Ingezonden. het nieuwste nummer van PREMIE-UITGAVE is Wederom aan -ons Financieele mededelingen. Mijnheer de Redacteur 1 Nagenoeg ter zelf der plaatse waar voor teenige maanden een jongetje door de Iram jwerd overreden, heeft wederom een treurig ongeluk plaats gead, zooals in Uw blad van gisteravond stond te lezen. Vreeselijk ver minkt werd het knaapje opgenomen en .was gelukkig bijna dadelijk dood. Het is niet mijn bedoeling na te gaan, aan wien bij deze ongelukken de schuld te wijten is. Herhaaldelijk reeds is over de jeugdige onbezonnenheid, als ook over het snelle rijden van tram's en auto's op druk ke punten, geschreven. Wel echter doet zich onwillekeurig de Vraag voor, of zij, wier taak het is, afdoen de maatregelen voor de openbare veiligheid te nemen, wel voldoende op de hoogte zijn van de gevaren, die hier geduriglijk, èn door de tram, én door auto's, dreigen. Het antwoord hierop kan bijna niet an ders dan ontkennend luiden; immers anders waren reeds lang doeltreffende verordenin gen gemaakt. De verantwoordelijkheid komt 'm. i. dan ook we] voor een groot deel ten laste van de autoriteiten, die een toestand als de huidige op dezen drukken verkeers weg doen bestendigen. Ernstig is het te hopen, dat het Gemeentebestuur van Zoeterwoude thans zal ingrijpen en een verordening in 't leven zal roepen, waarbij de openbare veiligheid beter zal zijn ge waarborgd en waarvoor de bewoners aan den Haagweg ongetwijfeld dankbaar zullen zijn. Waarom bijv. niet evenals in Leiden bevolen, dat ook in 't bebouw de deel van den Haagweg de tram lang zaam moet rijden, terwijl de conducteur of leerling-machinist vóór de machine moet loopen? Deze maatregel zou gewis hier zeer van pas zijn en het tramverkeer toch niet te zeer bemoeilijken. Nist overbodig acht ik het gelijktijdig nog eens te wijzen op de zoo treurige ver lichting van den weg des avonds en de v o 1- komen duisternis nè, elf uur. Afge zien van het ongerief, is de veiligheid^ der bewoners absoluut onvoldoende en eischt jlezc plattelands-toestand dringend verbe tering. Met dank voor de plaatsihg, M. de R. ieeken ik, N. G. &FAARGAREN Jr. 2 November 1911. Haagweg 35. WettelijkewinfeclslnitiïBg te Leiden. Mijnheer de Redacteur Nogmaals roep ik Uw welwillendheid in en wel om den Heer P. van antwoord te dienen op zijn ingezonden stukje van Za terdagavond 1. 1. Genoemde Heer P. dan zal mij even den lust benemen om te ijve ren vóór de Wett.-9-uur-Winkelshiiting door te zeggen dat, al werd' a. s. Maandag de verordening hier in Leiden wettelijk in gevoerd, het voor mij en mijn collega's niet den minsten waarborg zoude geven direct na 9 uur naar huis te gaan. Halt, mijnheer P., u zag waarschijnlijk al in uw gedachte de rouwvlag wapperen ivan den ondergang der voorstanders. U is waarlijk een genie, door zx>o diep te denken, heusch, wij allen hadden daar nist aan gedacht, en nu zullen wij maar in een hoek gaan zitten en de beweging laten doodbloeden. Neen, Mijnheer de Redacteur, als er wer kelijk geen betere en meer doeltreffende argumenten aangevoerd worden dan deze, dan blijven ik en mijn collega's strijden voor deze 9-uur-sluiting. Dacht u werkelijk mijnheer P., dat wij over één nacht ijs gin gen? Immers, dit argument is, spijkers op laag water zoeken," want juist van vele patroons gaat het streven uit, naar meer dere rust, of meerdere ontspanning. Juist door vele patroons is ons dezo waarborg gegeven dat zij met kracht zullen medewerken, opdat ook rij niet langer in verband behoeven te zijn dan beslist hoog noodig is>. Dat er wellicht één of meer (patroons?) onder zijn d e werkelijk hun bedienden la ter aan na 9 uur zouden laten werken als deze verordening wettelijk was, is moge lijk, maar, waar er overal een uitzondering op den regel is, zou het wel een wonder zijn als het met deze verordening ook niet zoo zoude wezen. Zulke patroons zulleD wij dan onder een lagere categorie van men- Bchen rangschikken, want geen weldenken de patroon (zdfs zulk een die tegen de verordening was) zal zi^h op die manier willen wreken om zoodoende vcor enkele dezer bedienden deze verordening krachte loos te maken. Jammer is het echter dat Leiden altijd achteraan moet kernen door den betreu renswaard igen saaien geest die het bezielt. Waarom r* >et Leiden achteraan komen terwijl toch al z<x>vele omliggende dorpen vrijwillig besloten hebben te 9 uur te slui ten 1 Laten wij hopen dat ook Leiden spoe dig zal inzien dat het hoog tij.l wordt deze verordening ter hand to nemen, om een mis stand, die al te lang heeft bestaan, te ver beteren. Ten slotte, mijnheer P., nu uw (onge vraagd ingediend advies) zoo jammerlijk in het water is gevallen, kunt u weer iets anders bedenken. Laat ik u echter de verzekering geven, dat mijn ijver voor deze zaak juist is aange wakkerd, daar het mij heeft doen inzien dat er niets anders dan armzalige argumen ten tegen deze Wettelijke 9-uur-Winkclslui- ting kunnen aangevoerd worden. U, geachte Redactie, hartelijk dank vxv deze plaatsing, J. MOMBERG. Leiden, 1 November 1911. Geachte Redactie I Vergun ons, als antwoord op den aanval Van den heer Van Duuren, éen, weinig plaatsruimte. voorbaat onzen dank. Het schijnt. nu eenmaal ons ohontkom- baar noodlot te zijn, op den Heer Van Duu ren den zelfden invloed uit te moeten oefe nen, als welke een roode lap op een stier heeft. Zetten we onze bescheiden meening tegen over een reactionaire uiting van wien dan ook, de heer Van Duuren is er als de kip pen bij, de argumenten voor anderen be stemd naar zich toe te halen met eene gul zigheid, die aan geestelijken geeuwhonger doet denken. Nu weder moet het feit, dat we de uiting van „een andere abonnó" van zulk een conservatieve strekking vonden, als had de man een menschenleven geheel van de be woonde wereld afgezondend geleefd, niets ziende of begrijpende van het vereldbewe- gen en de revolutionneering der gedachten, zoodat we daarbij onwillekeurig dachten aan den „Chineeschen muur", dienst doen om ons van kleineering der politieke ge beurtenissen in China te kunnen beschuldi gen. Mogelijk is dat de heer Van Duuren een anderen kijk op de Chinee-sche gebeurte nissen heeft dan wijv en hij voor een prole tarische revolutie aanziet, wat wij een burgerlijke omwenteling achten te zijn, eene omwenteling om de Staatsmacht van autocratie en adel naar de burgerij te bren gen, zooals bijna geheel Europa heeft mee gemaakt. Onze minachting voor de worsteling in China te distilleeren uit onze eenvoudige vergelijking is evenwel, laten we m^ar zeggen een beetje... Van Duuren-achtig- Verder moeten we volgens den heer Van Duuren ons straatje schoonvegen. Ofschoon, we, uit gebrek aan tijd, met die karwei liever de gemeentereiniging za gen belast, willen we toch ten gerieve van den heer Van Duuren, op die beeldspraak 'even ingaan. Waarde Heer, gelo0f ons oprecht, we meenen niet dat ons straatje schooner is dan het uwe. Schoon toch achten wc een betrekkelijk begripwij zullen schoon noemen wat gij er,g vies aoht, en omgekeerd. Als gij ons uw steegje wijst, en ons de helderheid roemt, zult ge uit bijziendheid waarschijnlijk het hondje niet zien, dat het achterpootje optilt, en daar iets deponeert. En toch, waarde Van. Duuren, het hondje is er met den aankleve of liever met de af valligheid van dien. In ernst, we achten in de meeste gevallen die uitdrukking, van „het straatje schoon vegen" het gebruiken niet waard. We meenen dat uw straatje schoon is, als ge handelt naar eerlijke overtuiging. Vuil zal ieder straatje zijn, als de eige naar om een of andere persoonlijke reden, anders handelt dan zijn innige overtuiging hem gebiedt te handelen. Het past u niet en het pa.^ niemand ons een verwijt er van te maken, niet te sym- pathiseeren met de bouwvak- en zeelieden staking, als. we, hoewel het verzet dier ar beiders tegen hun broodheeren toejuichen de, de tactiek en den opzet als in strijd met het belang der arbeidersklasse veroor deel en. Waar zou het heen, als we reactionnaire uitingen als van „een andere abonné", uitingen die zoo blijk geven van innigen haat tegen de oplevende arbeidersbeweging, als maar zelden in het openbaar geuit, niet zouden mogen beeritiseeren, omdat we... de door Van Duuren en diens jeest* erwanten aanbevolen „revolutionnaire gymnastiek" niet verheerlijken door dik en door dun. Omdat we meenen, dat die gymnastiek goed moge zijn voor iemand, die een paar vlerken te missen heeft, en voor wien het niet hindert voor een poos buiten, gevecht te worden gesteld, doch dat onze arbeiders beweging, die nu zoetjes aan op beide beentjes is terecht gekomen en het mar- cheeren aan het leeren is, nog niet aan zul ke krachttoeren mag worden gewaagd, daarom zouden we niet den vinger mogen leggen op wat Vij meenen dat vuil is Waarde Van Duuren, spaar ons uw les sen in schoonheidsgevoel. Dat bestudeeren we ergens anders. Wees verzekerd, we ach ten ons straatje schoon, zullen het mogelijke doen het schoon te houden en ieder hondje wegjagen, hetwelk in onze buurt zich laat zien. P. J. BOMLI. Leiden, 3 November 1911. Mijnheer de Redacteur! Verzoeke onderstaande in Uw Dagblad te willen opnemen. Het trof mij, dat ik in een korten tijd, ten eerste bij de opening der Electrisohe tram, en nu bij het openen der 2de O. L. school in UEd. verslag moest lezen: hierna werdde eerew jj n rondgediend. Is het niet ergerlijk, dat bij gebeurtenis sen als deze alcohol op den voorgrond moet treden? Is hét niet; ergerlijk, dat men bij dergelijke gelegenheden het voorbeeld geeft, dat zooveel volksellende teweeg brengt? Is het niet ergerlijk, dat bij de opening van een school, die het volk moet opvoeren naar een hooger pijl van beschaving, dat daar de volksvijand, de alcohol, de kanker onzer maatschappij, hoogtij viert? Ho-pende, dat bovenstaande er toe zal medewerken, dat dergelijke dingen niet meer gebeuren. W. D. HUISKEN. Kabwijk-aan-Zee, 2 Nov.'119ÏÏ. ii' -hff" GemesntsraaJ van Haarlemmermeer. (Vervolg van gisteren). De financieele commissie rapporteerde over de begrooting voor 1912. Bij volgnr. 65, jaarwedden van de ambte naren van den Burg. Stand, verhoogd van f 100 op f 200, vroeg de comm. nadere in lichtingen. De Voorzitter vertelde daarop van hun verantwoordelijke betrokking. Gevolg: de post goedgekeurd. Bij volgn. 72 onderhoud en aankoop van meubelen, geschiedde hetzelfde f 600 is uitgetrokken voor meubileerinj van de oude kantongerechtzaak De Voorzitter zei, dat B. en Ws. het niet zoo luxieus zullen doen. Volgn. 95, dag- en weekgeld in. van de gemeente-werklieden, deed de comm. vra gen, waarom Hofstede f 10 en Van Essen f 9 verdient. De Voorzitter lichtte dit toe, doch be- 1oofde over gelijkstelling in tet collége van B. en Ws. te zullen spreken. Bij volgn. 99, onderhoud vaj plantsoe nen, deelden B. en Ws. mede, dat zij van plan zijn op de. Hoofddorpsche zandvlakte, twee plantsoentjes aan te leggen met een .grasperk, waarin een paar heestertjes, en de rest to verharden. De comm. voor de gemeenteweuken be val de plaatsing van een. urino;r daar ter plaatse aan. Bij den post brüggen en overzetveren deelde de Voorzitter mede, dat het polder- bestuui niet genegen is, de brug te Abbenes te verbreeden. Den heeren Kooy, Overmeer, Los en Van Reeuwijk gaf spr. in overweging met een voorstel te komen, ter gelegener tijd. De post uitgaven voor de gasfabriek werd pro memorie uitgetrokken. We hoorden bij den post jaarwedden van de hooistekers, dat hun instructie bij de politie-verordening geregeld zal worden. Bij den post onderhoud van de brand spuiten werd medegedeeld, dat bet voorne men bestaat de spuit van Hoofddorp te ver plaatsen naar Abbenes en die van Abbe nes te Liaserbroek te stationneeren en te overwegen of 't geen aanbeveling zou verdie nen voor Hoofddorp een spuit aan te schaf fen met mechanische voortbcwegir Langdurig werd de verlichting besproken en wel in hoofdzaak die aan den Ringdijk bijAalsmeer. B. en Ws. zullen deze zaak (die van de subsidie) nog eens overwegen en dan met voorstellen komen. Hierop werd een halfuur gepauzeerd. Na heropening werd de begrooting vast gesteld met een totaal aan uitgaven en ontvangsten van f 121,144.51^, bij een post voor onvoorziene uitgaven van f 1977.99 RKCL4TÏES, k 40 Cents per regel. onze BUREEL VERKRIJGBAAR Het leven der vrouw. Het leven der vrouw is dikwijls een lan ge strijd tegen dat voortdurend afgemat gevoel die uitputtende rugpijn en zenuw hoofdpijn die terneerdrukkende pijnen, die haar huiselijke bezigheden tot een zwa- ren last maken. Yelc vrouwen zijn er toe geneigd om der gelijke kwalen toe te schrijven aan haar vrouwelijk gestel, waaraan dikwijls zware eischen gesteld worden. Doch juist in der gelijke tijden wordt er veel gevergd van een paar der belangrijkste organen van het lichaam de nieren, de zuiveraars van het bloed. En wanneer zich later verschijnselen als dc bovengenoemde veltoonen, wordt er gewoonlijk niet aan gedacht of de nieren ook aangedaan zouden kunnen zijn. Wanneer de nieren zwak of ziek gewor den zijn, worden do onzuiverheden en scha delijke stoffen niét uit het bloed gefiltreerd en het zijn deze onzuiverheden, die de oorzaak er van zijn, dat gij u zoo vermoeid, afgemat en terneergeslagen gevoelt. Zij ver oorzaken urinekwalen, graveel, waterzucht en rheumatiek; zij maken dat gij last krijgt van hoofdpijn en rugpijn, en dat gij zoo prikkelbaar en moedeloos wordt. Daarom, wanneer gij op een dergelijke wijze lijdt, maakt u dan niet bezorgd over ingebeelde kwalen, doch komt uw nieren te hulp met Foster's Rugpijn-Nieren-Pïllen, do standaardmedicijn voor de nieren en blaas. 5581 42 Hoedt u echter voor namaak. De echte Foster's Rugpijn-Nieren-Pïllen, kenbaar aan de handteekening van James Foster op het etiket, zijn te Leiden verkrijgbaar bij de heeren D. M. Kruisinga, Nieuwe Rijn 33; Reijst Krak, Steenstraat 41; en bij D. W. E. F. de Waal, Mare 56. Toezending ge schiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1.75 voor écn, of f 10 voor zes doozen. Koloniën. BATAVIA, 27 Sept.-6 Oct. De gewonden van de „H e rtog H end ri k." Yan de zeelieden, die het slachtoffer wer den van het ongeluk aan boord van de „Hertog Hendrik" zijn er nog vijf in het Militaire Hospitaal te Simpang onder be handeling, meldt het „Soer. Hbl." De adelborst Van Doorn, wiens verwon dingen het ernstigst waren, gaat uitstekend vooruit. Met het oog, dat behouden bleef, ziet hij reeds goed. De brandwonden over het geheele lichaam verspreid, ^.ijn alle genezen en zullen waar schijnlijk geen ^Verminkingen veroorzaken; de beenwoqfjr zal Vai? Doorn vermoedelijk h;fc langst ir) het hospitaal houden. De matrozen zijn weer op de been, hun brandwonden zijn zoo goed als genezen. Het lege r-c om mand o. Het „Soer. Hbl." verneemt uit Weltevre den, dat generaal-maj. Bleckinann voorloo- pig heeft, afgezien van het voornemen om pensioen te vragen iri verband met het ver wachte spoedig heengaan van den leger commandant, daar generaal Bleckmann dan de aangewezen opvolger is. W o n d e r lij k e ziekten. Te Semarang liep een huurkoetsier om zes uren van zijn verhuurderij naar huis, toen hij zich onderweg opeens onwel ge voelde: hij merkte dat het was alsof hij in eens ergens geweldig voor geschrokken was. Thuis gekomen vroeg hij obat aan zijn vrouw, zei dat het in de streek van zijn buik niet in orde was, maar het werd er niet beter door. De man kon niet meer prater, luisterde niet meer naar de zijnen en was na een uur dood. De dokter werd gehaald, die niet wist, wat den man man keerde, de assistent-wedono kwam ook kijken, terwijl nog geen verlof tot begra ven werd gegeven. Aan de „Loc." werd tevens meegedeeld» dat er tegenwoordig méér ziekten voorko men, die in de oogen van de bevolking eigenaardig zijn. Eenbeen afgebeten. Uit Makassar schrijft men aan het „Soer. Handelsblad": Dat men in de rivieren op Celebes nog steeds moet oppassen voor krokodillen, werd den twintigsten der vorige maand weer eens bewezen. Een Soendaneesche fuselier, uit het bi vak te Emekang, die 's morgens een bad wilde nemen, sprong in een diep gedeelte der kali, waar een krokodil lag te sluime ren. Fluks beet het monster hem een onder been af. Op het geschreeuw van den onge lukkige kwamen enkele makkers te hulp schieten om hem aan land en naar de zie kenzaal te brengen, waar hij verbonden werd. Later werd hij overgebracht naar Makassar. De fuselier heeft zijn ongeluk te wijten aan het in den wind slaan der waar schuwingen om niet te gaan zwemmen op een plaats, waar al eens meer kaaimannen waren gezien. Yan een lintje.... dat niet kwam. Het is een zonderlinge geschiedenis, wel ke door een correspondent in Bezoeki van de ,,N S. Ct." wordt medegedeeld. Zooals bekend, is het vrijwel zeker, dat elk jaar een paar residenten geridderd worden. Nu meenden vereerders van resident Bosman en deze zelf misschien ook wel 1 dat het niet missen kon, of deze zou dit jaar tot de gelukkigen behooren; het „Yirtus No- bi litat" zou, geloofde men, ten slotte ook diens borst sieren. Een dergelijke gebeurtenis mocht niet on- ovgejnerkt voorbijgaan; de burgerij moest blijk geven, hoezeer zij zich verheugde 1) over de onderscheiding, welke den resident zou ten deel vallen. Een paar kopstukken spanden zich er voor en wisten den assistent resident, den heer B. Schagen van Soelen, over te halen, een circulaire samen te stel-- len, waarbij de ingezetenen van het gewest werden opgewekt om toch vooral op dezen voor den heer Bosman zoo gewichtigen dag niet achter te blijven met hun sympathiebe tuiging. Wat de heeren wenschten, kan blijken uit een rondschrijven aan de ingezetenen van de residentie Bezoeki, waarin dezen om bij dragen werd gevraagd om „aan onzen ge- achten resident al§ souvenir aan deze voor Z. H. E. G. zoo gedenkwaardige gebeurte nis aan te bieden een klein formaat van het hem door de regeering te schenken ridder kruis van den Nederlandschen Leeuw." Een paar dagen later versoheen nog een tweede circulaire, waarbij den ingezetenen van Bezoeki werd medegedeeld, dat de voor genomen aanbieding van het. kleinood zou plaats hebben op Maandag d September. Al len, die aan de hulde bet hoging wenschten deel te nemen, werden uitgenoodigd, 's avonds tegen halfzeven in de Sociëteit te Bondowoso bijeen te komen, vanwaar in optocht, met de muziak voorop naar het residentiehuis getrokken zou worden. Alles was dus prachtig voorbereid om de zen dag voor den heer Bosman tot een on- vergetelijken te maken. Edoch, spoedig zou blijken, dat de onderteekenaren een weinig overijld hadden gehandeld, wantden heer Bosman viel op den 31sten Augustus gèèn ridderkruis teu deel..... Voorwaar, een bittere ontgoocheling, zoo- al niet voor hem, dan toch voor de drie heeren die het zoo goed beaoe 'en Het spijt ods voor den heer Schagen van Soelen, die den naam heeft, een actief amb tenaar te zijn, doch wij vreezen, dat hij in de eerste plaats den resident, en in de tweede plaats zichzelf, aan een ~Ó6 be lachelijke handeling heeft schuldig gemaakt, dat hij zijn langsten tijd wel in Bezoeki zal hebben gediend. We zullen zien. welke ge volgen het Onderzoek voor hem zal hebben. De correspondent te Soerabaja van het „Bat. Nbl." schrijft: Uit goede bron verneem ik, dat op last van hoogerhand een onderzoek zal worden gehouden naar aanleiding van de houding, door den assistent-resident van Djember den heer Schagen van Soelen aangeno men in de bekende historie der koninklijke onderscheiding, welke men vermoedde, dat aan den 'heer Bosman, resident van Be zoeki, zoii worden toegekend. Volgons het Weekblad, van de Oom- mis siebank te Amsterdam, zijn in de week, geëindigd 31 Octdoor tus- schenkomst dier Bank verhandeld de navolgende incourante en minder cou rante fondsen: Aand Maatschappij voor Schoopsvorband 95 pOt. Onder a md. Landbouw-Maatsch. „Mebittie" 9) Pref. aand. Landbouw-Maatsch. „Melattio" lvö Aand. Proanger Koffie Cultuur-Maatschapp'j „'l^jiharoes Rahajoa" 59 3J4 pCt. Oblig. Blaauwhoodonveom 87 4'a pCt. Oblig. Bierbrouwer^ en Ijsfabriek „de Gekroonde P" vh A. van Berckol Zn. 80 n Aand. Koninklijke Nederlandsc-he Beiorschbier- BrouwerU. 39 Baurawollsplnnoroi- „Qermanfa". 110 4 A P^t. Oblig. Baumwollspmnorei „Gonnania" Looning 1909 .96 Aand Baumwollspinneroi „Gronau' .115 9 Leidsche Katoen-Maatschappij vh. De Heyder Sc Co 33 5 pCt Oblig Lijm en Gelatinefabrlok Dolft" 109 5 pCL. Oblig Stoomvaart-Maatsoh „Tromp" 9 4A pGt. Oblig. Maatschappij Yoor Grondbezit en Grondcrediet. 93 Aand. Nodorlandsch# Bouw-Maatsch. F 195—1921 Maatach. tot exploitatio van bouw terreinen .Potgieter" 70 B 9 ilaatsch. Koordzeebad Zandvoort 60 ilaatsch. Yan assurantie Disconteoring en beleaning der Stad Rotterdam 129 9 Volgest polissen Eerste Noderlandsche Maat schappij rerzekonng van risico in loterijen F 5-5 Aand Zokorhcidsfonds van do Onderlinge Levensverzekering van Eigoa Hulp 81 Opr. aand. Holland La Plata Hypotheekbank A F 225 Winstaand. Koninklijke Pakotvaarfc-Maatsch. F 1050 Opr. aand Rotterdamsche Droogdok-Maatsch. F 422.69 Opr aand. Stichtsche Hypotheekbank F 70 "Winstaand. Suikercultuur-Maatschappij F 41—40 Aand. Bouwonderneming Willemspark" F 405 Ken wedstrijd in boren in Zaid-Airika, Eenigen tijd geleden had in Transvaal een eigenaardige wedstrijd ia boren plaats. Het Engelsche mijnbestuur had twee prij zen uitgeloofd, een van 20,000 en een van 10,000 gulden, voor de beste resultaten. Het ging er vooral om, met den geringst hiogelijken luchtdruk het best te slagen. Als drijfkracht werd samengeperste lucht ge bruikt, welke, zooals bekend is, bij al zul ke boormachines wordt aangewend. Berichten over Rijnland'^ boezem, gedurende de week van 24 81 Oct. 1911. 24 Oct. 25 Oct. 26 Oct. 27 Oct. 28 Oct 29 Oct. 30 Oot. 31 Oei. Stand van den boezem te Leiden. Idem te Oudewatering. Werking der stoomgemalen Wat erloozing lange natuurlijk, weg. •tVatoriolaiing Regcaval in Mm. 55 55 55 58 49 54 61 51 53 54 55 53 M 57 Spaarndam u., Halfweg 180*° u., Gouda 1654' i Spaarndam 16 u., Halfweg u., Gouda 2i i. Door de sluis te Gouda '20 a. 53'. 58 58 om A.P. r -A.P.

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 6