MASSES DEMAZIERE, Faillissementen. Fama-Tandcrême Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Marktberichten. Uit de Rechtzaal. studie. Waarschijnlijk zal prof. Harris te Bennekom spreken over deze vondst. Ttg«*fcden 300-jarigen herdenkingsdag van SLakespfcare worden gelden gezameld voor een Shakespeare-theater in Londen. Door de 10,000 pond sterling, dio door het ©omité van het tijdens de kroningsfeesten gehouden, Shakespeare-costuumbal in Al- bert Hall als winst zijn afgedragen, is het fonds voor het Shakes pear e-National-Th ea ter gestegen tot 100,000 pond sterling. Yóór echter met den bouw begonnen wordt, moet het fonds gestegen zijn tot 500",000 pond. De London County Council heeft een bouwterrein toegezegd in Trafalgar Square, tegenover den Nelson-zuil naast den nieu wen Admiralty-Arch. Een nieuw woordenboek. Zooals vroeger reeds in ,,De Javabode" is vermeld, was aan den toenmaligen assis tent-resident, intusschen tot resident van Tapanoeli benoemden heer J. P. J. Barth opgedragen de samenstelling van een Boe- 8angsch-Nederlandsch woordenboek, zijnde het Boesangsch de omgangstaal in de stre ken van Midden-Borneo, waardoor prof. dr. A. W. Nieuwenhuis en de heer Barth Kun bekenden todht gemaakt hebben. Dat boek is thans, naar hetzelfde blad meldt, gereed gekomen en ter landsdrukkerij ge drukt. Wij ontvingen het bericht dat een nieuw weekblad voor Vrouwen zal worden opge richt, getiteld „De Yrouw in de twintigste eeuw." Uitg.C. Snoek Wzn., Utrecht. Een ander blad blijkt juist verschenen- „Voorwaarts" is de titel van dit damesblad voor Nederland en koloniën. Ook hier de hoofdschotel: Vrouwen-kiesrecht, vrouwen rechten. Opgravingen. Nabij den z.g. Blauwen Steen onder de gemeente Ouddorp is voor rekening van mr. A. E. Goekoop, uit Den Haag, sedert eenige weken met zijn gezin en pension in hotel „Akershoek" aldaar, met de opgra vingen begonnen. Reeds is men op brok stukken van een ouden muur gestuit, ver moedelijk een overblijfsel van de zich aldaar, naar de legende het wil, bevinden de loopgraven. Wegens vertrek van den heer Goekoop naar „Zorgvliet" (Den Haag) zijn de op gravingen thans voorloopig gestaakt. Uit Athene wordt aan de „Lokal Anzei- ger" geseind: In de nachtzitting van heden heeft de Kamer de wetsontwerpen over de universiteit in derde lezing aangenomen. Volgens dezen worden o. m. alle docenten ontslagen en zullen nieuwe worden be noemd. Daardoor kunnen de door de zuive- ringswetten van de vorige regeering ontsla gen hoogleeraren weder worden toegelaten. Marcellus Emants schreef een hoofdarti- keitje in „Neerlandia", nog eens weer over het misbruik van vreemde woorden. De sc-hr. is juist in Budapest geweest en vond er zelfs nagenoeg geen Duitsch. Emants schrijft: „Dat men een vreemdeling te woord moet kunnen staan en dat wij 't- in dit op zicht winnen van Hongaren, Grieken en Rumenen, zal wel door niemand worden ontlkend; maar dit te-woord-kunnen staan moet blijveneen beleefdheid en mag niet ontaarden ineen karakterloosheid. En wie meent, dat de strijd tegen het mis bruik van vreemde woorden ekonomies voor ons van geen belang is, vrage zich eens af hoeveel toerieten Nederland nog zou den bezoeken als Nederland eens niet had zijn Nederlandse eigenaardigheden, zijn Nederlancls karakter.3 We lezen aangaande een leerstoel in het Nederlandse h aan de Hoogeschool te Chi cago: President Judson van de Universiteit te Chicaga, heeft 25 Juni medegedeeld, dat door de Afdeeling Chicago van het Alg. Ned. Verbond en de Holland Society of Chi cago 2000 doll, was beschikbaar gesteld voor Ned. taal, geschiedenis en letterkunde, en dat de cc bij de heropening der leergangen in September zou bezet zijn. Hiermede wordt een langgekoesterde wensch van het A. N. V. verwezenlijkt. De afdeeling Chicago mag met groote voldoening op den uitslag van haar pogin gen wijzen. U r 1 u s. Naar wij vernemen is Urlus aan den Grand Opera te Boston geëngageerd tegen een salaris van 3000 dollar per weck, waar voor hij twemaal por week te zingen heeft. Sarah Bernhardt in Amerika. Einde Juni eindigde Sarah Bernhardts tournee door Amerika, waarop de onver moeide actrice weer algemeen bewonderd weid, vooral ook om haar uithoudingsver mogen. De 67-jarige schijnt van geen afmatting te weten. Na een voorstelling bezichtigde zij bijv. des nachts de staalfabrieken van Homstead, want 's anderen daags moest zij vertrekken. Te New-Orleans ging zij na de voorstelling zoo wordt gemeld op de krokodillenjacht, u in Montreal reeri zij schaatsen, urenlang, als een jong meisje. Vorstel ij ke gift. De groothertog van Snik sen A7eimar *tond uit eigen kas 150,000 mark af voor do groothertogelijke muziekschool in Weimar. P. v. d Berg, landbouwer, te Gouderak. L. J. Quack, winkelier, te Maassluis. R. Kubiy, winkelier in sigaren te Dordrecht. J. T. Kalfsbeek, koopman te Dokkum. Prov. Staten Tan Noord-Holland. Ged. Staten stelden voor goed te keuren, dat de eeploitatie der spoor- (tram-) wegen in de Haarlemmermeer en haar omgeving zou geschieden door de H.'IJ.-S.- M., onder voorwaarde, dat de te dezer zake tussohen die Maatschappij en de Hol- landsche Electrische Spoorwegmaatschappij te sluiten overeenkomst door Ged. Staten zou worden goedgekeurd. De meerderheid van de commissie ^an rapport wenschte voor zoover de gelegen heid daartoe openstond: lo. aan de H. IJ.-S. op tc leggen zooveel mogelijk nieuw maseriaal te gebruiken op de in exploitatie over te nemen lijnen 2o. haar te verplichten, het bij de H. E.- S.-M. in dienst zijnde personeel over te nemen; 3o. haar wat betreft het personeel, nu of later in dienst op de in exploitatie over te nemen lijnen te verbieden: a. ongevraagd! eervol ontslag van perso neel te onttrekken aan de beslissing van het scheidsgerecht; b. om (zooals men dit noemde) de permanentie van het scheidsge recht te weigeren. De heer Smeenge vroeg, hoe het staat met het in exploitatie brengen van het doel der lijn AalsmeerHaarlem drong aan op het in-dienst-stellen van nieuw materiaal en vroeg, hoe het stond met de overwe ging van personeel, nu reeds bij de E. S.- M. in dienst. ■Frof. Van Embden wenschte de door de commissie gestelde wenschen als eischen te stellen. Het lid' van Gedeputeerden, mr. Kappeyne deelde mee, dat de lijn Aals meerHaarlem in 1912 gereed kan zijn. Hij ontkende de rechtmatigheid van het nu stellen van nieuwe voorwaarden en be riep zich daarbij op tal van koninklijke be sluiten. Hij ontraadde, de goedkeuring van de overeenkomst aan de Staten te on derwerpen; deed men dit, dan bestond er kans, dat het jongste lid der Staten den eersten trein niet zou zien rijden. Vast per soneel voor de exploitatie heeft de E. S.- M. niet, dus valt er geen personeel over te nemen. Hij oordeelde de overige wen schen niet uitvoerbaar en daarom onprac- tisch. Prof. Van Embden en de heer Wibaut be streden dit, en de heer Smeenge uitte nog eenige wenschen. De heer Duys, die al dadelijk tot de orde werd geroepen, vond, dat niet mocht ver zuimd worden door dit kleine deel personeel betere arbeidsvoorwaarden te verkrijgen dan het andere personeel der H. IJ. S.-M. heeft. De wenschen lo en 2o vendelensub 3 werd verworpen met 31 tegen 12 stemmen. Besloten werd overeenkomstig het voor stel. Voor een vluchthaven te Hoorn werd f 13,500 toegestaan. Eind-examens H. B. S. 5-]. c. Eerste groepen. Zuid-Holland. Derde commissie. 's-Gravenhage. Geslaagd W. J. Leijds, J. Varkeviseer, A. Ohr. van den Byllaardt, W. M. Naessens, Johanna M. S. A. H. van Nes, C. van Noort, Johanna H. M. Manders, M. F. Adams, K. Meerkamp van Embden, W. L. P. K. Baerteldt, J. A. M. Madlener, E. Reeser, S. L. D. Sirtema van Grovestins, "W. Driebergen, M. H. Niemeyer, A. F. Visser, A, Pateer, J. II. Koek, J. E. Loke, W. H. P. Smit en J. B. Snellen. Staatsexamen tot toelating; aan de univerniteit. Utrecht, 17—19 Juli. Geëx. voor de facul teit der godgeleerdheid, enz. 18 cand. en voor de faculteit der geneeskunde enz. 9 cand. Gesl. voot dipl. A.K. L. Beijen, H. la Croix, mej. A. P. Schuitemaker, C. Blan kevoort, D. Heelder, L. F. W. de Hartogh, J. C. Opstelten, en G. W. Paap; voor dipl- B.mej. M. J. H. van Thiel, H. W. J. Dik, M- N. v. den Bijl, J. J. A. Jansen en W. J. Jouwersma.. Gedurende den loop van exa men trokken zich twee cand. terug. Het examen wordt voortgezet met 4 candidaten. Na voortgezet examen slaagde van de vorige groep alsnog W. C. Marring voor A BECLAÜIES, 821 5 h 40 Cents per regel. FRIEDERICH'S TUBE-TANDPASTA. h 0.45 per groote tnbe. Antiseptisch. Verfrisschend. OCNEZINQ OER VOORTDURENDE VERSTOPPING ^t| en hare gevolgen, als W HOOFDPIJN, MAAG EH INGEWANDS-AANDOENINGEN, f r LEVER-OPZETTING 1 k CA3CARA SAGRADA A v\ Veroorzaken geen kolieken. A Bite flacos. waarop da bandtcckenJng jfi "DEMAZIERE" ontbreekt. Is namaak* mBSStSVw- Voorradig Sn alle voorname Apotlieken^jwjOTwH ragjipBajBSlyft en Droglslwiukels. Hoofd-Depot Ajetktk DEGL0S, 131Rue de Vauglrard, Paris. 8420 13 Stadsrimmerwerf, telephoon No. 127. Geopend van 912 uren des morgene en van 25 uren des middags. Aanvragen van werkzoekenden. 1 kantoorbediende, 1 timmorman, 2 sluca- doors, 1 8cbildor, 1 stoker, 1 stoker machinist, 1 vuur- en bankwerker, 1 smid (aank.), 1 smids jongen, 1 grof bankwerker, 1 electromonteur, 1 kleermaker, 1 koekbakker, 1 bakker, 1 kellner, 1 oppasser, 4 loopknechten, 1 bediende (Ijzer winkel). 13 losse weiklleden, 8 werksters, 1 _w_a8vlmouw. Twintigste jaarvergadering van den Nederl. Slagershond. In de voortgezette vergadering werd gis ternamiddag aan de Commissie, benoemd uit den Ned. Slagershond, tot verbetering van het varkonsras in de provinciën Noord- en Zuid-Holland en Utrecht, een subsidie van f 150 verleend en aan de afd. „Deventer" voor hetzelfde doel f 100. Aan de orde was het voorstel „Bussum" om financieelen steun inzake de procedure „heffing van keurloon op slachtvee en in te voeren vleeschwaren", waarop het Hoofd bestuur gunstig had geadviseerd en waarvan het nu verklaarde het bedrag op f 400 te bepalen. Na bestreden te zijn door den heer Bergers (afdeeling Leiden), die meende, dat men in plaatsen, waar openbare slachthuizen zijn, dan de slaohtgelden zal verheogen, waardoor de slagers in minder conditie zullen komen, werd het voorstel voorwaardelijk aangenomen met 102 tegen 5 stemmen, die van Leiden. Het Bondsbestuur zal juridisch advies inwin nen en blijkt daaruit, dat de procedure loopt over het beginsel, dan zal desteun wor den verleend. Het voorstel der Rotterdamsche Speksla- gersvereeniging, om f 25 subsidie voor het bekronen der varkens op de tentoonstelling van de Holl. Maatschappij van Landbouw te Rotterdam, werd na een eenigszins woe lige gedachtenwisse 1 ing verworpen. Ook werd nogal uitvoerig van gedachten gewisseld over het voorstel van het Bonds bestuur inzake vakopleiding. Men wil drie examens voor gezellen instellen en daar voor den steun der regeering inroepen. Blijft een Rijkssubsidie van f 600 uit, dan zou men moeten overgaan tot verhooging der con tributie. Sommige aideclingen hadden tegen dit laatste wel eenig bezrwaar. Ten slotte werd het voorstel in beginsel aangenomen en het Hoofdbestuur gemachtigd, om subsidie bij het Rijk aan te kloppen. Wordt dit toegestaan, dan zal het de zaak aanvatten, daarbij rekening houdend met de op de ver gadering gemaakte opmerkingen. Daarna werd de contributie over 1911 1912 vastgesteld op f 2. Tot bestuurslid werd bij acclamatie her benoemd de voorzitter, de lieer Schönthaler, in de plaats van den heer M. Bakhuis, die niet weder voor een herbenoeming in aanmerking wilde komen, uit do drie voorgedragen can didaten, de hoeren Schaab, te Nijmegen, Koe kenbier, te Leiden, en Herkuleins, tc Arnhem, werd de heer M. Schaab met 64 van de 111 stemmen benoemd. De heer Bakhuis werd hij acclamatie tot oerelid van het bestuur geproclameerd. De voorstellen van Amsterdam en Dor drecht om bij de Regeering aan te dringen op spoedige invoering van een Rijkskeur, werden door het bestuur overgenomen en gingen zonder discussie en stemming onder den hamer door. Hetzelfde was het geval met het voorstel der Amstcrdamsche Vleesch- Jiou wetrsvereeni gi n g „De Eendracht", om te verkrijgen wederinvoering dei' verlaagde per- sonentarieve® op Üe markttreinen der H. IJ.- S.-M. en der Maatschappij tot Expl. van Staatsspoorwegen en met het voorstel Apel doorn, om to verkrijgen publieke aanbeste ding van vleescb, enz. voor de legerplaats en het remonte-depót te Milligcn. Geheel anders plaatste liet Hoofdbestuur zich tegen do voorstellen van Amsterdam en Leiden, óm van de Regeering gedaan te krijgen, dat ingevoerde buitenlandsche vleeschwaren van een bepaald kenmerk wor den voorzien en de winkels, waarin deze waren worden verkocht, door een bord of anderszins kenbaar zijn. Het bestuur meende, dat men dit toch niet gedaan zou krijgen. Men kwam hietr meer op het terrein der gemeentebesturen. De voorstellen werden eindelijk-zonder hoofdelijke stemming ver worpen. Hot was inmiddels halfzes geworden, zoo dat de voorzitter de al eenigszins verloo- pen vergadering tot hedenmorgen negen uren verdaagde. Het Bondsbestuur, liet bestuur der Leid- soho Veneenigingen en vele afgevaardigden en loden véreenigden zioh daarop aan den gemeenschappelijke® maaltijd, eveneens in „Zomerzorg." Na afloop daarvan genoot men van het concert, in den electrisch verlichten tuin, van het Stedelijk Muziekkorps, aangeboden dcor do Leddsoho Vereenigingen. Voordat hedenvoormiddag de vergadèring werd hervat, werd de vergadering der On derlinge Risico-Vexeeniging gehouden, onder voorzitterschap van dear heer C. F. H. Sik kel, to Utrecht-. Uit het jaarverslag van den secretaris, den heer J. H. Hemmers, te Amsterdam, bleek, dat in 1909 do toestand der Vereeni- ging niet rooskleurig was. In een in No vember 1909 gehouden vergadering werd met groote meerderheid besloten de Verceniging te handhaven. Erinde 1910 was het aantal lgeden 786. Het getal ongevallen bedroeg 255. Do kosten yan de risioo-vereeniging komen thans overeen met die van de Rijks bank, dank zij de toepassing van anti-septi sche geneesmiddelen. De penningmeester deed daarna rekening en verantwoording, waaruit bleek, dat de ongevallenkosten hebben bedragen f 14,005,96 waarvan aan tijdelijke uitkeeringen, voor- lcopige renten, geneeskundige behandeling en begrafeniskosten f 6492.53, contante waar de van blijvende renten f 7,513.4272, ter wijl het saldo heeft bedragen f 19,434.83. Het bedrag, hij de Centr..le Werkgevers- risicobank in kas, bedraagt f 19,189.39^. Na eenige besprekingen werd de reke ning goedgekeurd. Tot bestuursleden werden bij acclamatie herbenoemd de heeren J. Hauber C. J. J. Schellekens en Ch. van Veen, terwijl werd benoemd de heer Haks, te Amsterdam, met 48 van de 82 stemmen. Do penningmeester waarschuwde de le den nog eens om niet alle kleine ongevallen onder de termen van de ongevallenverzeke ring te brengen. Na eenige besprekingen werd de verga dering gesloten. Hierna werd de algemeene vergadering hervat. Aan de orde kwam het voorstel der Maastricrhtsche Runderslagersvereeniging om bij Regeering en Volksvertegenwoordiging aan te dringen op afschaffing van den ac cijns op" het geslacht of, in geval dit voor alsnog geheel onbereikbaar zou blijken, op een wijziging der accijnswet in dien zin, dat het recht van benaderen van vee door de Rijksambtenaren komt te vervallen. Het Hoofdbestuur ontried dit voorstel. De Regeering kan den accijns op het ge slacht niet missen. Evenmin zal de Regee ring er voor te vinden zijn om het recht van benaderen te laten vervallen, tenzij een beslist doelmatig systeem daarvoor in de plaats kan worden gesteld, welk systeem echter, naar het oordeel van het Bondsbe stuur, moeilijk zal vallen. Met dit voorstel kwam te gelijk een voor stel van dezelfde strekking van de afdeeling Dordrecht, die 25 pCt. wilde vragen, 25 pCt. aftrek der aangifte. De voorzitter is voor geheele afschaffing, maar acht het tijdstip daarvoor thans slecht gekozen. Besloten werd een adres tot afschaffing van den accijns aan de Regeering te richten. Het voorstel der Nijmeegsehe afdeeling, om het Bondsbestuur te machtigen de noo- dige maatregelen te treffen om bij het heer- schen van besmettelijke veeziekten het ver voer van slachtvee, ten minste voor die plaatsen, waar stedelijke slachthuizen be staan, ten allen tijde mogelijk te maken, was nu aan debeurt. Het Bondsbestuur bleek bereid aan dit voorstel steun te verleenen door het verzenden van een adres aan de Regeering. In verhand met een mededeeling van het Rijkstcezicht op de besmettelijke veeziekten, dat een wijziging wordt overwogen, werd besloten in den geest van het Nijmeegsehe voorstel. Een voorstel der afdeeling Bussum, om niet anders dan abonnés van het Bondsorgaan aan te nemen, werd staande de vergadering ingetrokken. Een voorstel van de Leidsche Rundersla gersvereeniging, om te bevorderen dat op allo in Nederland bestaande veemarkten, dcor het plaatsen van horden worde aangegeven de plaats der met volle melk gemeste kal veren en die, welke met ondermelk gemest zijn, werd namens de afdeeling door den heer Van der Steen verdedigd.. De voorzitter meende, dat dit een geheel plaatselijke zaak is. Laat Leiden er mee be ginnen, dan zullen anderen wel volgen. Op voorstel van den Voorzitter werd eindelijk besloten, dat iedere afdeeling op zichzelf deze zaak ter hand zal nemen. Ecai ander voorstel van dc Leidsche Run derslagersvereeniging, om te bevorderen, dat de vrije handel van kleine stukken vleesch tusschen de verschillende plaatsen, waar openbare slachthuizen gevestigd zijn, niet afhankelijk blijve van plaatselijke verorde ningen, jnaar door de Rijkswet worde ge regeld, werd door den heer Koekenbier toege licht, in dien zin, dat.de afdeeling naar een algemeene Rijkskeur wil gestreefd zien. Als zoodanig werd-het- aangenomen. Het verzoek van den heer J. A. M. Franke- molle, te Amsterdam, om te worden toege laten als Bondslid, die zich had genoodzaakt gezien de afdeeling Amsterdam te verlaten, werd ingetrokken. De Voorzitter stelde daarna voor den heer Frankemöllo, die twintig jaar lid van den Bond is geweest, tot eerelid te benoemen, wat door den afgevaardigde van Amster dam, den heer De Bruin, werd bestreden, waar de vergadering blijkbaar mee instemde, waarna op voorstel van den heer Hak ook dit voorstel werd ingetrokken. De herziening der Bondsstatuten met de daarop ingekomen amendementen, werd van de agenda afgevoerd, nadat het bestuur had toegezegd dit punt een volgend jaar het eerst op de agenda te plaatsen. Na rondvraag werd door den Voorzitter en door enkele afgevaardigden dank gebracht aan de Loidsche afdeeling voor de schitte rende ontvangst. Nog werd medegedeeld, dai de gehouden verloting vóór de Schönthaler- stichting heeft opgebracht Circa f 63. Hierna werd de vergadering gesloten en zetten zich de aanwezigen aan de lunch, waarna een boottocht werd gemaakt, met twee Caxsjensbooten. Van avond zal een afscheidsreunie wor den gehouden in „Zomerzorg," Telegrafisch weerbericht, naar waarnemingen in den morgen van 20 Jolt. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De BilLr Hoogste barometerstand 769.9 te Parijs; laagste 756.9 te Horta. Verwachting tot den avond van 21 Juli: Zwakke veranderlijke wind. Amemende bewolking. Waarschijnlijk droog weer. War mer. SPORT. Sportagenda. Zaterdag 22 Juli. Luchtvaart. Engelsche Rondvlucht. Eerste wegvak: Brookland-Hendon. Cricket. Gisteren speelde een combinatie van Ajax-spelers een vriendschappelijke wed strijd tegen een Haarlem-combinatie. De bedoeling er van was de jongere Ajax-spe lers eens in de gelegenheid te stellen ook een wedstrijd te spelen. Na deze zullen er ook eenige tegen de Haagsohe C. C. en Rood en Wit worden gespeeld. Een bewijs, dat de cricket-animo in Leiden weer toe neemt. Ajax ging het eerst aap bat en maakte 108 runs, waarvan v. d. Linde Sr., v. Wessem, Tex en v. d. Linde Jr. resp. 14, 10, 40 en 17 not out. Haarlem antwoordde met 116, waarvan Heye, v. d. Berg, Oostenbroek en Ange- nent resp. 13, 10, 10 en 14 not out Ajax voor de tweede maal ingaande had tot to taal LI, waarvan d. Linde 8r.„ Tex en v. d. Linde Jr. 24, 18 5n 18. Haarlem ttfcSjS dus 74 maiken om te winnenj a&nv&nfcejSli ging het zeer gunstig voor rAjax, want vB; 1 voor l was hef spoedig 3 voor 4,: maar Aj§? genent en Heye redden de aituatie en Htfi ■werd 4 voor 60, toen er een aoheidlM kwam. Het totaal van Haarlem wend 9^ zoodat ze met 20 runa den wedstrijd won. De Bowlingoijfera waren Ajax: v. d. Lia» de St. 6 voor 63, v. Wessem, 10 voor 78, Henger 2 voor 17 en y. 4 Linde Jr. 1 voor 17; Haarlem: Oostenbroek 8 voor 51, Bijle- veld 2 voor 38, Angenent 7 voor 27, Beysl 4 voor 23 en v. d. Berg 3 voor 30. LuohtvSari. 1': Koning steeg gisteren te Leeuwarden óp om naar Groningen te vliegen, dooh moest wegens een defect aan de aiiroef te Veen- woud dalen. Koning is, zoioals men weety de bekende Nederlandsche schaatsenrijder. Duivensport. Van de duiven die Dinsdagmorgen 5.1(J te Bordeaux werden losgelaten is er al iin, die van den heer J. Sehreuder, teruggen keerd. Zij arriveerde gisterochtend om 8.4S..i De afstand tusschen Bordeaux en hier it ongeveer 600 K.M. Zoeterwoude, 20 Juli. Eierenveiling. Aange voerd 477 stuki. Kippeneieren 4.30 a ƒ4.60 per 100. Kropsla 5 kroppen a 3 centa. Koelofarendsveou, 19 Juli. Coöperatieve ver- eeniging jGroentenveiling"'. De prnzen der augurken waren 773 halve H.L. grof I ƒ230 a ƒ235; 217 halve H.L. groot grof f2 10 a ƒ215. Delft, 20 Juli. By een vrij kalme stemming kwam in de prezen der binnenlandsche Uranen weinig verandering. Witte Tarwe f 7.30 a 10.60. Roode Tarwe ƒ8.60 a /"9.20. Rog?e ƒ6.10 a fQAO. Wialergerat' 6.40 a 5.90. Zomer^ortt 6.10 a /'5.40. Chevalier- Gerst ƒ610 a ƒ6.80. Haver ƒ4.10 a f 4.40. Groene Erwten fa Brnineboonen"13.60 a ƒ18.60. Blanwe Erwten f 15.60 a f 16.—Kan ariazaad ƒ9.75 a ƒ10.25. Wit eboonen f 14.50 a 16.60. Hennepzaad ƒ8.60 a /8 75. Koolzaad ƒ12.75 a ƒ13.60 alles per HL. j Boternotearing: 48 68. Voorschoten, 19 Juli. Eieren veiling V. P. N. Aangevoerd: 2575 kippeneieren 4.50 a 5 p. 100. st.; 4 kippen f 0.65 a f 1; 5 hanen 30 a 40 c's., 17 duiven 15 a 30 ets10 konijnen 15 a 60 ctB., alles per stak. Wassenaar. Veiling van 19 Jali. Kropsla per 100 050 a ƒ1. Wortelen per 100 bo» 1.75 a 2 50. oitelein per ben ƒ0.10 a ƒ0.12. Znring por ben ^0.07 a ƒ0.10. Ra9perwten per kilo ƒ0.08 a 0.11. Capucijnererwten per kilo 0.14. Peulen per kilo 0.12 a 0.15. Groote Boouen per ben 10.10 a f 0.18. Snijboonen per 100 ƒ0.10 a 0.12. Prin:esseboonen per 100 0.04 a f 0 06. Roode aalbessen per kilo ƒ0.26. Zwarte aalbessen per kilo 0.12 a ƒ015. Aardappelen per kin f J.25 a 1.35 Eieren per 100 ƒ4.60 a fh. Kippen per st. 0.40 a 0.50; j. hanen per st. ƒ0.50 a /"0.75. Amsterdam, 20 Juli. Aardappelprijzen. Malta's spring per kilo ƒ0.06 a /0.07. Aodyker muizen gr. per mud /"1.S0 a ƒ2.60. Andyker muizen kl. per mud ƒ1.20 a f 1.60. Friesche muizen per mud f2.a ƒ2.20. Hyper muizen per mud 1.70 a ƒ2. Katwijker muizen per rjiud AÜ.IO a ƒ2.50., Kalwijker rooden gr. per mud ƒ2.a 2.50. Katvsüjker- ronden kl. per mud ƒ1.10 a /1.40. Westlandsche ronden per mud ƒ2.80 a 3.60. Ypolder muizen per mud ƒ1.90 a ƒ2.10. YpoldMi borgers per mud ƒ2.— a 2.20. Fiiescbe borgers per mud ƒ2.— a /2.20. Andijker bonten ƒ2.50 a 2.80 Andijker blauwen 2.20 a ƒ2.80. Geldersche kraleu ƒ2.20 a ƒ2.50. Aanvoer 6 ladingen. Kotfie Amsterdam 47 37.50. Koffie Rotterdam 47 87. Koffie Havre Sept. 69. Deo 68.75. Maart 63.25. Mei 68. Koffie Hamburg Juli 56.25. Sept. 56.25. Deo. 55. Mit 5V Mei 55. Suiker Hamburg. Juli 12,12 50. Aug. 12 12.50. Sept. 12.074. Oct. Dec. 11, 27.50. JuDiMrt. 11,37.50. Mei 11,57.50. ."icliieiiaui, 19 Juli. iNoteering Beursoommissie. Moutwijn ƒ7.50 per Ned. vat. zouder lust en zonder de belasting. Moutwjjn willig. j Spoeling per ketel f 1.30. Giaau-Öpiritus ƒ13.50 a 14.Melasse-Spiritns ƒ12.25 a ƒ12.50, ruwe Spiritus f 6% a f—. Delft, 19 Juli Op de vette varkensmarkt waren aangevoerd 123 stuks. Prijs per kg. 1st© soort 43 c. 2de Toort 43 c. Woerden, 19 Juli. Kaas. Op de kaasmarkt waren heden 336 partijen aaugevoerd. Meu be steedde voor Goudsche lste soort 30.— a ƒ33. 2de soort ƒ27.a ƒ29. ld. zwaatdere ƒ82 a 34.60, id. gestempelde 34.60 a Edammer 2de soort f per 60 kilo- Handel vrij vlug. Op, da heden gehouden vee en varkensmarkt besteedde men voor schapen f 18 a 21, lammeren 10 a 12, vaikens f 18 a 45, biggeu 8 a 11. Loosiluiucn, 19 Joh. Groeutenveihng. De vol gende prjjzen werden betaald: Bloemkool lste soort f 7.— a ƒ14.30, 2de soort ƒ2.a ƒ5.60 per 100 stuks. Komkommers (Eng.) lste soort ƒ3 30 a ƒ5.90, 2de soort 0.70 a 1.70, 3de soort a per 100 stüks. Salade 1st© soort 1.10 a 1.30, 2de soort 0.7J a ƒ0 90 per 100 krop. Peen lste 90ort ƒ2.30 a ^3.40, 2de soort 1.60 a ƒ2.10 per 100 bos. Rabarber ƒ090 a ƒ1.20 per 100 bos. Spinazie ƒ0.01 a 0.07 per mand. Po9ielein ƒ0.13 a ƒ0.23 per mand. Pi ei a ltadijs a per 100 bos. Raapstelen a per 100 stuks, l'etersehe t a f per 100 bos. Londen, 18 Juli. Wol. Ue veiling weid beden voortgezel met een aanbod vaa 13,000 balen, welke eeu der beste so. taariogen dezur serie omvatten. Austral, vette MeriDos ruim voorhanden, werden g-if opgenomen voor het binnenland en het Conti nent tot prijzen welke voor de betere qual. eeu avan-i van 5 pet. aanwijzen, bidingende de beste Sydney en Queensland 134 d. en Viotona 144 d., ook gezuiverde sooiton werden ruim aaDceboden en gut opgekocht tot 224 d voor de beate Sydney- en Q -eensland kamwol en 244 d. voor de lijo&te partijen Victoria, zoo ils die onder het merk „(Jlyde". Voor de vette Nieuw-Zeelaodsche Cros.'breds viel meer belangstelling van Araerikaansche zijde waar te nemen, maar de slipes noteeren, hoewel iels veibeterd sedert de openiog, nog altijd circa 5 pet ten gunste van koopers. De vette Crossbreds van de Fuik). Kil kwamen meerendeels van continentale koopers tot een tractie beneden de prijzen der Mei-veilingen. De Haagsche rechtbank, gisteren uit spraak doende in de Dinsdag behandelde zaken, heeft H. J. M. en B. E., beiden te 's-Gravenhage, wegens diefstal van twee damesfietsen uit een schuur onder Veur, ieder tot één jaar gevangenisstraf veroor deeld. Dinsdag 25 dezer dient voor de strafkamer der Haagsche reohtbank het hooger beroep, ingesteld door den ontslagen concierge

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 2