Douderdiïg 31 Augustus. A®. 1911. <§eze jouraat wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. FEUILLETON. Lotswisseling. N». T5806 PRIJS DER ADYERTENTIEN Van 16 regels ƒ1.05. Iedere regel meer 0.17£. Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine advertentiën van 80 woorden 40 Oentecontant; elk tiental woorden meer 10 Oents. Voor het incasseeren wordt/0.05 berekend. - PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oents; per 3 maanden 1,10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd tijn 1,30. Franco per post1.65. inschrijving van leerlingen voor de Openbare Scholen der 3de en 4de klasse. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gelet op artikel 6 der Verordening van 25 Hanuari 1894, regelende de inwendige in lichting der scholen, de toelating en het ontslag der leerlingen, (Gemeenteblad No. 6 van dat jaar); brengen ter algemeene kennis: lo. dat tot het doen inschrijven van nieu we leerlingen voor de openbare scholen der Bde en 4de klasse gelegenheid ral gegeven worden van <len 4den tot en met den 16den September e.k., in de schoollokalen op do Binnenvestgraoht aan het Plantsoen, aan de Van-der-Werfstraat, aan de Korts Hare, aan de Langebrug, aan den Maresingel, aan de Paul-Krugerstraat, aan den Zuidsingel, aan die Medusastraat, aan de Gortestraat en in de Brandewijnsteeg, dagelijks (den Zondag uitgezonderd) van des voormiddag, halfnegen tot negen uren en op Maandag, Dinsdag, Donderdag en Vrijdag hoven iieil van halftwee tot twee uren des namiddags; 2o. dat bij de inschrijving het bewijs van jgeboorteinschrijving moet worden vertoond. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. A. VAN HAMEL, Weth. loco-Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 31- Augustus 1911. Leiden, 31 Augustus. Den 30sfcen Augustus 1896 werd opge richt de Leidache athietiek-vereeniging „De Sportman". Precies gisteren bestond rij alzoo vijftien jaar. Om deze reden werd gisteravond in den tuin van ,,Zomerzarg" alhier, d'oor haar een concert van het Ste delijk Muziekkorps aangeboden, hetwelk door velen met genoegen werd bijgewoond. In de pauze hield het bestuur der feest vierende Yereeniging, welke, zooals bekend is, reeds op andere wijze dan door dezen avond heeft feestgevierd en haar vijftien jarig bestaan nog zal herdenken, receptie in de kleine zaal. Tal van zustervereenigin- gen deden zich daarop vertegenwoordigen. Achtereenvolgens werd er eemt het iWoord gevoerd' door bestuursleden van „All Right," den ,,L. V.-B.", „Hercules",, de „Leidsohe Zwemclub", de voetbalver- èeniging „D. V. S.", van Alphen, onder aanbieding van reap, een groenen lauwer krans, een zilveren lauwerkrans, een me daille voor de a. s. serie-wedstrijden, nog een, en een medaille als aandenken aan dit jubileum. Mede werd terwijl de eerewijn rondging nog gesproken door een der dames van de damesafdeeling (tennis) van „De Sport man"; door den eere-voorzitter van „De Sportman," den heer A. J. van der Lijke, en werd van meer dan één kant den heer Ant. van Linden hulde gebracht voor zijn aandeel in het jubileumsboekje. De voorzitter van de jubileerende Yereeni ging, de heer Jonker, beantwoordde alle sprekers on bracht allen ter receptie aan wezigen dank voor de betoonde belangstel ling en sympathie. Daarna voerde het MuziekkorpB het tweede gedeelte van het programma uit, dat eindigde met het „Wilhelmus", waarna weldra in de groote zaal het bal aanving. Gedurende de afwezigheid van het te Nunspeet kampeeren^e regiment grenadiers en jagers uit Den Haag, gaf het stafmu- zdekkorps van het vierde reg. inf. nit Lei den in den Haagschen Dierentuin ehkele con oerten, gisteravond het laatste, nu de gre nadiers des nam. weer in hun garnizoen zijn teruggekeerd. De door Yan Erps muziek korps gegeven uitvoeringen hebben in die mate voldaan, dat den directeur bij het af scheidsconcert namens het bestuur van hot Kon. Zoöl. Bot. Genootschap een fraai bloemstuk werd aangeboden. Bij de gisteren vanwege het Ministerie van Koloniën te Amsterdam gehouden aan besteding werd o. m. het laagst ingeschre ven voor 18700 K. G. poetskatoen door de firma Le Poole^ te Leiden \oor f 840. Ingediend is de ontwerp-begrooting van de inkomsten en uitgaven der gemeente 's-Gravenhage voor Óen dienst 1912. De totale inkomsten der gemeente wor den voor 1912 geraamd op f 22,320.003.81 en de totale uitgaven op f 22.158,711.31^, zoodat de begrooting sluit met een batig Baldo van f 161.292.50. Dit batig saldo vindt zijn verklaring hierin, dat van de 3£ pCt. tramleeningen groot f 3,000,000 en f 1,250,000 resp. aange gaan in 1905 en 1906, do hrfjaarlijksche ooupons vervallen op 2 Januari 1913, zoo- dat op dien datum door de gemeente aan rente moet worden betaald f 72.292.50, terwijl op dien datum aan aflossing f 89,000 moet worden betaald, dus in totaal f 161,292.50, welke rente en aflossing door de Haagsehe Tramweg-Mij. aan de gemeen te wordt opgebracht in 1912. De Koningin-Moeder is gistermorgen om 10 uren, in den aan deft gewonen trein vastgehaakten salonwagen tan den Ned. Oentraal-Spoorweg, aan het station Apel doorn aangekomen; met haar gevolg, be staande uit baronesse Yan Ittersum, jkvr. Yan de Poll en jhr. mr. A. Sohimmelpen- ninck. De Koningin en Prins Hendrik waren met den burgemeester van Apeldoorn mr. W. A. Roosmale Nepveu en een aantal da mes en heeren van de hofhouding op het perron aanwezig. Prinses Juliana wachtte buiten het station in de galakoets. Toen de Koningin-Moeder was uitgestapt volgde een hartelijke begroeting tusschen beide Yorstinnen en den Prins, waarna ook de dames en heeren van de hofhoudin gen elkaar begroetten. Het gevolg van de Koningin bestond uit baron Yan Tuyl van Serooskerken, onder chef van het Militaire Huis, baron Taess van Amerongen, kamerheer, mevrouw Sicke- ma van Burmania baronesse Rengers en jkvr. Yan de Poll, terwijl de Prins verge zeld was van jhr. Hooft Graafland. Door de lste-klasse-waohtkamer begaven ziök de beide Koninginnen en de Prins naar het voor het stationsgebouw gereedstaande galarijtuig, k la Daumont bespannen. De vorstelijke familie nam daarin plaats, bvj het afrijden door de Stationsstraat Juide toegejuicht door een talrijk publiek. De Koningin heeft benoem^ tot ka merheer i. b. d. jonkheer mr. H. van Wee- de, gezant te Rome, en tot kamerjonker mr. A. Schimmelpenninck van der Oye, burge meester van Doorn. Het Nationaal Comité voor vervroegde Winkelsluiting houdt zijn algemeene verga dering op Zaterdag'9 September te 's-Gra venhage. Aan de orde komen o.a.Bespre king van het rapport der studie-commissie over het wetsontwerp op de vervroegde winkelsluiting van do Staatscommissie voor den handeldrijve'nden en industrieelen mid denstand, en vaststelling van het standpunt van het Nationaal Comité ten opzichte van dit wetsontwerp. *- De gemeentebegrooting van Haarlem froofr 1912 wijst als eindcijfer aan f 4,225,812,60w, waaronder f 2,344,065. ?4J gewone uitgaven tegen f 2,270,298.30£ in 1911. Dit meerdere bedrag zit in de verhooging van de loonen van de gemeente-werklieden. De hoofdelijke omslag wordf geschat op f 670,000 tegen f 594,000 in 1911. Op net slachthuis schat men f21,355 te zullen ver liezen. Daarentegen wordt de winst op het duinwater geschat op f 15,198 en op net gas op f 96,911. Het verlies op de electrische oentrale wordt gerekend op f 7040. De directeur-generaal der Staatsspoor wegen heeft een commissie benoemd, dio een onderzoek zal instellen naar de werking vam het stukgeld in de werkplaatsen van de Staatsspoorwegen. De minister van waterstaat heeft de ont- werp-Vfinterdienstregeling op de lijnen van de Staatsspoorwegen goedgekeurd. Drietal bij de Geref. Gem. te Bode graven: ds. T. Gerber, te Winsum; ó's. J. E. Goudappel, te Dieren; ds. R. Zijlstra, te Hoogeveen. Ds. J. van Lonkhuijzen, te Rijswijk (Z.-H.)1 ontving ten tweeden male een be roep van een der Hol1. Geref. Kerken uit Grand Rapids (Mich.) N.-A., naln dit aan en stelt zich voor 24 Sept. zijn afscheids- prediking te houd'en. Naar „De N. Ort." meldt, is mr. H. P. L. C' de Kruyff Jr., president-dir. van de centrale werkgevers-risicobank te Amster dam, te Baara overleden. Hij was reeds geruimen tijd lijdende. Naar „De Maasb." uit goede bron ver neemt, is op de Staatsbegrooting voor het volgend! dienstjaar een bedrag uitgetrok ken voor een overbrugging van de Waal bij Nijmegen. Naar „De Gelderl." uit goede bron verneemt, zal binnenkort in het Lagerwald, onder Groesbeek, op de z. g. n. „de Kwak" een nieuw klooster verrijzen, van de con gregatie van pater Berthier, dio nu een klooster in de oude kazerne in Grave bezit. Drie morgen grond zijn voor dit doelein de reeds aangekocht, en wanneer de finan ciën het gedoogen, zullen eerlang nog drie morgen aan dezen grond worden toege voegd. Het moet de bedoeling zijn, hier een soort kweekschool op te richten voor Duitsohe studenten en jonge lieden uit den omtrek. Gelijk men weet, is deze instelling van pater Berthier bijzonder in het leven geroe pen, om jonge mannen, die op meer gevor derden leeftijd nog roeping voor den pries terlijken staat gevoelen, tot priester, voor namelijk missionaris, op te leiden. De gewone audiënties van de Ministers van Marine, Financiën en Koloniën zullen deze week niet plaats hebben.. HAARLEMMERMEER. Het lijk van den 26-jarigen C. Schaap, die bij een aanvaring in de Ringvaart alhier op zoo noodlottige wijze om het leven kwam, is door de rijks politie in beslag genomen, ten einde ge rechtelijk te worden gesobouwd. KATWIJK AAN DEN RIJN. Gisterna middag kwam een goot van het verbrande pand van R., aan 'bet Overrijn, naar bene den en terecht op P. de Y., waardoor deze op verschillende plaatsen werd geraakt en zijn been gebroken. Na voorloopige behan deling en verband door den geneeskundige den heer J. Ilueting, werd de getroffene ter verdere behandeling overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden. KATWIJK-AAN-ZEE. Wat den konij nendiefstal betreft, welke hier Dinsdagnacht gepleegd is, vernemen wij nader, dat waar schijnlijk honden de daders zijn. In den bewusten nacht zijn nl. op drie plaatsen in ons dorp konijnen vermist, nl. bij L. v. d. Bent, Zuidstraat; P. Groen, Adrianastraat, en T. Keur, Hoogstraat. In de Annastraat werd een konijn vermist, terwijl er ze.s docd op het erf lagen. Het vermoeden, dat rle roof door honden gepleegd is, wofdt nog versterkt, door het feit, dat twee postbe ambten, die nog heel laat op de laatste tram uit Leiden liepen te wachten, in de Annastraat zulk een hevig gehuil en geblaf van honden hoorden, dat zij verschrikt aan den haal. gingen. De voor Vlaardingen gezonken motor schuit „Pieter" van den heer De Wit, al hier, is, na gelicht te zijn, naar Leiderdorp gebracht en bevindt zich thans op de werf van de firma Boot, om hersteld to worden. Yoor de vacant© betrekking van ondei wijzer aan de Christelijke school aan de Burgersdijkstraat, hoofd de heer J. Holtrusfc alhier hebben zich niet minder dan 42 solli citanten aangemeld. Ons dorp begint zich ook in de richting van het Prins Hendrik-kanaal uit te brei den. Thans wordt naast de smederij van den heer D. Haasnoot voor rekening v«n den heer R. Ouwehand q.q. een kuiperij ge bouwd!. LEIDERDORP. Uitslag loting nationale militie. 1. W. van Groeningen; 2. N. J. de Jong, gebr.3. J. Goedhart; 4. J. van Poel geest; 5. H. Baars; 6. I. Arbouw; 7. B. Oudsboora; 8. M. J. Rasser; 9. J. N. Yer- kleij, gebr.; 10. A. van Klaveren; 11. C. W. van Oostorom, br.d.12. P. van Yoorber- gen, gebr.; 13. J. Pot; 14. S. Smit; 15. J. van Ommering; 16. W. F. Rijnsburger, br.d.; 17. Jasper van Winkel; 18. F. J. Mol, gebr.; 19. P. D. van Teylingen, br.d.'; 20. Jacob van Winkel; 21. A. Oudshoom; ?22. H. G. de Groot; 23. P. Stierman; 24 A. Keijser, br.d.; 25. P. van Egmond; 28. A. Janssen; 27. G. van der Zwan. NOORDWIJKERHOUT. In café „Hena- bergon" vergaderde gisteravond de afdee- ling Noordwijkerhout van het (II. B.-G.) Holl. Bloembollenkweekers-Genootschap. De vergadering werd geopend door den voorzitter, den heer D. Warmerdam. Er werd alleen ter tafel gebracht het onder werp: de droge bFembollenveiling, die in het laatst van September gehouden zal worden. Reeds meldden zich vei scheideno bloemkweekers aan, die gezamenlijk reeds 262 nummers ter veiling zullen brengen; terwijl de gelegenheid alsnog geopend is meer nummers op to geven bij een der leden van de veilingsoommissie. Deze bestaat uit de heeren P. Heemskerk Jr., E. OosMaan Hznt, en L. M. van Noort. De veiling zal gehouden worden ten overstaan van do di recteuren De Mooij, van Rijnsburg, en Ba der, van Sassenheim. NIEUW-YENNEP. Omtrent den reeds in 't kort vermelden rijwielendiefstal valt nog het volgende te berichten: 't Was een bru tale diefstal met braak welke 's nachts bij den .rijwielhandelaar G. Kamphorst, alhier plaats had. Men is namelijk in de werk plaats weten binnen te dringen door aan de achterzijde, daarvan een ruit stuk te drukken en over de werkbank naar binnen te klimmen. Hierna heeft men de deur van de binnenzijde ontgrendeld en vijf rijwie len weggenomen, benevens 'n paar lantaarns Yan de gestolen rijwielen behoort een aan den handelaar Kamphorst, en is een z g. postrijwiel, de andere zijn van particulieren op het dorp evenals de lantaarns. Twee der ontstolen fietsen waren defect, een zelfs zonder ketting, waaruit men besluit, dat minstens een drietal personen den diefstal gepleegd moeten hebben. De diefstal werd des morgens om half zeven pas ontdekt, toen iemand zijn fiets kwam halen en men tot de onaangename ontdekking van diefstal kwam. Onmiddellijk werd kennis gegeven aan de Rij<kspolitie, die direct 'n onderzoek instelde. Dit onderzoek is den geheelen dag in ver schillende richtingen voortgezet. Door de politie te Haarlem werd iemand aangehouden, die 'één der "gestolen rijwie len bij een rijwielhandelaar, aldaar te koop aanbood. Deze,1 'die het zaakje niet ver trouwde, atelde dë politie er mede in ken nis, zoodat de üiaTi spoedig was aangehou den. Gisteravond is hij nog naar Haarlemmer meer overgebracht. YOORSCHOTEN. In het nachtelijk uur, word hard' gewerkt aan een eerepoort, die, aan den ingang van het feestterrein op den Yoorweg, den blijden kinderstoet ontvangen zou, die tegen tien uren langs den gewo nen weg optrekkend, zich opstelde voor het Ambachtshuis. De dikwijls fraaie versieringen van de schoolkinderen waren toen al geprijsd. Een mooie roeiboot en een zeer fraaie sport wagen haalden eerste bekroningen. Opgemerkt werd ook een parmantig stel miniatuur-ziekentroosters, die als „aardige groep" veel bekijks hadden. Onder bege leiding van het muziekkorps liep bet zin gen der liederen van stapel. Een opge wekte marsoh voerde a'e kinderen in groe pen naai* de plaats der traktaties en daar na namen de wedstrijden een aanvang. Te midden der feestvreugde werd door de be- 8) „Waarom zou hl) zoo amicaal geweest zUn? Zou hy het mieschien zonder opzet gedaan hebben Deze en andere vragen gingen haar ■teede door het hootd. „In elk goval zal ik vandaag mevrouw Vernooy nog vragen wan neer ik vacantia kan krygen; dan kan hy zien, dat ik me graag aan z(|n leiding overgeef," Was de slotsom van haar overdenkingen. Twee dagen gingen voorbij, zonder dat zij iets van Rijkmane hoorde; doch op den middag van den derden dag kwam men haar keggen, dat dokter Rijkmans er was om haar te spreken. Hy etond in het salon te wachten. „Hoe is het, heeft u al vacantie gevraagd?" was het eerste, dat hij zei. „Ja, mevrouw keek eerst een beetje vreemd, maar mijnheer was er bU en die vond dade lijk, dat men moeite moest doen een plaats, vervangster te krijgen. Daar hangt het nu van af, wanneer ik vr(| za'. z(jn." ,'tls maar te hopen, dat het niet lang zal durenme dunkt, dat u wel erg zult verlangen. Ia u niet verlaDgend te weten, waar ik u hoen Wilde laten gaan?" „Ik ben dol nieuwsgierlgl Weet u al lets?" „Oordeel zelf maar. Mijn broer is dit voorjaar getrouwd en woont nu op een boerderij. ïiyn ouders hebben een nieuw huls laten bouwen, Waarin zij wonen met mijn zusje, dat voor eenigen tijd van een meisjesschool is thuie gekomen. Ale u bij mijn ouders wildot logeeren, zou u hun van harte welkom zijn. Ik heb hun allee geschreven, en mot hun gastvrijheid. zooals men die alleen b|J de boeren aantreft, vinden z(i het heel natuurlyk, dat u komt. Hoe lijkt u dat?" „Verrukkelijk zou dat zijn," zei Vie met schitterende oogen; „maar ik weet niet, of ik van zooveel goedheid geen misbruik maak, door uw voorstel aan te nemen." „Wil je, of wil je niet, Viciorine vroeg Cornelis, terwijl hjj haar lachend in de oogen keek. „Ik wil o, zoo graag, en hoe eer, hoe liever, dokter I" „We hadden afgesproken, dat we niet meer zoo deftig tegen elkaar zouden zijn; als ji) js daar nu niet aan houdt, moet ik ook weer „juffrouw" zeggen; en omdat je onze over eenkomst verbroken hebt, moet je voor straf dien zin beter zeggen." „Ik wii heel graag komen, mijnheer Rijk mans," verbeterde Vio lachend. „Als je nu nog eens „mijnheer" zegt, schrijf lk, dat je niet wilt komen, omdat je een vreeseluk stijfkoppig nest bentl" „Dat doet u toch niet, want dan iel de familie natuurlijk: „Wat Is die Cornells toch een vervelende, wispelturige jongen geworden, eerst te schryven, dat er een logés komt en nu weer, dat ze wegblijft." „Je kent mijn voornaam? Dan wil ik die ook alleen hooren In het vervolg." „Hemel, neen, dat kan niet; lk zal Rijkmane zeggen. Dat is al vriendsohappelUk genoeg voor een eenvoudige juf tegen een deftigen dokter." Hi) lachte hartelijk met zoo'n vroolljken toon in zijn stem, dat ze vanzelf meeinstemde. „Zul je me het laten weten, als het beslist is, wanneer je kunt gaan?" „Ja, ik zal het schrijven." „Dag, Victorinet" iel h(J, haar de hand toestekend. „Dag, Rijkmans," zei Vlc, en beider oogen schitterden, of hun het grootste geluk was wedervaren. In de eerstvolgende dagen knapte de kleine Jet zooveel op, dat z|J byna hetzelf de levenslustige kind was van vóór haar zlskte. Voor Vic was dat esn groote gerust stelling, want zi) zou, zoolang zij niet zeker wist, dat de kleine best buiten haar kon, nist graag zijn weggegaan, hoe het haar ook aanlokte in een stil, eenzaam dorp te leven. Godurende de ziekte van Senriette was z|) bijna nist uit geweest, om haar nieuwe ken- nisaen te bezoeken. Ren paar maal was z|j heel sven by freule Van Heuveiink geweest, om te vragen, hoe het ging. Ds jongedames' waren haar nu en dan komen zien, maar dat was ook alles geweest. Nu daoht Vio, vóór hst uit logesren gaan, allen nog eens rustig te kunnen opzoekenmaar mevrouw vertelde na een paar dagen, dst er reeds de volgende week een plaatsvervangster kon komen. „En omdat u zoo uw best hebt gedaan voor Jsttie, hebben we een voor veertien dagen gevraagd, dan is u mooi in d» gelegen- heid in dien tyd weer sterk ts worden," voegde zj er by. Victorine wsb verrukt by het vooruitzicht twee weken in vryheid door te brengen. En omdat zij nu zoo weinig tyd had, nam zU op een middag haastig afscheid van do vrienden. Toen zy dokter Rykmans wilde schryven, wanneer zy daoht te vertrekken, kwam hy juist eens hooren. „Myn zuster zal js afhalen, maar het sou wel goed zyn, als ik een portret van je kon overaturen, dan loop js elkaar niet mis." „By soo'n klein station als Dalem zal dat toch wel niet gebeuren," iel Vio. „Bovon- dien heb Ik alleen nog maar een paar oude portr.otten, want in de laatste jaren heb ik er geen laten maken. „Geef me er toch maar zoo een, dan kan Anna een beetje weten, hoe je er uitziet." Vio ging het portret halen. „Het lykt niet meer," zei zs, toen zy er mee terugkwam. „Ik had myn haar toen nog los hangen." „Weet je wat? Ik zal ook nog beschryven, hoe js geklood bent; vertel het me eens?" „'t Lykt wel, of ik naar een wereldstad ga, waar ik in al het gewemel kan verdwynen; maar ik kan hst u gemakkelijk zeggen: een grys wandelpakje en een witte hoed met een grooten zwart zyden strik. Is het zoo vol doende?" „Nu zal 't wel ln orde komen," zei hy op geruimd en na haar gezegd te hebben, waar zy moest overstappen, vertrok hy, Vic met een gevoel van groot geluk achterlatendo. Zy beredeneerde niet meer met zichzelf, waarom hy dat alles voor haar deed; maar, tevreden met hetgeen zy nu ondervond, dacht zy niet aan de toekomst, en genoot van het heden, dat haar zoo gelukkig maakte. Dinsdagochtend zou Vio met den trein van kwart voor tienen vertrekken. Onderweg dacht zy telkens: „Zou Rykmans nog aan het action komen?" H|j kon weten, wanneer zy vertrok, want by het laatste gesprek had zy het zoo terloops verteld. Een volgend oogenbhk bedaoht zy, dat hy wel op bezoek by de patiënten zou zyu en zich misschien niet eens zou her inneren, dat xy op het punt stond de stad te verlaten. Terwyi zy bezig was de bagago aan to geven, stond hy op eens naast haar. Een dankbare blik beloonde hem voor zyn komst. „Heb je tl een kaartje?'' „Neen, nog Diet." Hy liep vlug naar hot loket, om hot voor haar te nemen. „Nu gaan we nog gezellig even zitten praten," stelde by voor. „Bezoekt u anders om dezen tyd niet de patiënten?" „Ja, maar het is tegenwoordig niet druk. Kyk, lk heb nog iets meegebracht Nu zag Victorine pas, dat hy een bouquetjs prachtige rozoknoppen in de hand had. „O, wat beelderig I Dank u wel." De trein kwam met groot geraas binnen stuiven. Cornelis hielp Vic in oen coupé. „Ik heb van uw zuster nog een aardig briefje ontvangen, dat zy me vandaag zoudon verwachten," vertelde zy nog gauw even Vlug drukten zy elkaar nog de hand en daarop zette de trein zich in beweging, en was ia een oogenblikje uit het gezicht verdwenen. Toen Rykmans alleen terugkeerde, voelde hy zich plotseling zoo eenzaam. „Waarom heb ik haar niet gevraagd myn vrouw t» worden vdór haar vertrek?" dacht hy. „Dan konden we elkaar nu ten minste schryven." Het was zoo heeriyk geweest te zien, hoa zy eiken keer met meer gerustheid zich aan zyn leiding overgaf. In haar eenvoudigo op rechtheid had zy hem steeda meer laten zien, hoe langzamerhand de lief Jo in haar groeide; wellicht wist zy zelf niet, dat zy haar gevoelens zoo had laten biyken en by had zich steeds gerus ter en zekorder van haar gevoeld, maar nu zy weg wae, werd hy opeens onrustig. Hoe langer hoe meer speet het hem, niet eer met haar gesproken te hebben over hetgeen zyn geheels donken ln beslag nam. Ten laatste besloot Cornells een eind aan zyn twyfel ts te maken. (Slot volgti;

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 1