<§eze <§ourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. 15829 Woensdag 27 September. A°. 1911. Dit nommer bestaat uit DRIE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. FEUILLETON. Vergiffenis aan aSSen. PRIJS DER ADV ERTENTIEN Van 16 regels /1.05. Iedere regel meer f 0.17J. Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine advertentiën ran 30 woorden 40 Oente contantelk tiental woorden meer 10 Oente. - Voor het incaeeeeren wordt/' 0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oente; per 3 maanden 4 f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd tijn I 1.30. Franco per post 1.65. Verplaatsing; Vette Yarkensmarkt te Leiden. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen bij deze ter aJgemeene kennis, dat, wegens het invallen van den 3denOcto- ber op Dinsdag, de Vett e-V a r- kensmarktdit jaar zal worden gehou den op Maandag 2 Ootober s. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris- Leiden, 27 September 1911. Inkomstenbelasting:. Burgemeester en Wethouders van Leiden, bréngen in herinnering, dat d^n 30sten September e.k. de 5de termijn vervalt van de Plaatselijke Inkomstenbelasting, dienst 1911, en dat alzoo op den lstcn October minstens 5/8 gedeelten van den aanslag móeten zijn voldaan. Zij noodigen mitsdien belanghebbenden uit om, ter voorkoming van yervolgings- kosten, tot de betaling van het verschul digde ten kantore van den Gemeente ontvanger over te gaan- Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. O. DE GIJSELAAR, burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 25 September 1911. Najaarsschouw. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien artikel 17 der verordening van den 6en Juli 1899 (Gem. blad No. 15); laatste lijk gewijzigd bij de verordening van den Sen Juni 1909 (Gem. blad No. 9); Brengen ter kennis van belanghebbenden, dat te beginnen met Maandag 2 Osü. e. k. zullen geschouwd worden: alle wegen, lanen, paden, straten, kaden, pleinen, hofjes, ste gen, sloppen of poorten en gangen bene vens de daarin gelegen of daartoe behoo- rende bruggen en andere kunstwerken, voor zoover die bijzonder eigendom zijn en met gedoogen van de rechthebbenden voor het publiek verkeer openstaan; en alle wa teringen en slooten en de riolen, ter ver vanging daarvan gemaakt, benevens de 'daartoe behoorende sluizen, duikers, buizen, toogangskókers en dergelijke werken, voor zoover die bijzonder eigendom zijn. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 19 September 1911. Gemeentezaken. Electrisch licht voor kleine luiden. Toen de gasfabrieken haar intrede deden in stad en land, was het gasgebruik aan vankelijk een soort weelde, welke zij alleen 'zich konden veroorloven, die den min of Jrrieer kostbaren aanleg konden betalen. Het gaslicht was veel beter en voordeeliger dan het petroleumlicht, maar de arbeideren kleine burger kon er toch niet van profi- teeren. Toen kwamen de muntgasmeters. De gasfabriek zorgde voor den aanleg en door de automatische werking van den meter be taalde de verbruiker a contant; voor elke 21/2-cent9.stuk ontving hij het daarvoor ver schuldigde gas en niet meer en niet minder. Do gasfabriek was dus voer wanbetaling gevrijwaard en de verbruiker kon geen schul den maken. In Leiden, waar de muntgas meters „sinds jaren zijn ingevoerd, nomit hét gebruik nog dagelijks toe en men ge bruikt ook in arbeiderskringen het gas hier niet slechts voor verlichting, maar ook voor ander huishoudelijk gebruik. Daar wordt heb electrisch licht naast het gas ingevoerd en weer luidt de uitspraak: „Alleen voor de meergegoeden, de meer of minder welgestelden althans", want vooral een eleetrisehe huisaanleg is vrij kostbaar. Men wist er echter al spoedig raad op om! het gebruik meer algemeen te maken, ten minste in Leiden, door invoering van huur- installaties. De gemeente betaalt den aan leg en ontvangt een zeker bedrag voor huur en aflossing, zoodat binnen een bepaald aan tal jaren de leiding aan heb huis behoort. Vooral voor niet al to kapitaalkrachtige bouwondernemers en huiseigenaren, ja zelfs voor huurders van huizen, werd de weg geopend waarlangs zij kunnen komen tot eleotrische verlichting in hun woningen. Maar voor do grooto massa, de bewoners van huizen, die thans de muntgasmeters hebben, zijn deze huur-installaties nog te kostbaar. De arbeider, de kleine burger en kleine ambtenaar, zal dus wei nooit het genob van eleotrische verlichting in zijn woning smaken, zoo werd gedacht en ge zegd. Voor plaatsen, waar men een gas fabriek heeft, was dit niet eTg, meende men. En inderdaad, met gaslicht en vooral gas gloeilicht kon men het wei doen. In plaat sen. waar men echter over het gas heen stapt, en dadelijk electrisch licht invoert,- zooals bijv., cm in de naaste omgeving te blijven, in de gemeente Zoeterwoude, daar zou dit bezwaar meer klemmen. De minder ruim bedeelde zou daar dan ten eeuwigen dag«o elch. mot petroleum moeten behelpen. Daarop heeft men nu echter ook een mid del gevonden in het z.g. abonnementen-stelsel, dat bier en daar reeds wordt toe-gepast. In de Raadsvergadering van de gemeente Zoeterwoude, heeft gisteren de Voorzitter medegedeeld, dat men in Leiden ook voor nemens is dit abonnementstelsel in te voeren. Men zou 15 cents per week vragen voor één lichtpunt tot een maximum, van 4 a 5 licht punten en dan zou de Electriciteitsfabriek voor aanleg en voor de lampen zorgen. Op deze wijze zouden ook de kleine luiden van dit gemakkelijke, ongevaarlijke en zoo ïiitnemondo licht kunnen gebruik maken. "VVe hebben naar aanleiding van dit be richt ons tot de Directie der Stedelijke Licht, fabrieken gewend, omdat heb ons cenigs- zina vreemd voorkwam dat men in de bui tengemeenten reeds van deze plannen wist, dio in Leiden nog onbekend zijn. We vernamen nu dat inderdaad plannen in dien, geest in onderzoek zijn en datl inlichtingen zullen worden ingewonnen in de plaatsen, waar dit systeem wordt toe gepast. Blijkt het uitvoerbaar en voor toe passing op eenigszins groote schaal vatbaar, dan willen Commissarissen aan den Raad voorstellen doen in dezen geest. Het be richt heeft dus een .ernstigen grond van waarheid al is .liet wel eenigszins voorbarig. We willen al dadelijk zeggen dat het voorstel in beginsel ons zeer toelacht. O vei* de bijzonderheden kunnen we nog niét oor- doelen. Dat zal eerst kunnen wanneer een uitgewerkt voorstel voor ons ligt, maar het beginsel: het electrisch licht bereikbaar te stellen ook voor de talrijke klasse van ar beiders en daarbij gelijkstaan.den, lijkt ons uitnemend. _Met belangstelling zien wij dan ook het voorstel, d;at door den burgemeester van Zoeterwoude als het ware is ingeleid, te gemoet. Leiden, 27 September. Gisteravond heeft de kïesvereeniging „Burgerplicht en Gemeentebelang" verga derd tot het stellen van oandidaten voor de gemeenteraadsverkiezingen. De vereeni- ging besloot in district drie ook den candi- daat van de Vrijzinnige en Vrijz.-democra tische en Unie-liborale kiesvereemging, dr. G. M. Kruimel, te stellen. In het eerste district stelde men echter den heer J. A. M. A. Gropdhout. Voor muziekliefhebbers zal het onge twijfeld een welkom bericht zijp dat de Maatschappij voor Toonkunst alhier er in geslaagd is 10 October wederom een concert te organiseerden van het beroemde Amster- damsche orkest onder leiding van Willem Mengelberg. Heden zijn de béide, bataljons van het vierde regiment infanterie, alhier, die aan de groote manoeuvres hebben jieelgénomen hier ter stede teruggekeerd. De heden alhier langs de huizen ge houden „TJnie-collecte" voor de zeven Chr. scholen te Leiden heeft opgebracht f 595.43, tegen f 613.10 in 1910. Geslaagd is voor ibet politie-diploma A. P. v. d. Voort, agent- van politie alhier, leerling van den heer P- C. G. A- Wijk- mans. De St.-Ct." No. 226 bevat de akte van oprichting der naamlooze vennootschap Drukkerij en Uitgeyersvennootschap „Fu- tura", te Leiden. Doel is: a. het exploiteeren van een drukkerijb. het uitgeven en verkoopen van platen en van boeken, brochures, vlug schriften en periodieken, geschreven over eenkomstig de Katholieke beginselenc. het bestemmen van de te maken zuivere winst ter bevordering van de uitgave van Katholieke wetenschappelijka of populaire werken of periodieken, en het steunen van vereenigingen en instellingen van -Katholie ken wetenschappelijken, socialen of liefda- digen aard. Duur 50 jaren. Kapitaal f 250,090 verdeeld in 500 aandeelen van elk f 500, waarvan f 63,500 geplaatst. Het be heer der vennootschap is opgedragen &a-n één directeur, onder toezicht v^n 3 e 5 com missarissen. Voor de eerste maal zijn be noemd: tot directeur de heer A. Smits, drukker-uitgever, en tot commissarissen de heeren: mr. P. J. M. Aalberse, lid van de Tweede Kamer, mr. A. L. Hermans, advo caat en procureur, en W. H. Schmier, fa brikant, allen te Leiden. De Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen te Utrecht, heeft gister middag o. m. aanbesteed: Bestek No. 1254-: Het verrichten van grondwerken, bet maken va.n den onder bouw van een vaste- en een basculebrug in den spoorweg Leiden naar Woerden, het leggen van sporen en wissels en het verrich ten van bijkomende wecken teAbehoeve van het Rijn-Sohie-kanaal. Begrooting f 90,000. Ingekomen zijn 11 aanbiedingen; laagste aanbieding van de heeren F. de Herder, N. M. Bollen en P. C. Stuij, te Zwolle en Utrecht, voor f83,860; Bestek No. 1255: Het bouwen van een dubbele brugwachterswoning bij de brug over ihet Rijn-Schie-kanaal in den spoorweg Leiden-Woerden. Begrooting f 9600. Inge komen zijn 4 aanbiedingen; laagste die van den heer W. van der Hoogt, te Leiden, voor f 9485. Voor bestek 1254 en 1255 in massa 4 aan biedingen; laagste die van den heer C. We- gerif, Apeldoorn, voor f 91.650. Beide bestekken werden aanbesteed voor rekening van de provincie Zuid-Holland. Bestek No. 1256: Het verwijderen van den bestaanden metalen bovenbouw en het vervaardigen, leveren en stellen van den nieuwen metalen bovenbouw van de vaste bruggen over de rivier de Roer, over het doorlaatkanaal van de Roer en over den weg in het Hattemerveld in het bestaande westelijke spoor van Roermond naar Sit- tard. Begrooting f 42,500. Ingekomen zijn 6 aanbiedingen; laagste die van de firma Van Egmond en Co., Zoeterwoude, voor f 43,200. Door ds. J. G. H. Hazeiager, te Dork- werd, is het beroep naar de Ned-Herv. Gem. te Warmond aangenomen. - Naar de „N. HaarL Crt.". verneemt, zal de Z.Eerw. Hooggel. heer dr. A. H. L. Hensen, prof. in de Kerkgeschiedenis aan het Groot-Seminarie Warmond, op 28 Oc tober. a. s. den dag herdenken, waarop hij voor 25 jaar door Z. D. H. den Bisschop van Haarlem benoemd werd tot professor aan genoemd Seminarie. De Eerste Kamer is in openbare ver gadering bijeengeroepen tegen Dinsdag 3 October a. s. des avonds halfnegen. Tn_ de Haagsche vergadering gaf c?e heer Hoejenbos B. en Ws. in overweging - in navolging van Rotterdam eene commissie in 't leven te roepen tot voorziening in eventueele werkloosheid, die zich reeds begint te openbaren en dit in verband met d'e duurte der levensmiddelen als gevolg van de droogte van dezen zomer. De voorzitter verklaarde dat B. en Ws. op deze zaak bedacht zijn, en ook zonder d'eze interpellatie^ dit belang niet uit 't oog verloren zouden hebben. De tijdelijke detacheering bij de mili taire verkenningen te 's-Gravenhage van den len luit. C. P. Brückel, van het 4e reg. inf., is voor onbepaalden tijd verlengd. De Holl. Electr. Spoorweg-Mij., heeft aanbesteed het maken van stations en an dere gebouwen in n'en spoorweg Aalsmeer Uithoorn. Ingekomen 11 biljetten Laagste inschrijver, de heer C. H. Elde- ring, Sloten, voor f 81.375. Het kiesoollegie der Ned.-Herv. Ge meente te Rotterdam heeft ter vervulling van de 17de predikantplaats, het volgen de drietal samengesteld: ds. F. J. Krop, te Zwolle, ds. J. Goslinga, te Leerdam, en als. J. van Duijvenbooden, te Vlaardingen. Men schrijft uit Groningen: Onder protest verlieten gistermorgen, onder aan voering Van ds. Bisschop Boelé, 34 moderne predikanten de Groninger predikantenver* gadering, omdat de voorzitter prof. Van Dijk, hun niet direct aan het woord wilde! laten over een uitspraak als zouden moder* n© predikanten in zijn geheel de kermis bo-i vorderen. Moderne predikanten zullen nu in het openhaar protesteeren door een manifest. Na afloop der agenda werd het protest der moderne predikanten behandeld. Heb debat eindigde met een uitspraak der ver gadering, waailbij de handelwijze va- den Voorzitter als correct werd verklaard. En werd een commissie van drie leden bcD<- .-.I die met d3 moderne predikanten de zaak zal bespreken om zoo mogelijk tot een bij legging van het geschil te komen. De heer Heuff van Cellendonk, wiens villa te Kerk-Avezaath eënige dagen dooif H. M. de Koningin betrokken is,"heeft veri gunning gekregen tot het voeren van H* Ms. wapen. De gewone audiëntie van den minister van oorlog zal op Donderdag 28, die van o'd minister van buitenlandsche zaken en kolo-4 niën op Vrijdag 29 dezer niet plaata hebben* HAZERSWOUDE. Tot. onderwijzeres aoii de Chr. School aan den Rijndijk is benoemd mej. Dellewein, van Alphen. HILLEGOM. Vernomen wordt, dat doofi den eigenaar van dè auto, waarmede dezer, dagen het noodlottig ongeluk bij de steen* fabriök Amoud" plaats had, aan den va^ der van het overleden jongetje Oriekspoór f 4000 werd aangeboden. LISSE. Het voormalige gebouw van de Lissesche Bankvereenigirig zal worden go* amoveerd en verbouwd tot een winkelhuis* De verkoop van het Sobriëtas-bloempje ten bate van het dr. Ariënsfonds heeft hier opgebracht f 160. NOORDWIJK. Gisteravond is een aan* vang gemaakt met het doen circuleereni van een adres aan den Gemeenteraad* -waarin wordt aangedrongen maatregelen te "nemen, welke kunnen leiden tot uitbreiding van het politiekorps. Het adres, hetwelk als eerste onderteé» kening draagt „Maatschappij Huister Duin geeft o. m. als beweegredenen aan dat veel vuldig kleinere diefstallen voorkomen; dat bedelarij en drmgerig ten verkoop bieden! zich uitbreiden; dat de agenten te veel uren in dienst zijndat ook op andere plaatsen (o. a. te Hillegom en Zandvoort) een groo* tere politiemacht is, enz., enz. NOORDWIJKERHOUT. Gisteren werd alhier de eerste droge veiling gehouden vanwege het H. B.-G., onder directie van de heeren H. Bader en A. de Mooy Jr. en: ten overstaan van notaris G. ten Bruggen- cate. De kwaliteit was evenals do opbrengst der verschillende soorten middelmatig. Wij noteerden voor onderstaande soorten de vol* gende prijzen, welke verhoogd moeten wor den met 10 pOt. voor onkosten; La Reinö f5 a f8; Golden Spur f9 £11; Grand Due f6; Rose Gris de Lin f6 üt f8; Cou> leur Cardinal f 66; Salvator Rose f 60; Tho« mas Moore f 7 h. f 10; Murillo f 22 f 25« Alles gerekend per H.L. Aangemoedigd door de gift van. f 200, welke een milde gever beschikbaar stelde om vijftig leden van den R.-K. Volksbond kosteloos te "doen deelnemen aan een retrai te in het St.-Clementshuis alhier, hoeft dé S71 „Als je maar een paar keer stil voor me loudt willen zitten, alleen maar om je hoofd met het kapje te laten schilderen, zou je er meer voor krijgen dan voor een do zijn poppen." Yannik antwoordde niet. Peinzend wierp tij een blik in de straat. „O!" riep zij opeens uit. „Daar komt piijnheer Ossory aanl" De anderen keken op. Zij zagen nu Mi chael uit het winkeltje van Barbarin ko men, waar tabak en teekenbenoodigdheden werden verkocht. „Ken je mijnheer Ossory dan?'' vroeg. Téphany verrast. „Of ik hem ken? O ja, heel goed." Zij bloosde even en voegde er bij: „Mijn neef, Léon Bourhis, zorgt voor zijn boot in Ros Braz." Toen Michael hen in het oog kreeg, nam hij den hoed af en wilde doorgaan. Maar Came riep hem toe. „Zeg, Ossory, kom je niet bij ons?'' Michael aarzelde. Toen viel zijn oog op Téphany. Op haar gelaat las hij iets als een ver zoek. Hij haalde even de schouders op en stak de straat over. Carne presenteerde hem een kop koffie of een glas likeur. Hij bedankte voor beide, maar een sigarette iiam hij aan. „Dit meisje zegt, dat zij je kent", zei 'Carne. Hij wees op Yannik, dié Michael verlegen groette. „Als je eenigen invloed op haar hebt, doe me dan het pleizier haar te vragen voor me te poseeren, alleen maar voor het hoofd en het kapje.'' „Wil je poseeren voor mijnheer?" vroeg Michael. „Ik heb al gezegd van neen." „Heeft uw grootmoeder er op tegen?" vroeg Carne. „Grand-mère? Misschien wel, monsieur, maar ikzelf, zij sprak met nadruk be grijpt u? Ikzelf heb er op tegen." Michael zag het meisje vorschend' aan en knikte. Hij beproefde niet haar tot andere gedachten te brengen. Mary begreep, dat de weigering van het meisje hem genoegen deed. Yannik glimlachte ernstig, badankte hen allen en ging heem Carne mompelde iets tot Keats. „Ze zou je geen minuut langer hebben kunnen weerstaan," zei Johnnie. „Zij vluchtte voor de verzoeking." „Wat zijn sommige van die meisjes toch dwaas, als het op poseeren aankomt," zei Carne boos, „De meesten willen niet eens haar kapje afnemen." „Het doet me genoegen dit te hooren," zei Mary Machin. Carne zag Téphany aan en haalde ietwat minachtend de schouders op. Maar tot zijn verbazing was Téphany het m.t Mary eens. „Mijn vader vroeg ook nooit aan een Bretonsch meisje om haar kapje af te zet ten. En weet u waarom? Hij is zelf met een Bretonsche getrouwd. Hij begreep ons. Ik zeg u bij deze, dat iedere poging om ctozo eenvoudige meisjes over te halen tot iets, wat haar natuurlijke zedigheid haar verbiedt, niet alleen door mij, maar door allen, die iets van dit volk afweten, zal beschouwd worden als... ja* als een soc!> heiligschennis. Gij zij wendde zich tot Michael denkt er net zoo over als ik nietwaar?" Michaels blik ontmoette den hare. Toen zei hij langzaam en met nadruk: „Ja dat doe ik ook." Zonder verder iets te zeggen keerde hij zich toen om en ging met een vluchtigen groet heen. Ook Carne en Keats stonden op en gingen het restaurant binnen. „Maar, Téphany," zei Mary, toen zij met elkaar alleen waren, „wat viel je opeens uit tegen Came l" j,Ja, "zei Téphany peinzend, „ik heb me misschien wel een beetje sterk uitgedrukt. En toch kan ik je verzekeren, Mary, dat op dit punt mijn gevoel nog oneindig sterker is dan ik met woorden zou kunnen weergeven., X. In de veertien dagen, die nu volgden, merkten Téphany en Mary niets van Mi chael. Den dag nadat Yannik haar poppen, naar Pont-Aven had gebracht, schreef Té phany hem een kort briefje. Zij kon er niet toe besluiten naar hem toe te gaan, of schoon zij wist, dat een gesprek van enkele minuten dikwijls meer uitwerkt dan een cindelooze brief, altijd als twee personen elkaar begrijpen. Maar begreep Michael haar wel? Pont^Aven, met al de dierbare herinne ringen, die er aan verbonden waren, de warme Junizon, het heerlijke zomerleven in bosschen en velden, de raensehen, met wie zij zioh zoo vrij kon uitendit alles sprak tot haar en riep haar met luider stem toe, om te genieten van den korten tijd, dat zij hier was. Maar dit nam niet weg, dat aan den blijden overmoed, waarmee zij aan de gavotte te Rieo had deelgenomen, nachtelijke uren van schrijnend leed vooraf waren gegaan. Dit nu schreef zij- aan Mi chael, want zij wilde niet, dat hij haar voor harteloos zou houden. Hij antwoordde haar nog denzelfden dag. „Als ge denkt, dat ik ooit Iemand anders dan mijzelf verwijten zou durven doen, dan vergist ge u. Geniet van al het goede, dat u geschonken is. Ik ga voor een paar weken naar Douarnénez. Na mijn terugkomst hoop ik u zoo spoedig mogelijk te zien. Uw vrien, delijkheid en uw edelmoedigheid zijn voor mij een weldaad geweest en ik ben u dank baar voor het geringste blijk van uw vriend schap." Toen Michael Pont-Aven verliet, scheen hij het mooie weer met zich mee te hebben genomen. Maar Téphany betreurde 't niet, dat de effen blauwe luchten plaats hadden gemaakt voor een grijzen, bewolkten hemel. De regen viel in stroomen neer. Toen be gon er een hevige wind te waaien uit het Noordwesten en de zee zwiepte haar woeste golven steeds hooger en hooger op.. Na een stoTm, die vier en twintig uren duurde, kwamen de elementen weer tot rust. De wind was nu niet veel meer dan een stevige bries, de zware wolken werden lichter en doorschijnender, het gebulder van den oceaan daalde tot een eentonig geruisch. Zoodra de 'lucht ophelderde, trok Tépha ny een oud wandelpak aan en ging te voet naar het nabijgelegen visschersdorp Ros Braz, waar vrouw Pouldour woonde, in een klein steenen hutje, met blauwgroene blin den, die een aardig effect maakten op de grijze muren en met een wingerd, die tot aan de roode pannetjes van het dak op klom. In het kleine tuintje stond een mooie vijgeboom. En de eikeboomen breidden beschermend hun takken uit boven het wa ter, waar de visschersbooten geankerd la gen te wachten op het mooie weer. Want het dorpje lag aan den oever van den klei nen inham, hier door de zee gevormd. Téphany ging vrouw Pouldours tuintje door en klopte op de deur. Een oude vrouw met tranige oogen en beverige bewegingen, maar zeer nuchter, deed haar open. Zij be groette Téphany verheugd, mompelde eeni- ge dankbetuigingen en verontschuldigde zich over wat te Riec was gebeurd. Toen putte zij zich uit in uitroepen van bewon dering over mademoiselles schoonheid en goedheid. Téphany merkte met een gevoel van danlc-: baarheid op, dat het inwendige van heti huisje niet was veranderd. De armoede had er wel haar stempel op gedrukt, maas toch de bewoners nog niet genoodzaakt dé meubelen te verkoopen. Het groote ledikant vulde een heelen hoek van het vertrek1.- Links was de groote haard, waarbij Poul* dour en zijn stoere zonen jaar in jaar uit op do lange winteravonden plachten té zitten. Midden in de kamer stond een mooi geboende eikenhouten tafel, waaronder een' ïuwe, houten bank, die niet meer gebruikt werd., nu de mannen dood waren. Boven; den hoogen schoorsteenmantel en in een! klein nisje zag men een beeldje van. de Maagd Maria. In een der hoeken stond een cidervat; daarnaast tikte een ouderwetsebfj klok. (Wordt vervolgd.Ji

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 1