N*. 15M2 Donderdag 12 Oefo beft ,5 "W Av 1911. feze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zjon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. 1 Eerste Blad. Kunst, letteren, enz. •„V- rl £?ïi'«vC. ^,t.;.L ~"s- l'KIJS DKK ADVERTENTIEK: li; Van 18 regels ƒ1.05. Iedere regel meer ƒ0.171. Grootera letten naar jlaatsruimte. Kleina edvertentiën ran SO woorden 40 Oonts contant) elk tiental woorden meer 10 Cents.-Voor het incasseeren wordt 0.05 berekend. PUIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oents; per 8 maanden 1,10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd aijn 1.30. franco per poet i 1.65. t-. Leiden, 82 October. In onze Vestibule hangen de plannen frftor het Qjeuw te hauwen Invalidenhuis den Hcogen Rijndijk. Het komt op eeni- Iffon afstand van den weg to staan, heeft jrwee verdiepingen en Jcoepeltoren. p Naar achteren strelrfc zich het gebouw ver 'Jiit, aan do linkerzijde vaii het terrein ten gunste, terwijl het rechtergedeelte daarvan ■pQDor tuin beschikbaar wordt gehouden. Bij het binnenkomen van liet gebouw vindt Tïhen aan de rechterhand den portier; een £Leur tegenover den ingang geeft toegang litot een gang, die links leidt naar do be stuurskamer, spreekkamer en kamer van den ,'pommandant. Daar tegenover vindt men do 'jgetzaal, bibliotheek, een zaal voor hand- jajbeid en een reoreatie-zaal met gTooto glas- i 'gaanderij. In de bovenverdieping zijn de slaapplaat' De „Staatscourant" van heden bevat de ijptaiuten van do afdeeling Leiden van den jNederlandsehen Boomseh-Katholieken bond ('Jvan handels-, kantoor- en winkelbedienden '}>Sint Franciscu9 van Assisio", te Leiden. I Bij resolutie van den minister van ko- 'vlonien zijn de heeren S. van der Molen te Abcoude, D. Veis te Beemstert J. Steeman !te Leiden en J. H. Willems te Botterdam gesteld' ter beschikking van den gouverneur- generaal van Ned.-Indië, om te worden be ■noemd tot onderwijzer 3e kl. bij het open baar Europeesch lager onderwijs daar te lande. Drie afdeelingen van d'e Tweede Ka mer hebben gisteren nog vergaderd voor het begrootingsonderzoek. Te Heemstede is overleden de heer AnfcH. van der Weiden, oudste wethouder, 66 jaar. Sinds 1882 was hij lid van den. Baad, in 1803 werd hij tot wethouder ge kozen. Beroepen is bij de Ned.-Herv. Gem. te Rotterdam (17de predikantsplaats) ds. F. J. Krop te Zwolle. Aangenomen is het beroep naar de Geref. Kerk te Utrecht door ds. J. E. Goudappel, te Dieren. Op het viertal voor predikant bij de Geref. Kerk te Rotterdam komt voor ds. Warmenhoven, te Aarlanderveen. - Ter herinnering aan bet 10-jarig be staan van het Zaand'amsch Fanfarekorps .,Excelcior", te Zaandam, zal op de beide eerste Zondagen in Juli 1912 'n groot natio naal. concours plaats hebben van Harmonie- en Fanfarekorpsen^ volgens de regelen der Federatie. B. en Ws. van Haarlem stellen den Raad '.voor f 158.OCO beschikbaar te stellen voor .een nieuw armen- en ziekenhuis. Bij de voordracht van B. en Ws. be treffende de slooping van de onteigende perceelen aan den Dam en het wijzigen van den waterloop tusschen Robin. en Damrak kreeg de Raad van Amsterdam gisterna- middag op de desbetreffende vraag van mr. Van Gigch eindelijk de verblijdende me- dedeeling, dat de volgende maand met de be bouwing van het oude Beursterrein, nu de eigenaar van „De Bijenkorf' het geld bij een heeft, zal worden, begonnen., Na afloop van den optocht ter viering van Alkmaar's Ontzet vereenigden Dinsdag de verschillende feestcommissies en sub commissies zich aan een gemeenschappelij- ken maaltijd. Ook namen aan dit diner deel de burgemeester van Alkmaar, de heer G. Ripping, en de voorzitter der Leidsche 3-Oct.-Vereeniging, de heer N. Brouwer. Verscheidene malen werd het woord ge voerd, o. a. door den burgemeester, door den heer A. P. H. Blaauw, die den optocht in elkaar had gezet, door den heer F. H. Ringers, den voorzitter der Ontzetvereeni- ging, door den heer O. Nannes Gorter, den voorzitter der feestcommissie, door den heer Brouwer als vertegenwoordiger der 3-Oct.-Ve ree inging te Leiden. ^HAARLEMMERMEER. Deer mëj. E- B. IOoos, .onderwijzeres aan de o. 1. school No. 6 (Abhenes) is tegen 15 Nov. a.s. eervol entslag (aangevraagd wegens a.s. huwelijk en vertrek naar Indië. Gisteren is door de politie uit Utrecht naar hier, overgebracht A. A., wiens op sporing .en aanhouding door den burgemees ter dezer gemeente was verzocht, wegens vermoedelijke verduistering van een rijwiel, ten nadeele van den rijwielhandelaar Rom- kema, te Hoofddorp. Na confrontatie met een paar personen, die hem herkenden, heeft A. bekend, het rijwiel, dat hij voor een dag in huur had, te hebben verkocht te Haar lem, aan eèn onbekend persoon voor f 15. Het. bleek nu, dat A. reeds een paar maal wegens eenzelfde feit is veroordeeld ge weest. Heden is A. naar Haarlem overge bracht en ter beschikking der Justitie ge steld. LEIDERDORP. Gisteravond hield de af deeling van „Patrimonium'' een vrij talrijk bezoohto openbare vergadering in het ge bouw „Irene"'. Na opening door den voor zitter, den heer W. Samsom, trad als spre- - ker- ep de-Keer J. Huizenga, -buigeme&stev van Axel, met het onderwerp:" Wat is de taak van „Patrimonium" in de toe komst?" Spreker noemde als eerste oorzaak van het ontstaan van „Patrimonium" de uittre ding van enkele leden uit het algemeen Ne- derlandsch Werkliedenverbond, als het ge volg van den opkomenden schoolstrijd. Ver volgens weiden door hem nagenoeg de werkzaamheden nagegaan op 't terrein van liet sociale leven, tot 'bet op den voorgrond treden van de vakvereeniging, waardoor men meende, dat de taak, aan „Patrimo nium" opgelegd, was afgedaan. Dit laatste is volgens spreker niet het geval; „Patrimo nium" tooh heeft nog steeds den strijd, eenmaal aangevangen, voort te zetten, op dat de Souvereiniteit Gods op elk terrein van het leven hoog worde 'gsho» dea. Spre ker schetste, in verschillende door hem op genoemde voorbeelden, de roeping van. olk lid vav Patrimonium", om niet alleen in het vereenïgingslevens, dooh oqk in de Maatschappelijke samenleving de beginse len naar den eisch der Heilig© Schrift in te dragen, niet alleen met woorden doch ook met dadenf (hierbij de tijdelijke belangen met de eeuwig© samenvattende. Aan het slot werden door ©en viertal aanwezigen aan spreker vragen gesteld, die door hem wer den beantwoord. LISSE. Het zoontje van H., dat zooda nig tegen een handkar aanliep, dat bet be wusteloos neerviel, is aan de gevolgen over leden. Gisteren is bier de vierde veilin^lge- houden van droge bollen. Wij noteerden: Murillo f 18 h f21; Scarlet Due f 40; La Reine f4 f6; Gele Prins f5 a f7; Tho mas Moore f 10 a f 12;'Rosé Gris de Lin f6,50; Salvator Rose f 53; öouleur Cardi nal f74; Roi Cramoisie i 13Joost v. d. Vondel f 30; Artus f 5 f7; La Précieuse f8 a f9; Milbra Maxima f 10; Ornatus f 5; Princeps f 4.50, alles per H. L. De prij zen moeten worden verhoogd met 10 pet. onkosten. De aanvoer bedroeg ruim duizend zakken. NOORD WIJK. De Raad vergadert mor genavond om halfacht. O. m. zullen behan deld worden: bouwplan politie-bureau, enz.; aanwijzing rechtsgeleerde in zake proce dure „Huis ter Duin"; adressen om ver koop van een stukje gemeentegrond te Noordwijk-aan-Zeebeantwoording van de vragen, aan Burgemeester en Wethouders in de vorige vergadering gesteld, door bet Taadslid dr. Kervel. De voerman H., bij den heer J. v. K. Gz. in dienst, had gisteren het ongeluk in het Laantje van zijn fiets te vallen, toen hij van het melken huiswaarts keerde. De val was zóó lievig, dat hij zich' onder behande ling van een geneesheer stellen moest. Vooral klaagde hij over hevige pijn in den arm. NOORDWIJK-AAN-ZEE. Gistemamid- dag zijn er oefeningen gehouden met de reddingsboot van het station Noordwijk van de N.-> en Z.-H. Reddingsmaatschappij. Wederom bleek de doelmatigheid van den afrit van beton naar het strand. Prachtig liep de boot van den wagen af in zee, De volle bemanning onder commando van den bootsman, D. Admiraal, roeide de boot met sierlijke beweging door de lichte branding naar volle zee, die eigenlijk veol te kalm was voor oefeningen met een reddings boot. Biji het landen, dat ook vlot ging, bleek wederom de doelmatigheid van het gebruik van den stopzak, die de boot in de goede richting houdtj wat bij het landen wel eens met moeilijkheden gepaard gaat. Eén der manschappen kon zich niet be grijpen, dat op andere zeeplaatsen het ge bruik van den stopzak op reddingsbooten nog verzuimd kan worden. Zooals die ons vertelde, is het juist het landen van zoo'n boot, vooral bij storm of ruw weer dat gevaarlijk kan zijn, omdat de boot dan soms kant komt te liggen. De stopzak, dio op het juiste moment met water vol loopt, houdt de boot recht. Het was juist aan de werking van dit veiligheidsapparaat, het welk gistermiddag de burgemeester, voor zitter van de PI. Comm. van Toezicht, zijn volle aandacht schonk. Ook de heer E. Smit, lid van genoemde Commissie, was bij de oefeningen tegenwoordig. SASSENHEIM. Het suppletie-fonds van de school met den Bijbel stond tot heden jaarlijks voor een tekort. Om dit te dekken, is door beheerders van het fonds in het voorjaar besloten tot het houden van een bazaar. Gisternamiddag ia deze in „Con cordia" geopend. Tal van voorwerpen, op allerlei gebied, worden te koop aangeboden, vooral een groote verscheidenheid nuttige en fraaie handwerken. Gisteren heeft alhier de stemming plaats gehad voor veertien leden van een te vormen kiescollege voor de Ned.-Herv. Kerk. Honderd en twintig stemgerechtigde leden hebben aan de stemming deelgeno men. Gekozen zijn de heeren Pk. Bakker, W. van BieSen, T. D. Ciggaar, G. Dannijs, A. Hoogstraten, Joh. Hoogstraten, G. Kruyff, G. Lekkerkerker, J. W. Marbus, J. v. d. Meer, J. P. Oudshoorn, J. D. Papendreclit, G. Verschoor en H. v. d. Wilden. WARMOND. De commissie tot viering van den Koninginnedag heeft na afloop der afrekening een batig saldo van bijna f 50 in kas gehouden. Hieronder is ook het saldo van het vorig jaar. Het ligt in do bedoe ling van de commissie om een volgend jaar bij flinke inschrijving dit saldo nog wat op tc voeren, om dan, in 1913, met het eeuw feest van Neerlands onafhankelijkheid een feest .te organiseeten, de herdenking van dat feit waardig. ZOETERWOUDE. Gisteravond nam de land bouw cursus, opgericht door de afdeeling van den Boerenbond alhier, een aanvang. Dit begin .droeg een eenigszins plechtig karakter, doordat, behalve do drie heeren, met het onderwijs belast, Fleuren, van Stompwijk, Uitenbcöch, van Benthuizen, en Moerkerk, van Zoetermeer, ook verscheidene autoritei ten en notabelen ingevolge een uiinooaiging van hét bestuur aanwezig waren. De lieer A. van Leeuwen, voorzitter van den Boerenbond, opende de bijeenkomst, heet te allen welkom' en sprak namens de af deeling zijn dank uit aan den gemeenteraad voor het welwillend afslaan van het school lokaal der openbare school. De burgemeester heptte in het bijzonder ook don heer Nèeb, rijkslandbouwlceraar, welkom, en sprak zijn beste wenschcn uit voor het Welslagen van den cursus. Hierna nam de heer Neeb het woord, die zich meer bijzonder tot dc leerlingen, ten getale van 27 aanwezig, richtte, hun er pp wijzendedirk zij^-profijt 'Van -ric'dnsscxi moco- ten trekken, door trouw opkomen eu goed het onderwijs te volgen. Verdor sprak hij nog een hartelijk woord tot de leeraren, van wier ijver en toewijding hij overtuigd was. De heer Fleuren gaf een overzicht van de regeling der werkzaamheden en liet in het kort de revue passecreu al datgene, wat behandeld zou worden. De eerste les begint a .s. Zaterdagavond. 13cn leerstoel voor Slavische philofo^ie. Onder dit opschrift bova.t „De N. Ort." nu heb volgende, in aansluiting aan hetgeen we gisteren, uit „De Standaard" over het zelfde onderwerp overnamen „Wij zijn heb met do „Std." eens, dat de tegenwoordige toestand er een is, die zco niet blijven mag. Aan de universiteib, behalve de klassieke talen, alle Germaanseke, Romaansche en vele Oostersohe talen te onderwijzen en het Sla visch buiten te sluiten, gaat niet aan. Het is al te dwaas, nog langer wel liet PeTzisch en het Etliiopisch te doen docee- ren, en den geheelcn Slavisclien stam, die alleen in Europa 125 millioen telt (tegen den Germaanschen stam 220,. en den Romaan- schen 112 millioen) aan geen der vier open-»- bare universiteiten tot zijn recht te doen komen. fTe gelijk met dit betoog van de „Std.'5 ontvingen wij een anonieme brochure, waar in hetzelfde belang bepleit wordt van een leerstoel voor Slavische philologie aan de universiteit te Leiden. In deze brochure, waarvan de herkomst dcor niets valt aan te duiden, zelfs niet dmr den naam van een drukker, wordt ge wezen op dö volslagen onkunde, waarin men hier te lande, ook in de kringen der studeeren-, den verkeert omtrent de kerkelijke, staat» kundige en sociale geschiedenis der Slavi sche vqlken op het betrekkelijk gemak, dat dc studio der Slavische talen aanbiedt en haar onmis baarheid voor do vergelijkende taalstudie; op de noodzakelijkheid voor hen, die do Grieksch-Orthodoxe Kerk en haar literatuur, het Oostersche kerkrecht of eenig onderdeel der Byzantijnscho philologie en geschiede» nis mot haar hulpwetenschappen, als epignu fiek en numismatiek willen bestudcercn, om Russische- of Bulgaarsehc cn Serbo-Rrca- atisohe boeken te kunnen lezen; bp het belang van jonge diplomaten en van ben die handels- en andere relation met Rusland hebben om zich in dc omgangstaal to kunnen oefenen; eindelijk op het feit, dat reeds sedert 1840 in Frankrijk en ii* de Duitscho landen, in Engeland en in do Scandinavische rijken alom leerstoel en vcor de Slavischo talen bestaan. Ten slotte wordt in de brochure de aan dacht gevestigd op de uitgebreide relation, die vroeger .tusschen Nederland en Rusland bestaan hebben en die door de beoefening van do taal tot herleving zouden kunnen gebracht worden. Voor jonge menschen mei» ondernemingsgeest, met ijver cn volharding is in het grooto Tsarenrijk wel een plaats en een toekomst te vinden. 't Is wel jammer dat deze brochure ano niem verschenen is, te meer nu „De Stand-i aard", die dr. Oroiset van der Kop noemt, als een uitnemende capaciteit, die door dë Russische geleerden met aandrang voor een leerstoel in Slavische philologie. wordt aan bevolen, onder die omstandigheden den aan-» bevolen© een slechten dienst bewijst." Begin November komen de Wognum'i mers hier in de Stadszagl een uitvoering' geven. ,Wanda Landowska. „Waarlijk niet te vroeg," schrijft S. Z, in 't „ITandelsbl." „is mevrouw Wan da» Landowska met haar clavecimbel naar ons. land gekomen; wel tien jaren zijn voorbij sedert zij optrad met practische bewijzen liarer stelling: hoe oude klaviermuziek op de meest juiste wijze te interprcteercn. Op-, tredend met het door Lyon (Pleyel) kunstig; nagebouwd instrument als solo-instru-: ment, begeleidend instrument, als deel van; het klein orkest is zij in de meeste Euro-- peesche landen gevierd." Het blijkt in het verdei- deel van het ver-j slag hoe ook hier te lande, in Amsterdam: en naar wij tevoren reeds lazen, in Ro& terdam haar kunst gewaardeerd wordt, i r FEUILLETON. Vergiffenis asan aiiesi. 41» X Zpn etem kreeg een weeken klank en de ietwat 6trenge lynen van zijn gelaat ver- Vacht ten zich. „Ik was aan het schilderen herinnert [ge het a nog? in het Bois d'Amour, en )n kwam voorby. Ik trachtte den juisten vorm jte vinden van het gras, dat onder het water [groeide, en zei net tot mijzelf, dat juist het "weergeven van zulke kleinigheden als de be weging van die halmen, en de rimpeling van \het water en de glimplichtjes op de bladeren, juist al die dingen, die men maar één oogen- blik ziet en die daarna weer verdwijnen, den artist maken tot wat hy is." „Uw geestdrift en uw liefde voor de kunst Waren me heel sympathiek." „Omdat ge een artiste zyt. Alleen artisten kunnen elkaar begrypen," voegde hy er gevat bii. „Ten minste in zoover het de Kunst betreft." „Juffrouw Lane, toen ik u gezien had, kwam er een ommekeer in my. Binnen een tweek waren al myn geliefde theorieën aan het Afbrokkelen; na veertien dagen was er niets jneer van over. Yóór ik u gezien had, stelde jk de Kunst voorop; en nadat ik u ontmoet ;had, werd myn Kunst voor my slechts het jblddei, dat my voeren moest tot het doel: tot u." Hy zweeg, wachtende op een gebaar of een Woord van aanmoediging. Maar Tóphany bleef zitten en speelde met de kant van baar blouse. Toen hy voortging met spreken, had zyn stem een barderen klank: „Ik ontdekte, dat ge een beroemde zangeres waart. "Wat was ik, by jou vergeleken? Hoe zou ik je durven vragen myn leven met my te deelen? De gedachte, dat het misschien in myn macht lag myn naam beroemd te maken, liet my goen rust. Toen zag ik Yannik." Hy begon sneller te sproken. „Toen ik haar zag, wist ik, dat nu myn kans op succes gekomen was. Zoo iets voel je altyd. Ik had geen rust meer, ik moest 6n zou haar schilderen, omdat ik u bereiken wou. Gelooft ge me?" „Ja, ik geloof u." BKeats en Ossory zullen je allebei zeggen, dat de éénige manier voor my om iets goeds voort te brengen, is het schilderen van het menschelijk lichaam. In Engeland mogen er misschien vooroordeelen bestaan tegen het ongekleed modelmaar het bl'yft eon feit, dat dit het moeiiykste is om te schilderen. En de man, die er in slaagt dit weer te geven, is door allen, die er over kunnen oordeelon, er kend als een meester in de kunst." „Ja, dat is zoo." „Nu, daarom wilde ik Yannik schilderen; en wat dat boeronvolk betreft..." „Boerenvolk 1" Hy merkte, dat hy een onhandigheid had gezegd. Haar stem klonk scherper en de toon van sympathie was or geheel uit verdwenen. „Ik had meer op de keuze van myn woor den moeten letten en moeten bedenken, dat ge zelf ook Brotonsch bloed in de aderen hebt. Maar met dat al kunt ge toch niet verwach ten, dat Yannik in dat cvpzicht even delicaat en fijngevoelig zou zyn als gy? Dat is te dwaas. Haar bezwaren had ik gemakkelijk kunnen overwinnen/L. Hy haalde minachtend de schouders op en vervolgde: „Ik heb haar niets gevraagd, dat zy niet graag had willen doen, als ik er haar geld voor gegeven had." „Myn meoning daaromtrent blyft onver anderd." „Dat weet ik; dat weet ik. Maar heb ik geen recht op een belooning, nu ik my zoo geheel aan uw wil onderworpen heb?" „Hebt ge er dan van afgezien Yannik te schilderen alleen om mijnentwille?" DJa, alleen daarom. Om uwentwille zie ik af van myn schilderij." „Dat is heel edelmoedig van u, mynheer Came; ik dank u van ganscher harte." „Tk vraag meer dan uw dank alleen," ant woordde hy ernstig. „En als... als dat onmogelijk is?" Hy nam haar beide handen in de z'tfne. „Waarom onmogeiyk?' fluisterde hy met dringende stem. „Laat mij; o, laat mijl" ,,Ik bad jo meer tijd moeten laten. Ja, ik ben te haastig geweest. Ik zal dan nu heengaan, juffrouw Lane, maar ik geef den moed nog niet op. Misschien zijfc ge reeds verloofd; vergeef me dan, dat ik blijf aan houden." „Neen, ik ben niet verloofd", zei Tó phany. Zijn aandringen verontrustte baar. „Nu, dan vertrouw ik, dat mija liefde de 'kracht zal hebben wederliefde in u te wekken. Vergeef het me, als ik u een on aangenaam oogenblik heb bezorgd." Hij groette 'haar en ging heen. Een poos je later was hij tusschen de boomen ver dwenen. Tépbany bleef in nadenken verzonken en van Carne dwaalden, haa. tnedaohtei* af naar Michael. Michael had zeker met Came gesproken; had hem gewaarschuwd. Wat had hij gezegd? Welke argumenten had hij aangevoerd? Carne was er rond voor uitge komen, dat hij zijn illusie had prijsgegeven voor haar. Zij herinnerde zi^h. met welk een zelf vertrouwen hij naar haar toe was gekomen. Hij scheen zeker t© zijn geweest van de overwinning; aan de mogelijkheid van een nederlaag scheen hij niet te hebben gedacht. Waarom? Zij was er zeker van niets gedaan of gezegd' te hebben, waar door hij zich aangemoedigd ken hebben ge voeld. Plotseling drong de waarheid tot haar door. Michael had Carne gezegd, dat het prijsgeven van de eene illusie de verwezen lijking zou zijn van de andere. Michael had dien man naar haar toegezonden. Toen de blos,, welken deze ontdekking op haar wangen had gebracht, was weggetrok ken, kwam er een gevoel van groote erger nis over haar. Zij was heel boos op Michael en todh was er een groot, hartstochtelijk verlangen in haar, om naar hem toe te gaan en hem zijn houding te verwijten. Haastig pakte zij dus haar schildergereed schap bij elkaar en ging snel naar huis en naar haar kamer. Van uit het raam kon zy het pas verloofde paar zien in den tuin; zy zaten naast elkaar op een bank en er lag eon glans op beider gelaat. 'lóphany wendde zich snel van het raam. Zy bedacht, dat Carne, om naar Pont Aven terug te keeren, het pad zou nemen, dat langs de rivier liep. Als zy hom wilde vermydon, moest zy dus den straatweg volgen of anders haar gesprek met Michael uilstellen Onmiddel- UJk haalde zy haar rijwiel voor den dag. Zy ging de steile trap op, die naar het atelier leidde, toen zy op het portaal een zilveren geldstuk, oen munt uit de Krim, vond Tóphany raapte het op, denkende dat het aan Michael behoorde, en ging het atelier binnen met hot muntstuk in do hand. In zyn plaats vond zy Furie. Zy werd getroffen door iels vreemds in zyn voorkomen. Een oogenblik, keken zy olkaar aan. Toen gaf de man eet* kreet en woes naar hot goldstuk, dat Tóphany in de hand had. „Het is van mij," zei hij norscli. „Van jou?" „Ja, juffrouw; ik moet het hebben laten vallen." Zij gaf het hem. Hij nam het haastig, bijna ruw, uit haar hand en liet bet sne) in zijn zak glijden, Téphany met vijandige,, wantrouwende blikken aankijkend. Heti leek Téphany toe, dat haar tegenwoordige heid den man onaangenaam aandeed. „Ge ziet er uit of ge Lantec gehoord hebt," zei zij. Lantec, Furies vroegere pa* troon, die bij een schipbreuk was verdrom ken, was nu, volgens het Bretonsch bijge loof, een der vele geesten der talloozo onbe< graven dooden: een Bugul Noz. Furie huiverde», „Het is niet Lantec, die mij bespot/' zei hij. Toen bootste hij het onheilspellende ge* roep na van den geest, dien hij gehoord had. „Ioe... Ioe... ïoe." „Je hebt een uil geboord/' zei Téphany bedaard. (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 1