k Burgerlijke Stand. FEUILLETON. Gevolg van een proces. Strandfeest te Katwijk-aan-Zee. 'Aan KatwijkB strand word gistermiddag Ben kinderfeest georganiseerd door de Ver- éeniging tot "bevordering van het Vreemdelin gen vetr keer. v Reeds geruimen tijd voor den aanvang kon Bi bemerken, dat er iets bijzonders aan de ,d was, want een groot aantal jeugdige gasten,- allen voorzien van een 6chop en jben vlag,- verzamelden zich voor hotel „Du <!Rhin." Latei' voegden zich hierbij nog vele '(belangstellenden en toen te halftwee Katwijks ;|iatrmoniegezelschap was aangekomen, gingen jiillen in optocht langs een omwegje naar het fefcrand. Hier waren op gelijke afstanden en Jalle even ver van de kustlijn verwijderd [twaalf paaltjes in den grond bevestigd en om élk van {lie paaltjes verzamelde zich een teroepjé van ongeveer tien kinderen, om daar feen fort van zand op fe "werpen en wel zoo tnoo'i en zoo sterk mogelijk, want het ging om grijzen. 't "Was eir hierbij vooral om te doen de for- f£en zoo lang mogelijk tegen den golfslag be- fctand te doen zijn, want als che vloed op- pwairi, zou alles door de zee worden bekampt iBn de groep, wier werk 't laatste door de fceo verzwolgen werd, kreeg den eersten prijs zoo verder. 1 Aardig was het te zien hoe vlijtig alle {deelnemers aan den wedstrijd jde schop han- (tecirden en hoe sominigen bij bet aanleggen (van hun zandhoopen met overleg te werk {gingen. Toen het opkomend water alles kwam )>espoelen, kreeg het werken een heel ander karakter. Gingen de kleinen eerst aanvallend [te werk,- nu moest verdedigend worden op getreden. Hoe meer het zeewater opkwam. |les te vinniger werd de strijd- Yelen ston- Üen dan ook met spanning dezen kamp tegen |dat machtige,- onweerstaanbare element, de Zee te aanschouwen. Als er weer zoo'n groote {golf kwam aanrollen, hield men soms den ladem in om af te wachten of die weer een jstuk van den zandhoop zou -wegnemen, om Idaama als een zucht van verlichting te sla ken, als dit niet het geval was. Zoo ver- Idiept was men in de aanschouwing van dit ffcoonedy dat het niet eens- opgemerkt werd als ïnen zelf door de zee bedreigd werd met een paar natte voeten. Te circa halfvijf waren peg twee sterkten overgebleven, toen het fctein tot ophouden gegeven werd. Nu ging men, weder in optocht-, naar de gemeentezaal, alwaar in den tuin de prijsuit. (deeling zou plaats hebben. Hier was door benige bereidwillige dames alles in gereed heid gebracht- Alvorens tot de uitdeeling der prijzen over te gaan, hield de voorzitter van $,V. V. V.", de heer .H E. de Buy ter Zijl- ker,- een korte toespraak, waarin hij allen hartelijk welkom heette en o.m. meedeelde, Idat ook het hoofd der gemeente blijk goge- yen had van sympathie in de zaak van l,V. V. V.", door het feest met zijn tegen woordigheid to willen opluisteren, dat Z.Ed. échter verhinderd was deze prijsuitdeeling bij te wonen. Spr. betuigde zijn dank aan de kinderen, aan de leden van het damescomité, aan zijn medebestuursleden, aan de !muzi kanten en aan B. v. d» Plas, Idi-e zoo juist dö plaats bepaald had, waar Ido forten moesten worden gebouwd om te half vijf door de zee te worden weggeslagen. De toespraak werd door een daverend ap plaus, waarbij zich ook do muziek voegde, ge- yolgdl Door vriendelijke dames werden nu al de feanwezigen van een glas heerlijke limonade bediend,- terwijl inmiddels de prijsuitdeeling pen aanvang nam. Door het bestuur waren vier hoofdprijzen [uitgeloofd. Gtfoep I kreeg den eersten prijs voor schoon heid en sterkte. Groep IX den tweeden prijs voor schoon. Jheid en ster let e. Groep X den derden prijs' voer sterkte. Groep VII den vierden prijs voor sterkte. Verder kregen alle andore kinderen nog èen prijsje. Nadat de voorzitter nog cen- ïnaal de kinderen had toegesproken,- ont vingen zij allen een lekker plakje chocolade, benevens een „Gids voor de badplaats Kat wijk, waarna zij gelukkig en tevreden huis waarts gingen. De dag van gisteren was een heerlijke Üag voor die kinderen en straks, als zij Katwijk weer gaan verlaten, zullen zij nog wel eens menigmaal terugdenken aan dat heerlijke strandfeest. Ook het bestuur van y,V. V. V." mag met genoegen op dit feest terugzien, 't Is best geslaagd. "Wij brengen het bij deze gaarne een woord van lof voor de moeite die het zich heeft getroost, orn dit feest zoo schitterend te doen slagen. Creineeuteraad van tóodcgraveiBo Voorzitter: de burgemeester. Aanwezig alle leden. Er is een vacature. De geloofsbrieven van de gekozen Raads leden de heeren W. Turkenburg, W. van der Giesen, L. Boer, C. Veelenturf en P. Splinter worden onderzocht door een Com missie, bestaande uit de heeren Pollman, KoQt en Brunt. De Raad besluit tot toela- ting. Alle ingekomen stukken worden voor ken nisgeving aangenomen. Ingekomen zijn nog eenige reclames tegen den hoofdelijken om slag en de hondenbelasting, die in banden gesrteld worden van de reclame-commissie; een missive van Ged. Staten in zake vast stelling van de jaarwedde van burgemees ter, secretaris en ontvanger, in verband met het getal inwoners. Do Raad blijkt ge negen te zijn om de verhoogde jaarwedden op de begrooting voor 1912 te brengen. Aan de schietvereeniging „Willem Teil" wordt opnieuw het gymnastieklokaal ver huurd op de gewone voorwaarden. Tot leden van de Schoolcommissie worden herbenoemd heeren Bol en Okk.rse Jr. De rekening 1910 komt aan de orde; de financieele commissie brengt bij monde van den heer Boer rapport uit en adviseert tot voorloopige vaststelling; de rekening wordt daarna zonder discussie vastgesteld op f42,677.63 in ontvangst en f 4^809.66 in uitgaaf; aldus met een batig saldo van f 867.97. Opnieuw komt ter tafel de wijziging der Bouwverordening. Aangenomen w^rdt een nieuw artikel, waarbij verboden wordt ge bruik te maken ^an slechte en ondeugdelij ke bouwstoffen; terwijl omtrent de water voorziening wordt bepaald, dat zoowel nieuwgebouwde huizen als bestaande wo ningen binnen 60 Meter van de water leidingbuis moeten worden aangesloten aan de drinkwaterleiding, behoudens dispensa tie van B. en Ws. Vastgesteld wordt de wijze, waarop in het vervolg vergoeding zal worden gegeven aan functionnaris&en bij de brandweer. De regeling ^vordt'zoodanig gemaakt, dat brand- en adjunct-brandmeesters zullen ont vangen f 0.50 per uur tot een maximum van f 5 per brand, de rol- en adjunot-rolle- zers f 0.40 per uur tot een maximum van f4 en de adjunet-opperbrandmeester f 10 per jaar. De heer Batelaan vraagt reiniging van de urinoirs. Er zal op gelet worden. Daarna wordt nog eenige bespreking ge houden over slooten en stratenreiniging, welke volgens d«:n Voorzitter moet hei'zi :i worden. (jrcasieenieraad van Oegstgecst. Voorzitter de burgemeester. Tegenwoor dig alle leden, met uitzondering van den heer Van der Spek, die met kennisgeving afwezig is. De notulen der vorige vergadering wor den gelezen en ongewijzigd vastgesteld. Ingekomen waren verschillende stukken van Ged. Staten, inhoudende goedkeuring van genomen Raadsbesluiten. Ook €en missive van dat Gollege, meldende-, dat de Rijksbijdrage voor deze gemeente dit jaar zal bedragen f 7504.89. Mede een adres van mevr. de wed. Boenders, met verzoek om afschrijving H. O. over vijf maanden, we gens vertrek uit de gemeente wordt ver leend. Door Ged. St. is aan den Gemeenteraad teruggezonden de verordening in rake het retributiegeld, door Oegstgeest te betalen aan Leiden. De Regeering heeft enk ue kleine bemerkingen op de artikelen 3, 4 en 5. Met algemeene stemmen besluit de Raad om aan deze minitieuze opmerkingen der Rijksregeering te gemoet te komen. De Voorzitter deelt nu mede, dat <\i ver ordening opnieuw moet worden opgezon den, en dat vóór 1 Sept. a-.s. een contract betreffende deze zaak met Leiden moet worden aangegaan. Waar de tijd derhalve dringt, vraagt hij machtiging voor B. en Ws., om aireede dit contract te sluiten, waarvoor te meer Teden bestaat, waar ge bleken is, dat de Regeering op den hoofdin houd der verordening geen aanmerking au heeft. De Raad gaat hiermede accoord. Door Ged. Staten wordt er aan herinnerd, dat door hen in 1908 een norm is vastgesteld waarnaar de belooning o. a. van den ent vanger wordt geregeld. Thans bedraagt die f 450, met twee verhoogingen a f 50 wegens 6- en 12-jarigen dienst, samtn f 650. Wegens meerdere uitgaven in de laatste jaren en toeneming der bevolking, zouden Ged. Staten die jaarwedde willen bepaald zien op f 525 met twee verboogin gen a f 50; samen f 625. Alzoo een vermeer dering van f 75. Daartoe wordt met alge meene stemmen besloten. Ter tafel komt nu een verzoek van den heer Hakkenberg, bloemist alhier, om «te mogen afwijken van enkele bepalingen der ■v bouwpolit-ie. De lieer H. wil op zijn terrein een tuinmanswoning bouwen op 60 M. af- s'cands van den Rijnsburgerweg, terwijl de verordening voor kleine woningen 100 M. voorschrijft. De heer H. wil later evenwel nog een grooter huis bouwen op datzelfde terrein, en verzoekt nu verlof om aireede met het kleinere te mogen beginnen. De Voorzitter meent, dat het nooit in de bedoeling heeft gelegen, iemand op grond van genoemde bepaling in zijn bedrijf te hinderen. Daarom meent hij, dat. B. en Ws. deze zaak hadden kunnen afdoen, maar wenscht tocli, ook met het oog op de toekomst, in deze de meening- van den Raad te 'hooren. Na het rondgaan eener teekening en nadat onderscheidene leden hun instemming hebben betuigd met de meening van B: en Ws., wordt den heer Hakkenberg de gevraagde vergunning ver leend. Na de rondvraag, die niets belangrijks opleverde, wordt de vergadering gesloten. Gemeenteraad Tan Ter-Aar. De dezer dagen overleden Dnitsclie liooglecraar-beeldhouwer lieinhold JBegas. Voorzitter de heer J. C. van Rodenrijs; waarnemend burgemeester. Afwezig de heer Van Zwieten. Mededeelingen o.a. van een circulaire van het bestuur der af deeling Zuid-Holland, waarbij is gezonden ter kennisneming en zoo noodige uitvoering de norm voor de jaarwedden van burgemeester, secreta ris en ontvanger, welke in het jaar 1908 door Ged. Staten is vastgesteld; dat door Ged. Staten is teruggezonden het Raads besluit tot wijziging der begraafrechten, er op wijzend^ dat het noodzakelijk zal zijn het tarief een kleine verlaging te doen on dergaan om nog wel meer overeenstemming te verkrijgen met de Tegelen, opgenomen in art. 254 der Gemeentewet. Wordt be sloten een gewijzigd tarief van de begraaf rechten in een volgende vergadering te be handelen. Een desbetreffend nieuw voorstel wordt alsdan ran het Dagelijksch Bestuur ingewacht. Vervolgens wordt aangeboden de reke ning van de Inkomsten en Uitgaven der gemeente over het dienstjaar 1910 met een batig saldo van f 592.62£, en besloten te be noemen een commissie van onderzoek dier rekening, waarvoor zijn benoemd de heeren J. Visser, J. van Vliet en D. van der Hoorn, die in een volgende vergadering rapport met betrekking daartoe zal uit brengen. Bij de rondvraag wordt door den heer Hoogervorst de. mededeeling gedaan, dat het in het belang der gemeente wenschelijk is voorbereidende maatregelen te treffen, met betrekking tot den. aanleg van een zijlijn station NieuwveenPapenveer, over welk plan reeds correspondentie is gevoerd en z. i. uitvoering van dat plan zeer gun stig staat; een desbetreffende schetsteeke- ning wordt ter inzage overgelegd. Hij wenscht echter, dat de Raad uit zijn mid den een commissie benoeme, mn gezamen lijk met deputaties uit de Tuinderbonden te confereeren met de Gedeputeerde Sta ten, ten einde daardoor niet alleen de be langen van de gemeente te doen uitkomen, maar ook meer zekerheid te hebben, dat in de kosten van dien aanleg de provinciale subsidie zal worden verkregen. Verder geeft de heer Hoogervorst te kennen, dat men in hoofdzaak op goederen vervoer het gezicht heeft, waarvan door den landbouw ook gebruik gemaakt kan worden. De heer Kroft besprak de wensehe- lijkheid o'm vooraf met den hoofd-ingenieur over deze aangelegenheid te spreken, en waarbij ieders belangen kunnen worden ge waardeerd. De heer Van Vliet brengt in het midden dat het zijn inziens voor de toekomst meer gewenscht was de zijlijn te doen beperken tot den Korteraarschen hoek, en meent daardoor dat een verlen ging, waarbij de naburige gemeente Wou- brugge ook profiteeren kan, gemakkelijker uitvoerbaar zal zijn. De heer Hoogervorst ziet daarin in zoover bezwaar, dat, alsdan de plannen tot uitvoering voor zooveel zij thans bestaan niet zullen doorgaan, en het te verwachten zal zijn dat een provinciale subsidie niet zal worden toegestaan. Om aan de besprekingen van den heer Van Vliet eenigszins te gemoet te komen, zegt de heer Kroft, dat een desbetreffend voor stel met den hoofd-ingenieur kan worden besproken, en in verband hiermede stelt hij voor tot nader aan te houden en genoem den ingenieur uit te noodigen tot bijwo ning der eerstvolgende vergadering van den Raad om een en ander met hem te bespre ken. Hiertoe wordt met algemeene stem men besloten. Niemand meer het woord verlangende, wordt de vergadering door den Voorzitter gesloten. ALPHEN. Bevallen: M. Pel geb. Deanilc Z. C. de Wit geb. Hillebraud D. A. Westerink geb. Westerink L M. M. MatthgVen geb. Meger Z. E. v. Spengen geb. Ruiteoburg Z. AI. v. d. Neut geb. Munnik '2 ievenl. zoons. Overleden: M. van Lokhorst jd. 20 j. BODEGRAVEN. Bevallon: B. van Gulik geb. Roskam D. G. /aal geb. Kranenborg D. Overleden: J. Rietveld, wednr. van G. van der Linden, 82 j. Gehuwd: J. H. Vis;er 24 j. en M. Scheer 21 j. T. Bosman 28 j. ea J. Gioenendijk 24 j. HILLEG0M. Bevallen: Jar-oba van dor Burgh geb. Caspars D Alida Maria Brouwers geb. Wea- selman I). Johanna Noorman geb. Hartman D. -Gorarda Veen geb De Haas D. Meclielina Wilhelmina Scheepmaker geb. Gerritsen D. Anna Gerarda Jonkheer geb. Elstgeest Z. Ondertrouwd: Grjsbertus Meerleveld met Klaska Wilhelmina Collet. Getrouwd: Joh a one 3 Hendnkus Schreuder met Cornelia Margaretha van Hoekelen. Overleden: Adriantn Cornells Prnijssers 2 m. Johmne9 Tkeodorus Warmerdam 7 m. Pietertje van Elswijk 4 m. Pieter van Lierop, 73 j., echtgenoot van Cornelia van Veen. LI33E. Geboren: Aaltje, D. van J. Zijls'ra en C. vaa Donk. Johanna Geertruida, D. van F. Sijtsma en J. H. Broers. Ar:na Maria, L). van J. Wijsman en S. Ruigrok. Gehuwd: A. A. Berkel en C. J. Maat Overleden: Johannes Klaar Cornells Pat- tarason 18 j. Cornells Uulsbo9ch, echtg. van M. Smit, 43 j. WOUBRUGGE. B e v a 11 a'n: G. J- Roos geb. Vink Z. G. Schijff geb. Van Delft Z. Gehuwd: H. J. de Jonge jm. 22 j. en G. Metïelair id 20 j. ZOETER WOU DE. Geboren: Cornelis, Z. van C. van Muijden en G. Nagtegaal. Overleden: Franciscus Hoogervorst 61 j., echtgenoot van Maiia MeamaD. Dreigbrieven. Drukten wij onlangs een dreigbrief af, door Troelstra ontvangen, thans ontving Vliegen de volgende gedrukte brief kaart, met 't adres: „Aan den patser W. H. Vliegen, lid van den Gemeene raad van Amsterdam" en gepost te Wijk aan Zee. „V olks v erdommer, Daar Justitie in gebreke blijft om jou gemeene opruier naar behooren te straffen, heeft de Arrieidersvereeniging Algemeen Belang" besloten jou, op jou manier, naar de andere wereld te zenden. Door het lot is eeivlid aange wezen op dien sluipmoord te volbren gen. Honderden hebt jij broodeloos on ongelukkig gemaakt, niet in het belang der arbeiders, maar om ten hunnen koste, de groote heer te spelen en een lekker, lui leven te leiden. Al de zoo genaamde ongelukken op schepen en elders zijn voor jou rekening. Het moet uit zijh met jou speculeeren op de dom heid der arbeiders. Het Comité der zelfbewuste arbeiders." Hebben wij hier, wat het.waarschijnlijk ste is, met grappen te doen, dan zijn het wel de lafste die denkbaar zijn. Natuurlijk zal geen onzer mannen er aan denken zicih in zijn houding door deze of dergelijke n°nsens te laten beïnvloeden. Het eenige resultaat kan zijn dat men de vrouwen en kinderen van de bedreigden in ongerustheid brengt. Het feit, dat het bovenstaande epistel,: behoorlijk gedrukt is, duidt aan dat meer dere personen saamgewerkt moeten hebben om deze „heldendaad" te verrichten, wat op een heel merkwaardige geestesgesteldheid wijst. Of zou het enkel als een gevolg van de warmte te beschouwen zijn? (Volk) 8) Het beeld der vrouw, hetwelk hij met zoo veel vuur had beschreven, volgde hem over den drempel. Daartoe was de blik op de schrijf tafel niet noodig, waar de akten met het op schrift „Simmel contra Simmel" lagen. Van daag niet, het kan wachten tot morgen," dacht hij en schoof den bundel op zijde, ter wijl hy ging zitten, om zijn gedachten by een ander werk te bepalén. Dat wilde echter niet vlotten. Na korten tyd nam hy toch weer „Simmel contra Simmel" ter hand en begon daarin te bladeren. De zaak wilde hem niet uit het hoofd. „Als die zinsnede „als w y verkoopen" er maar niet wasl Dan kon het vrouwtje geholpen worden. tEr valt immers niet aan te twyfelen, dat het verkoopen van den eenen broeder aan den andoren niet met de bedoeling is ge6cbied om van de verplich ting jegens den schilder af te komen, en het is even zeker, dat de erven deze omstandig heid aangrypen om niet te moeten betalen. Maar de letter, do lettor, hoo daarover heen te komen?" Hot mooie, jonge vrouwtje maakte uit den rechter reeds een party. Fritz Rudorl zou er Dooit toe to bowegen zyn geweest tegen zijn overtuiging oen uitspraak te doen; maar reeds de omstandigheid, dat hy den wonsch koesterde naar een bepaalde richting te mogen oórdoolen, belees, dat hy niet meer geheel onpartydig was. En als de advocaat der Simmelsche erf genamen in zijn hart had kunnen lezen, dan sou by dozou rechter wegens paityuigheid gewraakt hebben. Maar waarom had ook me vrouw Marie Simmel, woonachtig in de Neu- renbergerstraat 63, zoo lang met haar advo caat moeten spreken, terwijl de bevoegde rechter ln het aangrenzend vertrek vertoefde? Waarom had zy ook zulke ronde kinder- oogen en zulk kastanjebruin haar? „Het lot dor vrouwen is beklagenswaar dig." Dat gezegde kwam hem plotseling in den zin. Zoo'n jong ding trouwt, men leeft onbezorgd van don eenen dag in den anderen, zonder aan de toekomst te denken. Natuur- lyk is dat de schuld van den man, want van zulk een jong schepsel kan men toch geen bedachtzaamheid verlangen. Dan sterft natuuriyk de man (de verdrietige rechter bespaart niet eens don dooden schil der dit verwyt) en de ellende staat voor de deur. Om zich ook met zulk 09n contract te vergenoegen; hët is to dwaast Maar dat komt er van: deze kunstenaars voelen zich altyd hoog verheven b)von allo pf*ctische dingen; nu ziet men weer, waartos dat jaidtl Wat moet nu zoo'n vrouw b9ginnon? Zy ia z*.k£r een goed leven gewend en dkn valt het be- krimpen dubbel mooilyk. Het is slecht ver deeld in dozo wereld. Ik en anderen hebben, bohalve ons salaris, nog oen vermogen, dat veel mo9r oplevert dan men kan verieren, on nu moet men zulk oen arme vrouw door zyn vonnis tot don bedelstaf brengen. Hot is een afschuwiyk vak, dia justitie; oon ellendige bezigheid voor iemand, wien hot bloed nog snel door de aderen vloeit. Altyd aan lettors hangen, nooit aan zyn gevoel mogen toegeven; het is bepaald verachtelijk. „Bah," zeide hy luid by zichzelven on begaf zich, om op andere gedachten te komon naar de sociëteit, waar hy dien Zaterdagavond zeker was, kennissen to vinden» Op weg daarheen moest hy over zichzelven lachen. Al3of men zich om het lot van alle menschen kon bekommeren! En nog wel als men jurist isl Dan zou men het ver brengen. Morgen zou hy zyn vonnis opmaken volgens de letter der wet; meer kon men van hom niot verlangen; en daarmee ba3tal Zulk ©eu m )oie vrouw zal zeker geholpen worden en wel te eer, als zy zoo verstandig is, als zy er uitziet. „Ja, ja, die schoonheid," dacht hy, toen hj het hoofdportaal binnentrad, „die is een macht, waarvoor alles op de knieën ligt, en ik niet het minst I" Toen Rudorf den volgenden morgen later dan gewoonlijk wakker werd, want de vrienden waren tot aan hot uur by een gebleven, hetwelk ten onrechte nog als tot den avond wordt gerekend, straalde de zon vrooiyk in de kamer. Dat was nog oené een Zondag, zooals hy dien gaarne hal- Nog een stuk zomer in No vember, een geschenk, een soort rabat, het welk de edelmoedige natuur nog als iets tos onder do trouwe zomergasten verdeelde. Daar van moest gebruik gemaakt worden. Hy kleedde zich haastig aan, ontbeet en begaf zich .kot een lange wandeling op weg. Dat deo.1 goel. Hy verlangde de stal te komen en onder de boomen, welke met ihJQ I03 geel bladeren- bekleedsel scherp tegen diep-blauwen homol afstaken. Onder zon voou^U ritselde hot loof, dat 's nachts was afgevallen, 5!* af en toe fiaiïerde een blad in de lucht, en vief op hoed of jas. hly Hop den Dierentuin door, wélke op dit uur verlaten was, evenals de villa's, die er om heen lagen. 8 Merkwaardige msnschenl" dacht hy, toen by het bosch verliet en langs de huizon liep. ö0m zoo dicht aaa deu straatweg te bouwen en zoodoende rumoer en vuil uit do eerste hand te krygen, terwyi do groote tuinen achter in de afzondering liggen Omgekeerd zou betèr zyn. Maar natuuriyk, men wil niet alleen zien, men wil ook gezien worden. Dat heeft ook recht van bestaan, maar patriciërs zyn Beide, het laten zien en het contrast met het zyn van patriciër, zag hij bevestigd, toen hy zyn blik, over een kleine villa liet dwalen, waar juist een jonge vrouw in een elegant, kleurig morgentoilet op het balkon was ver schenen, om met een vriendin, die in het voor- bjgaan voor hjt hek was biyven staan, 93n tamsiyk luid discours te voeren. „Hm," mompelde Rudorf by zichzelven, „niet te verachten, zeker niet, maar nog lang geen Marie Simmel 1" En plotseling stond het schilderavrouwtje in haar goheele bekoorlyke versohynïng weer levendig voor zyn oogan, zoodat hy alles om zich heon vergat. Den ge'iaelen morgen had hy nog n:et aan Marie 'gedacht en nu, zeer merkwaardig, bavond h(j zich weer onder de vroegere betoovering, teweeggebracht door eon andere. Hy meesmuilde by de gedachte aan haar. Trouwens, hy verkeerde in oen zeor goede stemming. D3 frissche lucht na da lange zitting van den vorigen dag, het fraaie park in herfststemming en Zondagsrust, alles werkte samon om hom behaagiyk te maken, en toen hy nu oen sigaar aanstak, walke oon he$jlij£pn gent" verspreidde, kreeg hy eon ge voel afaftf hy bergen kon verzetten, en ver haastte onwM.^seurig zyn tred, alsof by een doel snel moest bereiken. En toch wandelde hy jioolloos voort en zag zich plotseling aan den andff£?n oever van het water, sonder zioli te lierinaoieu. .dat hy éen brug was gepasseerd. Hy keek om zich heen. Ginds was reeds list Lutzowplein. In een kwartier of eer kon by by den Zjólogischen Tuin zyn; van daar met do boot verder en een smakelyk ontbyt in het Giünewald, wa rempel, dat was geen slechte gedachte; zelfa oen zeer goeie! Hy stak dus het plein over en bereikte spoedig de Kurfürstenstraat. Hy kwam zelden in dit gedeelte der stad ea bswonderde de vele nieuwe straten, welke in den laatsten tyd waren ontstaan. Opeens viel zyn blik op een straatnaambord, van woiks blauwen grond hem in blinkende witte lotteis het opschrift tegenblonk: Neurenborgerstraat. Hy bleef plotseling staan alsof hy een ge wichtige ontdokking hal gedaan, en bekeek het bord-zoo nauwkeurig, alsof hy niet wist wat hy zag. Do straat, waarin zy woont! Het kwam hem voor, alsof een onzichtbaie macht hem hierheen hal geleid. In de straat was geen mensch te zien, toen h«J om den hoek boog, want het sprak vanzelf, dat hy nu, nu hy hier eenmaal bij top/al was beland, ook het huis wilde zien, waarin Marie Simmel woonde, haar, die hem zoowel in zyn ambt als daar buiten op zulk een buitengewone wyze bezig hield. Het was kinderachtig, dat bekend® .hy zichzelven; maar waarom zou men op zuik een mooion Zondagmorgen ook niet eens kin derachtig mogen zynl Dus voorwaarts 1 Spoedig stond hy voor het huis, dat. het nummer 63 droeg; een h )0g gebouw van drie verdiepingen. Hy keek naar boven Waar of z(J wel zou wonen? In stilte hoopte hy, haar hoofd voor eèn* der ramen te zien. (Wordt vervolgd)*

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 6