N». 15821 Maandag 18 September. A°. 1911, feze <§ourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. 1901 PRIJS DER ADYERTENTIEN: Van 16 regels ƒ1.05. Iedere regel meer 0.17^. Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine advertentiën van 30 voorden 40 Oents contantelk tiental woorden meer 10 Oents.-Voor het incasseeren wordt/0.05 berekend. PRIJS DEZER COURAKT: Voor Leiden per week 9 Oents; per 3 maanden .- f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd rijn 1.30. Franco per post1.65. Verkiezing van leden van den Gemeenteraad. De Burgemeester van Leiden; Gelet op de artikelen 8 en 9 der Gemeen tewet en op de artikelen 1 en 3 van het Koninklijk Besluit van den lsten Mei 1897 vocals het is gewijzigd bij dat van 10 Jan. Brengt ter kennis van de kiesgerechtig den, dat de verkiezing (candidaat- etelling) van één lid van. den Ge meenteraad in hefc eerste kies district, bevattende de wijken I, III, IY, YTI en XI en de stemdistricten I, III en IY, ter vervulling van de vacature, ont staan door het overlijden van dt heer dr. G. Wildeboer, die in 1913 aan de beurt van aftreding zou zijn geweest, en van 1.1 i d van di©n Raad in het derde kiesdistrict, bevattende de wijken YI,, YIII en X en de stemdistricten VI, iVIÏ en IX, ter vervulling van de vacature «ontstaan door het vertrek uit de gemeente van den heer dr. O. F. Th. J. MeuJeman, 'die. in 1915 zoude hebben moeten aftreden, cal plaats hebben op V r ij d a 29 Sept. a, s., de stemming, zoo die noodig mocht blijken, op Dinsdag 10 October en de eventueels herstemming op V r ij d a g SOÖotoberd. a. v. Op den dag der verkiezing, 29 Septem ber, kunnen ter Secretarie de^er gemeen te bij hem, Burgemeester, van des voormid dags negen tot des namiddags vier uren opgaven van candidaten worden in geleverd. Deze opgaven moeten inhouden den naam, de voorletters en de woonplaats van cLa oandidaat, en onderteek end zijn voor die voor het eerste kiesdistrict door ten minste 4 0 en voor die voor het derde kiesdistrict door ten minste 35 kiezers, bevoegd tot deelneming aan de verkiezing, waarvoor de inlevering geschiedt. De inlevering der opgaven moet persoon lijk geschieden door een of meer personen, die haar hebben onderteekend, terwijl de tot invullij bestemde formulieren van de ze opgaven kosteloos ter Secretarie ver krijgbaar zijn gesteld van af heden tot en met den dag der verkiezing. De Burgemeester voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR. Leiden, 13 September 1911. Leiden, 18 September. Heden herdacht de weleerw. heer Th. J. M. v. d. Laar, kapelaan aan de St.- Petruskerk (Langebrug) alhier, den dag, waarop hij vóór 12^ jaar de H. Priesterwij ding ontving. Hoewel nog niet lang als zoodanig hier werkzaam, heeft hij als kapelaan en niet het minst als president van de St.-Jozefs- gezellen-Yereeniging zich algemeen geacht en bemind weten te maken. Gistermorgen te acht uren werd een H. Mis gelezen in de bijkerk van den H. Lode- wijk, waarbij de meeste leden van de St.- J ozefsgezellen-Vereemging tegenwoordig waren. Te zes uren gisteravond was er een plechtig Lof. Hierna ving de feestviering aan in het Gezellengebouw, waar door de leden ter eere van den jubileerenden president een feestprogramma werd uitgevoerd, hetwelk elkeen kon voldoen, en den vervaardiger der liederen (een der leden der Vereeniging) alle eer aandeed. De feeststemming be reikte Kaar toppunt, toen den jubilaris kostbare geschenken werden aangeboden. De heer Dessing, uit Gouda, bood den jubilaris namens de R.-K. Militairen-Yer- eeniging aldaar, over welke de feesteling vóór zijn komst voor twee jaren naar Lei den als directeur was aangesteld, met een toepasselijk woord van waardeering een prachtig zilveren eetservies aan, waarna het geschenk van de St.-Jozefsgezellen, be^ staande uit een étui met 24 zilveren lepels en vorken, door den heer Schmier, even eens onder een toespraak hem werd over handigd. De jubilaris dankte allen, die tot deze feestviering hadden meegewerkt, hartelijk, zeide den gehuwden leden met hun huisge- oooten nog een ontspanningsavond toe, ©n 6telde alle leden in het bezit van zijn portret. Hedenmorgen had in de parochiekerk een plechtige H. Mis plaats, opgedragen door den jubilaris, daarbij geassisteerd door de weleerw. heeren Bergansius als diaken en Beckers als sub-diaken. Het koor voerde de „Mïssa Jubilea" van Wiltberger uit. Deze mis werd door vele parochianen bijge woond. Zoowel van hier als van elders kwamen in den loop van den dag nog vele blijken van belangstelling en gelukwenschen in. In de paroohiekerk aan de Hartebrug alhier werd gistermorgen een H. Mis opge dragen voor de leden van den Ned. R.-K. Yolksbond, afd Leiden, waarbij bijna alle 'leden tegenwoordig waren. Deze stond in verband met de viering van het zeventien jarig bestaan van deze afdeeling, naar aan leiding waarvan 's middags een vergadering werd gehouden m het gebouw van den Bond aan het Rapenburg. Als spreker in die vergadering trad op de heer Smits, centraal-president van den Bond te Amsterdam, die de innerlijke or ganisatie van den Bond besprak en bij de aanwezigen aandrong op voortdurende on derlinge bevordering van de goede ver standhouding, welke een kracht is voor elko organisatie, en waaruit ook deze afdee ling haar kracht put. De bij het 4de reg. inf. benoemde 2de luit.-kwartiermeester J. C. L. Stad houder komt te Leiden in garnizoen. De minister van oorlog maakt in de „Stct." bekend, dat voor de lichting van 1912 van militaire leden van de militiera den in de onderscheidene provinoiën en van hun plaatsvervangers zijn benoemd o.a. voor Zuid-Holland de volgende hoofd- en verdere officieren: lste miliitiedistrict 's-Gravenhagelid ma joor Kruisinga, prov. adjudant in Zuid- Holland, 's-Gravenhage; pLv.v. luit-kolo- nel jlir. Teding van Berkhout, van het regi ment grenadiers en jagers, 's-Gravenhage; 2de militiedistrict Rotterdam, lid luit.- kolonel Habbema, van het regiment grena diers en jagers, 's-Gravenhage; pl.v.v. luit.-kolonel Burger, van het regiment gre nadiers en jagers, 's-Gravenhage; 3de mili- tiedistrict Leiden; lid luit.-kolonel Yan Meurs, van het 4de regiment infanterie, Leiden; pl.v.v. majoor Overduyn, van het 4de regiment infanterie, Leiden: 4de nnli- tiedistrict Dordrecht: lid luit.-kolonel Hout man, van het korps pontonniers, Dor drecht; plv.v. kapitein Eyken, van het korps pontonniers, Dordrecht. De minister van waterstaat heeft be noemd tot buitengewoon opzichter de heer W. L. Lindhout, te Tholen, bij het ver nieuwen van twee vaste bruggen, gelegen in den Rijksweg van het Haagsche Schouw over Leiden en Woerden naar de UtreoKt- sche grens, onder de gemeenten Bodegra- ven en Woerden. Yoor het examen hoofdakte zijn te 's-Gravenhage geslaagd de heeren: P. de Graaf, van Benthuizen; C. Spoor, van Bodegraven, en J. G. Yreeswijk, van Rijns burg. De eerste vergadering van de Tweede Kamer der Staten-Generaal in het nieuwe zittingjaar is bijeengeroepen tegen a. s. Dinsdag 19 September, des namiddags te 3 uren, evenals de eerste vergadering van de Eerste Kamer. De achtste lijst van de drie-en-dertig- ste jaaroollecte voor de Scholen met den Bijbel vermeldt o.m.: Leimuiden met Bil- derdam, met f 63.38; Rijswijk, met f 195.93^. Bedankt is voor het beroep naar de Geref. Kerk te Bodegraven door ds. R- Zijlstra, te Hoogeveen. Aangenomen is het beroep naar de Doopsgez. Gem. te Bovenknijpe door mej. A. Zernike, prop. te Amsterdam. Door het bestuur van het Waterschap Yalthe is aanbesteed het aanleggen van een sintel weg door de Y althermussel en langs het Yetstukkerdiep. Laagste inschrijver J. Saras, te Oudewetering (bij Leiden), voor f 17,794. De gunning is in beraad gehouden. Naar aanleiding van een schrijven van Gedeputeerde Staten betreffende den aan leg van een spoorweg GoudaBoskoop Alphen, waarvoor uit de provinciale kas een renteloos voorschot zal worden verleend van f 500.000, mits de verdere belangheb benden als Tenteloos voorschot of in ande ren vorm als door de regeering aannemelijk mocht worden geacht voor den aanleg te zamen f 300.000 bijdragen, hadden B. en Ws. van Gouda een onderhoud met den bur gemeester van Boekoop en een 2-tal leden der te Boskoop gevormde spoorw.commissie die mededeelden, dat de gemeente Boskoop voor den aanleg der lijn een renteloos voor schot van f 100.000 beschikbaar stelt en de medewerking van B. en Ws. van Gouda inriepen, opdat ook de gemeente Gouda een flink bedrag zou geven, evenredig aan het aanzienlijk belang, dat Gouda naar hun meening bij het aanleggen der lijn zou heb ben. B. en Ws. zijn tot de overtuiging geko men dat Gouda bij het tot stand komen eener spoorwegverbinding met Boskoop on getwijfeld belang heeft; de opheffing van het isolement, waarin Boskoop verkeert, rnoge misschien voor enkele Goudsche gros siers nadoelen met zich brengen, doch daar tegenover mag worden verwacht, dat de spoorwegverbinding den handel in het alge meen en meer in het bijzonder den omzet der winkeliers te Gouda ten goede zal ko men. Dit belang mag echter, volgens B. en Ws., niet zóó hoog worden geschat, dat het een aanzienlijk offer uit de gemeentekas zou rechtvaardigen. Door de meerderheid van B. en Ws. wor den evenwel hooger aangeslagen de voor deden, welke het gevolg zullen zijn van het doortrekken der lijn tot Alphen. Hierdoor zou Gouda todi in recKtstreeksche verbin ding komen met Leiden, en wanneer de ont- worpen electrische lijnen in de streek ten noorden van den Rijn gereed zij, met deze streek en de Haarlemmermeer. Ongetwijfeld zal door deze verbinding het marktwezen te Gouda en de handel in landbouwvoortbrengselen in niet geringe mate worde gebaat en hiervoor mag wel een belangrijk offer worden gebracht. In verband met de draagkracht der fi nancieel in ongunstigen toestand verkeeren- de gemeente en in verhouding tot 't onver gelijkelijk grootere belang, dat Boskoop bif het tot stand komen der lijn heeft-, mag dat offer voor Gouda wel worden gesteld op f 40.000, maar ook niet op meer. De meerderheid van B. en Ws. geeft den Raa,d in overweging, dit bedrag als rente loos voorschot te verstrekken voor den aan leg door den Staat van een spoorweglijn Gouda—Boskoop—Alphen, te exploiter ren door de Maatsch. tot Expl. van Stiats- spoorwegen. De minderheid van B. en Ws. wenscht liet renteloos voorschot bepaald le zreu op f 25.000. De Koningin en Prins Hendrik worden Vrijdag 22 dezer in den laten namiddag te Kerk-Avezaath verwacht. Na ontvangst van het ooilege van B. en Ws., zal Tiels Vrij willigerskorps voor H. M. défileeren, de Harmonie Soelen zal een nummer uitvoeren en de schoolkinderen zullen eenige liederen zingen. Drink- en wasch water wordt H. M. te Kerk-Avezaath verschaft door de Tielsche waterleiding. De weg langs de villa blijft voor voet gangers geheel vrij. Tijdens het verblijf van de Koningin is te Kerk-Avezaath een post- en telegraafkan toor met dag- en nachtdienst gevestigd. Een commissie wordt gevormd om aan dr. J. van Lonkhuyzen, pred. der Geref. Kerk te Rijswijk (Z.-H.), die naar Grand Rapids (N.-Amerika) vertrekt, een album aan te bieden met de handteekeningen van predikanten, die erkentelijk zijn voor het optreden van den vertrekkenden leeraar ter verbetering van de positie der Geref. pre dikanten. De lste luïts. A. H. Schimmel en A. Cramwinckel, van het 2de reg. vesting-art. te Amsterdam, die 2 Oct. a. s. zijn overge plaatst bij het lste en 2de reg. veld-art., komen resp. te Amersfoort en te Leiden in garnizoen; zij worden echter op genoemden datum gedetacheerd bij den rijcursus te Bergen-op-Zoom. De heer Jules Hoste, bestuurder-eige naar van ,,De Ylaamsche Ga-zet" en ,,Het Laatste Nieuws te Brussel," die als voor zitter van de Afdeeling Brussel van het Belgische Perssyndioaat de Nederlandsche journalisten bij het bezoek van H. M. de Koningin aan België zoo hupsch ontving en hun werkzaamheden vergemakkelijkte, is benoemd tot ndder in de orde van Oranje- Nassau. (,,N. Ct."). Het Hospitaal-Kerkschip „De Hoop" is van IJmuiden vertrokken voor een twee de bezoek aan de haringvloot. De gewone audiëntie van den minister van oorlog zal op Donderdag 21 dezer niet plaats hebben. KATWIJK-AAN-ZEE. De machinist L. Brouwer bij de H. IJ.-S.-M. alhier wordt als zoodanig overgeplaatst naar Hoek-van- Holland, op het tijdstip, dat de electrische dienst hier wordt ingevoerd. Onder No. 59 is te Yalkenburg aan het gemeentelijk telephoonnet aangesloten dr. A. J. v. W alsem, alhier. Hier kwamen Zaterdag 7 partijen ha ring in afslag. De prijzen per kantje wa ren als volgt: volle haring f 15 tot f 16; maatjesharing f 9 tot f 11.45; ijle f 10-40, f 11.30 en f 11.85; makreel tot f 7.75; steur haring tot f 15.80. LISSE. Gistermiddag is een elfjarig jon getje van Griekspoor, wonende bij de zandsteenfabriek „Arnoud," door een auto overreden met het gevolg, dat de dood on middellijk intrad. YOOR HOUT. Hoewel minder dan een paar weken geleden, worden van hier nog geregeld boonen verzonden voor buitenge wone prijzen. De teelders maken een bij zonder goed jaar door den ongehoorden prijs, welken zij voor hun waar ontvangen. De kweekers van bloembollen hebben hun leverbaar geheel van de band kunnen doen. Zij het ook, dat de tulpen weinig waarde hadden, de andere soorten bloembollen brachten goede prijzen op. Voor de veehouders waren de droogte en het mond- en klauwzeer zeer nadeelig. Voor hen behoort dit jaar tot de slechte. De Landbouwtentoonstelling te Lelden. (Het slotbedrijf.) iSVie vanmorgen nog eens een kijkje nam op het de vorige week veel besproken en druk bezocht tentoonstellings- en feestter rein ,op het Schuttersveld, werd onwille keurig herinnerd aan de vergankelijkheid der aardsche dingen. Het werk van maan denlange voorbereiding,- verleden Dinsdag met zooveel zorg aangericht en tentoon gesteld, het ligt nu weer uiteengehaaM, door ruwe handen bijeengetorst op kar of wagen, ingepakt in kist of zak. En het Lunapark dat in het bleeke maanlicht in vergulden glans heeft geschit terd, zes avonden lang, is nu ook al weer haast een ruïne gelijk. Morgen is er niets meer van overgebleven en we zien het Schuttersveld als een dorre zandvlakte,- waarop zelfs het laatste grassprietje zijn kwijnend bestaan heeft moeten opgeven te gen de vereenigde werking van verzengen de droogte en onbarmhartige menschen- voeten. Het is een korte glorie geweest. Sic transit gloria mundil En toch, het tentoonstellings- en feestr comité nog eens bijeengekomen in de ont vangkamer van het hoofdgebouw, wrijft zich dc handen en zegthet is goed geweéstl Zeker, het is goed geweest. De tentoon stelling, ondanks het betreurde feit, dat er geen vee mocht worden tentoongesteld, was de moeite van het bezichtigen waard en is druk bezocht. Met uitzondering van een enkelen regen dag en -avond werkte het weer mee. Het' met zorg aangerichte Lunapark was een voortdurende attractie, het concours hip- pique trok vele bezoekers,- zooals ook (de nationale,- voor onze landbouwende bevok king zoo aantrekkelijke ringrijderij, van paartjes en zelfs de postduivenvlucht ten de voetbalwedstrijd gisteren, brachten men. schen op het terrein, die er om de ten-; toonstelling alleen niet waren gekomen.- Zoo was het bezoek Zondag vooral bijzon-; der groot en reikte ver over de 7000, waartoe de verlaagde toegangsprijs van. 25 ets. ook heeft bijgedragen. Het tentoonstellingscomité heeft zijn taak goed begrepen en wel uitgevoerd. Het heeft: het aangename in velerlei vorm aan het nuttige verbonden,- en dat willen nu een maal de menschen van onzen tijd. Het heeft veel reclame gemaakt en ook daar, kan men tegenwoordig niet meer buiten. Er blijft nog altijd iets te wenschen over.: Was de afdeeling van groot en klein vee,- de trots van den Hollandschen boer,- ook vertegenwoordigd geweest, het bezoek ware zeker nog grooter geworden. Had Prins Hendrik of een ander vorstelijk persoon de tentoonstelling mest een bezoek vereerd, 't zou nog meerderen tot oen spoorslag zyn geweest er ook te komen. Had het Vrij dagavond niet geplasregend,- de 1500 dub beltjes-bezoekers zouden er 5000 geworden zijn. Maar een mensch moet ook eens tes vreden wezen. Zonder tegenspoeden komt er niemand en een tentoonstellingscommis-: sie allerminst. En d i t kunnen we nu al vaststellen, ook al kon het bestuur nog geen cijfers noemen,- waar de meeste vor-, deringen nog moeten binnenkomen, dat de tentoonstelling ook financieel een be vredigend resultaat heeft opgeleverd en dat het 'door particulieren en het gemeenten bestuur bijeengebrachte garantiefonds naar alle waarschijnlijkheid, niet aangesproken behoeft te worden. Daarmede staat het ander, wij zouden haast zeggen het hooger succes in innig verband. Een tentoonstelling moet,- zal zy aan haar doel beantwoorden, een stuk aan-; schouwelijk onderwijs zijn, zeide de direCr teur-generaal van den Landbouw in zijn openingsrede. Welnu, de tentoonstelling bood op velerlei gebied zooveel superieurs te zien, dat zij inderdaad een leerschool mocht heeten. Maar wat geeft de best in-: gerichte school, zonder veel leerlingen? En voor die leerlingen, in den vorm van be-; talende bezoekers hebben de verschillende commissies gezorgd- door de vele attrao. ties en door de uitnemende reclame, maar bovenal door haar persoonlijke toewijding. Wij, die uit den aard onzer functie ook nogal eens mee vooraan stonden, kunnen daarover het best oordeelen. Wanneer wy hier enkele namen noemen, 'dan is dit niet om andere leden der commissies achteruit te stellen, maar omdat deze lenkelen op den voorgrond moesten treden. En !dan noemen wij allereerst den secretaris Jhr. Six,- den man die niet alleen in jde voorbed reiding zulk een belangrijk aandeel heeft gehad, maar die ook de geheele tentoom stellingsweek van zijn alomtegenwoordig-; heid blijk heeft gegeven. Naast hem noe. men wij den voorzitter mr, Fokker, den tweeden secretaris,- mr, Crommëlin, 'den. door en door ijverigfen penningmeester, den heer Wildschut, ën eindelijk de ziel van de terrfcincommissiei den heer C. Mul-; der, En Wat Kef Lunapark betreft",- wie lean zelfs maar dien naam noemen zonder te denken aan den voorzitter deir feestcom missie,- jden, liieer H, Wk Cajien. Hfem zff eêre! ,_ij l, i ui-; 'uj _ir_: j i Zondag, den laatsten dag, was, zooals wd| boven reeds opmerkten ook zeer geani meerd. De postduivenwedstrijd, die te half-, twee begon, was in het korte moment, waarvan men er getuige van kon zijn, inte ressant. Niet minder dan 500 duiven, voor, namelijk uit Amsterdam, werden tegelijker* tijd losgelaten en beschreven om zich te oriënteeren, gracieuselijk een wijden kring door de lucht en verdwenen toen uit het gezicht. Successievelijk zullen we wel ver- nemen, wie den tocht naa»* huis in den kortsten tijd hebben gemaakt. Omtrent het voetballen leze men onze sportrubiiek. Te zes uren werden de deuren van Het Hoofdgebouw voor altijd gesloten en met haar de gioote Lcidsche landbouwtentoom stelling. Met zooveel staatsie gcopend,- heeft zij zonder eenige plechtigheid opgec houden te bestaan. Anders is het gehumen na het Lunapark', Terwijl het tentoonstellings'errein leeg en verlaten was stegen daar tusschen een zeë van licht de feesttenen nog eenige uren hoog op. De muziek speelde luid, de verschillende vermakelijkheden hadden druk bezoek ën de uitspanningslocalitei-ï ten zaten vol, terwijl men over het terrein hossend rondjubelde en geen enkele wanklank werd vernomen. Doch ook hier, kwam een ëinde. Tegen eenen kwamen de nog aanwezige commissieleden bijeen. De voorzitter,- mr. A. J. Fokker sprak een hartelijk woord, tevreden over het behaal de succes, en zeide de ziel van het Luna park, welke ziel blijft leven al gaat het Lunapark zelf verloren, hartelijk dank voor 'deze schepping, die tot het welslagen der tentoonstelling zooveel heeft by gedragen, Er volgde natuurlijk op deze woorden na dat de champagne had geklonken,- een: ,,lang zal hij leven 1" en daarop weer een luid, toegejuicht antwoord van den heer Cahen en toenT t toen was het voorbij,- on herroepelijk voorbij. Weldra lag ook her Lunapark in de duisternis gehuld want Luna zelf trok een floers over haar aangfer zicht en weende; zij kon het sterven van haar geliefd park niet aanzien. Kaadliuisboaw te Botterdam. Een uitvoerig schrijven van B. en W* van Rotterdam aan den gemeenteraad handelt over de plannen betreffen de den bouw van het aan den te dempen Coolsingel te verrijzen nieuw© Raadhuis, met welke plannen een door den Raad benoemde commissie onder voorlich ting van prof. Evers te Delft zich heeft beziggehouden. De commissie heeft achtereenvolgens d* verschillende hoofdvragen behandeld, dis zich voordoen, en als gevolg daarvan heeft prof. Evers een voorontwerp opgemaairt, dat B. en Ws. thans den Raad aanbieden. Bij het ontwerp is, blij'kens de uitvoerige toelichting uitgegaan van de gedachte, dat het nieuwe gebouw voor een lange toekomst moet dienen en dat het aan de eene zijde berekend moet zijn voor de bediening van het publiek en de vervulling van den dienst en aan de andere zijde moet doen zien, dat heit de plaats is waar het stadsbestuur ze telt en in voorkomend geval r'jn gastee ontvangt. Yoldoende aan dien tweeledigen eisch heeft de heer Evers een indeeling ont worpen in twee door een binnenplaats ge scheiden gedeelten; het voorgebouw omvat het representatieve gedeelte, terwijl het achtergebouw voor de dienstbureelen is be stemd en daarom van eenvoudiger bouwor de kan zijn. De indeeling van de verschillende zaletf en vertrekken wordt in het schrijven van B. en Ws. ia hoofdzaak aangegeven waar bij uitvoerig wordt stilgestaan bij de' vraag, of het aanbeveling zou verdienen de afdee- lingen Burgerlijke Stand, Bevolking, Mili taire Zaken en Inkomstenbelasting, die ook nu buiten het Raadhuis zijn ondergebracht,- in haar tegenwoordige localiteiten te laten. Die vraag wordt ontkennend beantwoord zoowel om de luttele besparing, di© het ge ven zou, als om het ongerief voor den dienst en voor de burgerij. Het ontworpen gebouw zal een breedte van 85 meter verkrijgen. Daarbij blijft aan den Doelekant een 0 M. wijde doorgang open, terwijl het gebouw aan de andere zijde door een 16 M. breede straat van het nieuw te bouwen 65 M. breede post- en tele graafkantoor wordt gescheiden en alzoo geheel vrij komt te staan. Ter verhooging van het perspectivisch aanzicht is er op ge rekend, dat de 35 M. breede middenbouw,, die de vestibule en de ontvangzaal omvat, 4 M. buiten den verderen gevel vooruit springt. De diepte van het gebouw zal, on gerekend de voorsprongen ook op d-e beide hoeken komt het gebouw iets vooruit 101 M. zijn. De breedte van den Coolsrn- gel zal omstreeks 50 M. bedragen. De bouwkosten wordeD op 3£ h 4 millioen geraamd, een uitgaaf die aan B. en Ws. voor dit blijvende doel niet te hoog voor" komt. Uitvoerig wordt in de stukken stilge staan bij de vraag, öp welke wijze men. g©* bruik makende van het door prof. Evera

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 1