M». 15810 Dinsdag September. A0. I9TT. t§ê2e (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Uit de „Staatscourant". De aanstaande Landbouwtentoonstelling. FEUILLETON. Vergiffenis aan alien. PRIJS DKR ADVERTENTIEN: Van 18 regels ƒ1.05. Iedere regel meer 0.17j. Srootere letter» naar plaatsruimte. - Kleine adTertentiên yan 30 woorden 40 Oentscontant) elk tiental woorden meer 10 Oents,-Voor het inoasseeren wordt 0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oents i per 3 maanden f 1.10, Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd sijn 1 1.30. Franco per post 1,65. LEIDSCH Leiden, 5 September. Yerplaatet wordt met 16 Sept. de hoofdcommies der telegraphie J. F. van de Yen, van Leiden naar Leeuwarden. De Ned. R.- K. Bond van Handels-,- Kantoor- en Winkelbedienden „Sint-Fran- ciscus van Assisiö" heeft zijn jaarverga dering gehouden te Utrecht^ waar alle af- deelingen vertegenwoordigd waren. De jaarverslagen van secretaris en pen ningmeester werden goedgekeurd. De af tredende bestuursleden werden herkozen. Het fonds ter verzekering tegen de gel delijke nadeelen van werkloosheid zal op 1 Januari 1912 in werking treden. De premie bedraagt f 2.50 per jaar, de uitkeermg f 5 per week. De deelneming is voor alle le den verplicht. Tot redacteuren van het orgaan werden herbenoemd de heeren J. v. Binnebehr, Roermond, en P. Heemskerk, Leiden. Het dagelijksch bondsbestuur zal de hoofdredac tie waarnemen. De volgende bondsvergadering zal te 's-Hertogenbosch gehouden worden. De Koningin heeft aan de heeren H. M. Lintei, zilverbewaarder, die 40, en H. Kubly, hof-fourier, die 25 jaren ten paleize in dienst is, het zilveren dienstkruia der Huisorde van Oranje Verleend. Prins Hendrik heeft gisteren de eere-tee- kenen aan de jubilarissen uitgereikt. Per trein van 7 uur 32 was de Prins, ver gezeld van Zijn adjudant, jhr. C. Hooft Graafland, gisterochtend naar 's-Graven- hage vertrokken. Hedenmiddag komt de Prins met den trein van 4 uur 53 aan het -station Apel doorn terug. Mej. A. F. G. Van Loevczyn te Noord- "wijkerhout ia "benoemd tob onderwijzeres aan 'de 1ste Anton i naschoolFokk-e Simonzstraat '45—49, school van het Parochiaal Kerkbe stuur van den H. Willebxoirdus binnen de iVeste te Amsterdam: De heer Ridder van der Schueren te 'Zevenaar, voorzitter van den Nederland" gchen Boerenbond, heeft ials zoodanig ont slag genomen wegens ivergevorderden leef tijd. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot kapelaan te Amsterdam (H. Willebrordus buiten de Yeste) den wel eerw. heer O. N. B. Nuijen; tot kapelaan te Rotterdam (H. Joseph) den weleerw. heer P. H. Meijnema; tot kapelaan te Ben- nebroek den weleerw. heer E. J. Helrner; tot (kapelaan te Werfershoek den wel eerw. heer F. P. J- Huf; tot kape laan t© Yoorburg den weleerw. heer G. O. de Wolf; tot kapelaan te Stomp wijk, den weleerw. heer F. O. H. Steijger; tot kapelaan te Overveen den weleerw. heer A P. van Eeden; tot kapelaan te Zoetermeer, den weleerw. heer A. J. B. van Dieren; tot kapelaan te Naaldwijk, den weleerw. heer F. J. N. R. de MeulcEer; tot kapelaan te Roelofarendsveen den weleerw. heer M. M. yan Willige; tot kapelaan te Bergen den weleerw. heer W. J. van den Berg (15 Aug. 1.1. priester gewijd); tot kapelaan te Rot terdam (H. Elisabeth) den weleerw. heer G. L. Intres; tot kapelaan te Amsterdam (O. L. Yr. Onb. Ontv.) den weleerw. heer J. J. Wieman; tot kapelaan te Uitgeest, den weleerw. heer W. J. J. A Rorsboom; tot kapelaan te Halfweg en Houtrakpolder den weleerw. heer H. A. C. M. Wennen; tot ka pelaan te Hoek van Holland den weleerw. heer A F. J. Goossens (15 Aug. 1.1. pries ter gewijd) en tot assistent te Ylissingen den weleerw. heer H. van Kan (15 Aug. LI. priester gewijd). Aangenomen is het beroep naar de Geref. Kerk te Assen door ds. H. W. La- man, te Zierikzee. Zooals bekend is heeft de Synode der Ned.-Herv. Kerk het voorstel van a'e clas- sikale vergadering van Leeuwarden aange nomen, om ook aan vrouwen het stemrecht te geven. Deze uitslag sehrijft ,,De Hervorming" kon allerminst verwacht worden, omdat, zooals men weet de orthodoxen in de Sy node dit jaar een meerderheid' zij het dan ook van ééne stem, hebben. Maar van de vrijzinnigen stemden 2 tegen, van de ortho doxen 4 voor. Men kan dus niet zeggen, dat het antwoord op de vraag of aan vrouwen het stemrecht zal worden toegekend, wordt beheersoht door verschil van kerkelijke of theologische richting. Hiermede is de vraag weder aan de or de gesteld, zooals wij schreven. Beslist is zij met deze stemming nog allerminst. Al nam de Synode het voorstel der classis Leeuwarden aant daarmee heeft de kwestie nog niet haar reglementair beslag. Het volgende jaar moeten de classikale verga deringen er haar adviezen over uitbrengen. De Sjrnode des volgenden j'aars maakt daar van naar eigen oordeel gebruik en moet dan beslissen of zij het dit jaar aangenomen voorstel handhaaft-^ en doet zij dit, dan heeft bij de Provinciale Kerkbesturen de eindtemming plaats^ en van den uitslag daarvan 2/3 der stemmen wordt ver- eischt hangt het af of het thans aan genomen voorstel wet zal worden. Een lange weg moet dus nog afgelegd. Toch kan men zeggen, dat met deze stem ming iets is gewonnen. De gestadige di ui- ping holt zelfs den steen uit. De Koningin heeft den parkwachter op het Koninklijk particulier domein Soest- dijk, van de Koningin-Moeder, de eere-me- daille in brons van de Huisorde van Oranje- Nassau toegekend a Als opvolger van mgr. Meeuwissen is tot apostolisch vicaris van Suriname be noemd de zeereorw. pater Th. van Roosma len, Redemptorist, tot dusver werkzaam te Juiz de Fora in Brazilië. (Huisgezin.) HAARLEMMERMEER. "Wij vernemen, dat de oud-leden van het fanfarekorps te Niouw-Vennep het plan hebben opgevat de Vereeniging weder op te richten, hetgeen zeker met genoegen vernomen zal worden. De groote najaarspaardenmarkt met de daaraan verhonden groote verloting van paarden en landbouw artikelen, zal dit jaar gehouden worden op Donderdag 19 Octo ber ta.s. KATWIJK-AAN.ZEE. Yan morgen om elf uren brak brand uit in een Koop kooi van den heer J. Varkevisser, aan het Duin,-, pad, alhier. Spoedig ruktö de brandspuit uit. Niet de stoomspuit. Deze was defect. Spoedig vatte een tweede hoop hooi vlam. Te halféén was men den brand meester. Hij beperkte zich alleen tot het hooi. Het is vooral aan Nico- laas Guyt en Albert Verdoes te danken, dat de brand zioh niet verder heeft uitgebreid. Deze mannen hebben voortdurend zand op het brandende hooi geworpen. Verzekering dekt de sohade. NOORDWIJKERHOUT. „De Echo der Duinen" werd door aankoop eigenares van een degelijke muziektent. Met het aan staande Wilhelmina-feest, dat 14 Sept. ge vierd wordt, zal de tent voor het eerst in gebruik genomen worden. RUNSBURG. Do houw van een k$rk en pastorie voor de Chr..Geref.Gem., alhier, is gegund aan dö heeren J. van Tilburg en H. van Iterson, alhier, voor f 9100. WARMOND. Wat reeds eenmaal is ge beurd, is andermaal door balddadigen ver- rioht: men heeft het ijzeren hek voor de R.-K. School ernstig beschadigd. De daders zijn nog niet ontdekt. Bij Kon. besluit is met 16 Sept. 1911 eer vol ontheien uit zijn bevel over het 12e Landweerdistrict de kapitein W. A Ver- steegh,van het 8e reg. infanterie, belast met het bevel over voornoemd district en zijn met ingang van laatstgenoemden da tum benoemd bij het reserve-personeel der landmacht, met bestemming voor den dienst bij de landweer; a. bij de infanterie der landweer, tot reserve-luit. kolonel.-comm. in het 12e land'weerdistrict de gepensioneerde luit., kolonel der inf. van het leger in Nederl.- Indië O. A. F. F. R. J. Romswinckel; tot reserve 2e luit. in het 20e Landweerdistrict, de reserve sergeamtimajoor H. van der Weide van het 20e bat. landweer-infanterie. b. bij de vesting-artillerie der Landweer tot reserve-2en luit. in het 29ste Landweer- distriet de reserve-sergeant-majoor C. L. van Wachen van het 4e reg. vesting-artille rie; bevorderd tot officier in de orde van Oranje Nassau S. I. Jacobson* referendaris bij het departement van Justitie; benoemd tot leeraar aan de Rijks H. B. S. te Helder J. Ckr. Reeders te Amster dam; voor den tijd van vijf jaren gedetacheerd bij het personeel van den geneesk. dienst der landmacht de off. van gez. Ie kl. J. M. Knipscheer, van het personeel van den geneesk. dienst van het leger in Ned.-Indiët thans met verlof hier te lande. Prof. dr. G. Wildeboer. f Allerminst hadden we gedacht, toen wij Zaterdag de vrees uitspraken, dat prof. Wil. deboer, die in het Diaoonessenhuis werd verpleegd, de uit den aard belangrijke ver gadering van den gemeenteraad op heden niet zou kunnen bijwonen, reeds aan den vooravond dier vergadering zou zijn over leden. De operatie, die hij aan den hal^ onder ging, leek niet ernstig, er deden zich ech ter weldra onrustbarende verschijnselen voor, het gevaar werd al grooter en het ergste is geschied: buiten den intiemen kring zij ner familie en vrienden is hij zeer onver wacht heengegaan. In verschillende kringen zal de tijding van zijn dood met droefenis zijn vernomen. Allereerts in den kring der wetenschap, want prof. Wildeboer was een bescheiden, maar ernstig geleerde en zijn collega's in Leiden, maar ook nog in Groningen, zullen hem noode missen. Verder in de kringen der burgerij, waar hij door zijn vriendelijkheid en zijn hulp vaardigheid zich vele vrienden en vereerders had verworven. Zoo is het sterven van dezen man, betrek kelijk nog in de kracht des lovens prof. Wildeboer zou a.s. Zaterdag 56 jaar zijn geworden een zwaar verlies en wordt zijn heengaan diep betreurd. Gerrit Wildeboer werd geboren te Am sterdam 9 September 1855, bezocht daar het gymnasium en kwam in 1874 als student aan de universiteit alhier. Proff. Kuenen, Scholten, Tiele, Aoquoy, Oort, Land en De Goeje waren zijn leermeesters en 14 De cember 1880 promoveerde hij tot doctor in de godgeleerdheid op een dissertatie geti teld: „De waarde der Syrische evangeliën ontdekt en- nitgegeven." Daarop werd hij in 18S1 predikant hij de Ned. Herv. Ge meente te Heiloo, bij Alkmaar. Den 6den Juni 1884 reeds werd hij be noemd tot hoogleeraar aan de Groningsohe universiteit; hij aanvaardde het ambt den 23sten September d.a.v., met een rede: „De profetie onder Israël en baar grondbetee- kenis voor Christendom en theologie", om onderwijs te geven in de uitlegging des Ouden Ver bonds, de Israëlietische Letterkun de en den Godsdienst van Israël. Hij was gedurende den cursus 18971898 rector- ma gni ficus. In 1907 werd hij als opvolger van prof. dr. H. Oort, die wegens 70-jarigen leeftijd als zoodanig was afgetreden, benoemd tot hoogleer aar in do faculteit der Lettered en Wijsbegeerte aan de L^idscbe Hoogcsckool om onderwijs te geven in het Hobreeuwsch en de Israël, antiquiteiten, welk ambt hij 4 October van dat jaar aanvaardde en sinds dien tijd vervulde. Prof. Wildeboer, die o.m. lid der Kon- Academie van Wetenschappen en lid der Maatschappij cLeT Ned. Letterkunde was, schreef verscliillende werken, die veel naam, hebben gemaakt. We noemen hier: „Het ont staan van den Kanon des Ouden Verbonds" (1889, tweede dr. 1891, Duitsche uitgave ,1891, Engelsche vertaling van prof. Noor© '•en Bacon 1895), ,,De Letterkunde des Ouden iVerbonds, naar tijdsorde van haar ontstaan" X1S93, tweede dr. 1898, Duitsche uitgave '1895) en „Karakter en beginselen van het Histcxisch-kritisch Onderzoek des Ouden Verhonds" 1897. Verder verschenen in bin nen- en buitenlandsche tijdschriften van zijn hand verschillende bijdragen. Den 13den Januari 1909 werd prof. Wil deboer gekozen tot lid van den Leidschen gemeenteraad voor het eerste district. Door de vereenigde rechtsche partijen in den Raad gebracht, vertegenwoordigde hij daar de Ckr. Historischen, doch toonde zich allerminst een partijman en genoot dan ook het vertrouwen en de aohting van al zijp medeleden, die hem benoemden tot lid der Commissie voor het krankzinnigengesticht „Endegeest" en het sanatorium „Rhyngeest" en die voor het Oud-Archief. Zoo 2{al hjj in menigen kring in deze ge meente een ledige plaats nalaten en zijn heengaan worden betreurd. De verschillende gebouwen ten behoeve van de Landbouwtentoonstelling met wat er bij behoort, op het Schuttersveld, nade ren thans hun voltooiing, al blijft er voor a. s. Dinsdag, wanneer alles gereed behoort te zijn, nog veel te doen over. De verschil lende commission zijn dan ook nog druk in de weoT, en behalve hetgeen men ziet, ge- Keurt er veel achter de schermen, waar het groote publiek geen denkbeeld van heeft Men kan er van verzekerd zijn dat er aan de voorbereiding tot zulk een tentoonstel ling heel wat vast zit. Er wordt in den laatsten tijd wel eens gezegd dat de tentoonstelling wel een wei nig op den achtergrond wordt gedrongen door het Luna-park, het concours hippique, enz. Niets is minder waar. Ai blijft het te betreuren dat de afdeeling groot en klein vee niet vertegenwoordigd is, er blijft toch waarlijk genoeg belangrijks over. Behalve het hoofdgebouw met de ontvang en de perskamer en de verschillende ge makken, een 1200 vierk. M., staan of ko men op het terrein te staan: een machine tent, een pluim veetent, een Japansche tuin onder een tent met dwergplanten, een mi niatuur-vijver en theetent, benevens tenten van de firma A. van Braesem, met veevoe der van Spattler en Tetterode, met me- lassie, van de Anglo Continental te Antwer pen met kunstmeststoffen, van de Ned. Gist- en Spiritusfabriek te Delft, van de wed. Massee, te Goes, met machinerieën en de machinegalerij uit Antwerpen. Yooral de Rijksinzendingen zullen belang rijk zijn, en worden geëtaleerd voorname lijk aan weerskanten in den linkervleugel van het hoofdgebouw, waarbij o. m. zullen vertegenwoordigd zijn de Rijksserum-inrich- ting te Rotterdam, de vereeniging het Bo te rconbröle-station in Zuid-Holland, de ver eeniging het Kaascontróle-station Zuid- Holland, een collectie hulpmiddelen ten dienste van het Zuivelconsulentschap voor Zuid-Holland. Yerder vindt men er inzen dingen van het Rijkslandbouwproefstation te Hoorn, van de Rijkslandbouwwinter- school te Dordrecht, van de Rijkstuinbouw- sohool te Boskoop, waaronder een collectie niet in den handel zijnde leermiddelen, van de vereeniging Kaascontróle-station Noord- Holland, te Hoorn, van het Rijkszuivelsto- tion te Leiden, en inzendingen van de ge meentelijke keuringsdiensten te Rotter dam, Leiden, 's-Gravenhage en Dordrecht*. De middenvitrines ter rechterzijde worden ingenomen door de inzendingen zuivel van fabrieken en particulieren, waarbij o. a. ook een z.g. gruwelkamer, waarin men kan zien op welke gemeene wijze kaas kan wor den bereid, ingezonden door de vereeni ging van Kaashandelaren. De rechtervleugel, gerekend van de voor zijde, wordt gevuld door particuliere inzen dingen: akkerbouw, wagenmakerij en aan verwante vakken, het middengedeelte voor namelijk door vitrines van fabrikanten, zoo- 8) Michael stamelde de eerste de beste woor den, die hem in het hoofd kwamen. „Kom, dwaas kind, je hoeft er niet om te huilen. Hij is uitgevaren met den ouden Oorentin, een van de knapste zeelui. Kom, kom, bedaar toch een beetje. Ik dacht, dat je flinker was. Al die visschersmeisjes, die zooeven op den dijk stonden, hielden zich yeel beter dan jij." Zooeven misschien..." Ruw wendde zij zich van hem af. „Maar nu schreien zij ook, wees daar zeker van, MichaelMichael, zij veegde energiek haar oogen af ik moet terug naar de kapeL" „Maar wij kunnen hier bidden,'' bracht hij er tegen in. Zij knielden neer op den planken vloer. Buiten loeide de orkaan. Het woedende ge raas van de branding ging onvermoeid door, terwijl hun eenvoudige gebeden ten hemel werden gezonden. Michael hield het hoofd omhoog, terwijl hij geknield lag; Téphany boog zich diep vooTover, maakte met bevende hand het teeken des kruises, bewoog zachtjes de lippen en sloeg smee- kend de oogen ten hemel. Na een poos stond Michael op en toen gebeurde er iets vreemds. De jonge man staarde strak naar het gelaat van het biddende meisje. Het innige medelijden en de wanne 'sympathie, die er in den beginne uit zijn gelaat spra ken, deden weldadig aan. Maar naarmate hij langer naar haar keek, week deze uit drukking meer en meer en maakte voor een geheel andere plaats. Zijn oogen kre gen iets verlangends, bijna iets begeerigs, en zijn vingers bewogen zich zenuwachtig. Ongemerkt ging hij iets verder van Kaar af staan, haalde een boekje uit zijn zak en opende het. Toen, alsof hij begreep, dat hij op het punt stond, iets als heiligschen nis te plegen, kreeg hij een kleur. Téphany, die zich juist omkeerde, zag het schets boek, dat hij snel in zijn zak liot glijden. Met een kreet sprong zij op en stond het volgende oogenblik met fonkelende oogen en gloeiende wangen voor hem. „Hoe durf je?'' hijgde zij. „Ik durfde niet", zei hij met bewonde ring in de oogen. Ik kwam alleen maar in verzoeking. Ik kon er niets aan doen. Het was eenHij aarzelde, toen stiet hij er met hartgrondige spijt en hevig aangedaan uit: „'t Was een ware inval van mei Ver geef me, Téphany. Arm, arm kind, hoe kon ik zoo'n bruut zijn? Yergeef het mei Toe, vergeef het me." Zij beproefde door haar tranen heen te glimlachen. „Nu, ja dan," zei ze. „Laten we terug gaan naar de kade." Zij sloeg een oude cape, die aan den muur hing, om. Michae-l volgde haar en samen gingen zij de vervelooze, vervallen trap af en de straat op, die naar de markt en ver der naar de kade voerde. Gedurende het kleine halfuur, dat zij in het atelier had den doorgebracht, scheen de wind als het kon nog in- hevigheid te zijn toegenomen, maar de zware wolkgevaarten waren van- eengescheurd. Tusschen de purperen flar den straalde met hardgelen glans de zon, die aan de scherpgekartelde omtrekken der wolken een felroode kleur gaf. De zee was niet meer loodgrijs, maar vertoonde ad de wondermooie tinben van het parel moer. -„Wat prachtige kleuren!" riep Michael. Ten tweeden malo begonnen Téphany's oogen te flikkeren. „Hoe is het mogelijk om van kleuren te spreken terwijl er misschien menschen verdrinken „Ik wilde je gedachten daarvan aflei den," mompelde hij. Zij- wipte weg van zijn zijde, boog het hoofd en klemde haar cape vast, die apders wild zou opfladderen, terwijl zij met moeite tegen den stormwind opging. Michael zag, dat zij den weg naar de kapel insloeg. Hij vond, dat hij haar maar haar gang moest laten gaan. Morgen zou zij de eerste zijg, die zou lachen om haar eigen angst. De weg tusschen de fabrieken en de ka pel was nog vol meisjes. Maar Michael merkte op, dat zij" niet meer breiden; ook wandelden zij niet meer met de armen om eikaars middel geslagen, zooals zij gewoon waren, op den dijk heen en weer. Neen, de schrik, die uit Téphany's oogen sprak, vond men in die verweerde, bruine gezich ten terug. Toen zij de kapel bereikten, werd het haar duidelijk, dat er iets bijzonders was gebeurd. Mannen stonden druk gesticulee- rend met elkaar te praten; sommige vrou wen schreiden. Michael vroeg iemand wat er was gebeurd. Een boot, die had getracht de haven binnen te varen, was tegen de rot sen te pletter geslagen. Slechts één man was gered. Michael bracht^ hetgeen hij had gehoord, wan Téphany over. Er kwam een ijskoude strakheid over haar en al het bloed week uit haar gelaat. „Wiens boot was het?" hijgde zij. Zij schudde zijtn arm, eerst rochfc, toen bijna ruw. „Ik weet het niet." „Vraag het... Vraag het dan..." „Téphany, je moet je kalm houden. Hoor je, je moet je kalm houden. Je klapper tandt." Zij wankelde, terwijl zij liep. Michael on dersteunde haar, sprak haar moed in en smeekte haar bedaard en flink te blijven. Maar met dat al had de vreeselijke angst, die haar vervulde, zich ook van hem mees ter gemaakt. Toen zij ia de nabijheid van een groepje oude mannen waren gekomen, ving zij het woord Oorentin op. Téphany gaf een gil. „Still Stil toobl" „Hebt ge het gehoord? Hebt ge het gehoord? Ze zeidon iets van Coren.li. Laat me gaan." Zij rukte zich los en snelde op 'o mannen af, die haar nieuwsgierig aankeken. 1 hui lende wind had 'haar gil overstemd. „Zei je iets van Oorentin?" vroeg zij. Tot Michaels verbazing had zij haar ge laat en haar stem weer geheel in bedwang. Zij deed de vraag bijna op onverschilligen toon. „Ja, juffrouw, we zeiden iets van Co- rentin. U kent hem zeker wel, dien ouden leeperd? Hij kan ook van geluk spreken. Hij heeft zioh aan de rots vastgeklampt en zoo hebben ze hem gevonden, bijna onge kwetst. En de anderen? Ja, de ande- Welnu, wat is er met de anderen?" Téphany's doordringende stem kiOnk schril boven het geloei van den stormwind uit. „De anderen zullen wel aanspoelen ala de storm bedaard is en het getij verloopt: Ja, 't is me een baantje!" Den volgendén dag werd het verminkte lijk van Henri Lane op de kust geworpem, Later werd het op het kerkhof van Nizon, naast zijn vrouw ter ruste gelegd. In den beginne dacht Michael, dat Téphany haar vader binnen acht dagen zou volgen» Maar zij was jong en steik en in haar moeilijke uren stond Michael haar flink ter zijde. Onder de door Henri Lane nagelaten pa^ pieren vond men een brief, waarin hij be schreef, dat ingeval hij kwam te sterven vóór Téphany meerderjarig was, zij naar Engeland moest worden gezonden naar zijn getrouwde zuster, die in Dorset woonde. Michael bracht Téphany naar San Mr waar hij haar in de bijzondere zorgen der stewardess aanbeval. Hij had bericht ge- kregen, dat de tante, die Téphany nog nooifj had gezien, haar te Southampton van do boot zou komen halen. Gedurende de reis naar San Malo etf terwijl zij samen op het dek van het schip stonden te wachten op het signaal, dat Mi- ohael waarschuwde om het schip te ver laten, toonde Téphany noch smart nooh ze nuwachtigheid. Mióhael wist echter. dat zi) zichzelf geweld; aandeed, om haar aandoe ning te bedwingen, en ook hij van zijn kanij verborg onder den ijdelen d'ekmantel vanj een onverschillig praatje zijn sympathie medelijden ©n misschien ook een warmof gevoel. (Wordt vervolgd?

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 1