p. 1SS95 Woensdag 13 December. A°. 191K fsze [Courant wordt dagelijks, met uitzondering van §pn- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit DRIE Bladen. Eerste Blad. Officieel© Kennisgeving. FEUILLETON. De liefde is sierker dan ds dood. ritus DEK ADYERTENTIEN: Van 16 ragel» ƒ1.05. Iedere regel meer 0.17J. Grootere letter» nau plaatEraimte. - Kleine edvertentiën van 30 vroorden 40 Oents contant i elk tiental woorden meer 10 Oenta.-Voor het incasseeren wordt/0.05 berekend. PUUS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oentsper 3 maanden j f 1,10. Bniten Leiden, por looper en waar agenten gevestigd cijn 1.30, Franco per poet1.65. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien het adres van de Naamlooze Yen nootschap Bisouitfabriek „Nutrix" om ver gunning tot uitbreiding van de biscuitfa briek in het perceel Hoogewoerd no. 2/4, Sectie D Nos. 1 en 1527, door bijplaatsing van een electromotor van 10 p.k. tot het aandrijven van een drijfwerk; Gelet op de artt. 6 en 7 der Hinderwet; geven bij deze kennis aan het publiek, dat genoemd verzoek, met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeonte ter visie gelegd is; alsmede dat op Woensdag 27 December l^nst. des voormiddaga te elf uren, op het Raadhuis gelegenheid ral worden gegeven om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen, terwijl zij er de aandacht op vesti gen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinder- ,wet voor 't gemeentebestuur of een zijner le iden rijn verschenen ten einde hun bezwaren mondeling toe te lichten. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C DE GIJSELAAR, burgemeester* VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 13 December 1911. Leiden, 23 Oecembep. Met het hoofddoel „Schoolkindervoe- ding'' aan wat geld te helpen, dat zij zoo best kan gebruiken, gaf de Leidsche Ope- vette-vereeniging Offenbach" gisteravond in den Schouwburg alhier een voorstelling; een liefdadigheidsvoorstelling dus. Een prij zenswaardige daad; te meer te waardeeren, als men denkt aaii al de zorgen en moeiten, Welke de voorbereiding van zulk een voor stelling' en deze zelve met zich brengen. Tevens wij twijfelen er geen oogenblik 'aan wilden de werkende leden der Ver eeniging hun, die opkwamen, voor hun geld een aangenamen avond bezorgen. En het is inderdaad voor dezen een aangename a\ond geweest., zij het dan niét in den zin, dien „Offenbach" zal bedoeld hebben. Er heeft van het begin tot het eind onder 'de aanwezigen een vroolijke stemming ge- heerscht, welke zich meermalen uitte in luid gelach. Men had pleizier tijdens het „zingen" van het koor, van de solisten, tijdens duet ten en kwartetten. De vroolijkhèid steeg ten top, toen de kunstschilder ingevolge zijn rol zeggen moest: ,.Ik kan vandaag den rechten toon niet treffen", toen Marijke want „Marijke van Soheveningen" werd gegeven genoodzaakt was tot hem te spreken: „Ik kan niet zoo mooi zingen als u." Velen lachten al niet beleefd, maar 't scheen niet anders te kunnen als de een of ander op het tooneel zou gaan- zin gen. In de pauze na liet tweede tafereel werd gehoopt op beter na "den rusttijd. Na afloop hoorden wij in de gang: ,,'t Was om te brullen" en op straat: „De Franache opera is er niets bij." Zóó de stemming; zóó het oordeel En 't moet gezegd: er werd slecht gezon gen, met een enkele gunstige uitzondering: als Marijke en Thérèse gelukkige oogeublik- ken hadden. Ook moet echter vermeldallen kenden er werd zonder souffleur ge werkt hun rollen goed en waar niet be hoefde gezongen te worden, was alles in orde. De muziek heeft lof verdiend. De heer L. Valk zorgde voor een klankvolle pianino, die best werd bespeeld. De kostu- mes zagen er frisch uit en werden goed ge dragen. Het tooneel deed in eerste, tweede en vierde tafereel niet denken aan de Sclie- veningsche boschjes; beter in het derde aan een schildersatelier. Af en toe werd een poging gedaan om al gemeen applaus te verwekken, welke mis lukte. Na het slot had men vrij algemeen echter handgeklap over voor hen, üie naar het goede gestreefd hadden, maar dezen avond niet gelukkig waren geweest. Tjokvol was de Schouwburg geenszins. Jammer voor „Seh ooikin der voeding." Door den Kerkeraad der Ned.-Herv. Gemeente te Leiden is met goedkeuring van het klassikaal bestuur besloten tot in voering van geheime stemming bij de ver kiezing van leden van 't kiescollege en van. notabelen," ongeveer overeenkomende met de wijze waarop thans de stemming plaats heeft bij de verkiezing van leden der Sta- ten-Géncraal van de Prov. Staten en van den gemeenteraad. De Gemeente-commis sie der Ned.-Herv. Kerk alhier heeft voor de uitvoering hare medewerking toegezegd. Naar wij vernemen, zal, als men met alle voorbereidende werkzaamheden zoo spoe dig klaar kan komen, reeds bij de kerkelijke verkiezingen aanstaand vo rjaar het cou loirstelsel worden toegepast. De stemmingen zullen voortaan alleen in de Pieterskerk en in de Oo&terkevk plaats j hebben. De Hooglandsche kerk schijnt daarvoor minder geschikt te worden i geacht. Op 3 November hield- de Leidsche s Verhuurdcrshcnd van Huiseigenaren in hetd café vZöme'rzorg" oen ledenvergadering op i verzoek van een Commissie, bestaande uit een vijftal leden, die een {reorganisatie van den Bond hadden voorgesteld en daarover i met het bestuur vooTafgeconfereerd. Men I kwain toen echter nie-t tot een definitieve beslissing. Sommige leden verklaarden zich moeilijk een goed 'denkbeeld te kunnen vor men van de voorgestelde reorganisatie en er werd e n motie aangenomen om de plannen der Commissie met een toelichting van hot bestuur te laten drukken en den leden vóór een volgende vergadering ioe te zenden. Dit nu is'geschied en deze vergadering zal morgenavond wéder in „Zomerzorg" plaa.ts hebben. Voorgesteld wordt: de posten voor een bezoldigd penningmeester en seoret'aris op te heffen, den heer A. Booda aan te stellen als jóhef de bureau, over to gaan tot heb verleenen 'van eervol ontslag aan den hoofd inspecteur en hem gedurende drie achtereen volgende jaren een bedrag toe te kennen van f 50 en aan te stellen een inspecteur- conciergé tegen een salaris van f- 300 's jaors met jeen toelage van f 25, benevens vrije woning. Over do meeste dezer punten is blijkens de .toeli oh ting, overeenstemming verkregen tusschen Commissie en Bestuur. G^tcravond om halfacht had er in het i café „De Haagsche Melksalon" aan den j Stationsweg alhier een vergadering plaats, uitgeschreven door het bestuur der korpo- raals-tooneel-, gymnastiek- en sehermver- eeniging „De Driekleur", opgericht 1 Oct. 1903. Het doei dezer vergadering was om een bijna geheel nieuw bestuur samen te stel len, daar het oude bestuur grootendeels moest aftreden wegens aanstelling tot ser geant. Vele korporaals hadden dan ook hoor gegeven aan de uitnoodiging van het bestuur tot deze vergadering, welke aldus zeer goed bezet was. Als nieuw voorzitter werd gekozen de korporaal Havehkamp, vice-voorzitter Buis} 1ste secretaris Bergman, penningmeester De Jager, Side secretaris Lambooij, 1ste en 2de commissaris Waller en Geenet instructeur gymnastiek De Jager, instructeur scher men Ja link en regisseur tooneel Simons. De voorzitter de sergeant Koenen, crie alsnog deze vergadering leidde, dankte de leden der vereeniging voor het vertrouwen, dat' ze hem hadden geschonken^ en stelde voor zich verder aan te sluit^( als dona teur der vereeniging, eveneens de oud-pen, ningmeester de sergeant Kruit. Vele punten werden behandeld en goed gekeurd, ook velen werden lid. Niets meer aan de orde zijnde werd de vergadering om halfelf gesloten, waarna men tevrcdeD kazernewaarts ikeerde, om de ledematen te doen uitrusten op de lange vee ren. De Commissaris der Koningin in Noord-Holland, mr. dr. W. F. van Leeu wen, heeft heden zijn ambtswoning te Haar lem betrokken. Voor het examen van apothekersassis tente is te Utrecht geslaagd mëj. 'C. M. J- Haring, te Veur. De Koningin heeft gistorvoormiddag den heer De Waal Malefijt, minister van koloniën, in onderhoud ontvangen De Koningin-Moeder. gebruikte gisteren bsj de Koningin het middagmaal Ds. W. Klaaseen te Pietersbierum (Fr.) heeft bedankt voor het beroep naar Grosthuizen en Avenhorn. Wijlen, de heer L. A. Noordwijns, te Arn hem overleden, heeft aan de Maatschappij van Weldadigheid te Fredenksoord f 8000, vrij van successierechten, nagelaten. Te Groningen is overleden dr. B. van der Meulen, oud-districtsschoolopziener te Assen, laatstelijk ar r.-schoolopziener te Groningen, aan wien het volksonderwijs in Drente veel te danken heeft. Tot directeur van de gemeentelijke electrische centrale te Leeuwarden is be noemd de heer E. van Dijk, ingenieur en plryatsvervongend directeur van. de gas fabriek en de electrische centrale te An- cona (Italië). Dn uitslag van de gisteren te Woer den gehouden stemming ter verkiezing van een raadslid (vacature wijlen de heer J. van Doorn.) is, dat er een herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren A. J. van Wijngaarden, op wien 250 en D. Engel, op wien 2*21 stemmen waren uitgebracht. De heer G. van Eyk verkreeg 191 stemmen. Naar „Het Huisgezin" verneemt, is onze landgenoot, pater F. ter Haar pre fect der Schola Major te Rome, benoemd tot consultor-generaal van pater Murray, generaal van de congregatie der Redemp toristen. Pater Ter Haar is de opvolger van kar dinaal Van Rossum. Ten overstaan van den notaris Kaempff werd gisteren te Zwolle verleden de akte van oprichting der Naamlooze Vennoot schap „Electriciteitsfabriek IJsselceritrale". Comparanten waren de burgemeesters van Deventer, Zutfen en Zwolle met cle secre tarissen dier gemeenten .'s vertegenwoordi gers hunner gemeenten. De Koninklijke bewilliging op de statuten zal nu spoecig worden aangevraagd. De gewone audiëntie van den minister van binnenlandsche zaken zal op Zaterdag 16 dezer niefc plaats hebben. 'ALKEMADE. De Raad zal vergaderen. Maandag IS Dec. a.s., des morgens te ne gen uren. Agenda: Benoeming gem.-opzich ter; veizoekschrift onderwijzer om trak- tementsyerhoogiDg; aanvrage M. van Tol in huur lanc1 te Huigsloot; contract Haar lemmermeerpolder opslagplaats te Huig- sloot; lapport onderzoek electrische ver lichting; deelneming aan het drinkwater comité. HAARLEMMERMEER. Tot ouderling in de Geref. Kerk nan den Sloterweg is ge kozen de heer P. Hoogvliet en tot diaken de heer K. Treur, die beiden hun benoe ming hebben aanvaard. Een zoontje van den arbeider S., aan den Sloterweg, trok in een onbewaakt oogenblik een pot met kokende koffie van dé tafel. De kleine kreeg ongeveer den ge- heelen inhoud over zich heen en kreeg ern stige brandwonden aan zijn handen, armen en aan zijn geheel© lich'aam. De toestand van het jongetje is van dien aard, dab hijf ter verpleging naar een ziekenhuis is over gebracht. EATWIJK-AAN-ZEE Met het o0g op het gebrek aan zitplaatsen in heb kerkge bouw der Ned.-Herv. Gem. zullen vóór de a.s. verhuring een zestigtal plaatsen wor den bijgemaakt. Daartoe zijn eenjge ban ken nabij den hoofdingang verlengd, ter wijl tusschen elk der vier blcikken banken, die van heb middelpad naar den toren op- loopen, eon bank zal worden ingevoegd. Alle vaartuigen onzer vloot zijn van de vissche/ïj teruggekeerd en het is dus weer „behouden teelt". Sommige loggers maak ten ee.i hooge besomming dit jaar, doch over hes geheel zijn de uitkomsten der ha- ringvisseherij dit jaar niet schitterend te noemen; vcoral met de bommen zijn de re- sultatan gering geweest, ook doordat deze vaartuigen zoo'n schade aan de vleet heb ben opgeloopen tijdens de laatste stormen. LEIDERDORP. Gisteravond hield de ijsclub LeiderdorpZoeterwoude ten huize van den heer Ramaker haar jaarvergade ring. De voorzitter, de heer A. Parmcntier, opende met een woord van welkom de bij eenkomst, die door slechts elf leden werd bijgewoond. Bij afwezigheid van den secre taris, den heer Jan de Graaf, werden de notulen der vorige vergadering gelezen door -den heer J. Rijnsburger en onveran derd vastgesteld. Ingekomen stukken waren er niet; alleen deelde de Voorzitter mede, dat één lid van de club had bedankt en dat er één was toegetreden. De rekening van den penningmeester werd in handen gesteld van een commissie van onderzoek, bestaande uit de heeren Ver- kleij en Stadhouder, laatstgenoemde bracht rapport uit en werd de rekening met alge meen© stemmen goedgekeurd; het batig saldo bedraagt ruim f 1000. Met het oog op dib saldo zal geen contributie worden geheven, tenzij het bestuur dit ncodig acht. Hierna had de benoeming plaats van^twea bestuursleden. De aftredende voorzitter werd bij acclamatie herbenoemd. In de vacature-dr. E. W. de Flines werd, na ver schillende stemmingen, bij het lot benoemd de heer M. Kramer, die verklaarde zich de keuze te laten welgevallen. Mede bij accla matie werden als baan-commissarissen her benoemd de heeren P. de Graaf en F. Knaap. Vervolgens werd besproken om het perso neel tegen ongevallen te verzekeren. Het resultaat was, dat het bestuur "deze zaak met den meesten ernst zou onderzoeken, waarna, zoo noodig, nogmaals een algemee- ne vergadering zal worden gehouden. De voorzitter bracht, bij de rondvraag, in herinnering, dat van de verschillende ge meentebesturen de gewone bijdragen niet zij-i govraagd, omdat in het afgeloopen jaar de Club niet werkzaam is geweest. De heer Stadhouder vroeg nog of het niet mogelijk zoude zijn maatregelen te beramen om een betere opkomst te verkrijgen van de leden bij de algemeene vergaderingen. Niemand kan hierop een voldoend ant woord geven. De afdeeling-„Patrimonium'* vierde gisteravond, in het gebouw „Irene," met groote opgewektheid haar jaarfeest, door het houden van voordrachten, enz. NOORDWIJKERHOUT. Gisteravond vergaderde in Café „Vlasoven" voor den laatsten keer aë Tuinders-bond,, Ona Be lang". Genoemde Bond is thans opgeheven en door een anderen vervangen, welke „Eensgezindheid" heeten zal. Ons Belang"- had in kas ruim f 13. Dit bedrag werd on der de aanwezigen verdeeld. In het lokaal van de Wed. Van Den zen was gisteravond ccn groot aantal be langstellenden bijeen, ten eindo tc luiste ren naar twee E-prekers uit ïïillegom. Het doel was een onderafdeeling op te richten van het Kruisverbond, welke dan ook tot stand kwam en waarbij zich ruim vijftig le den aansloten. De loden van het Kruisverbond verbin den zich tot afschaffing van alcoholische dranken. Het gebruik un bier is echter toegestaan. NOORDWIJK. De Raad -vergadert a, s. Vrijdagmorgen. Behandeld zal o. a. worden aankoop brandspuit; uitbreiding politie; ad'vies van mr. J. A. Loeff in zake proce- duro-„Huis ter Duin" (palenkwestie, on derdeel der strandkwestie). Gisteravond hield de afd. Noordwijife van het H. B.-G. een goed bezochte verga dering in café „Flora" van den heer P. H. v. d. Vcort. De bijeenlkomst werd ge opend en geleid door den voorzitter^ den heer G. J. G. van Parijs. In zijn openingswoord zeide de voorzitter,- dat deze vergadering zoo goed als zeker de laatste in 1911 zial zijn. Hij wenschte o.p den „Oudejaarsavond" van de Noord- wijksche H B.-G.-afdeeling een terugblik te werpen op 1911. Spr. memoreerde hoe op initiatief van II. B.-G. een Raiffeisen- 3) En één van de vrouwen, die het eerst het vertrek waren binnengedrongen, verklaar de met de meeste beslistheid, dat zij héél even in den spiegel een schaduw als van een doodshoofd had gezien en daarover heen een rooden schemerschijn. Een veel zeggend feit is het ook, dat in dienzelfden nacht, nagenoeg op hetzelfde uur, een som bere stoet het kasteel naderde, die het lijk van den kasteelheer ter bijzetting in het familiegraf aanbracht; in denzelfden nacht dus, dat het dijk van den in den veldslag gevallen graaf von Wetterau naar het kas teel werd vervoerd, stierf de Gravin een plotselingen, onverklaarbaren dood... vóór den spiegel van Donna Lucretia. Wat de Gravin in den spiegel heeft ge zien, bleef een raadsel maar, helaas, er vielen nog meer slachtoffers. Want met rouw zien wij terug op een rij van familie leden en vrienden, dien hun nieuwsgierig heid niet vermochten te overwinnen, die het onzekere raadsel wilden en zouden op lossen en daarom in den Oudejaarsnacht de sombere vertrekken binnengingen, den spie gel van Donna Lucretia beschouwden en... hun -roekeloosheid moesten boeten. De meesten van hen vond men op de plaats dood liggen, gedood door een ontzettenden schrik, zooals de geneesheer uitmaakte; twee hunner, die levend weer uit de kamer kwamen, spraken geen woord over wat zij hadden gezien, en werden vóór den volgen den Oudejaarsnacht begraven; andere wa ren volslagen krankzinnig geworden. Twin tig jaren geleden was het mijn tante, papa's zuster, die men waanzinnig uit de vertrek ken moest dragen en die heden nog in een gesticht haar ongelukkig leven voortsleept. En nog geen vijf jaren is het geleden, zoo- alfl ik je reeds zeide, dat de verloofde van mijn armen broeder den dood vond. Had ik ongelijk, toen ik sprak van den met vloek beladen spiegel van Donna Lucretia V' De vraag van mevrouw von Bergen bleef geruimen tijd onbeantwoord. Graaf von Wetterau bleef verscholen achter zijn dag bladen en Ruth zat met ernstig gelaat, on beweeglijk, den blik op het knetterende vuur in den haard gericht. Dan sprong zij plotseling op. „En gij gelooft daar werkelijk aan?" riep zij met krachtige stem uit-, bleek nog en aangedaan door het verschrikkelijke ver haal. „Maar, Rutli..." zeide mcYrouw von Ber gen met gefronst voorhoofd en heftig ver ontwaardigd: „Hoe kunt gij die vraag nu nog doen?" De Graaf vouwde zijn krant ineen. „Mijn lieve Ruth," zeide hij kalm, „wat valt er anders te doen tegenover de feiten? Deze vallen toch niet te loochenen „Maar dat- is onmogelijk," viel Ruth uit, terwijl het rood haar gelaat weer kleurde en haar oogen haar groote innerlijke opwin ding verrieden. „Dat- is onmogelijk I Hoe kan een spiegel, een ding, door menschen- handen gemaakt, de eigenschap bezitten van zoo verschrikkelijke dingen te bewer ken, dat menschen er door gedood wor den?" „Er rust een vloek op," mompelde me vrouw von Bergen zacht. „De vloek van Donna Lucretia." „Een vloek? Maar waarom heeft dié vloek dan Donna Beatrice geen schade ge daan, die tcch den spiegel steeds bij zich had; die er niet van wilde scheiden?" „Weet gij, dat zij er geen schade van on dervonden-heeft? Zij moet een in zichzelf gekeerde vrouw -zijn geweest, met een som bere inborst, verdiept in mystieke droo- merijen." „Weet gij, wat dat voor droomerijen ge weest zijn? Het kan evengoed een verlan gen naar haar zonnig vaderland zijn ge weest," zeide Ruth medelijdend. „Waarom zou zij den spiegel zoo in eere hebben ge houden, zoo niet-, omdat het een geschenk van haar geliefde meesteres en een herin nering aan haar vaderland was?" „Misschien waren het geheime krachten, welke haar aan dien spiegel bonden," zeide mevrouw von Bergen. Ruth sloeg van verbazing de handen in elkaar. „Maar, Sophie I" riep zij uit. „Meent ge dat in ernst? Hoe is het toch mogelijk? Hoe kan iemand van ontwikkeling als gij in on zen tijd toch nog aan dergelijke zaken ge loof hechten?" Nu stond de Graaf op. Hij Tekte zijn breedo reuzengestalte uit en zeide met nadruk: „Ge hebt gelijk, Ruth*. Hoe kan men aan zulke zaken geloof slaan? En toch, kleine Ruth, toch moet ik er geloof aan slaan, zoo lang het raadsel niet is opgelost. En dat is het voorloopig nog niet. Het feit, dat er menschen als slachoffers gevallen zijn, staat vast; maar waarom en waardoor zij gedood of waanzinnig werden en wat zij in den spiegel hebben gezien, is een onopgelost raadsel." „Maar heeft dan niemand bij helderen dag den spiegel onderzocht en een onder zoek ingesteld?" vroeg Ruth, hoofdschud dend. „Zeker wel, ik bijvoorbeeld," antwoord de de Graaf zeer rustig. „Maar hoe dikwijls en hoe lang ik ook in den spiegel heb ge keken, ik heb er niet anders in kunnen zien dan mijn eigen physionomie, verbreed. Nog méér: Ik ben zonder dat iemand iets daarvan is te weten gekomen in een Oudejaarnacht in de oude vertrekken ge weest..." „Gij, vader?" viel mevrouw von Bergen haar vader met een kreet van schrik in de rede. „Ja ik, Sophie. Ik had daar vroeger nooit aan gedacht, maar na dat laatste schrikke lijke geval wilde ik mijzelf toch ook over tuigen. Ik ben een oud man; wat yoor waarde ligt nog in het kort leven, dat ik voor mij heb?" „En?" vroeg Ruth in groote spanning. ,,Niet9. Ik heb ook in den Oudejaarsnacht niets anders in den spiegel kunnen zien dan mijn eigen beeld. En ik ben even wijs terug gekomen, als ik er heen was gegaan." „Zoo." Ruth haalde diep adem. „Waarom heeft men dan den spiegel niet verbrand, stukgeslagen, vernietigd?" „Omdat het testament der gravin Bea trice dat verbiedt, mejuffrouw." Ruth sloeg ongeduldig de handen in elkaar. „Ik begrijp dat niet," zeide zij onbevre-. digd. „Ik begrijp niet, hoe men met zoo iets nu al eeuwen lang genoegen neemt." De oude Graaf moest onwillekeurig glim lachen. „Zeg liever: ik begrijp niet, hoe men zoo iets telkens weer roekeloos op de proef stelde. Heb is een somber noodlot." „Somber noodlot? Ik geloof niet aan een somber noodlot, heelemaal niet aan een noodlot. Ik kan natuurlijk niet zeg gen, wie of wat daar in en door den spiegel zijn spel speelt, maar het is de plicht vari verstandige menschen, dat raadsel op te lossen. Hce kan men toch zulk een onver antwoordelijk bijgeloof koesteren en daar aan steeds maar meer offers brengen als aan een nieuwen Moloch. Staat er niet in de Schrift, dat zonder den wil des Heeren geen haar op iemands hoofd gekrenkb wordt? En dan zou het mogelijk en voor Christenen aannemelijk zijn, dat door een „somber jioodlot", door een menschenvloex op een nienschlenwerk kostbare menschen- levens verjoren gaan. Ik geloof daar nieta van." „Ruth, gij spreekt. Godslasterlijke tanll" riep mevrouw von Bergen. „Ik? Neen gij. Doordat gij zulk eéii schandelijk bijgeloof koestert!" „Dat gaat te ver," zeide Sophie met tra nen in de oogen. „Een jong, onervaren meisje, zooals gij, zijt niet bevoegd, te spreken over het donkerste blad in do kroniek van ons geslacht." (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 1