N\ mzz Dinsdag 20 September. A0. 1911. i§eze tgourant wordt dagelijks, met uitzondering van (§on- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit l TWEE Bladen. f Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving., Leidsehe Schouwburg. HET VOOHEEL. FEUILLETON. Vergiffenis aan allen. PUIJS DER ADYEKTENTIEN: Van 16 regels 1.05. Iedere regel meer A 0.17J. Grootere letten naar plaatsruimte. Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oents contant; elk "tiental woorden meer 10 Oents.-Voor het incasseeren wordt/10.05berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per «eek 9 Oents; per 3 maanden f 1,10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn 1.30. franco per post 1.65. f. Inkomstenbelasting. Burgemeester en Wethouders van Leiden, brengen in herinnering, dat d-n 30sten September e.k. de 5de termijn vervalt van 'de Plaatselijke Inkomstenbelasting, dienst 1911, en dat alzoo op den lstcn October minstens 6/8 gedeelten van den. aanslag moeten zijn voldaan. Zij noodigen mitsdien belanghebbenden uit om, ter voorkoming van vervolgings- kosten, tot de betaling van het verschul digde ten kantore van den Gemeente ontvanger over te gaan. V Burgemeester en Wethouders voornoemd, (L N. C. DE GIJSELAAR, burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. i Leiden, 25 September 191L HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien het adres van H. T. STRAATHOF om vergunning tot oprichting van een zouterij in het perceel Doezastroat no 8, fiectie E no 181; Geiet op de artt. 6 en 7 der Hinderwet; geven bij deze kennis aan het publiek, dat genoemd verzoek, met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeonte ter visie gelegd is; alsmede dat op Dinsdag 10 October nanet, des voormiddags te elf urent op het Raadhuis gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren teeen dit verzoek in tè brengen, terwijl zij er <3,0 aandacht op vesti gen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinder- iwet voor 't gemeentebestuur of een zijner le den.zijn verschenen ten einde hun bezwaren mondeling toe te lichten. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. O. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 28 September 1911. Leiden, 26 September. In haar gisteravond gehouden leden vergadering heeft de Vrijzinnige Kiesver eniging candidaat gesteld voor den gemeen teraad in het eerste district den heer H. )W. Fischer en in het derde district dr. G. M. Kruimel. Deze heeren zijn dus nu door ó'e drie link- eche partijen gecandideerd. De S.-D. A.-P. heeft candidaat gesteld voor het eerste district den heer D. de Cler en voor het derde district den heer Jac. R. Baart. De Koninklijke Nederlandsche Grof smederij te Leiden is door aankoop eigena resse geworden van eenige perceeïen land in den Waarderpolder, gemeenten Haar- lemmerliede en Spaarnwoude, op welke perceeïen, gelegen aan het Noorder-Spaar- fce, zij voornemens is een montage-werf voor den bouw van schepen aan te leggen en daarbij een kleine kettingpont in gebruik te nemen ten behoeve van het vervoer ba rer werklieden tusschen bovenbedoelde montage-werf en den westelijken oever van het Noorder-Spaame. Zij wenscht daartoe een kleinen aanleg steiger te bouwen, ongeveer 4 M. lang en ongeveer 1.50 M. breed. Adressant verzoekt hiervoor vergunning aan den Raad te Haar lem, onder mededeeling, dat door den heer A. Visser te Heemstede, den voormaligen eigenaar van de bovenbedoelde terreinen, aan haar is gecedeerd de vergunning hem verleend tot het maken ven een aa-nlegstei- gertje ter zelfder plaatse. B. en Ws. stellen voor de gevraagde vergunning te verleenen. tegen een recognitie van f l per jaar. Bedankt is voor h'et beroep naar de Geref. Kerk te Wirdum. ds. D. Fleurke, van Ter-Aar. Te Rotterdam is gehouden de algemee- ne vergadering der besturen van R-K. Meisjesvereenigingen in het Bisdom van Haarlem, onder voorzitterschap van den zeereerw. heer A. Verhoeven, pastoor te Schiedam. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat het aantal leden met 243 toenam en thans bedraagt 903. In de aangesloten vereenigingen werd met kracht gewerkt. Met vreugde wordt er verder in het jaarverslag op geweaen, dat de spaar zaamheid onder de beschermelingen der Vereeniging toeneemt. Uit de uitgebrachte rekening en verantwoording van den pen ningmeester, den zeereerw. heer N. J. H. Wreesman, pastoor te Rotterdam, bleek, dat er een batig saldo van f 30.62 in kas was. Aan de orde was de verkiezing van een lid van het Tioofdbestuur in de plaats van den aftredenden secretaris, den zeereerw. heer N. Louridtz, pastoor te 's-Graven- hage, die niet herkiesbaar is. Gekozen werd den weleerw. pater R. C. H. Boutens» ka pelaan te Leiden. Mevr. G. Beukers stelde voor de volgen de motie: „Het bestuur der vereenigingen van meis jes boven de vijftien jaren strevè er naar voor haar leden op te richten en in stand te houden, zoo noodig met subsidie, een huis houdschool of cursus, waarin zij onderricht worden in die kundigheden, welke voor een goede Katholieke huisvrouw noodig zijn en waarvan de kennis ten gevolge van verschil lende omstandigheden blijkt te ontbreken." Deze motie werd met algemeene stemmen aangenomen. De aanbeveling voor de bendeming van een gemeente-architect te Gorkum luidt als volgt: D. C. Tiemens, te Harder wijk, J. Breedveld te Hillegom, A. T. Kraan te Leiden, H. H. van Zeggeren, te Ylaardingen. Naar de „Maasb." verneemt, is de Z.Eerw. Heer M. H. P. de Graaf, pastoor te Bodegraven, van de laatste H. Sacra menten der Stervenden voorzien. In den ouderdom van 73 jaar is in Den Haag overleden de oud-dirigeerend officier van gezondheid 1ste klasse H. C. van Eijk van Voorthuyzen, ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw. Aan '8 Rijks kweekschool voor militaire geneeskundigen te Utrecht opgeleid voor militaire geneeskundigen te Utrecht opge leid voor den dienst in Oost-Indië, ruilde bij evenwel na zijn aanstelling met een col lega van het leger h. t. 1. Als off. van gez. 2de kl. was hij in garnizoen te Haarlem en te Leiden en als off. van gez. 1ste kl. te Gorkum. Na eenige jaren te Utrecht aan het hoofd van het tweede geneeskundige district te hebben gestaan, verliet hij in 1897 als kolonel den dienst met pensioen. De voorzitter van de Tweede Kamer, graaf Van Bylandt, is weer in het Kamer gebouw geweest voor de behandeling van de dagelijksche bureau-aangelegenheden. Gisteren hield de sociaal-democrati sche Kamerfractie een clubvergadering ter bespreking van de a.s. sectie-werkzaam heden. Mr. Yan Uye Pie terse, consul-generaal van Nederland te Smyrna, keert deze week van hier te lande doorgebracht verlof naar zijn standplaats terug. De heer Knobel, consul-generaal te Preto ria, die zich thans in Den Haag bevindt, blijft nog eenigen tijd hier te lande. Prins Hendrik is, vergezeld van zijn adjudant majoor jhr. Van Sucbtelen van de Haare, van Apeldoorn naar Hamburg ver trokken. De Prins blijft eerst een paar da gen te Hamburg en gaat daarna door naar Medklenburg ter bijwoning van de Oogst feesten. Vrijdagmorgen 6 October zal Z. K. H. te Apeldoorn terugkeeren. De Koningin-Moeder is voornemens in de eerste helft van October haar zomer verblijf te Soestdijk te verlaten. Alvorens naar 's-Gravenhage te gaan, zal H. M. eerst een buitenlandsche reis maken, n.l. voor een zesweeksch verblijf in Italië. Behalve de reeds vermelde opper- en hoofdofficieren zijn nog als gasten genoo- digd aan den maaltijd, dien de Koningin Woensdag na afloop van de manoeuvres op Het Lóo aanbiedt,, de luitenant-kolonels Weber, Collette en Buyse, onderscheidenlijk chef van den staf van den commandant van 't veldleger, de 1ste en 3d© divisie benevens de luitenant-kolonel intendant S. van der Werff. Blijkens de jongste aan het departe ment van marine ontvangen berichten, is de toestand van de gewonden bij het onge val aan boord van het pantserschip „Her tog Hendrik" in Ncd.-Indië, zeer bevredi gend. Dr. J. van Lonkhuyzen, die afscheid heeft genomen van de Geref. Gem. t© Rijs wijk met een predikatie naar aanleiding van Exodus 20:2, is voornemens 9 Oct. a.s. per Rijndam" to vertrekken en 29 Oct. zijn ambt in de Holl. Geref. Kerk Alpine- Avenue te Grand Rapids te aanvaarden. Bij de gisteren to Amsterdam gehou den stemming ter verkiezing van een lid van den Gemeenteraad in district IY (va cature-Polak) zijn uitgebracht 2888 geldige stemmen. Hiarvan verkregen de heeren A. B. Klee- rekoper (soc.-dem.) 1342 stemmen en Mr. Jules N. de Vries (lib.) 1546 stemmen, zoo dat gekozen is de heer De "Vries. De verwachting was algemeen, dat ó'e heer Klesrekoper zou worden gekozen, voor al nu de vrijz.-dem. hadden besloten op hem te stemmen, daar zij het afkeurden dat de liberalen, nadat bij de eerste stemming de heer Kleerekoper feitelijk was gekozen, toen een tegencandidaat hadden gosteld. De teleurstelling bij de soc.-dem., die in „Casino" den uitslag van de verkiezing afwachtten, was zeer groot. De Raad bestond vóór de verkiezingen uit 16 Liberalen, 6 Vrijz.-Dem., 9 Socialis ten, 5 Anti-Rev.t 5 R.-Kath. en 4 Ch.-Hist Na bovenstaande verkiezing is do Raad weer voltallig en aldus samengesteld: 16 Liberalen, 5 Vrijz.-Dem., 12 Socialisten, 5 Anti-Re v., 4 R.-Kath. en 3 Christ.-Hist. De mutatiën en bevorderingen in de hooge en lagere rangen van het officiers corps der landmacht kunnen, naar men meldt, tegen November a.s. worden tegc- moetgezien. Hr. Ms. torpedojagers „Wolf" en „Fret", onder bevel van den luit. ter zee lste klasse A. J. Breda Kleynenberg, zijn 25 dezer van Suez vertrokken. De gewone audiënties van den minister van oorlog en koloniën zullen deze week niet plaats hebben. HAARLEMMERMEER. In verband met de suikerbietencampagne wordt deze ge meente als het ware weer overstroomd door vreemde arbeiders, voornamelijk uit Noord-Brabant en het zuidelijk gedeelte van Zuid-Holland. Het schijnt,, dat men met de werkkrach ten uitsluitend uit de gemeente niet op tijd klaar kan komen, zoodat deze vreemde arbeiders door de meeste boeren voor enke le weken met graagte worden aangenomen. Hun plaatselijke collega's zien hen ech ter niet met vriendelijkheid komen; hun ge voelen komt bij enkele gelegendheden dan ook wel eens tot uiting. In de Geniehaven bij Hoofddorp lagen Zaterdag niet minder dan 80 grootere en kleinere schepen op bevrachting met sui kerbieten te wachten: een prachtig gezicht en voor deze omgeving een ongewoon schouwspel. KATWIJK-AAN-ZEE. Drie aan elkaar gekoppelde dubbele motorwagens van de eloctrische tram maakten gistermiddag een proeftocht naar Katwijk, hetgeen heel wat bekijks had. NOORDWIJK-AAN-ZEE. Den voerman v. d'. P. overkwam gisteren een ernstig ongeluk. Ter hoogte van villa „Nova" ge raakten zijne twee, voor een wagen gespan nen paarden op hol, zoodat hij van de wa gen werd getrokken. Bij zijn val kreeg hij van één der paarden een slag tegen het hoofd, zoodat hij bewusteloos bleef liggen en, hevig bloedend, per as huiswaarts moest worden gebracht. De paarden werden ge grepen nabij Badhotel Konijnenburg, waar bij een zekere V. óók een slag tegen het hoofd kreeg. ZEGWAARD-ZOETERMEER. De hier gehouden collecte ten behoeve van de Dia- eonie-armen heeft opgebracht te Zegwaard f 198.88-K en te Zoctermeer f 262.35. OUDSHOORN. Den 4den October zal het veertig jaar. geleden zijn, dat de heer H. C. van Griethuizen benoemd werd tot orga nist in de Ned.-Herv. Kerk alhier. OEGSTGEEST. Niet in hoog opgaand hout verscholen als „Endegeest" en ,,Rhyn- geest," ligt „Voorgeest" open en bloot met bosch op den achtergrond. Gisteravond kwam dat bijzonder uit. 't Scheen wel, alsof de lichtinstallatie beproefd werd, wamt uit alle ramen stroomde een zee van lioht, wat voor den wandelaar, die van Leiden uit den Rijmsburgerweg passeerde, een schoon, effect opleverde. De inrichting voor idioten zal weldra geopend worden. VOORSCHOTEN. Weldra wordt het honderdste perceel aangesloten bij de war terleiding. Met genoegen constateert zonder twij fel het reizend publiek de plaatsing der bordjes „Tramhalte." Hiermede zal een be vredigende oplossing gevonden worden van veel wrijving tusschen de wenschen van „inzittenden'' en „instappenden." Een avontuur van Sherlock Holmes. Een half-bezette zaal voor een avontuur van Sherlok Holmes! Het feit zou ons on aanneembaar lijken als we 't niet zelf had don gezien. Het seizoenbegin moet daar de odrzaak van zijn. Het is gezellig nu thuis 's avonds bi| 't vroege licht van de lamp; het is een klein beetje kil buiten en menigeen wil de illussie hebben van een eersten, winterschen avond en er niet uitgedreven zijn naar de komedie. AVtihjflpfl zóó kunnen wij ons een gedacliten- gang zeer goed voorstellen. Sherlock Holmea kreeg dus een half- bezette zaal, doch deze halve bezetting is uiterst dankbaar geweest. Sherlock Holmes' avontuur van gisteravond was dan ook afv grijselijk griezelig. Het zette al dadelijk; raak in: met 't verslag van een lijkschou wing. En we dachtenhoe komt daar in vijf tafereelen nog climax in Doch de stij ging kwam, vloog als warm kwik naar, boven, tot we halftwaalf op straat stonden,- huiverig van afgejaagd en angst of misschien ook van den vochten avondnevels Hot begon dan met 't verslag van een lijk schouwing, on een juryeen aantal landelijke gezworenen, heel domme luitjes, die niet zagen, wat ieder in de zaal dadelijk be greep, n.l. dat dr. Grimsby Rylott zijn stief dochter heeft vermoord,-Er is nog een twecdö stiefdochter. Die is thans aan de beurt. Wij' vermoeden het, zij vermoedt het, nochtans blijft zij twee jaren wonen op de buiten-i plaats met den stiefvader en de inderdaad zeer canailleuze huishondster, (e>cn figuur,- lugu ber voorgesteld door Pine Bolder). Hoe is het, dat de tweede stiefdochter tus- schien deze twee monsters geen angst kent?, Vermoedelijk oihdat hij haar vlucht het stuk uit zou zijn en het mag niet uit zijn, voor dat wo het toppunt der gruwelen hebben doorleefd. Als Enid eindelijk den juistenj dag kan vermoeden, waarop haiür stiefvader,- ook haar vermoorden zal, vlucht ze naar. Sherlock Holmee in Londen. Doch met een dagretour komt ze weer terug. Opnieuw onvervaard. Wel is waar zal Sherlock Hol mes ©en oog in 't zeil houden. Doch hij is| niet aanwezig, wanneer 's avonds de stief vader jn haar kamer dringt cn haar wil dwingen de helft van haar fortuin aan hem! af te staan. Hierom gaat het op slot van, rekening allemaal. Om aan al dien doods angst te ontkcunen, zou een gewoon mensch' de vereischte handteekening ongetwijfeld] vlug neerzetten, doch Enid doet het niet.; Haar dood ia werkelijk heel dichtbij, wau,«i neer Sherlock Holmes tot hulp komt. Hij heeft zich eerst vermomd als de nieuwe" huisknecht; zóó is hij het moordhuis binnen^ 86) „Maak baar niet wakker", fluisterde Té phany. „Ik zal een andere schets maken". De oudere zuster knikte en sloot zelf ook !de oogen. Juist op dit oogenblik (kwam Oarne, een (rroolijk deuntje fluitende, aanwandelen. tHij had niets gevonden, dat hij geschikt {fond om te schilderen, en keerde dus naar gijn atelier terug. Zijn gefluit deed het kind iwaldk'er worden en dreef ook Tóphany'a (vreedzame gedachten op de vlucht. Inner, lijk ontstemd, zei zij bij zichzelf, dat die iOaliforniër eigenlijk een storend element was. Hij en de rustelooze natie, waartoe hij behoorde, lieten niemand in vrede wer ken. Carne groette haar opgeruimd en keek naar baar teekening. ,,'t Is vTeeselijk sleoht," zei Téphany. >,Nu, u hebt er artders veel gevoel in gelegd. Wat jammer, dat ik u niet eer heb gevonden. Nu is de morgen bijna voorbij- [Wat een snugger kindje." „Snugger? Dat ia een van de laatste dingen, die ik van haar zou eggen. Zeg mij lieve®- welke fouten ik heb gemaakt." Carne lachte vroolijk en ging naast haar op het gras zitten. Téphany luisterde naar Zijn op- en aanmerkingen, en onderwijl merkte zij op !:oe onberispelijk zijn grijs pak en hoe smetteloos zijn linnen was. 3et model gaf teekenen van ongeduld, in --'oer wil van de bemoedigende woorden der Oudere zuster. Oarpe zei nu in het Fransch: „Je hebt uitstekend geposeerd, klein ding; je moet ook voor mij poseeren." Het kind knikte, maar zei niets. „Wanneer mijnheer maar wil," ant woordde de oudere zuster. Oarne keek met een bedenkelijk gezicht naar het magere, spichtige, sjofel gekleede schepsel. „Zoo? Moet jij soms meekomen?" „Babebte zou niet willen komen zonder mij, nietwaar sokatje?" Babette sdhudde het hoofdje. En over tuigd van zijn eigen onweerstaanbaarheid vervolgde Carne: „Babette is niet bang voor mij."- Hij stalk' de handen uit. „Neen, neen. Als Babette bij mij- komt, krijgt ze lekkers en missohien een mooi kapje. Kom, schat.je, kom 1" „Niet zonder mij," zei de zuster stug. Téphany moest lachen om Cannes vol harding. Maar onderwijl vroeg zij zich nieuwsgierig af, wie de sterkste zcu zijn van de twee: de eerzuchtige, energieke Amerikaan of het eenvoudige, onwetende boerinnetje. De Californiër zei niets dan zoete woord jes. „Als je bij mij bleef, zou je iederen dag lekker wittebrood en koek eten en met een mooie pop spelen en slapen in een. bed met blauwe gordijnen." .Babette lydt veel liever armoede en gebrek met my." Be kleine etak haar zuster een mollig handje toe en knikte plechtig van ja. .Geloof niet, dat ze er iets van begrijpt," zei Carne geërgerd. „O, ze begrijpt het heel goed!" riep de zustei uit. „Nietwaar, mijn schatje?" Weer knikte Babette, maar haar iippen beetden en zij trok een pruilmondje. „Ik bon klaar," zei Téphany haastig. Zfl gaf haar model eenige stuivers en liet eonige franken in de magere hand der oudere zuster glijden. „Je bent een braaf, oppassend meisje," zei z(j ernstig. „Kom hier morgen weer." „God zegens ui" zei liet meisje met vrarmte. Zy nam Babette op dsn arm en ging heen, Carrie een spottenden, zegaviorsnden blik, toewerpend, want hot kind lachte en kraaido weer vroolyk. Als oen eohte Amerikaan verdroeg Carne zijn nederlaag met stoïcynsche kalmte. Hy lachte, maar zei toen op ernsti- gen toon „Het gebeurt niet dikwyls, dat men my myn zin niet geoft; dat vreet u ook wel, juffrouw Lane." ,'t Is soms heel gezond voor een mensoh om zyn zin niet te krygen," zei Téphany. „Wat zie ik? 't Is byna halféén." „Ja," zei Carne, op zyn horloge kykonde. „Ik rammel van honger." „Die vruchtelooss hofmakery heeft uw eet lust niet weggenomen. Werkelyk, u was byna onweerstaanbaar 1" Na het tweede ontbyt en terwyl Téphany, Mary Machin en de Californiörs bezig waren kofSs te drinken onder do boomen voor het hotel, verscheen Yannik met een heele kist vol poppen. Johnnie Keats wa» de eorate, die haar in het oog kreeg. „Een perzik voor het dessert," zei hy, Oarno tersluiks aankykende. Carne floot een deuntje. Yannik zag bleeker dan gewooniyk. 't Scheen, dat de lange wandeling in dan gloed van de Junizon haar had vermoeid. Maar dit deed gesn afbreuk aan haar schoonheid. Haar groote, heldere oogon begonnen te schitteren, toen zy Téphany zag. Toen gleed haar blik over Keats en Mary Machin heen en bleef rusten op Carno, die zich verrast en verheugd vooroverboog. Ténhany begreep, dat delynsn en trokken in Yanniks gelaat ongeveer het zelfde enthusiasms by hem opwekten als de wuivende halman en de rimpelende golfjes van den vflver in het Boii d'Amour. „Hier ben ik," zei Yannik eenvoudig en mot een waardigheid, die niet zeldzaam is by Bretonsche meisjes. Téphany vroeg hoe het met vrouw Poul- dour ging en Keats groette Yannik vrlende- iyk, verzocht haar plaata te nemen en presen teerde haar koflio en limonade. Zy bedankte beleefd, maar verlegen. Toen verhief ook Oarns voor het eerst einde zy vorschenen was zyn stem en zei beslist: „'t Is zoo'n stoffige, zonnige weg. Je hebt dorst natuurlyk. Ik ga een glas grenadine voor je bestellen." Toen het glas kwam, nam zy het aan, en toen zy het aan haar lippen bracht, nam ook Carne zyn glas met cognac op en zei: „Yerr m attl" wat de Bretonsche vertaling is van: „Hier is geluk." Yannik glimlachte. „Yerr matt," herhaalde zy. „Ben ik een optimistische enthusiast?" vroeg Keats. „Maar je zegt, dat ze niet wil poseeren," fluisterde Carne. „Niet voor my. Maar beproef jy je geluk eens, oude jongen." „Ze zal poseeren." Toen zy haar glas had leeggedronken, mBakte Yannik de doos open en liet niet zonder trots haar poppen zien. Zy had sr zes gebracht, die zy in minder dan geen tyd alle had verkocht, voor den bescheiden prys, dien zy er voor vroeg. Toen zy haar doel had bereikt, stond zy op. Maar toen lieten zich kreten van protest hooren. „Ik moet naar huis, monsieur." 't Was vreemd, dat zy het woord richtte tot Oarno. .Maak toch zoo'n haast nietl 't Is niet heel aardig van je zoo gauw weg te gaan, wanneer we je willen helpen en er op uit zyn je genoegen te doen." „Monsieur is wel goed." Zy eloeg de oogon neer en bloosde ondor den vorschenden blik van den jongen man. „Myn vriend hier (Carne wees op Keats) vertelt me, dat je niet wilt poseeren, zooala zooreol meisjes hier doen." „Poeeeren? Neen, mynheer" Téphany vergeleek onwillekeurig dit anfc- woord met het „nooit!", den vorigen dag met zooveel nadruk uitgesproken. „Waarom niet, Yannik?" Terwijl hij haar eigenaardigen naam uit sprak, kreeg zijn stem een zachtereu klank., Maxy Machin zag hem met stralende oogen aan. Ook Johnnie Keats lachte goedkeu rend. Alleen Téphany keek ernstig. „Waarom niet, monsieur?" Zij haalde do schouders op en speelde zenuwachtig met haar schortje. „Heb je er een goede reden voor „Ja, maar monsieur zou die reden mia. 3chien niet goed vinden." (Wordt vervolgd.) 1

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 1