HEROINGH en BLANKEN. .Tapijten, Linoleums, Cordynsn en falielenModelkamersBetimmeringen. „HENDRICKS" Te huur gevraagd: Och, mijn been. Dirigemt-Muziekleeraar HOOGEWOERD 171. Kantoorjassen, Jassen. Beld-enEfFsctenhandel Gevraagd TE HUUR, W. F. KORS. No. 15*71®. LE3BS0H BACIBIaAD, Maandag* 31 Juli. Tweed© Blad. Anno 1911. Yereen. voor Christ. Onflerwys ten behoeve van Ou- en Min' vermogenden te Lelden. Electrische Melkinrichting en Roomboterfabriek. De Leidsclie Duinwater- Maatschappij Kunsttanden en oude Gebitten V erloren, Tabak- en Sigarenmagazijn Doezastraat No. 9. Graanhandel. S3W Pijn in den rug1 en de lendenen, TEHUIS voor Schoolgaande Kinderen. eene Tijdelijke Hulp, Groote Openbare Vergadering op Woensdag 2 Aug. V™ón? Noord°>£yisl»lf©llaijsfscli® T ram wsg»R?laatsGhagspij. Ingaande 1 Augustus a. S. zullen de Paardentrams te Leiden tot het uit- en inlaten van reizigers slechts stoppen aan de vast© halte-plaatsesi, wanneer daartoe de wensch te kennen gegeven wordt Deze halteplaatsen zijn kenbaar gemaakt door haltepalen of halte borden. HET BESTUUR. Apotheek „de Aloë", Haven 2 2. De Intreepreek van Ds. N. G. VELDHOEN, VEREENIGING VOOR DEN 5, 12, 19 en 26 Augustus. Verjaardag v. H. M. de Koningin TE KOOP: Buitenlandseh Overzieht 3!^uSLC3r A2IJW JB3 69 43 ••n eenv. fats. MEISJE» alt Dienst- bode, alleen. Zonder g. g. onnoodig xich aan te meldenMevr. v.WENSfiN, Voorschoten 362. 1236 6 Gelegenheid to t Inschrijving van nieuwe leerlingen v. de Chrlet. School Mn den Maresingal alhier zal gegeven worden: op DloBdag en Woenedag 8 en 9 Ang. a.B., in het schoolgebouw, ingang tegenover het Slachthuis, des nam. van 14 uur. 1031 17 HET BESTUUR. Den ouders wordt verzocht het ge boorteboekje mede te brengen. A. BOAS, Kon. Chir. Pédicure, Oosterpark 29, Amsterdam, tal a. s. Woensdag zijn geachte Abonnee te Kielden bezoeken. gjggr" Brieven uitsluitend aan bovenstaand adree. Anti septische en pijnlooze behandeling. 7298 9 Ca prijs dat ROOMBOTER dagel. versch is 1.60 per Kilo. ZOETE MELK 9 Cents per Liter. KARREMELK 4 Hoogachtend, H. J. ROSBERGEN, Kranierstr. No. 5. Abonnenten, die niet speciaal gecontracteerd hebben voor het waterverbruik ten dienste van straat, trottoir ot tuin, wordt herinnerd dat volgens hun overeenkomst het gebruik voor boven genoemd doel niet is veroorloofd. Tevens wordt herinnerd dat alle waterverspilling ten strengste is verboden. In het algemeen belang is de Directie verplicht b(J het constatseren van eenige overtrading van het centract, gebruik te maken van de bevoegdheid, haar toegekend b(J Art. 14 van het proepectua, om de aanvoerbuis on middellijk af te sluiten en alle levering van water te doen ophouden, onver minderd het toepassen eener geldboete. 1249 27 DE DIRECTIE. koopt tegen hooge waarde H. J.V. AMERQHGEN, Haarl.slr.233. 119 4 Vrijdagavond: een Granaten Halsketting met gouden Slot, gaande Noordeinde, Haagweg. Tegen belooning terug te bezorgen: Oude Varkenmarkt IWs. 1287 7 TE KOOPi een net Heerenhuis, bevattende 7 Kamers, Plaats, Kouken, Zolders, Gas en 'Waterleiding, staande Hooi gracht. Koopiom en conditie» billy k. Brieven Bur. v. d. Blad No. 1120. 6 1294 12 Eerstdaags Opening wan mijn naar de eischen des tijds ingericht Sigaren magazijn. 1286 12 een net Beneden- of Bovenhuis, omtrek Vreewyk. Huurprijs »00 tot 1 300 per jaar. Brieven aan het Bur. van dit BI. onder No. 1163. 7 Katwijk aan-Zee, schoon uitzicht HEEBENHVIS met TUIN, Kamer-Suite, Keuken, boven: vier Kamers, voorzien van Gat- en Water leiding. Bevragen A. VAN LEEUWEN, Villa „Geertrulda" en Stacistraat 17a, K»twyk-a»n-Zee, en Oegetgeest C 16. 1174 9 Op zeer biliyke voorwaarden ter stond over te nemen: de Graanhandel der Plrma DEN HOUTEH, sedert lange jaren met sucoe3 te Leiden gedreven, het laatst door wijlen W. B. DEN HOUTER Bzn. Voor energiek, betrouwbaar zaken man ruim beBtaangeen huizen of erven over te nemen, tusichenper- sonen komen niet in aanmerking. Franco Brieven onder letter W. A. Adv.-Bureau, G. I.OS, Leiden. 1230 14 Dit waren de woorden die Mej. W. Bakermans te Nunen iN-B.) voortdurend uitgilde. Zy verklaarde ons, dat zy eenige jaren geleden vreeselyke rheumatiek In bet rech terbeen had, die zoo erg was, dat zy dikwijls niet kon loopen. „Myn been wae geheel styfzeide zy ons. „Ijc had ateeds knagende pyn en wa3 erg verdrietig. Zoo leed ik 9 jaar, zonder dat Ik van myn kwaal af kon komen, totdat ik bekend geraakte met den KLOOSTER BALSEM, 2 potten van deze wonderbare zalf- hebben my in koifen tyd geheel genezen. Thans kan ik weer loopen en ben weer even gezond ale voorheen". De KLOOSTERBALSUM, KLOOSTER SANCTA PAULO, ie een onovertroffen middel tegen Rheumatiek, jicht en podagra. Bovendien is het een uitmuntend middel tegen oude en nieuwe won den, zweren, ring-, baard- en dauw worm, alle ziekten der hoofdhuid en aambeien 1283 41 Prys per pot van 20 gram 35 Cta., van 60 gram 75 Cts., van 100 gram f 1.20 en van 260 gram f 2.50. ALLEEN ECHT met R00DE8 BAHD motdebandteekeolng Z3' rffy,y> v|d. Genoraal-Agent: C; Alom verkrijgbaar. Jicht» urine kwalen on water- zacht» geneest men spoedig door het gebruik ran Dr. RÏCHTEB'8 Rugpijn Kierenpillen. Het ge neesmiddel, dat pijn in den rug en de lendoDen van af de eerste doos doet verminderen, prys .ƒ1.50. Te Leiden verkrijgbaar by „Sanitas", ^teen- schuur 1« 1292 12 Hot Bestuur van het T. v. Sch. K. vraagt» wegens ziekte der Directrice, onder de waarnemende Directrice. Eigenhandig geschreven Briaven worden ingewaoht by Mejuffr. C. TAN MANEN, Hoogewoard 127. 1264 12 alhier, beveelt zich aan voor het geven van degelijk Piano- en Viool-Onderricht en dirigeeren van Vocaal en Instrumentaal Vereenigingen in en buiten de stad, tegen matig honorarium. Aanbiedingen aan het Bureel van dit Blad onder No. 1091. 18 Staking Zeelieden Amsterdam. in De Qraanbeurs (ingang Burcht). Sprekers: G. RIJNDERS, Amsterdam en F. RONNER, Amsterdam, Voorzitter Zeeliedenbond. Onderwerp: De staking der Zeelieden en de moordaanslag op Kattenburg. Entrée 10 cts. Debat vry. 1268 14 De Vrye Soc. Vereen, en de Fed. van Metaalarb. Leiden. verplaatst naar 1296 24 Kruideniers* Unchiuisten- Winkei- Schilders- Coiffeurs- Slagers- Bakkers- 129S IS B(j dan Boekh. P. J. VAN HEB LINDEN, ta Alpban, vareoliean: Pred. der Ned.-Herv. Gem. te Alphen, uitgesprokon 33 Juli Jl. over Joh. 1:39a: „Wat zoekt gijï" 1168 10 Prijs f 0.25. gevestigd ie Leiden. Goedgekeurd bij Koninklijk besluit van 5 Juli 1906, No. 94. Het Bestuur bericht, dat op d» navolgende Vacantiedasen dep Amsterdamaclie Beurs alsmede den de kantoren dar by de Vereanigmg aangesloton firma's GESLOTEN zullen zyn. 1291 28 Naman» hot Bestuur, M. J. EIGEMAN, Voorzlttor. AUG. L REiMERINGER, Seorotaris. Leiden, 31 Juli 1911. eon WINKELKAST, pl m. 4 Meter lang, benevens bybehoorende laden. Reflect, onder No. 1290 Bur. van dit Blad. 6 Reeds meermalen hebben wij opgemerkt, dat er inzake Marokko geen ernstig nieuws te verwachten is voorloopig. De be sprekingen worden met de meeste geheim houding gevoerd. Niettemin mag de stem ming van de buitetnlandsohd pers toch wel ©enigszins gelden als een maatstaf. En dan is heft aangenaam te kunnen wijzen op het feit dat de optimistrisohe stemming die de beide laatste dagen werd geconstateerd, meer en meer veld wint. De ,,Eoho de PaTis" verklaart, dat de conferentie- tusschen Oambon en von Ka der len Wachter, die plaats had voor het vertrek van von Kiderlen naar Swinemünde, oen zeer bevredigend resultaat had en de verwachting wettigt, dat men deze week nog tot een principiecle overeenkomst zal komen. Dc besprokingen over de détail-kwes ties zouden sinds eergisteren begonnen zijn. De „Figaro" schrijft, dat, indien Duitsch- land categorisch zou willen verklaren, zich voortaan met Marokko niet te bemoeien en aan de Fransc-he Marókkopolitiek geen hin derpalen te stellen, Frankrijk bereid is in Gabon en Congo gTondgebied af te staan, waarvan de uitgestrektheid nog bepaald moet worden, in geen geval echter Libre ville. Duitschland zou daarentegen bereid zijn Togo en een gedeelte van Noord-Kame. ïoen af te staan. In verband hiermee is het wellicht van belang te weten, dat de Duitsche gezant Oen bezoek heeft gebracht aan El Gueb- bas, den vertegenwoordiger van den Sultan fen dezen medegedeeld, dat de commandant van de „Berlin" bevel heeft ontvangen om geen manschappen te Agadir te ontschepen. Nog altijd zijn vele Lords van het Engelsche Hooger huis het niet eens over Je houding, die zij moeten aannemen straks bij de beslissing over het veto-ont werp. Do volgelingen van lord Halsbury blijken geenszins van plan te zijn, den strijd tegen de vetowet op te geven, maar heb ben besloten hun campagne voort te zetten. Op een door hen ten huize van lord Ho vat belegde vergadering is een brief van Austcn Chamberlain voorgelezen, waarin deze ver zet tot het uiterste aanraadt. De vergade ring besloot-, verschillende openbare protest vergaderingen tegen de vetowet en de door de partij van Lansdowne bepleite overgave te houden. De eerste protest-vergadering zal yolgenden Vrijdag plaats hebben. Intusschen gaan de liberale en de Lans- downegezinde unionistische pers voort, het verzet tot het uiterste van Halsbury en de zijnen te bespotten. De „Spectator" betoogt in een krachtig artikel, dat het de plicht yan alle koningsgezinde unionisten is, de pairsbenoeming te verhoeden en den Koning pit dit netelig dilemma te helpen. Zooals reeds werd medegedeeld is de staking te Cardiff opgeheven. Aan de stakers is toegezegd dat de be srokken vakvereenigingen zullen worden er kend, behalve door de spoorwegmaatschap pijen van Cardiff en Taff Vale. Verder zullen door de werkgevers geen gerechtelijke actiën worden ingeste-ld tegen de werklieden, die zonder voorafgaande kennisgeving den arbeid nederlegden. Dan is beloofd, de eischen en grieven der werklieden in overweging te nemen, terwijl de werklieden beloofden, zoolang de onder handelingen duurden aan den arbeid te zul len blijven. In verband met de opheffing der staking te Cardiff is ook de arbeid in verschillende kolenmijnen hervat, terwijl morgenavond de werklieden in andere mijnen zullen vol gen. De mijnwerkers van Rondda hadden het plan opgevat in grooten getale naar Car diff op te trekken, ten einde bij de zeelieden en bootwerkers er op aan te dringen heb werk niet te hervatten, voordat liet geschil tusschen de mijnwerkers en de Cambrian Combine zou zijn uit den weg geruimd. De lieden waren reeds op weg naar Car diff, doch gaven gehoor aan heb verzoek der leiders, die per auto naar Rondda wa ren getuft, om hun voornemen te laten varen. Gisteren is ook het werk in de haven te Swansea hervat, zoodat daar alles weer den gewonen gang gaat. Uit F rankrijk komt weer eenig be richt omtrent den strijd om het militair commando in tijd van oorlog Men herin nert zich dat de regeering, alvorens gene raal Joffre te benoemen, generaal Pau had bestemd voor dezen verantwoordelijken post. Deze generaal heeft echter bedankt, omdat hij te oud is, naar zijn zeggen. Men heeft getwijfeld of dit wel de ware reden zou zijn, en achteraf blijkt die twijfel ge rechtvaardigd te zijn, want volgens mede- deelingen uit Parijs, moet generaal Pau voorwaarden voor zijn benoeming hebben gesteld, die de minister van oorlog niet wil de aannemen, waarop de onderhandelingen afsprongen. Hij verlangde n 1. Ie. waarbor gen voor de bestendigheid van het opper bevel, daar hij de groote verantwoordelijk heid, die hem zou worden opgelegd, niet wilde aanvaarden, wanneer iedere wisseling van ministerie aan zijn opperbevelhebber- schap onverwachts een einde kon maken en 2e. eischte hij volkomen vrijgelaten te worden in de keuze van den chef van zijn generalen staf. De „Éclair" acht het een groote fout, dab Ket ministerie de door generaal Pau gestel de voorwaarden niet heeft aangenomen en verklaart, dat het land het der regeering niet zal vergeven, dat zij, onder het voor wendsel van de republikeinsche verdedi ging, de veiligheid van de grens in gevaar heeft gebracht. Andero bladen daarentegen betoonen zich hoogelijk ingenomen met de benoeming van generaal Joffre. Zoo zegt bijv. de Radical": „De Tegee- ring verdient een gelukwensch wegens de gelukkige en snelle oplossing van de kwestie van het oppercommando." Rusland is blijkbaar niet het beloofde land voor studenten. Reeds meermalen kon den wij melding maken van maatregelen, te hunnen aanzien genomen, die nog al kras waren. Daartegenover moeten we altijd in hofc oog honden, dat de Russische stu denten een eigenaardig slag monschen schij nen te zijn en van do Westersche studee- rende jongelingschap nog al verschillend. Zij doetn veel aan politiek en er zijn zeer vele roerige elementen onder. Do dames sohij- nen nu ook meo te gaan doen. Op last der regeering zijo alle vrouwelijke studenten in de geneeskunde aan de Pe- tetrsburgscho universiteit, die bij wijze van protest sedert April geen ooileges meer bezochten, van verdere deelneming aan het onderwijs uitgesloten. Te Tomsk zijn hón derd studenten, die eveneens door lvët niet bezoeken van ooileges, protesteerden' tegén do wijze waarop zij werden behandeld, ad ministratief verbannen. Over den AlbaanscKen opstand ko men do gewone vechtberichten, die bijna een tonig beginnen te worden. Het is altijd dat er daar en daar een gevecht is gele verd. Aan Turksche zijde zooveel man ver; loten; de opstandelingen zooveel. Maar deze kunnen ons niot meer zoo intereseeeren als in dein beginne. Een belangrijk nieuws komt uit Ween en. Men verneemt daar toch uit betrouwbare bron, dat do vrede tusschen do Turken en Malissoren vóór 1 Augustus zal gesloten worden. Do President van de Vereënigde Staten van Amerika, Taft,- heeft ge- ruimen tijd met allerlei laster te kampen. Men bracht zijn familienaam steeds in ver band met door de regeering zoogenaamd bevoorrechte ondernemingen in Alaska. Nu blijkt zijn geduld uitgeput en heeft hij in een bijzondere boodschap aan den Senaat in krasse bewoordingen zijn afkeu ring te kennen gegeven over het optreden diergenen, die voortdurend van knoeierijen gewagen, waaraan het bestuur van Alaska zich zou schuldig maken. Hij verklaart dat deze op geen enkelen grond rustende beweringen de ontwikkeling voor Alaska belemmeren, wijl het kapitaal daardoor wordt afgeschrikt. Voorts zoide hij, dat de aanhoudende pogingen om hooge ambtenaren en zelfs personen, buiten het openbare leven staande, in verdenking te brengen, ten strengste dienen te worden veroordeeld. Algemeen gelooft men, dat, nu Taft zoo uit den hoek gekomen is, de lasteraars, die zijn zwijgen blijkbaar verkeerd hebben uit gelegd en steeds verder gingen, ook met be schuldigingen tegen zijn broeder, zich nu wel zullen bezinnen. Aan Tafk's populari teit zal zijn jongste stap zeker ten goede komcft Gemeen tern a«l te Zoetermeer. Afwezig de heer Jac. Bos Mz>. Medegedeeld wordt, dat het werk van den onderbouw van den nieuwen gaskctel is aangenomen door L. Lengkeek voor f 2099, terwijl de hoogste inschrijving f 2470 was. De gasketel nadert reeds zijn voltooiing. Overgelegd wordt de begrooting van de Ge zondheidscommissie voor 1912 tot een be drag van f 1734.561 in ontvang en uitgaaf. Het aandeel in de kosten zal voor deze ge meente bedragen f 24.55. Vervolgens geschiedt voorlezing van een aan den Raad van Zoetermeer cn van Zeg waard-door 134 ingezetenen onderteekend adres, waarin verzocht wordt te willen voor zien in de behoefte aan drinkwater. De Voorzitter verwacht niet, dat de Raad zoo maar op dit verzoek zal beschikken. Na ontvangst van dit adres is door hem een onderzoek ingesteld naar de kosten van stiohting en exploitatie van een waterlei ding. De uitkomsten van dat onderzoek worden aan den Raad overgelegd. Uit voor- loopige berekeningen blijkt, dat een water leiding alleen voor deze beide gemeenten wel wat duur zou uitkomen. Hij erkent het groote nut van goed drinkwater, vooral uit een gezondheidsoogpunt, en vindt dit ook wel een offer van de gemeente waard. Hij heeft ep dit ooge-nblik echter een ander voorstel. Er zijn plannen aanhangig om een onderzoek in te stellen naar de tot-stand- koming van een centraio waterleiding, die een groot aantal gemeenten van water zou kunnen voorzien en wat zeer waarschijnlijk goedkooper zou zijn. Het water zou dan kunnen worden betrokken uit den IJsel of uit de Lek. Voor een dergelijk onderzoek kan ook gerekend worden op steun van het Rijk en van de Provincie. De Voorzitter zou gaarne door den Raad gemachtigd willen worden om op een eerst daags tot dat doel te houden vergadering te kunnen meededen, dat de Raad dezer ge meenten niet ongenegen zou zijn een aan deel in de kosten van dat onderzoek bij te dragen. Met algemeenc stemmen wordt deze mach tiging verleend. Alsnu wordt golezen eea adfes van den heer K. de Vink, rijksvecarts alhier, waar bij deze verzoekt hem eervol ontslag te willen verleenen ajs keurmeester van vee, vle<esch, enz. en zulks met ingang van 1 Juli j.l. Wordt met algemeenc stemmen ver leend. Tegelijkertijd is ingekomen een adres van den heer J. L. Moerkercken van der Meu- len, veearts alhier, waarbij deze verzoekt tot keurmeester benoemd te mogen worden. Alvorens tot die benoeming over te gaan wenscht do Voorzitter het salaris van den te benoemen keurmeester te regelen. Tot heden bedroeg dit f 150 per jaar; thans meenen B. en Ws. den Raad le moeien voorstellen dit terug te brengen tot f 50 per ja^r, Met algomeene stemmen aangenomen,' waarna eveneens met algemeene stemmen tot keurmeester wordt benoemd de heer. Moorkeroken. De geloofsbrieven van de lieeren C. D. J. Bas en J. van der Sar worden onder zocht en tob hun toelating wordt besloten. Vastgesteld wordt het kohier der school gelden over het tweede kwartaal tot cea bedrag van f 14.55. Vervolgens wordt vastgesteld een ontwerpt besluit tot wijziging der gemeente-begroo ting voor 1911 in verband met de kosten van, demping van de sloot naast het raadw huis met het daarop stellen van een ijzeren hek en voor oen nieuw aanplakbord. B. en Ws. meenden tevens aan het oordeel van don Raad te moeten onderwerpen een plan om do stoep voor het Raadhuis weg to braken, om zoodoende daar de straat te kunnen verbreeden. Do heer Duinisveld is van meening, dat zulks hot Raadhuis zal ontsieren; hij zou dit voorstel tót een volgende vergadering willen aanhouden, om daar eerst eens over na to denken. De Voorzitter kan zich daar best mee vcr- oenigen en zal dan het voorstel in de voL- gendo vergadering ter tafel brengen. Tesn slotte wordt onderzocht de rekening dezer gemeente over 1910, welke wordt vast gesteld en ter Secretarie ter inzage zal worden nodergelegd. Staatsexamen tot toelating aan de universiteit. Utrecht. Geëxamineerd 17 candidaten voor de faculteit der godgeleerdheid enz. en S candidaten voor de faculteit der genees kunde, enz. Geslaagd voor diploma A: J P. A. Eernstman, G. Groeneboer, A. F. L. Stapel, G. M. Verryn Stuart, W. II. Ritter, t .ej. L. S. W. van Straal cn en R. A. Ie Riitte; en voor diploma B: A. J. van Ditmarsch, L. Hoejenbos, W. Nieboer, en ej. M. Koo- mans. Gedurende den loop van het examen trokken zich twee candidaten terug, liet examen wordt voortgezet met 6 candida ten. Na voortgezet examen slaagden van de vorige groep alsnog: mej. M. H W. C. Beljaars en mej. M. A. Koning, beiden voor diploma A. IndeSted. Werkinr. xij» opg©nom«nt DATUM. DA.QKN. Voltr M«. ttln- «foroa. 1 23 Juli. ZouJag 47 4 61 24 Maandag 67 6 83 26 Diasdag 64 4 68 26 Woensdag. 60 6 66 27 Donderdag 69 6 64 28 Vri|da< 66 66 29 Zaterdag 68 4 69

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 5