UK 15849 "Vrijdag SO October. A0. 1911. (Courant wórdt dagelijks, met uitzondering van !§on- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. FEUILLETON. LEIBSC PRIJS DER ADVERTENTIES s Van 1—8 regels /1.06. Iedere rej plaatsruimte. Kleine adrertentiSn tiental woorden meer 10 Oents. - Tom' 10.17J. Grootero letters naar woorden 10 Oents contantelk iet iseasseeren wordt/0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Toot Leiden per week 9 Oentsper 3 maanden f 1,10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd sijn i 1.30. Franco per post 1.65. Uitslag herstemming Gemeenteraad. Evenals vroeger zullen wij k Leden- avond op de groote borden voor ons Bu reel onze lezers voortdurend van den stand der herstemmingen op de hoogte houden en ten dotte den uitslag per B .Hetin me- dedeelen. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gelet op de artikelen 17 en l7bis der Hinderwet; Brengen ter algemeens kenx' dat door hen besloten is aan de bij hun besluit van 25 October 1897 aan P. G. TIMP, firma H. M. BIESIOT verleende vergunning tot op richting van een baikkerij in h-t perceel Korte Paradijssteeg noa. 49 en 51, d vol gende nieuwe voorwaarde te verbinden: ,,dat op den schoorsteen van de bakkerij „een John's roetvanger wordt geplaatst „met afvoerpijp en reservoir tot het op doemen van roet." Burgemeester en Wethouders voornoemd N. O. DE GIJSELAAR, burgemeester.' VAN STRIJEN, Secretaris, Leiden, 19 October 1911, Leiden, 20 October. Bij Kon. besluit is aan dr. J. A. Kor- teweg, hoogleeraar in de heelkunde aan de Rijksuniversiteit te Leiden, op het daar toe door hem gedaan verzoek een eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van üd van het hoofdcomité van de vereenigïng „Het Nederlandsche Roode Kruis," en zulks onder dankbetuiging voor de door nem m die betrekking bewezen diensten. Met ingang van 1 November a, s. is ten hypotheekkantore te Leiden geplaatst de heer A. L. Sohröders, Rijksklerk 3de kl. ten hypotheekkantore te Maastricht. Er worden hier pogingen aangewend tot oprichting van een plaatselijke afdee- ling van den Gereformeerden Zendings- bond. Een voorloopig rnifcé heeft zich daartoe gevormd. Dr. J. D. de Lind van Wijngaarden, predikant by de Ned.-ÏÏerv. Gem. te Put ten, zette in een goed bezochte openbare samenkomst in het gebouw der Chr. Jonge- lingsvereeniging in de Janvossensteeg gis teravond' doel en streven, van dien Bond uiteen. Voor het examen in de vrije- en orde- oefeningên der gymnastiek is te Zwolle ge slaagd de heer P. J. du Croix, van Leiden. Op de voordrachten reap, voor de be noeming van een onderwijzeres en een onder- WtJzer aan een openbare burgerschool te 'fi-Gravenhage komen voor: mej. H M. Ittmann als No. 1 en de lieer J. Rykse als No. 2, belden te Leiden. De andere voorgedragenen wonen te 's-Gravenhage. Te Amsterdam is overleden de emeritus predikant de Ned.-Herv. Gemeente, de heer P. Deetman, in den ouderdom van 74 jaar. Van 1881—1909 was hy predikant by genoemde Gemeente daar ter stede. De ter aardebestelling zal Maandag te Bussum plaats vinden. De heer J. van (Jen Berg, hoofd te Lajidsmeer, die benoemd is tot hoofd der op te richten Chr. School te Alphen aan den Rijn, is ook benoemd tot hoofd d'er school voor Geref. lager onderwijs te Hoogeveen. De gemeenteraad van Rotterdam heeft benoemd tot onderwijzer aan de school voor g. 1. o. 3de klasse No. 80t den heer P. de Graaff te Benthuizentot onderwijzer aan de school voor g. 1. o. 2de klasse No. 5 den heer J. Kleingeld! te Noordwijk. Te 's-Gravenhage is in den oucJerdom van 77 jaar overleden de heer W. M. Di- naux, oud-kolonel der artillerie. De heer J. de Groot, doctorandus in de theologie aan tïe universiteit te Gronin gen, gaat in Jeruzalem aan het Instituut van prof. Dalman diens colleges bijwonen. Hij is de eerste Nederlandsche student, die dat doet. Na afloop van den cursus wor den er studiereizen ondernomen naar ver schillende streken van het Heilige Land. HAARLEMMERMEER. Op een voor dracht ter benoeming van een onderwijzer te Buiksloot komt No. 1 voor de heer K. Faber, onderwijzer aan de openbare school te Lisserbroek. Door schrikken sloeg een paard van den landbouwer H. v. W. aan den Sloter- weg op hol. Hierbij brak het dier een poot zoodanig, dat de beensplinters door de huid staken. Door spoedig afmaken werd het arme dier uit zijn lijden verlost. Voor Van !WV oon helangryke schadepost. Een arbeider uit Gelderland, hierheen gekomen om tijdens de bietencampagne een duitje te garen en Jse sparen, reed per fiets, van zijn werk komende, langs de Hoofd vaart, toen hij een zwaar met zakken be laden wagen ontmoette. Bij het uitwijken kwam hij tegen den scherp afgeploegden weg kant, waardoor hij viel, waardoor hij bijna onder het voertuig geraakte. Een der wie len ging hem daarbij over de rechterhand, waarvan drie vingers bijna geheel verbrijzeld werden. Geneeskundige hulp werd ingeroe pen. Gedurende geruimen tijd zal M. geen arbeid kunnen verrichten. B. en Ws. onzer gemeente zullen aan de verschillende scholen een uitgebreide proef nemen met verwarming met verschil lende brandstoffen, om daarna een bepaalde brandstof te kiezen. Het schijnt, dat her haalde klachten over onvoldoende verwar ming tot die proef hebben doen besluiten. Indien men bedenkt, dat vele kinderen ver scheidene K. M. hebben af te leggen naar school, waar zij vaak nat en verkleumd aankomen, mag goede verwarming der schoollokalen zeker wel noodzakelijk geaoht worden. HILLEGOM. Gisteravond werd in café „Flora" een zanguitvoering gegeven door de Leidsche Gemengde Zangverecniging „Arti et Religioni", directeur de heer Com. A Bonten. Het programma bevatte de nummers: Missa No, 3 (.Imperial), soli en koor van Jos. Hay dn, en „Das Lied von der Glocke", soli en koor van A Romberg. De dames Jo Regenbogen, sopraan en Coba Heyl, alt, uit Den Haag, en de heeren Charles Heynen, tenor en E. Zoetmulder, bas. uit Den Haag en Schiedam, verleenden hun medewerking als solisten. De nummers werden prachtig uitgevoerd. Uit alles bleek, dat de Yereeniging muzikaal op hoog peil staat. Het was dan ook zeer te betreuren, dat dé zaal zoo silecht bezet was. KATWTJK-AAN-ZEE. Hier is thans veel wild, méér dan andere jaren. In de Noord- duinen vooral wemelt het van konijnen. Me. nig beestje wordt er dan ook verschalkt, maar ook tegen menig strooper proces-ver baal opgemaakt. NOORDWIJKERHOUT. Gisteren werd alhier de tweede droge veiling gehouden vanwege het H. B.-G. De aanvoer wel" groot, doch de kooplust niet bijzonder en de han del traag. Wij noteerden als prijzen,, tz verhoogen met 10 pCt. voor kostenMuriJlo f 20 k f22; La Reine f4 k f6; Scarlet Duo f30 f 34; La Candeur f9 k f 10; Mon Trésor f 12 f 14; Grand Duo f 17 k f 19; Vermil ion Brillant f 48 k f 50; Salvator ~ose f 50 Ornatus f5 k f6; Rose Luisanfce f 62. Alles P&r H.L. De verkooping had plaats onder directie van'de heeren A. de Mooy Jr. m H. Bader, en ten overstaan van notaris G. ten Bruggencate, van Sassenheim. WARMOND. Bij de politie alhier werd een paard gebracht, dat onbeheerd op den weg liep. Bij gebrek aan een gemeentelijk sohuthok, werd het beest opgesloten in het arrestantenlokaal, vanwaar het later door den eigenaar werd afgehaald. Bij de in de laatst gehouden raadsver gadering behandelde reclames H. O. wer den gehandhaafd de aanslagen van J. H. Fol, te 's-Gravenhage, F. H. Q. Stéin en W. van den Wildenberg. Vrijgesteld werd J. W. Bergman, Vermindering van. aansla,g.jer- langden-L. Ouddboorn. N. vin Duijker eil mej. p. O. Rotteveel. VOORSCHOTEN. Gisteravond vergader den in hotel Deurloo onder leiding van den heer S. de Groen een groot aantal nering doenden, ten einde een regeling te treffen aangaande vervroegde winkelsluiting in de ze gemeente. In zijn inleidende rede bracht de Voorzitter in herinnering hetgeen in an dere plaatsen voor deze zaak ia gedaan, waarna hij overging tot de uiteenzetting van het doel, dat de Voorschootsche winke liers met vervroegde sluiting beoogen. In de eerste plaats noemde hij dan als voor deel, dat de zakenman meer tijd kan .beste den aan administratieve werkzaamheden; verder dat deze meer rust kan genieten, zich meer volkomen aan zijn huisgezin kan wijden, en eindelyk, dat vervroeging van het sluitingsuur gedurende de wintermaan den lichtbesparing zal geven. De nadeelen voor het publiek achtte hij gering. De heer Roodvoets kon niet met den Voorzitter meegaan. Hij acht de adminis tratie van de winkelbedrijven in deze ge meente niet uitgebreid genoeg, dat ver vroegde sluiting daarvoor als dringende be hoefte zou worden gevoeld. Ook de licht besparing komt hem zeer gering voor; daarentegen meent hij, dat moeilijkheden, vooral voor het publiek van buiten, niet izullen uitblijven. Naar aanleiding van deze punten ontspon zich een vrij langdurig debat. De heer Bolle merkte nog aan, dat hij reeds jarenlang ge durende de zomermaanden zijn zaak om negen uren sluit, welke maatregel hem uit stekend bevallen is. Na langdurige besprekingen word beslo ten, dat na 15 Nov. a. s. de winkels des avonds om negen uren zullen worden ge sloten, uitgezonderd des Zoterdagsavonds, de dagen vóór de algem. erkende Chr. feestdagen en de St.-Nicolaasweek. Aan de burgerij zal hiervan door middel van een circulaire kennis worden gegeven. ZWAMMERDAM. In de vergadering van de aid. BodegravenZwammerdam van „Het Groene Kruis" werd gekozen tot af gevaardigde naar de alg. vergadering dr. Marsman; tot plaatsvervanger de heer G. B. Fortuyn. Gekozen of herkozen werden tot bestuursleden de heeren dr. F. Schreu- der, C. van Muiswinkel Mzn., B. Krüse- mann, D. Turkenburg en A. de Vos. Tot commissieleden voor het Ziekenhuis mevr. Van Ghesel Grothe en mej. L. Turkenburg. Tot commissielid van de T. b. o.-commissie de heer D. Turkenburg. Tot commissiele den voor de wijk- en ziekenverpleging de heeren J. van Andel, Valkema Blouw en G. B. Fortuyn. Tot leden van de commis sie, belast met het nazien van de verschil lende rekeningen, de heeren Hartong van Ark, Baan, Batelaan en H. A. Drijver. De begrooting voor 1912 werd vastgesteld op f 925. Veeionda liefden." Hedenvoormiddag werd in café „Zomer- lust" de jaarlijksohe vergadering van het „Veefonds Leiden", gehouden onder voor zitterschap van den tweeden voorzitter den heer P, Verkley, to Leiderdorp, die. de ver gadering, welke niet talrijk bezocht was, opende, met een kort welkomstwoord tot de aanwezigen, waarna hij met hartelijke woor den de nagedachtenis herdacht van den over leden voorzatter wijlen den heer De Graaf, dien hij de vader van het Fonds noemde. Hij ruste in vrede I aldus besloot de lieer Verkley. Hierna las 'del Secretaris, de heer "Wes- seling, de notulen der vorige vergadering, die onveranderd werden vastgesteld. Vervolgens werd door den secretaris rap port uitgebracht over de financieel© aan gelegenheden, Daaruit bleek dat in 1910 in het geheel waren geassureerd 6913 run deren en dat was ontvangen aan assurantiën, contrihutiën der leden en opbrengst van vleesch en vet f 23,530.30, terwijl het saldo van de vorige rekening bedroeg f 3654.08. De uitgaven beliepen f 22,505.04, zoodat het saldo nu bedroeg f 1025.14 en het fonds in 1910 met f 2628.94 terugliep. De voorzitter deelde mede, dat deze ach teruitgang niet geconstateerd zou behoeven zijn geworden indien van ieder rund f 2 aan assurantie zou zijn betaald'. De hoer J. do Graaf bracht namens de commissie belast met het na«zien der te kening rapport uit en deelde mede, dat de rekening in de beste orde was bevonden. De voorzitter deelde mede, dat het bestuur voorstelde in de plaats van het overleden bestuurslid, den heer Do Graaf, geen plaats vervanger te benoemen. Doordat Delft bijna geheel was afgevallen, meende hot bestuur dat met 11 leden kon worden volstaan. Daar echter de heer A. Rietkerk als bestuurslid bad bedankt, moest in zijne plaats een be. stuurslid worden benoemd. Als zoodanig werd met bijna algemeené stemmen gekozen de lieer Jan de Graaf, een zoon van den overleden voorzitter, die deze benoeming aanvaardde en zeide, dat bij de voetstappen van zijn vader hoopte tc drukken, waarop een hartelijk applaud volgde. Hierna werd uitvoerig van gedachten ge. wissold over de vraag hoe men den ver koop van vleesch van afgekeurde koeien zou puhliceeren. Tot dusverre geschiedde dit alleen hij hekkenslag in de verschillende plaatsen, waar het vleesch verkocht wordt. Besloten werd voortaan in de plaats daar van den verkoop per advertentie aan te kondigen. Na nog enkele andere besprekingen werd do vergadering gesloten. Bazar Vrouwen Tehuis. Vriendelijke opofferingszin omringt u, lezer, wanneer ge het Nutszaaltje binnen treedt en plotseling te midden van allerlei lichte kleuren staat. Kleine kraampjes met dakjes van gaas, herbergen een overvloed van handwerkjes: sierlijke, nuttige en vernuftige zaken. Le veranciers uit do stad hebben voor planten en groen gezorgd. Electrisohe klokjes liggen te gloeien tussclien de te koop geboden waar. Een stadgenoot is het, die voor deze verlichting heeft willen zorgen. Geld heeft niemand gevraagd, van al degenen, die hun moeiten of gaven besteedden doch geld wordt wel verwaoht. Het tekort van 't Vrouwen-Tehuis in de Nieuwsteeg, dat goed werk doet, moet wor den aangevuld. Ds. Hoogenraad heeft het zoo wel uitgelegd in het voorwoord, een inleiding als 't ware, tot dezen bazar. Deze korte, kernachtige uitlegging van wat het Tehuis voor Vrouwen moet zijn, bracht zoo wel de noodzakelijkheid van zoo'n Tehuis nu zooveel vrouwen tot maatschappelijk werk gedrongen worden, naar voren, als de Chris telijke opofferingszin zich uitend in gast vrijheid. Aan het einde van zijn blijmoedige woor den, werd met gebed deze openings plechtigheid beëindigd, waarna mevr. Van RhijnSnouck Hurgronjc de tentoonstel ling voor geopend verklaarde. Na een rondwandeling hebben we toen afscheid genomen van het zaaltje, nageke ken door een blozend, welgedaan Zeeuwseh boerinnetje, dat zal worden verloot. Het ontslag der gehuwde onderwij zeres te Amsterdam. In een onderhoud met het „Hbl." heeft de wethouder mr. S. de Vries Cz. ver klaard, dat het gevolg van de verwerping der voordracht zal zijn, dat door B. en Ws. geen nieuwe voordrachten tot het verleenen van ontslag aan gehuwde onderwijzeressen zullen worden ingediend. Een afwachtende houding zal worden aangenomen tot heb wetsontwerp-Heemskerk inzake het ontslag der gehuwde ambtenaressen en onderwijze ressen wet zal zijn geworden. Als zijn persoonlijke meening gaf wethou der De Vries voorts te kennen, dat er voor het college van B. en Ws. in de gevallen beslissing van den Raad geen aanleiding bestaat heen te gaan. 50, Weer deed hij de kist open en haalde er een dozijn paneelen uit, die hij om liet groote schilderij schikte. Het waren alle af beeldingen van Elize Morvézen, de eene lachend, de andere glimlachend, weer ande ren schreiend, verschrikt, blozend of bleek. Het was duidelijk, dat de schilder zijn mo del in allerlei stemmingen had bestudeerd. En het was even duidelijk, dat er van dit schepseltje oen oneindige bekoring was uit gegaan. Téphany zei bij zichzelf, dat iedere man dit zou moeten vinden. „Ik was krankzinnig... en ik was blind," zei Michael woest. Toen zweeg hij eenige oogenblikken en werd zijn aandoening weer meester. Toen hij begon te spreken, was het weer met de zelfde koude, eentonige stem. ,,De dag kwam, waarop ik wist, dat ik alles van Elize gedaan kon krijgen. Ook de moeder had haar geheel naar haar hand gezet. Zij was er altijd bij, als Elize voor mij poseerde. Hiermee suste zij haar gewe ten. Ik heb een schets van haar. 't Ver- .wenschte schepsel 1" Weer was er klank in zijn stem gekomen. Téphany dacht terug aan den tijd, toen zij in Engeland was en haar brieven aan Mi chael onbeantwoord begonnen te blijven. „Dit is de moeder 1" Michael liet hun een crayonteekening zien. De moeder had een scherp, tiranniek gezicht, waarin een paar buitenewone loe rende, doordringende oogen glinsterden. Téphany keek eerst naar Michael, toen naar het vierkante, onverbiddelijke gezicht van de vrouw, en eindelijk naar het kin derlijk-jeugdige, onschuldige gezichtje van het meisje. En voor het eerst voelde zij' iets als medelijden met Elize Morvézen. Hoe had dit jonge kind bestand kunnen zijn tegen de pressie, door die twee anderen uitgeoefend? Michael scheurde het portret der moeder in honderd snippeTs en wierp ze op den vloer. „Op het laatst werd Elize er aan gewend om te poseeren, werd zij er even onver schillig onder als een beroepsmodel, en lachte zij, omdat zij er zoo tegen op had gezien. En ik lachte met haar mee. Téphany keek strak naar het sohilderij. „Zij had alles gedaan, waarom ik haar had gevraagd" vervolgde Michael met doffe stem. „En toen ik klaar was met het schil derij, wist ik hoe het met haar gesteld was. Toen ik haar vertelde, dat ik weg zou gaan en het stuk mee zou nemen naar Parijs, raadde ik haar droevig geheim: „Zij had mij lief." „En jij hadt haar niet lief?" riep Carne uit. „Ik had nooit anders aan haar gedacht dan aan een model en nooit iets anders in haar gezien. Ik suste mijn geweten met tot mijzelf te zeggen, dat ik haar had geres pecteerd, ja gerespecteerd; dat andere mannen..." Weer had Michael moeite zijn zelfbeheer- sching terug te krijgen. Toen hij begon te spreken, verried zijn stem niets van zijn innerlijke ontroering. ,,Ik deed alsof ik het niet merkte. Ik zei haar, dat ik terug zou komen. Zij ant woordde niets, hoegenaamd niets, en toch, haar gezichtje 1 Ales stond er op te lezen. Den volgenden dag vertrok ik naar Parijs. Er verliep een week. Ik had Elize Morvé zen reeds heelemaal vergeten. Hoogstens zei ik tot mezelf, dat een andere man er waren er velen, die haar het hof maakten haar wel zou troosten. Heb ik duidelijk genoeg gezegd," vervolgde hij, zich tot Téphany wendende, „dat ik wist, dat ik haar schandelijk behandeld had en dat het mij niet kon schelen?" „Ja," antwoordde Téphany met zwakke stem. Zij antwoordde machinaal, daarbij niet denkende aan Michael, of aan zichzelf, maar aan het meisje, dat zooveel had ge geven en niets had ontvangen. „Elize's moeder wist mijn adres te Pa rijs. Misschien heeft zij haar dochter ver teld, waar ik woonde. In ieder geval stond op een goeden dag het meisje opeens vóór mij, in mijn atelier. Zij was buitengewoon kalm. Zij vertelde mij, dat zij bij vrienden logeerde. Zij had het mij met moeilijk ge maakt Port-Navalo te verlaten, maar in Parijs kwam zij bij mij, omdat zij de volle waarheid weten wilde. Was zij werkelijk niets meer voor mij dan een model? Ik zei haar de volle waarheid. Met zeldzame waar digheid hoorde zij mij aan. Wij zeiden geen woord tot elkaar, dat niet door de heele wereld mocht worden gehoord. Ik vroeg haar vergunning haar weer naar haar vrien den terug te brengen; maar zij weigerde beslist. Even voordat zy weg ging vroeg zij mij vergiffenis, zij mij 1 en zei, dat zij zich dwaas had aangesteld. Geen woord van ver wijt kwam er over haar lippen. Wij druk ten elkaar de hand en zeiden elkander vaarwel. En terwijl zij de trap afging, keek zij om en lachte zij mij toe. Twee dagen later ging ik wandelen. Toe vallig kwam ik in de buurt van de Morgue. In al de jaren, die ik te Parijs bad door gebracht, had ik die sombere plaats nooit bezocht. Maar dien middag was het alsof ik er door een onweerstaanbare macht heen werd gedreven. Toen ik den drempel over schreed, wist ik wat mij gedreven had... dat zweer ik. Op de marmeren tafel lag Elize Morvézen en van haar bleek, dood ge laat droop het water van de Seine in zwa re druppels neer." „O l O l" jammerde Téphany. „Ik snelde de Morgue uit en naar mijn atelier terug. Daar stond mijn schilderij, die niemand nog had gezien, behalve de lijstenmaker. Ik nam een mes en maakte er duizend krassen op. Alleen het gezicht kon ik niet aanraken." „Afschuwelijk 1" riep Carne uit. Er sprak namelooze ontzetting uit zijn gelaat. „Van de maand, die nu volgde, herinner ik mij niets. Ik geloof, dat ik bewusteloos was. Mijn oude huishoudster verpleegde mij. Toen ik weer in staat was uit te gaan, verliet ik Parijs, maar niet voordat ik nog eens in de Morgue was geweest. Daar hoor de ik, dat men niets afwist van het meisje, dat dood uit de Seine was opgehaaldmaar dat er van haar gelaat een afgietsel was ge nomen. Ik kocht er een van. De zaak had reeds in hooge mate de nieuwsgierigheid van het publiek opgewekt. Terecht of ten onrechte verkoos is niet die nieuwsgierig heid te bevredigen. Ik schreef de feiten aan Elize's moeder, maar ik geloof niet, dat zy ze openbaar heeft gemaakt; dat was niets voor haar. Men hield het er over het algemeen voor, dat zy my naar Parys was gevolgd en daar gestorven was. Zooveel hoorde Y/onna er ook van. Toen ik in PontAven terugkwam, vroeg zy my of ik den dood van Elize Morvézen op myn ge weten hal. Toen zei Ik: „Ja!" Sinds heeft ze nooit oen woord meer tot me gosproken. En dit is de heole geschiedenis." De onbeschryfeiyke dofheid vrtn toon, waarop Michael sprak, en zyn diep verslagen, schuld bewuste houding riepen de beste gevoelens ln den Californiör wakker. „Do Hemel vergeve my, Ossory," zei hy met warmte. /Wie weet of ik In jouw plaats niet hetzelfde zou hebben gedaan." „Dat zoudt ge zeker," zei Téphany uit dagend. Toen wist Carne, dat hy haar had verloren. Hy verliet het atelier diep beschaamd, maar toch als een beter monach. Toen by weg was, zonk Téphany op eon stoel en bedekte het gelaat mot de handen. „Téphany, het verwondert me niet, dat je me niet meer met een blik wilt verwaar digen." Haar handen beofJon, maar zy antwoo dds niet. Zy met haar karakter en met de over geërfde begrippen, die hy zoo liefhad in haar, zou zy ooit zyn daad kunnen vergeven? Als hy dat meisje nog eenige liefde had gegeven, dan zou zy zijn daad een misdaad, maar geen laagheid hebben gevonden. Maar hy had haar dood op zyn geweten, zonder de veront* schuldiging van haar te hebben liefgehad. En een misdaad kon zy vergeven, oen laagheid niet. Toen Téphany opzag, had Michael het ver trek verlaten. (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 1