N*. 15502 Zaterdag 9 December. A" 1911. feze gourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit VIER Bladen. Derde Blad. FEUILLETON. Valsche en ware liefde. PKIJS DER AJJVERTENTIEN: Van 16 regals ƒ1.05. Iedere regel meer ƒ0.171. Qrootere letten naar plaiternimte. - Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oents contantj elk tiental woorden meer 10 Oenta. - Voor het incaaseeren wordt 0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oent»; per 3 maanden 1.10. Bniten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn 1.30. Franco per post 1.65. Leiden, 9 December. Dr. C. Dorsman Czn., assistent bij het Hooger Onderwijs en leeraar bij het genootschap „M. S. G." alhier, is bij stem ming benoemd tot directeur der Levensver zekering-Maatschappij, opgericht door het Nederlancïsch Onder w.jizers-Genootschap, Amsterdam. Beroepen is bij de Ned.-Herv. Gem. te Heem liet (Z.-H.) de heer A. Priester, cand. te Leiden. Door de directie der centrale maga zijnen van kléeding en uitrusting is te Am sterdam aanbesteed de levering van voor werpen van kleeding- en uitrusting, gpede- renvoor den hospitaal dienst, velduitrus- itingstukken en nachtleger voor gehuwden, .(beddelakens). Het laagst werd o. a. inge schreven voor sabelkwasten door Gebrs. Van dei* Kloot Meyburg, te Oudshoom, voor 60 ets. per stukwollen dekens firma J. Scheltema-, te Leiden voor f 4.50 per stuk. Naar men ons meedeelt, is de kunst schilder P. G. Maan, alhier ter stede, aan gesteld bij de Kon. Ned. Faba\ van Gouden en Zilverwerken der firma J. M. van Kem pen en Zonen, te Yoorschoten. De Eerste Kamer gaat heden na af loop. der afdeelingswerkzaamheden zonder meer in openbare vergadering bijeen te ko men, uiteen tot Kerstmis, wanneer zij weer bijeenkomt ter behandeling van de Indische hegrootmg 1912 en verder gereed zijnde on derwerpen. Het weekblad Sint-Bavo" deelt .mede, 'dat op verzo.ek van Z. D. H. den Bisschop van Haarlem de Congregatie der Riten heeft toegestaan dat" in het Bisdom Haar lem' voort aan op den 3den Zondag na Drie koningen het feest zal worden gevierd van de H. Familie. Op dien dag zal dus de H. Mis gelezen worden die voor het genoemde Feest is vastgesteld, terwijl de priesters ook de ge ltijden van dat Feest zullen bidden. Ingevolge de bepalingen van Z. H. den (Paus, betreffende.de Feestdagen, is ook in het Bisdom van Haarlem op den 2den Kerstdag de verplichting van Zondagvie ring en Mishooren opgeheven. Mén is dus niet meer onder zonde ver plicht op dien dag ter kerk te gaan. Toch worden de geloovigen dringend aange spoord, ook den 2den Kerstdag zoo god vruchtig mogelijk door te brengen en zoo veel mogelijk de H. Mis en andere gods dienstoefeningen bij te wonen. („St.-Bavo.") De bij het 4de reg. inf. benoemde ka pitein C. J. Bruyn is bestemd voor het 1ste bataljon van het korps te Delft in garni zoen. - - Te Bloemendaal is plotseling overleden, *74 jaar oud, jhr. W. Ph. Barnaart, gep. luitenant-kolonel der artillerie. Naar ,,De Tijd" verneemt, is pater dr. J. Drehmanns hoogleeraar in de theolo gie in het klooster der paters Redemptoris ten te Wittem benoemd tot secretaris van kardinaal Van Rossum. Dr. Drehmanns vertrekt Dinsdag naar Rome. De minister van Oorlog lieeft het voor nemen om l Januari a.. s. het algemeen .de pot van discipline te Vlissingen op te heffen. De heer W. A. J. van de Kamp te Haarlem, heeft bij den Raad ingediend een voorstel om zich in begh. _»1 bereid te ver klaren den heer H. J. F. A. A. M. van Goor, indien deze vóór 1 Maart 1912 op verzoek eervol ontslag zal hebben verkregen als commissaris van politie, deze boven het hém toekomende pensioen een toelage te vérleenen, tot eèn bedrag, gelijkstaande met 2/3 van zijn pensioengrondslag. B. en Ws. geven den Raad in overweging bedoeld voorstel niet aan' te nemen. B. Ws.' stellen den ltaad tevens voor af te schaffen de betrekkingen van stads- aanplakker en stadsomroeper en den te gen woordigen titularis voor een pachtsom van f 100 per jaar te verpachten het recht van aanplakken op 7 zuilen en 4 aanplak borden. De kommies der 2de klasse J. B. Over- goor, te Rotterdam, is benoemd tot deur waarder der directe belastingen voor de ge meenten Nieuwkoop, Nieuwveen, Zevenhoven en Ter Aar. Men meldt ong uit Amsterdam: Eèn algemeen bekende 'en geachte persoonlijk heid, vooral in financie-ele kringen, mr. F. S. van Nierop zal 20 December a.s. her denken, dat hij voor veertig jaar d. i. sedert de oprichting, optrad als directeur der Amsterdamsche Bank. Namens het personeel van deze bankin stelling zal den jubilaris op dien dag een bronzen plaquette met zijn beeltenis wor den overhandigd. BODEGRAVEN. Terwijl de melkboer v. V., in zijn winkel eenig werk verrichtte, zakte, hij in elkander en was dood. BENTHUIZEN. Tot kerkvoogd bij de Ned.-Herv.. Gem. is.-herkozen do heer J. Boogaards en tot notabel de heer-P. van der Eijk, terwijl in plaats van den heer J. van Dorp, die de gemeente gaat verlaten, tot notabel werd gekozen de heer S. v. d. Berg, die echter bedankte. HAARLEMMERMEER. Gezeten met zijn vrouw in een tibury reed de landbou wer D. D., te Nieuw-Vennep, den Venne- perweg af, toen het paard schrikte voor een passeerenden bietenwagen. Hierdoor ge raakte het voertuig van' den kant in den tocht. D. had uit het rijtuig weten te sprin gen en het paard gegrepen. Hierdoor werd groot er onheil voorkomen, Zijn vrouw, die de reis omlaag meemaakte, kwam weer be houden op den wail, zoodat, wonder genoeg, bet ongeval met eenige beschadiging van het rij-tuig en een lichte kneuzing \an D. afliep. Naar aanleiding van het besluit van den Raad van Aalsmeer, om met April a. s. de kinderen uit Haarlemmermeer op de ge meenteschool te weigeren, hebben verschei dene ouders van schoolgaande kinderen be sloten te trachten te verkrijgen, dat Haar lemmermeer een school sticht tegenover Aalsmeer. Wij1 vernemen, dat een desbetref fend adres door de betrokken ouders aan den Raad onzer gemeente is verzonden. Het adres draagt de handteekeningen van een 40-tal ouders, die met elkaar ruim een 70-tal kinderen zullen kunnen zenden naar de door hen gevraagde school., HAZERSWOUDE. De „Harmonie" gaf haar eerste uitvoering in dit seizoen en mag met voldoening pp dien avond terug zien. De stukken wérden tot groot genoegen van het aandachtig publiek uitgevoerd ek de voordrachten van de heeren Hellmann en Van Leeuwen vielen zeer in den smaak. Ook de pianist, de HeerVan Willigen kweet zich uitmuntend van zijn taak en gaarne had het kunstlievend gehoor daarvan nog wat meex, genoten. De orde was voorbeel dig. In de Ned.-Herv. Re ilk hield ds. Lim burg, van Uithoorn, een Unierede ten voor. deele van het Christelijke Onderwijs. De spreker knoopte zijn rede vast aan de woor den-: i,Gij -vaders, verwdkt uw kinderen niet tot toornv maar voedt Aren op in de leer en de vermaning dea Heeren." De collecte tot leniging, van den nood, door den storm veroorzaakt, heeft in deze gemeente opgebracht f 46.61. LEIDERDORP. De heer A. van Leeu wen heeft het ambt van ouderling en de heer S. van 't Riet dat van diaken der Gereformeerde Kérk niet aangenomen. Het bestuur van den Zijllaan- en Meije. poldór heeft deri omslag over 1911 vastge steld op f 5.50 per hectare. LISSE. Gisteravond vergaderde de afd. Lisae van het Hollandsch Bloembollen kweekers-Genootschap in het öafé van den héér Ruigrok van der Wem. Als nieuwe leden werden aangenomen do heeren II. Slootbeek, G. Weyors en P. Fe- léua. Den heer J. -Th. Ruigrok van der Wer- ve, eender- oprichters 'en eerste penning meester dezer afdeèling, die onlangs uit zijn zalk'en.is getreden, werd op voorstel van heb bestuur bij acclamatie ,het eere-iidmaat- schap van de Vereeniging aangeboden Hierna kwam aan del orde een bespre king van .de prijzen der krokussen voor het volgend handelsseizoen. 'Het doel van deze besprekingen is, een ev^ntueele plotsehngo daling der. prijzen in -het' volgende jaav zoo mogelijk, tegen te gaan; het gevolg, dat men de prijzen bepaalde voor soort- gele krokussen, alsook de maten. Van de 2S aanwezige krokussenlkweekers warm »t 22, die zich voorloopig met deze maten en prijzen konden vereenigen. Deze prijzen zullen in overweging worden gegeven aan den Bond van Bloembollenhandelaren met het verzoek te willen berichten cf deze aannemelijk zijn. Het invullen der prijs lijst voor 1911 werd wegens het vergevor derde uur uitgesteld tot een volgende ver gadering. Daarna ging men over tot een verloting van kamerplanten. Onlangs zoo meldden wij reeds, werd er dooi' eenige werklieden ter plaatse, waar in vroeger, dagen de R.-K. begraafplaats is geweest, een doodkist gevonden, waarin een mensehengeraamt-e. Nadat men een en an der daar eenige dagan had laten staan, bleek het op zekeren morgen te zijn ver dwenen. Gestolen heette het toen. Nader blijikt, dat iemand, omdat het van overheidswege- niet werd opgeruimd en de werklieden had den getracht het te vorkoopen, er zich aan heeft geërgerd en deze het 's nachts heeft verwijderd en een betere plaats gegeven. NOORDWIJKERHOUT. Tot secretaris, kerkvoogd bij de Ned.-Herv. Gem. ia her benoemd de heer W. J. Guldemond., RIJNSBURG. Gisteravond vergaderde de afd. Rijnsburg der Algeni. Vereen, v. Bloem, hollenoultuur bij den heer II. Ccster. De op komst was tamelijk groot. Do Voorzitter, do heer A'. de Mooy Jr., opende de bijeenkomst met een kort woord van. welkom', waarna door den secretaris, den. hepr S. Schoneveld, de notulen werden gelezen, die onveranderd. werden goedge keurd. Als nieuwe leden weiden aangenomen do heeren A. den Hoyer, .T. v. d. Eykcl Gz-, J. Zandbergen Wz.. C. Zandbergen Wz. en Kr. Tavenicr. Als lid.leerLing werden aange nomen do heören O. v- d. Vijver .Jacz-, A. H. de Mooy en A. Hogcwoning Hz. Punt van behandeling: Beschrijvingsbrief. Deze beschrijvingsbrief voor de a.s. ol- gein'. vergadering werd door den secretaris in zijn. geheel voorgelezen. "Het voorstel van, het hoofdbestuur, om door" perkbeplanting, vooral in Frankrijk, de tulpen meer populair te maken in streken, wgar deze nog niet algemeen bekend zijn, vond algemeen bijval. Besloten werd het voorstel van de afd. Heemskerk te steunen: aankoop van min derwaardige tulpen ter vernietiging. Candidaat voor het hoofdbestuur werden gesteld de heeren L. H. Koolhoven, to Bloc- toiendaal, én W. G. Dfroog, te Haarlem. Tot afgevaardigde werd gekozen de hoer P. Glasbergen. Ofschoon vele leden oen plaats., vervanger wilden benoemen, vond het bestuur dit niet wonsohdijk. Ten slotte werd oen .verloting gehouden van èenige luxe-voorworpën en landbouwge- roedsohappen. SASSENHEIM. In de gisteravond ge houden vergadering van kantoor- en han delsbedienden alhier iV o. a. een commissie van de afd. onderwijs benoemd, bestaande uit de heeren Gerard C. Kornmann, J. Juf- fennans en E. TV. Pera. Verder werd be sloten dón cursus voorloopig te houden in een der zalen van „Het Bruine Paard." De deelneming voor boekhouden was buiten verwachting groot, waarom de leerlingen in drié groepen zijn verdeeld. "Woensdag a. s. zullen de lessen beginnen. TER.AAR. Dit. jaar zijn blijkens oen rap port, door den kassier-boekhouder van de AuguJrkonveiling uitgebracht, bij die .Ver- eeniging aangevoerd42,065 halve II.L, augurkenals fijn 2656 manden; fijn bas terd 1412; basterd 3158; grof I, 24,230; grof II 690; groot grof 10,181; groot grof II 385. en stek .5013. In 1910 bedroeg £le aanvoeir: 24,167 manden, dit-ja-ar 17,898 meer. Vijftig veilingen zijn gehouden. Do opbrengst der verkochte augurken bedroeg f 128,335.20 en in 1910 f 53,542.25, alzoo f 74,792.95 meer. Aan do .tuinders is betaald f 120,703.62. Op den Ssten Aug. had de grootste aanvoer plaats:. 2750 manden, opbrengst f 8880. Ver moedelijk batig saldo f 4931.11. Waair- schijnlijk zal 33/i pCt. aan «de tuinders kun nen worden terugbetaald. Tot leden der cind- oominissie werden benoemd de heeren: A. v. d Jagt; S. van.Zwieben Jzn. en P- Esveld. .Wegens ziekte van den secretaris der Yer- eeniging is het uitbrengen van een verslag achterwege gebleven. .Door de vergadering werd het bestuur gemachtigd in het belang der .Vereeniging handelend op te treden ract betrekking tot de plannen ter verkrijging van een spoorlijn. Vérder werden aan den Voorzitter afgegeven 40,000 stekpotjes, welke nog kunnen worden nabesteld. VALKENBURG. Vooi' velen in onze ge meente was liet een feestavo&d, toen de Har monie haar vijftiende uitvoering gaf. Bené.:; den, de zaal, alsook liet'zoogenaamde „schcL' linkje", waren goed bezet. Even zeven uur weerklouk het „WilhoL mus", ten teek en van begin. Daarna volgden een Marsch, oen Ouvcr-: iiire,' enz tot een tiental nummers. Voor aam, vulling, alsmede 'ter afwisseling, werden en. kcle komische voordrachten gehouden, een paar toonee 1 stukjes opgevoerd eu oen twee. stemmig lied: „Aan mijn Vaderland', ge zongen. „Voor elk wat wils," zou van toe par sing zijn, ware het niet, dat de muziek liet glanspunt van den avond vormde, die goed geslaagd- mag heeten. Allen,. die tot het be haalde "succes een steentje bijdroegen, mogen., er -met voldoening op terugzien. VOORHOUT. Door de werklieden vereeni ging „Plicht en Recht" werd gisteravond de vergadering gehouden, in verband met* de door die Vereeniging. aan de patrcom verzonden- circulaire-, waarin deze tot bij woning dezer vergadering waren uitgenco-; digd. Het doel was, met de patroons t» bespreken, in hoeverre zij genegen zouden zijn tot een tijdelijke loonsverhoogiug of toeslag op liet loon, met het oog op da dure tijden over te gaan. De bijeenkomst werd door slechts dén patroon bezocht voor welke welwillendheid! de Voorzitter, de heer Van Werkhoven, d - zen, den heer C. C'olijn, in zijn openings woord dank. bracht. De Veorz. vond deze slechte opkomst te be treuren eu kon de roden niet gissen waar om men de gegronde klacht van den werkt man niet hooren wilde. Van loonsverhoo-r ging was direct nog geen sprake geweest; ook andere mddelen zouden door hen dank baar aanvaard worden, en het hooren daar over van verschillende patroons, had tot gunstige resultaten kunnen le/dm. Hi| hoopte echter toch op vruchten van de be- eprekingen, die publiciteit genoeg zouclcn verkrijgen. De heer Van der Zon besprak de duurte, noemde verschillende groote publieke 7 lichamen, als llijk, provincie, enz., dia reeds voorgaan, en kon daarbij ook ver scheidene particulieren noemen. Uit een eu. ander \oncl hij, dat bleek, dat toeslag 1100- dig is; hij zei, dat het loon te 'laag is. De Voorzitter bracht hulde aan den heer Van der Laan, die reeds ter vergadering van Bloembollencultuur een goecl woord deed in het belang van het streven der werklieden. Hij had daarom op grooter op komst gerekend. De heer Oolijn (voorzitter van Bloembol lencultuur) bevestigde dat, en verklaarde, dat hij alleen om deze vergadering niet», vooruit te loopen cle discussiën daarovec ontraden had, maar nu alleen als patroon hier aanwezig, gaat het moeilijk voor hem j uit naam van allen te spreken, daar elk het met zijn eigen personeel en op zijn wijze moet vinden. Wrijving van gedachte krijgt men niet op die manier. Hij voor zich wil nog wel zeggen, dat hij den werkman, die het meest presteert, ook het meest waar-- deert, en diens toeslag hooger zou deüken. De voorzitter noemde hierop voorbeelden uit de omgeving. De firma Veldhuizen van Zanten, hier, heeft het loon voor de win termaanden f 1 hooger gezet. Een andere patroon heeft zijn volk vrijheid gegeven bij een ander te gaan werken, cn dan f 2.50 van hem te genieten zonder er iets voor tai Slot) In Timm Webers hand beefde de lantaarn •n het licht viel op Eva's bleek gelaat. Even sloeg nu de ijlende weer zijn óogen op. „Ja-, mevrouw, u hebt er niets van gemerktf dat ik u dat sieraad in den zak liet glijden. 'Handigheid is geen tooverij." Nu was Grote weer op markten en plei nen, holde tusschen menschen door, stal hier iets, zei daar een grapje... totdat hij uitgeput in het stroo neerviel en na nog een laatste wilde opflikkering kon dokter Schol in us constatee-ren, dat de dood was ingetreden. Timm Weber blies zijn lantaarn uit. „LI kunt nu doen wat u wilt; ik heb hier niets meer te maken. Drie getuigen zijn wel voldoende, een vierde is niet noodig." Hij geleidde hen naar den weg en wees hen waar de naastbijgelegen politiepost waa. „Daar, bij die lantaarn, want ik vermoed, dat u hem zoo toch niet zal laten liggen." En met deze woorden was. Timm Weber reeds in de duisternis verdwenen. Reeds in de eerste dagen van Januari had de zitting plaats, waarin over de tegen Heiwig ingestelde aanklacht van moord zou worden beraadslaagd. Men had Heiwig natuurlijk den Oude jaarsavond reeds het bericht der goede wen ding in het onderzoek doen toekomen^ maar nu kwam de Nieuwjaarsdag als Zondag er tusschen en ten slotte moesten de drie ge tuigen worden gehoord, die de bekentenis van Frits Grote hadden aangehoord. Als onpartijdig getuige, die tevens uit het oog punt van een deskundige kon oovdeclen over het al of niet normale sterfgeval, trad Scholinus opWaldaii was de verdediger van-beklaagde, terwijl er toch eens een tijd was geweest, dat Eva een groote plaats in zijn leven had ingenomen. Daar het natuurlijk niet ondenkbaar was, dat Frits Gr^te om de een of andere reden in het laatste uur van 'rijn- leven hacl ge logen, was het van groot gewicht, dat men een duidelijk bewijs der waarheid van zijL woorden vond in een tamelijk waardeloos dasspeldje, dat nog op zijn halsdoek had gezeten en dat de initialen van den ver moorden majoor droeg en. zeker door den moordenaar was meegenomen, omdat het den schijn van echtheid droeg. Dit was voldoende om ook de rechters te overtuigen en nauelijks cluurde hun be raadslaging dan ook een kwartier, waarna hun besluit luidcle „In de strafzaak tegen den vroegeren bankdirecteur Ilelwig zal worden afgezien van het openbaar maken der openbare be handeling, daar de verdenking niet meer gemotiveerd is. De beklaagde zal niet meer worden vervolgd en het l*evel tot inhechte nisneming zal worden ingetrokken." Men had overwogen nf men niet. zou kun nen vaststellen, dat de onschuld van den beklaagde was bewezenmaar de meenin gen hierover hadden uiteengeloopen en ten slotte had men toch maar den bovenge- noemden vorm gekozen, daar hij, wien men als de dader moest aannemen, niet meer gehoord kon worclen. De rechter van instructie liet nu Holwig bij zich komen, om hem het besluit der rechters en tevens zijn vrijheid mede te deelen. Heiwig hoorde alles aan zonder een spier te vertrekken. „Dus kan ik werkelijk gaan, waarheen ik will" „Dat staat .u geheel vrij." „En wordt dan ook de vervolging der hankgeschiedenis opgeheven?" „Neen, dat gaat zijn gewonen gang. Het bevel tot inhechtenisneming blijft bestaan, maar de uitvoering mag nu niet geschie den, daar de Vereenigde Staten u alleen om dis moordverdenking hebben uitgele verd; wij dienen u dus den tijd te laten om naar Amerika terug te (këeren. Het is das onze taak u weer in handen te krïi- gen." „Een wedl«>op dus met twintig pas voor sprong. Hoeveel tijd geeft men mij V' Schneider haalde zijn schouders op. „De w.t geeft dat niet aan en men zal toen zeker niet van u verlangen, clat u dadelijk het eerst vertrekkende schip gebruikt. Ik zal veertien dagen met de vervolging wach ten." „En indien ik geen reisgeld hebl" De rechter zweeg en haalde nogmaals zijn schouders op. Hel wig boog. „Ik dank u, wij zullen elkaar wel niet terugzien. Is er nog iets af te spreken!" „Met mij niet, maar advooaat Waldau wacht buiten op u. Hij is curator in het faillissement en zou van u gaarne eenige inlichtingen ontvangen." Buiten liep Waldau inderdaad te wach ten. „Mijnheer Hólwig, gaarne z-ou ik van u een dienst vragen. In uw studeerkamer lig gen een massa zakenpapieren, die het best met uw hulp zouden kunnen worden na gekeken. Indien het u oonvenieert, zouden we dadelijk naar dó villa kunnen rijden. „Het is goed; ik heb immers tijd in over vloed." Hoewel het somber weer wras en cle uit gestorven villa uu niet bepaald een zeer vroolijken indruk maakte, sprak Heiwig, toen zij den voortuin doorliepen: „Het is toch wel een mooie bezitting. Mbschiert denkt u er zelf over haar te koopen, mijn heer Waldau?" Frank schudde beslist het hoofd. „Al lie ten mijn middelen het mij ook toe, clan nog zou ik dit huis toch nog liever in andere handen zien overgaan." Een kledk van Waldau ontving de beide heeren en voerde hen naar de werkkamer, waar door de centrale verwarming een aan. gename temperatuur heersc-hte. „Op enkele kleine bijzonderheden m is het precies als vroeger", dacht IleLvig. En na de papieren op de schrijftafel vluchtig te hebben doorgekeken, sprak hij: „Dat zal zeker verscheiden uurtjes in be slag nemen, en u zal uw tijd wel anders kunnen besteden; zou er iets tegen zijn om deze bezigheid aan mij alleen over te la ten? Stulkken van waarde zijn immers niefe meer aanwezig." „Ik heb er niets tegen. Maak u dus allei maar in orde; m n klerk is hier steeds in de nabijheid voor het geval u hulp noodig mocht hebben." Daarna verliet hij het vertrek, waarin Heiwig alleen achter bleef. De bankdirecteur begon met ijver de pa pieren te ordenen; hij maakte een lijst, waarop hij verschiller.de verklaringen aan bracht. Daarna nam hij een onbeschreven vei papier, waarop hij schreef: „Ik kom even afscheid van je nemen. Wees gelukkig in de toekomst en laat mij je de verzekering geven, clat ik mijn opgevat plan niet uitvoer om jouw leven te be vrij- clen van de schaduw van een misdadiger, want dan zou misschien mijn laatste daad nog een hinderpaal kunnen zijn voor hefc geluk van jou en dien ander. Ik <ja slechts mijzelf uit den weg, daar ik wel heb in-' gezien, dat ik niet de kracht zal bezitten een goed, nieuw leven te be ginncn." Heiwig onderteekencle het epistel met zijn naam en adresseerde het aan Eva. Eenige malen liep hij met grCote passen de kamer doör bleef een oogenbliik in de aangrenzende slaapkamer vertoeven, om dan plotseling vastberaden naar zijn schrijf bureau terug te keeren en uit een verbor gen vakje iets te voorschijn te halen. Later vond men directeur Ilelwig dood in zijn bureaustoel. Zoo was dus nu ook zelfs cle laatste hin derpaal tusschen Waldau en Eva uit dotf weg geruimd.

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 1