N«. 15853 Woensdag 25 Uciober. A0. 1911. feze fëourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit DRIE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. Vergadering van den Gemeenteraad van Leiden, Uit de „Staatscourant". Kunst, Ietteren, enz PRIJS DER ADVEHTENTIEN: Van 16 regale ƒ1.06. Iedere regel meer ƒ0.175. Grootere lettere naar plaatsruimte. - Kleine advertentiën Tan 30 woorden 40 Oente contant) elk tiental woorden meer 10 (Jent*.-Voor het inoaeBeeren wordt 0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oentsi per 3 maanden 1.10. Bniten Leiden, per looper en waar agenten geveetigd eijn 1.30. Franco per poet1.65. op Dondeidag 26 Oct 1911, des n&middaga te één uur. Alsnog te behandelen na punt 4. 4a. Benoeming van een onderwijzer aan de school der 3de klasse No. 7. (261). 4b. Benoeming van een onderwijzer wan de school der 3de klasse No. 8.. (261) Leiden, 25 October. Den gemeenteraad bieden B. en Ws. ter vaststelling aan het forensenkohier der plaatselijke directe belasting, dienst 1911, met een belastbaar inkomen van f 392.789, tegen f 350.677 in 1910. De proefdrukken van dit kohier zullen aan de raadsleden worden toegezonden. Meldden wij dezer dagen, dat de heer B. Berends ten Kate, onderwijzer aan de Ohr. school voor u. 1» o. aan het Noord- einde alhier, werd bestemd voor het onder wijs op de Sangir-eilanden, uit „De Ned.'' zien wij heden, dat hij in het algemeen daarvoor is bestemd. Het blad zegt verder, naar aanleiding van deze bestemming: Daar de heer Ten Kate zich nog geduren de twee jaren moet voorbereiden voor de akte in Haleiscb en Land- en Volkenkunde, is zijn definitieve bestemming nog niet be- .kend. Op dit oogenblik heeft het Sangir- en Talaud-Comitó een tweeden onderwijzer noodig aan de kweeÜcschool te Kaloewatoo (directeur de heer Nauta), die reeds 80 leer lingen telt en zich steeds uitbreidt. Waar schijnlijk zal ook te Taroena een school wor den geopend voor de kinderen van hoof den en aanzienlijken, waar Hollandsch on derwezen wordt; voor deze zal een Euro- peesch onderwijzer als directeur noodig zijn. De Schouwburg wordt dezer dagen wel gebruikt. Gisteravond werd er opge voerd de bekende operette >,Ein Walzer- traum"; niet voor het eerst. Toch of wel licht juist hierdoor was de Schouwburg goed bezet; de loge 't minst van alle ran gen. De wijze van opvoering door de vele en onderscheidene krachten stemde alleszins tot. tevredenheid. Meer dan eens wag de bijval, als bewijs daarvan, krachtig en van langen duur. Het was een amusante avond. Bij het gisteren te Dordrecht gehou den examen voor hoofd eener Fröbelschool is o.a. geslaagd mej. A. H. Voorbij, te Hoorn, vroeger werkzaam aan de bewaar- Bchool in het Elisabethshof alhier. Voor het examen in de vrije- en orde- befeningen der gymnastiek zijn te Amster dam geslaagd de dames: G. W. M. Nieric- ker ©n J. E. van Santen, beiden te Lei den. Op de voordracht voor hoofd a!er openbare school te Kwadijk komt o. a. voor de heer W. J. Beuner4 onderwijzer aan de openbare school 4de klasse No. 2 alhier. Tot onderwijzer te Leiden is met ingang van 1 Januari benoemd de heer R. L. Van Gemert, onderwijzer aan de R.-K. Parochiale Jongensschool te Oudewater. De „St.-Ct. No. 250" bevat de akte van oprichting der naamlooze vernootschap Terrein Maatschappij „Wassenaaar" te Wassenaar. Doel is het verkrijgen, verkoopen, ruilen, .verhuren, bebouwen en exploiteeren van onroerende goederen, -gelegen in de ge meente Wassenaar, of die tegen aldaar gelegen onroerende goederen ingeruild .worden, waarvan de vennootschap de be schikking of den eigendom verkrijgt 1 rach- tens besluit der algemeene vergadering, zoomede het deelnemen in maatschappijen van soortgelijke strekking. Duur 20 jaren. Kapitaal f 700,000, verdeeld in 700 aandee- len, elk van f 1000. Benoemd is tot onderwijzer aan de R.- K. School te Wierden (Overijsel) de heer L. A. van der Vossen te Sassenheim. Van den wethouder van Financiën mr. S. Muller Hzn., te Rotterdam, wiens ge zondheidstoestand reeds geruimen tijd wan kelend was, is bij den Raad een schrijven ingekomen, meldende, dat zijn gezondheids toestand hem dwingt zijn taak ned» te leg gen. Hij betuigt zijn dank voor ca bijna al tijd aangename en vriendschappelijke s&- menwerking en medewerking van het Dage- lijksch Bestuur, de Raadscommissiën en de hoofdambtenaren in zijn. ressort ondervon den, en bovenal zijn dank aan den Raad ivoor het achtjarig vertrouwen, dat hij mocht genieten. De benoeming van een. nie'uwen titularis komt aan de orde in een op 3 November te houden Raadsvergadering. De Koningin heeft aan ds. Van Gheel Gildemeester doen toekomen een gift van f 100, voor het op te richten wijkgebouw te Batavia. (Ned.) Aangenomen is het beroep naar de Ned.-Herv. Gem. te Hensen en Lettolbert c.a. door ds. S. Ybema, te Nieuwkoop. Beroepen is bij de Ev.-Luth. Gem. te 's-Hertogenbosch ds. P. J.. van Oosten, te Bodegraven. Bij de gisteren te 's-Gravenhage plaats gehad hebbende verkiezing voor een lid van den gemeenteraad in district I zijn uitge bracht 5599 geldige stemmen- De volstrekte meerderheid was dus 2800. Uitgebracht op mï. E. L. van Emden (anti- rov.), die verzocht had op hem geen stem men uit te brengen, 64 stemmen, op den heer J. H. de Fileer (soc.-dem.) 2986 en op den heer M. A. D. H. Schalekamp, (anti-rev.) 2549 stemmen. Zoodat gekozen is de heer J. H.deKleer. De Duitsche Keizer heeft aan de ver tegen woordigeers van de Koningin, die hem namens H. M. bij zijn jongste aanwezig heid te Aken hebben begroet, geschonken: aan den luit-generaal Van Heutsz, die reeds hij een vorige gelegenheid het grootkruis der Pruisische orde ontving, 's keizers portret met eigenhandige naamteekening, en aan jhr. mJrl Ruys de Beerenbrouck, commissa ris der Koningin in Limburg, het ridder kruis 1ste kl„ (groot-officier) der orde van den Rood en Adelaar van Pruisen. HAARLEMMERMEER. Tot onderwijzer aan de openbare school te Buiksloot is be noemd' -de heer K. Faber, -onderwijzer in Lisserbroek. Het te stichten hulppostkantoor te Abbenes is thans zoo goed als gereed en zal nu spoedig in gebruik genomen kunnen worden. Naar wij vernemen, worden pogin gen in het werk gesteld om de opening te doen plaats hebben op 16 Nov. ~a. 8. HILLEGOM. Door do afd. Hillegom van „Bloembollencultuur" is in plaats van wijlen den heer J. van Waveren Pz. tot secretaris- penningmeester gekozen de heer B. H. Top per. Aan de gemeente Hillegom zal worden verzocht toe te staan de verschillende per ken mJet bloemen te mogen beplanten, met dien verstande, dat de gemeente zorge voor bemesting en het toe- en afdekken; dat de leden van de afd do bloembolle.n gratis zrullen verstrekken en de afd. dus voor de verdere zorg geen subsidie behoeft te wor den gegeven, terwijl het bestuur der afd. de keuze der planten aan zich wenscht te houden. Tot candidaat voor een vacature in het hoofdbestuur werd gesteld de heer R. Velt- huyzen van Zanten (Huis Ter Laan), die eveneens tot afgevaardigde naar de alge meene vergadering werd gekozen. Aangenomen werd, namens de afd. Hille- goim voor de algem. verg. in te dienen het voorstel, dat door het hoofdbestuur kleuren kaarten van de R. H. S. te Londen zullen worden aangeschaft. Verder, dat door de algem. vergadering worde besloten een ten toonstelling te organiseeren van bloeiende spirea's, zoowel geforceerd als van den kou den grond, met het doel betere op.naam-stel- ling te verkrijgen, vooral van de rose soor ten, waarin veel verwarring heerscht. Nog werd een voorstel tot herziening van het tarief van vergoeding voor afgevaar digden ter algemeene vergadering bespre- ken. Hierbij bleek, dat men van oordeel was, dat voorstellen dienaangaande door meer belanghebbende, dus ver afgelegen af deelin gen, moesten worden ingediend. KATWIJK-AAN-ZEE. Door J. K. werd hier van morgen op het strand een kabel- jouw gevonden van 6 K. G. De visoh was nog voor de consumptie geschikt. Wij vernemen, dat er pogingen wor den aangewend tot den aanleg van een pad voor wielrijders naast het z.g. Schelpen- paadje tusschen de beide Katwijken. Zoo wel voor voetgangers als voor wielrijders zou zoo'n pad groot gerief opleveren. LISSE. Gisteravond vergaderde „Het Groe ne Kruis" in hotel „De Witte Zwaan", on der voorzitterschap van dr. Blok. De secretaresse, mej. C. Oorts,.bracht ver slag uit over de werkzaamheden van het afgeloopen jaar. Hieruit bleek öTa., dat ver scheidene R.-K. leden geweigerd hadden de quitantie te voldoen, voorgevende dat zij lid zijn van de R.-K. Vereeniging voor Wijkverpleging en aldus gebruik kunnen maken van de verplegingsartikelen. ~\Vjj wonschen er. hier od te wijzen, dat 'deze opvatting geheel verkeerd is, want als men geen contribueerend lid van de algemeene af- deeling van „Het Groene ELmis" is, kan men ook geen gratis gebruik maken van de verplegingsartikelen van „Het Groene Kruis." De inkomisten 1 Oct. 19101 Oot. 1911 waren f 1152.611/2, de uitgaven waren f II88.88Y2. Daarna werd rekening en ver antwoording gedaan door den penningmees ter, den heer C. "Visser, over het kalender^ jaar 19101911, zoodat -deze cijfers eenigt^ zins verschilden met de zooevcn genoemde uit het jaarverslag. Do rekening van den penningmeester be droog aan inkomsten en uitgaven f 1616.43, met een 6aldo van f 451. De rekening werd nagezien en in orde bevonden odor de heeren J. Tuymclaar, H. Pitloo en A. Raaphorst Hz. Den penning meester werd daarna dank betuigd voor zijn beheer en vervolgens gedechargeerd. De be grooting voor het volgende jaar werd daarna vastgesteld in inkomsten op f 920 en uit gaven op f 1052.50. Vervolgens werden de aftredendo bestuursleden, dr. F. G. M. Haaze en J. C. Zaneveld, met algemeene stemmen weer als zoodanig - herkozen. Dr. Blok werd gekozen als afgevaardigde naar de algemeene vergadering. Ten slotte werd besloten B. cn W(s. te verzoeken het door de Z.-H. Ver „Het Groene Kruis" uitgegeven en gratis beschikbaar gestelde boekje, bevattende raadgevingen voor de op voeding van jonge kinderen te willen verstrekken aan de in deze gemeente in het huwelijk tredende personen en ter gelegenheid van de huwelijks-voltrekking. Het rijwiel, dat' eenigen tijd geleden van zekeren Kieft werd ontvreemd, is te Amsterdam opgespoord. De verdachte van dezen diefstal, zekere "Klashorst, bevind Lzicli in verzekerde bewaring. Nu men de kapspanten heeft geplaatst op de in aanbouw zijnde Tuinbouwschool, komt de kolossale omvang en hoogte van dit gebouw eerst goed uit. Het kan niet anders of do school zal als zij gereed is, een zeer goed effect maken. NOORDWIJKERHOUT. Gisteren had al hier do plechtige ter-aarde.bcstelling plaats van den heer P. de Kan, een der oudste ingezetenen der gemeente. Gedurende 36 jaren was hij eertijds lid van den Raad; ruim. 40 jaren secretaris van den Noord zij polder en bestuurslid van den Hoogcvccn- sclien polder. Als dragers fungeerden de landhuurders van den overledene. Eén tweetal kransen dekte de baar. Aan het graf hield ds. Boeke een treffende toespraak. WASSENAAR. Do vereeniging „Het Groene Kruis" vergaderde gisteravond in café Schrama. Na lezing der notulen deelde de Voorzitter mede, dat het aantal leden thans tot ongeveer 500 gestegen is en dat er onder deze een negental' zijn, die jaar lijks 100 gld. oontribueeren. Ingekomen was de' beschrijvingsbrief voor de a.s. algemeene vergadering der Zuid.Hollandsche Vereeni ging. Deze beschrijvingsbrief werd bespro ken en daarna werden tot afgevaardigden ge kozen de heeren O. de Münuich, secretaris, en dr. F. van Praag. WOUBRUGGE. Gisteravond vergaderde de afd. van „Het Groene Kruis". De op komst was niet groot. Van de ongeveer 250 leden waren er 25 aanwezig. De waarnemende voorzitter, de lieer C. Kammeraat, gaf dadelijk heb woord aan den secretaris, den heer Drenthén. Het jaarver slag was zeer kort. Hulde werd gebracht aan dr. Asman, dit jaar vertrokken, die den stoot had gegeven tot oprichting der afdeeling. De heer A. J. Heenk deed als penning meester rekening en verantwoording. Inkom sten f 367.10, uitgaven f 288.87. De ma gazijnmeester klaagde, dat het .uitgeleende materiaal niet op tijd werd teruggebracht. De oommissie tot het nazien van het maga zijn oordeelde, dat het honorarium van den magazijnmeester met f 10 moest worden ver hoogd, hetwelk werd goedgekeurd. De beschrijvingsbrief voor de algemeene vergadering werd behandeld en de heer L. E. Lath, arts, benoemd tot afgevaardigde daarheen. Tot bestuursleden werden geko zen de heeren L. E. Lath en ds. J. J. van Ingen en herkozen de heer H. J. Drenthen. Op de begrooting werd ditmaal een bedrag uitgetrokken om de verspreiden artikelen ook te assureeren. De heeren J. Guldemond, C. Jonker en C- Molenaar werden benoemd tot het nazien van het magazijn. ZOETERWOUDE. De Raad vergadert Maandagmorgen om negen uren. Bij Koninklijk besluit zijn benoemd bij het rijksproefstation en den voorlichtings dienst ten bate der lederindustrie, verbon den aan de rijksschool voor leerlooiers en schoenmakers te Waalwijk, tot tijdelijk assistent-scheikundige, met ingang van 1 Dec. 1911, H. v. d. Waerden, technoloog te Amsterdam, en tot tijdelijk amanuensis, met ingang van 12 Oct. 1911, E. Spithoud, te Leiden. goedgekeurd, dat a^n G. B. Fortuin, burgemeester der gemeente Zwammerdam, op zijn verzoek, met ingang van 1 Nov. 1911, eervol ontslag ïs verleend als secretaris dier gemeente toegekend de aan de orde van Oranje1 Nassau verbonden eere-medaille, in zilver, aan P. C. Steures, kantoorbediende bij de firma F. van Lanschot, bankier en kassier te 's-Hertogenbosch; met 1 Jan. 1912, aan A. Velaink, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als leeraar aan de R. H. B.-school te Zieriksee; de luit.-kol. der inf. van het leger in Ned.- Indië, commandant van de Koloniale Reser ve J. C. van den Belt, op zijn verzoek ter zake van lichaamsgebreken niet ontstaan in en door den dienst, met 16 Nov. 1911, eervol uit den militairen dienst ontslagen, onder toekenning van den titulairen rang van kolonel en met toekenning van pen sioen benoemd tot notaris binnen het arr. Roer mond, ter standplaats Blerick, gem. Maa-s- bree, H. M J. Verheggen, cand.-not. te Venloo; gedetacheerd bij het personeel van den Geneesk. Dienst van het leger in Ned.- Indië, voor den tijd van drie jaren, de off. van gez. 2de kl. C. E. Versèlewel de Witt Hamer, van het personeel van den geneesk. «.Knsfc der landmacht; benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau A. H. de Klerck, predikant bij de Ned.-Hervormde Gemeente te Rid derkerk; benoemd tot adjunct-commies bij het dep. van Justitie jhr. mr. E. J. Strick van Lin- schoten, te Deventer. Examen Hoogduitse h. De minister van. binnenlandsche zaken heeft benoemd in de commissie, in 1911 be last met het afnemen der akte-examens in de Hoogduitsche taal, voor de in No vember en December, en, zoo noodig, op het laatst van October dezes jaars te hou den examens: tot leden: H. H. Breuning, lector aan de Rijksuniversiteit en leeraar aan het open baar gymnasium te Groningen; dr. J. J. A. A. Frantzcn, hoogleeraar aan de Rijks- uiversiteit te Utrecht; dr. E. F. Kossmann, lector aan de Rijksuniversiteit te Leiden en leeraar aan het openbaar gymnasium te 's-Gravenhage, wonende te 's-Graven- hage; J. G. Talen,, leeraar aan de Rijks- hoogere burgerschool en aa-n het openbaar gymnasium te Zwolle; tot plaats ver vangend lid, J. tl. Scholte, leeraar aan de 1ste openbare hoogere bur gerschool met vijfjarigen cursus te Amster dam. Tot lid en voorzitter dier commissie is reeds vroeger benoemd dr. B. Symons, hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Groningen. Debat Militiewet. „De Ned." meldde Maandag dat in de Kamerzitting van Dinsdag een motie zou ingediend worden tot sluiting van het de bat (algemeene beschouwingen) der Militie- wet. Daarvan geschiedde in de zitting van gisteren evenwel niets. Aan „De Stand aard" seindde men hierover uit 's-Gravenhage het volgende Over het voorstel tot sluiting der alge meene beschouwingen over de Militiewet is wel gedacht, maar naar wij vernemen, stuitte het af op overwegende bezwaron hij ver schillende leden van de drie rechtsche par tijen. Pro ©n contra Protectie. Gisteravond hield de voor eenigen tijd herleefde Studenten-Veieeniging tot het hou den van Sociale Lezingen, liaar eerste open bare vergaderjpg in dit, seizoen. Waar nu spoedig in de Kamer het ontwerp Tarief- wet zal worden behandeld, welks bcteekenis voor onze gansche volkswelvaart zeker niet gering mag heeten, meende liet bestuur dat het geheel in de lijn der vereeniging lag, dit probleem te laten behandelen op de meest objectieve wijze door mannen uit de prae- tijk. Zoo zou gisteravond optreden mr. C. D. Salomonson, secretaris der Amsterdamsche Kamer van Koophandel, om het probleem van vrijhandelszijde toe te lichten, terwijl een week later jhr. mr. L. E. M. von Fi- senne, lid van Ged.- Staten van Zuid-Holland het probleem van protectionistisch standpunt zou behandelen. Doordat mï. Salomonson gis teravond .was verhinderd, hield nu in de geheel gevulde bovenzaal van de sociëteit „Minorva," jhr. von Fisenne, zijn beloofde voordracht. De praeses, de heer H. Frijda, beval do herleefde Vereeniging hij de studenten van alle faculteiten aan en heette in het hijzon der de aanwezige hoogleeraren, waaronder do rector, magnificus, prof. Pijper, hartelijk welkom!. Jhr. Von Fisenne behandelde het vraag stuk in groote lijnen, deed uitkomen dat het ten onrechte tot 'n partij wordt geïnïtakt, con stateerde dat in Nederland geen vrije handel bestaat .en trachtte aan te toonen met een vergelijking met Duitschland en Amerika dat een matige bescherming' meer bevorder lijk is aan de volkswelvaart, dan het systeem van den vrijen handel. Het ontwerp-Tarief- wet beschouwde hij als te rusten op juiste grondbeginselen, al nam' hij niet elk der vele jartikelen in bescherming. Op het gesprokene volgde een uitvoerige gedachtenwisseling. Behalve door verschil lende studenten werd er ook aan deelgenou men door prof. Meijer, die den spreker prin-» cipieel bestreed en vooral zijn vergelijking mot Duitschland en Amerika wraakte ec deed uitkomen dat niemand in ons land om. bescherming vroeg. De heer Stoop van Strijen, uit Den Haag, schaarde zich alleen aan do zijde van den. inleider, welke laatste do debaters uitvoe- rig beantwoordde. Vervalschte Hollandsche melk? De Loodenache correspondent van de „N, R. C." seint dd. gisteren, dat de London and Continental Produce Cy., die gedagvaard was om te Londen voor den politierechter te ver schijnen, die in het Mansion House zitting houdt, teneinde zich te verantwoorden op de aanklacht, in Engeland vervalschte Hollandsche melk te hebben ingevoerd, door den rechter is veroordeeld tot 60 gulden boete en de kosten, Gedaagde had ontkend, vervalschte Holland sche melk te hebben ingevoerd. Naar zyn advocaat betuigde, gold het hier een proef om uit te maken of er een middel was om tegemoet te komen aan de te Londen heer8chendo melkschaarechte. Gedaagde zou geen melk uit Holland meer invoeren. Vereeniging van kunstenaren der Idee. Onlangs hebben cenige schilders zich aanx gesloten, tot het vormen van een vereeniging. De leden dezer vereeniging streven naar de uitbeelding in kunst van wat het diep wezenlijke, de idee der dingen is, cn stellen zich ten doel, dat streven naar binnen te bevorderen, en naai buiten waardcering tr doen vinden. De vereeniging bestaat uit de navolgende leden: Gerard J. de Boer, A. H. Gouwe, Rob. Graafland, Jan Heijse, J. H. Jurres, P. Cornelis de Moor, Gust van de Wall Perné cn G. Wcstermann. Het groepje namen hoort wel bij elkaar, al zouden er nog wel eenigc bij zijn ie voe gen. Doch wel duidelijk zien wij het verschil tusschen wat deze kunstenaars willen cn do exposanten in den Modernen Kunstkring over 't algemeen als hun kunstvcrlangcn voelen. Over deze schrijft Cornelis Velh in „De Wereld", speciaal van de Hollandsche inj zender sprekend, o. a. „Hun grootste vijand is de kwansuis- naïevetcit, die hen, nog niet lialf wetend, wat ze willen, opzichtig kleur doet bekenx non, terwijl ze nog, om zoo te zeggen, in de grondverf staan." En verder „En zoo is bij allen een ziekteproces aan den gang, waarvan de wrecde wereld nietd begrijpt. Maar welk een gemis aan zelfx critiek van al deze lieden, zoncjer exceptie, om zooveel te expo&ceren en niet het „rex tiror pour, mieux sautcr" in toepassing t4| brengen. De schaamte van een ziek dier, dat. zich verbergt, is achtenswaardiger." W. Stoenhoff drukte zich voorzichtageJif uit en schreef: „Deze eerste actie van den Modernen1 Kunstkring heeft iets ovcrrompclends, maar; daarmee toch niet meer bereikt dan oen ben trekkelijk succes. Do leden vooral hebbenl met al te groote lichtzinnigheid, zondof strenge zelfkeur, hun producten naar dcz€j eerste tentoonstelling opgezonden." Van M 0 n n a Lisa. Zeven wachters van het Louvrc te Parijd zijn Maandag voor een ïaad van tucht van de bestuurscommissie verschenen, beschuldigd van achteloosheid bij de uitoefening van! hun taak op den dag, dat de „Joconde" van,' Vinci is verdwenen. De raad was sainengcx steld uit Salomon Reinaeh, den secretaris} van de bestuurscommissie van het Louvrd Rieux, den hoofdwachter van het materieel Seron, en twee andere wachters, Corot cn' Desilcs. De raad heeft echter het standpunt iiu genomen, dat hij niet bevoegd was tot eerf uitspraak, zoolang de gerechtelijke weg nog. word bewandeld. j De ontdekking van een 1 - radi um-m ij n. De ontdekking van de rijkst, bekende taV dium-afzetting, waaruit het kostbare clement in enorme hoeveelheden gewonnen zal kiniV nen worden (de kostbaarheid zal cr dan wel wat afgaan) i3 aan een Engclsche 'expedite onder leiding van de mijningenieurs Harr^ en Fred. March gelukt. De avonturen vaj| deze radium'zoekers1, hun eindelijk slagen eil do aanleg van het radiummijnwerk verhaalt A. Keith Bushell in een opstel in „Wid4 World Magazine." :_i Don Gulden W i n c lc 1. „Vlaamsche boekverkoopers in levën<Ioï| lijve". Aldus heet een alleraardigst artikeltfty in dit maandschrift gepubliceerd. Een boejr verkoopeT-propagandist Voor moderne lodé tuur, de heeir Si erna te Antwerpen vroitfÉ hier besproken. Lodewijk Boschmans Heeft' voor rdit intetfr vieuw gezorgd én schrijft aan, 't eind, zijn artikeltje'; 5Altijd m'eefr ïnöêst iK ftf Hem böwo^"1^

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 1