15879 Vrijdag 34 November. A°. 1911, t§eze jouraat wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Officieel® Kennisgeving. FEUILLETON. Valsche en ware liefde. DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIEN: Van I—B regels A 1.05. latere regel meer f 0.174. Grootere letten naai plaatsruimte. - Kleine advertentiën ran 30 woorden 40 Oents contantelk tiental woordeD meer 10 Oenta.-Voor het incasseeren wordt ƒ0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Lelden per week 9 Oents; per 3 maanden 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd rijn 1.30. Franco per post1.G5. Bewaarschool Groenesteeg. Burgemeester en Wethouders van Leiden, brengen ter kennis van belanghebbenden, dat de Bewaarsohool in de G r o e- nesteeg, die wegens het heerschen van besmettelijke ziekte eenigen tijd gesloten is geweest, weder zal g e o p e n cl worden op Maandag, den 27ste n Nov ember e. k. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. O. DE GIJSELAAR, burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 23 November 1911. Leiden, 24 November. Voor de afdee»ling Amsterdam va-n den Ned.- Bond voor Vrouwenkiesrecht zal Maan dagavond a.s. mevr. v. Italliè-v. Embden uit Lei dén, een lezing honden over de vraag: „Is verbod van overheidswege voor loonar beid van de gehuwde vrouw (in staats-, ge meente- of partioulieren dienst) ge- wenscht V' Beroepen is bij de Geref. Kerk te Die- Ten ds. E. C. Meijster, te Zegwaard. De vorstin van Bentheim, zuster van de Koningin-Moeder, komt 5 December naar de Residentie, ten einde eenige dagen bij H. JL ten Paleize te logeeren. Op het door den Nederlandsohen Bond van Post- en Tele graaf beambten „De Post'' ingediende verzoek, om inlichtingen te mo gen ontvangen omtrent de gegevens, naar welke regelen een vrije .avond wordt toege kend aan het lagere personeel, zoomede de wijze van berekening en de daarvoor aan genomen regelen van berekening voor werk tijd, nachtdienst looptijd, enz., is geant- woor'di dat belanghebbenden, indien zij re denen tot klagen over de hun opgelegde diensten meenen te hebben, zich langs den hiëarchieken weg tot hun meerderen kun nen wenden en in verband daarmede geen aanleiding wordt gevonden, de gevraagde inliohtingen te verstrekken. De minister van justitie zal Zaterdag middag de onlangs ingestelde staatscommis sie ter voorbereiding van de herziening van het burgerlijk procesreoht installeeren. Gisteren zijn in de Rotterdamsche Dier gaarde de buffetten verpacht voor vijf jaar. Ingeleverd waren 5 biljetten, waarvan een van onwaarde. Ingeschreven hadden J. Rinkema, te Rotterdam voor f 9400; L. Tok ken, te 's-Gravenhage, voor f 8500; E. H. Oosterwijk en H. van Bendsen, te Rotter dam; voor f 8375 en de N. V. „De Adelaar,"' te Amsterdam, voor f 8000. De gunning heeft later plaats. De Algemeene Neö'erlandsche Bond van Handels- on Kantoorbedienden heeft zioh per circulaire tot hoeren patroons in handel en nijverheid gewend ten gevolge van de voortdurende stijging in de prijzen der levensmiddelen, waarvan het zich ge noopt ziet het verzoek te doen, in verband met die onrustbarende stijging den in hun dienst werkzamen bedienden een tijdelijken toeslag op het salaris te willen geven. De Bond meent zich ontslagen te mogen achten van het geven eener uitvoerige cijfervermelding, waaruit die stijging blijkt. Verschillende werkgevers, z°°wel particu. here als Gemeenten, Spoorwegmaatschap pijen enz., hebben reeds op grond dezer „dure tijden", in welke met eenzelfde sala ris belangrijk minder gekocht kan worden dan een jaar geleden, aan hun personeel een tijdelijken toeslag op het loon gegeven. Hoe deze toeslag behoort te zijn, of hij zal moeten bestaan uit een vast percentage van het salaris, of dat hij zal moeten zijn een vast bedrag voor eiken bediende, is in 't algemeen moeilijk aan te geven, 't Zal veel afhangen van den aard van het bedrijf en Aan de wij-ze van uitbetaling van het loon. Het meest aanbeveling verdient het geven van een toeslae van 10 pCt. van het salaris. De circulaire is toegezonden aan een honderdtal patroons in de bedrijven, welke genoemde Bond omvat. De gemeenteraad van Utrecht zette gisteren de beraadslagingen over de voor dracht om een extra-toeslag te geven aan de gemeentewerklieden, in verband met de duurte, voort. Gevraagd werd, of B. en "YVs. reeds pogin gen in het werk gesteTd hadden om ook hier te geraken tot de invoering van bevroren Argentijnsch vleesch, waarover sprake was geweest in Amsterdam. Namens B. en Ws. werd geantwoord, dat deze invoering nog niet was besproken, doch men bereid was haar te overwegen, al zijn aan de invoering van dat vleesch gevaren verbonden, wijl bij ontdooiing van dit vleesch lichtelijk vleesclï- vergiftiging is te veroorzaken. Ten slotte, na zeer lange re- en duplieken, dienden B. en Ws. een gewijzigd voorstel in, waarin zij thans ook opnamen de losse arbeiders der gemeente, zoomede de weduw naars met kinderen. De ongehuwden bleven alsnog buiten deze regeling. Dit voorstel werd met 21 tegen 8 stem men goedgekeurd. Een feeks amendemen ten, ingediend om meèr of minder te geven, werd verworpen. De -gemeentewerklieden krijgen dus met het oog op de duurte een toeslag gedurende 15 weken. ALPHEN. Bij de herstemming voor twee notabelen der Ned.-Herv. Gem. werden ge kozen de heeren J. Hengeveld Jr. en M. v. d. Akker. De harmoni'e-vereeniging Beethoven" opende .gisteravond de rij der winter-uit- voeringen met haar eerste soiree amusante in hotel „St.-Joris.'' „Beethoven" begon de gezellige bijeenkomst met een zevental muzieknummers. Daarna trad het trio De Groot op met een geheel nieuw programma. Tot groot vermaak der gasten werden ver schillende voordrachten gedaan, die de laohspieren danig in beweging brachten. Na de pauze was er bal. Verscheidene walsen werden uitgevoerd, welke werden afgewisseld door humoristische voordrach ten. BENTHUIZEN. Hier is opgericht een afdéeling van de Z.-H. vereeniging „Het Groene Kruis". Reeds 112 leden zijn toege treden. HAARLEMMERMEER. De bouw van het station té Nieuw-Vennep is thans zoo ver gevorderd, dat het dezer dagen onder de kap is gekomen. Hoewel kleiner dan dat te Hoofddorp, overtreft het dit wat sier lijkheid van bouw aangaat. Ook wat inrich ting betreft voldoet het alleszins aan hooge eischen. Het stationsgebouw te Oudewete ring zal opgetrokken worden volgens een zelfde bestek en teekening als dat te Nieuw- Vennep. LISSE. Het A.-R. Raadslid, de heer G. C. Tromp, van wien wij dezer dagen be richtten, dat hij zeer ernstig ongesteld was, is gisteren overleden. Hij werd in 1905, met de uitbreiding vanJhet aantal Raadsleden, als zoodanig gekozen. De overledene was van de oprichting af ook directeur der Coüp. Boerenleenbank. NOORDWIJKERHOUT. Hier zullen wor den opgericht afdelingen, van het Kruis- verbond en van de Maria-vereeniging. Bij de familie Van Lierop werden twee dekens ontvreemd, die buiten hingen om te luchten. SASSENHEIM. DeJRaad vergadert mor genochtend om halfelf. VOORSCHOTEN. Op de agenda voor de vergadering van den Raad op Dinsdag avond a. s. te halfaoht, komen o. m.voor Voorstellen tot tijdelijke loonsverhooging; voorstel tot wijziging van liet besluit tot het. aangaan van een geldleening; inzake vast stelling van een uitbreidingsplan; tot wij ziging van de verordening op de brandweer. In de kerk der Ned.-IIerv. Gem. alhier hield op uitnoodiging van de afd. Voor schoten van het Nederl. Jongelingsverbond ar. E. J. W. Posthpmus Meyes, van 's-Gra- venhage, gisteravond voor een talrijk gehoor een lezing over: „De naam des Heeren". Spr. koos als uitgangspunt Exo dus 3 14. WARMOND. Gisteravond hield in „De Stad Rome" de Warmondsche IJsolub haar gewone jaa-rlijksche vergadering. Voorzit ter de heer W. K. Heijl. Door den penningmeester, den heer L. Papot, werd verslag uitgebracht over den financieelen toestand, waaruit bleek, dat de Vereeniging bestond uit 105 'leden en 7 donateurs. De ontvangsten bedroegen f 689.71, de uitgaven f 73.50, zoodat het jaar sloot met een batig saldo van f 616.21. Door drie leden, door het bestuur aange zocht, werd de rekening nagezien en ac- ooord bevonden, waarna door den Voorzit ter aan den penningmeester werd dank ge bracht voor zijn gehouden beheer. Vervol gens was aan de orde de verkiezing van vijf leden van het bestuur. Na stemming bleken de aftredende leden, de heeren F. Machen, L. Papöt, L. de Vrijer, W. K. Heijl en G. Ramp, te zijn herkozen. Alsnu kwam aan de orde, wijziging van art, 11 van het reglement, in hoofdzaak be treffende de bezoldiging van een baanop- zichter. Daar liet bestuurslid, de heer Heijl, heeft aangeboden deze functie kosteloos op zich te nemen, achtte de heer Kruse- man nu wijziging overbodig. Dit gaf nog aanleiding tot disoussiën. Met 19 stemmen tegen 10 werd art. 11 onveranderd gelaten. Nog was bij het bestuur ingekomen een vraag van den burgemeester, of de IJsclub ook in het vervolg weer, even als vorig jaar, de sneeuw in liet dorp zou doen willen op ruimen. Na eenige bespreking kwam men tot de conclusie, dat dit niet op den weg der IJsclub lag, maar dit aan het gemeente bestuur over te laten. Boeddhisme en Christendom. Gisteravond liield prof. dr. E. Lelima.nn, de bekende Barlijnsohe hoogleeraar, voor de Theo-1. Faculteit dor Leidsclic Studenten in liet Umvorsitedtsgebouw alhier een lezing over „Boeddhisme en Christendom", welke lezinff verleden jaar wegens ongesteldheid van den spr. moest worden uitgesteld. De vergadering was druk bezocht. Be halve oen aantal hoogd oor aren en vele stu denten, waircn ook verschillende andere be langstellenden aanwezig, waaronder enkelen nit andere plaatsen. De vergadering werd te ruim acht uren met een kort woord door den praoses der Fa culteit, den heer Miodema, geopend, die daa/rop den spreker bij de hoorders inleidde. Prof. Lehmann ving aan met er op te wijzen, dat 't Boeddhisme voor ons 'n dubbel belang heeft. Ten eerste als wereldgodsdienst; die voor Azië is wat het Christendom is voör Europa, nl. do draagster van de hoog ste ireligieuzo ideeën on de macht, die een fijnere humaniteit heeft gebracht in hot loven der volkoren. In de tweede plaats zijn de denkbeelden van het Boeddhisme zelf van blijvend be lang voor ons. Het vraagt naar de waarde des levens 'en naar do verlossing der ziel on zelfs al is het bij de beantwoording dezer vragen als het ware de negatieve pool van het. Cliristendom, zoo heeft hot deze toch' met een diepte en een periferie ge steld dat niemand, dio voor deze vragen te staan komt, ze kan voorbijgaan. Daarom dan ook zien we dat zijn aanhangers ook in Europa worden gevonden, vooral onder hen, dio, ofschoon zij het Christendom ver werpen, hun vroomheid willen behouden. In het algemeen vindt een. godsdienst tegen woordig gemakkelijker ingang', als hij slechts kan documenteeren, dat hij geen Christendom is. Spr. troost zich eolitor mot de gedachte dat monsohen, die zoo gemakkelijk bewogen worden door den ademtocht van de mode, toch dieper in het Christendom wortelen dan hijzelf weten. Toch m,ag men dczo moderne stroomingen niet al te getroost beschouwen- Menig men- schenziel gaat onderweg verloren en al onze (religieuze verhoudingen zouden verward ra ken, als wij niet trachtton, ons klaar voor den geest to brengen boe de verhouding van het Christendom tegen dit insluipend Boeddhisme is. Do eerste vraag moet dan zijnWat is Jiet Boeddhisme en in welke verhouding staat dit ten op zioh. te va,n datgene, wat geleerde dilettanten voolr Boeddhisme uitgeven? Deze viraag kan men historisch beantwoorden, volgens spr., omdat liet Boeddhisme een ca- nonische godsdienst is. Spr. behandelde vervolgens don Bocddhisti- schon canon, do studie daarvan en toonde vérder aan dat het Boeddhisme ook in dien zin een historische giodsdienst is, dat het op een historisch persoon teruggaat. Toch kan men zich nog niet oen volledig denk beeld vormen hoe B.'s prediking werke lijk geluid heeft en moet men zich voor- loopig tevreden stellen met de voorstelling, die gegeven is in de Benaresrede, B.'s Berg rede. Dezo werd door spr. behandeld en zoo kwam hij tot een bespreking van het lijdcns- problccm, wat hij in verband bracht met hot Indische denken en met de geheelc an tieke denkwijze, zooals die ook bij de Grie ken tot uiting komt. Boeddha heeft, den samenhang van 't leven begrepen, evenals Darwin; hij trekt sleohls tegenovergestelde mcreelc consequenties uit den strijd om liet bestaan. Zijn doel blijft don lcvensdorst uit te blussclien- Daar voor is meditatie noodig en de meest on verstoorbare onafhankelijkheid van de we reld- Zoo iets is slechts mogelijk voor hom, die aan niets anders te denken heeft. Spr. stelde daar ten slotte, zooais hij ook bij don aanvang reeds had gedaan, het Chris tendom in zuiveren vorm tegenover. Do voordracht werd met aandacht gevolgd en aan het slot warm toegejuicht. De bedenkelijke strekking der afscbei- dingsbeginselen voor Kerk en Volk. Gisteravond hield de afd- Leiden van de Confess ion eelo Vereeniging in liet lokaal Prod. 12:1. een openbare samenkomst, waarin dr. P. J. Kromsigt, Ned.-Herv. predikant te Amsterdam, een rede hield over „de afschoi- dingsbegiuselen (naar rechts en naar links) on hun bedenkelijke strekking voor Kerk en Volk' Do tamelijk goed bezochte vergadering werd door den voorzitter, nir dr. J. Scliok- king, nadat hij in gebed was voorgegaan. oil Kor. 12 had voorgelezen, met oen kort woord geopend, waarin hij de beginselen der Confessioncele Vereeniging hartelijk uiteen zette en tot aansluiting* opwekte. Iliorna verkreeg dr. K het woord, die begon met or op te wijzen, dat in onzen merkwaardigen tijd dc grooto gedachten niet blijven in do studeerkamer of binnen ongo grenzen, maar onmiddellijk in het leven worden uitgedragen. Geldt dit voor de be ginselen vau liet ongeloof, liet betreft ook de. afscheidingsbeginsclen op liet gebied van kerk en in dopolitiek, wolko bij, om een zachton term te gebruiken, bedenkelijk achtte vc-or kerk en volk. Met de afscheiding rechts bedoelde hij die van de Ohir. Geref. in 1834, en die van de dole erende in 1886, later door een vereeni ging dér beide kerken bezegeld- Op poli tiek gebied verklaarde in 1862 Groen van Prmsterer uitsluitend op ut.ilitcitsgrónden den neutralen staat te aanvaarden, liefst om later daarvan terug te keeren, doch in 1872 werd ook op dit terrein door dr. Ivuj'per het af- schoidingsbeginsel principieel aanvaard. Ondeir afscheiding van links verstond spr. do beweging, die door het vormen van vrije Evangelische gemeenten zich tracht los te maken van de groote volkskerk. Het verschil is, dat do eersten het kerkbegrip overspan nen, de laats ten een Christendom prediken huiten do kerk, hoewel zij toch ook zoor voolr oigen kerkje ijveren- Zij zijn eohte-r bang don godsdienst te brengen op poli tiek tdrroiü, terwijl de rechtsche afgeschei denen dit juist wel doen- Waalr spr. nu verder alleen de Gerefor meerde afscheiding behandelde, trachtte hij ceirst aan te tooncn, dat deze was in strijd mot Schrift on Belijdenis en berustte op oen Remonstrantsche dwaling. Een noodwen dig gevolg er van is, dat men de Kerk be- 17) ,Ik laat ma niets cadaou geven. IVaeht eens." Heiwig maakte eenige korte berekeningen op een stukje papier, gaf Grote geld en maakte met de hand een beweging ten teeken, dat hy nu vr(J was. „Adieu." Heiwig trachtte wat te werken, nadat Grote hem had verlaten, maar van werken kwam niet veel; hy staarde wat in het licht en speelde werktuiglyk met het strookje papier, waarop de berekeningen stonden voor Grote, i Na een t(jdje werd er op de deur geklopt en de kookster trad binnen, verlegen aan haar schort trekkend. „Wat is er, Lisbetb?" „Ja, mynheer, dat zal ik u vertellen. Ik en Marie en Anna, w|j zijn alle drie fatsoenlijke meisjes en niemand kan iets kwaadB van ons zeggen. Maar als de politie zoo maar ons .goed doorzoekt, alsof zl) met misdadigsters 'te doen heelt, dan is dat een grove beleediging, die wy ons niet mogen laten welgevallen, en daarom wilden wy ook alle drie tegen den .eersten van de volgende maand den dienst opzeggen." Heiwig schudde zyn hoofd. „Ik begrijp niet hos je zoo kunt spreken, Liebethdie huis- aoeking is tooh niet op myn bevel geschied „Neen, mijnheer was weg en mevrouw is ook weg met een grooten koffer, en dat is het juist, want hier gebeurt iets, dat niet in den haak is en voor fatsoenlijke meisjes is het onmogelijk hier te blijven." „Verdwijn wat mij betreft morgen dan maar." „Meent u dat, mijnheer?" „Ja, dat is mijn laatste woord." ,De ratten verlaten het sohlp," zeide Hei- wig halfluid tot zichzelf; „zij gevoelen, dat een lek niet lang meer zal uitblijven. Wanneer zal de kapitein hun volgen?" Ongeveer tegen tien uren werd Heiwig nogmaals gestoord. Met rood geweende oogen trad Anna binnen met de woorden„Mijnheer, die man is er weer." „Wie?" „Iemand van de justitie, die u beslist wil spreken." „Laat hem binnenkomon." „Neem me niet kwalijk, dat ik u nog zoo laat kom storen, mijnheer Heiwig, maar het is een zaak in uw eigen belang. Kunnen we door niemand worden beluisterd?" „Door niemand." „U bent vanavond mst uw bediende van een reis teruggekeerd?" „Ja, ongeveer twee uur gelsden. Doet dit ook iets ter zake?" „Niet direct. Ik had de huiszoeking in ver band met de gepleegde Inbraak op m|j ge nomen en daar in dergelijke gevallen niet zelden het personeel is betrokken, zag ik mij genoodzaakt de bezittingen van uw dienstboden te doorzoeken. Natuurlijk met in-acht-neming van da wettelijke voorschriften." „Natuurlijk. Maar daarmee hsbt u me overigens lang geen dienst bewezen, want het geheele personeel heeft my den dienst opgezegd." „De bediende ook?" „Dio ook, en nog wel op staanden voet, maar hij had hiervoor andere beweegredenen. Z(jn tante is plotseling ernstig ziek geworden." „Zijn tante? Zoo, zoo! Dat zal een waar dige oude dame zeker zijn! We hebben na melijk uit een onderzoek vernomen, dat deze Frits Grote nooit bediende, maar wel zakken roller 1» geweest, en dat h(j ook reeds een jaar in de gevangenis heeft doorgebracht. De inhoud van zijn koffer bracht allerlei wetens waardigheden uit zijn vorig lev6n aan het licht." Heiwig hief verbaasd zijn hoofd op. „In de gevangenie? En hg had sulke schitterende getuigschriften." „Die zUn natuurigk vervalscht, maar daar voor ben ik hier niet bg u gekomen." „Heelt hg dan nog meer op zgn kerfstok?" We weten nog niets met zekerheid; maar wel vermoeden wg, dat hg op de een of andere manier bg deze inbraak js betrokken. Daar h« zich waarechynigk spoedig uit de voeten zal maken, aou ik Holwig Btond op en drukte op de bel. „Dat zal hij vermoedelyk wel al hebben gedaan, mynheer. HU maakte ten minste veel haast met zijn ontslag." „Anna, is Grote nog hier?" Het binnentredende meiaje schudde het hoofd. „Die ia al een kwartier geladen met zUn koffer in een vigilante weggereden „Hebt u het nummer van het rijtuig mis schien ook gezien?" „Neen, het reed toevallig hier leeg voorbg." „Dank u wel. De vogel is ons ditmaal te vlug goweest en het zal niet gemakkeiyk z|jn hem weer te vangen. Maar krygen doen we hem op den duur toch wel. De gevangenis, waarin Frits Grote heeft gezeten, is ons uit de gevonden papieren be kend en daar zuilen we te weten kunnen komen of hy in de gevangenis een spooialen vriend heeft gehad, en wie te geiykmethem ia onslagen. Zoo komon we vanzelf op het goede spoor. Het ia erg jammer, dat uw vrouw den man niet nauwkeuriger kan be- sckryren." „Dat is geen gemoedelyk gevoel, mUnheer, als ik bedenk hoe ik gisteravond om dezen tijd met Grote alleen over het uitgestrekte, eenzame moeras zwierf, en hy dus maar een hand had uit te steken om mg te laten ver dwenen. Misechien heeft hy ook wel op het punt ge8taan." „Ja, dat ls niet onmogelyk. Zulke lui grypen eiko gelegenheid aan en op een menschen- leven meer of minder komt het hun gewoon- ïyk ook niet aan. Wel te rusten, mynheer Heiwig." Mevrouw Henny was niet iemand om een zaak lang uit te stellen; reeds een der eerst volgende dagen noodigde zy Waldau uit om te komen dineeren. „Slechts onder ons viertjes, ten deele voor de gezelligheid, ten deele ook voor zaken," stond in het briefje Trank wist wat dit bo- teekende, daar Soholinus al mat hem had ge sproken, en hyzelf was volgaarne bereid, Eva's party in het scheidingeproces op zioh te nomen. Maar natuurlUk moest hy daarvoor eens met haar epreken en natuuriyk moest de jonge vrouw den pynlyken gang naar het bureel en het aangapen der klerken bespaard blyven. Het sprak wel vanzelf, dat het niet buiten gewoon opgewekt aan dit diner toeging. Frank was naast Eva gezeten, die nu zyn cliënte was geworden en dus in een zekere vertrouwe- lyke verhouding tot hem was komen te staan, en haar onmiddellyke nabyheid deed hem eigenaardig aan. Het was zulk een geheel andere positie dan een tydje geleden, toen hy de gastvrouw aan tafel had geleid. Toen be hoorde zy nog een ander toe en nu wa» zy voor het eerst geheel vry. Eva was in zwarte zyde gekleed, weiko nauw haar hals omaloot en haar den indruk deed geven veel minder van een getrouwde vrouw dan wel van een jonge weduwe, die niet uitermate het verlies van haar onbe- minden echtgenoot betreurt, maar veeleer ver langt naar den tijd, dat er weer voor haar een nieuw geluk zal bloeien. Het dinertje duurde kort en was ook slechts bedoeld om Eva en Frank de gelegenheid tot een onderhoud te geven, en nadat de séance was opgeheven, geleidde Henny haar beide gasten naar liet salon. Zy wendde voor koffie te willen zstten en haar man excuseerde zich voor het lezen van de courant en met deze woorden liet zy de beide gasten alleen, ter- wül zy haar man In den arm nam, die haar plan echter niet heelemaal scheen goed te keuren. „Het hoeft iets van een verlovingsscèns," mompelde hy. „Laat dat nu maar zoo gaan, mannetje. Elke verstandige scheiding is een ioman met: „Wordt vervolgd;" of zou je denken, dat een jonge vrouw van vyt en twintig jaar reeds met de wereld heelt afgorekend?" Eva had op de sofa plaats genomen en Frank ging tegenover haar in een stoel zitten. „U wil mij dus de geheele zaak toever trouwen, mevrouw V' Eva knikte. „Scholinus en Henny vin den, dat ik dit alles niet zonder verdedi ging 0p myi '"IC laten zitten," zeide zij. (Wordt vervolgd.)!

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 1