M*. 15862 Zaterdag 4 rfovesaalbet0. A0. 1911. feze iCoarant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit VIER Bladen. Derde Blad. Uit de „Staatscourant". FEUILLETON. Hef ooriffigsSisri&Bit. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS OER ADVERTENTIES Van 1—6 regels ƒ1.05. Iedere regel meer 0.17 J. Grootere letters naar plaatsruimte. - Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oentecontant} elk tiental woorden meer 10 Oents. - Voor het inoasseeren wordt/"0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Lolden pat «aak 6 Oanta; per 3 maanden f 1,10. Buiten Leiden, per loopar en «aar agenten gevestigd tijn i 1.30. Franco per post 1.65. Leiden, 4 November. Gisteravond hield de Leidsche Ver- huurdersbond van Huiseigenaren in de zaal van „Zomerzorg" een druk bezochte verga dering ter bespreking van reorganisatie plannen van den Bond in overleg met het bestuur door een commissie van onderzoek voorgesteld. De plannen waren nog niet volledig be- lijnd, maar kwamen neer op een vereenvou diging der administratie door afschaffing van de betrekking van inspecteur als zoo danig en deze betrekking te verbinden aan die van inwonend concierge en voorts om den penningmeester geen bezoldiging toe te kennen, waar een boekhouder is aange steld voor het bijhouden der boeken. Tevens wilde men den secretaris ook be noemen tot chef de bureau en een controle commissie instellen, die ten allen tijde het recht heeft inzage van boeken en beschei den van het bestuur te vragen. De com missie ha-d becijferd, dat met 'de voorgestel de reorganisatie f 260 kon worden be spaard en de waarborgen voor een richtige administratie er door zouden worden ver sterkt. Er werd over deze voorstellen uitvoerig van gedachten gewisseld, maar de voor- en tegenstanders werden het niet eens, terwijl men wegens het vergevorderd uur niet tot een besluit kwam. Gisteravond hield het strijkorkest Euterpe", directeur de heer J. "Vink, zijn jaarvergadering. Tot bestuusleden werden herbenoemd de heeren: R. A. P. v. d. Wou- de, L. den Houter, B. Fontein en H. M. v. d. Worm; resp. tot voorzitter, secretaris, penningmeester en bibliothecaris. Het voorstel om in ,,Musia Sacrum" een concert te geven op 22 December a.s., werd aangenomen. De kas van Euterpe" iklopte met een batig saldo, dank zij den velen donateurs en donatrices, die in den loop van het af- geloopen jaar zijn toegetreden. Tot leden der kascommissie werden be noemd mej. v. d. Baan, de heer Oudshoorn en' de heer v. d. Woüde. Het aantal leden is weer vermeerderd. De totaal-bruto-opbrengst van den bazaar, gehouden in het gebouw Predi ker" in de Janvossensteeg, ten bate van het Suppletiefonds der Geref. Schoolvereen. te Leiden, welke gisteravond onder veel be langstelling door d&. H. J. Kouwenhoven werd gesloten, is zestienhonderd' gulden; een resultaat, dat het bazaar-comité tot groote tevredenheid stemt. Tevens kunnen wij nog mededeelen, d'at de te raden naam van de pop was: „Debo- ra". Zes personen hebben dezen naam ge raden. Eén kreeg de pop en d'e vijf ando ren een prijs, om hun teleurstelling te ver zachten. Op den laatsten avond deed zich voor het eerst in het openbaar hoören, en dat wel zeer ten genoegen der aanwezigen, d'e Leidsche Chr. Harmonievereeniging „Po lyhymnia", waarvan directeur is de heer A. Teljeur Jr. Door den Ned. R.-K. Typographischen Bond (afd. Leiden) is een schrijven aan heeren patroons verzonden mét een ver zoek om gedurende den duren tijd, aan hun gezellen een toeslag op hun loon te willen geven. Geslaagd is voor stenographie \de heer G. Roelofs, alhier, leerling van den heer G. de Jong Ezn. Het Provinciaal Kerkbestuur vaQ Utrecht heeft £ot de Evangeliebediening in de Ned.-Herv. Kerk toegelaten den candi- daat G. J. van ïngen, te Wassenaar. De Groothertogin van Mecklenburg arriveerde Vrijdagavond met den trein van 8 uur 38 min., in een salonrijtuig a'er Duitsche spoorwegen, met klein gevolg te Apeldoorn. H. K. H. werd aan het station begroet door den Prins der Nederlanden, die ver gezeld was van zijn adjud'ant, en door freule Six namens de Koningin. Ook de burgemeester van Apeldoorn was aanwezig. In drie hofauto'B werd naar Het Loo gereden. D^ heer G. J. Buys heeft met ingang van 1 December ontslag gevraagd als direc teur der gemeentelijke H. B.-S., te Amers foort. Bij de gisteren te Haarlem gehouden stemming voor een lid van den raad in district II zijn uitgebracht op den heer A. Elffers Jr., a.-r., 734, op den heer J. Joos- ten, s.-d., a.-p., en v.-d., 483, op dr. J. P. Lotzy, u.-l.,. 468, en op mr. G. B. Crom- melin, cAh.t 113 stemmen. Herstemming tusschen de heeren Elffers en Joosten. De gewone audiëntie van den Minister van Landbouw zal Woensdag 8 dezer niet worden verleend. ALPHEN. Uitslag van de publieke aan besteding van den bouw van twee heerenhui zen aan de Burgemeester-Visser-straat-, on der toezicht van den architect den heer B. Snel, te Aarlandervcen Schilderwerk: H. Naber f 450; P. H. van Keelcen f 749.50; C. Bauer f 697.60; F. Nagtegaal f 724; W. de Graaf, f 769; A. Lam, Aarlanderveen, f 717D. Zeyerveld f 780H. Baas, Oudshoorn, f 580. TimmerwerkG. Bergshoef, Aarlander veen, f 3396; W. v. d. Bijl, f 3000; P- Stap per f 3149.50; J. Gesman f 2567. Loodgieters werk,, enz.J. Verhoef f 225; H. Baarslag, f 259; J. H. D. Ponsioen, Aar landerveen, f 275.85. SmidswerkJ. de Haan f 345. De inschrijvers, wier woonplaats niet is vermeld, wonen te Alphen. Vijf en twintig jaar is het geleden, dat B. ~W. do Grauw bij de firma N. Sam son, alhier, in ,dienst trad. Die dag ging voor htem niet onopgemerkt voorbij. Van do patroons ontving hij, nadat hij hartelijk was gelukgowenscht, "een fraai zilveren hor loge met inscriptie en een enveloppe, waar voor do jubilaris beide firmanten zijn harte- lijken dank betuigde. Namens het personeel der verschillende werkplaateen, werd hem door den ohof een fraai geschenk aangebo den. Van het kantoorpersoneel ontving hij eveneens een stoffelijk blijk van belangstel ling, dat hem door den neetor der inrichting werd aangeboden. Deze herdacht in zijn toespraak do werkzaamheid van den jubi-, laris, zoowel in als buiten de inrichting, waardoor menigmaal de lachlust werd opge- vvekt. Het verdere van dén dag werd in eigen familiekring doorgebracht. BODEGRAVEN; Dr. A. J. van Pesch, van Amsterdam, opende,, als spreker van het Hoofdbestuur, de w-interlezingen in het Nutsdepartement alhier. Er was een talrijk publiek opgekomen om te luisteren naar de lezing over: „De maan en haar bewoon baarheid." Op. bevattelijke wijze werd wat van ons zonnestelsel verteld en daarna de maan behandeld. De schijngestalten der maan, i zons- en maansverduisteringen, eb en vloed verklaarde spreker en hij verduidelijkte al les met lichtbeelden. Ook kreeg het publiek op het doek te zien vele foto's van maan landschappen met de vele kraters en water- looze óoeanen. Wat betreft dè bewoonbaar heid der maan, deelde spr. mede, dat daar van een aardsch leven geen sprake kan zijn, omdat dit hemellichaam noch een dampkring, noch water bevat. De afd. „Bodegraven en Omstreken" van de Zoetwater vissch er ij ontving 160 jonge edelkarpers, om deze in de wateren alhier los te laten. HAZERSWOUDE. De- heer Koornstra, van Haarlem, hield in ,;Salvatori" voor een aandachtig publiek een toespraak over de Zending onder de militairen. Hij besprak de gevaren, die den jongeling in den militairen stand omringen en schetste in breode trekken het nut van de Militaire Tehuizen. Als va der van een dier Tehuizen kón hij wijzen op de schoone vruchten, wélke zulke inrich tingen afwerpen, en wekte hij op tot onder steuning. Met gebed werd de bijeenkomst ge opend en gesloten. Tot tijdelijk hoofd der openbare school aan den Rijndijk is benoemd de lieer Van Wijngaarden, rustend onderwijzer te Woer den. H OOGMADE. Hier is, het eerste geval van roodvonk geconstateerd en wel bij kin deren, die te Leiderdorp schoolgaan- KATWIJK-AAN-ZEË. Naar* wij verne men, bestaan er bij het JDometnbestuuT-plan nen, om, met.-het oog Ap- het. gebrek aan bouwgrond alhier, een - gedeelte duingrond van af de nieuwe openbare school langs het pad naar „De Drie Plassen" te nivel- leeren en liet daarna in perceelen aan par ticulieren te verkoopen. RIJNSBURG. Gisteravond vergaderde de afd. „Rijnsburg" van liet LI. B.-G. óij den heer H. Coster. Aanwezig 22 leden. De Voorzitter, de heer S. Schoneveld? opende dere eerste vergadering van het winterseizoen met een kort woord. De heer P. van Egmond C.Gz. gaf een beknopt verslag van de laatste prijsraming, welke door hem ais afgevaardigde werd bezocht. „Vakbespreking" was nu aan de orde. De Voorzitter zette uiteen waarom dit punt op de agenda was gezet. Hij achtte het nut tig hierover eens een grondige bespre king te houden en verzocht dengenen onder de leden, die iets ten beste konden geven, dit te doen. D© heer A. den Heijer gaf als zijn mee ning te kennen, dat de teelt van Darwin- tulpen vöordeelig was en gaf daarvan voor beelden. De heer D. van Iterson had voor deze bespreking veel werk gemaakt. In enkele lijnen zou hij over verschillende zaken spreken. Llij handelde over tulpenteelt en kwam tot de conclusie, dat enkele soorten niet loonend meer konden worden ger teeld, het was beter dezer soorten te ver nietigen. Er kunnen hier nog andere ge wassen met voordeel worden geteeld gröente-cultuur, narcissen, Darwintulpen, dubbele en enkele anemonen, ranonkels. Verder sprak hij over handel, handel- vergaderingen, wijze van verkoop, enz. Deze korte rede gaf aanleiding tot druk ke besprekingen over enkele gewassen en de toekomst daarvan. De Voorzitter stelde voor in de a.s. win tervergaderingen erikele van dë aange voerde punten nader te behandelen. Ingekomen stukken, dieer niet waren, 't Blijkt, dat deze door den se cretaris vergeten zijn; de leden kunnen daarvan inzage nemen te zijnen huize. Nog werd besproken de wenschelijkhcid om te dezer plaatse een Raiffeisenbank op te richten; vooral de heer D. van Iterson drong hier sterk op. aan. De heer W. v. Egmond drong aan op herziening van het veilings-i eglement. Hierna werd de. vergadering gesloten en ging men over tot een verloting van fraaie' prijzen. SASSENLIEIM. De afd. van „Patrimo nium" heeft besloten den werkgevers, niet alleen bloemisten, te verzoeken, met het oog op de dure tijden, een bijslag op het loon te geven. Ieder werkgever zal hier mede per circulaire in kennis worden ge steld. WASSENAAR. De beschildering van de vier kapellen in de R.-K. kerk is thans voltooid. De heer J. Dunselman heeft hier mee een fraai stuk werk geleverd. Van symbolische voorstellingen is weinig ge bruik gemaakt. De schilders hebben meer kracht gezocht in lijn en kleur. De laatste kapel overtreft wel de andere in uitvoering. Hoewel de bogen op dezelfde wijze ge schilderd zijn, is het damast telkens van patroon veranderd en naar de meening van velen verfraaid. WOUBRUGGE. Bij de herstemming tusschen de heeren A. Wisman en A. Turkenburg voor lid van het kiescollege der Ned.-Herv. Gem. alhier, werd eerst genoemde gekozen. ZEGWAARD-ZOETERMEER. De.ver gadering van de afd. van „Het Groene Kruis" was bezocht door 53 van de 317 leden. Vastgesteld werden de rekeningen van: a. -„Het Groene Kruis," de ontvangsten op f711.98, de uitgaven op f 634.347a. saldo alzoo f 77.5472; b. de Wijkverple ging, de ontvangsten op f 978, de uitga ven op f594.75, saldo f383.25; c. de Tu-. berculosebestrijding tot een bedrag van f 426.24 aan ontvang en uitgaaf. De begrootingen voor 1912 werden ge raamd aan ontvangsten en uitgaven op: f409.577s voor „Het Groene Kruis"; f833.25 voor de Wijkverpleging; f 449 voor de Tuberculosebestrijding. Tot leden van het bestuur werden her kozen de heeren D. Riezebos en C. van Dijk. Ten slotte hadden plaats eenige wijzi gingen van de statuten. Eij Kon. besluit zijn met 1 Februari 1912 benoemd tot inspecteur der dir. bel. te Amsterdam (7de afd) D. Schindler, insp. derzelfde middelen (Sste afd.) aldaar; tot inspecteur der dir. bel. te Amsterdam (8de afd.) M. G. H. Andriessen, insp. der dir. bel. inv. en ace. te Dordrecht; tot insp. d'er dir. bel. inv. en acc. t,9 Dordrecht A. H. de Jonoheere, insp. derz. middelen te Gorkum; met 1 Mei 1912, benoemd tot inspecteur der directe bel. inv. en acc. te Gorkum, J, D: Vreed©, insp. derz. middelen te Gennep; met 16 Nov. a.s. .banoemd tot adjunct- commissaris der loodsen te IJmuiJen, d® tijd. ad j.-comm. G. Bakker; benoemd tot controleur van den arbeid JJ J. G'amminga, kleermaker te Amsterdam, en J. MulderA werkzaam in het veembe- drijf te Vroomshoop, gemeente Den Jïarn aan den off.van gez. 2de kl. B. Hendrix, eervol ontslag uit den zeedienst verleend, onder erkenning van het recht op pensioen; mej. M. J.. A, Harloff, laatstelijk hulp- onderwijzeres bij het openb. Eur. 1. ond. in Ned.-ïndië, thans met verlof, hier te lande, op haar verzoek, wegens fysieke onge schiktheid, eervol uit 's lands dienst ont slagen, onder toekenning van pensioen. Met 1 Januari 1912 aan dr, J. W. Jenny Weyerman, lid en secretaris van den Cen- tralen Gezondheidsraad te Utrecht, op zijn verzoek, eervol ontsclag verleend als secretaris van de bij K. B. van 18 April 1910 ingestelde Staatscommissie voor drink water-voorziening, met dankbetuiging voor de door hem in die betrekking bewezen diensten. Vereeniging lol Ben. der Bouwkunst Ie Leiden. Honderd-en-scstiende vergadering, gehouden in hei Nutsjebouio. Deze vergadering, die reglementair in Oc tober had. moeten plaats hebben, was tot op 2 Nov. moeten uitgesteld worden door het zich.vrij laat terugtrekken van den spre ker, die zich voor dezen _avond beschikbaar had gesteld. Voorwaar voor het bestuur ecu moeilijk geval, waar hef zich de weelde nu eenmaal niet kan permitteeren, er een korps reserve-sprekers op na. te houden- De voorzitter, da .heer P- M. J. v. Oarle, opende deze eerste vergadering in het- win terseizoen niet een opwekkend woord tot de aanwezigen. Nadat de notulen wa.rei goedgekeurd, was het woord aan den lieef M. Koert, bouwkundige alhier, die tot on derwerp had gekozen„De dijkring Elakkeo en de dijk- en oeverbescherming in verband daarmede." De hoer Koert begon-de clementie der ver gadering in te roepen, waar zijn lezingj vanzelf niet zoo uitgebreid kon zijn, met het oog op den korten tijd van voorbereiding, die voor hem beschikbaar was- Spreker dan begon mede te deelen, dat velen hier in 't minst niet hebben kunnen vermoeden, dat de jongste 'storm zóó hevig is geweest. Spreker zelf, geboortig van heb eiland Flalikec en dus met. de bescherming der groote zoowel als der kleine polders intens op de hoogte, stond, bij een bezoek aan heb eiland, versteld van de reusachtige schade, die de hooge stormvloed heeft veroorzaakt. Alles wat in de laatste twee jaren met groote kosten vernieuwd was, is in één enkelen nacht zoo goed als totaal vernietigd. Globaal word de schade getaxeerd op ongeveer f 80,000, 6) Scott maakte zijn riem vast, terwijl hij sprak. „We zullen in ons telegram vermelden, dat ge gewond zijt; dan begrijpen de men- schen van uw blad waarom zij niets van u hooren. Als Reuter of de correspondenten ,van de stuiversbladen komen, dan moet ge hun niets vertellen. Albas zal op u passen en wij zullen morgenmiddag terug zijn. Vaarwel 1" Anerley hoorde alles, maar hij had geen geestkracht genoeg om te antwoorden. Toen hij de twee bruine, glanzende pony's met de in het geel gekleede ruiters er op zag verdwijnen tusschen de rotsen, kwam zijn geheugen ineens terug en hij begreep, dat de eerste groote kans in zijn journalis tenloopbaan hem ontsnapte. Het was een onbeduidend gevecht, maar het eerste ge vecht, dat geleverd was, en het groote pu bliek was zeer verlangend naar bericht. Ze zouden de tijding hebben ia de „Courrier" en in de „Intelligence" en er zou geen woord van staan in de „Gazette." Die ge dachte deed hem opspringen, maar hij moest zijn arm om den stam van drn palm boom slaan om zich te steunen; zijn hoofd duizelde. De zware, zwarte man lag op de plek, waar hij was neergevallen; zijn borst was vol wonden en om iedere wond zat een kring vliegen. De Arabier lag op eenige meters afstand, zijn twee handen geslagen om het afzichtelijk lichaamsdeel, dat zijn hoofd geweest was. Dwars over hern lag Anerley's ganzenroer; het eene schot was afgegaan, het andere half. „Effendi Scott schoot uw geweer op hem af," zeide een stem. Het was Abbas, zijn lijf jongen, die Engelsch kon spreken. Anerley zuchtte van verdriet. Hij had zijn hoofd zoo totaal verloren, dat hij ver geten had den haan van zijn geweer over te halen; en nu wist hij, dat het niet uit vrees was geweest, maar uit belangstelling, dat hij zoo absent was. Hij sloeg zich met de hand voor het hoofd en voelde, dat er een natte doek om zijn voorhoofd gebonden was. „Waar zijn de twee andere Arabieren?" „Ze zijn weggeloopen. De eene kreeg een schot in zijn arm. „En wat is er met mij gebeurd?" „Effendi kreeg een houw op zijn h'oofd. Effendi greep den boozen man bij de annen en Effendi Scott schoot op hem. Uw ge laat is leelijk verbrand." Anerley merkte, eensklaps een prikkelend gevoel aan zijn huid en hij rook een sterke brandlucht on-der zijn neus. Hij voelde aan zijn snor. Dien had hij niet meer. Zijn wenk brauwen ook niet? Hij kon ze niet vinden. Zijn hoofd was zeer dicht bij dat van .den derwisch geweest, toen zij samen over den grond rolden, en dit alles was de uitwer king van het afgaan van zijn eigen geweer- Nu, enfin! voordat hij weer in de Fleet- straat terug was, zou er wel weer wat aan gegroeid zijn. Maar die sabelhouw was mis schien erger. Zou het zoo ernstig zijn, dat Rij niet naar het telegraafbureau te Sarras kon komen? De eenige manier, dat te we ten te komen, was het te probeeren. Maar hij had niets dan dat treurige Syri sche paard. Daar stond het in de avondzon, met zijn gebogen hoofd en kromme knieën, alsof hij nog niet uitgerust was van het werk van dien morgen. Er was niet de min ste hoop. dat hij daarmee vijf en dertig mijlen ver stevig kon doorrijden. Het zou zelfs een zwaTe inspanning zijn voor de prachtige paardjes van zijn metgezellen, en dat waren de vlugste beesten en ze konden het het langst volhouden van alle rijbeesten uit de streek. Het langst volhouden? Er was een beest, dat nog langer kon voortloopen, en dat was de kameel met zijn statigen tred. Als hij er een had, dan zou hij mis schien het eerst van allen aan het telegraaf kantoor wezen, want Mortimer had gezegd, dat er geen beest zooveel waard is, als nien er meer dan dertig mijlen mëe moet afleg gen. Ja, als hij maar een kameel hadEn toen kwamen ineens de woorden van Mor timer hem voor den geest: „De Arabieren gebruiken die soort die ren op hun strooptochten." De rijbeesten van die Arabieren? Waar badden de doode derwischen op gereden In een oogenblik klauterde hij de rotsen op en Abbas, die steeds trachtte hem terug te houden, hem achterna. Zouden de twee vluchtelingen de kameeden meegevoerd heb ben of zoudtm zij zich tevreden gesteld heb ben zichzelf uit de voeten te maken? Het glinsteren van eenige leege Remington-bus- jes trof zijn bïik en toonde aan, dVt. de vijand daar neergehurkt was geweest. En toen zou hij wel hebben willen juichen van vreugde, want daar, in de diepte, op een kleinen afstand, verhieven zich de hooge, gracieuze, witte hals en de elegante kop van zulk een dier. Hij had er nooit zoo een gezien. Het prachtige dier deed denken aan, een zwaan. He thad even weinig over eenkomst met den gewonen kameel als een karrepaard met een strijdros. Het beest lag geknield in de schaduw der rotsen mét zijn waterzak en doeratasch op den schouder en zijn voorpooten over elkaar geslagen op Arabische wijze, met een touw om de knieën. Anerley wierp zijn been om den voorsten zadelknop^ terwijl Abbas het touw losmaakte. Ineens vloog Anerley naar den nek van het beest en toen weer eens klaps naar achteren; hij greep aan alle kan ten naar iets, waaraan hij zich kon vasthou den, maar werd met een ruk weer naar vo ren geworpen. Eindelijk stond de kameel op zijn pooten en de jonge man van de pers zat veilig en wel op een der Schepen der Woestijn." Het dier was even vriendelijk ala vlug, het wiegde met z(jn langen nek en keek rond met. z(jn groote bruine oogen, ter- wyi Anerley zyn beenen om het beest sloeg en den kameelstok aannam, dien Abbas hen toereikte. Er waren twee paar teugels, een van boven aan den neus én een om den nek, maar hy herinnerde zich wat Scott gezegd bad: „hy moest aan de keukenschei en niet aan do huisschel trekken." Hy nam de onder ste teugels in de hand. Toen raakte hy den langen, wiegelenden hals even aan met zyn stokje en in een oogenblik scheen de afscheids groet van Abbas van uit de verte tot hem door te dringen, en de zwarte rotsen on het gelo zand dansten aan beide kanten om hem heen. Hy zat voor het eerst op een kameeleerst leek de beweging, ofschoon ze onregelmatig en schokkend was, hem niet onaangenaam toe. Daar hy geen stijgbeugels had of iets om zich aan vast te houden, kon hy zich niet opheffen, maar hy hield ziob zoo stevig als hy maar kon met de knieën vast-veTr- hy trachtte voor- en achterwaarts te bowlen, zooals hy de Arabieren dikwijls hal sion doen. Het was een groot, zeer dlop zadëf; hy voelde er zioh op heen en weer rollen als een biljartbal op een theeblad. HU hiol 1 zich aan beide kanten vast om niet to vallen. Her. beest stapts geregeld voort; zyn sponsachtigs hoeven maakten hoegenaamd geen geluid in het zand. Anerley leunde naar achter en greop met zijn beide'handen achter zich; hy zotte het beest oen weinig aan. De zon was reeds verdwenen achter de r|j zwarte vulkanische toppen, die veel van hoo- pon metaalschuim hobbsn aan den ingang van een myn. De westelijke hemel vertoonde die schoone lichtgroene en lichtrose tinten, welke den avond zoo prachtig kunnon doen zijn aan de oevors van den Nfjl, en do oude, biuine rivier zelf, stroomend tusschen de zwarte rotsen, weerkaatste do kieuren van d® lucht. De zonnegloed, de. hitte, hot z)emen der insecten, alles bad opgehouden. Niettegen staande de hevige pl]n aan zijn hoofd, had Amerley wel willen juichen van genot, toen het vlugge dier hem medevoerde door de heer- ïyke, koele, versterkende lucht en toen de lekkere Noordenwind hem verfrisschend in het aangezicht woel. Hy keek op zyn horloge en begon te be rekenen, hoeveel afstand hü nog moest af leggen. Het was over zessen, toon hy het kamo had verlaten. Over dien ongelyken grond was het niet mogeiyk, dat lil) meer dan zeven myien in een uur oflegde, hior meer en daar minder. (Slot volgt),

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 1