M*. 15872 Doiidcrdag HO .November. feze £ourant wordt dagélijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Biaden. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. Uit de „Staatscourant". FEUILLETON. Valsclie en ware liefde. '0,1 *yil. LEIDSCB DA&BLAB PRIJS DER A_D VERTENTIEN Van I6 regels 1.05. Iedere regel meer 0.17J. Grootere lettere naar plaatsruimte. - Kleine advertentiën ran 30 woorden 40 Cents contantelk tiental noorden meer 10 Cents. - Voor het inoasseeren wordt/'0.05 berekend. P1UJS DEZER COURANT» Voor Leiden per week 9 Oente. per 3 maanden Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd »ijn Franco per post 1.10. 1.30. 1.65. Landweer. Voorloopig uitstel van't jaarlijksch onderzoek. Burgemeester en Wethouders der gemeente Leiden maken, in gevolge par, 40, derde lid, der Landweerinstructie I, bij deze be kend, dat het jaarlijkscfo onderzoek van de verlofgangers der Landweer, hetwelk zou worden gehouden op 23, 21, 25, 27, 28, 29 en 30 November 1911 in de Wittepoortka- zerne alhier, wegens bet in deze gemeente epidemisch ibeerschen van de besmettelijke ziekte Roodvonk op die dagen nie-t zal plaatshebben, doch voorloo- pig is uitgesteld tot in de maand December a. s. De aandacht van de verlofgangers wordt er op gevestigd, dat opnieuw bij openbare kennisgeving zal worden bekend gemaakt of het onderz-oek van de in het verlofgan- gersregister dezer gemeente ingeschreven verlofgangers al dan niet nader zal worden gehouden en indien wel, wanneer en waar deze verlofgangers zich in December a.s. aan het onderzoek moeten onderwerpen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. O. DE GIJSELAAR, burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 16 November 1911. Leiden, (18 November. Voor het examen iu de vrije- en orde oefeningen der gymnastiek is te Amsterdam geslaafd mej. G. A. A. de Jong, van Lei den. In de a. s. vergadering der Yereeni- ging tot bevordering der Bouwkunst, zal als spreker optreden de heer H. J. Planjer, bouwkundige alhier. De af deeling Leiden der ,,Ned. Reis- vereeniging" zal een reeks museumhezoeken onder deskundige leiding organiseeren. Het eerste bezoek heeft plaats op Zondag 26 November a. s., en geldt het Museum van Oudheden, Breestraat. B. en Ws. van Den Haag hebben zich tot hun leedwezen nu reeds genoopt gezien aan den eerst kort geleden in functie ge treden gemeente-seoretaris jhr. mr. Van Reenen een verlof te verleenen omdat de overspanning in de jongste weken een tijd van rust voor hem wenschelijk maakt. Tot dat einde vertoeft hij reeds buiten de stad. De gemeenteraad zal worden geroepen om den tijd van dit voorloopig verlof te ver lengen. Aan den referendaris der afd. algemeene zaken, mr. graaf Van Randwijck, is inmid dels de tijdelijke waarneming van 't secre tarisambt opgedragen. De chef van het Militaire Huis en de grootmeester van het Huis van de Koningin noodigen de te 's-Gravenhage en omstreken wonende dames en heeren die na de terug komst van H. M. in de residentie hun op wachting wenschen te maken, of aan H. M. wenschen te worden voorgesteld, uit, hun aanvragen daartoe vóór 8 December a.s. in te zenden: dames aan de grootmeeste res, Prinsegracht 73, de heeren aan den adjudant van dienst, Paleis Noordeinde: De heeren, die na terugkomst van den Prins in de residentie hun opwachting wen schen te maken, of aan Z. K. H. wenschen te worden voorgesteld, kunnen hun aanvra gen inzenden eveneens vóór 8 December aan den adjudant van dienst van Z. K. H. aan het zelfde Paleis. De hertogin van Mecklenburg is gister morgen met den trein van 9 u. 32 in een Duitschen salonwagen vertrokken. H. M. de Koningin en de Prins met hun gevolg, be staande uit freule Six, freule Taets van Amerongen, baron van Asbeck en de bur gemeester van Apeldoorn, waren ter uitge leide aanwezig. Terwijl de Koningin de Groothertogin aan den trein bracht reed Prinses Juliana met freule Van de Poll op het Stationsplein rond. Voor een nieuw gebouw van de Vrije Universiteit te Amsterdam is van een on bekende f 5000 ontvangen. De Bond van klerken, werkzaam bij de Rechterlijke Macht in Nederland, heeft in verband met de prijsstijging van alle levens behoeften, aan den minister van justitie een verzoekschrift ingediend om positie verbetering. Hedenmiddag is in de algemeene ver gadering van het Amsterdamse^ Studenten korps geïnstalleerd de Senaat, die 't bestuur over het studentenkorps zal voeren gedu rende het jaar, waarin de Lustrumfeesten gevierd zullen worden. De Senaat heeft zich als volgt samengesteld: H. F. van Leeuwen, rector; C. F. J. M. Gosseling, ab-actis; D. P. C. de Hoop Soheffer, assessor IL. Grasveld, assessor II. Blijkens de gisteren gehouden verkie zing ten Raadhuize te Js-Gravenhage zijn officieel candidaat gesteld voor het lidmaat schap der Prov. Staten (vacature prof. Kraus) de heeren: mr. dr. A. van Gijn (lib.), K. ter Laan (soc.-dem.) en C. D. Wesseling (kath.) Toen gisternamidag in den gemeen teraad van Amsterdam aan de orde kwam het adres van een aantal winkeliers om de verordening op de winkelsluiting bui ten werking te stellen totdat de Hooge Raad omtrent Ibaar verbindbaarheid zal •hebben beslist, meende mr. Jules de Vries dat de burgemeester als hoofd der politie best het verzoek (kon inwilligen. Dat kon niet, vertelde de burgemeester, wel kon de gemeenteraad de verordening intrekken, maar hij geeft geen bevoegdheid haar voorloopig buiten werking te stel len. Afwachten, raadde de voorzitter. De Bond van Ned. Onderwijzers kreeg voor het St.-Nicolaasfecst f 500 van de ge meente. B. en Ws. zelf wensohten geen voorstel daaromtrent te doen. Dit geschiedde uit den Raad, waarvan de meerderheid de f 500 wensohte te geven. In de Kathedraal van St.-Jan te 's-Her- togenbosdb heeft gisteren de plechtige bisschopswijding plaats gehad van Mgr. Th. van R-oosmalen, titulair bisschop van Anti- gonië, apostolisch vicaris vair Suriname. De plechtigheid werd venidH door Mgr. Van de Wetering, aartsbisschop van Utrecht, met assistentie van Mgr. Meeuwissen, oud- apo-stolisch-vicaris van Suriname, en Mgr. Hoffman, oud-apostolisoh-vicaris van Sjan- si. De gemeenteraad van Gorkum heeft gisteren, met 9 stemmen, tot wethouder benoemd dr. S. Biegel. Op den heer Vis ser van IJzendoom waren 4 stemmen uit gebracht. ALPHEN. De eerste winterlezing, uitge schreven door de öbr. Jongelingsvcreeniging .Onderzoekt de Schriften", werd gister avond gehouden door ds. N. G. Veldhoen, over „Daar staat geschreven,waarin ver vat ligt een heiligs vermaning,een dure roeping en een goddelijike vertroosting. HAZERSWOUDE. Bij de gisteren plaats gehad hebbende verkiezing van notabelen der Ned.-Herv. Gem., waarvan wij den uitslag reeds kart. vermeldden, werden uitgebracht 126 geldige stemmen. De heeren J. Yclle- kcop en C. W. Oppelaar werden herkozen met 120 en 115 stemmen. In de vacature van den heer L. van Gaaien werd voorzien dcor do benoeming van den hèer M. P. den Hollander, candidaat van „Evangelie en Be lijdenis", met 64 stemmen. De lieer D. van Klaveren, candidaat van „Calvjjii", vercenig- d-o 58 stemmen op zich. HILLEGOM. Door notaris Lahgéveld is een belangrijke verkooping van bloembollen- grond gehouden. Perceel I, bloembollengrond en water aan de Noorderlaan, (groot 1.20.27 H.A.) heeft opgebracht f .14,900;; perc. H, bloembollengrond met arbeiderswoonhuis (gr. 2.86.30 H.A.) werd verkocht voor f 9200 en pero. III, bloembollengrond in den Weer- lanei'polder (groot 1.23.90 H.A.) f 3250. „Huizo SchoonooTcl" met bijbehoorendcper ceel en bouwterrein werd bij combinatie van al do perceelcn afgemijnd dior den heer F. Rijn veld voor f 4706- LEIDSCHENDAM. Hier-'worden pogin gen aangewend tot oprichting van een afd. der „Hanze", Bond van R.-K. Midden- standsvereenigingen in het Bisdom Haarlem. NOORDWIJK. De Raad dezer gemeente vergadert morgenavond om halfacliti De tweede winterlezing in dit seizoen, uitgaande van de Chr. Jongel. Yereeniging ,,0. R. i. Chr.'; had gisteravond plaats. Spreker was dr. E. J. W. Posthumus Meijes, Ned.-Herv. predikant te 's-Graven- hage, met het onderwerp: ,,De Naam des Heeren" vastgeknoopt aan de beschrijving in Exodus 3 14. Als men vraagt naar het heerlijk licht, dat uit dezen Naam schittert door alle eeuwen heen, dan ziet men daar iets van de heerlijkheid van Gods Wezen, van de zeker heid van Gods trouw en van de diepte van Gods ontferming; welke gedachten spr. ver der uitwerkte. Een talrijke menigte vulde heb kerkge bouw der Ned.-Herv. Gem. geheel. SASSENHEIM. Ds. M. J. Punsclie, van Ledden, hield gisteravond in de Ned.-Herv. kerk een keurige rede over het onderwerp: „Aanvallen of verdedigen Spr. begon met to zeggen, dat, waar zijn hoorders dat onderwerp lazen, hij hen wel do gedachte zal zijn opgekomen van een vesting, welke belegerd wordt, en waarin men beraadslaagt, welke gedragslijn men zal volgen tegenover de aanvallers. Spr. schetste het ongeloof onzer dagen, wees op het materialisme, doch oonstateerdc ook dat er in de kringen van het philo- sofisch leven is een op waking, waar men niet langer blijft bij kraoht cn stof, maar ook spreokt van de idee van den geest. Men bedoelt dan echter niet den geest van God, zcoals het Christendom, maar een zekeren we reldgeest, zonder wil, die niet de dingen deed worden, maar die door den groei der schepping is geboren. Men heeft een God, Die gisteren nog niet was, wat Hij van daag is, en vandaag nog niet is, wat Hij mor gen zal zijn. Spr. wijst op het spiritisme, occultisme, do theosofie cn haalt gezegden aan van Van Eeden cn Kloos. Het Christendom noemde spr. oen Majesteit, die nieb noodig heeft verdedigd te worden- Immers, de groote gedachte van liet Chris tendom is, dat God Zijn Koning lieoft ge zalfd. Spr. betoogde, dat het Christendom is ge roepen aan te vallen, niet- të verdedigen, in de eerste plaats, om dat dat alleen strookt met de majesteit van den Grooten Koning. Het Christendom moet aanvallen met liet cenigc wapen, dat het •heeft: Het Woord des Hoeren, dat is en blijft in eeuwigheid. Spr. riep ten slotte alle aanwezigen op, zich niot over te geven aan een ouderlingen strijd, maaJr gezamenlijk op te trekken cn in te stemmen met het woord dor Schrift: „Uw volk zal zeer gewillig zijn.op den dag Uwer heirkracht." Ds. Punsolie sprak in het belang der Chr. Jong-Yer. „Volg mij." WADDINGSYEEN. Gisteravond werd in de zaal van den heer A. Kwaak door het fanfarekorps „Concordia", waarvan tic bur gemeester beschoïmheer is, een uitvoering ge geven. Met deze uitvoering heeft deze Ver- eeniging wel succes gehad; dit bewezen het applaus en het verzoek van verscheidene der aanwezigen om een 'paar muzieknummers van het programma nogmaals te spelen. Ook de afd.'Tooneelg,af veel voldoening on genoegen. Naar men ons mededeelde, bestaat het voor nemen een afdeeling „Mannenkoor" op te richten, 't Is te hopen, dat, wanneer aan dit vcomemen uitvoering zal worden gogeven, het den heer M. Bolderdijk van Leiden, zal mc-gen gelukken, ook 'deze af dee ling tot zulk een grooten bloei te brengen. WASSENAAR. De wielrijdersvereeniging „Wassenaar" vierde haar jaarfeest in het café van den heer F. P. Jansen. Het be stuur had eer van zijn voorbereidenden ar beid, daar de avond uitstekend i3 geslaagd. Na opening door den voorzitter, den heer J. L. Wentink, waohtte den aanwezi gen een zeer afwisselend programma, uit» gevoerd door de heeren Joh. Laman en Joh. Geeven, humoristen uit Leiden, di©, begeleid door den pianist-accompagnateur, den heer W. der Kinderen, telkens de aanwezigen deed sdbudden van pret. Er werd inderdaad zeer genoten. Bij Kon. besluit is niet 16 Nov. 1911, lo. aan den kapitein A. B. F. Feickens, commandant van heb 8ste landweerdistrict, op zijn aanvrage, onder verplichting om ter beschikking te blijven, onder toekenning van pensioen een eervol ontslag uit dent militairen dienst verleend; 2o. het be drag van het pensioen vastgesteld op f 1223' 's jaars; 3o. benoemd: bij het reserve^ personeel der landmacht, met bestemming voor den dienst bij de landweer: bij de inf. der landweer tot reserve-majoor, comman-» dant. in het 8ste landweerdistrict de kapi tein Feickens voornoemd; aan I. Noë, ontvanger der directe bel., inv. en acc. te Helder, op zijn verzoek, met 1 Januari 1912, eervol ontslag uit 's Rijks dienst verleend; aan jhr. A. A. J. M. Verheijen, op zijn. verzoek, met ingang van 1 Januari 1912, eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van notaris te Groningen; met ingang van 15 November 1911, lo. aau den off. van gezondheid 1ste kl. jhr. F. A. van Suchtelen, van het personeel van den geneesk. dienst der landmacht op liet door hem gedaan verzoek, een eervol ontslag uit den militairen dienst verleend 2o. die officier van gezondheid, in ver band met de verplichting, op hem rustende, benoemd tot reservo-officier van gezond heid 1ste klasse bij de land macht; de kolonel A. E. J. G. d'Hamecourt, oom* mandant van het 3de regiment vesting artillerie en de luit.-kol. W. H. Piepers, van het lste reg. huzaren ter zake van tij delijke ongesteldheid op nonactiviteit ge steld ter zake van zijn gedrag bij de krijgs verrichtingen in At.jeh' en onderhoorighe- den in de ^aren 1908 en 1909, alsnog be noemd tots ridder 4de kl. der Militaire Wil lemsorde de sergeant der inf. van het. leger in Ned.-Indië J. Ritter, en zulks met in trekking van de hem bij Kon. besluit van 31 Maart 1910 toegekende eervolle vermel ding; met 'l6 November 1911, bij het dep. van Landbouw, Nijverheid en Handel benoemd tot hoofdcommies mr. dr. J. J. Boasoon, thans commies bij het dep. van Koloniën, en is.voor het tijdvak van 1 December 1911 tot 30 November 1912 bij eerstgemeld depar tement benoemd tob adjunct-commies mt.» E. J. Thomassen k Thuessink van der Hoop te Amsterdam. Bij resolutie van den minister van Koloniën zijn F. Chr. M. Mattern, te 's-Gra- venhage, G. W. Haartman te Utrecht, J. H. de Ruyter te Woerden, M. van Achterberg, te L e i d e n, en C. J. Knip te Utrecht, ter beschikking gesteld van den gouv.-gene raal van Ned.-Indië, ten einde te worden benoemd tot klerk bij den post-, telegraaf- en telephoondienst daar te lande. Volksbijeienkonisten. Do Commissie voor de Volksbijeenkomsten, die elk jaar weder met vernieuwden lust haar werk aanvat, opende gisteravond liet seizoen met een concert door het Leidacb Muziekkorps, met welwillende medewerking van mej. Harry van der Harst. De belangstelling bleek ook nu weer bij zonder. De groote Stadszaal was geheel ge vuld cn zelfs op de galerij waren dc meest© plaatsen bezet. Het podium zag ör feestelijk uit. Er prijk ten fraaie plantengroepen met bloeiende chry- santemums er tusseheu- Al de Commissie-leden waren aanwezig cn. het gemeentebestuur was vertegenwoordigd! 9) „Sprak hy uit ervaring uit zijn geneei- kundige loopbaan „Neen, dat eigenlijk niet; hij zeide, dat hem eon dergelijk geval niet bekend was, maar op het gebied van geostesatoringen „Ja, natuurlijk, enzoovoort, enzoovoort," viel Henny haar vriendin in de rede. „Heusch, ik twijfel overigens in geen enkol opzicht aan mijn man; maar in dit geval toch zou ik je raden hem uit te lachen, als ook hij al evenals alle psychiaters iemand wil doen gelooven aan de vierde demensie. Het overige, wat by je hoeft geraden, is natuuriyk uitstekend en zal ook nu, evenals in zooveel gevallen reeds is gebeurd, goede resultaten hebben. Eva was echter nog steeds niet overtuigd. „klaar hoe kan de zaak zich dan wel nebben toegedragen, Henny? Hoe is het sie raad, dat ik je werkelyk benydde, in mijn zak geraakt? Het kan toch wel niet anders zyn dan je man het zich ook voorstelt; alles komt immers precies uit. Toen het diner was algeloopen, gevoelde ik me zoo uitgeput, dat ik me byna niet mesr staande wist te houden; snel bon ik daarom naar m\jn slaap kamer geslopen, om weereen dosis morphine te gebruiken. Dat is blijkbaar te veel ge weest, want ik ben in een vreemden, droome- rigen toestand gekomen, en onder deze omstandigheden zal ik hebben uitgevoerd, wat \k heimelyk reeds had gedacht." Henny was ten einde raad met tegenwerpin gen. Zy kon geen naluuiiyke verklaring vinden en toch geloofde zy niet aan ds juistheid van Eva's woorden. Hier was een duister punt, dat misschien ta eeniger tyd zou worden op gelost, maar dat volgens inzicht van Henny niet op het gebied van een dokter was gelegen. En hardop vervolgde zy haar gedachten met de woorden: „Ik wou, dat Frank do zaak in handen had; deze verstandige man komt ach ter geheimzinnige dingen, waarin een ander geen licht ziet. Maar laten we du eerst eens even hier maatregelen laten nemen." Zy drukte op het electrische knopje en tot hot binnentredende meisje sprak z(j„Marie, mynheer Heiwig is voor een paar dagen op reis gegaan, zoodat mevrouw hier een tijdje zal blyven logeeren. Wil je er voor zorgen, dat de logeerkamer in orde wordt gemaakt? En laat de kinderen nu weer binnenkomen." Zoodra het meisje zich verwyderd had, sprak Eva zacht: „Henny, de kinderen! Het idee aan hen was het juis', dat me deed aarzelen je gastvryhoid in te roepen. Zou je heusch zonder bezwaar wel zulk een zieke, ja mie- 8chien besmetteiyke zieke, in je huis opne men „Nu bomerk ik, dat je zenuwen werkelyk in de war zyn; maar we zullen dat wel gauw weer klaar maken. Daar komen myn twee kleine ondeugden, zy zullen misschien voor jou nog beter geneesmiddel zyn dan Otto je kan geven." De vreugde der kinderen was onbeachryfiyk groot, toen zy hoorden, dat tante Eva zou bly ven, en toen dokter Scholinus eenigo oogon- blikken daarna binnentrad, vond hy zyn logée midden in de kamer op den grond zitten, bezig om de kleintjes de mooiste verhalen to vertellen. Heiwig was, nadat hy Waldau had verlaten, regelrecht naar advocaat Sperber gegaan. De oude, ietwat afgeleefde advocaat had sedert jaren alle processen in handen van Helwigs Bank, zoodat het wel voor do hand zou hebben gelegen, indien Heiwig zich on- mldd9liyk tot dezen man zou hebben gewend, hoewel het trouwens bekend was, dat hy zich slechts by uitzondering met familie aangelegenheden inliet. Evenwel nam hy do door Heiwig gegeven opdracht gaarne aan. Dat de medegedeelde feiten voldoende zouden zyn, om een scheiding te bewerkstelligen, scheen hem ontwyfelbaar zeker. Op de raor- phinezucht sloeg hy weinig acht, maar de „kleptomanie" moest toch in elk geval den doorslag geven. De dame zal zich zeker ook een advocaat kiezen?" „Ja, ik zou haast wel met zekerheid durven zeggen, wien." De oude man glimlachte. Ja, natuuriyk. U hebt mo nu toch alle redenen opgenoemd, mynheer Helweg? Ik zal natuuiiyk wel zoo discreet mogeiyk zyn, maar het is altydgoed, als men oog een slag om den arm houdt." „Neen, ik heb niets moer op te geven. Moet u nog meer informaties hebben: ik zal waarschpniyk morgen uit de stad gaan." „Yoor het oogenblik niet, mynheer Heiwig. Indien de dame ontkent, moet er natuuriyk bowys worden geleverd; trouwens, tot zekere hoogte ook als z«j niet ontkent. Maar ver moedelijk zal u niet zoo lang wegbiyven?" „Neen, natuuriyk slechts enkele dagen. Myn collega is, zooals u weet, ziek; zoodat men my niet lang zal kunnen missen." Terwyi zy met een handdruk afscheid van elkaar namen, liet Sperber zjjn blikken op Eelwigs blinkenden trouwring vallen, on nauwelijks nog had Heiwig het bureau ver laten, of reeds was de ring zyn vinger af en in zyn vestjeszak verdwenen. Heiwig gevoelde, na zich van dien knel lenden band te hebben bevryd, byna een soort van moreele verlichting, en hU herademde nog meer nadat hy Eva's mededeeling op zyn schryrtafel had gevonden. Het zou voor hem toch nog zeer pyniyk zUn geweest, haar on der do oogen te komen in het bewuslzyn, dat misschien reeds overmorgen de postbode de stukken voor het echtscheidingsproces zou kunnen brengen. Nu had zy zyn raad gevolgd en het veld geruimd en nu zouden vreemde, betaalde handen verder bewerkstel ligen, dat de los geworden of altijd eigeniyk los geweven band geheel werd doorgehakt. Maar nu drongen zich andere zorgen bru taal op den voorgrond. Indien vóór den laatsten van de maand niet ongeveer honderd-twintig-duizend galden zou zyn verschaft, dan kon bet hem ook vry wel onverschillig;.zyn, of het echtscheidings proces met of zonder schandaal afliep, dan zou hy immers in nog veel ellendiger positie zyn geraakt, en bovenal, dan sou hy zyn betrekking moeten verliezen. Want als een Bankdirecteur zich laat scheiden, dan kan hy nog wel een genie blyven op het gebied der financiën, maar als hy ongelukkig aan de Beurs speelt, dan bedenkt men zich nog wel eens good of men zoo iemand zyn geld wel kan toevertrouwen. En wat dien oom Rodeck betrof, op dien viel ook byna niet te rekenen. De oude heer had wel geld genoeg men schatte hem onge veer op een millioen en daar Heiwig als eenige zoon van een eonige zuster, univoraeel erfgenaam zou zyn, had de oude majoor hem wel alvast een voorschot kunnen geven. Maar hy hing vreeselyk aaa zyn geld en was vol strekt niet ingenomen geweest met do keuze van de vrouw van zyn neef. Dit waren twee machtige 6loten op do geldkist van den ryken zondeiling. In elk geval kon hy nog eons onderzoaken hoe de zaken stonden en misschien zon hy nude echtscheiding gunstig kunnen utspelen. Als zulk een ou ie brompot beleeft dat zyn voorspellingen uitkomen, on waneer dan do betrokken persoon zich zeer deemoedig en onderdanig gedraagt, dan gaat het gowooniyfc als do raaf met zijn kaas in den bek Holwig drukte tweemaal op de electrischo bel, een toeken voor Frits Grote om te ven schynen. En Zyn Edole verschoen onmidlel- ïyk zonder ook maar in het minst op z n glad geschoren gelaat eenige nieuwsgiong- heil te verraden. „Grote", begon Heiwig, „ik vertrek mor genochtend om zeven uren van het Stelth ner station. Pak den kleinen, nieuwen hand* koffer vol een tweede pak is niet noodig en roken er zelf op gereed te zyn. Ik b9n gewond myn bedienden mae te nomen", „Tot uw dienst, mynheer!" In plaats van te verdwijnen, nu mynheer Heiwig niot8 meer te zeggen had, bleef Grota by do deur aarzelen. „Wil je nog Iets vragen „Ja, mynheer. Ik heb hier in Beriyn een oude tante, die ziek is, on nu zou ik u willen vragen of ik haar vanavond mochl opzoeken." Heiwig hoorde maar half toe. „Een tante? Ja, ra'J goed. Ik daoht, dat je geen famlll» hier hadt „Alleen een oude tante, mynheer". (Wordt vervolgd.X

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 1