Slot-Avondfeest Vliegdemonstratie. Luisterrijk 'T POSTKOF, 3 OCTOBER. Schitterend Avondfeest in het Una-Park, Strijkorkest,, Euterpe". KatwIjkscIieNaaischtol BLITCHFORD's OLVEMliEL. lost en inwoning Men lette s.v.j). op de Etalages. Honig in de Baat. ALBEÜÏ aififi. ALBERT BOL. Te keeps Pa. KOERTS FEENSTRA. HEDEIN: Toegangsprijs 25 Cents. Zondag i*7 September Toegangsprijs 25 Cents. Postduiven-Wedvlucht te 00 uur» Aanvang Voetbalwedstrijd te 2.39 uur. Van 8 uur nam. tot 1 uur 's nachts: in het „Luna-Park." Toegangsprijs 25 Cts. Leiden. Oeastgeest. Rijnsburgerweg Rijnsburgerweg. Rijwielstalling 10 Cts. Benzine Automate en Auto Garage. JOHAN KOOPMANS Co. Jongmens ch, tftfordt gevraagd, Interc. Telef. 898. Haarlemmerstraat 116/118. nieuwste Ruiinste.lieuze Kostumes. Billijke prijzen. Agent: I. G> CL HE^DRiGHS, Doezastraat7. Padvinders-Rantsoen, Firma KOEBTS FE£üSTdA. Teleph. 610. A. F. MULDER, Salomoastee? 1. 3S Hare 33. Uit de Rechtzaal. Vrggen en Antwoorden. Album „Bonte Wei", Blikjes Haagsche Beschuitjes, Speculaas, VERGROE Co. Friesche Orabbelkoeken, versche zending. is de Tentoonstelling geopend vnu ÏO nar v.ui. tot C nar n.m. Tribuneplaatsen 25 Cents. De Bureaux wan het Lunapark warden te 7 uur 's avonds geopend. 3188 öO Gedurende de Vliegweek zal ongetwijfeld de beste gelegenheid voor Dineeren of Soupeeren zijn op Restaurant a la Carte den geheeien dag. Joiners en Soupers. Cuisine premier ortlre Vins exquis, Heerlijk zitje in den lommerrijken Tuin met Waranda. 5 minuten afstand wan het Vliegterrein, alwaar ook met seinen het plaatshebbende Vliegen zal aange kondigd worden. Aldaar zijn doorloopende toegangskaarten verkrijgbaar. 31i5 76 Ter gelegenheid van de Landhouw-Tentoonstelling: ZONDAGRVttND optreden van den Populairen Humorist TOEGANG 15 Cents. Minzaam aanbevslend: DE DIRECTIE VAK 'T POSTUOE. De Repetities zullen begin October weer aanvangen. 317.5 13 Dames- en Heoren-Violisten en -Cellisten, die als werkend Lid tot dez9 Veroeniging wenschen toe te treden, kunnen zich daarvoor opgeven bU de Leden van het Bestuur, R. v. d. WOUOE, Doezastraat 34, L. DEN HOUTER, Heerengracht 56 en E. J. FONTEIN, Haven 34. Het BESTUUR der maakt bh dexe bekend, dat met ingang van 55 October a. s., de AVONDLESSEN zullen hervat worden. Voor Meisjes van 12 tot 14 jaren iederen Maandag en Donder dag, voor Meisjes van 14 tot 16 jaren iederen Dinsdag en Vrijdag, telkens des avonds te 7 uren. By genoegzame deelneming zal er ook weder een Knipcursus voor Boven- en Ondergoederen geopend worden. 3134 19 Zij, die zich wenschen aan te melden, gelieven zich te vervoegen: Duinoord 15, Katwijk-aan Zee. Voer geen botervetteu aan Uwe kalkeren, die zijn voor U voor andere doeleinden veel meer waard. Gebruik Uitsluitend met water aangemengd is dit minstens even voedzaam als melk, kost U de helft minder in gebruik en behoedt voor tuberoulose-infectie door de melk. 3171 27 100 Pond van dit Kalverenmeel geeft 450 Liter pap die een volkomen plaatsvervanger van volle melk is. Een ieder neme proeven en 07or- tnige zichzelf van deze waarheden. De Importeurs: Beerenstr. 55Q. Amsterdam. belangrijke partijen AFitRlAk a/d. kapitale slooperijen v/d. Buiten plaatsen „Rusthof" en gedeelte „Noor- dervliet" te Voorburg, vroeger eigen dom van Prinses Marianne. Als: zt 1,000,Ö0CKharde Rijnsteen, 100,000 dito Straatst., 20,000 blauwe Dakpannen, 20 moderne Schoorsteen mantels, 300 wit marmeren Tegels, een geheele Luxo Stalinrichting als: 14 ijzeren Lantierpalen, dito zuiver hardsteonen Paardebakken, eiken Schotten, 500 moderne Ramen, Deuren en Kozijuen^Stal-, Koetshuis- deuren, verder véle 'Planken, Balken, ijxeren Binten, enz., enz., een ver plaatsbare ijzeren Oranjerie, grove Puin, Kalkpuin en verder alle afk. Afbraak, gelogen aan diep vaarwater, te zien en te bevragen op hot werk. Gebr. J. en F. VAN SUMEREN. 3155 23 Op een Fabriekskantoor wcrdt ge vraagd een net kunnende correspondeeren in de Moderne Talen en bekend met de Schrijfmachine. Kennis"- van Dubbel- boekhouden en Stenografie strekt tot aanbeveling. Zonder uitstekende referentiën, ook van de inlichting waar destijds onderwijs genoten, onnoodig te reflecteeren. Eigenhandig geschreven Brieven met uitvoerige inlichtingen omtrent tegenwoordige positie, genoten salaris, etc. onder No. 8157 li. Bur. d. Blad. 16 wordt gezocht bil l ette familie, voor een Jongmcnsch, geen stu dent. Brieven aan het Bureel van dit Blad No. 3145. 7 Apothekeradyk 35: een MEISJE, niet beneden 18 jaar, of WERK VROUW, v. g. g. v., voor halve dagen, Maandag, Woensdagen Vrijdag. Aanmelden 's avonds na 7 uur. 3164 7 Berichten de dagelijksche ontvangst der 5i w lovenrokken voor het a. s. Najaar-Seizoen 1911. 3187 80 Tevens maken Wij de Dames er op attent dat wij reeds de laatst uitgekomen Nouveautés hebben ontvangen in de fijnste garneeringen. II I voor Boot- en Stationnnirbedryt. Uiterst lage prijzen. IS 010 6ll Inlichtingen en begrootingen worden gaarne verstrekt door Technisch Bar. „VAN HUUBEN". Telef. 1089. 3174 B 3173 30 Aanbevelend, J. KALF (DAVIDSON), Amsterdamsche Veerkade 24, 's-Gravenhage. een bijzonder smakelijke JAM voor huishoudelijk gebr nik, 70, 37-)? en 20 Cts. per poé. 3193 12 Ds eerste zending arriveerde. prachtige kwaliteit 3143 10 ƒ0.75 per 5 ons. Uitsluitend NIEUWE late kwaliteit meubelen. Levering onder garantie. Heden te nemen van ÏO uren 's avonds: 1 Divan met laer bekleed sien en over te 's morgens 8 tot f 17.50 15.50 1 eiken Schrijftafel X massief eiken Amorik. Cylinderburaau op onder kast 59 1 massief moderne eiken Bu reaustoel 15. 1 Tafelkleed 3.25 10.50 4 75 .11.25 U— 30.— 13 50 13 50 5.50 2.- .72.- 19.50 1 Karpet 1 noten Spiegel met geslepen rand van af. 1 mahonie Schuiftafel (krimp- vrij) 6 mahonie Qaatjes^toelen. 6 massief eiken Kussenetoe- len ook de rag be kleed 1 massief eiken moderne Spiegel 1 massief eiken moderne Tafel 1 noten Salon Bijzettafel 1 massief eiken Kap stok (5 moderne baken) 6 massief mahonie Salon- stoelen, Engolsch model. 1 prachtig noten geschilderd Buffet, 2 geslepen Spiegels 1 massief eiken Thee tafel 5.50 en nog 1001 andere artikelen, waar onder reuzenaorteeriog Kassen- stoelen in elk genre, in 75 ver schillende modellen voorhanden. Levering binnen 24 uur. Divans worden geleverd van af 155.—, Eiken Tafels 6.75, Stoeien van af ƒ7.50 de 6 stuks. Elk meubel wordt door my vervaar digd naar eigen «n ingezonden teeke- ning in elk gewenscht genre en hout soort, alsook reparatie werk. Levering van Tapijten, Lino leums, Zeil, Gordijnen, enz. Telefoonn. 829. Meubelmaker en Stoffeerder. N.B. Omdat er twee Meubel- winkels op de Mare zijn, is deze Annonce op mijn ruit geplaatst om het juiste adres aan te wijzen. LET DUS S. V. P. GOED OP DEZE ANNONCE. 3161 75 D o o d 81 a g. Op den avond van 6 Augustus werd den herbergier Clir. Goudriaan, te Uithoorn, in zijn herberg, door den 22-jarigen slagers knecht Hendrik D., met een groot brood mes, een diepe steek in den rechterschou der toegebracht. De man bezweek bijna onmiddellijk. Gisteren heeft zich wegens dit feit voor de 6de kamer der Amsterdamsche recht bank Hendrik D. te verantwoorden gehad. Hem wordt ten laste gelegd, dat hij Goudriaan, met het doel hem van het leven te berooven, een steek, slag of stoot met bedoeld broodmes heeft toegebracht in den rechterschouder, waardoor hij hem een breede wonde toebracht, 5^ cM. breed en twee dM. lang. De wonde vormde een, tot in de diepte doordringende scheiding van den samenhang tussehen de huid en de wee- ke deelen; de ondersleutelbeen-slagader werd over twee derde van den omtrek aan de binnen- en buitenzijde doorgesneden, waardoor een verbloeding ontstond, die zeer spoedig den dood heeft veroorzaakt. Subsidiair wordt den beklaagde ten laste gelegd het toebrengen van zwaar lichame lijk letsel, althans mishandeling met den dood als gevolg. Bij het verhoor van den beklaagde bleek, dat hij van zijn neef het mes geleend had, om, zooals hij zeide, zekeren Griffioen te gaan „bevechten." Hij wist, dat hij deze in het café zou vin den. Goudriaan was tusschenbeide gekomen en had hem naar de deur gedrongen, waar op bekl. nog geroepen heeft: „Blijf van mijn lijf of ik steek je dood!" Griffioen wilde hem intusschen met een stoel te lijf gaan. Voordat het zoover geko men was had beklaagde den man den doo- delijken steek toegebracht. Beklaagde bekende; hij antwoordde op de vraag van den president of zijn bedoe ling was geweest te dooden: „Omdat ik zoo driftig was, stak ik hem in mijn drift dood.'' U bent gewoon beesten dood te steken, zeide daarop de president, dus u vist, dat een zoo krachtig toegebrachte stoot met een mes doodelijk is. Beklaagde antwoordde, dat hij daarbij niet had gedacht. Na de doktoren, die .het. lijk hebben ge schouwd, werd een reeks getuigen ge hoord. De veldwachter deelde mede, dat hij, ge waarschuwd zijnde, naar de herberg van Goudriaan was gègaanj en deze roerloos en badend in zijn bloed, op den grond had zien liggen. Bij de verschijning van den ge tuige, zag hij beklaagde op een fiets weg rijden en Koorde hij een plomp in den Am- stel, vermoedelijk veroorzaakt door het te water werpen van het mes. Getuige Griffioen verklaarde, dat be klaagde hem eerst heeft bedreigd. „Ik heb zes jaar voor je over," zeide hij, „als ik je niet dood kan steken, dan schiet ik je dood." Daarna werd Goudriaan gestoken. Uit de verklaringen der verder gehoorde getuigen bleek, dat de beddaagde dien avond met beslist moorddadige bedoeling in de herberg is gekomen. Voordat hij daar was, heeft hij reeds tot eenige dorpelingen ge zegd: „Den eerste die mij aanraalkt steek ik het mes er door." Een neef van den beklaagde deelde mede dat een dreigende vechtpartij tussdhen be klaagde en Griffioen eerst door een schip per gesust was. Kort daarna zeide Griffioen: „Leg jij je mes hier neer, dan kunnen we het buiten uitvechten." Hierop heeft Goudriaan hen naar de deur gedrongen en is hij neergestoken. De b.tklaagde stond in. Uithoorn niet on gunstig bekend. Het O. M., waargenomen door mr. W. Luyken Glashorst, adhtte het primair ten laste gelegde (doodslag) bewezen en even eens, uit het g&cfrag van den beklaagde tij dens dien geheelen avond zijn opzet om ie dooden. Het geheele verloop van het ge val sluit zelfverweer, waarop beklaagde zich beroept, uit. Het O. M. eischte, zooals gisteren reeds gemeld, 10 jaar gevangenisstraf. De verdediger, mr. A. Zeldenrust, deelde in de eerste •plaats mede, dat de beklaagde, al mocht zijn' houding ter zitting dit niet doen vermoeden, diep berouw over zijn daad heeft. Voorts betoogde pl. dat het op zet van den beklaagde om Goudriaan te dooden niet voldoende is gebleken, waar mede veroordeeling wegens doodslag uitge sloten is. Pl. drong overigens aan op een mindcT zware straf dan de door het O. M. ge- ei sch te. Moord. Voor de 5de Kamer der rechtbank te Am sterdam is gisteren behandeld de z»ak te gen den 57-jarigen metaalbewerker F. C. H. Meyer, beklaagd van moord op de 50- jarige vrouw, van wie hij wettelijk geschei den is. Terwijl zij stond op de trap of in bet trapportaal van het bovennuis Joh. Verhul ststraat 30, loste hij een revolver schot op haar, dat haar ernstig verwondde. In het Wilhelmina-gasthuis pgenomen, overleed zij drie dagen later, naar het in de dagvaarding heet, aan een croupeuse longontsteking van een groot de^l der rech- terlong, in samenhang met en als gevolg van de bij de operatie noodzakelijk geble ken narcose. In deze zaak zijn 14 getuigen gedagvaard, w. o. ook de geneeskundigen dir. Schoo en dr. Bisselink. Verdediger is mr. Ad. Perel. Beklaagde, klein van bouw, een bril op en wat doezelig van uiterlijk bekende het tén laste gelegde. "Wonende te Haarlem was hij te Amsterdam gekomen met de re volver, die hij al een paar weken te voren had gekocht; ging naar de Joh. verhulst- straat en liep nog even een straatje om, tot hij naar de woning terugkeerde. Hij wist, zeide hij, dat de jongen daar niet woonde, nl. de zoon van zijn gewezen vrouw. Toen hdj zag dat de deur open stond of open ging, schoot hij het wapen af, maar hij had, zeide hij, niet de bedoeling de vrouw te treffen. Na de deskundige verklaring van dr. Schoo werden de gewone getuigen gehoord. Van dezen verklaarde o.a- de melkboer, die aan do woning melk had afgeleverd, dat onmiddellijk na het sdhot de vrouw hem te gemoèt kwam met een zwart plekje in baar boezelaar, hem zeide dat haar gewezen man op haar geschoten had en vroeg een dokter te halen. De man werj het eerst gegrepen door een glazenwasscher. Aan dezen, alsook aan een ander die toesdh-oot om hem aan de politie over te leveren, zei hij: „Ze hebben (of ze heeft) me lang genoeg gepest." Op requisitoir van het O. M. werd, wijl dT. Van Bisselink niet verschenen was, de verdere behandeling van de zaak bepaald op 6 October e. k., ook tot het hooren van getuigen h décharge. Voor de rechtbank te Assen heeft giste ren terechtgestaan K. O., die bij de verkie zing van een lid van den gemeenteraad te Vledder, waarvoor zijn broer candidaat was, aan J. Oost een paar borrels heeft aangeboden ai? Jdj op zijn broer wilde stemmen. Het O. M. eischte 9 maanden ge vangenisstraf en ontzegging van het recht van verkiesbaarheid en Ket kiezen voor den tijd van 5 jaar. De Techtbank te Heerenveen heeft giste ren vonnis gewezen in de zaak van den timmermansknecht J. K., te Peperga, tegen wien 4 jaar gevangenisstraf was ge- eischt wegens opzettelijke brandstichting in een leegstaand huis aldaar, toebehooren de aan zijn vader. Bij gebrek aan bewijs werd beklaagde vrijgesproken. Dezelfde rechtbank veroordeelde den 28- jarigen K. v. IJ-, te Amsterdam, thans ge detineerd, wegens diefstal ten nadeele -van zijn patroon, den heer Witvoet te Meppel, tot 1 jaar gevangenisstraf. Beklaagde had levenslang verzocht. *3$ T--.> i- ...4 Vra/ag: Zfendt u mij ook wilden vér- plichten ~*üfet op te geven d$ juiste) maat van den grooten wijzer van'de" otadhuié- klok? Antwoord: Als u er een mooi ding yoor over heeft, zullen we den heer Wijn- mjalcn vragen of hij er niet eens naatr toe kan vliegen om de maat te nemen. Voor latere gelegenheid, want straks strekt uw nieuwsgierigheid zich waarschijnlijk ook tot den kleinen wijzeruit zullen wc hem verzoeken, en passant ook daarvan even de maat te nemen. Vraag: In Juli kocht ik te Brussel een lot van de Algemeen© Wereldtentoon stelling 1910. Waar kan men vinden, wan neer de trekking geschiedt en hoe de prijzen vallen Antwoord: De loting zal al lang af- geloopefn zijn. Vraag een trekkingslijst aan bij 'de loterij commissie, die zeker toch wel op uw lot vermeld staat. Vr.aag: Zoudt u mij ook kunnen mede- deelen tot wien ik tn'ij moet wenden Gaarne zou ik hét juiste jaartal en den datulm' weten van iemand, die omstreeks 1840 tot 1846 is overleden te Antwerpen en welken postzegel jnoet ik daarvoor insluiten voor antwoord, én zijn daar veel onkosten aan ver honden Antwoord: U moet maat eens een vrien delijk verzoek richten tot den secretaris der stad Antwerpen en er bij mededeel en, dat u bereid as de kosten te retourneeren. Men zal in de registers van den Burgerlijken Stand het door u verlangde wel kunnen vinden, maar of men den tijd en de moeite er voor over heeft, durven wij niet zeggen. Maar onderzoek is 't naaste recht. Vraag: Weet u ook 't nut van de be paling, volgens welke trein, die 9.9 uit Den Haag gaat, geen reizigers voor Lei den vervoert? Tot mijn schade zag ik dien Maandagmorgen vertrekken half leeg e.> moest blijven staan, 't Lijkt zóó zoo iets willekeurigs. Antwoord: Het nut van de bepaling zal alleen daarin gelegen zijn, dat het pas sagiers-vervoer en de regelmatige loop der treinen er door wordt bevorderd. Dat is natuurlijk alleen ter beoordeeling van de directie, daar wij daarover niet kunnen, oordeelen. Vraag: Zou mén het aftreksel van quas- siahout, waarover in het laatste Zondags blad van het „L. D." gesproken werd als waschmiddel voor honden, ook kunnen aan wenden voor een jong poesje en zou het niet nadeelig zijn voor het diertje, daar het zichzelf natuurlijk zal aflikken? Antwoord: Jawel, maar dan teen zwak ker aftreksel en het diertje niét te nat maken Beter is het na een paar dagen de bewerking te herhalen. Vraag: Zoudt u zoo goed willen zijn, nu de aanslagbiljetten voor bedrijfs- en an dere inkomsten wederom zijn toegezonden, eens te willen vermelden naar welken maat staf de berekening plaats heeft? Ik gaf op f 1000 en men berekende f. 15.40 wat mij te hoog voorkomt Antwoord: Vroeger gaven wij eens aan hoe men den aanslag der bedrijfsbelasting berekent. Omdat de maatstaf verschilt bij kleinere en grootere inkomens <vn of men al of niet ni de vermogensbelasting is aan geslagen, en zoo ja, voor hoeveel, zou dit 13 veel ruimte vorderen dit nog eens te doen. Wij kunnen u wel mededeelen dat ge zij t aangeslagen tegen een inkomen van f 1500 tot f 1600 dus vrij wat hooger dan u zelf opgaf. Reclameeren bij het College van Zet ters op de bedrijfs- en andere inkomsten. OnS antwoord op de vraag van gisteren! of een weduwe van 28 jaar, die wil her trouwen, nog toestemming noodig heeft van! haar ouders, is door een misverstand met „Keen" beantwoord. Het moet zijn: „ja"-: Tot haar 30ste jaar heeft zij die toestemt* ming nog noodig. Zij kan echter bij wei* gering de tusschenkomst van den kanton rechter inroepen.

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 10