N*. 15BB4 Doiideida^ SO November® A0 1911. feze £ourant wordt dagelijks, met aitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit DRIE Bladen. Eerste Blad. Muziek. Uit de „Staatscourant". PRIJS DEB ADYERTENTIEN: Van 16 regels 1.06. Iedere regel meer (0.17J. Orootere letters naar plaatsruimte. - Kleine advertentiën van 30 woorden 10 Oents contant) elk tiental woorden meer 10 Oents. -Voor het InoasBeeren wordt f 0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Toot Lelden per week 9 Oents: per 3 maanden f 1.10. Bniten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd sijn 1.30. Franco per post1.65. LEIDSCH Wij hebben no^r^fa^fe^unimers voor radig van de I>ekend.^ra^^iitgave, en wel de nummers: 14, 16, 18, 19, gjf§Bg8E,36."$l. 33, 36, 87, 40, 41, 42, 43, 4-1, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 61 en 52. Het zou te veel ruimte vergen om den inhoud van al deze 25 stukken hier weer te geven. Wij stellen belangstellenden in de gelegenheid de collectie bij den portier in de vestibule na te slaan. Iedere aflevering kost tien Cents, zoo dat bij aanschaffing van alle 25 stuks men voor f 2.50 in het bezit komt van een groote oollectie muziek van allerlei genre. De muziek wordt alleen afgegeven aan onze abonnés, zoodat iavond in het „Leidsch Dagblad" een Bewijs van abonne mentschap wordt afgedrukt, waarop alleen de muziek wordt afgegeven. Leaden, 30 November. Heden herdacht de heer F. J. Libot, magazijn-bediende bij den heer H. E. v. d. Heyde, Nieuw straat, den dag dat hij voor 25 jaren als zoodanig in dienst trad. Hem werd hedenochtend door zijn pa troon met hartelijke toespraken een enve loppe overhandigd en namens zijn oollega's een buffet aangeboden. Verder kon hij dezen dag in zijn familie kring doorbrengen. Mej. W. H. Eorswagen leerares in solo-zang alhier, is benoemd tot directrice van de zangvereeniging „Harmonie'"-, te Bodegraven. Ter voorziening in de vacature, ont staan door het vertrek van ds. J. Domna naar Watergraafsmeer, is bij de Geref. Kerk alhier het volgende drietal ter beroe ping van een predikant opgemaakt: dr. Hoekstra, te 's-Hertogenlx>schds. Meys- ter, te Zegwaard; ds. Lindeboom, te Gor- kum. De Voorzatter der Volksbijeenkomsten had wel gelijk toen hij bij het openen der eörste bijeenkoïnsb zeide, dat het bestuur zich ten doel stelde „elk wat wils" te le veren. Deze tweede vergadering beoogde den liefhebbars van declamoeren, van voordragen hun avond te geven. Declamatie is niet meör zoo in de gunst als Vroeger, in de kringen waaruit de bezoekers der Volksbijeenkoim- sten komen heeft men er échter nog wel mee op. Dat bleek priinio uit de volle zaal, wei nig mindervol dan bij het oonoert, en se- cundo uit de aandacht, weertnedo de spre ker werd gevolgd. Do heer Jan G. van der Grijp is voor de Volksbijeenkomsten geen on bekende. Het bestuur wist dus wat het van hom mocht verwachten. Even aoht uren verscheen hij voor zijn talrijk „auditorium" deelde het bij wijze van inleiding méde, dat hij met ernst en kortswijl hefc van avond zcu bozig houden en, naar hij hoopte, aan genaam. Hij heeft zijn belofte op waardige wijze ingelost. Het talrijk en zeer verscheiden ge hoor heeft met gespannen aandacht den voor drager gevolgd, en na ieder stuk hartelijk toegejuicht. Het oen viel meer in den smaak dan hot ander en vooral het luimige pakte; m'aair vooral naar een stuk als „Een Nacht in 1870" werd met gespannen aandacht geluis terd. Een vers als liet „Lied van de Zee", waarmede werd begonnen, gaat dezen decla mator, die eigenlijk geen verzen zegt uit den nieuwsten tijd, een beetje boven de macht. Zijn genie ligt elders en vooral in het komische. Na de pauze hebben de aan wezigen dan ook van dit talent kunnen ge nieten en wat hartelijk gelachen, wat in onzen tijd, nu wo liefst zoo gewichtig en zoo ernstig doen, heusch niet zoo kwaad is. Zoo is deze tweede Vol ksbijeenkompt ook al weer goed geslaagd. Wat nummer drie nu weer zal brengen Te 's-Gravenhage is overleden de heer D. C. van Duysberg, oud-referendaris aan het departement van buitenlandscho zaken, aan welk departement hij meer dan 40 jaar werkzaam geweest is. De heer Duysberg was, na alle opvolgende rangen door loop en te heb ben in 1899 tot 'referendaris, tevens chef van de afdecling algemeen secretariaat be noemd. Toen de heer Duysberg in 1906 ontslag nam, heeft dc Koningin hem ter erkenning van zijn langdurige en trouwe diensten den lande bewezen, benoemd tot ridder in do Orde van den Nederlandschon Leeuw. De heer Duysberg was voorts officier van het Legioen van Eer; officier der orde van den Leeuw en de Zon van Perzië en ridder 4de klasse der orde van den Booden Adelaar van Pruisen. Behalve aan het departement had de over ledene zich dc Vriendschap en achting van velen in alle standen Van den niaatschap- •pelijlcen kring verworven. Wij ontvingen van de Zuiderzee-Ver- eeniging Secretaris mr. G. J. Pekelha ring te Amsterdam een vervolg op „De afsluiting en Drooglegging der Zuiderzee." Dit vervolg bevat in hoofdzaak het rap port der gewapend beton-commissie aan de Zuiderzee-Vereeniging, met teekeningen van de toepassing van gewapend beton bij de afsluiting der Zuiderzee, ^jfï^^^^msterda-meche raadszitting van de heer dr. W. Lulofs. in- .génieij^^^rdireoteur der gemeente-elec- ^trieite^^^tentot directeur van dezen tik van-gemeentedienst benoemd'. Volgens „De TeL" koestert men in des kundige kringen van den jongen directeur en diens veelomvattende kennis hooge verwachtingen ten opzichte van het bedrijf aan welks hoofd hij thans staat. Op 63-jarigen leeftijd is te '3-Grayen- hage overleden de gepensionneerde majoor der infanterie van het Nederlandsche leger H. W. van Wijk. B. en Ws. der gemeente Vlissingen stellen den gemeenteraad voor den her bouw van den afgebranden St.-Jacobstoren in gewapend beton op te dragen aan de naamlooze vennootschap „Beton-Maat- echappij" te 's-Gravenhage voor f 35,550 (dus niet aan den laagsten inschrijver bij de onlangs gehouden aanbesteding) en een subsidie aan te vragen aan het rijk voor de restauratie van de torenschacht. B. en Ws. zeggen o. a., dat zij bij het ma ken van plannen voor den herbouw over wogen hebben, dat het gewenscht is, den toren geheel in den ouden vorm te doen herrijzen. Immers de inwoners van de stad zijn aan dien toren gehecht; die toren had zes eeuwen lang storm en onweer getrot seerd en was gespaard gebleven bij het bombardement, toen zooveel schoons in de stad werd vernietigd. Maar B. en Ws. wensch'en voor den herbouw onbrandbaar materiaal te gebruiken. Zij dringen er op aan, den herbouw van de spits en van het inwendige geraamte van de torenschaeht te doen uitvoeren in gewapend beton, om de schacht sterk genoeg te maken om de spits van beton te dragen. Do heer N. A. C. Hinlopen, directeur van het postkantoor te Dordrecht, zal bin nenkort. dien dienst met pensioen verlaten. ALPHEN. In de Ned.-Herv. Kerk hield gisteravond Prof. dr. H. Yisscher, van Utrecht een rede over bet onderwerp: .,De Mesaiaansche verwachting der heidenen." BODEGRAVEN. Op zijn terugreis per tilbury van bier naar huis, had de landbou wer W. K., te Nieüwerbrug, het ongeluk een ander rijtuig aan te rijden en uit de tilbury op den weg te vallen, waardoor bij schedelbreuk kreeg. Zijn toe stand moet zorgwekkend zijn. BOSKOOP. Gisteravond gaf de dames- zangvereeniging onder leiding van den heer Th. Enderle, uit Leiden, haar eerste uit voering. Voor koorwerken begon de avond met drie koren van Iadassohn. en verder werken van Löwe, Mendelssohn, Haupt- mann enz. „La charité" van Róssing werd met sopraan-solo bijzonder mooi gedongen en evenzoo de a cappella-koren, waarin zoo prachtig toon werd gehouden. Verder werden er duetten en liederen ge zongen, die geaccompagneerd wei-den door den heer Th. Enderle. De koorwerken wer den .begeleid door den heer J. Kres. De beer Th. Enderle speelde het E-mol 1-con cert van Chopint waarbij de heer J. Zand bergen de orkestpartij rcor piano speelde eh in het tweede deel speelde de he_v Th. Enderle 'met den heer J. Kres variaties voor tweo piano's van Th. Gouvy. De heer Tb. Enderle behaalde met het E-moU-concert van Chopin een groot suc ces en ook met de Variaties van Gcuvy werd door beide pianisten' groote bijval geoogst. LISSE. Onlangs had het bestuur van den Ned. R.-K. Volksbond een besluit genomen om den kinderen van de leden een St.-Ni- oolaasfeest aan te bieden. Gisteren nu heeft dat feest plaats gehad in het Bondsgebouw. De kleinen hebben kostelijk genoten en waren zeer ingenomen met dit besluit. HAARLEMMERMEER. Ia de Ncd.- Herv. Kerk te Hoofddorp werd voor het eerst de verwarminginstallatïe in gebruik genomen. Door ds. Bax werd hieraan een kort toepasselijk woord gewijd, waarin bij, mede namens de kerkelijke gemeente, dank bracht aan het kerkbestuur, dat hiertoe het initiatief nam en niet rustte voordat alles in orde was gekomen. Voor de kerkgangers is het dan ook beslist een ver! tering. HILLEGOM. Gisteravond gaf de tooneel- vereeniging „Vondel" alhier, met mede werking van een paar dames, in café „Flora" een uitvoering voor de leden, wel ke tegen een matigen entréeprijs toeganke lijk gesteld was, om ook de mmder gegoe den in de gelegenheid te stellen van het kunstgenot, dat de vereeniging aanbiedt, te kunnen profiteeren. Opgevoerd werden „MensclTenhaafc en Berouw of Kinderlief de", tooneelspel in bedrijven. Dit tooneel- stuk -wekte door het natuurlijk spel alge- meenen bijvak Ook in het- kluchtspel „Ik wil Trouwen, of De Huwelijks-Advertentie", waren de hoofdrollen in goede handen, en het publiek toonde op ondubbelzinnige wijze zijn inge nomenheid door een luid herhaald applaus. Het slotnummer „Hanneske, de politieke Dronkaard met zijn vrouw," voorgedragen door den heer J. van Houten Jr. en mej. E. Philippi viel eveneens zeer in den smaak. Het moet ook thans worden erkend, dat de vereeniging „Vondel" bij allen een hoogst gunstigen indruk heeft achtergela ten, waartoe het spel der dames zeer veel heeft bijgedragen. Deze goed geslaagde uit voering, de eerste m dit seizoen, werd be sloten met een zeer gozellig bal dat velen tot laat in den nacht bijeen hield. NOORDWIJK. „Noordwijks Zangkoor^, dat vanwege hefc zoUiérsoizoen, hetwelk zich niet eigent voor uitvoeringen, in langen tijd niet van zich hooren deed, heeft gisteravond voor een goed bezette zaal van „Hof van Holland" oen uitvoering gegeven onder lei ding van (den Directeur, den lieer O- B. Duyster, die sinds jaren met modzameu ijver en onver fl au welen lust de leiding van dit di- lettantenkoor waarneemt, en gisteren niet voor de eerste maal bewees, dat hij voor zijn vaak moeilijke taak alleszins berekend is. Vóór do pauze bracht het koor ten ge- lioore Psalm 95, getoonzet door Mendelssohn- Dit stuk bleek goed ingestudeerd; het mocht dan ook een welverdiend applaus verwerven van het dankbare auditorium/De tenor cn do sopraan, die moeilijke solo's hadden in dit nummer, hadden vele goede momenten, Vooral de sopraan liad geen gemakkelijke taak, inaar zij kweet er zich goed van, zooals we trou wens van haar gewoon zijn. Ook werd vóór de pauze nog ton gehooro gebracht een sonate van G. F. Handel voor 2 violen (de hoeren C. B. Duyster Jr. en A. G. Boekwijt) en piano (de lieer Duyster Sr.) De aandaebtwaarmee.de zoal luisterde, en de bijvalsbetuigingen aan hét einde waren be wijzen, dat het goede spel op de juiste waar de geschat werd. De heer Duyster Jr., de ijverige en be- Jrwame piano-acoompagnateur van „Noord- wijlcs Zangkoor", is blijkbaar ook good ver trouwd mot de viool. Na de pauze zongen dfc leerlingen van de hoogere klassen der Zangschool, die onder leiding staat van den lieer C- B. Dimster, oenige liederen mee- Het mooht duidelijk blij ken, dat het zangonderwijs bij den direc teur van „N. Z." in .goeie handen is- Door dat het te voorzien is, dat vele leerlingen van do zangschool later leden zullen wxxrden van het Zangkoor, is de heer Duyster bezig, den grondslag te leggen van het succes, dat hij ongetwijfeld nog vele nialen met „N. Z." behalen zal. „Avondcantate" van Cath. van Rennes wend liefelijk gezongen dooi* kinder- en vrou wenkoor. Waarom uit den rijken sohat van echoone composities, dool- deze componiste ver- vaaidigd, niet ééns wat meer gekozen „Abendlied" (een dubbel kwairtetj van Fr. Abt was mom. 'fc Werd met stemming ten gehooro gebracht- Wo zullen alle liederen maar niet opnemen. Twee zaken stemlnen ons tot- nog niet volko men) vreugde. „N. Z." had deze maal slechts één „zwaar" stuk op het program'mia, on, 5 vfrn fde 9 zangnummers waren in de Hollandsche taal. 'b Zou o.i. zeer te loven zijn, als „N. Z." wat meer zijn kracht ging zoeken in kleinere stukken. Wo wagen het normaals, schuohter hierpp te wijzen, sinds we weten, dat vele loden ook liever kleinere nunfmertjes zouden instudceren. Na de pauze kregen we tusschen de zangnummertjes nog éénmaal een paar mooie muzieknummer^ es, door de reeds genoemde hooren ten gehoor© gebracht „Allegro Moderato" van Moszkowsky, én het Preislied uit de „Moistersingér" van Wag ner. Met „Lenteweelde" van Mendelssohn- Bairtholdy en „Liefdesboodschap" van Poohe, werd het welgeslaagde concert besloten. Her haaldelijk viel een hartelijk applaus den dilet tanten ten deel. Zoowel „Noordwijks Zang koor" als de toehoorders zullen over deze uitvoering tevreden zijn. Voor de stampvolle zaal van oafé „Het Fortuin" van den heer C. Gordijn, gaf de vanouds bekende tconeelclub „Utile Duloi" een weldadigheids uitvoering voor de immer noodlijdende kassen van de St.-Liduiua-izic- ken)vereeniging en de St -Jcrocnsleesbiblio- theek. Do héér J. v. E. opende den avond mét eenige coupletten, door hem zolven Ver vaardigd, waarin de vrede, de harmonie en de mistige rust van Noordwijk goprezen wer den. Do ironie, die in de werkelijk verdien stelijk samengestelde coupletten school, werd door het aandachtig auditorium blijkbaar goed gesnapt. Zooals het altijd gaat met toe passelijke liedéren, sloegen ook deze in. Do auteur, die ze zelf creëerde, heeft ér suc- oes mee behaald. Ook het. oud-lid, de lieer O. \y., die wodérom meespeelde, had couplet ten vervaardigd, die hij aan het slot ten gclioote bracht. Deze verhaalden, hoe de vlie ger Lütge dezen "nazom'er, allen herhaaldelijk hij den neus heeft gehad, doOr voor on na to bel-oven, dat hij vliegen zou, én ten slotte per team' naar hiet militaire vliegveld „vloog." Als de Leidcuaairs, die óók op 'do daken ver geefs naar Lütge hebben uitgezien, den lieer C. W. gehoord hadden, zouden ze hom zeker een «ovatie gebracht hebben Dat ook deze ooupletten insloegen, behoeft nauwelijks ge zegd. De hoofdschotel was het heken do blijspel: „Januö Tulp," dat goed gespeeld word- De trollen bleken goed bezet en 't samenspel kwam lieel good tot zijn recht. De eerwaarde adviseuir-regisseur, kapelaan Nielius, hoeft ei' blijk haaa- lieel wat werk aan gehad- De hoofdrollen werden goed vertolkt, terwijl do kleinere zóó gespeeld werden, dat liet. oen goed geheel werd. Aanhoudend en hartelijk is ér gelachen, vooral om den borbiiorsbediende Barend. De grime was goed verzorgd, door onzen dorpsgenoot den heer Van der Heij den. 't Was een goede gedachte o. i-, om een spaarzaam gebruik te maken van sohmink- De héér C- J.. L. v. d. Moor was aller tolk, toen hij in zijn kwaliteit van Voor zitter vau het St-Jeroensgilde, waarvan „Utile Dulci", St.-Indmna-Ver. en St-Jcroans- ieesbibliotheek onderaf deelingen zijn, ecu woord van hulde en dank sprak. De nog jeugdige lieer W. B. gaf in do kleine pauzes tusschen de bedrijven piano muziek cn aocompagneerde ook de oouplettcn. 't Is een genoeglijke avond geweest voor allen in de ruime zaal- NOORDWIJK ERHOUT Vanwege de muziekvereeniging „Echo der Duinen" werd Woensdagavond in Café „Hensbergcn" de eerste der drie Bioscoop-avonden gegeven. De zaal was uitstekend bezet. De projec ties waren alle duidelijk en de trilling was gering. Vooral de Passie-spelen vielen bijzonder in den smaak; heb publiek leefde met de vertooning mede, en volgde deze met aan dacht. De lieer v. Genne, uit Den Haag, ziet men hier gaarne. In oafe „De Zwaan" vergaderde Woensdagavond de R.-K. kiesvereeniging „Recht en Orde." Wegens het bedanken van den voorzitter, deii heer I. Pennings, werd d> vergade ring geleid door den heer L. M. van Noort. Een voorstel tot wijziging van.het regle ment lokte heel wat discussie uit en nam zéér veel tijd in beslag. Tot Voorzitter werd gekozen, de heer E. Oostdam, Hzn., die echter niet ter ver gadering aanwezig was. Als Bestuursleden werden herkozen de heeren P. Kerkvliet en N. C. van der Zalm, die beiden de benoeming aannamen. OUDSHOORN. De jaarvergadering van de ijsolub „De Rijnstreek" werd bijgewoond door een 19-tal leden en geleid door deu vioe-voorzitter, den heer M. C. Oppelaar, van Koudekerk, die mededeelde, dat de voorzitter, dr. Asman, ontslag had gen<>- men aLs zoodanig. De Voorzitter herdacht liet groote verlies, dat de IJsclub heeft ge leden door den dood van den heer 'i. J. van der Kloot Meyburg, die, hoewel hij nog maar kort lid van het bestuur was, getoond had te zijn een ijverig bestuurslid, die met groote nauwgezetheid zijn plicht ais pen- ningaïieester vervulde. Onder de ingekomen -stukken was een schrijven van dr. x-Vsman, waarin hij wegens vertrek naar Scheveniugen bedankt als be stuurslid, en afscheid neemt van zijn mede leden. De Voorzitter, in herinnering bren gend den grooten ijver, dien de heer Asman als bestuurslid aan den dag heeft gelegd, stelt namens het bestuur voor hem te l e- noemen tot eerelid, welk voorstel wordt aangenomen. Van den 'heer P. van Dijk Jr., te Aarlan derveen, en den heer J. R. Schouten, re Oudshoorn, is bericht gekomen, dat z!j de benoeming tot commissaris aannemen. Van de heeren H. Boer, te Koudekerk, en G. F. L. van Voorthuizen, te Oudshoorn, kwam de mededeeliug, dat zij voor ter- gelijke benoeming bedanken, terwijl de h<*er A. Wisman, te Wou brugge, bericht zond dat hij de benoeming voorwaardelijk aan nam. Uit de door den penningmeester iVn heeT O. Pannevis, overgelegde rekening en verantwoording over 1010/11 blijkt, dat het saldo brij den aanvang van den dienst was f 2777.27, dat aan rente werd bijgeschreven f 96.82, totaal f 2874.09 xAan verschillende kleine uitgaven werd betaald f 7.93, zoodat het saldo aan het einde van den dienst be droeg f 2866.16. De stukken worden in han den gesteld van een commissie, bestaande uit de heeren J. Oppelaar, te Koud rk J. Bulk, te Alphen; F Koppius, te Alphen; J. R. Schouten en M. C. Piek, beiden te Oudshoorn. Na onderzoek brengt de heer J. Oppelaar namens de commissie verslag uit en advi seert den penningmeester onder dankbe tuiging voor zijn goed gehouden beheer te ontlasten en de rekening en verantwoor ding goed te keuren. Het verslag van den seoretaris moest dit maal zeer beperkt zijn, omdat de IJsclub in het afgeloopen seizoen niet heeft ge werkt. Het werd mondeling uitgebracht. Tot bestuursleden werden herkozen voor^ Aarlanderveen de heer A. P. Tolkvoor Koudekerk de heer M. J. Oppelaar. Geko zen voor Oudshoorn in plaats van wijlen den heer H. J. van der Kloot Meyburg do heer H. H. van der Kloot Meyburg, en voor Woubrugge in plaats van dr. Asman de heer A. D. Huason Heenk. Hierna werden gekozen tob voorzitter de heer H. H. van der Kloot Meyburg, en tot penningmeester de heer O. Pannevis. Den nieuwgekozen voorzitter wordt ver zocht de vergadering verder te leiden, waaraan deze voldoet, nadat hij den waar- nemenden voorzitter heeft bedankt voor de hartelijke woorden, die hij heeft gesproken ter nagedachtenis van zijn overleden broe der. Besloten werd het uurloon te bepalen op 12 oent, en de jaarlijksche bijdrage der leden te innen zoodra de IJsclub met haar werkzaamheden begint. SASSENHEIM. Voor de afd. Sassehheim van den Bond voor Staatspensionneeri'ng heeft de Keer I. Visscher, van Leiden, i>e- liandeld: „Dwangverzekering of Staats- pensionneoring. Spreker begon na een kleine inleiding met er op te wijzen, hoe tragisch het- lot van ouden van dagen tegenwoordig is. Hij haalde daarbij aan, wat dr. Kuyper over dit punt h'eeft geschreven. Een leven van hard werken eindigt meestal met aanklop pen bij xArmenzorg. Hierna ging spr. over tot. de behandeling van h'et wetsontwerp-Talma, en wel van dé 3de loonklasse, inkomens van f 400f 600. Betaald wordt in die klasse 32 cents per week, wat door den werkgevcv moet wor den betaald. Deze mag evenwel de helft op den werknemer verhalen. De administratie eischt reeds bijna anderhalf millioen gulden. Toen behandelde spr. de verschillende ge vallen, waarbij pensioen zal worden genoten en hoeveel. Hij kwam tot de conclusie, dat het pensoen te laag, en de leeftijd, waarop het zal worden genoten, veelte hoog is. Het j's te hopen, dat dit wetsontwerp niet zal worden aangenomen, zei hij. De Bond van Staatepensionneering wit geen dwangverzekering, wil geen premie betaling, om den administratieven romp slomp te vermijden. Het geld moet er ko men naar een belasting naar draagkracht. De energie bij den werkman zal er niet door verslappen. Do werkman draagt, toch al genoeg bij in den vorm van indirecte belas ting, wat door cijfers werd aangetoond. De strijd voor het verkrijgen van Staats pensioen zal zwaar zijn, en daarom ried spr. aansluiting bij den Bond voor Staats pensionneeri'ng aan. Tob tijdelijk onderwijzer, ingaande l December aan de R.-K. Jongensschool, al hier, is benoemd de heer L. J. A. v. d. Vossen, thans te Den Helder. VALKENBURG. - Door het kiescollege der Herv. Kerk is gisteravond herbenoemd tot ouderling de heer G'. VarlcevisSer en tot diaken de heer J. Ouwersloot. WOUBRUGGE. Voor den nietverzeker- de bij den laatsten brand is hier een collecte gehouden door tweo vrienden, welke op bracht ongeveer f 135. Dit is nu eens me3- geloopen, maar zoo komt men er niet altijd af. Verzekering tegen brand blijft daarom aan te bevelen. In de Woensdag gehouden vergadering der Onderlingen Brandwaarborgmaatschap pij Woubrugge—Oudshoorn bracht de secre taris verslag uit. Het aantal verzekerden bedroeg 59 niet 68 polissen. In kas was op 1 November j.l. f 5091.06, en het verzekerde Iwdrag f 9025.9S, met een waarborgfonds van f 449.38. De aftredende bestuursleden de heeren G. van den Burg, G. Verduin, J. H. de Wit, L. S. van Wienngen cn W. J. van der Salni werden allen herkozen. Ter aanvulling der statuten zal 13 De cember a. s. weder een algemeeno verga dering gehouden worden. Bij Koninklijk besluit is toestemming verleend aan dèn heer T. P. Kleyn, burge meester der gemeente Woubrugge, om tot 1 December 1912 te Leiderdorp te wonen. ZOETERWOUDE. Herkozen is tot kerk voogd bij de Ned.-Herv. G°m. de heer Joh. de Wit en tót notabel de keer D. Schenke- veld. Bij kon. besluit is met 1 Dec, 1911 lo. aan den kapitein ter zee F. Bot. op zijn verzoek wegens langdurigen dienst, eervol ontslag uit den zeedienst vevleend met er kenning van het reoht op pensioen; 2o. zijn met dezelfden datuni bevorderd tot kapitein ter zee ö'e kapitein-luitenant) ter zee H. W. G. van Bleiswijk Ris en tot luitenant ter zee le kl. de luitenant "-r zee 2de kl. W. O. Bijl de Vroe; met 16 December 1911 benoemd tot direc teur van het post- cn telegraafkantoor te Sas van Gent J. K. Bakhorst, thans com mies der posterijen en telegraphie 2e kl.'j aan dr. W. F. de Bra vergunning^ ve'i^ leena' de geneeskunst uit te oofenen

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 1