Dinsdag 19 Septembei*. A«. 1811. §eze (güürant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. Uit de „Staatscourant". FEUILLETON. Vergifals aait algen. PRIJS DER ADYERTENTIEN Van 16 regels ƒ1.05. Iedere regel meer 0.17$. Grootere lettert naar flaatsrnimte. Kleine advertentiën Tan 30 woorden 40 Cents contant) elk tiental woorden meer 10 Oenti, Voor het inoasseeren wordt/0.05 berekend. PRIJS DEZE3 COURiNTj Voor Leiden per week 9 Oents; per 3 maanden 1.10. Bniten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn i 1.30. franco per post 1,66. Najaarsschouw, Burgemeester en Wethouders van Leiden; Geiden artikel 17 der verordening van den 6en Juli 1899 (Gem. blad. No. 15); laatste lijk gewijzigd bij de verordening van den 3en Juni 1909 (Gem. blad No. 9); Brengen ter kennis van belanghebbenden, dat te beginnen met Maandag 2 Oct. e. k. zullen geschouwd worden: alle wegen, lanen, paden, straten, kaden, pleinen, hofjes, ste gen, sloppen of poorten en gangen bene vens de daarin gelegen of daartoe behoo- rende bruggen en andere kunstwerken, voor zoover die bijzonder eigendom zijn en met gedoogen van de rechthebbenden voor het publiek verkeer openstaan; en alle wa teringen en slooten en de riolen, ter ver vanging daarvan gemaakt, benevens de daartoe bekoorende sluizei^ duikers, buizen, toegangskokers en dergelijke werken, voor zoover die bijzonder eigendom zijn. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 19 September 1911. Leiden, Ê9 Septembei*. De heer K. Steert, gedipl. meubel maker te Purmerend, is tot leeraar in het meubelmaken en teekenen aan de Am- bachtsschool alhier benoemd. De Minister van B. Z. heeft bereids deze benoeming goedgekeurd. In de gisteravond, in een der zalen van het Nutsgebouw gehouden vexgadering} van oud-leerlingen van het Genootschap Ma thesis Scientiarum Genitrix", bijeengeroe pen door de in 1910 gevormde feestcommis sie en onder voorzitterschap van denr heer O. S. Knottnerus uit Rotterdamwer<j met acclamatie een vereeniging-gcsticht, ten-doel hebbende het fonds in 1910 gevormd te ver sterken, den stichtingsda^ jaarljlks en om de 5 jaar meer luisterrijk te herdenken en vorder in het algemeen datgene te steunen, wat -direct of indirect, met de belangen van „M. S. G." in verband staat. Besloten werd zoo mogelijk alle oud-leerlingen op te wek ken, lid te worden. Mevrouw NoordewierReddingius Reeft met goedvinden van mevrouw De HaanManifarges en den heer Verhey het Volkshuis de beschikking gegeven over ©en aantal toegangskaarten voor de uitvoering in de Pieterskerk van a. 8. Donderdag avond. Daar dit in de plaats treedt van een .toezegging van mevr. Noordewier om op een Volkshuisconcert te zingen, komen voor deze kaarten het eerst in aanmerking de vaste bezoekers der Volkshuis-Zondag- avondconcerten. Ook hier vertrouwt het Bestuur op de eerlijkheid van het publiek, met gerustheid, want niet dan bij hooge uitzondering wordt door vermogenden mis bruik gemaakt van wat aan on- en minver mogenden door het Volkshuis wordt aange boden. Geslaagd is voor het examen tot het veiferijgen van het politie-diploma A. v. d. Ster, politie-agent te Leiden, leerling van den heer P. C. G. A. Wijkmans., Vaa de Maatschappij tot Redding van Drenkelingen te Amsterdam, Beschermheer Z. K. H. de Prins der Nederland n, is ikort geleden hier ter stede opgericht een plaat selijk comité. Dit comité, bestaande uit de heeren dr. J. A. Schreuder, voorzitter, luitenant J. W. H. Hamilton of Silverton Hill, seor., en J. Graf, penningmeester, hoopt binnen kort in het bezit te zijn van» het benoodigde materiaal en zal dan in het vervolg te be- oordeelen hebben of bij eventueel© aanvra gen belooningen dienen te worden uitge keerd voor redding van drenkelingen in Leiden of haar onmiddellijke omgeving ver richt. De belooningen bestaan uit» lo. a. de gouden medaille, of b. een getuigschrift met een geldsom ten bedrage van f 31.50; 2o. a. de zilveren medaille, of b. een getuigschrift met een geldsom ten bedrage van (hoogstens f 15.75, telkeüs ter keuze van hem, die een dezer beide premiën waardig gekeurd wordt Op de uit te reiken medaille worden naam en voornaam van den redder, plaats en jaar der redding gegraveerd. Voor nadere inlichtingen kan men zich wenden tot voornoemd comité. Tot leeraar aan den handelscursn* te Hillegom, is benoemd de heer G. Bulten, hoofd der school (Zilk) te Noordwijkerhout. De Koningin heeft, naar „De Tijd" meldt, een gift van f 250 aan het kerkbe stuur te Uselstein geschonken als bijdrage in de restauratie der praalgraven, welke onlangs bij den hevigen kerkbrand zoo ern stig hebben geleden. Z. D. H. de Bisschoip van Haarlem heeft benoemd tot (kapelaan te Gouda (H. Jozef) den weleerw. pater C. J. Notmeijer O. M., die kapelaan was +3 Amsterdn.ru (H. Antoniu©)tot kapelaan te Rotterdam (O. L. Vr. Onb. Ontv.) den weleerw. pater P. V. J. M. Dekker, S. J-; tot kapelaan te Amsterdam (H. Ignatius), den weleerw. pater J. H. Boom S. J. en tot kapelaans te 's-Gravenhage (O- L. Vr. Onb. Ontv..) de weleerw. paters Th. J. Kannegieter S. J. en L. Th. Sdhlattmann S. J. De gewone audiëntie© van de minis ters van buitonlandsche zaken, van marine en van waterstaat zullen op Vrijdag 22 de zer niet plaats hebben. Te Utrecht is overleden de gep. kapi tein der artillerie J. H. Deddes, op den leeftijd van 45 jaren. Het 3de reg. huzaren uit 's-Graven hage onder bevel van den kolonel H. D. Twiss vertrekt Woensdag met 3 extra-trei nen naar Nijkerk ter deelneming aan de lege rmano eu vre s Van 13 Och tot 2 Nov. a.s. worden bij de werkplaatsen voor draagbare wapenen aan de Hembrug gedetacheerd tot het vol gen van een cursus ter opleiding tot offi cier van wapening: de 1ste luitenants C. P. M. van AJtena, van het 3de, H. J. Ruem- pol Hamer, van het 5de, W. F. Weber, van het 8ste reg. inf., J. F. de Ridder van de 1ste comp. wielrijders en de 2de luite nants G. Greidanus, L. J. F. Wolffensper- ger, J. G. J. van Loo en J. M. N. van der Drift, resp. van het 1ste, 2de, 4de en 10de reg. inf. Nader is vastgesteld, dat om zooveel mogelijk uiterlijk vertoon te voorkomen, het Tielsche vrijwilligerkorps niet de eere- wacht zal betrekken gedurende het ver blijf van de Koningin te Kerk-Avezaath, zooals aanvankelijk was vastgesteld. Gedurende dit verblijf zijn thans aldaar marechaussees gestationneerd. De heer J. Stecher, hoofdadr inistra- teur van de Deli-Maatschappij is op weg naar Nederland, op de mailboot in de Roode Zee overleden. (N. v. d. D.) De nieuwe Diamantbeurs op het Weesper plein te Amsterdam is gisteren plechtig geopend in tegenwoordigheid van minister Talma, vergezeld door mr. Ever wijn, de wethouders Jitta en De Vries, den voorzitter van de kamer van koophandel, het bestuur van de Juweliers-vereeniging en den directeur van het postkantoor enz. De voorzitter, de heer De Pauw, hield een feestrede, waarin hij de geschiedenis der vereenigmg en van de beurs schetste. De bond telt thans met de Antwerpsche en Parij6che 3000'- leden, de Amsterdamsche vereeniging telt 1300 leden. Minister. Talma noemde de plechtigheid een aangenaam oogenblik voor de Regee ring, nu een fraai' gebouw voor een tak van nijverheid verrijst, waarop Nederland trotscK is. Hij gewaagde voorts nog van de groote beteekenis dezei4 nijverheid en van haar werklieden-organisatie en werkgevers- bedrijf. Ook de Koningin waardeert de dia mantnijverheid ten zeerste. De minister besloot zijn rede met de beste wenschen voor de vereeniging. Door de leden werden eenige luxe-kronen aan geboden. Vervolgens sprak de beer Van Stockum voor de Incassobank en de vereeniging. HILLEGOM. Op de begraafplaats alhier werd ter aarde besteld het stoffelijk over schot van wijlen dr. M. J- Hengeveld, vroe ger arts alhier, later te Haarlem. Dat do overledene nog niet door de ingezetenen ver geten was, bleek uit de zeer groote belang stelling en de vele bewijzen van deelne ming, welke betoond "werden. Een vijftal bloemstukken dekte de baar. De nagedach tenis van den overledene werd herdaoht dooir den heer F. Smit Kleine. Ook de heer Im- mink, van Haarlem, Sprak ©enige gevoel volle woorden. KATWIJK-AAN-ZEE. Gisteravond te ongeveer halftien is nabij het siga renmagazijn van den heer Overduin eens met elf vaten haring beladen wagen door een rangeerende locomotief v.._ de tram aangereden. De haringwagen kwam van de Badstraat en moest naar het P.-H.-ka naal. De wagen werd ernstig beschadigd. Tien vaten haring rolden er af, waarvan er ze ven door den val geopend weiden zoodat de inhoudi zich over de straat verspreidde. Spoedig heeft men toen de haring in ande re vaten overgepakt. Een en ander gaf nog laat een heele drukte. Er is nog niet uitgemaakt, aan wien de schuld der aan rijding ligt. NOORDWIJKERHOUT. Aan vijftig leden van den Ned. R.-K. Volksbond, alhier,- zal de gelegenheid gegeven worden tot kos- telooze deelneming aan een retraite in het St.-Clemenshuxs, alhier. NIEUWKOOP. Begon de kermis alhier zeer rumoerig, haar laatste dagen hadden een gewoon verloop. Alleen bij d->n heer A. werd nog een glasruit ingeworpen. De po- rlitie was do laatste dagen zeer versterkt. In een schouwburgtent ontstond door het omsfcooton van een lamp een begin van hrand, welke echter door het personeel spoedig werd gebluscht. OEGSTGEEST. Ho d e novo od vergadert de Raad. O. a. komt aan de ord voor stel bouwverbod. VOORHOUT. Men is begonnen vanwege de Hollandsche Spoorweg-Maatschappij met het leggen van het fundament voor een abri of wachtlokaal voor do reizigers in de rich ting van Ledden. Herhaaldelijk is een ver zoek om een dusdanige inrichting door de directie der Maatschappij van de hand ge- wezon, totdat eindelijk op een opnieuw her haald verzoek dezen zomer gunstig beschikt werd. 't Is hier ook geweest: de aanhouder wint. WASSENAAR. Met ingang van 16 No vember a.s. is tot gemeente-veldwachter al hier benoemd J. Louter, thans in gelijke betrekking te Culemborg. Bij Kon. besluit is met ingang van den dag waarop hij zijn lessen aan de Ge meentelijke Universiteit te Amsterdam zal hebben aangevangen, aan dr. H. Ph. Boissevain, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als hoogleeraar in de faculteit der letteren en wijsbegeerte aan de rijks universiteit te Groningen; aan den reserve-lsten-luit. A. A. J. Can ters, van het 4de reg. huzaren, op het daartoe door hem gedaan verzoek, een eer vol ontslag uit den militairen dienst ver leend; aan den reserve-kapitein J. A. G. van der Steur, van de infanterie der Landweer in het 21ste Landweerdistrict, op het daar toe door hem gedaan verzoek, een eervol ontslag uit den militairen dienst verleend; op zijn verzoek eervol ontslag verleend aan dr. K. F. Wenckebach, hoogleeraar te Groningen, als vertegenwoordiger van de regeering in het Int. Komitee für das arztlich'e Forbbildungswesen en als zooda.- nig benoemd dr. F. H.Schreve, geneesheer- directeur van de stedelijke ziekenhuizen te Rotterdam. De „Roode Dinsdag." Docr de afd. Leiden van de S-D. A-P. was gisteren aan den vooravond van den „Rooden Dinsdag" een meeting belegd in „De Graanheurs", welke zeer goed bezocht was. Zij werd geleid door den voorzitter,, mr. Van Eek, die zeide, dal zij een twee ledig doel had. Ten eerste wilde mlen de mensohen, die niet aan den optooht kunnen meedoen, in dé gelegenheid stellen blijk te goven van hun sympathie, en in de tweede plaats is zij bedoeld als een opwekking tot deelneming. Het eerstó tijdperk van kiesrecht-actie do betoogingen op Zondag is voorbijl Nu komt men met een door-de.weeksichebetoogiiig in Den Haag met aanbieding van een petition* nement met meer dan 300v000 handteeke, ningen. Aan deze betooging gaat vooraf opoffering van tijd eji geld en strijd met den patroon. Het is spr.'s overtuiging, dat hierop nog een iderde tijdperk moet volgen, waarin men krachtiger "maatregelen moet nemen, meer revolutionnair moet optreden. Als de ar beiders het kiesrecht willen en ze zetten achter "den wil een daad, dan zal goen macht der "wereld het hun onthouden. Hierna verkreeg ds. Boers, pred. hij de Ned. Herv. Gem. te Roordahuizcn (thans ge schorst) het woord, die zijn gehoor toesprak met het woord: proletaren. Hij zette, uiteen, dat algemeen kiesrecht het socialisme be- teekent en dat daarom alle burgerlijke par- tijen, do vrijzinnig-democraten incluis, het niet willen, ai doen zij zich ook anders voor. Hij schetste uitvoerig den tegenwoor- digen toestand van do arbeiders, waarin al leen ihet socialisme, die het kapitalisme lot ondergang Idoomt, verandering zal brengen. De hvensch naar het socialisme uit zich thans in de vraag om het algemeen kies recht en de optocht Dinsdag in Den Haag moet 'zijn do klap op den vuurpijl. Als vrij straks trekken door de rijkeluis-wijken, dan moeten de gelaatstrekken der duizenden spre, ken van een onverzettelijkcn wil. De Oude paden van rustelooze Zondags- betoogingen -zijn verlaten; we hebben den voet 'gezet op een nieuw pad. cn heb is ook spr.'s Overtuiging, dat het hierbij niet zal blijven. De toekomst houdt groote dingen in 'haar schoot verborgen en als straks het Partijbestuur van ons een daad eischt van de 'hoogste revolutionnaire spanning en dat Verwacht spr. aarzelt dan niet, roept hij uit, maar1 geeft u voor die heilige taak, die ons een betere maatschappij zal brengen. Met een krachtige opwekking om alvast he den op het appèl te zijn, besloot spr. zijn gevoelsxede, die luide werd toegejuicht. Dr. Knuttel kwam als S. D. P-man in debat niet om spr. te bestrijden, maar om dezen te wijzen dat de S -D. A-P. onder zijn leiders mannen telt, die sterke neiging hebben om met de burgerlijke democraten medo te werken en van wie dus moeilijk daden van de hoogste revolutionnaire span ning kunnen worden verwacht. Hij eindigde echter ook met een krachtige opwekking tot deelneming aan den optocht. Nadat de spreker had geantwoord en dr. Knuttel weer van repliek had gediend, waaróp nog weer een dupliek van ds\ Boers volgde, sloot tegen elf uren de voorzitter met een slot opwekking de al eenigszins verloopen bijeenkomst. Hedenvoormiddag te halftien kwamen do deelnemers uit Leiden in de zaal „Vooruit" in de Duizcnddraadsteeg hijeen om zich te formeer en tot den optocht, waartoe door den burgemeester, als hoofd der politie ver gunning was verleend. Nadat de deelnemers, waaronder het jonger gedeelte het sterkst vertegenwoordigd was en waarbij een be trekkelijk groot aantal vrouwen, voorzien waren van een roode kaart, die als bewijs dienen moest om zich hij den optocht in Den Haag te kunnen aansluiten, werd op de Haarlemmerstraat de stoet geformeerd. „Da muziek van de muziekvereeniging „Morgenrood" ging voorop. Daarop volgde het vaandol Van de afdeeling Leiden, waar achter weer het doek van den Leidschen Be stuur derslxmd, gevolgd door een aantal ba nieren van aangesloten cn medewerkende ver* 19) Téphany viel Kaar in de rede. „May, wil je me een pleizier doen? Spreek alsjeblieft niet met Ossory over Port-Navalo en doe mij voorloopig geen yragen." Aan de table d'hóte vertelde Mary aan Carne, dat zij kennis had gemaakt met den Hermiet. ,,Als hij zich maar wilde scheren 1 Hij ziet 'er nu zoo verwilderd uit." ,,Ik heb hem ook ontmoet," deelde Carne mee. „Ja?" vroeg Téphany levendig. „Hebt u hem ook gesproken?" „Ja. Hij is heel vriendelijk en teekent voortreffelijk. Ik zat juist te zwoegen over iets, dat verbazend lastig was, om juist uit te teekenen, toen hij voorbijkwam. Ik voel de dadelijk, dat hij belang stelde in mijn werk. Hij bleef stilstaan, keek me aan en vroeg: „Mag ik u eens laten zien boe u dat moet doen „Als u zoo vriendelijk wilt zijn," ant woordde ik. Toen nam hij mijn palet en een penseel en toog aan het werk. En in minder dan geen tijd was het werk volbracht. Ik tracht te hem aan den praat te brengen, maar dat gelukte niet. En sinds dien dag doe ik niets anders dan me afvragen: „Hoe ter wereld komt het, dat die man niet op de bovenste sport van de ladder staat?" Op den middag van denzelfden dag bracht Téphany den pastoor een chèque. Verbaasd over het groote bedrag zag hij haar vrar gend aan. geeft miji vijf en twintig honderd franken voor mijn armen?" „Het zijn m ij n armen ook, mijnheer de pastoor. Ik ben ook óen Bretonsche." „Dat is waar. Dat is waar. Vreemd," vervolgde hij, de cKèque in zijn zakboek leggende, „dat ik juist twee chèques moest ontvangen van twee personen, die niet tot mijn Kerk behooren." ,,T wee personen „Ja, mijnheer Ossory, de schilder, doet ook heel veel goed, wat men te meer moet waairdeeren, omdat... omdat hijzelf toch niet heel njk is. Maar het geld, dat hij geeft, moet precies zoo besteed worden als hij wil. .De oude mensohen, die hun leven lang hard gewerkt hebben, maar nu niet meer in staat zijn in hun eigen onderhoud te voorzien, moesten toch in de eerste plaats geholpen worden. Maar toch is Ossory's geld niet voor hen bestemd." „Oriep Téphany. Zij wist, dat zij op het punt was weer een sleutel tot het geheim te vinden, dat tusschen haar en Michael lag. En Michael had haar niet in zijn vertrouwen genomen; ja, hij had Kaar zelfs geraden niet nieuws gierig te zijn. Toen hij haar ried het verle den te laten rusten, was zij van plan hem te gehoorzamen. En toch was zij niet in staat het gesprek af te breken. Met een licht blosje vroeg zij„Voor wie is zijn geld dan bestemd?" „Voor jonge meisjes. „Dat is vreemd," merkte Téphany op. „Wat ik u heb verteld, blijft natuurlijk 'onder ons. Trouwens, zoo heel vreemd 1® het niet. Ossory vindt, dat het leven van jonge menschen zoo dikwijls bedorven wordt door gemis aan een beetje geld, en de ouden van dagen hebben Kun leven reeds gehad." Vader Narcisse zuchtte en zijn intelligen te oogen kregen een zachte, sombere uit drukking. Téphany zag hem aan, dat het hart-, hetwelk onder zijn soutane klopte, het hart was van een echten zoon van Bre- tagne. „Mijnheer de past-oor," vroeg zij, „heeft het u niet gefrappeerd, dat mijnheer Ossory, die anderen helpt, zelf ook Kuip noodig heeft?" „Hebben wij allen geen hulp noodig?" vroeg hij. „O ja, maar hij... meer dan een ander." Haar stem werd onvast. „U kent hem goed?" „Lang geleden, ja, toen heb ik hem goed gekend. Hij was de vriend van mijn vader en ook van mij." En met warmte sprak zij over Michaels goedheid jegens haar, toen zij haar vader verloren had. De geestelijke knikte toestemmend. „En nu," besloot zié, „nu kom ik na tien jaar terug en nu hoor ik, ik zal heel eerlijk met u spreken nu hoor ik van Yvonne, die vroeger zijn vriendin was, dat hij een ver loren man is. Verloren. Dit zijn Kaar eigen woorden." De geestelijke aarzelde. „Mijn dochter, als ik een manier wist om onzeR-vriend te helpen, zou ik mij gaa::*ne tot zijn beschikking stellen. Van den dag, nu reeds eenig^ jarèn geleden, waarop Ik hem voor het eerst heb ontmoet, heb Ik ge regeld voor hem gebeden. Misschien Is dat de eenige hulp, die zijn vrienden hem kun nen verleenen." „Laten wij aannemen," zei Téphany plotseling, „laten wij, u. eri ik, zijn vrien- den dus, aannemen, dat datgene, wat er' staat tusschen hem en ons, een mis daad is." Haar stem daalde tot een fluistertoon. „Ga voort, mijn dochter." „En als dit zoo is, als we ons hierin niet bedriegen, als dit de scheidsmuur is, die zich verheft tusschen hem en ons, moe ten wij dien dan niet uit den weg ruimen, vernietigen, als dit mogelijk is?" „Dat is heel goed gezegd. Maar hoe kun nen wij iets, dat onzichtbaar is, uit den weg ruimen, vernietigen?" „Wij moeten het eerst zien," zei zij zacht. De pastoor stond op en ging naar het raam. Téphany was blij, dat hij den tijd nam om over zijn antwoord na te denken. „Ik ben niet haastig," zei hij eindelijk. „Ik heb veel ondervonden en ik ben ge duldig geworden. Maar gij, zijn stem kreeg een zacKten klank gij zijt jong en ongeduldig. Ja, ja-, dat is natuurlijk. En gij zijt maar voor kort in Pont-Aven en als ge dus muren wilt afbreken, dan wilt ge liefst dadelijk aan het werk gaan. Is het niet zoo?" „Juist. Gij doorziet mij goed, mijnheer de pastoor." „Dit is mij althans duidelijk: gij. vraagt mij u te helpen een geheim uit te vorschen, dat uw vriend voor ons verborgen had wil len houden? Gij vraagt mij in de eerste plaats een verborgen misdaad uit te vor schen. Dit zijn zoo ongeveer uw eigen woor den. En weten wé eenmaal waar óüe mis daad in bestaat, dan moeten we haar onge daan maken. Maar denkt ge dan, dat gij cn^ijj; een zonde ongedaan kunnen maken, "TtnijrK dochter „De zonde zelf? Neen, die natuurlijk -niet." „Haar gevolgen dan?' „Gij dwingt mij te bekennen hoe sleohb ik mij heb uitgedrukt. De misdaad er haar gevolgen kunnen niet door mensehenhanden uit den weg worden geruimd. Maar de scheidsmuur of beter gezegd de donkere schaduw, die een misdaad van zich werpt, verdwijnt niet altijd, maar dikwijls', ala er een volledig liolit op de daad zelf valt. Ik bedool, dat, als men alles weet, men ook dikwijls alles kan vergeven. En als men niets weet, wat kan men dan doen Do geestelijke glimlachte. Toen mompelde hij,,'t Spijt me, 't spijt me heel erg, mijn dochter, maar ik kan u niet helpen." „Iets kunt u toch voor m!J doen," zot Téphany, ten einde raad. „U leunt mij eerlijk zeggen of u vindt, dat ik alles mag doen vrat ik kan, om op een eerlijke manier achter de waarheid te komen. Ik weet reeds twee feiten van beteekenis. Deze zouden tot meer kunnen, leiden. Ik kan dus voortgaan, omdat ik weet, dat de waarheid niet ver is, öf ik kan Pont- Aven voor altijd den rug toekeeron." Haar stem moest den grondlgen kennef van menschenharten gezegd hebben, dat sr voor haar zelf bijna evenveel afhing van zjjn antwoord ala voor don man, dien zij wilde redden. "Weer ging bil naar het raam en wiorp een blik in het vriendelijke tnln'je. Toen koerde h|J terug en nam haar hand it de zjjne. (Wordt vervo-lgd)

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 1