N«. 15819 V rijdag September. A0. 1911 feze (§ourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieiecle Kennisgeving. Kunst, letteren, enz, FEUILLETON, ïergiffenss aan allen. I'EIJS DER AJDYERTENTIEN: Van 16 regels 1.05. Iedere regel meer f 0.17$. Grootere letters naar plaatsruimte. - Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oents coitant; elk tiental woorden meer 10 Oents.-Voor het incasseeren wordt f 0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oents; per 3 maanden -..<»ƒ 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd syn 1.30. Franco per post 1.65. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gelet op de artt. 12 en 37 der Drankwet; Brengen ter algemeene kennis, dat door Hf. POUW, huisschilder, wonende te Lei den, een verzoekschrift is ingediend, om verlof voor den verkoop van alcoholhouden den, anderen dan sterken drank, voor ge bruik ter plaatse van verkoop, in het bene- denvoorlokaal van het perceel Lange- gracht 134. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N C. DE GIJSELAAR, burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris.. Leiden, 15 Sept. 1911. Leiden, 15 September. Voor de hoofdakte is te 's-Gravenhage geslaagd de heer H. C. van Leeuwen, van Leiden. Eij beschikking van den minister van Landbouw, Nijverheid en Handel is be noemd voor het tijdvak van 15 September tot 31 December' 1911 tot tijdelijk ama nuensis aan het Rijksbureau tot nderzoek van handelswaren te Leiden d* heer R. G'. Los, te Amsterdam. De soc.dem. zangvereeniging ,,De Stem des Volks" te Leiden zendt twee af gevaardigden met banier naar Den Haag op „Rooden Dinsdag.'' Tevens zullen er nog ongeveer dertig leden gaan. B. en Ws. van Rotterdam stellen den Raad voor: als standplaats voor den vuilver- zamelingsdienst aan te wijzen een terrein nabij de nieuwe ophaalbrug over de Rotte tegenover de Zaagmolenstraat; nabij dit terrein een gedeelte te bestemmen voor opslagplaats voor den dienst van publieke werken; voor inrichting en afscheiding van deze terreinen en voor ka de aanleg ter plaatse in totaal f 32,000 toe te staan Bij de gisteren te Amsterdam gehou den verkiezing van een lid voor de Provin ciale Staten in district VII (vacature-Van Eijk) zijn uitgebracht 2852 geldige stem men. Daarvan verkregen: Dr. G. Bellaar Spruyt (vrijz.-dem.) 812 stemmen, de heer E. J. van Det (S.-D. A.-P.) 303 stemmen, nu. H. J. van Ogtrob (Katk.) 1375 stem men, en mr. J. H Worst (Lib.) 362 stem men. Er moet dus herstemming plaats heb ben tusschen Dr. G. Bellaar Spruyt (vrijz.- dem.) en mr. H. J. van Ogtrop (Kath.) De mininster van landbouw, nijverheid en handel heeft, met ingang van 15 de zer, toegevoegd aan den directeur-generaal van den arbeid den met ingang van dien datum benoemden adjunct-inspecteur van den arbeid A. J. Kloos. (Stct.) Mr. T. J. J. van Uye Pieterse, con- Bul-generaal der Nederlanden te Smyrna, zal op 19 September a.s. van 10& uur voor middags tot 12£ namiddags voor Neder- landsche belanghebbenden bij den handel op Klein-Azië te spreken zijn in een der lokalen van de afdeeling „Handel" van het Departement van Landbouw, Nijver heid en Handel, Lange Houtstraat 36, te 's-Gravenhage. De heer B. van Oijen, herbenoemd tot wethouder der gemeente Vlijmen is 90 jaar oud. Te Kinderdijk is in den ouderdom van 87 jaar overleden do heer Jan Smit Jz. ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw en in de orde van Oranje-Nassau. De overledene was in scheepsbouw- en scheep vaartkringen een welbekende per soonlijkheid. Op sociaal gsbie<i trok in het bijnzonder het spaarbankwezen hem aan en alle instellingen voor volksontwikkeling en voorzorg vonden in hem een warm en on vermoeid voorstander. HAARLEMMERMEER. Ten overstaan van notaris Hemsius werd in hotel ,,De Beurs'' te Hoofddorp publiek geveild de boerderij, gen. „Dina's Hoeve," bestaande uit bouw mans woning met schuren, kapber- gen, arbeiderswoning, erf en tuin, benevens diverse perceelen bouw- en weiland, ter ge zamenlijke grootte van 58.97.74 H A., ge legen aan den Aalsmeerderweg bij den Ben- nebroekerweg, alhier. Het werd geveild in drie perceelen. Gecombineerd stond het ingezet op f 9*1,450, waarna 't bij afslag af gemijnd werd op f 5000, namens den weled. heer Peil, te Amsterdam, die alzoo kooper werd voor f 99,450. De belangstelling in de verkooping was zeer groot. KATWIJK AAN DEN RIJN. Gisteren kwam de kapper S. in vliegende vaart per rijwiel van Katwijk-an-Zee. Bij het nemen der bocht KerkstraatKarnemelksbuurt bleek zijn snelheid zoo groot, dat hij laatst genoemde straat niet kon krijgen, doch' bij de onlangs verkochte woning der R.-K. Gemeente, in de vensters terecht kwam, en zich hevig bezeerde Door dr. Van Walsem werd de hardrijder ten huize van den heer J. Huting verbonden. Aan de activiteit van den veldwachter B. Star is het te danken, dat de gemeente politie gisteravond op keeterdaad betrapte drie personen uit een woonwagen, staande te Valkenburg. Op een stuk land van den heer v. d. G. aan den Noordwijkerweg wa ren zij aan 't maaien van klaver, en wilden juist met een volgeladen kar wegrijden, toen zij met de politie kennis maakten. Twee werden gearresteerd, terwijl de derde het op een 'loopen kon zetten. Overgebracht naar het arrestanten-lokaal, werden zij vrij gelaten toen uit verschillende bescheiden kon worden afgeleid, dat de opgegeven na men, enz. juist waren. Heel wat woonwa genbewoners waren tot in den nacht in de omgeving van het gemeentehuis, blijkbaar nieuwsgierig naar den afloop. Natuurlijk is proces-verb aal opgemaakt. NOORD'WIJKERHOUT. Het dorp was ter gelegenheid der feestviering op gisteren geheel in feesttooi, 's Morgens te negen uren werden de feestelijkheden geopend. De feestcommissie, gevolgd door „De Echo der Duinen", en alle deelnemers aan den wedstrijd met versierde fictseD, maakten een wandeling. Daarna werden de prijzen toegekend voor de fraaist versierde rijwie. len. Toen volgden de fietswedstnjden voor heeren en dames. Op een terrein achter het i Dorp bad het „vogelschieten" plaats. Te twee uren: ringrijden met versierde tilbury's. Na afloop der ringrijderij kende een da mescomité, douairière jhr. Gevers van Ke- thel en Spaland, mevrouw jhr. Van fckuy- lenburch en freule Gevers, de fraaie prijzen toe. Op nabijgelegen geestgronden hadden al lerlei volksspelen plaats. In den avond werd het feest voortgezet. Toen concentreerde zich de drukte hoofd zakelijk om de muziektent, die, met oran, :- lampions verlicht, een eigenaardigen aan blik aanbood. Tegen acht uren nam de feestcommissie op de tribune plaats en de eere-voorzitter der „Wilhelmina-Vereeniging", de heer J. P. J. M. Sweens, hield een toespraak, waarin hij in de eerste plaats de beteeke- nis van het Wilhelmina-feest deed uitko men en zijn voldoening uitsprak over het bijzon-der welslagen van het feest. Voorts dankte hij alle ingezetenen voor hun milde gaven, die de commissie in staat gesteld tadden zulk een luisterrijk fees!: te ergam seeren; cn alle commissieleden voor het eervol vervullen hunner zoo moeilijke taak. Daarna riohtte spreker een bijzonder harte lijk woord van dank tot den voorzitter der feestcommissie, den heer A. van Dijk, wien wederom de gekeele leiding v is toever trouwd, en die deze taak op onverbeterlij ke wijze ten uitvoer gebracht heeft. Daarop werd aangeheven een „Lang leve Koninbn Wilhelminawaarmee alle feestvierenden instemden. Alsnu had de uitreiking der prijzen plaats. Nog dient vermeld, dat alle meisjes,, die deelnamen aan knikkersdragen en klompje slaan, begeleid door een man met harmo- .niea en voorafgegaan door den heer A. van Dijk, naar de poffertjeskraam togen, waar zijj na eerst vaderlandsche liederen te heb ben gezongen, zich mochten te goed doen aan het gebak. Tegen tien uren werd vuur werk afgestoken, dat een schitterend slot vormde van een prachtig geslaagd feest; of neoneen slot was het niet, want café's, poffertjeskraam, draaimolen, luchtschom- mel, enz. bleven overvuld van een ordelijk en gezellig feestvierend publiek. De „Echo" heeft zich den gansohen dag dapper ge weerd. Prijzen werden behaald als volgt: Ring rijden met versierde tilbury's (meeste lint jes): 1ste prijs: R. Nelis; 2de-: G. Warmer dam; 3de: P. Kors; 4de: F. Brouwer; 5de: Th. Ruygrok; 6de: A. van Saasen7de: II Duivenvoorde; 8ste: D. Kors; 9de A. v. d. Plas. Versiering kappen: 1ste prijs: mej. Van Saasen 2de: mej. P. Oostdam; 3de: mej. Betsy Kors. Mooiste versiering: 1ste prijs: A. v. d Hulst; 2de: P. Ti mm ere; 3de: W. Ruygrok- 4deJ. Guldemond. Ringrijden heerenfietsen (meeste lintjes) lste pr. J. de Graaf; 2de J. Guldemond; 3de G. Kors; 4de J. van Eeden; 5de P. Heemskerk Hz; 6de O. Timmers; 7de D. v. d. Tang; 8ste L. Duivenvoorde; mooiste versiering, 1ste pr. G. Verdegaal; 2de P. GqoI; 3de P. v. Dam4de Alb. Koemans. Damesfietsen (meeste lintjes)lste pr. M. van Dijk; 2de G. Reyneveld; 3de C. Dui venvoorden; 4de M. v. d. Tang; 5de A. Warmerdam J.dr.6de A. Warmerdam P.dr.7de A. v. d. Tang; mooiste versie ring: lste pr. G. Reyneveld; 2de M. v. d. Klugt; 3de G. Guldemond; 4de Aagje War merdam J.dr. Vogelschieten: lste vogel: 1ste pr. J. Nulkes (romp)2de A. Brama (lste vleu gel); 3de A. Brama (2de vleugel); 4de J- Hogervorst (staart)5de J. Smits (kop) 6de A. Brama (vlag). 2de vogel lste pr. P. Meyer C.zn. (romp); 2de C. Zuiderduin (le vleugel)3de J. v. d. Berg (2de vleugel) 4de P. Duivenvoorden (staart); 5de P. Brama (kop); 6de Th. v. d. Burg (vlag). NOORDWIJK. Gisteren had c-p den Goo- weg een vrij ernstig ongeval plaats. Het paard, dat den bierwagen van G. trok sloeg plotseling do aohterpootcn omhoog tot over het krat. H-ot zoontje van L. J. v. d. B., dat naast den knecht van G. op den wagen zat, werd door het paard een diepe kuit- wond geslagen. Dr. H van Nes, die de geneeskundige behandeling verrichtte, con stateerde, dat een pees was afgetrapt. Ge lukkig, dat de brievenbesteller S. het paaTd greep, anders ware het met het gewonde ventje nog aan den haal gegaan. VALKENBURG. Iemand, per fiets geko men, om een kijkje op de markt te nomen, gaf zijn rijwiel in bewaring bij den heer P. Van het dubbeltal nummers 41 werd er één aan do fieté bevestigd cn liet andere door den eigenaar op zak gestoken. Wie schetst evenwel de teleurstelling van den sportman, toen hij, de terugreis willende aanvaarden, tot do onaangename ontdekking kwam, dat een ander, op vertoon van een valsch nummer 41 zijn kar al had weg gehaald en er, wie weet hoe ver, mee heen gepèdeld was. Tot dusver zoekt men te vergeefs het spoor van den dader. VOORHOUT. De koorknapen hebben hun jaarlijksch feestje gisteren gevierd met een uitstapje naar Overveen, van waar zij naar do duinen trokken en van de amusementen in „Kraantjelek" een goed gebruik wisten te maken. De wèlvoorziene beurs maakte liet mogelijk, veel versnaperingen te gebrui ken en dat van een f li aken discli kon ge nuttigd worden, 's Avonds keerde men hoogst vcldaan huiswaarts, dankbaar voor den pret tig dc-o. cbrachten dag. VOORSCHOTEN. Hedenavond vangen de lessen der Ambachtsteekenschool alhier, weer aan. Tot nu toe hebben zich 35 leer lingen aangemeld, die in de lokalen van het cude „Ambachtshuis" deze lessen gaan be zoeken. ZWAMMERDAM. Er heeft hier aanbe steding plaats gehad in verband met de ver- strating der Bruggestraat. De keien moe ten verdwijnen en plaats maken voor klin kers. Als bijlage geeft „Jeugd" een plaatje van Meissonier: „Musketier." Jozef Israels wordt ook bij de kinderen herdacht, in een bijschrift van B. van Has selt, die doorgaat aardig van schilderkunst aan kinderen te vertellen. Het tijdschrift ziet er keurig uit; het wordt degelijk gere digeerd, terwijl de taal veelal helder en zakelijk is. Inderdaad een gunstig kinder blad. „Nederlandsch'e Tooneelvereeniging" die in de provincie het stuk vertoont. De Tol van Koningin Louise wordt door mevr. Gusta Chrispijn-Mulder gespeeld. Schwab spe\|t den koning, Louis de Vries, Herman. Zwervers. We denken aan dit woord, nu we ver- j nemen dat C. van Kerckhoven wederom j naar Antwerpen gaat. Wie herinnert zien niet dat v. Kerckhoven een zeer gceö'e kracht was bij het Rotterdamsch gezel schap, verder zijn vertrek naar Antwerpen, zijn blijde inkomst in Holland terug, vaD welk land hij veel meer hield, de mooie creaties bij" Royaards. Thans is hij weer in Antwerp on terug en bespeelt de kleine Vlaarasche steden met een repertoire waar op stukken als „Oud-Heidelberg." Noordwijksche ^trandkirestie. „OnderafdeelingPalenkwestie,zouden wij geneigd zijn, te schrijven, als de lichte spot, dien men hieruit lezen mocht, niet slecht in overeenstemming waro met de treurige verwikkelingen, waarin we hoe langer zoo dieper verward raken- Gisternamiddag na vier uren zijn de eigendomspalen, die door sommige eigena ren: de heeren H. Hoek, N. den Hollander en W. van Beelen, wederom op het strand geplaatst waren, andermaal van gemeente wege uitgegraven. Thans onder persoonlijk toezicht van wethouder Alkemade, die tij dens het verlof van den burgemeester (tot 30 Sept.) loco-burgemeester is. De gemeente-opzichter had de leiding der werkzaamheden. De heer W. van Beelen teekende protest aan tegen de verwijdering van zijn eigen- domspaal. Hij trachtte er getuigen bij te krijgen zooals een ooggetuige ons mede deelt en zei de, dat hij proces-verbaal zou laten opmaken van de zijns inziens wederrechtelijke verwijdering van zijn eigendomspaal. Fa i i I i s ce men te n. Nml. vensoh. „De Phenix, Zeep en Pe- troleummaatsohappij, te Nijmegen. G. Schwaanhuyser, logement- en koffie huishouder, te Vucht. H. Smit en A. Schaapman, aannemers, te zamen handelende onder den naam Smit en Schaapman, te Coevordcn. B. Pijl, metselaar, te NieuwBeijerland. H. J. Hubregtse, aannemer en timmer man, te Goes. H. W. Hoffmann, gescheiden eohlgenoote van Pottinga-, te 's-Gravenhage G. Ballintijn, steenkolenhandelaar, hurt s' 'r gewoond hebbende te ^e-lft, thans in beo buitenland. M u 11 a t u.l i's V orstenschool wordt werkelijk weer opnieuw gespeeld! Het is de geheel nieuw samengestelde Nagemaakt© fllollaasdsche boter. Reuter seint uit Londen. Drie mannen, handel drijvende onder den naam van Hoo- berman, Cohen Co., waren gisteren door dr. Ya-n Rijn, den Nederlandsche zuivelcon- sulent, voor het politie-hof der Theems, ge dagvaard, omdat zij zonder maohtigi. een contröle-botermerk hadden gebruikt, dat bedrieglijk veel op het merk van de 1 eder- landsche botercontröle leek. Zij werden elk tot vijf guinjes boete en in de kosten ver oordeeld. 16) „Neen, niet heelemaal zeker. Ik zou het wel eens willen weten. Waar hebt ge het •vandaan 1" „Ik heb het in Parijs ge/kocht", ant woordde Michael kortaf. Toen voegde hij er op onverschilligen toon aan toe: „Maar je hebt er in gezien, wat ik wenschte, dat je ©r in zien zou. Ik ben tevreden. Je deedt beter met nu maar weer heen te gaan." „Maar weer heen te gaan*?" „Ja, want ik kan je niet in mijn ver trouwen nemen, Téphany. Kon ik het maar! Dat zou zoo goed voor mij zijn." Hij sprak op zóó weemoedigen toon, dat al Téphanyte nieuwsgierigheid haar begaf en zij niets meer voelde dan een alles over- Keersohend verlangen een ongelukkigen yriend te helpen en te troosten. Haar stem had een innigen klanik, toen zij antwoordde; „Ik vraag je vertrouwen niet, Michael. Maar als ik je op een of andere manier kan helpen, zegt het mij dan. Je hebt behoefte öan vriendschap", besloot zij met warmte. „Laten wij vrienden zijn..." „Zonder mij nader te verklaren?" „Zeker... zonder je nader te verklaren." Michael aarzelde. „Yriendsohap01" viel hij plotseling uit. Toen bedtwong hij zich. „Ja, ik heb behoef te aan vriendschap", zei hij rustig. „Jou terug te zien, na al die jaren..." Bijna op een fluisterenden toon besloot hij„Ik had me voorgenomen niet te spreken. Eergis teren in de kapel van Tremalo..." „Jij? Was jij in de ikapel?" „Ja. Ik zag je en ik herkende je da/- delijk. Nu, ik neem je vriendschap ga-arne aan, Téphany. Denk zoo lang je hier bent met vriendschap aan mij en kom mij af en toe eens opzoeken." Zij stak hem de hand toe, die hij drukte. Toen zij het atelier verliet, was het profiel van Michael, dht zich, terwijl hij naar het pleitsterbeeld staarde, scherp af teek-end e te gen den grijzen muur, het laatst©, waar haar oog op viel. Den volgenden dag ikwam Mary Machin. Met haar kwam een zekere atmosfeer van Engelsche gezelligheid en comfort, die Té phany weldtadig aandeed. Mary was pchter niet zoo verrukt over Pont-A ven, als Té phany verwacht had. Toen Téphany haar naar het Bois d'Amour bracht en vr^eg: „Is het nu geen „eenig" plekje?" trok Mary een teleurgesteld pruilmondje. „O, ik kan je niet uitstaan", zei Té phany verontwaardigd. „Beste Téphany, voor jou is dit natuurlijk het mooiste plekje van de wereld. Het kleine huisje, waarin ik ben geboren, was voor mij ook mooier dan een vorstelijk paleis." Toen voegde zy er opeens op heel anderen toon by„Je hebt zeker niets van mynheer Ossory gehoord?" Haar blauwe oogen rustten vragend en bezorgd op Tópbany. „Michael Ossory woont hier," antwoordde Théphany. .01..." „Hy ie ve9l veranderd. Ik heb hem zelfe niet herkend." „Théphany 1" „In alle opzichten is hy veranderd," zei Téphany byna heftig. En terwyl Mary haar hand in de hare legde, voegde zy er kalmer by „Geld was niet de reden. Hy schynt in goeden doen te zyn. Er ia een vrouw gekomen tusschen hem en my." „0," zei Maiy weer. „Is het tot een ver klaring gekomen?" „Neon, het is nu uit, heelemaal uit. We hebben elkaar weergezien en zullon elkaar blyven zien als vrienden." „Heb je hem van je succes als zangeres verteld?" „Neon. Hoe kon ik dat doen? Zyn leven Schynt een fiasco te zyn." Téphany klemde de lippen «tyf op elkaar, toen Mary zich naar haar toeboog en haar zacht kuste. Eeu paar dagen gingen voorby. Carne en zyn vriend Keats trachtten zichzelf aangenaam te maken op ongedwongen, vrye manier, en een paar gemeenschappeiyke uitstapjes werden op touw gezet. „Ik had niet gedacht, dat er hier zooveel te doen en te zien was," zei Mary. „Te zien?" Téphany gliinachte. „De dingen, die werkelyk het zien waard zyn in Bretagne, die krygt men niet zoo gemakkeiyk te zien. Daar zyn jaren toe noodig." „Er zyn er, die ik ook volstrekt niet wensch te zien," verklaarde Mary met nadruk. „Gister avond, toen jy aan bet schryven was, hebben die Amerikanen my spookgeschiedenissen verteld. Ik was doodsbang, toen ik naar bed ging. Mynheer Carne zei, dat Fantec, de por tier, een week lang, zyn doode vrouw gere geld eiken nacht zag." .Fantec houdt te veel van zyn cognacje." ^Misschien was er iets, dat hem noopte 6r misbruik van te maken," zei Mary ernstig. „Tk zal je zyn geschiedenis vertellen. Maar misschien weet je die reeds." Ténhany schudde het hoofd. Het scheen, dat Fantec ongeveer zes maanden van te voren zyn jong, mooi vrouwtje had verloren. Op haar sterfbed had zy haar man laten beloven haar te begraven in de kleeren, die zy op haar trouwdag had gedragen, een volstrekt niet ongewoon verzoek. Zulke trouwkleeren zyn keurig afgewerkt, vooral de schorten, die als erfstukken van moeder op dochter overgaan. Fantecs vrouw bezat zoo'n schort van hot fijnste batist en prachtig met zyde geborduurd. Fantec kon. er niet toe besluiten van zulk oen kostbaar stuk afstand te doen. Dus deed hy haar een minder mooie schort voor. Dien nacht stond de geest zijner vrouw naast zyn bed en waes dreigend op de oude, eikenhouten kast, waarin de schort bewaard werd. Een weeklang zag Fantec lederen nacht dezolfde ver8chyning. Toen vroeg hy in vreeseiyken angst den autoriteiten vergunning het lyk op te graven. De schort werd in de kist gedaan. Van toen af zag hy de verschyning niet meer. Mary zuchtte, toen zy het verhaal had gedaan. „Het ergste is," besloot s'J, „dat lk het eigeniyk onzin vind. En toch, hier op deze plaats en in deze omgeving, maakt het indruk." „Voel je dat ook, May?" fluisterdo Téphany. Mary kreeg een kleur. „Beste Téphany," zei zy eveneens fluiste rend, „die geschiedenis maakte zoo'n diepen indruk op me, dat lk, dwaas schepsel, van morgen aan Fantec heb gevraagd of het waar was. Hy bevestigde ieder woord van hot verhaal en liet my de kast zien, waarin de sobort had gelegen. En hy vertelde my ook in vertrouwen, maar dat blyft onder ona dat hy zoo bang is om 's nachts alleen te zyn, dat hy weer gaat trouwen." „0 May," zei Téphany lachend, „ik ben biy, dat ik je hier heb gebracht. Wanneer ik me zenuwachtig voel, zal ik je vragen me heb verhaal van Fantec te doen." Dien middag ging Téphany, terwyl Mary bezig was een der molentjes by de brug te sehetsen, andermaal de trap op, die naar Michaels atelier voerde. Hy stond yverig ta schilderen. Hy werkte zonder penseelen en gebruikte slechts een paar paletmessen. Toen Téphany binnenkwam, sprong hy op. „Ik dacht, dat je niets moer van mij weten, wild9." „Ik wilde je niet zoo dikwyia storen," gaf Téphany ten antwoord. Hy begon over zyn werk te spreken met een bezieling en oen radheid, die Téphany aan den ouden tyd herinnerden. Toen ver telde zy hem, meer bywyze van grap, het verhaal van Fantec, dat zy van Mary Machin had gehoord. Toen zy met een vroolyken lach haar verhaal besloot, viel hy opeens norsch uit: „Misschien kwam zy werkelyk terug." Toen, zonder op te merken, dat zj liet voorhoolu fronste, voegde hy er by „In dat opzicht heb ikzelf ook meer dan één ondervinding opgeJaan. Daar hadt je by voorbeeld het geval van Hai bottle. Hy was een van Gérömes leerlingen en myn intieme vriend. Wy woonden samen. Eens op een zomer ging Harboltle naar Noorwegen en ik naar Grotz. Ik geef or je myn woord op, dat ik heel hard schilderde en niet aan myn vriend dacht. Maar eens op een nacht werd ik plotseling wakker en zag ik hem vóór my." (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 1