1TSBb'9 3Iaandag 1.3 November. §eze iCcnrant wordt dagelijks, met uitzondering van gon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. Uit de „Staatscourant". FEUILLETON. Valsche en ware liefde. I'RIJS DER ADVERTENTIEN: Van 16 regel» f 1.05. Iedere regel meer 10,171. Grootere letter» naai plaatsruimte. - Kleine advertentiën aan 30 woorden 40 Oents oontant elk tiental woorden meer 10 Cents.Voor het incaseeeren wordt f 0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voer Lelden per week 9 Oentsper 3 maanden f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd sija 1.30. Franco per post ....li, 1.65. BesiiictÉcESJke Kiekte. ROODVONK. Do Burgemeester van Leiden; Gelet op artikel 21 der Wet van 4= De cember 1872- (Staatsblad Ho. 134); Bréngt ter algemeene kennis,* dat in de week- van 6 tot en met 12 Hovember 1911 aangifte is gedaan van 6 gevallen van Rood. vonk en dat in die week geen personen \an die ziekte zijn overleden. De Burgemeester voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR, Leiden, 13 November 1911. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden j Gelet op art. 12 der Drankwet; Brengen ter algemeene kennis, dat door MATTHEUS DE GRAUW, hotelhouder, wonende te Zwammerdam, een verzoek schrift bij de Gedeputeerde Staten dezer provincie is ingediend, om vergunning v^or den verkoop van sterken drank in het klein uitsluitend aan logeergasten in het bene den! voor- en aehterlokaal van het peroeel Nieuwe Beestenmarkt no. 23. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. O. DE GTJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 13 November 1911. Leaden, 13 November. Dinsdag 14 en Woensdag 15 Nov. zal in htet Nutsgebouw dé verkooping plaats heb ben van de goederen, genaaid door de vrouwen werkzaam aan de afdeteling s,Werkverschaffing" van de vereeniging jy Armen zorg." Evenals ieder jaar spreekt het Bestuur den wensch uit, dat vele van Leiden's ingezetenen de verkooping mogen bezoeken, opdat vele van de aldaar uitge stalde goederen huishoud goed en klee,.- fclingstukken zullen verkocht wórd-en. Hoe meer er verkocht wordt, des te nTeer lean er in den naderenden winter weer genaaid worden, in den winter, die voor vele arme gezinnen, waarschijnlijk zoo moeilijk zal zijn. De kleedingstukken lee- nen er zich uitstekend toe met St. Nicolaas of Kerstmis te worden weggegeven. De koop geeft dus naar vele zijden vreugde en van het huishoudgoed in verschillende qualiteiten voorradig, kan elke huisvrouw ieder jaar wel wat gebruiken. Moge een druk bezoek blijk geven van 'fcle belangstelling in de afdeeling „Werk verschaffing", dit bij uitstek nuttig deel yan de werkzaamheden der vereeniging 5, Armenzorg." .Voor het examen in de geschiedenis m. o. (K VIII) is te 's-Gravenhage geslaagd de heer K. Braak, van Leiden. Voor het examen als apothekers assistent zijn te Utrecht geslaagd de dames E. Carpentier Alting en G. M. v. d. Chijs, beiden van Leiden. De kapt. P. H. van Weeren, van het 4de reg. inf. te Leiden, wordt overge plaatst bij het 7de reg. van* dat wapen. Voor het examen in de vrije- en orde- oefeningen der gymnastiek is te Amsterdam geslaagd de heer J. Vooys, van Katwijk aan dén Rijn. Bij Kon. besluit is de vereeniging „Volksbelang," gevestigd te Lisse, toege laten als vereeniging uilsluitind in het be- iaiig van verbetering der volkshuisvesting werkzaam. In dea ouderdom van 70 jaren is te 's-G-ravenhage overleden de heer E.-H. M. Schlette', een man die zich veel bewoog op maatschappelijk en pkilantrophisch gebied. Javenlang, van de oprichting in 1881 af, had hij zitting in K'et bestuur der vereeni ging „School voor Volwassenen." Tot aan zijn dood was hij daarvan de ijverige voor- vzitter-penningmeester. Ook maakte hij deel uit van de .commissie uit de Algemeene Ar- menvergadering belast met het verschaffen van arbeid aan behoeTtigen. De begrafenis is bepaald op Dinsdag op de Algemeene Begraafplaats. Nu d"e Parkschouwburg te Amsterdam, zooals men weet^ in eigendom aan de ge meente is overgegaan, meenen B'. en Ws., dat maatregelen dienen te worden geno men, om aan den onooglijken toestand ter plaatse een einde te maken. Het gebouw toch is voor geen enkel doel geschikt te maken; zelfs al zou het bestaan de benut kunnen wórden voor een te stich ten nieuw gebouw, dan nog zou het uit een oogpunt van architectuur niet behouden kunnen blijven. Het komt B. en "Ws. dus raadzaam voor, het gebo-uw te doen sloepen. De bedoeling is, om de slooping te d'oen geschieden tot ongeveer 1 M. beneden de straathoogte en het vrijkomende terrein, zoomede de kel ders en putten aan te vullen met zand, af gedekt met zwarten grond. Het zal voorts naar het oordeel van B. en Ws: gewenscht zijn, het terrein af te sluiten mét een ijzeren hek. Met het oog op den welstand' meenen zij, dat dan de houten schutting, staande lan0s het belen dende, voorloopig voor speelplaats aange wezen terrein, eveneens door een hek van dezelfde1 constructie behoort vervangen te worden, waardoor dan een aansluiting tot stand komt met het hek van het Wertheim- plantsoen. De kosten van het maken en plaatsen Van dit hek worden geraamd op f 1500. Dé minister van oorlog heeft bepaald,- dat de beoordelingslijsten van personeel beneden den rang van officier worden af geschaft. De Koningin heeft f 100 geschonken ten bate van het derde-zuster-fonds van de Protestantsche Ziekenverpleging té Ensche- dee. Voor het derde gedeelte van het nota rieel examen is, zoo meldt „Geld. Koer./* o.a. geslaagd mej. H. Tad^ma, te Arn hem.. H. M. de Koningin heeft goedgekeurd, dat het verguld vijfarmig kruis, hetwelk door het hoofdbestuur van den Neclerland- schen Bond voor Lichamelijke Opvoeding is toegekend aan de militairen beneden den rang van officier, tot de landmacht behóo- rende, die met volledige .bepakking aan de cloor dien Bon in 1910 en 1911 uitgeschre ven vierdaagsche afstandsmarschen deelge- nomen hebben, ook in dienst kan worden gedragen. Naar men aan „De N. Ct." meldt, zal in 1913, wanneer de nieuwe kazerne te Har derwijk gereed zal zijn, het 3de bat. van het 4de reg. inf. te Gouda overgaan als 4de bat. van bet 9de'. reg. van dat wapen en te Harderwijk in garnizoen komen. Het 4de bat. van het 9de reg. inf. te Utrecht, gaat dan'over als 2de bat. van het 4de reg., maar blijft te Utrecht in garnizoen. Gouda wordt dan bijgevolg als garnizoens plaats opgeheven. Op last van Z. H. den Paus, groot meester der orde van heb Heilig Graf, heeft mgr. Filfppo Camassel, patriarch van Jeru salem, Z. D. H. den aartsbisschop mgr. Hendricus van de Wetering benoemd tot ridder Grootkruis in die orde. („Tijd.") Ht. Ms. pantserdekschip „Gelderland", onder hevel van den kapitein ter zee J. Albarda, ia II dezer te Yillefranobe aan gekomen. KATWIJK-AAN-ZEE. Zaterdag kwa> men hier twee partijen haring in afslag* Volle haring bracht op f 14.40f 12.55; Ijle f 12.70—f 12.80; Steur f 10.80— f 13.85. Makreel f 9.90f 12.90. Alles per kantje. NOORDWIJKERHOUT. Zondagavond vergaderde in café „Hensbergen" de afd. Noordwijkerhout van de R.-K. Bloemist-, Land- en Tuinbouwwëfkliedén-Vereenig^ng. De eerw. heer pa-stoor Van Halen, die sinds korten tijd welwillend het adviseur schap op zich nam, was op de vergadering tegénwoordig. De heer W. Warmenhoven, voorzitter, opende de vergadering en licht te daarna een hartelijk woord; van dank tot den eerw. heer pastoor voordiens aanwe zigheid, waarna Z.Eerw. werd geïnstal leerd. Deze sprak vervolgens den leden toe, wees hun op hun verplichtingen en hoopte, dat de Vereeniging door eendrachtige sa menwerking steeds in groei en bloei zou toenemen en zou blijken te zijn een hulpe en steun voor den werkman. Spr. herdacht met' een opgewekt wooïd de afgekomen Bisschoppelijke goedkeuring op de Statuten, en dankte tevens zijn spijt uit, dat hij met het oog op zijn gevorder den leeftijd nietsteeds in de gelegenheid zijn zal om alle vergaderingen bij te wonen. De penningmeester, de heèr L. v. d. Lin den, deed vervolgens rekening en verant woording, waaruit bleek, dat er een batig saldo was van f 16.17. De voorzitter deelde daarna het volgen de mede: De Centrale Bond heeft alle werkgevers uitgenoodigd het loon der arbeiders te ver- hoogen met het oog op den duren tijd. Ge tracht zal worden het loon der werklieden gedurende den winter gelijk te maken aan hun verdiensten tijdens den zomer. Pogingen zullen in het werk gesteld' wor den om een Spaarkas op te richten, ten einde daaruit de leden te gemoet te komen bij het inslaan van winterprovisie. In het laatst dezer maand zal een pro- pagandavergadering plaats hebben; alsdan zal een spreker uit Haarlem worden uit genoodigd. Getracht zal woorden een bibliotheek op te richten. Een der leden stelde aan de orde de aan stelling van een wachter (Suisse) in de R.-K. kerk, tot handhaving der orde eri toezicht. Op de meeste plaatsen treft men in de R.-K. kerken zulk een Suisse aan. Gegadigden kunnen zich bij het bestuur aanmelden. De vergadering, die enorm druk bezocht was, werd dajirna gesloten. In.de Zilk, alhier, werd gevonden een b'eerenrijwiel, vermoedelijk ran diefstal af komstig. De vinder P. v. d. A. deponeerde, het karretje bij de politie te Haarlem. NOORDWIJK-AAN-ZEE. Een der ha ringvaartuigen van den heer W. van Bee- len is te IJmuiden binnengekomen met averij; ook a'e vleet ging verloren. De be manning is afgemonsterd, daar het vaar tuig in dit seizoen niet meer zal uitvaren. In de gisteravond gehouden gods dienstoefening in de Ncd. Herv. Kerk werd tot de gemeente bij monde van ds. Hi H. van Ameide, van Hillegom, namens ds. J. J. v. Walsem, wien met ingang van 15 November a.s. wegens voortdurende ongesteldheid, eervol emeritaat is verleend, een afscheidswoord gesproken naar aanlei ding van Jesaja 49 1416, waarbij ds. v. Ameide gelegenheid vond te wijzen op lo, de diepe klacht2o. den rijken troost3o. de dubbele verzekering, om dan op te merken hoe overvloedige stof is, waar men- sdhen van ons heengaan, te danken, dat God de Heere ons niet verlaat. Met groote aandacht werd het woord van den spreker gevolgd. Een aandoenlijk oogenblik was Kef; toén ds. J. J. v. Walsem zelf nog" eenmaal voor een oogenblik den kansel beklom, om nog een enlcel woord te spreken, niet om liet woord van ds. v. Ameide aan te vullen of te verbeteren, maar veeleer om ds. v. Ameide te danken voor de wijze, waarop Z.Eerw. zijn taak voor de gemeente had volbracht. Een woord van dank allereerst aan God, voor ondervonden kracht en bijstand, dank aan de Gemeente voor ondervonden welwil lendheid en belangstelling. Spreker herinnerde er aan, hoe hij bij zijn intrede had getuigd den Christus der Schriften te willen belijden, en alhoewel gebrekkig en met veel zonde bevlekt, kon spreker God danken voor de daarin ge schonken genade. Spreker verzocht daarop de gemeente te zingen Gezang 96, waarvan de laatste 4 regels staande werden, gezongen. Ds. A. J. Ruys van Oegstgeest, dankte daarna ds. v. Walsem voor zijn arbeid als scriba van den ring Noordwijk, als assessor van het classicaal bestuur van Leiden en ten laatste op verzoek van den Kerlceraad namens deze en de gemeente, waarna de Gemeente scheidde van haar ieeraar met het zingen van Ps. 1214. SASSENHEIM. De kerkcraad der Ned.- Herv. Kerk lieeffc in zijn geheel ontslag aan gevraagd. Zondagavond gaf de Ned. R.-K. Volks bond, afdeeling Sassenheim en Omstreken, voor de leden een uitvoering in de zaal van den heer Woudenberg. Na bet afdoen van eenigo huishoudelijke zaken, werd met het eigenlijke programma begonnen. Het eerst ging „Guido de Vehdeër", dra ma in vier. bedrijven een stuk uit de Fran-, sche. revolutie. Er werd vlot gespeeld en da inlh-oud viel uitstekend in den smaaik der talrijk aanwezigen. Na de pauze werd een kluchtspel in één bedrijf gegeven, „De gouden Ster". Ook dat verwierf veel bijval en werd uitstekeud gespeeld. De toestand van den burgemeester blijft* steeds vooruitgaan. Vandaag, Maan dag, hebben de wethouders hem een bezoek gebracht. VOORSCHOTEN.' Het roodvonk schijnt meer en meer om'zich heen te grijpen: een der patiehtèn is zelfs overleden'In ver band met do ziekte, zal, vóorloopig gedu rende een week, de Ghr. Bewaarschool al hier worden gesloten. In aansluiting aan het besluit der ver gadering van half October, is nu door 16 neringdoenden alhier een circulaire ver spreid, waarin zij vragen om medewerking tot vervroegde winkelsluiting om 9 uren 's avonds. Aan te vangen 15 Nov. ,a. s.uit gezonderd 'a Zaterdagsavonds, de avonden vóór algemeen erkende Christelijke feest dagen en de week voor St.-Nicolaae. WASSENAAR. Gistermorgen deed het nieuws de ronde dat L. R., in de jenever waa gestikt. Dit was gelukkig geheel bezij den de waarheid. Het feit is, dat L. R., terwijl hij cenige huiselijke bezigheden voor zijn oude moeder verrichtte, plotseling in- eéuzakte en kort daarna overleed. Wel werd' door de politie Iemand logies ver leend, die geheel bewusteloos langs den weg lag en ncxg in 't bezit was van een floschje blauwe spiritus. Bij Kon. besluit is jhr. mr. P. A. G. de Milly van Heiden Reinestein benoemd tot burgemeester der gemeente Hendrik-Ido- Ambacht; benoemd tot commissaris van politie te Deventer. J. Hübscher, thans inspecteur van politie aldaar; aan den luit. ter zee-2de kl. bij de Kón. marine-reserve D. van den "Ent, vergunning verleend om, zoolang hij als gezagvoerder in dienst is bij de Stoomvaartmaatschappij „Nederland", op het Nederlandsch koop vaardijschip onder zijn bevel de reseryévlagj als natievlag te voeren. Ter kennis van belanghe-bbeiyL wordti gebracht, dat, met ingang yan 14 r, do hoofdinspecteur der visscherijen gedurende drie weken afwezig zal zijn. Belangh ebben- den worden verzócht gedurende dien tijd hun voor dien hoofdambtenaar bestemde schriftelijke, telegraphische en telepho- nisohe mededeelingen te richten tot den inspecteur der visscherijen in hot 4de. 6de en 7de district A.«'B. Brouwer, te 's-Gra- venihage, Van Galénstraat 10, telephoon Haag no. 1387, die is aangewezen om gedu rende de afwezigheid van den hoofdinspec teur dezen, ook in de betrekking van inspec teur der visscherijen in het lste, 2de eri 3do; district te vervangen. De minister van koloniOn heeft L. R- C. Kulche ter beschikking van den gouv.- gen van N.-I. gesteld om te worden benoemd tot onderwijzer 3de kl. bij het Europ. lager onderwijs daar te lande. 6) „Ja mevrouw; mynheer heeft den bediende zelf te woord ges'aan." Eva wilde nog vorder vragen, maar zy beet zich op de lippen. Frits Grote bleef nog eenige oogenblikken in afwackiende houding voor haar staan, al- lorens hy op zijn gewone, geluidlooze manier $e kamer verliet. En nu luisterde da eenzame vrouw weer «aar het loeien van den storm. Het was plot seling zoo donker geworden, dat men nau welijks meer iets buiten kon onderscheiden. 0, wat zou dit een geschikt oogenblk zijn ge weest, om naar de waschtafel te sluipeu en daaruit hot goed verborgen opiumspuitje te voorschyn te halen, en dan een goede hoe veelheid te nemen, twee, driemaal zooveel als gewoonlijk. Maar de man met de ernstigo, geleerde oogen had hiervoor gewaarschuwd; bet was nog niet te laat, alles kon nog woer goed worden l Op de Bank, die door Heiwig werd geleid had men reeds nu hot licht moeten aansteken. Al woedde buiten de storm ook nog zoo ge weldig, toch kwamen de menscben geld halen en brengen. Kantoorbedienden kwamen om wissels te laten disconteeren en zoo was er voortdurend drukte en heen en weer geloop. Heiwig hoorde dit alles. Hi) zat in zyn kantoor, dat door eenige deuren met de andere bureaux was verbonden, zoodat hy duidelijk kon hooren, wat daar voorviel en gesproken werd. „De Russen dalen steeds, maar door," be weerde 69n oude heer. „Wie op het oogen blik een goede hoeveelheid daarvan heeft, is niet al te beat af." Ja, gedaald, steeds meer gedaald, Oskar Hel wig had een grooten post; maar wie had nu ook kunnen denken, dat zij zoo snel achter uit zouden'gaan? Eindelijk was het uur gekomen, waarop Hel wig het kantoor altijd verliet. Hy liet zich niet zooals gewoonlyk naar zijn villa rjjden, maar gevoelde, dat het hem goed zou doen regen en wind te trotsseren. Bovendien had hy een hevige hoofdpyn, waar:chyniyk door dat hy den vorigen avond allerlei door elkaar had gedronken, niettegenstaande hy wist, dat zulk een gebruik van alcohol altyd zeer na- deelig voor zyn gezondheid was. Toen Heiwig, thuisgekomen, het salon be trad, vond hy zyn vrouw nog geheel in eikaar- gedoken zitten met een disken doek om zich heen geslagen, niettegenstaande de kamer flink verwarmd was. Met dit bleeke gelaat en de diepliggende oogen en in deze weinig ener gieke stemming, maakte zy absoluut niet den indruk van een jonge vrouw, die met teoder verlangen uitziet naar den terugkeer van haar echtgenoot. Heiwig bleef recht vóór zyn vrouw staan om haar met critischen blik op te nemen, „Napret, wat?" Eva bleef zwflgen. „Dat komt van deze nieuwe mode; als die geschiedenis niet zoo ernstig was, zou ik je een nieuwe dosis aanraden. Het is niets op wekkend je zoo voor me te zien. Maar kunnen we aan tafel gaan?'' „Ik weet niet of men heoft klaar geief," antwoordde Eva. „Zoo, weet je dat niet? Ik eisch niet van jo, dat jo zelf zou koken, maar de leiding der huishouding meen ik toch wel tot jouw plicht te mogen rekenen. Maar enfin, het zal nu wel het beste zyn, dat ik in een restaurant ga eten Hy maakte aanstalten om de kamer te verlaten, toen Eva hem by zyn arm greep, met de woorden: „Oskar, ik moet je spreken." De aanraking eener vrouwenhand kan oqs soms electriseeren en ook Hel wig bad dat maar al te dikwyls ondervonden; maar nu hadden die vingers zyn polsen met geweld omklemd en hy had een yzige kilheid door deze aanraking door zyn leden voelen gaan. „Alweer een bekentenis?" vroeg hy eenigs zins ontstemd. Eva scheen te begrypen, dat dit een toe speling op de opiumontdekking van den vori gen avond was, maar haar gezichtje nam plotseling zulk een uitdrukking van angst aan, dat Heiwig ten slotte toch eigeniyk mede- ïyden met zyn vrouw kreeg „Ook ik wilde je nog iets vertellen," zoide hy. „Mevrouw Scholinus zond vanmorgen een boodschap, toen j(j al weg was, over een haarspeld, die zy sedert gisteravond vermist. Weet ju er misschien ook iets van?" Heiwig had absoluut geen nevenbedoeling met deze vraag; hy wildo niets anders weten dan of Eva misschien ook het sieraad had gevonden, maar toevalligerwijs gebruikte hy niet het woord „vinden" en keek hy haar buitengewoon onderzoekend aan, zoodat de schittering barer oo^en hem opviel. Eva was natuurlyk reeds vast overtuigd, dat hy alles haarfijn wist; dat hy had gezien, hoe Eva het Bieraad den vorigen avond had opgeborgen. Tot op het laatste oogenblik bal Eva een stryd inwendig gevoerd of zy den raad van den dokter zou volgen en haar man open hartig de geheele toedracht der zaak zou toe vertrouwen, nu hy vandaag zoo onvrlendeiyk en «omber was. En nu stond hy plotseling als rechter voor haar, eer nog een woord van bekentenis over haar lippen was gekomen Plotseling kon zy zich niet laugor bedwin gen; zy barstte in wanhopig snikken uit, sloeg de handen voor het gelaat en gilde uit: „O Oskar, waarom vraag je me dat nog? Je weet immers alles! Je weet toch, dat ik het sieraad heb weggenomen!" Heiwig deinsde verschrikt eenige passen achteruit, totdat hy plotseling van houding veranderde; by na wild nam hy Eva by de hand, trok haar mee naar zyn studeer kamer en duwde haar in fauteuil, terwyl hy recht vóór haar ging staan en bevelend sprak: zeg my nu alles. Wat heb je nog meer gestolen? ju Eva begon by horten en stooten te ver tellen, maar nu onder den indruk van angst klonk het heel anders dan toen'zy het onder den vriendeiyken blik van den dokter had verteld. De onwillekeurige bewoging, die haar tot dit handelen had gebracht, scheen Heiwig zeer ongeloofwaardig toe en ook zag hy in de teruggave van het sieraad niet een vry- willige handeling. Eva was immers ontdekt; dus was haar wel niet veel anders overgebleven. Met een verachteiyk schouderophalen verzocht hy elke scène te vermyden. „Je zult by kalm nadenken inzien, dat wy onder deze omstan digheden niet langer samen, kunnen leven, want ik voel me niet geroepen de rol van een directeur van een~ verbeteringsgesticht op my te nemen. Ik wil er alleen nog eeDS kalm over nadenken en zal je daarna myn beslis singen meoleelen. Intusschen kan jy er over nadenken of dit huis voor jou een geschikt verblyf is." Aan den anderen kant van de Spree, dicht by do Beurs, bevond zich het kantoor van Frank Waldau en tevens oen gezellig inge richte jonggezellenwoning, die hem tot nu toe nog nooit te stil of te eenzaam had toe geschenen. Ofschoon midden in handelszaken, had de jonge advocaat zich toch niet in die richting naam gemaakt; maar door toevallige omstan digheden was hy zich op een spociaal gebied begonnen te bewegen, dat hem goede verdien sten opleverde. Een sensatie wekkend echt-) soheidingsproces was door hem met tact er\ discretie gevoerd en had hem het vertrouwen doen vertcrygen van alKn in de zoo tesre familie-aangelegenheden, niettogonstaande zyq jeugd of misschien wel juist daardoor. Hy trok gaarne party voor de lydende helffc^ minder uit hot oogpunt speculatie dan wel uit ridderiykhoid tegenover do vrouw. Maar hoe dikwyls hy daardoor roods nader met verschillende dames in kennis was gekomen, toch had zyn hart voor gesn nog ooit snel ler of warmor geklopt. Maar sedert dokter Scholinus hem by de familio Heiwig had geïntroducaord, was ook dat anders geworden. Kindorvrouwtjes, dit, niettegenstaande haar zorgeloos kindergozichtje, oen geheim leed doen vermoeden, hebben altyd roeds een zekere aantrekkingskracht voor de mannen bezet«it en hoewel Frank Waldau zich nfót gaarne tot een bedrieglyke flirt zou laten verleiden, sedert gisteren wilde de gestalte van Eva Hel wig maar Diet uit zyn gedachte wyken. (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 1