M«. 15830 Donderdag 28 September. A0. IsiT. jCourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. FEUILLETON. Vergiffenis aan allen. I'RIJS DER ADYERTENTIEN: Van 16 regels 1.05. Iedere regel meer f0.17J. Grootere letters naar plaatsruimte. - Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oente contant; elk 'tiental woorden meer 10 Oente. Voor het incasseeren wordt/'0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per weet 9 Centsper 3 maanden 1.10. Eniteo Leiden, per looper en naar ageaten gevestigd sijn I 1.30. Franco per posti 1 1,65. Verkiezing Tan leden Tan den Gemeenteraad. De Burgemeester van Leiden; Gelet op de artikelen 8 en 9 der Gemeen tewet en op de artikelen 1 en 3 van het Koninklijk Besluit van den lsten Mei 1897 zooals het is gewijzigd bij dat van 10 Jan. 1901; Brengt ter kennis van de kiesgerechtig den, dat de verkiezing (candidaat- tetej^ing) van écn lid van den Ge- me en teraad in het eerste kies district, bevattende de wijkerf, I, III, IY, YII en XI en de stemdistricten I, III ten IY, ter vervulling van de vacature, ont- Btaan door het overlijden van den heer dr. G. Wildeboer, die in 1913 aan de beurt van aftreding zou zijn geweest, en van 1 ji I i d van dien Raad in het derde kiesdistrict, bevattende de wijken VI, VIII en X en de stemdistricten VI, VII en IX, ter vervrlling van de vacature iontstaan door het vertrek uit de gemeente van den heer dr. C. F. Th. J. Mculeman, 'die in 1915 zoude hebben moeten aftreden, zal plaats hebben op V r ij d a 0 29 Sept. a. s., de stemming, zoo die noodig mocht blijken, op Dinsdag 10 October en de "eventueele herstemming op V r ij d a g ÊOOctoberd. a. v. Op den dag der verkiezing, 29 Septem ber, kunnen ter Secretarie de er gemeen te bij hem, Burgemeester, van des voormid dags negen tot des namiddags vier uren opgaven van candidaten worden in geleverd. Deze opgaven moeten inhouden den naam, de. voorletters en de woonplaats van cT_n «andidaat, en ondertee&end zijn voor die voor het eerste kiesdistrict door ten minste 4 0 en voor die voor het derde kiesdistrict door ten minste 35 kiezers, bevoegd tot deelneming aan de verkiezing, waarvoor de inlevering geschiedt. De inlevering der opgaven moet persoon lijk geschieden door een of meer personen, die haar hebben onderteekend, terwijl do tot invulling bestemde formulieren van de ze opgaven kosteloos ter Secretarie ver krijgbaar zijn gesteld van af heden tot en met den dag der verkiezing. De Burgemeester voornoemd, N. C DE GIJSELAAR. Leiden, 13 September 1911. Leiden, 28 September. De antirevolutionnaire kiesvereeniging Nederland en Oranje" heeft gisteravond candidaat gesteld voor den gemeenteraad in het eerste district dr. J. G. van Es, ho- moeopatisch arts, en ten opzichte van het derde district besloten, den heer A. H. J. Engels, den candidaat der Room sok-Katho- 'lie'ke kiesvereeniging, over te nemen. De Clir. historische kiesveTeeniging heeft, Voorloopig voorwaardelijk, besloten de can didaten der beide andere rechtsche par tijen te steunen. De 'openbare dank- en bedestond -voor het Chr. Onderwijs, welke gisteravond in de Pieterskerk alhier wérd gehouden, was vrij goed bezocht. Voorganger was ds. C. J. van Paassen, pred. bij de Ned.-ïïerv. Gem. te Haarlem, die een rede hield naar aanleiding van Psalm 8 vers 3. Omtrent de gisteren gehouden collecte voor de zeven Chr. scholen te Leiden kun nen wij nog mededeelen, dat het reeds vermelde bedrag van f 595.43, overdag langs de huizen ingezameld, door de collecte gis teravond in de Pieterskerk (verleden jaar werd in de avondsamenkomst f 55.22 ge collecteerd) werd vermeerderd met f 42.82, zoodat het totaal tot dusverre bedraagt f 638,25, tegen f 668.32 in 1910. Evenals toen rekent het Comité echter ook nu nog op nagiften, voor welker ont vangst het zich inzonderheid de heer F. Uittenbroék, Witte Singel 42 andermaal houdt aan/bevolen. Bij Kon. besluit is, met ingang van 1 November 1911, aan den directeur van het telegraafkantoor te Leiden, d». j. heer J Veldkamp, op zijn verdoek, als zoodanig eervol ontslag verleend. De afdeeling Leiden van de S.-D. A.- P. zal, naar „Het Volk" bericht, twee adres sen aan den Raad zenden: één om den af trek voor noodzakelijke levensbehoeften vaa 400 .gld. te brengen op 600 gulden en pro gressie in de belasting in te voeren;.en één om te vragen waar het Volkspark blijft. r- Dóór den gemeenteraad van Haarlem wérd gisteren aan de Kon. Nederlandsche Grofsmederij te Leiden vergunning ver leend tot het bouwen van een aanlegsteiger in het N. Buiten Spaarne. Geslaagd is voor Stenographie de heer W. L. Wesselo, van Voorschoten, leerling van oen heer G. de Jong, Ezn. alhier. Aangenomen is het beroep naar de Ned.-Herv. gemeente te Hazerswóude door ds. H. Smelt, te Wissekerke. Bedankt voor dat naar de Geref. Kerk te Gouda door ds. H. Kievit Jzn., te Aagteker-ke. Ds. J. van Dijk, pred. bij de-Ned.-Herv. Gem .te Nieuwvecn, is beroepen te Stol- wijk. Als elektrotechnisch ingenieur is te Bingen geslaagd de heer R. W._ Kielstra, van Oegstgeest. Gisteren nam de nieuwbenoemde secre taris der gemeente 's-Gravenhage, jha. mr. Van Reenen, afscheid van de comnfissie van plaatselijke werken en eigendommen, waarvan hij gedurende ongeveer 24 jaar se cretaris is geweest. Dr. Lely, voorzitter der commissie, bood namens de leden den aftredenden secreta ris aU bescheiden herinnering aan d3 zoo vele en belangrijke diensten met zoo groote bekwaamheid en ijver in het belang dezer afdeeling bewezen een Rozenburgschen inktkoker aan, waarop, behalve een toepas selijke opdracht ook voorkomen het wapen der gemeente 's-Gravenhage en dat van den heer Van Reenen. Burg. en Weths. van Haarlem stel len den Gemeenteraad aldaar voor in te gaan op het verzoek van de „Haarlemsche Politievereeniging", ten einde politie-amb- tenaren of -beambten in de gelegenheid te stellen, op 55-jarigen leeftijd pensioen te kunnen aanvragen, na ten minste 30 dienst jaren, en op den grondslag van 1/45 tot een maximum van 2/3 der bezoldiging, mits de -28) Allesf was éven helder en netjes 'en ï>p een klein tafeltje bij het raam zag-men Jeenige lapjes zijde en batist, do ruwe ma- [terialen van Yanniks handwerk. „Waar is Yannik?" vroeg zij. Toen begon de oude grootmoeder haar, [gedeeltelijk in het Franseh en gedeeltelijk in het Bretonsche dialect, een lang verhaal [te doen. ,,Een heer, een heel mooie, vriendelijke [heer was op den dag na den storm uit Pont- !Aven hierheen komen wandelen. Hij was Idoornat aangekomen, 't Was zeker en stel lig een kunstschilder. En hij had Yannik iovergchaald een paar keer voor hem te zit ten in het schuurtje daarginds. Maar niet jdan heel moeilijk, want Yannik was een Idoor en door fatsoenlijk meisje, en veel van idie meisjes, die voor schilders poseerden |nu, daar wist mademoiselle natuurlijk wel ;van! Maar monsieur had een manier om 1de menschen over te halen, waar niemand [tegen bestand was. Eindelijk had Yannik 'ja gezegd; hij mocht haai- portret dan ma ken, alleen maar het hoofd en het kapje natuurlijk. Had zij op stuk van zaken eigen lijk geen gelijk? De hut lag zoo afgelegen. •Yannik weigerde beslist naar Pont-Aven te gaan. En die mijnheer had een hart van [goud en veel goud in zijn beurs ook. En idat was altijd gemakkelijk. En zoo ratelde zij maar voort. - Téuim^v luisterde. Hetgeen _zij hoorde deed "hap-r niet aangenaam' aan. En toch kon zij Carno geen ongelijk geven en do oude vrouw en het jonge meisje evenmin." „We zullen eens naar ze toe gaan," zei vrouw Pouldour. „Ik ga den lieelen tijd in en uit en die mijnheer heeft altijd een grapje klaar. Hij is altijd zoo vroolijk en zoo vriendelijk en hij schildert toch zoo mooi.!" Téphany volgde haar naar een schuurtje, dat jaren geleden gebruikt werd om er net ten cn zeilen in te laten drogen. „Juffrouw Lanel" Came trad haar glim lachend te gemoet. „U ziet", zei hij, op Y^annik wijzend, „ik heb toch mijn zin ge kregen. Maar het ging niet gemakkelijk, dat verzeker ik u." „Mag ik eens kijken?" vroeg Téphany. „Zeker, ga uw gang. Maar ik ben zelf anders allesbehalve tevreden over mijn werk." Téphany zei eerst nog een paar woordjes tot Yannik, die er bij stond met een ge zicht alsof zij een doodzonde bedreef, en girg toen naar den ezel. ,,'t Belooft goed te worden," z-i zij. „Vreemd, maar u begint een beetje te wer ken, zooals Michael Ossory werkt." ,,U kunt me geen gróót er compliment maken. Maar hebt u hem dan wel eens men- schclijke figuren zien schilderen1? Oob ja, natuurlijklang geleden. De Hemel weet waarom hij het heeft opgegeven Opeens was Carne weer verdiept in zijn werk. Juist zooals Michael placht te doen, als hij zich bijzonder voor iets, dat hij on derhanden had, interresseerde, ging hij door met praten, maar in korte, afgebroken zinnetjes. „Neen, dit partijtje i: niet kwaad. Vindt persoon voor zijn betrekking ongeschikt ia geworden. Naar het „Huisgezin" meldt, zal de vlieger H. Bakker naar aanleiding van zijn militaire vliegdiensten bin.^nkort aange steld worden tot vaandrig en ingedeeld worden bij de militaire luchtvaart^ Uit Rotterdam heeft de direoteur dor weesinrichting te Neerbosch vijfhonderd gulden voor winterprovisie ontvangen. Op het kerkhof te Heemstede is een gedenksteen onthuldop h'eb graf van dr. Ph. J. Hoedemaker. Er was een groote schare van belangstellenden. Het woord voerden ds. Eringa uit Amsterdam, dr. Kromsigt uit Amsterdam, en dr. Den Har- tog, uit Haarlem. Ds. Hoedemaker, uit Doesburg, een zoon van den herdachte, dankte. De plechtigheid, eindigde met het zingen van: „Alles moet Hem eeren Want het Woord des Heeren enz." De Commissaris der Koningin in Zuid- Holland, heeft tot secretarissen van den Mi litieraad voor de lichting van 1912 benoemd de volgende heeren: bij dien in het 1ste district J. A. Reijnders, te 's-Gravenhage; bij dien in het 2de district 'P'. de Ridders, te Rotterdam; bij dien in het 3de district A. J. J. S. d'e Rochemont, te Leiden, en bij dien in het 4de district H. C«. Frylinck, te Zwijndrecht. De Commissaris der Koningin in Zuid- Holland, baron Sweerts, heeft gisteren Den Haag met .buitenlandsch verlof verla ten, dat tot omstreeks heb begin van No vember zal duren. Daarna hoopt hij de voor hem bestemde ambtswoning in het Kort© Voorhout, naast het gebouw van het pro vinciaal bestuur, te kunnen betrekken. Gedurendede afwezigheid van baron Sweerts is het lid der Gedeputeerde Sta ten mr. v. d. Velde loco-commissaris. De miliciensvan de lichting van 1907 en 1903, die 16 Augustus j. 1. voor herha lingsoefeningen onder de wapenen zijn ge komen, zijn gisteren weder in het genot van onbepaald verlof gesteld. Zooals men weet, was aanvankelijk de datum van hun vertrek met groot verlof vastgesteld op 9 September, maar is twee dagen te voren, tot hun groote teleurstel ling, bevolen,-dat zij voorloopig onder de wapenen moesten blijven. Naar ook de N. Pr. Gr. Crt." Ver neemt zullen de 34 moderne predikanten, die eergistermorgen de vergadering van de Groningsclie "predikantenvereeniging onder- protest hebben verlaten, een manifest laten drukken. In dit manifest zullen zij pr »tes- teeren tegen de houding van den voorzit ter, die wel bij de opening van de vergade ring het woord verleende aan ds. Hulsman voor een persoonlijke zaak, maar dit aan deze predikanten, bij monde van ds. Bis schop Boele weigerde. e Het bezwaar gaat tegen de stukken in de „Hervormde Kerkbode", bekend onder den naam Thobac^ waarbij den naam Tho- bac, waarbij den modernen predikanten wordt gezegd, dat zij de kermis, een onze delijk volksvermaak, bevorderen. Alvorens aan de vergadering deel te nemen, wensch ten zij van de orthodoxe predikanten te vernemen, of zij het met den schrijver van het orgaan van de orthodoxen in de „Her vormde Kerk", eens waren. Zoo ja, dan weigerden zij en corps om nog verder met de orthodoxe predikanten in ééne vergadering samen te werken. Daarom meenden zij dat deze zaak het eerst aan de orde moeet komen. Eerst wilden zij 'n uitspraak in deze zaak van de vergader den, alvorens aan andere werkzaamheden deel te nemen. In de zitting van den Amsterdamsehen gemeenteraad lokte het adres van de afd. Amsterdam van den Ned. Federatieven bond van Gemeentewerklieden om 't week loon van den gemeentewerkman met f 1 te verhoogen, discussie uit. De commissie voor de verzoekschriften wilde het aanhouden, terwijl de heer Schel- tema een commissie wenscht te zien be noemd om uit te maken of een stijging van den prijs der voedingsmiddelen niet een verhooging der loonen noodig maakt. De heer Oudegeest (s.-d.) wees bij dit adres van den anarchistenbond er op, dat nog niet lang geleden de loonen zijn vastge steld, geheel tot genoegen van den thans adresseerenden bond, maar niet tot dat van den Ned. Bond van Gemeentewerklie den.. De^ heer Nolting: Speel nu niet weer twee vakvereenigingen tegen elkaaT uit. De federatie heeft steeds gezegd: bepaal eerst den arbeidsduur, en later de loonen. Het slot was, dat het adres werd aangehouden. Na discussie werd verworpen de voor dracht om het schoolgeld voor de openbare voorbereidende scholen te verhoogen; de voordracht tot subsidieerïng der voorberei dende bijzondere scholen werd aangenomen. Aan boord van, het stoomschip „Prins Willem IV", dat van Paramaribo te Am sterdam arriveerde, is overleden de heer dr. Haifhide, gouverriements-geneesheer in Suriname. De overledeno kwam mét verlof naar Nederland. Te IJmuiden werd het lijk door den quarantaine-doktér geschouwd. Op de aanbeveling voor gemeente secretaris te Gorkum zijn geplaatst de hee ren C. Maters, hoofdcommies ter sécretarie te Peventer, en mr. N. C. Couvée, oom mies-redacteur ter gemeente-secretarie te Rotterdam. Ter herdenking van de honderdja rige onafhankelijkheid is besloten te Gor kum een grooten historischen allegorischen optocht te houden. Het historisch gedeelte zal, voorstellenInneming van Gorkum door Jaooba van Beieren in December 1417. Uit een onderzoek naar op de Staats- begrooting uitgetrokken gelden voor spoor wegen is aan het „Dev. Dgbl-'" gebleken, dat er een wijziging in de bestaande sta tionsplannen voor Deventer is gekomen. De regeering moet voornemens zijn, alleen dan gelden toe te staan wanneer de Holl. en Staatsspoor-maatschappijen en de betrokkenen het eens kunnen worden over den bouw van een hoog personen- station en een laag goederenstation. De tunnel nabij den Veenweg zou dan komen te vervallen, doch de ontworpen viaducten in de stad blijven bestaan. Door een en ander zou een besparing van pl.m. 2 ton worden verkregen. B. en Ws. van Meppel stellen voor te heffen een belasting op ds openbare ver makelijkheden, waaronder worden verstaan alle tooneel- en soortgelijke vurtoo- ningen, spelen, bals, danspartijen, concerten, zang, muziek en in het al gemeen alle vermakelijkheden, welke gege ven worden in lokalen of plaatsen voo." het publiek of een zeker deel van het publiek toegankelijk, uitgezonderd draaim.'ens, ca- roussels, bioscopen en hippodromes, waar voor standplaatsen op de openbare straat zijn aangewezen bij kermissen. Onder openbare vermakelijkheden, in den. zin dezer verordening, worden ook verstaan de zoodanige, welke gegeven worden in sociëteiten of vereenigingen, alwaar, behal ve de leden, ook worden toegelaten of ge~ introduceerd, personen, die geen lid zijn, in dien namelijk door of voor die personen op eenigerlei wijze toegangsgeld is verschul digd of dat toegangsgeld door verplichte be stelling van ververschingen of door verhoo ging van het gewone tarief der consumptie artikelen wordt gevonden. Den lsten October a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat de bekende advocaat mr^ L. W. van Gigch, lid van den Gemeente raad te Amsterdam, als advocaat promo veerde. HILLÈGOM. Wegens het bedanken van den heer W. v. d. Wal als secretaris van de afd. Zuidhollandsche Noordhoek van den Bond van Ned. Onderwijzers werd het se cretariaat tijdelijk opgedragen aan den al- gemeenen adjunct, den beer W. E. do Mol,- te Lisse. Tot propagandist werd benoemd in plaats van mej. E. Rijnveld, te Lisse, de heer R. Visser, te HilLegom. Hoe langer zoo meer worden op de tui* nen, in den herfst met- hyacinten te beplan ten, eerst erwten verbouwd. Zij geven een goede opbrengst. Tegenwoordig worden veel de soort „Wonder van Amerika" en eükele andere stamsoorten geteeld. Dit jaar is do oogst vrij goed geweest. Do kwaliteit der erwten laat niets tei wenschen over. Er worden goede prijzen ge- maakt, vooral door hen, die niet gecontrac teerd hebben. Zij, die op contract geteeld hebben, ontvangen f 25 per H.L».de prijs is de laatste weken sterk gestegen, zoodat thans reeds f 60 per H.L. wordt betaald. Ook de zaaibooneh Heinrichsriesen zijn on gekend duur. Werd vorige jaren f 35 per H.L. betaald, thans besteedt men per H.L.i f120. HAARLEMMERMEER. Door notaris Overmecr, te Nieuw-Venncp, zijn publiek ge veild: "winkelhuis, schuur, erf cn tuin, grooti 7.26 aren, te Nieuw-Vennep, toebehoorendoi aan J. J. Blokker, aldaar; geboden namend den eigenaar tot f 5000, hij afslag niet aft gemijnd; arbeiderswoning, erf en grond,? groot 15.23 ATen, gelegen als voren; gew boden namens den eigenaar tot f 850, werd. ook dit niot afgemijnd. Beide perceelen bleven dus aan den eigé-i naar. Er was weinig belangstelling voor deze verkooping. Een twaalfjarige j'ongeu van don «Th beider B. viel van een rijdenden beladen,' boerenwagen cn kroeg beide wielen over zijn beenen. In deerniswaardigen toestand werd do jongen naar zijn woning gebracht. Do ter hulp geroepen geneesheer constateerde ern stige kneuzing en achtte overbrenging naar het Ziekenhuis noodzakelijk. Op do te Hoofddorp gehouden verplichte najaarshengstenkeuring warden van de 27 ter keuring aangeboden 'hengsten 20 gocd-i gekeurd, o. a. „Jonker", „Maitrank" en i „Goudmijn", eigenaar H. F. Bultman, te u ook niet? Maar dat gedeelte hier bene den.... hier.... O, dat is afschuwelijkIk heb het zeker al twaalfmaal uitgeveegd. Als u het meer van nabij ziet" Yannik, houd je kin wat hooger neen, neen, neen Hij snelde op haar toe en zette haar In de goede houding. „U ziet, daar is een. scherp afgeteeken- de schaduw. Die moet met één fermen pen seelstreek worden weergegeven. Het is om gek t© worden." Hij nam het palet op, concentreerde al zijn aandacht op den eenen streek cn wel dra had hij de bedoelde schaduw aange bracht. „Bravo!" riep Téphany uit. „Ik geloof, dat ik er ben. U hebt me geïnspireerd. Nu, ik zal vandaag maar niet meer schilderen. Misschien mag ik wel met u terugwandelen Ja? Dat zou heerlijk z:jn. We zijn klaar, Yannik. Tot morgenochtend om halftien." „Goed, mijnheer." Carne en Téphany liepen eenige minuien zwijgend naast elikaar voort. Toen zei hij opeens ,.U zult Yannik en mij een groot ge noegen cToen, als u aan niemand vertelt, dat zij voor mij poseert. Johnnie weet hrfc, maar do andere^ hebben er niets mee noo dig. Ik hoop niet, dat u vindt, dat :k iets verkeerds doe. Ik ga verscheidene stu dies van haar maken," vervolgde hij vol enthusiasme. ,.De uitdrukking van haar gezicht is iets, waar ik al jarenlang te vergeefsch naar heb gezocht en ik wil haar natuurlijk voor mij alleen houden. Maa-r het is voornamelijk om Yannik zelf, dat ik het beter vind de zaak geheim te houden. Het schijnt^ dat zij ver loofd is met dien man, die voor Ossory s boot zorgt." „En is hij er tegen, dat zij poseert?" „Hij zou er tegen kunnen zijn." ,,U hebt haar toch niet overgehaald liet hem to verzwijgen?" „Neen," zei hij stijf. „Wat denkt u toch van me, juffrouw Lane?" „Neen mij niet kwalijk", zei Téphany verlegen. „En zij Yannik, heeft zij met u over haar trouwplannen gesproken?" Carne vertelde, dat hij het 't eerst van de oude grootmoeder en toen van Yannik zelf had gehoord. Yanniks verloofde heette Léon Bourhis. Zijn densttijd in de marine was juist voorbij en het volgende jaar hoop te hij een aandeel te kunnen koopen in een sardijnenboot. Dan zou hij met Yannik trouwen. Carne voegde er bij, dat hij Bour his had ontmoet, een knappen, f linken jon gen. ,,Ik zal hem wel voor me winnen," zei de Californiër, „en als hij ziet, dat ik het goed meen met Yannik en met de oude vrouw, en af en toe een extra vijf-frank- stuk in Yanniks spaarpot doe, dan zal hij wel vrede hebben mét dat poseeren." „Dat is nog zoo zeker niet,*" zei Téphany. ,,'t Gaat mij misschien niet aan, maar toch zou ik u raden diep man, dien Bour his, alles eerlijk te vertellen. U hebt groote overredingskracht en u weet die gave goed te gebruiken." Carne zei niet, dat hij haar raad zon op volgen. De dagen, die nog aan Michaels terug komst voorafgingen, verliepen zonder eeni ge bijzonderheid. In de morgenuren schet sten Téphany en Mary en 's middags maak ten zij uitstapjes naar de omliggende stad je? en dorpjes. Het weer bleef onzeker, wat een bron van zorg was voor Mary Machin en haar voortdurend stof to.L. discours gaf* Téphany aanvaardde, als een echte Bre tonsche, regen en zonneschijn met philoso- phische berusting. Op een middag, toen Téphany haar twee de bezoek aan vrouw Pouldour bracht, zag zij te Ros Braz een gemeubileerde villa te huur statin. Het was een allerliefst huisje, dat midden in een grooten, lommerrijken tuin stond. Na veel over en weer praten met Mary Machin besloot Téphany, die liet vooruitzicht, dat Yvonnes hotel binnenkort tot de nok toe gevuld zou zijn met zomer gasten, allesbehalve aangenaam vond, de villa voor zes maanden te huren. De huur prijs was ongelooflijk laag, het huis was ge zellig gemeubeld en in het salon stond eer uitstekende piano. De dokter had Téphany veTboden de eerste zes weken te zingen, én bij de piano zou zij dus troost kunnen vinden. Yvonne beloofde voor een goede keuken meid en voor een loopmeisje te zullen zor gen. Mary had er niet dadelijk vrede mee^ maar toch bleef Téphany bij haar plan. Zij had er trouwens haar goede Teden voor, waar zij echter niet voor uitkwam. Michael weigerde beslist Yvonnes drempel te over schrijden, zoodat Téphany hem daar gee* gastvrijheid kon bewijzen. (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 1