij elk nummer zich rij kelijk deed gelden, scheen bij het laatste geen einde te zullen nemen. Na de pauze was het vooral de Fantasie uit Koebergs' Aleanora van den directeur zelf, dat de toehoorders in extase bracht. De heer Koeberg was om dit nummer te hooren uit Den Haag overgekomen. Een 'deel van den bijval was dan ook voor hém bedoeld. Het was voor de aanwezigen weer een mooie avond en Orpheus" kan er van ver zekerd zijn, dat bij een. volgende gelegen heid de bezoekers terugkomen. Toch zouden wij de Commissie voor de Volksbijeenkomsten in overweging willen geven op zulk een avond de muziek door enkele zangnummers te doen afwisselen. Dames- zanger essen zijn er in Leiden ge noeg, die zeker gaarne tot het welslagen van zulk een avond willen medewerken, ook om daardoor de taak van de muzikanten 'wat minder vermoeiend te doen zijn. Wij meenen, dat een volgenden keer een lezing zal worden gehouden. Dat is weer wat anders, #maar waar we er van verze kerd kunnen zijn, dat er dan door een be gaafd spreker iets goeds en belangwekkends zal worden gegeven, willen wij bij voorbaat de bezoekers aansporen ook daarvan te profiteer en. Bedankt is voor het beroep naar de Ned.-Herv. Gem. te Wormer door den heer M. W. J. van Linschoten, cand. te Leiden. Wij kunnen nog mededeelen, dat tot 'directeur van de L. O.- en S.-V. Hercules" alhier is benoemd de heer A. Metz, leeraar M. O. alhier, en dat mej. M. van Heuven oommissaresse der damesafdeeling is. De 1ste luit. C. J. G. Kraft, van het 2de reg. veld-art., keert 1 April van zijn detacheering te 's-Gravenhage naar zijn garnizoen te Leiden terug. „Sts-Crt." No. 2 bevat de statuten van de R. -K. Vereeniging tot Wijkverple ging te Lisse en de gewijzigde statuten van de Vereeniging tot Stichting en in standhouding van Scholen met den Bij oei te Blijswijk. De gemeente-secretaris van Den Haag, jhr. mr. Van Reenen, heeft, na zes weken verlof wegens gezondheidsredenen buiten die stad te hebben 'cioorgebracht, zijn ambtswerkzaamheden hervat. Mr. A. J. Graa.f Van Randwijk, secre taris van den Raad van State, heeft het voornemen, in den loop van dit jaar ont slag uit zijn amb.t te vragen. De heer H. J. Nederhorst Sr., aanne mer te Gouda-, herdacht dat hij vóór 40 jaar zioh aldaar vestigde. Sinds 1895 is hij bijna onafgebroken lid van den Raad ge weest en sinds 1905 is hij wethouder van Publieke Werken. De electrieche centrale en de telefoon is Gouda aan zijn initiatief verschuldigd. Voorts is hij bestuurslid van versoheiden instellingen. Een comité uit de burgerij heeft hem als huldeblijk een bron zen beeld, naar een ontwerp van Picault te Parijs, aangebeden, bij mondo van dr. Levedag. Bij Kon. besluit is toegelaten als ver eeniging, uitsluitend in het belang van ver betering der volkshuisvesting werkzaam: de woningbouwvereniging „Waddings- veen", te Waddingsveen. In de voorwaarden voor het uitvoeren en onderhouden van loodgieterswerken in Delft-zijn, naar de ,,D. Ct." meldt, bepa lingen opgenomen, ter voorkoming van on gelukken als het te Vlissingen voorgeval-^ lene. Deze bepalingen bevatten o.m. het verbod om benzine-, naphtha- en spiritus- lampen of -bouten te gebruiken. Een uur vóór het begin van den middag rusttijd en een uur vóór het eindigen van de dagtaak mag niet meer worden gesol deerd cn moet de vuurpot van hét werk worden verwijderd, terwijl op den bega- nen grond het vuur moet worden uitge doofd. De werklieden zijn verplicht, om, nadat zij het soldeeren hebben gestaakt, geduren de ten minste een uur op het werk te blij ven en, alvorens zich te verwijderen, zich te overtuigen, dat geen brand kan ontstaan zijn. Op de overtreding van deze bepalingen zijn verschillende straffen gesteld. Te Schiedam is het volksbadhuis ge opend. Het maakt een bijzonder gunstigin indruk. Bij gelegenheid van het 40-jarig be staan van het comité van graanhandelaren te Rotterdam, was gisteren de nis van het comité op de Graanbeurs met groen ver sierd, werd daar tijdens den Beurstijd reü nie gehouden en had het bestuur de geluk- wenschen van velen in ontvangst te nemen. Van tal van binnen- en buitenlandsche graanbeurzen werden telegrammen van ge- lukwenschen ontvangen. Zaterdag biedt net comité zijn leden een diner aan. De gewone audiëntie van den Minis ter van Marine zal morgen niet worden ver leend. De heeren Ruding, C. van Spronsen, Jeuken en Van Beveren "hebben hun ont slag ingediend als leden van den Gemeen teraad van Loosduinen. Zij motiveeren nun ontslagneming door mede te deelen, dat zij zich niet kunnen vereenigen met de meer derheid van den Raad aangaande het Df- men van besluiten èn meenen, dat zij daar door niet langer Raadslid kunnen blijven. Omtrent hef reeds door ons vermeide legaat aan de gemeente Delft, door den c p 12 December jl. te 's-Gravenhage overle den heer F. M. Th. Gijsberti Hodenpijl, be richt de ,,D. Crt." nog dat bij testament ten behoeve der gemeente Delft besproken •werd, een legaat, vrij van rechten èn succes sie, groot f 15,000, om daarvoor aan te schaffen en te doen plaatsen in het parff;- vroeger Kalverbosch genaamd, een ijzeren muziektent in den geest zooals ;die in net Bois de ia Cambre te Brussel. Mocht wat waarschijnlijk is nog geld over zijn, dan wenscht hij dat sierlijke lantaarns in be doeld park zullen geplaatst worden en rond het park een ijzeren hek. In de gisteren gehouden vergadering van den Haarlemschen Raad werd aangeno men een voorstel van B. en Ws., om ten aanzien van de kwestie, of van gemeente wege iets tot leniging van den duurte nood_ sta,nd gedaan moet worden over te gaan tot de orde van den dag. Verworpen werd met 21 tegen 12 stemmen een voorstel van den heer Bregonje tot liet geven van een extra-toelage aan de gemeentewerklieden. In zijn Nieuwjaarstoespraak wees de bur gemeester op de besluiten om electrigchen stroom voor drijfkracht in Schoten, om gas in Velsen, om water aan Schoten en Haar- lemmerliede en Spaarnwoude te leveren. In verband, met deze uitbreiding van het emplooi der gemeentebedrijven, deelde de Voorzitter mede, dat door de burgemees ters van Velsen, Schoten, Bloemcndaal. Zandvoort, Heemstede, Bennebroek, Haar lemmermeer, Haarlemmcrliede en Spaarn woude en Haarlem besloten is tot oprich ting eencr Vereeniging van burgemeesters van Haarlem ^en Omstreken. Om de twee maanden wordt te Haarlem vergaderd. De Vereeniging is vooral ook van belang om eenheid te brengen in de maatregelen op hygiënisch gebied ter verbetering van den gezondheidstoestand. Naar ,,De Tel." verneemt, zal de in- spe-ctrice bij het gemeentelijk schooltoezicht te Amsterdam mevr. T. Kruseman-Bleeker, binnenkort ontslag uit den gemeentedienst aanvragen. Catechisanten en oud-cateehisanten van wijlen ds. W. van den Berg, te Brielle, hebben gelden bijeengebracht om op zijn graf een gedenksteen te plaatsen. Binnenkort zal, volgens de ,,'e-H. Ct." worden begonnen met den bouw van het R-K. Herstellingsoord voor Longlijders op den Mookerbcrg. De verpleging zal ge schieden door de zusters van den H. Caro lina Borromeus, te Maa-strioht. In de gisteren gehouden Raadszitting te Amsterdam werd het adres van B. Prins c. s. om schadevergoeding wegens hun in den nacht van 5 op 6 Juli op Kattenburg toegebracht-let sel in handen gesteld van B. en Ws. om ■praedvies. Do officieren van het oudste studie jaar van den intendance-cursus te 's-Gra venhage zullen in de maanden Januari en Februari gedurende enkele uren per week een cursus volgen in vee- en vleeschkeuring aan het gemeente-abattoir aldaar. Naar de ,,Zuider Kerkbode" mede deelt, zal te Middelburg onder leiding van Hervormde en Gereformeerde predikanten een week der gebeden worden gehouden. ,,De Tijd" verneemt, dat in het vol gende jaar de kerk van de H. II. Aposte len Petrus en (Faulus, de Fransche kerk, te Amsterdam, buiten dienst wordt gesteld. Het Prov. Watersnood-Comité in Zeeland heeft tot dusver ontvangen voor de stormramp f 49,502.06^. Te Maastricht heeft de gemeenteraad in de verordening op de straatpolitie eenige wijzigingen gebracht, voornamelijk met betrekking tot het carliaval. Daarbij is o. a. verboden zioh te verkleeden in de kleeding van de kunne, waartoe men zelf niet behoort. Gehandhaafd blijft, dat ook op Zondag na carnaval gemaskerden mogen loopen. Voor de betrekking van controleur der gemeentebelastingen te Groningen hebben zich 77 sollicitanten aangemeld. ALPHEN. Den 6den Januari hoopt H. C. v. d. Wacht den dag te herdenken, waar op liij vóór 25 jaar in dienst trad bij den heer C. v. d. Ent Braat, alhier. HAARLEMMERMEER. Gisteren werd in de groote zaal van 't hotel ,,De Beurs" op initiatief van den burgemeester, mr. A. Slob, een zang- en muziekavond gegeven. Daartoe was uitgenoodigd het gemengd kwartet E. S. K. V. uit Botterdam, be staande uit de dames N. Kolk, sopraan, en S. Eskabach, alt; de heeren C. Sitters, tenor, en J. G. Visser, bas. In het geheel bevatte het program een 15-tal nummers voor kwartet, solo-sopraan en <kio-sopraan en alt. Er werd keurig gezongen en tijdens de uitvoering heersoh'te in de zaal diepe stilte en groote aandacht. Mr. A. Slob, die den avond geopend had met een korte beschouwing over muziek en zang en den veredelenden invloed dier bei de op den mensch, sloot met een woord' van oprechten dank, gericht tot het kwartet. Vermelden wij ten slotte nog, dat de heer Visser „Adelaide" van Beethoven en ,,Noc turno" van John Field op orgel en piano onder onverdeelde aandacht ten gehoore bracht. Een paar zangnummers werden op verlangen van het publiek gebisseerd. Het was een heerlijke, genotvolle avond. KATWIJK-AAN-ZEE. Den 12den Ja nuari zal liet 25 jaar geleden zijn, dat de nieuwe Ned.-Herv. kerk in gebruik genomen werd. Als feestredenaars traden bij de in wijding op de predikanten Maasdijk, Oort- huys en Voorhoeve, waarvan eerstgenoem de toen niet meer hier, doch te Prinsen- hage stond. De beide laatsten zijn nu nog' predikant, respectievelijk te Rotterdam en Amsterdam. De inwijding had plaats op een Woensdag. Zondag 9 Januari daarvoor was door ds. Voorhoeve de laatste dienst in de oude kerlc geleid. In den voorgevel der kerk komt het jaartal 1886 voor, doch dit is het jaar der eerste-stcen-legging. LISSE. Tot secretaris en penningmeester van den Lisser broek-, Meer- en Duinpol dei zijn gekozen de heeren H. Verdegaail en M. Beelen en wel in de plaats van de heeren A. van der Meij en G. Warmerdam die al# zoodanig hadden bedankt. OEGSTGEEST. Hedenmorgen is all hoofd van de school der NecL-Herv. Gem. opgetreden en als zoodanig geïnstalleerd de heer Van de Meenc, tot nu toe in der gelijke betrekking werkzaam te Roozen- daal (N.-Br.) SASSENHEIM. De Raad vergadert morgenavond om Lalfacht. Bij den heer Warnaar zijn twee lieo- renrijwielen uit de bollenschuur ontvreemd. WOUBRUGGE. Gisteravond gaf het fanfarekorps „Harmonie" een uitvoering in het „Oude Rechthuis". Een dertièntil nummers werd ten gehoore gebracht, waar onder een drietal duo's voor pistons door de heeren Bochove en De Graaf. Leed vroeger het korps een kwijnend bestaan, thans, nadat de heer J. van der Koay, stafmuzikant te Leiden, de leiding op zich heeft genomen, is het tot bloei gekomen, en is ook het aantal instrumenten vermeer derd. De stukken werden alle zuiver uit gevoerd. De Leidsche Pluimvee-Vereeniging. Zooals velen bekend zal zijn, zal boven genoemde Vereeniging op 26, 27 en 28 Januari a.s. in de Stadszaal haar Vierde Nationale Pluimvee-tentoonstelling houden. Aan de noodige belangstelling in deze ten toonstelling ontbreekt tot heden niet en de voornaamste fokkers en liefhebbers uit den lande hebben hun medewerking reeds gege-, ven en vele eereprijzen beschikbaar ge steld. Ook mocht de Vereeniging zich ver heugen in dc sympathie der burgerij cn heeft deze er toe bijgedragen, dat een f'in- kc lijst met eereprijzen beschikbaar ik'on ge steld worden. Het vraagprogramma is dezer dagen ver schenen en aan de meest bekende fokkers en exposanten toegezonden. Als keurmeesters zullen fungeeren de hee ren Lr. Muys, te Amersfoort, en J. Mantel/ Jaczn., te Utrecht voor hoenders; Oswald Ilepke, te Giitersloh (Duitschland), hoen-, ders en sierduivenJoh. Ph. Tuyt, te Lei- i den, sierduiven; F. Heckman, te Bloemcn daal, postduiven Joh. C. W. Smits, konij nen; A. A. Polvliet, Den Haag, watervogels en E. Loeb, zang- en sieraad vogels. Aan klassenprijzen zal worden betaald, bij slechts één inzending in één klasse, eer ste prijs f 1, bij 2 tot 5 inzendingen in één (klasse eerste prijs f 1.50, bij 6 tot 12 in zendingen in één klasse eerste prijs f 2.50, i tweede prijs f 1.50 en bij 13 inzendingen of meer in één klasse eerste prijs f 3.50, twee-- de prijs f2 en derde prijs f 1.50, terwijl in de toomklassen de prijzen zullen worden verdubbeld. Buiten deze klassenprijzen zijn uitgeloofd niet minder dan circa 300 eereprijzer waaronder f 600 aan geldprijzen, benevens drie wisselbekers van groote waarde, drie eerebekers, een verguld-zilveren medaille, uitgeloofd door den Burgemeester van j Leiden, een zilveren medaille, uitgeloofd door den Secretaris van Leiden, zilveren horloge met de beeltenissen van H. M. Ko- 10 U moet toch begrijpen, dat h*t veel gemakkelijker voor mij zou zijn geweest weg te gaan en u te la ten denken wat u wilde? Ik traoht heele- maal niet mijzelf vrij te pleitenu hebt mij voor „leugenaarster" uitgescholden en dat ben ik ook, maar ik w i 1 niet weggaan met het gevoel, dat ik oneenigheid heb ge bracht tusschen u en uw man." „Denkt u werkelijk", vroeg mevrouw Barton kalm, „dat het nu een afgedane z&alk is voor u?" „Wat?" y,Ik voor mij geloof, dat mijn man bet u hoogst kwalijk zal nemen, als hij hooTt, dat ge hier zijt gekomen. Ik begrijp uw angst zeer goed. Zijn vriendsohap is na tuurlijk van de grootste beteekenis voor u. Ik weet niet of u in den smaak van iederen man vallen zou, al vrees ik, dat ge 'ïem beel spoedig hebt weten in te palmen. Maar u hebt tooh niet gedacht, dat hij het a zou vergeven, dat ge uw intrek hebt ge nomen bij zijn familie, zelfs al hadt ge 'hem kunnen vertellen, dat het u gelukt :s 'er mij in te laten loopen? U hebt zek^r gedacht, dat ik heel dom was, Dietwaar? Of u bent zelf allesbehalve slim. Ik l*e- grijtp natuurlijk, dat ge u met leugens hebt .willen vrijpleiten; maar het waren zulke tastbare leugens, dat zelfs een kind er niet •*ou zijn ingeloopen." „Denk van ra ij wat ge wilt", hijgde Ire- le. „Maar vertrouw hem. Beleedig mij zco wreed als ge wilt, maar vertrouw uw man. Ik zweer, dat ge hem ten onrechte ver denkt. Ik had honger en hij heeft me in. de gelegenheid gesteld dien te stillenk had geen dak boven mijn hoofd en hij heeft mij geholpen. Hij deed het, omdat hij meer mensohenlkennis heeft, dan u, en omdat hij wel zag, dat ik niet slecht ben. Bent u ooit op het punt geweest om van honger te ster ven? Hebt u coit op straat gestaan? O, het is een vreeselijk oogenblik, mevrouw, en het is een gevaarlijk ooge.nblik voor een jong meisje, als men in de huizen de lich ten begint te ontsteken en de gordijnen neer te laten, en zij weet, dat er nergens, nergens in de groote stad een p^kje is» waar zij dien nacht haar hoofd zal kunnen neerleggen. Als u ooit arm moest worden, dart zou dit u leeren medelijden te heb benu zou, als u weer eens in aanraking kwam met een meisje, dat even moeder ziel alleen staat als ik, even stilstaan om li af te vragen wat er van haar zal worden. Soms, eens in de tien. jaren, doet een goede man dat wel eens. Uw man deed het toen hij mij zag. En hij bleef in alles een loyaal echtgenoot tegenover u. Dat is alles. Ik zou in het stof voor u willen neerknielen, .als ik u fcon overtuigen; maar ik kan niets meer zeggen. Als u mij niet wilt gelooven, kan ik u het geloof niet schenken." „Als niets u gelukt", zei de ander afge meten, „moest u maar weer aan het to neel gaan.° Irene ging blindelings naar de deur en vurig hopende niemand te zullen tegenko men, snelde rij de trap af en de gang door. Er was niemand in de hal. Maar in het salon, dat zioh aan den achterkant van het huis bevond, hoorde zij stemmen. Toen giDg zij den tuin in en opende niet dan met moeite het tuinhek. Zij kende den weg naar de stad en was voornemens te voet te gaan. Zij wist niet waarvan zij zou leven, als zij eenmaal weer in de stad was; maar gaan moest zij. Het hek viel achter haar dioht. VII. Toen zij alleen in de kamer achterbleef, gaf Alice een kreet, een ui Wagenden kreet, niet slechts van woede, maar ook van zelf voldoening over de wijze, waarop zij zioh had gedragen. En zij keek peinzend in de richting, in welke Irene verdwenen wa«. Toen haastte zij zich naar het raam en toen zij zich eindelijk er van af wendde, kon men zien, dat de voldane klank van haar stem niet in overeenstemming was met de uitdrukking van haar gelaat. Innerlijk was zij meer geneigd het ver haal, hoe onwaarschijnlijk het ook klonk, te gelooven, dan zij zichzelf wel wilde be kennen, en zij was ontstemd; maar niet omdat het haar hinderde, dat zij het meisje misschien verkeerd had beoordeeW. Wans dat meisje had in ieder geval iets onver geeflijks gedaan en verdiende, dat men hard over haar oordeelde. Maar zij was ont stemd, omdat zij niet wist wat zij zeggen moest als rij naar beneden ging. Als Char lie zich werkelijk zoo mal-ridderlijk nad aangesteld als het meisje beweerde, dan zou zij eigenlijk dwaas doen met tegenover zijn familie de houding aan fë nemen van een beleedigde echtgeaoote; nog dwazer dan om die houding aan te nemen als zij het werkelijk was. Een onnoodige vernede ring! Over het geheel zou zij liever willen, dat men tot het laatst toe die avonturier ster maar voor FanD.y had gehouden. Maar de gewaande Fanny was heenge gaan en haar plotseling vertrek liet zich al leen verklaren door de waarheid. Misschien zou er nog een brief van haar inkomen, een ellendige, dwaze brief, waarin zij om excuus vroegNeen, nu oè zaken eenmaal zoo stonden, was het onmogelijk de Hcï- lingsworths niet op de hoogte te brengen. Zij moesten alles weten. Zij fronste het voorhoofd. Zij had een telegram van Barton gekregen, waarin hij haar meldde, dat zij hem dien avond in Liverpool kon verwachten. Zij had hem toen teriiggetelegrafecrd, dat zij hier zou zijn. en dat zij samen konden terugkeoren. Zijn komst beteekende, dat zij hem in het bijzijn zijner bloedverwanten verwijten zou doen, en dat hij zou ontkennen, dat hij schuld had. Zij was woedend op hem, om dat hij haar in zulk een moeilijkheid had gebracht. Het beteekende, dat zij hem verwijten zou doenMaar weer zag zij in, dat rij eigenlijk niet voldoende overtuigd was van rijn schuld. En daar zi} nu eenmaal niet in staat was over de zaak te zwijgen, tot zij weer thuis en met haar man alleen zou zijn, 'zou zij het geva! dan maar vertellen. Het beste was eigenlijk de houding aan te nemen van iemand, die een pijnlijke ver rassing heeft gehad; zóó pijnlijk, dat z;j zich uiten moest. Instinctmatig keek zij naar haar eigen beela in den spiegelin stinctmatig nam hoar gezicht cle uitdruk king aan, die zij vond dat het heb!»n moest. Heel langzaam ging zij toen de trap af. heel saoKtjes deed zij dc deur van uet salon opett en hield zich voor hefc daar aaa- werigo gezelschap a^of zij te zenuwachtig was, om een woord uit te brengen. „Nu, hoe is het met baar vroeg lu«ï- vrouw Hollingsworth. Alice bedekte de oogen met de hand en 1 viel op een stoel neer. „O, ik heb zoo'n vreeselijken schok ge had", hijgde zij. „Zij.... zij is mijn zuster niet." Er volgde een doocielijke stilte, zooals na de meeste hevige unparstingen. George Hollingsworth en zijn vrouw zagen haar met groote oogen aan. Ralph wendde zich ontstemd van haar af. Ging zij nu e -n scène maken? Zijn vader was de eerste die de stilte verbrak. „Zij is je zuster Diet?" riep hij uit. „Wnt bedoel je?" „Je zuster niet?" jammerde mevrouw Hollingsworth, „Zij is een schepsel, dat Charlie op straat tegen het lijf is geloopen. Zij heeft u maar wijsgemaakt, dat zij mijn zuster was, omdat u hen samen in het hotel vondt., O, wat zal ik tooh doen?" „Lieve hémel, van zoo'n schandaal heb J ik nog nooit in mijn leven gehoord," stot- terde de heer Hollingsworth. En zijn ge- zicht werd purper. Hij keek de anderen vol verwachting aan, denkende, dat zij zijn woorden zouden bevestigen. Niémand wist er echter iets aan tóe te voegen. En hij hen- haalde met nadruk: „Neen, heb ik nooit in mijn leven gehoord." (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1912 | | pagina 1