If. 1577! Vrijdag 251 Jiilï. A0. 1911. §eze gourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. FEUILLETON. O0 liefde overwon. PRIJS DEB AlDVERTENTIENJ Van 18 regels f 1.05. Iedere regel meer /0.17J. Grootere letters naar plaatsruimte. - Kleine advertentiën ran 30 woorden 40 Oents eontantelk tiental woorden meer 10 Gents. Voor het incasseeren wordt/" 0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Lstden por week 8 Oentii por 'i maanden I f 1.10. Buiten Leidon, por looper en waar agenten gevestigd eijn 1.30. Franco por post1.65. Leiden, 21 Juli. De kolonel C. D. de Roon, commandant ran het 4de reg. inf. te Leiden, zal 1 No- yember a. 8. worden benoemd tot gene- raalmajoor-inspecteur van het wapen der infanterie. Bij de te Amsterdam gehouden aanbe steding door den directeur van het Rijks- kleedermagazijn werd voor drie duizend dekens ingeschreven door de Leidsche fir ma j. G. Zaalberg en Zn. 1 perc. a f 3.79, 1 k f 3.83 en laf 3.88i Deze zomer heeft ons al heelwat heer lijke avonden geschonken, voor iedereen van hooge waarde. Ook de dag van giste ren b'ra-cht weer zulk een echten zomer avond: warm en stil. 't Was ook toen een genot om buiten te vertoeven. Dit zullen o. m. met ons eens zijn degenen, die in vrij grooten getale waren opgekomen naar „Den Burcht/' om daar voor sleohts wei nig geld uitstekende muziek te hooren van het Leidsche strijkensemble onder leiding en met medewerking van den hëer H. J. van Leeuwen Jr. Het Burchtplein beneden eó de opgang naar den eigenlijken Buroht alsook de hoog ste deelen van de vroegere sterkte waren kwistig en helder verlicht met gekleurde ballons en electrische booglampen. Goed gekozen onder het groene loover waren, tal van zitjes gemaakt. Gezien het succes, dat de heer Backer met deze proef heeft behaald, kan het o. i. niet anders of meer van deze avondjes zullen volgen. Zij mogen er zijn I De weleerw. pater fr. M. Luppes, van de orde der Conventueelen, droeg alhier in de Hartebrugskerk zijn eerste plechtige H. Mis op, geassisteerd door de weleerw. pa ters M. Eickholt O. F. M. als- presbyter- assistens, Luppes Ord. Cap. als diaken, L. Zuidgeest O. F. M. als sub-diaken en L. Klüken O. F. M. als ceremoniarius. Feestredenaar was de weleerw. pater Luppes, die aan de hand van den tekst „Gelijk de Vader Mij gezonden heeft, zoo zend ik U," den priester schetste als leeraar op den kansel, aJs rechter in den biechtstoel en als offeraar op het altaar. Door B. en Ws. van Den Haag worden voorgedragen ter benoeming van een onder wijzeres aan d'e op. school voor gew. lag. ond. 2de kl., aan de Pretoriusstraat als nummer drie mej. C. F. Gouwentak, onder wijzeres te Leiden; ter benoeming van twee onderwijzeressen aan d'e op. school voor gew. lag. ond. 1ste kl. aan de Hoefkade, als nummer één mej. M. E. Turfboer, on derwijzeres te Benthuizen; als nummer drie mej. C. F. Gouwentak, en als nummer twee op de andere voordracht dezelfde. Voor de hoofdakte zijn geslaagd te Amsterdam de heeren D. de Boer en J. H. de Vriend, van Haarlemmermeer; te Breda de heer B. van Gent, van Waddings veen. Ter behartiging van de belangen van de in- en uitwendige zending, heeft zich in Den Haag een comité gevormd, dat bezig is een driedaagsche buitenconferentie voor te bereiden, die gehouden zal worden op 5, 6 en 7 September a. s. in den tuin van het hotel „Wyckerbrug" te Voorburg. Verschillende sprekers zullen 's middags en 's avonds spreekbeurten vervullen, ter- wijl tevens gedurende de conferetie een zendings-tentoonstelling zal worden gehou den. Des avonds worden er ook bioscopi- sche voorstellingen gegeven over land- en volkenkunde in betrekking tot den zen- dingsarbeid. Het Mandolinegezelschap „Residentia" van de Chr. Vereeniging van Jongemannen, het Fanfarekorps van de Nat.-Christ. Ge- heel-Onthoudersvereeniging afd. Den Haag én eenige zangvereenigingen hebben bun medewerking reeds toegezegd. Naar „Het Vad." verneemt, zijn met ingang van l October bij het analytisch ver slag der Tweede Kamer benoemd tot redac teur de heeren A. E. Mendell (thans tijde lijk), E. O. H. M. Ruempol, redacteur van „Het Vaderla-nd", en J. E. van der Wielen, journalist in Den Haag. Naar het „Hbl." verneemt kan spoe dig worden te gemoet gezien de benoeming van rar. dr. W. F. van Leeuwen, oud-bur gemeester van Amsterdam, tot Commissa ris der Koningin in Noord-Holland. De Minister van Landbouw, Nijverheid cn Handel, de heer Talma, maakte gisteren vergezeld o. m. van den directeur-generaal van den Landbouw, den heer Hoek, een inspectiereis door NqprdrHolland in ver- Jiand- ~met het héersehen van mond- en klauwzeer. De Minister heeft te Amster dam overnacht. Door een steeds weldoend ingezetene van Amsterdam, die onbekend wenseht te blijven, is aan den-Kerkeraad van de Ned.- Herv. Gemeente te IJmuiden een som van f 1500 geschonken als bijdrage in den bouw van de nieuwe kerk, welke laatstleden Zon dag is ingewijd. H. M. de Koningin heeft f 2009 en Z. K. H. Prins Hendrik f 1000 gesohonken tot steun van hen,-die bij den brand te Brakel alles hebben verloren. Beroepen is tot vierden pred. bij de Geref. Kerk te Utreoht ds. J. Ridderbos, te Mep pel. De heer F. M. van Veen, inspecteur der H. IJ.-S-M., werd 4 Juli' gekozen tot gemeenteraadslid te Amersfoort. De Raad van Administratie van genoem de Spoorwegmaatschappij heeft echter aan dezen ambtenaar de' toestemming gewei gerd, het lidmaatschap van den Raad te aanvaarden. Ned. brood-, - koek- en banketbakksrs- bond heeft in „De Harmonie" te Gronin gen zijn 29ste algemeen© jaarvergadering gehouden onder voorzitterschap van den heer G. Slagt, van Beverwijk (N.-H.). Medegedeeld werd o. a. dat de Bond op 31 Dec. 1910 1232 gewone leden telde. Als plaats voor de volgende vergadering werd Schiedam aangewezen. B .en Ws. van Alkmaar stellen den Raad voor aan den heer J. L. G. Behmp, naar aanleiding van de afwijzende beseh'c- king van den Minister van Binn Zaken op een verzoek om te gelijk met de bet •■Pe king van leeraar aan de R. H. B.-S. die van leeraar aan het Gymnasium te mogen vervullen, eervol ontslag te verleenen uit zijn betrekking van leeraar in de Engelsche taal aan laatstgenoemde inrichting van onderwijs. BODEGRAVEN. Voorbyvarende schippers zagen in den nacht, dat 'de loodaschbranderij van den heer P. Zaal, 'alhier, in brand stond. De eigenaar, die vlakdiij het fabriekje woont, ;werd door hen gewekt. Het 'gebouwtje is, op den schoorsteen -na, geheel afgebrand. Een tweejarig kind- werd door den melk wagen van S, overreden. Geneeskundige hulp moest dadelijk ingeroepen worden voor het kind, dat aan hoofd en arm gewond was. HAARLEMMERMEER. Te Hoofddorp is ondershands aanbesteed het bouwen van twee burgerwoonhuizen onder ,.één kap, voor re kening van den heer J. vaii "Willigen, aldaar. Do uitslag wasJ. Sluis, te Hoofddorp,- f 2280L. Barendreohf, te Hoofddorp, f 2195, en D. van Damme, te Nieuw-Vennep, f 2190. Hot werk is aan den laagsten inschrijver gegund. Aan den Ringdijk nabij Hillegom heb ben enkele jongelui 's nachts zeer lage han delingen gepleegd. Bij verschillende bewo ners zijn hekjes en op het erf staande voor werpen vernield en stukgetrapt; een paard van zekeren B. heeft-men met. een mes een diepe snede, in den rug toegebracht, terwijl ten slotte vermoed wordt,_dat door hen een lam uit hat- land uri-gehaald en aldaar ge slacht. Dit vermoeden wordt gestérkt door dat op den berm van den Ringdijk bloed, eenig wol en ingewanden zijn gevonden. De politie, onmiddellijk er mede in kennis ge stold, heeft een uitgebreid onderzoek inge steld en meent de daders op het spoor te zijn. Vanwege de vereeniging „Vooruit", al hier, werd indertijd -besloten jaarlijks een keuring te houden van Veulens, afkomstig van den stamboek- en premiehengst „Cice ro III", eigendom der Vereeniging. De ze keuring werd heden Honderdag gehou den, waarvoor groote belangstelling be stond. Keurmeesters waxen de heeren A. Co- lijn, te N.-Amstel; G. J. Tiemens, te Haar lemmermeer, en G. W. van Vuuren, te Aals meer. Er werden zeer fraaie veulens voorge bracht, die hun afstamming alle eer aande .den. Prijzen van f 10 werden toegekend aaa R. Thomas, voor hengstveulen; J. D. Bulk voor merrieveulen F. Hanedoes voor mor rieveulens; J. Coevert voor merrieveulen wed. P. Noordam voor merrieveulens E. Oly, voor hengstveulen; H. Schoo, voor hengstveulen; J. v. Zij verden, voor -hengstveulen; A. C. Nieuwen buigen voor merrieveulen en Plessius voor hengst veulen, allen te Haarlemmermeer. Tevens werd een prijs van f 5 toegekend aan een hengstveulen van E. Oly, te Haar lemmermeer, hoewel oorspronkelijk slechts tien prijzen waren beschikbaar gesteld. Gedurende de laatste dagen doen er zich onder het aan „mond- en klauwzeer" lijdend vee in deze gemeente, gelukkig goen sterfgevallen meer voor. Men hoopt, dat het ernstigste van deze ziekte geweken is, daar de thans zich voordoende gevallen een normaal verloop hebben In de maanden Mei, Juni en Juli zijn er in deze gemeente 76 dieren, die aan deze ziekte lijdend waren, gestorven of uit nood geslacht moesten worden en wel 27 kceien, 34 kalveren en 15 varkens. LISSE. Bij ondarshandseh© aanbesteding is de bouw van een burgerwoonhuis en bloembollenschuur aan den vóormaligen Rijkstol Voor rekening van den lieer J. van der Vlugt Az„ opgedragen aan de heeren Gebroeders Van der Zaal alhier. NOORDWIJK. Gisteravond had dc ,,Ne- derl. Bond voor Vrouwenkiesrecht" een ver gadering belegd in de concertzaal van „Hof van Holland", waar als spreekster optrad mevrouw Boissevain-Pijnappel, van Amster dam. Spr. wekte de aanwezige vrouwen vooral op, toe te treden tot dén. Bond en niet met een ,,'t helpt took niet!" van verre te blij ven staan. Een zevental der aanwezigen gaf zioh on der de korte pauze als lid op. Daar niemand iets vroeg, en ook niemand wensohte te debatteeren, werd de vergade ring met een geestdriftig, opwekkend slot woord door de leidster - gesloten. VOORSCHOTEN. Er worden liior pogin gen aangewend om te komen tot de oprich ting eoner neutrale kiesvereeniging, dio zioh alleen bemoeien zal met verkiezingen voor den Gemeenteraad. Deze pogingen gaan voor namelijk uit van kiezers,%die ontevreden zijn over den uitslag der laatstgehouden stem ming voor dan Raad. Wij vernemen, dat waarschijnlijk roods in den loop der vol gende week een vocrloopige vergadering 'zal plaató hebben. Keuringsdienst vnn eet- en drink waren te Leiden. I. Verschenen is het verslag van de werk zaamheden van den keuringsdienst van ect- en drinkwaren te Leiden over het jaar 1910, uitgebracht door den. directeur, dr. J. J. van Eek. Daaraan ontleenen wij het volgende: Als. volontaire waren gedurende langeren of korteren tijd werkzaam op het laborato rium van den dienst: mej. M. C. van der Mijl Dekker, mej. E. J. Manson. en dc heeren A. Korevaax, dr. H. B. Koldewijn en B. Val kis, wier arbeid den dienst in meferdere of mindere mate is ten goede ge komen. Over het algemeen werd, zoowel van de zijde dier controlecrenden als van den kant van andere personen, waarmede de dienst in aanraking kwam (beurtschippers en vrachtrijders), de meeste welwillendheid en medewerking ondervonden. Het totaal aantal der onderzochte monsters bedroeg dit jaar 6085 en kan worden ver deeld als volgt: Contrölemonstcrs 426, mon sters van ten verkoop gestelde voedingsmid delen 5356, idem ten dienste yan gemeente lijke instellingen 18, idem op verzoek van particulieren 76, idem water uit de water leiding 196, idem water in verband met de melkverordening en met art. 24 der bouw verordening 13. Totaal 6085. Water uit de Waterleiding. Over het algemeen was de chemische samen stelling van liet water zoodanig, dat daarin geen aanleiding tot het maken van aanmer kingen werd gevonden. Wel kwamen nu en dan niet onbelangrijke schommelingen bij enkele bestanddeelen voor, doch,- waar het leidingwater hier ter stede een mengsel is van duinwater in den eigenlijken zin en dieptowater, vinden deze schommelingen in de wisselingen van de mengverhouding der beide watersoorten een aan neem lij lee verkla ring. Minder bevredigend was nu en dan het bacteriologisch onderzoek. Niet alleen bleek -het aantal bacteriën per kubicken centimeter in den regel grooter dan vroegere jaren, maar bovendien werden in het laatst van het jaar enkele malen abnormaal hooge cijfers waar genomen, van welke bevinding het College van B. en Ws. destijds in kennis wercl gesteld. Het is te betreuren, dat er, zooals het schijnt, bij de Leidsche Duïnwatermuatschap- I>ij bezwaren bestaan tegen een van gemeen tewege in te stellen controle van het rci- nigingsbedrijf te Katwijk. Slechts bij een zoodanige controle zou men ten volLe de verantwoordelijkheid voor dc goede hoedanigheid van het leidingwater op zich kunnen nemen. VeTmeld zij nog, dat hoogcre organismen van do soorten, dio in 1909 in liet leiding water voorkwamen, dit jaar door den keu ringsdienst niet "werden gevonden. Melk. Door de aansluiting der ge meente Rijnsburg aan de waterleiding, kwa men allo aldaar woonachtige mclkslijters, die te Leiden melk rondventen, in de gelegen heid zich te voorzien van meer betrouwbaar water dan zij tot dusverre hadden. Zij heb bent allen van deze gelegenheid gebruik ge maakt en hun peroeelen aan de waterleiding doen aansluiten. Hot aantal monsters rauwe volle melk, dat dit jaar werd onderzocht, bedroeg 1675, waar onder 49 monsters contrólemelk, 217 monsters genomen op moment van levering door de boeren, aan. de melkslijters of wel in de stallen of weiden; 32 monsters, die op ver zoek van particulieren werden geanalyseerd, benevens één monster, dat door een gemeen telijke instelling werd. ingebracht. Onderzocht werden 1376 monsters slijters- melk en 96 monsters, genomen op het cogen- blik, dat do mielk door de veehouders aan. do slijters werd afgeleverd. Hot aantal mo'nstere slijtersmclk van on deugdelijke samenstelling bedroeg 11 of 0.8 pCt., liet aantaL dat, wat samenstelling betreft, min óf nieer verdacht was~ 35 of 2.5 pCt. In hot vorig jaar bedroegen deze cijfers resp. 0.7 pCt. en 2.3 pCt Deze ge ringe achteruitgang zal ongetwijfeld het gevolg zijn van do rijzing der prijzen, die door do melkslijters aau hun leveranciers moesten worden betaald, en die niet door icon stijging der detailprijzen werden gecom penseerd. Hierdoor werden de verdiensten der slij ters kleiner en werd dus de lust lot ver- valsehjen grootor. Hot gemiddelde vetgehalte der sliitcrsmelk was 3.13 pCt. Togen het voorkomen van vuil in de melk word dit jaar wat strenger opgetreden dan tot dusverre. Gesteriliseerde melk wordt sleohts door één firma hier tor stede verkocht, gepasteuri seerde melk door vijf firma's. Hierover bevat het verslag uitvoerige ge gevens, waaruit blijkt, dat vooral aan do eerste soort nog al iets haperde. Naar aanleiding van de bevindingen, bij het onderzoek der bovenbedoelde mellcsoortcn opgedaan, werd met énkele fabrikanten over leg gepleegd, om de aan het lioht gekomen fouten van het product te verbeteren. Van een vijftal monsters kindermelk, af komstig van de Maatschappij „Nutricia", te 60) Ja, ook zij had hem verwacht met toornig ongeduld, alsof het zyn schuld was, dat de rivier zoo hevig was gezwollen. Zy ging naar het woonhuis; juist toen Walter de deur binnenkwam, was zy in de gang. „Hij was ziek en kon daarom niet eer komen," hoorde zy hem zeggen. Wie was ziek geweest? Edela keek met angstigen blik naar Walter, die naast zyn moeder stond, opgewonden over het geval pratende. Er moest dadelijk koffie gezet woiden, sterke koffie in groote hoeveelheid, voor de arbeiders, die daar ginds in het water aan het werk waren. „En voor den ingenieur mag de cognao- fle8ch niet vergeten worden. Dit heeft hy noodig. Men kan hem nog best aanzien, dat hy een hevige influenza heeft gehad. Ik zal ondertusschen gauw myn waterlaarzen aan trekken," zei Walter. Langzaam ging Edela weer naar het kantoor terug. De ingenieur was dus ziek geweest, influenza had hij gehad. Nu, wat ging dat haar aanl De ingenieur. Sinds zy hem weergezien had, noemde zy hem niet anders dan zoo, alsof hy, van wien in deze oogenblikken hier zooveel verwacht werd, niets met den zoon van Chriatiaan Havestrand te maken had. Uren vol spanning verliepen. Was het hem gelukt? Hadden de arbeiders onder zyn leiding het moeilyke reddingswerk volbracht? Plotseling rukte Edela hot venster open, waarvoor zy steeds weer was gaan staan, en boog zich ver naar buiten. Wat was er nu gebeurd? Was dedyktoch doorgebroken? Wat deden zy nu met staven en stokken in het water, alsof zy iemand helpen wilden, die in de rivier was gevallen I Misschien was er iemand door den krachtigen wind van de steile hulptrap gevallen, die nog geen leuning bad. Als het eens iemand was, die zwak was, die nog niet geheel hersteld was van een ziekte l Edela hiold zicli krampachtig vast aan het vensterkozyn. Waarom kwam er nu niomand, om haar te zeggen wat er gebeurd was? Zy draaide het hoofd om; niemand, behalve zy, was op het kantoor. Weer boog zy zich vor uit het venster. De opgewondenheid daar ginds was toegenomen. Nu zag zy ook Walter Riefen- stahl. Ook hy had een langen paal opgenomen en liep daarmee naar do hulptrap. De andere gestalte, de lange persoon, in de bruine guramija8, die zag zy niet meer. Waar was die gebleven en waarom deed hy nu niets, terwyl hy straks onophoudelijk bezig was geweest? Er kwam een jongen den straatweg langs draven. Edela liep zoo hard zy kon tegen den wind in. Do jongen hoorde haar, bleef staan, keek naar het venster op, van waar de stem ge klonken had, bracht zyn handen aan den mond en riep wat terug. Edela verslond niet alles, wat hy zei; slechts enkele woorden ving zy op. „De ingenieur Hot was of zy verstyfde van schrik. Toen echter kon zy niet langer kalm biyven. Het was of er iets ontwaakte in haar. Niet Christiaan Havestrands zoon was het, die in gevaar verkeerde; neen neen, een mensch, een goed mensch, die zyn leven voor anderen gewaagd liadl Zy liep het kantoor uit, door den tuin en den straatweg op. Iemand riep haar uit de villa terug, maar zy-lette er niet op en snelde vorder. Voort, voort, ging zy naar den dyk; naar do plaats waar de brug ge bouwd werd. Eerst toen zy daar w&3 gekomen, stond zy stil. Angstig zag zy naar de menschen, die luer werkten, en naar het wildo water. Daar zag zy hem. Gezond en wèl zag zy hem staan aan den kant by het water Bernard Havostrand Zy schaamde zich voor zichzelf. Zy had zich het hart willen uitrukkea van stille woede, omdat het gebeefd had van angst, toen zy hem in gevaar wist. Er kwam een gevoel in haar alsof zy zich op hem moost werpen en hem in het gezicht slaan, omdat hy haar dit nu weer aangedaan had. Wat klonk daar voor hoongelach? Had zy zelf zoo gelachen of waren het anderen geweest, die den spot met haar dreven? Lachen? Neen, het was geen lachen. Het was een klagend, langgerekt geluid. Het kwam van den kant van de huizen, die hier in de buurt stenden. Nu hoorde zy het dui- delyker. Het was niets dan het gehuil van hond; een levend schepsel, dat zyn angst in vreeseiyke, klagende kreten uitte. Zoo had zy nog eens een hond hooren hullen, «ven vóór het oogenblik, dat zy op „Eichenkamp" Lord had gedood. De hond, oie huilde, zat op zyn hok, dat in het water dreef. Hy zat er met een ketting aan vast kon daardoor niet wegkomen. Weer kwam er een hooge golf en nu sloeg hy van zyn hok en kon er niet weer op komen. Met moeite hield hy zwemmend den kop boven water, maar de ketting be lemmerde hem te veel in zfin beweging dan dat dit lang kon duren. Hy moest verdrinken of hy zou door den steiken stroom tegen de steenen van den dyk worden doodgeslagen. „'t Is uit met hem!" riep een man. „Als hy tegen den dyk aankomt, is hy er geweest." En alsof het dier dat ook begreep, stak het nogmaals den kop op en huilde weer luid. Edela zag het aan. Een diep medeiyden met het arme dier greep haar aan. Was er dan niemand, die helpen wilde? Het wa3 toch ook een schepsel, dat met den dood streed en nog graag langer wilde leven I Haar gestalte was nu door Bernard Have strand opgemerkt. Hy keek naar haar; zag, dat zy blootshoofds was en dat haar haren in den wind woeien. Er lag iets zeer pyniyks op haar gelaat en hy begreep waaraan zy nu dacht by hot zien van den hond. Zoo had zy er ook uitgezien, toon hy haar by haar hond had zien staan op „Eichenkamp," met de revolver in de hand. Hy keek haar één oogenblik in de oogen, hief zyn hand op toon wierp hy overjas en jas uit en wierp zich in het water vóór den dyk. Men begreep wat hy wilde. Zyn bedoeling was, dat het dier tegen hem aan zou komen in plaats van tegen de steenon. Ver<varde stemmen riepen door elkaar. „Om een dier I In dien stroom kan niemand zwemmen 1 Den hond krygt hy toch nietl Een menschenleven wagen voor eon dier!" Slechts één wist, waarom hy dit deed. Om haar deed hy het; om goed te maken, dat zyn vader de aanleiding was geweest, dat zy haar hond gedood had. Als versteend stond zy in den vloed te staren. Alles, wat zy tegen Bernard Havestrand had gehad, scheen op dit oogenblik in haar te sterven. Van het roepen en schreeuwen hoorde zy niets meer; ook hoorde zy met, dat Walter Riefen8tahl naar voron kwam en bevelen gaf. „Gooit hem de lyn toe-1 Hier met den haakl Daar is Frans al met den groofon haak 1" An^er geroep klonk daar weer lusschen. „Nu heeft hy het dier toch. Maar den hond met het hok, dien krygt by niet uit het water 1" En weer klonk een algemoene kreet: „Laat losl Kom weer uit het water 1" Nu sloegen zy de haken uit en met in spanning van krachten gelukte het een dozyu mannen, den ingenieur met den hond en het hok op den dyk te trekken. Het was juist op tyd. De ingénieur was onder water verdwenen; maar bad zich aan den ketting vastgehouden. Nu lagen de hond en zyn redder op den dyk. Het dier snoof hygend de fri3sche lucht in: het was er goed afgekomen. De ingenieur bewoog zich echter niet. Was hy dood? Was hy verdronken? Edela sprong naar voren en boog zich over hem. Even richtte hij zijn blond hoofd op en keek haar aan met wyd geopende oogen. Toen ging zy achter de mannen aan, die Bernard opnamen en hem wegdruegen naar do villa van da Kiefenstahls. (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 1