N*. 15815 Maandag 11 September. A°. 1911. feze <§ourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zonen feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaal uit J TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. I FEUILLETON. Vergiffenis saai allen. Agenda van de week: I'EIJS DER ADYERTENTIEN: Van 16 regels f 1.05. Iedere regel meer 0.17Gróotere letters naaf 1 plaatsruimte. - Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oente contant; elk tiental woorden meer 10 Cents. Voor het inoasseeren wordt 0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oents; per 3 maanden i 4 f 1.10. Buiten Leiden, per loopsr <jd waar agenten gevestigd rijn l b 1.30. Franco per poot L65. v- DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden 1 Gelet op de artt. 12 en 37 der Drankwet; Brengen ter algemeen© kennis, dat door {J. ABS POEL, melkhandelaar, wonende te geiden, een verzoekschrift is ingediend, om iyerlof voor den verkoop van uitsluitend al- fcohol-vrijen drank, voor gebruik ter plaatse ïvan verkoop, in den winkel van het per- peel Groenesteeg 22. BurgemeesteiLen Wethouders voornoemd, I N. O. DE GIJSELAAR, burgemeester. YAN STRIJEN; Secretaris.. Leiden, 11 Sept. 1911. Leiden, II September. De groote voetbalwedstrijd. Gedurende de landbouwtentoonstelling zal 5de Lugdunumbeker met de medailles in de tijdingzaal van ons blad op het tentoon stellingsterrein geëxposeerd worden. Hun, die voor den aapkoop van den wis- eelprijs hebben bijgedragen, zal door ffcusschenkomst van onze Sportredactie een bewijs van toegang voor do tentoonstelling jen den voetbalwedstrijd, welke alleen .op Zondag a.s. geldig is, worden toegezon den. Deze geeft recht op een gereserveerde plaats op de tribune. Diegenen, die een uit- ïioodiging van den L. Y. B. zullen ontvan gen en, tevens ons een bijdrage hebben doen toekomen, ontvangen van onze zijde even- Jyel geen toegangsbewijs. We ontvingen nog: Van een bestuurslid rvan „Ajax" f2.50; van een sportleven Rot terdammer f 1.van Reresteyn f 10.van een „De Sportman"-veteraan. f 1; van een „Ajax"-lid f 2.50 van een ,,De Sportman"- lid f2.50, totaal f 106.61. Thans is de gelegenheid tot inzending [van geldien definitief geëindigd. Het concert door het Amsterdamsche harmonie-orkest ,,Yoor allen der H IJ. S. 'M.", gisteravond in den tuin van .,Zomer- jzorg" gegeven, was door een vrij talrijk pu bliek bezocht. Het afwisselende programma, «waarop ook Koennemanai's van vroeger be kende „Der Fremersberg", legende uit iBaeten-Baden, met een korte verklaring, op yerzoek voorkwam, verschafte blijkbaar fvseel genoegen, want aan bijvalsbetuigingen liet men het den uitvoerenden niet ontbro ken. Yoor de hoofdakte zijn te Breda ge slaagd de heeren J. F. Draad en M. van Zwieten de Blom, beiden van Leiden. Op de zesde lijst van de 33ste jaarcol- lecle voor de Scholen met den Bijbel komen 'o.m. voor: Haarlemmermeer O.-zijde* met 'Aalsmeer, met f221.16; Aarlanderveen, met ff 80.31Alphen met Goudsche Sluis, met f 330.771; Oegstgéest (Morschweg met Rijn dijk) met f 118.16.1; Rijnsburg met f236.50; Sassenheim met Voorhout met f 224 41. De collecte te Alphen bedroeg f 278.57$ langs de huizen voor het Ned.-Herv. Sup pletiefonds en f 52.20 in de Geref, Kerk voor het Suppletiefonds. Op last der Regeering zijn alle binnen- en buitenlandsche verloven aan militairen ingetrokken. (Tijd.) Ter vervulling van de betrekking van secretaris der gemeente s-Gra,venhage bie den B- en Ws. den Raad het volgende twee tal aan: jhr. mr. M. van Reenen, referen daris ter gemeentesecretarie van 's-Graven hage, en mr. D. van Houten, secretaris der gemeente Dordrecht. De „Stct." Ho. 211 bevat de statuten der naamlooze vennootschap: Exploitatie Maatschappij Park ,,De Kieviet" en „Wild- rust," te 's-Gravenhage. Doel: het verkrij gen, vorkoopen, ruilen, verhuren, bebou wen en exploiteeren van onroerende goede ren in Nederland, waarvan de vennootschap den eigendom heeft verkregen of krachtens besluit van de algemeone vergadering van aandeelhouders modht verkrijgen: Duur: 20 jaar. Kapitaalf 900,000, verdeeld in 160 aandeelen van f 5000 en 100 ondexaan- deelen van f 1000, alle geplaatst, waarop, voor zoover zij niet worden volgestort, 35 pCt. gestort is. Inbreng ter volstorting van de 160 aandeelen ad f 5000: eenige percee- len bosch, bouw- en weiland, boomgaard, tuin, watering en duingrond, met alle zich daarop bevindende opstallen, gelegen onder de gemeente Wassenaar, te zame'n groot 48 hectaren, 89 aren 21 centiaren en eenige perceelen tuin, water, duin- en lustgron- den, met alle zich daarop bevindende op stallen, gelegen onder de gemeente Wasse naar, te zamen groot 6 hectaren 16 aren 5 centiaren. Heb bestuur der vennootschap bestaat uit een of 2 directeuren, onder toe zicht van ten minste 1 en ten hoogste 5 com missarissen. Voor de eerste maa-1 zijn be noemd tot directeur de heer H. Polano, in genieur, te 's-Gravenhage, en tot commis sarissen de heeren D. Haagmans, particu lier, te Wasenaa.r, en N. J. Beversen, inge- genieur, te 's-Gravenhage. Op Woensdag 20 Sept. a. s. houdt de Ned. Zondagssch.-Yereen. haar jaarverga dering te 's-Gravenhage in heb Roomhuis (Boschhek). Des avonds wordt in de Kloos terkerk een openbare samenkomst gehou den, waar dr. E. Barger, van Amsterdam, ds. C. J. van Paassen, van Haarlem, en ds. A. J. A. Vermeer, van 's-Gravenhage, zul len spreken, „Excelsior'' zingen en de lieer J. A. de Zwaan orgelvoordrachten zal hou den. -H- Het wetsontwerp tot traktementsver betering der officieren heeft Sen Raad van State verlaten en zal waarschijnlijk heden of morgen de Tweede Kamer bereiken. Naar de „Prov. Gr. Ct.'' verneemt, maakt de heer C. M. E. van Löben Seis, lid der Eerste Kamer, met een paar En- gelsche ingenieurs op het oogenblik een rondreis door de provincie Groningen, in opdracht van een Engelsche maatschappij. De reis beoogt, na te gaan, of een electri- citeitsvoorziening voor licht en kracht voor die pxovincie rendabel zou kunnen zijn. De air.-rechtbank te Leeuwarden heeft ter vervulling der vacature van kantonrech ter te Leeuwarden opgemaakt de volgende alph'abetische lijst van aanbeveling: mr. A. Burger, voorz. van den Raad van Beroep (ongevallenverzekering) te Leeuwarden mr. J. L. Frima, kantonrechter te Win schoten, en mr. J. H. ten Bokkel Huinink, kantonrechter te Lemmer. Mr. C. Uiterwijlc, griffier bij het kan tongerecht te Rotterdam is met het lot aigevallen tegen een van bovengenoemde candidaten. („Stct.") Te Haarlem is in den ouderdom van 63 jaar overleden de heer J. M. W. van Dus- seldorp, directeur van Indische onderne mingen. ALPHEN. In de gisteravond gehouden vergadering der Ger. Gem. alhier is bij meerderheid van stemmen besloten ds. Gispen van Barneveld te beroepen. AARLANDERYEEN. Vergadering van den gemeenteraad op Woensdag 13 Sep tember des voormiddags te 10 uren. Onder werpen ter behandeling: Mea'edeeling van ingekomen stukken. Verzoek om subsidie muziekvereeniging „Beethoven". Voorstel aankoop Brandspuitslangen, enz. Ver zoek W. G. van Giessen wijziging voorwaar den Straataanleg. KATWIJK-AAN-ZEE. De garnalenboot K. W. 77, schipper H. v. d. Plas, liep Za terdagmiddag tijdens een stevige bries op het Zuiderhoofd aan de Uitwatering alhier. Met behulp van rollen en planken wist men het vaartuigje evenwel verder op het hoofd te trekken en alzoo in veiligheid te bren- gen. Yan de Katwijksch'e vloot kwamen Zaterdag binnen de logger K. W. 42 „Johannes" 6cliipper L. v. cL Plas, en de logger K. W. 151 „Vooruit", schipper P. v. Duyvenboden, Sr., beide van den heer N. Parlevliet, elk met de niet onbelangrijke vangst van ruim 25 last haring. Zondagmorgen te circa elf uren ont stond duinbrand in de duinen ten Z. van Katwijk. Met behulp van zand wist men den brand te blusschen. Vóór twaalf uren was men het vuur geheel meester. Zaterdag kwamen hier drie partijen baring in afslag. De'prijzen per kantje waren als volgt: Volle haring f 15.10 f 16.30. Maatjes f 7.95—f 10.10. IJle f 12.25. Makreel f 7f 7.75. KOUDEKERK. Ue oorkonde, welke in een flesch in het kerkgebouw der Gerefor meerde Kerk alhier* wordt ingemetseld, is van den volgenden inhoud: ,In het jaar onzes Heeren negentienhon derd elf is het geschied, dat in den voor nacht van den 7den op den 8sten Maart het voormalig kerkgebouw der. GereefoT- meerde Kerk hier ter plaatse een prooi der vlam men is geworden. "Dat kerkgebouw was in het najaar van 1887 als hulptente daargesteld, tot vergaderplaats dier geloo- vigen, die zich als Kerk van Christus wil den openbaren en leven overeenkomstig Gods Heilig Woord, de dirie formulieren van Eenigheid en naar de Dordsche Kerk- verordening. Nadat bovengenoemd onheil der Gemeen te had getroffen, had het afscheid van den naar IJmuiden vertrekkenden Dienaar des Woords plaats op den 12den Maart daar aanvolgende in de NederlandscKe Hervorm de Kerk, en hebben voorts de samenkom sten der Gemeente plaats gehad op de bo venzaal van het hotel „Van Egmorid" in het dorp. Dan, kort na het ongeval, werd de Kerkeraad zoodanig in staat gesteld, dat er spoedig kon besloten worden tot den bouw van een steenen kerk naar de eischen des tijds, en werd in de vergade ring van den 22sten Maart besloten de lei ding van plan en uitvoering op te dragen aan den weled. heer J. Hengevcld Jr., architect te Alphen. Den 7den Juni had de publieke aanbesteding plaats en werd daar op in de vergaderingen van 7 en 12 Juni besloten het metselwerk met onderdeelen op te dragen aan H. de Graaf (Rijndijk), Hazerswoude; het timmerwerk, enz., aan G- Bergshocf, te Alphen, en het schilder werk, enz., aan N. Franken, te Koudekerk, terwijl tot dagelijksch opzichter werd be noemd Jac. de Kort, (Rijndijk), Hazers woude, en den 31sten Augustus 1911 mocht de eerste steen worden gelegd door ds. Roe lof Wilhelm Huizing, te IJmuiden, welke bijna 5 jaren alhier in de Bediening des Woords mocht werkzaam zijn. Alzoo is 1911 een jaar van boproeving en worsteling voor deze Kerk, maar nu ook weer deze dag, een dag der hope. Moge deze §teen een steen der hulpe genaamd worden, en zij dit huis tot verheerlijking van den Naam des Heeren tot in verre ge slachte, Die éénmaal gesproken heeft: „Ik zal zijn, die Ik zijn zal Aldus gesteld door den Kerkeraad der Gereformeerde Kerk: w.g; G. van Doornik, pres.; N. Franken, secr.; H. van Diggelen Azn., N. P. Slegtenhorst, ouderlingen. F. Hoogendam; Jo. de Kort; F. G. A... Wille, diakenen. LISSE. Gisteravond te 7 uren is de nieuwe geschilderde kruisweg in do R.-K. Kerk alhier, aoor den zeer «Eeuw. hor Smeulders, pastoor-deken van Warmond,' plechtig ingewijd en in gebruik genomen. NOORDWIJKERHOUT. Voor het aan staande Wilhelmina-feest zijn door do feest commissie tal van fraaie prijzen aange kocht. Salon-spiegels; eet- cn .theeserviezen,* eikenhouten theetafels, schemerlampen, schoorsteengavnituren ènz. i.'jn j .itgestald in het rijwielmagazTjn vari den I.ëeV A'. Ver min. ZWAMMERDAM. In de vergadering van het Departement Zwamme-rdam/Aar landerveen van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen is besloten over te gaan tot het aankoopen van een sciopticon ten einde de voordrachten meer levendigheid te verleenen. ZOETERWOUDE. Gisteravond werd in het café bij den heer Dolle, in de Weipoort, een wedstrijd gehouden met biljarten om fraaie prijzen (kunstvoorwerpen). Aan de zen wedstrijd namen ruim 20 personen deel, allen ingezetenen der gemeente. De 1ste prijs werd behaald door O. Berg, uit Noordaa, de 2de prijs door O. van der Ploeg, Rijndijk, de 3de prijs door L. v. d. Meer, Weipoort. Noordwijksclie Strand kwestie. Naar aanleiding van het advies omtrent de strandkwestie, uitgebracht aan den Ge meenteraad door prof. mr. dr. A. A. H. Struijcken, heeft a'e Burgemeester van Noordwijk, Jhr. W. G'. van •Fanhuijs, die in het advies nogal harde noten te kraken 10) Nu volgde or een uitroep van blijde ver rassing; i(j voelde een warmen handdruk, zag een straal van hartelijke vreugde in de oogen van het oudje. „Maar u bent zoo groot en zoo mooi ge wordenu bent nu een groote dame. U bent leker een mevrouw, misschien wel een gravin 1" „Ik ben nog altijd juffrouw Lane," zei Téphany. Nu werd zij met zachten drang overgehaald binnen te kou en en een glaa cider te drinken. Hoeder Le Beuz slelde Téphany haar schoon dochter voor, die het liedje gezongen had; •en mooi, jong vrouwtje met haar eerstge borene op d6n schoot. „Ik hqifxie juist de laatete woorden van uw lied," zei Téphany; „In weerwil van alles, bob ik u lief, Oceaan I" Hebt gU den Oceaan Werkelijk lief?" voegde zij er ernetig by. Het jonge vrouwtje was een beetje ver legen. „Och ja, hy geeft ons toch ons brood," zei zy. „Hy heeft my een van myn zoon» ont nomen," zei moedei L» Beuz, „en haarvader." Zy knikte in de richting van haar schoon dochter. De beide vrouwen maakten het tetken des kruisea. „En den myne," zei Téphany zacht. „God vergeve my, ik had dat vergeten," Zei de grootmoeder. De twee vrouwen keken Téphany aan met een blik van deernis en sympathie. „Ge z«t ook een van de onzen, ik heb 't altijd gezegd," zei de oude vrouw. „Ja, Ik ben een Bretonsche," zoi Téphany. „Ik ben hier geboren en hetzelfde bloed vloeit in onze aderen." „Zeker, zeker," etemde het oudje toe. T ';-ny nam afscheid mot de belofte terug te zullen komen. L„ ,,.g naar Nizon wa» aan den anderen kant van Pont-Aven, maar Téphany wilde liever den korteren weg nemen, die dwars door de bo.Bchen en velden liephet was de weg, dien zy zoo dikwyls met haar vader gegaan was on die lange de kapel van Trémalo ging. Hier kende zy eiken boom, eiken steen. Zy kwam nu aan een prachtige laan van elkeboomen, met tarwevelden en appelboom gaarden aan weerszijden van den weg. Aan het einde van dezen weg bereikte zy de bloede beukenlaan, die recht naar bet kasteel leidde, maar Téphany sloeg links een dwarsweg in en stond toen weldra voor het kleine kapel letje van Trémalo, een miniatuur-kerkje, in graniet gebouwd. Téphany betrad den drempel. Een vreemde ontroering maakte zich van haar meester. Terwyi zy op den drempel van de kapel stond, kwam een groot verlangen in haar op, de vingers te doopen in het wywaterbakje, en het teeken des kruises te maken met het gewyde water, en zy was teleurgesteld te zien, dat het bakje leeg was. Téphany ging de kapel binnen en zeg In een der donkerste gedeelten van het kerkje een man op een ruw houten bank zitten, met bet gelaat in de handen verborgen. De man zat zoo etil en zoo onbeweeglijk als een beeld. Téphany'é binnenkomen echeen hy zelfa niet te hebben opgemerkt. Doch dit verwonderde haar niet. Het wae zeker een of andere vis- acher, die naar de kapel was gegaan om te bidden en te peinzen. Het speet haar, dat zy hem gestoord had. Misschien had hy met op zet zyn gelaat bedekt. Wellicht iemand, die, gebroken door smart, verlangd had oen oogen blik alleen te zyn, zich te kunnen verdiepen in het gebed, en dien zy nu ruw wae komen Btoren in zyn eenzaamheid. Zyn geheele hou ding drukte diepe moedeloosheid uit. Meteen schuwen blik in de richting van den eenzamen man verliet Téphany de kapel. Eenige oogenblikken later knielde zy neer op het graf harer ouders. Toen zy opstond, zag zy, dat hot eerste opschrift op don grafeteen eenigszins was uitgesleten en met weemoed bedacht Téphany, dat ook in baar herinnering het beeld harer moeder langzamerhand onduideiyker werd, evenals de inscriptie op den steen: Hier ru9t Marie Téphany de Lautrec, Geliefde Echtgenoote van Henri Lane. Geboren te Vannee; overleden to Nizon in den lee/tyd van 27'jaar R. I. P. Téphany trachtte zich het gelaat van haar moeder voor den geest te brengen. Hénri Lane had verscheidene studies gemaakt van zyn vrouw, maar na haar dood had hy ze alle vernietigd, omdat zooals by zyn doch ter met nadruk verklaarde, zy in verge- lyking van de werkelykheld, caricaturen wa ren, harer onwaardig. Téphany kon zich alleen nog een zuiver geiynd profiel berin- neren, dat als een fyngesneden camée tegen den donkeren achtergrond van haar vroego kindsheid stond. Onder dit opschrift stonden eon psar rege len, den datum vermeldende van het over- kreeg over zijn beleid, een nota gepubli ceerd, waarin hij er vooreerst op wijst, hoe dat gedeelte van 't advies, waarin prof. Struijcken tracht aan te geven, hoever 't strand zich uitstrekt, vrijwel onnut is voor den Raad, wijl do Staat het a-dviee van prof. S. daaromtrent niet gevraagd heeft. Vervolgens wijst do burg meester er op, dat het geheele advies feitelijk neerkomt op de wenscholijkheKl, om eenigo palen op te ruimen, door duineigenaars op het strand* geplaatst. Aan de beweerde eigendomsrech ten doet dat niets af. Op de derde plaats wijst de Burgemeester er op, dat prof. S. geen opdracht had, critiek uit te oefenen op a'e gedragslijn van den burgemeester. De burgemeester vraagt zich in zijn nota af, of er wellioht aan prof. S. gevraagd is (buiten de offieieele opdraoht om) om een soort yan requisitoir tegen den burgemees ter samen te stellen. De burgemeester wijst er op, dat prof. S. in zijn advies nieta heeft bijgebracht ter motiveering van het standpunt van den burgemeester of van B. en Ws. Schrijver herinner t.-p. aan art. 70 G. W., waarin aan het hoofd der Ge meente d'e plicht wordt opgelegd, een be sluit niet uit te voeren, als hij dat strijdig acht met de wet of met algemeen belang. De burgemeester van meening, dat B. en Ws. goed gehandeld hebben de bewuste palen op het strand niet op te doen ruimen, staaft zijn meening op een uitlating van den Minister van Financiën op 7 Sept. j. 1., toen Z.Ex. te kennen gaf, dat thans een eventueels opruiming der palen voor den Staat van geen belang was, doelt 14 dagen tevoren zeer onaangenaam zou zijn geweest met het oog op de a'ooi* den Staat aan te vangen procedure met de duineigenaars. Resumeerende, zegt de Burg. aan het ein de zijner nota, dat de plaatsing der palen op het strand! lo geen inbreuk gemaakt heeft op de strandverordening inden zin van die verordening, 2o. de toegan kelijkheid voor hot publiek op het strand niet heeft belemmerd, 3o. geen inbreuk heeft gemaakt op het eigendomsrecht van den Staat, zoolang dat recht niet bewezen is, 4o. geen inbreuk heeft x-ma-ikt op een (uit het recht van d'en Staat) afgeleid recht van de gemeente en den pachter Vink, aan gezien het oorspronkelijk (Staats-) reolit niet vaststaat. De burgemeester besluit zijn uitvoerige nota: ,,De plicht van den Burgemeester ia, het algemeen belang 'er gemeente te dienen, veeleer, dan op ge zochte wijze in een oivielo zaak op te tre den." Ringing;: Lunapark. Bioscoop Americaio. 12—12 nur. Woensdag: Lunapark. Bioscoop Ameiicain. 12—12 uur. Dagelijks: Bioscope-Theater. 2 4 en S 11 uur» 12-18 September: Terrein Ajnx. Vliegdemoostratiöu Henri Wijn. malen. 37h» uur. MENU. Kerrysoep, Varkenshaas, andijvie. lijden van den echtgenoot, die naast zijn vrouw rustte. Toen zy weer voorbij do kapel van Tré malo ging, keek Téphany even naar binnen; de man was verdwenen. De kapel maakto een vreemden indruk van verlatenheid. De kleurige vlekjea, die het zonlicht door de gebrande kerkramen op den grond had ge strooid, waren er nu niet meer en een kille atmosfeer kwam haar te gemoet uit de leege ruimte. Téphany huiverde, toen z\j de zware, met ijzer beslagen deur achter zich toe liet val len. Ofschoon zij op dit oogenblik haar ge waarwordingen niet kon ontleden, was *y er zich toch van bewuet, dat zy, bij het weer zien Yan al die getuigen van haar kinder jaren niet sterk genoeg was om weer stand te bieden aan den Invloed, dien voorwerpen, welke overal elders als leven loos werden beschouwd, uitoefenden op den geest van de Bretons. Als kind had z;j ge loofd, dat er van sommige boomen en sfse- nen een geheime kracht uitging, die een goe den of kwaden invloed kon uitoefenen op het menschenleven. In Londen, Parijs, Now- York en Melbourne had zij golachen om dit kinderlijk bijgeloof. En nu, nu zjj een volwassen vrouw was, ontwaakte het weer In haar. IV. De zon zonk langzaam weg achter de bosschen ten noordwesten van Pont-Aven, toen Téphany langs de smalle kade by de water molens wandelde. Tww rood-wit en blauw geschilderde visschersbooten van Belle-Isle lagen in de kreek, om opgeveifd te worden. Téphany stond aan den rand van de kade en bewonderde het levendige, schilderachtige schouwspel vau do beweeglijke menschen* menigte in de karakteristiek gevormde booten» zich spiegelend in het gladde watervlak. Op een paar stappen als'aud van Téphany stond een lange, magere man, die er uitzag alsof hy bij een der visschersbooten behoorde. Hy droeg de blauwe overjas en het tricot- vest .van de vischors van Belle-Isle. Hetgeen men, onder de pet, van bet door een zwa- ren baard omiyste gelaat kon zien, had een donkere, door de zon gebruinde tint. Téphany wendde zich tot hom en vroeg hem in het Fransch, of* hy haar den prije kon zeggen van een nieuwe visschersboot. „Tien duizend francs," antwoordde hy. „Maar als zij een jaar of vyf oud zyn, kan men zo krijgen voor drie duizend francs ongeveer of voor nog minder." „Een moeiiyk leven maakt vroeg oud," zei Tóphnny nreer tot zichzelf en in het Engelsch. „Is dat zoo?" zei de man, eveneens in het Engolsch „Is dat zoo, Téphany? Ben je er zeker van? Ik geloof niet altyd." „Michael „Ja. „Jy hebt my herkend en ikik herkend® jo Diet." Zy schudden elkaar de hand en kokon elkaat aan met een zenuwachtig lachj9. Téphany's eerste gedacht» was, dat Michael do oude vriendschapsbanden weer wilde aanknoopeo, want anders zou hy zich niet aan haar bekend hebben gemaakt. Maar wat haar vreugde eenigszins temporde, was een gevoel van leedwezen, omdat zy hom niet herkend had onder zyn pet en zijn baard Toch onder scheidde Téphany in Michaels stem een klank van voldoening, als was een lang gekoesterd® wensoh in vervulling gekomen. (Wordt vervolgd)*

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 1