N®. 158H Woensdag 6 September. A®. 1911. feze tgourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit DRIE Bladert. Eerste Blad. BERICHT. ra mz> Offieieele Kennisgeving. Onder onze Vroeds Vaderen. PEIJS DEK ADYERTENTIEN: Van 18 regels ƒ1.05. Iedere regel meer f0.17J. Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine adrertentiën van 30 woorden 40 Gents contantelk tiental woorden meer 10 Cents.Voor het inoasseeren wordt f0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per «eek 9 Oents; per 3 maanden 1.10. Buiten Leiden, per looper en «aar agenten gerestigd zijn 1.30. franco per post 1.6S. C m ütgghiMinTl Het Donderdag verschijnend nummer be- y&t o.a. de volgende illustraties De ontploffing van het kruithuis ia het kamp bij Soe6terberg, met 3 foto's. De nieuwe president van de Portugeesche republiek Koninginnefeest te Kampen. Oud-Amsterdam. Schilderijen-tentoon stelling Holiand-België te Bergen-op-7oom, Brand te Leegkerk (Groningen). Groo- te Nat. Athletische wedstrijden te Zwolle. De Voetbalvereeniging Sparta" te Blan- kenberghe in België. De wedstrijd om de j.Coup de Belgique" op de Zuiderzee. Uit de heete dagen van 1911. Hoe een aeroplane gemaakt wordt. Een belangrijk artikel met zeven illustraties. Zwemwedstrijden te Rotterdam. De tol baas te oud-Loosdrecbt. Cabaret-artisti- que te Scheveningen. Het bezoek van H. M. de Koningin-Moeder aan de naai- en breischool te Soest. De illuminatie te 'a-Gravenhage. Portretten van bekende landgenooten, enz. Ondergeteekende jvonendè wenscht zicK te ahonneeren op het week blad „PAK ME MEE", tegen den prijs yan 31/, oents thuis bezorgd. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien art. 8, 1ste alinea, der Hinderwet; Brengen bij f'eze ter algemeen© kennis, dat door hen op heden vergunning is ver leend aan J. £)E KORT, en rechtverkrij genden tot het oprichten van een zuivelin- richting, gedreven door een electromotor van 2 p.k., in het perceel Langegracht 232, kad. bekend Sectie B No. 2809. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. O. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 6 September 1911. De mise bn scène in de Raadzaal was gistemamiid'ciag treffend, rijk aan afwisse-: ling. Het publiek scheen er ben voorgevoel van te hebben, het was ten minste sterker Vertegenwoordigd dan bij andere gelegen heden, ook wanneer zelfs zware rodevoe ringen te venvachten zijn. Eerst bij den ingang uit de Leeskamer begroeting van den burgervader, die juist weder van de buitenlandsche reis was terug gekeerd om deze gewichtige cerste-Dins- dag-ki-September-vergadering zelf te pre- sideeren. Met een gullen lach op het vrien delijk blozend gelaat werden die handdruk ken beantwoord. Als de aanwezigen ein delijk zijn gezeten, trippelt onze hupsche secretaris naar buiten en leidt ver volgens de her- en nieuwbenoemde leden, allen in deftig zwart, binnen de ruimte voor den zetel van den voorzitter, waardoor de stenografen van hun plaats zijn gedrongen. Met verschillende intonatie, die den stil len opmerker tot allerlei gevolgtrekkingen aanleiding zou kunnen geven, worden de voorgeschreven eeden of beloften afgelegd, de heeren Korff en Zwiers zwoeren niet, maar „verklaarden en beloofden". Een g<e- bruikelijk speechje volgde, waarbij de voor zitter gelegenheid vond aan de heeren Foc- kema Andreae, De Vries en vooral aan den gedwongen van het Raadstooneel verdwij nenden wethouder Kerstens eenige vaar de erende woorden te wijden. Het heengaan van mr. Kerstens, met wien hij zoo prettig had samengewerkt, deed hem vooral leed. ,Wij verbeeldden ons dat op dat moment de heer Botermans nog wat meer dan ge woon bloosde. Als de heeren de oude plaatsen hebben öpgezocht of de nieuwe ingenomen volgt leen tweede helaas droeve plechtigheid. Des avonds voor dezé vergadering was feen der jneest geachte en gewaardeerd^ leden van dit achtbaar college prof. Wilde- boer, overleden en het was aan alles te merken dat men onder den indruk van dit onverwachte verlies was. De voorzitter maakte zich tot tolk van allen door de nage dachtenis van dit raadslid te huldigen waarbij uitteeken van diep medegevoel alle aanwezigen van hun zetel oprezen. Het is hier de plaats niet om den afge storvene in zijn verschillende kwaliteiten te herdenken doch als raadslid leerden wij hem tevens kennen als mensch en op grond van die ervaring kunnen we zeggen dat Leidens vroedschap in hem een van zijn meest achtenswaardige leden verliest. Hij trad niet op den voorgrond, sprak niet dik wijls, maar als hij sprak had hij wat te zeggen en werd naar hem geluisterd. Be-: hooiende tot de kleine groep der Chr.- Historischen in den Raad en er gebracht door 'dè' verèenigd rechtsch'é partijen, was hij allerminst partijman. Met een ondeugen de zinspeling op zijn naam, noemde hij zich' zelf wel eens een wilde en bij enkele 'stem mingen van beteekenis heeft hij dan ook wel eens getoond dat hij een onafhankelijk man was. Slechts van Januari 1909 had hij zitting, doch in dien tijd had hij aller hoog-: achting verworven en zijne beminnelijke persoonlijkheid zal ook in den gemeente raad van Leiden ]ang in aangenaam aan denken blijven. Na dit droef afscheidswoord volgde een blijde verwelkoming. De hoer J. J. van Hoe ken, die gedurende tien maanden de raads vergaderingen niet bijwoonde wegens een vrij ernstige ongesteldheid, was weder op .zijn post. De voorzitter achtte dit belang rijk genoeg ook hierop de bijzondere aan dacht te vestigen en namens den Raad den heer Van Hoeken welkom te heeten. De heer Van Hoeken, die spijt zijn hoogen leeftijd weder geheel hersteld schijnt, dankte met een kort woord. Het zal ongetwijfeld den leden van den Raad ook hebben verheugd de waardige fi guur van den heer v. Hoeken weder in hun midden te zien, al zal menigeen tegelijk hebben gedacht aan de ledige plaats naast mr. Van der Lip, anders ingenomen door den wethouder Korevaar. Zijn afwezigheid ook wegens ongesteldheid maakt angstig, waar we thans onzen ijverigen wethouder van Fabricage zoo slecht kunnen missen. We hopen van harte dat hij spoedig geheel hersteld, zijn drukke omvangrijke werk zaamheden weder zal kunnen aanvaarden. Zoo kwam men eindelijk tot de lange rij van benoemingen, die zoovele stemmingen noodig maakte, terwijl de voorzitter zelfs eenmaal om tot feen beslissing te komen,- zijn toevlucht moest nemen tot het lot. Deze stemmingen hebben van drie uren tot bijna halfzes geduurd en waren, zoo hoorden we leden en niet-leden klagen, erg saai en vervelend. Ons schijnen zij dit voor-: al voor menschen, die van gelaatstudie hou den, allerminst waar, zooals bij ons, de tegenslroomingen zoowat even sterk zijn en men door een of andere combinatie kans heeft op verrassingen. En dan is het de moeite waard de hee ren belanghebbenden, die uiterlijk natuurlijk geheel onverschillig zijn voor het ambt of baantje waarvoor zij in aanmerking komen, rfiaar intusschen het heel graag ambieeren, eens te bestudeeren. De een ziet bleeker dan gewoon, den ander stijgt het bloed tot de ooren, deze lacht zenuwach tig, terwijl hij quasi een grapje maakt met zijn buurman, de ander ziet strak voor zich neer en intusschen leest de stemopnemer de namen of de blanco's in koude eentonigheid voor, waarop eindelijk blijde verrassing of een bittere teleurstelling volgt, het sterkst wanneer het een wethoudersbeurs geldt, welk ambt behoudens de eer den ambts drager ook nog een kleinigheid van f 1500 per jaar oplevert. Soms wanneer het zeer heet, partijdig toegaat, slaat de spanning over op heel den Raad; men leest op de gezichten: had je dat nu van ze gedacht? of iets dergelijks. Dergelijke momenten hebben we gisteren niet beleefd; zelfs toen er van links een vergeefsclie poging werd gedaan den door mr. Kerstens leeggelaten zetel van wethouder weer te veroveren, steeg de tem peratuur nog niet ééns onrustbarend en ze daalde weer tot het normale, toen na twee vrije stemmingen en een herstemming de heer Bots met één stem meerderheid werd verkozen. De heer Bots Heeft dus de verantwoorde lijkheid wethouder te zijn van financiën van een grootë stad aangedurfd. Hij nam de benoeming aan. Laat ons hopen dat de taak voor zijn schouders niet te zwaar zal zijn en dat zijn optreden in het belang der gemeente mag wezen. Aan goeden wil zal het hem zeker niet ontbreken. Voorloopig zit hij tot 1914 en de tijd vliegf snel. De heeren Van Hamel en Van der Lip zijn weer tot 1917 ingehuurd. De eerste heeft kunnen zien dat niet allen tot zijn herbenoeming hebben willen medewerken. De 10 blanco-stemmers hebben, met hun lijdelijk verzet getoond dat hij niet hun man is. Aangenamer was 'dé uitslag voor mr. Van der Lip die, als middenman nog alle groepen schijnt te kunnen bevredigen. Hij verkreeg niet: minder dan 27 van dé 29 uitgebrachte stemmen. Over den uitslag 'der leden in die' verschil-: lende commissies veroorloven we ons slechts enkele opmerkingen en verwijzen in hoofdzaak naar het verslag. De heer Roem wilde zich niet weder be schikbaar stollen voor de Commissie van Fabricage. Be middagvergaderingen eiken Woensdag waren hem te bezwarend, voerde hij aan. Men wilde den ingenieur Hoögenbooni blijkbaar als zijn opvolger, doch deze bracht hetzelfde bezwaar te berde. Het ontbrak hem aan voldoenden tijd en toen werd de heer Korff benoemd, die alö rustend bur ger zeker allen tijd heeft voor dit werk. Vermoedelijk zal deze ruil den wethouder Korevaar niet onwelgevallig zijn. We hebben ten minste wel eens opgemerkt, dat de heer Roem nogal eens in de oppositie was en daar. kan de heer Korevaar niet bijzonder goed tegen. Do heer Bots achtte, zooals hij den Voor zitter liet zeggen, een vereeniging van lid der Slaohthuiscommissie met het wethou derschap niet wenschclijk en verzocht dus daarvoor niet te worden herbenoemd. Het liep nu ten slotte tussohen de heeren De Boer en Bosch, waarvan de. eerste het met één stem meerderheid won. Ook was de hoer Bots door de Commissie van „Endegeest" en j.Rhyngeest" als num mer één op de aanbeveling geplaatst, ter voorziening van de vacature van den heer Meuloman. De heer Bots scheen deze be trekking wel vereenigbaax te achten met het Wethouderschap, doch het lot heeft zijn benoeming niet gewild. De heer Perat die eens langen tijd. lid was en hui ten de aanbeveling om later nog eens werd benoemd, wat aanleiding .gaf dat al de andere leden der Commissie bedank ten en toen bij een nieuwe benoeming werd losgelaten, wat hem zeer heeft gegTiefd, bleek nu weer do grootste concurrent van den heer Bots. Bij herstemming kregen de heide candidaten evcnVeel stemmen en toen moest het lot beslissen, dat den heer Pera gunstig was. Of dit in de Commissie ook weder gevolgen zal hebben, weten wij niet. Het zal ook deze Commissie wel niet aan staan dat men liaar aanbeveling volkomen genegeerd heeft, maar voor den heer Pera is het geweest een alleraangenaamste ver rassing. Bedriegen we ons, afgaande op ver- schillende uitingen, van den heer Pera, niet, dan was de uitwerping uit deze Commissie hem alleronaangenaamst. Welnu, thans heeft wel niet de meerderheid, maar dan toch het lot hem gerehabiliteerdj en treedt weder een van zijn lieveliugswen- schen in vervulling. Ongetwijfeld zal de heer Pera ^ich geheel wijden aan deze Com- missie. De zitting eindigde zooals zij begonnen was: met een plechtigheid. De heer Meuleinan nam afscheid van den Raad met een hartelijk woord tot den Voor zitter en zijn medeleden. Hij gaf liet ge meentebestuur uit den laatsten tijd voor zijn wakkerheid zelfs een pluimpje. Leiden had een jaar of tien geleden geslapen, thans had hot de slaapmuts afgetrokken, de oogen uitgeveegd en gaat de gemeente inderdaad vooruit. Dat moet zoo blijven, meende hij, en tot kloek werken wekte hij daarom op. De heer Meuleman heeft meer ia het al gemeen nog betoogd, dat de betrekking van medicus heel goed vereenigbaar is met het ambt van Raadslid. Hij had dit niet be hoeven to doen; met zijn eigen persoon heeft hij dit gedurende dc 8 jaren dat hij in Lei dens Raad zitting had, get-oond. Hij was op het oogenblik de eenige medicus in den Raad en laat ook als zoodanig een leege plaats achter. De kiesvereenigingen mogen dit in gedachte houden bij het zoeken van eventueele candidaten voor de twee vacatures, dio er nu weer ziju. De Voorzitter heeft zeer warm' gereageerd op de afscheidswoorden van den heer Mculc- man, waaruit bleek dat hij dezen zeer hoog achtte, waartoe ongetwijfeld hun samenwerk king in de Commissie voor de gestichten „Endegeest" en „Rli3rngcest" heeft hijgedra gen. In de Commission leert men elkander nog beter kennen dan in de Raadzaal. In menig opzicht sluiten wij ons bij de enthusiasts woorden van den Voorzit ter aan; inderdaad dr. Meuleman is een persoon in den Raad geweest, die wist wat hij wilde en dit met kracht verdedigde. Gaarne sluiten we ons bij den wensch van deü burgemeester aan, dat het hem in zijn nieUwe, eervolle betrekking zeer wel moge gaan. De nestor yan den Raad heeft ook deze gelegenheid weder laten voorbjjgaan om zich namens dit College bij des Voorzitters woor den aan te sluiten. Deze goede gewoonte schijnt met het heengaan van de heeren Fockoma Andreae en De Vries in onbruik to zijn geraakt. Leiden, 6 September. De begrafenis van wijlen prof. dr. O. Wil- deboer zal plaats hebben a. s. Vrijdagnamiddag om één uur precies aan het Kerkje der Ned.- Herv. gemeente te Oegstgeesk. Aan de groeve zal alleen gesproken wor den door prof. dr. P. D. Chantepie de la Sauseaye. By resolutie van den ministor van Koloniën, is de hoer W. Smit te Oegstgeest ter beschikking gesteld van den gouv.-generaal van Ned.-Indiö, teneinde te worden geplaatst als tijdelijk aspi rant civiel gezaghebber by hot binnenlandsch bestuur m de bezittingen bulten Java en Madoera. Beroepen is by de Ned.-Herv. gem. te Warmond, da. J. O. Haselager, predikant te Dorkwerd. De gemeenteraad van Haarlem heeft aangenomen het voorstel van B. en Ws. om f 45,000 toe te staan ter uitbreiding van de hallinstallatie van het slachthuis. Eveneens op voorstel van B. en Ws. is afwijzend beschikt op een verzoek van C. Th. Wagner te Wiesbaden om voor 30 jaar concessie te erlangen voor het drijven en verhuren van electrische uurwerken. Tot wethouders werden herbenoemd de heeren dr. H. D. Kruseman en Vincent Loos j es. -T- De gemeenteraad van Rotterdam heeft gistermiddag tot wethouder benoemd voor de vaoature-Rombaeh (die voor een herbe- noeming tot wethouder niet in aanmerking wenschte te komen) den heer B. J. Gerret- son, die voor deze benoeming bedankte. Daarna werd voor deze vacature benoemd ó'e heer Jac. van Vessem, die verklaarde de aanneming van deze benoeming in be raad te nemen. De wethouders D. H. Havelaar en mr. S. Muller Hzn. werden herkozen en deel den mede, de herbenoeming te aanvaarden. Voor de vacature-Van Dorp werd be noemd tot wethouder de heer P. G. Bus kers, dio de benoeming aannam. Aan de benoeming van wethouders namen in Den Haag 41 leden deel. Herkozen wer den de heeren J. C. Jansen met 31 st. tegen 4 op den heer Helsdingen en 2 op den heer Ter Laan (5 blanoo-biljetten); H. do Wilde met 31 tegen 5 stemmen op den heer Hoe- jenbos (4 blanoo-biljetten); J. Simons i_et 31 tegen 5 op den heer Ter Laan (4 blanco biljetten); en mr. J. D. Verbroek met 27 stemmen tegen 5 op den heer Ter Laan (9 blanco-bil j etten). Beroepen is bij de Geref. Kerk te WiraHim ds. D. Fleurke, te Ter-Aarbij de Geref. Kerk te Gouda da. H. Kievit Jzn., te Aagtekerke. Nu de legermanoeuvres in Engeland met het oog op d'e aanhoudende droogte zijn afgelast, is in verband hiermede do zending van den majoor H. 0. A de Block, van het 8ste Teg. inf., die deze manoeuvres zou bijwonen^ vervallen. Naar de „A. 0." vernoemt, zal het korps rijdende artillerie, uithoofde van ziekte onder de paarden, niet deelnemen aan de a.s. groote manoeuvres. De „N. Ct." verneemt, dat eerstdaags do benoeming kan verwacht worden van mr. J. A. N. Patyn, referendaris aan het dep. van land bouw, nijverheid en handel, tot burgemeester van Leeuwarden. Te Bussum js overleden de heer J. V. Westenberg, geperjsionneerd kolonel van de huzaren. Hot stofToiyk. ^verschot wordt ter aarde besteld Vrijdag „Nieuw Eik en Duinen" te 's Gravenhage. Te Hontreux, waar hy om gezondheids redenen vertoefJe, is op 65 jarigen leeftyd overleden de hoer K. A. Laan, lid der firma Bloomendaal en Laan te Wormerveer, oud-lid der Zaanlandsche Kamer van Koophandel en Fabrieken, commissaris der Stoomvaart-Maat schappij op Afrika. De overledene vierde eenige weken geleden zyn gouden jubileum in den handel. ALKEMADE. De hoeren H. Bakker en C. van Rijzen werden als wethouders herbenoemd. AARLANDERVEEN. Tot wethouder wordt herbenoemd de heer J. H. Ruting. BOSKOOP. De Raad heeft besloten tot de definitieve stichting van een steenkolen- gasfabriek met directeurswoning en kantoren en tot het aangaan van een geldleening van f 148,000 ten behoeve daarvan. Het geheele werk moet 1 Juii 1912 wor den opgeleverd. De gemeente-aèrogeengas- fabriek, voor een tiental jaren alhier gesticht, zal opgeruimd worden. Tot wethouder werd herbenoemd da heer J. Jongejan. GOUDA. In de gistermiddag gehouden raadszitting zijn de herkozen leden, de hee ren Van de Velde, Herman, Van der Ree, Vergeer en Jongenburger en het nieuw ge kozen lid de heer Broekhuizen, beëedigd en geïnstalleerd. Tot wethouder werden herkozen de hee ren H. J. Nederhorst en C. W. van de Velde. Laatstgenoemde wenschte, voor het nemen van een beslissing over de al- of niet-aanneming gebruik te maken van den tijd van beraad, bij de wet gesteld. In de vorige vergadering staakten de stemmen over een voorstel van den heer IJselstijn, om de bediening van het over zetveer aan den Turfsingel onderhands te verpachten aan den tegenwoordigen pach ter voor de som van f 1072 per jaar. Thans werd dit voorstel verworpen met 10 tegen 8 stemmen. Het voorstel van B. en Ws. om in deze over. te gaan tot een publieke ver pachting, werd daarna zonder discussie of stemming goedgekeurd. Aan mej. M. W. Kruisheer en den heer H. J. Nederhorst werd grond aan het Re- gentesseplantsoen in erfpacht uitgegeven voor den bouw van een drietal heerenhui zen. HAARLEMMERMEER. Door den Raad werd met algemeene stemmen tot wethou der benoemd in de vacature-Verkuyl, a'é heer J. H. M. Evelein. HILLEGOM. Tot wethouder is herlxyi noemd de heer Th. Lommerse. KATWIJK-AAN-ZEE. Liefhebbers van versche visch konden gisteren hun hart op halen. Niet minder dan vier schokkers, allo afkomstig uit Urk, lagen alhier voor den wal en voerden versche visoh. aan, die op het strand werd afgeslagen. Een en ander braoht een gezellige drukte op het strand teweeg. Vischafelag op het strand toch, vroeger iets gewoons, behoort thans tot de zeld zaamheden. De besommingen der vier vaar' tuigen bedroegen f 14.30, f 20,70, f 24.05, f 25,75. Tong (kleine soort) bracht op van f0.15 tot f 0.50 per stuk; schol per mand f8; braad en keu f4; scharf f4.50. Omtrent den hooibrand, welke hier plaats had', vernemen wij nog, dat deze ia ontstaan doordat kinderen in de nabijheid van het hooi gespeeld hadden met een keu kenfornuisje, dat zij bij gelegenheid van Koninginnefeest ontvangen hebben. An deren weer beweren^ dat het hooi door een negenjarigen knaap met een lucifer is aan-; gestoken. Het. westelijk deel van h§t voormalig^ Gasthuis, toebehoorende aan de. heeren J4 M. A. Waterreus en G. Haasnoot, is weeij van eigenaar veranderd. Het is n.l. aangéj kocht door het bestuur der Ambachtstee-j kenschool met het doel om het als schools gebouw in te richten. Het plan bestaalj reeds de volgende maand, wanneer de nieus we cursus begint, het nieuwe schoolgebouw; in gebruik te nemen. Daartoe zal hét echs ter eenige noodzakelijke restauraties moes ten ondergaan, waarmede zoo spoedig mos gelijk zal worden begonnen. Dc malaise in de haringvisscherij blijft! voortduren. De hatfingprijzen zijn goed* doch er is bijna geen aanvoer. Twee bonis schuiten worden nog van de eerste reis thuis verwacht. Van de loggers zijn een] drietal voor'de twééde reis binnengekomen.: Een gelukkige reis werd dezer dagen volbracht door den. logger KW 116 „Johan en Reindert" van den heer L'. Parlevlietj schipper W. v. d. Plas Lzn. Deze toch! kwam binnen met achttien last Noorsche haring, die bij afslag een flinken prijs ops bracht. In weerwil van dén drogen, schralen zomer valt bij sommige landbouwers dé aardappeloogst nog mee. Hoewel er ook aks kers zijn, die bijna niets opbrengen, vernas men wij, dat er landbouwers waren, die dit} jaar meer oogstten dan andere jaren. Ook de kwaliteit valt over het algemeen mee,' wat als een gevolg der droogte kan worden beschouwd. Als een bijzonderheid verniels den wij, dat gisteren hierdoor iemand van één plant zes-en dertig kloeke aardappelen (schoolmeesters) gedolven werden. LEIDERDORP. Tot wethouder is her benoemd de heer J. van Leeuwen. LEIMUIDEN. Tot wethouder is herbe noemd de heer H. C. de Rijk. RIJNZATERWOUDE. Tot wethouder werd' benoemd in plaats van den heer Vis ser, de heer J. Rijkelijkhuizen. VOORSCHOTEN. Als klerk aan het post/ en telegraafkantoor is tijdel 'k benoemd de heer R. Mooi. WARMOND. Heden is alhier de kermis begonnen. De traditioneele draaimolen '3 dit jaar, tot teleurstelling der jeugd, weg gebleven. Wel is er een luchtschommel. Van de harddraverij, morgen te houden, wordt veel verwacht. De commissie heeft van het gemeentebestuur vergunning gekregen» om met de oude gemeentespuit door be sproeiing de baan in orde te maken. Werden gisteren door den Raad B. en Ws. gemachtigd, om, met het oog op het gebrek aan drinkwater, dat hier heerscht, maatregelen te nemen om in die behoefte te voorzien, reeds gisteren is de burge meester naar Leiden gegaan, om daar ->ij den Directeur der Duinwaterleiding pogin gen in het werk te stellen om voor deze gemeente duinwater te bekomen, welke po gingen met een goeden uitslag zijn bn- kroond. Zoolang het gebTck duurt kan driemalen per week duinwater worden ge haald, hetgeen zal geschieden in bussen, daartoe welwillend afgestaan door de fa briek „De Landbouw," te Leiden. Te be*

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 1