N». 15790 Zaterdag 12 Augustus. A°. 1911. <§eze iCcurant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit DRIE Bladen. Tweede Blad. Offieieele Kennisgeving. Kunst, letteren, enz, Uit de „Staatscourant". LEIDSCH PRIJS DER ADYERTENTIEN: Van 16 regels 1.05, Iedere regel moer f 0.17J. Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oents contantelk tiental woorden meer 10 Oents.-Voor het inoasseerenwordt/'0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oents; per 3 maanden Buiten Leiden, per looper en waar agenten Franco per post syn 1.10. 1.30. 1.65. UINOBKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien het adres van J. DE KORT, om .vergunning tot oprichting van eene inrich ting tot het bereiden van zuivel in het per ceel Langegracht no. 232, Sectie B no. 2809; Gelet op de artt. 6 en 7 der Hinderwet; geven bij deze kennis aan het publiek, dat genoemd verzoek, met de bijlagen, op de Secretarie dezer gemeonte ter visie gelegd is; alsmede dat op Zaterdag 26 Augustus flanst., dea voormiddag te elf uren, op het Raadhuis gelegenheid zal worden gegeven ©m bezwaren tegen dit verzoek in té brengen, terwijl zij er de aandacht op vesti gen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinder- ,wet voor 't gemeentebestuur of een zijner le den zijn verschenen ten einde hun bezwaren mondeling toe te lichten. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. VAN HAMEL, Weth. Looo-Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 12 Aug. 1911. Lead en, 2 Augustus. Uit het verslag van den toestand van [Leiden over 1910 blijkt, dat de kosten van bet lager onderwijs voor zoover zij thans te Bepalen zijn, hebben bedragen: f 340,096.54-$, terwijl als bijdrage in die kos ten van het Rijk werd ontvangen 115,132.66$. De schoolgelden bedroegen f 37,937.68. De kosten van het middelbaar onderwijs bedroegen f 66,949.07. Door het Rijk werd bij voortduring een jaarlijksch subsidie van f 10,000 ten behoeve van do hoogere burgerschool voor jongens verleend. De kosten van het gymnasium hebben be dragen f 31,962.45$; de rijkssubsidie be droeg f 9165.52. Het bedrag der uitgaven rechtstreeks door het gemeentebestuur voor de armen verzorging, krankzinnigenverpleging, ver pleging in het ziekenhuis, enz. beliep f 109,296.68$. Bij het vergelijkend toelatingsexamen voor de Cadettenschool te Alkmaar slaagde 5. a. onze stadgenoot F- Lugt, leerling der H. B.-S. alhier. Bij den coupeurswedstrijd van de ver- teniging ,,La Progressive", te Parijs, werd een diplonïa toegekend aan den heer O. F. Onland, coupeur van de firma Cahen, al hier. In de gisteravond gehouden ledenver gadering der Leidsche Coöperatieve Brood bakkerij en Verbruiksvereeniging ,,Ons Doel" werd de rekening en verantwoording door den accountant den heer J A. W. 'Aalbersberg goedgekeurd, en het dividend yoor de afd. Bakkerij bepaald op 4 pCt. Voor de afd. kruid, was er een nadeelig saldo van ongeveer f 300. De rekening van den vorigen penningmeester sluit met een overschot van ongeveer f 200. Tevens had in deze vergadering bestuurs verkiezing plaats en werden de oude be stuursleden met bijna algemeene stemmen herkozen. In Den Haag ig voor het examen Fransch L. O. geslaagd de heer A. H. van de Ven, van Hillegom; voor het examen Engelsch L. O. mej. M. J. Vis, van Wad- Idingsveen. Op het tweetal voor predikant bij de Ger. Gem. te Alphen staan ds. J. D. v. d Velde, te Kralingen (Rotterdam), en ds. R. Zijlstra, te Hoogeveen. De Koningin, Prinses Juliana en ge volg zullen Maandag per extra-trein om 11 u. 12 m. op Het Loo terugkeeien. Met het oog op de hitte is aan de ambtenaren, werkzaam bij het hoofdbe stuur der Posterijen en Telegraphie, vrij heid gegeven, óf 's morgens 8 uren met hun werk te beginnen en daarmede te 1 uur 's namiddags te eindigen, óf in de namid daguren tot halfvijf ten bureele te zijn. De meesten hebben den eerstgenoemden werktijd gekozen. De Belgische Staatsspoorwegen heb ben onderhandelingen geopend met de Ne- derlandsche Spoorweg-Maatschappijen, om ook den gezinnen van het personeel weder zijds vrij vervoer te verleencn op elkanders lijnen. In de zitting der Alg. Synode van de Ned.-Herv. Kerk kwam opnieuw, evenals de laatste jaTen, een verzoek in van de da mes Gerlings, Vogelzang en Bruining, die verschillende universiteits-examens in de theologie hebben afgelegd, om ook tot de kerkelijke examens te worden toegelaten, die de deur openen tot de Evangeliebedie ning. Hoewel dit verzoek vroeger is geda teerd, werd het toch eerst den lOden Aug. bij den seoretaris der Synode bezorgd. Daarom mocht het wegens te-late-indiening volgens het huishoudelijk reglement niet meer in handen genomen worden en werd het ter zijde gelegd. Op den huize Den "Wolff te Haren (Gr.) is, 71 jaar oud, overleden de heer I. Hil- desheim, een bekende persoonlijkheid in de Joodsche Gemeente te Groningen. Hij was voorzitter van den Kerkeraad der Ned. Israëlietische Gem. aldaar, van welk college hij gedurende 33 jaar deel uitmaakte. Voorts was hij lid van het Dagelijksch Be stuur dier Gemeente en voorzitter van het ressortaal bestuur. De overledene was rid der in de orde van Oranje-Nassau en eere voorzitter van den Bakkers-bond. De „N. Gr. Ct." schrijft van hem: „Wat de heer Hildesheim eigenlijk be- teekende in het Joodsch maatschappelijk en kerkelijk leven, bleek nog zoo duidelijk op zijn 70sten geboortedag. De Regeeriug vereerde hem toen met de Oranje-Na ssau- orde, de Joodsche Gem. stichtte te zijner eere het „Hildesheim-fonds" en tal van lichamen, waarin hij zitting had, boden hem het eere-lidmaatschap aan. De heer Hildesheim was een man, die zich steeds vol ijver gaf voor de belangen van de aan zijn zorg toevertrouwde corpo raties. In het dagelijksch leven was hij wars van alle praaleenvoudigheid kenmerkte zijn geheele persoonlijkheid. Weldoen was zijn leus. Hij streefde er naar de steun te wezen voor weduwen en weezen, om voor hun rechten op te komen." Op 24 September a. s. zal een R.-K. nationale bloemendag worden gehouden. Op straat zullen dan de blauwe Sobriëtas- bloemetjes worden verkocht ten bate van het R.-K. sanatorium voor drankzuchtigen. Het „N. v. d. D." deelt mede, dat te Utrecht op Zondag 20 Augustus in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen een vergadering zal gehouden worden van officieren, dienende bij de landweer, die een algemeene vereeniging willen oprio'a- teri, welke zich ten doel stelt de behartiging der belangen van de landweerofficieren. Het gemeentebestuur van Utrecht heeft een eigenaardige bloemenversiering voor de binnenstad bedacht. De pui van het Stadhuis prijkt nog met den bloemen- tooi, en de groote kroonlaurieren, welke aldaar bij het Koninklijk bezoek werden geplaatst. Deze versiering blijft gedurende den verderen zomer. Verder worden de palen van de electrisclm tram ter halver hoogte voorzien van ronae bloemenmanden. Deze vroolijke versiering wordt geleidelijk ingevoerd. Elk jaar jaar vijf palen. Op die wijze is na verloop van eenige jaren de geheele binnenstad getooid met kleurige bloemenmanden, welke gedurende den zo mer geregeld worden ververscht. („N. v. d. D.") De „Vijzelstraatkerk" te Amsterdam, bekend dooir de kwestie tusschen een pre dikant en een dame, die het vruchtgebruik had van bedoelde kerk, zal morgen weder in gebruik worden genomen door de Vrije Evang. Gemeente. De offieieele opening zal door ds. J. D. Root Jr. geschieden. Ter eere van den verjaardag der Ko ningin zal de Minister van Buitenlandsohe Zaken op 31 Augustus de buitenlandsohe en in Den Haag met verlof aanwezige Neder- landsche gezanten aan een gala-maaltijd te zijnen huize noodigen. Het stoffelijk overschot van den te Freudenstadt in Wurtemberj overleden emer.-predikant bij de Evang.-Luth. Kerk ds. J. A. Böhringer, werd hedenmorgen 11 uur uit de woning °an de Laan van Meer- dervoort in Den Haag ter-aarde-besteld op „Oud-Eik-en-Duinen" Te Utrecht is gisteren begraven het stoffelijk overschot van ds. H. G. van Endt, predikant bij de Ned.- Herv. Gem. te Woer den. Aan de groeve werd het woord gevoerd, door ds. Eringa, te Woerden, namens de Ned.-Herv. Gem. te Woerden, ds. Rust namens de Geref. Gem. aldaar, den heer Elsbeek^ namens de Christelijke school ds. Ybema, uit Nieuwkoop, en ds. Booy, uit Puttershoek. De leden van de stafmuziek van het lste regiment mf. te Assen zullen zich tot de Tweede Kamer der Staten-Generaal wenden, met verzoek om de harmoniekorp sen te laten bestaan. In Zwolle werd de jaarvergadering ge houden van de Geref. Vereeniging voor Drankbestrijding, onder voorzitterschap van ds. W. H. Gispen, aldaar. Vertegenwoordigd waren 37 afdeelingcn. Tot lid van het hoofdbestuur werd met al gemeen© stemmen herkozen ds. W. H. Gis pen. Uit het jaarverslag over 1910 blijkt, dat de Vereeniging thans 74 afdeelingen telt, met 1872 leden; bovendien 384 verspreide lsden. Naar de directeur der Weezeninrich'- ting te Neerbosch, ds. J. Schrijver, mede deelt, was op 1 Augustus j.l. de geheele schuld der inrichting afbetaald. Ds. Schrij ver, onder wiens beheer dit resultaat werd bereikt, staat nu ruim acht jaar als opvol ger van den heer J. van 't Lindehout aan het hoofd der inrichting. Onder de te Leeuwarden voor ds hoodakte geslaagden behoorde een 26-jarig jongman. Zeker niets bijzonders. Maar wel ongewoon is het, dat deze jonge man op 10-jarigen leeftijd de lagere school verliet en pas op 22-jarigen ouderdom ten gevolge van een hem overkomen ongeval zijn vak verliet en voor onderwijzer ging studeeren. In 2 jaren haalde hij zijn akte als onder wijzer, om na nog eens '2 ja-ren te slagen voor de hoofdakte. ALPHEN. De Raad zal Donderdagmor gen a. s. te halftien vergaderen. BODEGRAVEN. De leden van de sohiet- vereeniging „Willem Teil", alhier, maak ten in gezelschap van hun dames met een versierde boot een watertochtje over het Brasemermeer en de Kagerplassen naar Lei den. Een piano op het dek van de boot hield de vroolijkheid bij het- gezelschap er in, dat onder het zingen van nationale liederen des avonds bij elven thuis kwam. In korten tijd stierven hij den veehou der C. B., alhier, 9 varkens en 3 kalveren met vergiftigingsverschijnselen. Zeer waar schijnlijk is de oorzaak hiervan te vinden in het drinken van wei, die in een van bin nen geverfde kuip bewaard werd. Ons dorp is weder een mooien winkel rijker geworden. De heer Karssen heeft het pand op den hoek van de .Prins Hendrikstraat tot een flink winkelhuislaten inrichten en zijn zaak daarin overgeplaatst. De Raad zal Maandagmorgen te elf uren een vergadering houden. De uitslag der lótfng voor de militie is voor deze gemeente als volgt: 1. A. C. Vink; 2. L. H. Engelsman; 3. G. van Wijn gaarden; 4. A. H. Beitsma; 5. G. W. Ver- duyn; 6. W. E. Calis, 7. J. van Dorp; S. G. van Dam; 9. M. Oosterom; 10. L. A. van Andel; 11. J. H. van der Maat; 12. W. van Os; 13. W. van der Valk; 14. C. van der Vlist; 15. G. T. Sterk; 16- H. M. Rijkers; 17. A. Verboom; 18. W. van IJk; 19. C. Spijker; 20. A. Borst-; 21. M. van Scliaik; 22. T. Verbrie; 23. G. van Vul pen; 24. D. van der Vis; 25. A. Hoagen. doorn; 26. J. de Vlieg; 27. F. Ba telaan; 28. H. v- d. Pol; 29. Th. Groenen- 30. M. van VreedendaaJ; 31. J- Groenendijk; 32. G. Forror; 33- B. P. Muller; 34. W. J. do Vink35. A. Verwey36- N- van Leeu wen; 37. M. Bokker; 38. T. Oosterom; 39. J. ZeiLstra. De nummers 3, 4, 6, 7, 12, 19, 20, 25 en 32 hebben gebreken of broederdienst opge geven. HAZERSWOTJDE. De vereeniging „Trouw Schoolbezoek" deed met 53 leerlingen der openbare school op het Dorp een boottocht naar Dordrecht. Alle kinderen, die aan dit uitstapje deelnamen, hadden niet jneer dan 5 schooltijden verzuimd gedurende het af- geloopen schooljaar. In rijtuigen reed het gezelschap, dat uit ruim 80 personen be stond, naar Boskoop, waar een gepavoiseerde Carsjensboot gereed lag. Te Dordrecht werd drie uren vertoefd, waarvan een groot deel in een belommerden speel hi in werd doorgebraoht. Het bouwen van een fitterswoning op den Gomeeneweg is aangenomen door den heer Iterson, te Rijnsburg. NOORDWTJIv. Een zoontje van P. W. werd door een fietsrijder, die van Leiden kwam, aangereden en wel zóó erg, dat het kereltje aan één der beentjes deerlijk gewond werd. De wielrijder was echter bezorgd voor den jongen: hij wiesch eerst het beentje goed af en droeg hem daarna naar den dokter, die een zwaar verband legde. De schade aan het rijwiel is nogal beduidend; de be rijder kwam er goed af. Nadat wij nog eens secuur geïnformeerd hebben, blijkt het ons, dat de lotelingen part noch deel hebben aan het ernstige ongeluk, dat den zoon van stalhouder R. overkwam. De jonge R. reed tamelijk snel over de Hoofdstraat te Noordwijk.aan-Zee. Hij riep V. S. en een knecht van K. nog toe: „Grijpt me maar!" of iels van dien aard. Plotseling zagen laatstgenoemden, dat R. vielzij waren er terstond bij en von den hem bloedend op de veldkeien, die daar langs de straat liggen. Hoe het gekomen is, weet niemand. Ook R.T die intusschcn bete rende is, kan liet zich niet herinneren. V. S. en den knecht van K. komt lof toe voor hun snel en handelend optreden. NOORDWIJKERHOUT. De „Echo der Duinen" ontving een uitnoodiging tot het geven van een conceft op den avond van den 31sten Aug, a.s. te Noordwijk-aan-Zee op het terras van hotel „Konijnenburg". t OEGSTGEEST. De Raad vergadert Maan- dagavand te halfacht. De agenda luidt: Mededeeling ingekomen stukken; wijziging retributie-verordening schoolgeld Leiden; jaarwedde gemeente-ontvangerverzoek Hak kenberg inzake bouwpolitie. VOORSCHOTEN. Mochten wij gisteren onze brandkranen loven als brandblussckers, hedenmorgen om zes uren besproeiden de zes, {lie langs onze linden-allée verspreid liggen, de geheele Voorstraat. Deze practische, „sta biele sproeiwagen" werkte als een welkome lafenis. VOORHOUT. Wegens de aanhoudende droogte is de vijver bij de R.-K. kerk zoo goed als droog, zeker niet ten voordeele van de in den vijver levende goudvissohen. Het bestuur heeft nu besloten den vijver uit te diepen en er een ijzeren hek om te plaat sen, dat het geheel verfraaien zal. WARMOND: De vaste schilder van het Seminarie v. d. M. had gistermorgen het ongehuk acht treden hoog van een ladder te vallen en op een steenen vloer terecht te komen, waarop hij bewusteloos bleef liggen. De onmiddellijk entboden geneesheer con stateerde kneuzing van een der ribben. Na dat een verband was gelegd, kon de man eenige uren later naar zijn woning gebracht worden. Naar wij vernemen zullen ter gelegen heid van hot 50-jarig priesterjubileum van den hoogeerwaarde heer N. J. Smeiilders, Deken van Noordwijk, pastoor te Warmond, de volgende feestelijkheden plaats hebben: Maandag a.s. 's nam. te 6 uren, feestelijke intocht van af liet Warmonderhek, bege leid door een ©erewacht te paard en te voet. Dinsdagmorgen te tien uren plechtige Hoog mis. 's Nam. van één tot twee uren concert in den tuin der Pastorie, te geven door de muziekvereeniging „St.-Geacilia". Van twee tot vier uur receptie. Des avonds feestelijk heden, waaronder ook muziek iu een der zalen van de R..K. Bijz. School- WOUBRUGGE. Uitslag loting militie: 1. J. W. van Leeuwen; 2. H. J. van der Boon; 3. C. W. van der Meer; 4. Jac. Verhaar; 5. J. G. van Tol, broederdienst; 6. Theod. van Leijden; 7. M. Kroes; 8. H. Schijf; 9. D. Stoof; 10. C. Windhorst; 11. Jobs. Borst, broederdienst; 12. H. Peters, lioh. gebr.13. B. C. Disseldorp; 14. Jan Roos, broederdienst; 15. D. J. van He messen; 16. J. Hogeveen; 17. G. van der Boon, lich. gebr. 18. P. J. Straathof; 19. J. A. Hille- brand; 20. C. van der Klauw 21. Adrianus Pouw; 22. W. Schrama; 23. J. van Dorp. Noordwijksclie Strand kwestie. Het lang verbeide rapport van den rechts kundige der gemeente, prof. mr. dr. A. A. H. Struycken, over de sbrandkwestie,* is ingekomen. Het heeft deze week ter visie gelegen van de Raadsleden. Wij zullen er dus binnenkort wel meer van hooren. Een circulaire werd ons gestuurd, waar in bericht wordt de.geboorte van de „Zuid- Hollandsche Vereeniging tot bevordering van Kunstnijverheid en Volkskunst." Wij lezen in deze circulaire: „Wat met deze poging voor de provin cie Zuid-Holland wordt gedaan, is reeds vroeger in Friesland geschied en zal, naar wij hopen, spoedig door de andere provin ciën worden nagevolgd; en wat op /leze wijze een nationale beweging voor geheel Nederland belooft te worden, vindt zijn voorbeeld terug in het buitenland. Het -meest georganiseerd wel in Denemarken, in Zweden en in Noorwegen, maar tegelij kertijd, zij bet ook minder sterk en met minder vast uitgesproken doel, in andere landen van Europa, in Duitschland, in Oos tenrijk, in Engeland, ia Zwitserland, zelfs in Rusland en in Spanje. In zekeren zin is in alle deze landen merkbaar de samenvoe ging van deze twee elementende terug keer tot het beste uit vroeger dagen, gezien in het lioht en dank zij de toepassing van den modernen tijd." Het verdere sdh-rijven in deze circulaire bevat een afkeuring en terecht van wat aan huisvlijt gewoonlijk voor den dag komt. Kunst is daar niet veel bij, behoudens en kele waarlijk artistieke uitingen. Toch is er optimisme opnieuw in deze zinsnede „Voornamelijk merken we op, dat er reeds ware volkskunst isdat er reeds zijn, die niet meer tot kunstenaar behoeven te worden ontwikkeld, maar die 'ch zulks op de meest oorspronkelijke wijze toonden. En deze volkskunst, die nog veelal in duisternis en op den achtergrond verkeert, willen wij ontdekken en naar voren brengen onder aller aandacht; waar zij moeilijk zich kan baanbreken, haar steunen in zooverre dit vereisoht wordt en tot het doel kan voeren. Daardoor zullen wij komen tot een ander punt van ons programma, dit namelijk, dat het goede kunstvoorwerp goedkoop-v wordt en meer komt onder het bereik van alle standen." Een weinig vaag lijkt ons deze omschrij ving. Ook verder blijft de circulaire alge meenheden geven. Aan het slot vernemen we wat de kern van deze beweging zou bekooren to wezen, indien deze nieuwe Vereeniging zich althans wat meer voorstelt te doen dan opnieuw tentoonstellingen te geven, dit nl. „Wij willen van den aanvang af traoti"?n onze krachten daarvoor in te spannen, dat zij, die werkstukken vervaardigd hebben, welke naar onze meening aan de eischen van werkelijke volkskunst voldoen, ia «uizo Vereeniging een centraal punt gaan vin den, dat ook bij den afzet van die artike len, door den goeden roep, die er van de Vereeniging uitgaat, krachtige hulp ver leent." Het slot van dezen zin is alweer zeer vaag. Het is geen zwartgalligheid van ons, dat wej met geen groot vertrouwen in uitkom sten van beteekonis, deze nieuwt Yereeni- ging ter bevordering van Kunstnijverheid, (waarin geen enkel industrieel of vakman zitting heeft) zien ontstaan. De toekomst moge ons logenstraffen. - Mevrouw v. d. Horst, de bekende figuur uit de Heyermansstukken zal haar 25-jarige tooneelloopbaan dezen winter vieren in het gezelschap Royaards, waarbij ze thaDS hoort. HetGrandThéatre A. v. Lier te Amsterdam verkocht. Er gaan geruchten," dat het Grand- Théatre A. v. Lier, te Amsterdam verkocht zou zijn aan Albert Frères voor hun bios coop-vertooningen, die zij er al sedert maanden geven- De heer Lion van Lier zei, bij vraag om inlichting aan het „N. v. d. D.", dat hem het gerucht niet was voorbij gegaan, maar dat hij geen vrijheid vond het ge mekt waar of onwaar te noemen. Alleen dit, dat de fir ma Van Lier, bij al of met te blijken veran dering, in den eersten tijd in ieder geval in haar theater zou moeten blijven. „Nieuw Vrouwenleven" heeft deze maand tal van aardig© artikelen. We noemen hiervan: „Huiselijkheden u.t de achttiende eeuw", „de danseres Bai- barina, latere gravin van Camparoini," en eenige artikeltjes van paedagogischen aard. Bijzonder raden wij aan, de corres pondentie Van deze maand te lezen UitgaveBureau Nieuw Vrouwenleven, Heelsum. Door de VeTeeniging tot bevordering van beeldende kunsten, onder beheer sta-ande van bestuurderen van „Arti et Amicitiae", is een prospectus verspreid, betrekking heb bende op de premie-uitgave voor 1911: zes reproducties naar schilderijen in het mu seum Boymans te Rotterdam, van Teniers, Fabritius, Ruisdael, Rembrandt, Porcellis en De Witte. Wij herinneren er aan, dat men door lid te worden van de genoemde vereeniging den aankoop bevordert van schilderijen, welke krachtens de jaarlijks plaats hebbende ver loting als prijzen worden uitgereikt, ter wijl bovendien het weduwen- en weezen- fonds van „Arti" van deze aankoopen pro fiteert. Iets nieuws. Het archief van den 'staat Hamburg zal een begin maken met het bewaren van kine- matografische opnemingen van belangrijke gebeurtenissen. Bij Kon. besluit rijn, met 21 Augustus 1911, benoemd tot rijkskeurmeester in al- gemeenen dienst 3do klasse, de rijkskeur- meesters J. Buitenhuis en E. Vleming, bei den te Hock-van-Holand; is benoemd tot officier in de ordo van Oranje-Nassau, de gepensionneerd. Oost- Indisch ambtenaar mr. D. W. K. de Roo de la Faille. Bij Kon. besluit is aan den heer W. de Bruyn Kops op zijn verzoek eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van consul der Nederlanden te Savannah (V. S. A.) onder dankbetuiging en is als zoodanig be noemd buiten bezwaar van 's lands schatkist de heer H. R. Jolles. (Aan den heer Jolles kan in het Ned'er- landsch geschreven worden. Het ressort van het consulaat omvat de Staten Geor gia, Noord- en Zuid-Carolina en het ge deelte van den Staat Florida gelegen ten oosten van de Appalachicola-rïvier.) Bij Kon. besluit is met ingang van 2 Oc tober 1911 benoemd tot landmeter der Do meinen te 's-Hertogenbosch, H. F. C. Smeulders, thans landmeter van het kadas ter te Eindhoven; aan E va.n Konijnenburg c.i., ingenieur van den Rijkswaterstaat te Maastricht, verlof verleend tot het aannemen van het ordeteeken van officier m de orde van d© Kroon, hem door Z. M. den Koning der Belgen verleend; met ingang van 1 September 1911 be noemd tot leeraar aan de R. H.-B.-scholen

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 1