15760 Zaterdag 8 Juli. Qeze <§ourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit VIER Bladen. Derde Blad. Offieieele Kennisgeving. Uit de „Staatscourant". Kunst, letteren, enz. IDSCH PBIJ8 DEB ADYEBTENTIEN: Van 16 regels ƒ1.06. lader» regel meer 0.17 j. Orootere letter» naar plaatsruimte. - Kleine advertentiën ran 30 woorden 40 Oentseontant|»lk tiental woorden meer 10 Oenta. - Voor het inoasseeren wordt f 0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oents; per 3 maanden 1.10. Bniten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd sijn J 1,30. Franco per post1.65. VERKIEZING. De Burgemeester der gemeente Leiden; Gelet op. artikel 55, laatste lid der Kies- ■wet; Brengt ter kennis van de kiesgerechtig den, dat de herstemming ter be noeming van één lid van den Gemeenteraad van Leiden in het eerste kiesdistrict, drie le den in hettweede kiesdistrict en twee leden in het derde kies district zal plaats hebben op Don derdag 13 J u 1 i 1911, van des voor mid dags acht tot des namiddags v ij f uren. De lijsten der candidaten bevatten in Jphabetische volgorde de volgende naoiiu: voorhet 1ste kiesdistrict. L. BOSCH. K. H. KORFF. voor het 2de kiesdistrict.; i S. DE BOER Azn. J. KARSTENS. J. ROEM. A. F. L. M. TEPE. L. A. "WERNER. H. J. ZWIERS. voor het 3de kiesdistrict. P. J. M. AALBERSE. J. BOTERMANS. J. A. M. A. GRONDHOUT. L. M. J. H. EERSTENS, Art. 128 van het Wetboek van Strafrecht luidt: „Hij, dio opzettelijk zich voor een ander „uitgevende, aan een krachtens wettelijk voor- abvbrift uitgeschreven verkiezing deelneemt k+wordt gestraft met gevangenisstraf van ten •^hoogste één jaar." De Burgemeester voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR. Leiden, 5 Juli 1911., De Burgemeester der gemeente Leiden; Vestigt de aandacht der ingezetenen op 'den inhoud van de artt. 57 en 58 der Kies wet, luidende als volgt: Artikel 57. Personen, bij wie en bestuurders van bij- rondere ondernemingen en instellingen, waarbij mannen, die den leeftijd van vijf en twintig jaren hebben bereikt, in dienst betrekking zijn, zijn, voor zoover niet bij al. gemeenen maatregel van bestuur vrijstel ling is verleend, verplicht te zorgen, dat ieder van dezen, die bevoegd is tot de keuze m.ede te werken, gedurende ten minste twee achtereenvolgende uren tu9scken acht uren des voormiddags en vijf uren des namid dags daartoe gelegenheid vinde. Artikel 58. Personen en bestuurders, In het voor gaande artikel bedoeld, zijn, voor zoover arbeid wordt verricht in fabrieken of werkplaatsen, verplicht te zorgen, dat in het arbeidslokaal, en zoo er meerdere ar- beidslokalen zijn, in het grootste of wel i meer dan één arbeidslokaal, gedurende twee werkdagen vóór en op den tot stem ming bepaalden tijd op een zichtbare wijze is opgehangen een door hen of van hun nentwege onderteekende lijst, de uren, in het voorgaand artikel bedoeld, vermelden de, voor elk afzonderlijk of groepsgewijze of voor allen gezamenlijk. Het Koninklijk besluit van 24 Me'* 1901 (Staatsblad No. 109) tot aanwijzing der vrijstellingen, bedoeld in art. 57 der Kies wet, luidt als volgt: Art. 1. „Vrijstelling wordt verleend aan „de in art. 57 der Kieswet bedoelde perso- „nen en bestuurders van bijzondere instel lingen en ondernemingen ten aanzien van „bij hen in dienstbetrekking zijnde perso- „neD, welke uit hoofde van die dienstbe trekking op den dag der stemming tus- „sehen de in vermeld artikel genoemde „tijdstippen niet gedurende twee achter eenvolgende uren vertoeven in de gemeen te, op welker kiezerslijst zij voorkomen." Ark 2. Vrijstelling als omschreven in „bet voorgaand artikel wordt voorts ver teend aan geneeskundigen en apothekers „ten aanzien van bij hen in dienstbetrek- „king zijnde personen, alsmede aan per- „sonen cn bestuurders van bijzondere in- „stelling.n en ondernemingen ten aanzien „van bij hen in dienstbetrekking zijnde „ziekenverplegers." De Burgemeester voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR. Leiden, 8 Juli 1911. Leiden, 8 Juli. De heer W. F. Boterhoven de Haai^ van hierx heeft aan d© technische hooge- school te Zürich het diploma als electro- technioh ingenieur behaald. Er is heden iemand naar zijn laatste rustplaats gebracht, van wien men terecht kan zoggen, dat hij te vroeg is heengegaan, omdat de tijd, waarin hij in zijn element zou wezen, eerst waarlijk nu begon. De „guide van Leiden," de bekende man,, die nu eens met vreemdelingen wandelde, dan weer op den bok van een rijtuig zat, wijzende en pratende, of op de Carsjens- boot druk deedx hij is niet meer. Heden vóór acht dagen volbracht hij nog zijn arbeid; vandaag is hij naar zijn laat ste rustplaats gebracht. Dat zijn taak door een ander worde overgenomen, want de betrekking^ die hdj heeft geschapen, is nu onmisbaar gewor den, omdat Leiden door tal van vreemde lingen wordt bezocht. Bij het eindesamen aan de middelbare handelsschool te 's-Gravenhage zijn ge slaagd de heeren W. F. Geijl en J. Sleyjer, en mej. S. Leman, allen alhier, alsmede de heer A. E. van Kempen, te Voorschoten. Ds. J. Douma, predikant der Geref. Kerk alhier, beroepen naar Watergraafs meer, 'hoopt Zondagavond 13 Augustus te Watergraafsmeer zijn intrede te doen. Als bevestiger zal waarschijnlijk ó'es morgens optreden ds. Van Andel, beroepen naar Solo. Morgen zal het 25 jaar geleden zijn, dat de Minister van Buitenlandsche Zaken, jhr. mr. R. de Marees van Swinderen, aan de Groningsche universiteit promoveerde tot doctor in de Staatswetenschap op een proefschrift over het Suezka-aal tot doctor in de rechtswetenschap op Stellin gen. Z. K. H. Prins Hendrik vertrekt Zon dagavond per D-trein van 10 u. 13 mm. met Zijn adjudant naar Mèdklenburg, De trein stopt daartoe te Apeldoorn. Verschillende personen, in disast van H. M. de Koningin, werden door Pres:dent haillieres begiftigd met fraaie gouden en zilveren herinneringsmcdaille; oen enisle ontving een gouden horloge. Ter beschikking van den Gouv.-Gen. van Ned.-Indië zal worden gesteld, ten ein de daar te worden benoemd tot onderwij zer derde klasse bij het openb. Europeesch lager onderwijs de heer A. du Saarx te Voorschoten. Mr. F. graaf van Bylandt, voorzitter der Tweede Kamer, is voor eenigen tijd naar Hongarije vertrokken. („Nea'.") Beroepen is bij de Geref. Gem. te Middelburg (vac. wijlen ds. L. H. Wage naar) ds. A. van Dijke, te Overtoom. - Het hoofdbestuur der Algemeene Ver- eeniging voor Bloembollencultuur heeft het adres aan de Tweede Kamer inzake de Ta- riefwet, waartoe de 122ste algemeene ver gadering van deze Vereeniging opdracht gegeven had, verzonden. Met ingang van 16 dezer is aan J. M. G. Scheffer, op zijn verzoek, eervol ont slag verleend als bedrijfsingenieur-conser- vator aan de Technische. Hoogeschool te Delft. Voor het tijdvak van 16 dezer tot en met 15 Juni 1912 is benoemd tot hoofdver pleegster aan de Rijkskweekschool voor Vroedvrouwen te Rotterdam, mejuffrouw G. P. des Bouvrie, te Rotterdam. Sinds eenigen tijd wordt er op het platteland van Walcheren onder de leden van de Ned. Herv. Kerk, met name die te Westkapelle, een wenseh merkbaar om bij de godsdienstoefeningen voorgangers te hooren van vrijzinnig godsdienstige opvat ting. Eenige personen sloegen de handen in elkaar en nu reeds een drietal Zondagen had 's middags een bijeenkomst plaats in een kleine schuur, waar een modern pre dikant op een geïmproviseerden preekstoel de eenvoudige dijkwerkers inleidde in de beginselen en ideecn, die Lij voorstaat. En a. s. Zondag zal prof. Eerdmans, uit Leiden, die 's morgens een predikbeurt te Middelburg vervult, zioh naar het uiterste puntje van Walcheren begeven, om in dit eigenaardige bedehuis, slechts door een schutting van de geiten gescheiden, de leden toe te spreken. Intusschen is er alle hoop op, dat spoedig beschikt zal kunnen worden over een betere localiteit voor deze godsdienstoefeningen, althans reeds zijn verschillende goede gif ten van heinde en ver ingekomen tot een gezamenlijk bedrag van f 500. En wij twijfe len niet of meerdere voorstanders van vrij zinnige godsdienstprediking zullen hun steun verleenen. („De N. Crt.") AARLANDERVEEN. De Raad vergadert Woensdagmorgen om halfelf. AgendaOn- detzoek geloofsbrieven nieuw benoemde leden; voorloopige vaststelling gemeentërekëning, dienst 1910; voorstel vexleencn van vergun ning tot het aanleggen van een straat aan den hoer W. O. van Giessenaanvrage om regeling schoolgeld Hoogere Burgerschool voor Jongens te Leiden; reclame schoolgeld O. van Doldcr; vaststelling suppletoir kohier ren plaatselijke belastingen. H AARLEMMERMEER. Ter handhaving van de bewaking dootr de gemeentepolitie, van de woningen en gezinnen der werkwil ligen, die van hier te Amsterdam op de schepen aan den arbeid zijn gegaan, is een detachement rijksveldwachters gearriveerd, die gezamenlijk met de gemeentepolitie de gcheele omgeving onder strenge bewaking zullen houden. Bij het maken van een welput door De Vos, te Nienw-Vennep, liad een der omstan ders de onvoorzichtigheid een brandenden lu cifer in den put te gooien. Vermoedelijk had zich veel gas ontwikkeld tin den put, althans etr ontstond een hevige ontploffing. De om standers kregen meer of minder eenige brand wonden, doch van De Vos verschroeiden haar,- wenkbrauwen, snor en een groot gedeelte van zijn jas I Naar omstandigheden liep dit on geval nog redelijk goed af. KATWTJK-AAN.ZEE. Zondag 16 Juli a.s. herdenkt de gemeente-werkman C. Jonker den dag, waarop hij vóór 25 jaar ia dienst der gemeente kwam. De uitslag der gemeenteraadsverkiezin gen bracht des avonds nog een gezellige drukte teweeg. Der traditie getrouw bracht ons harmoniogezelschap een serenade aan de heeren J. A. de Best, P. Aandewiel en D. Ouwehand Az. Gisteren is aan het torentje van het nieuwe politiebureau de klok aangebracht. Zij hoeft twee wijzerplaten, zoodat men zoo wel van de zijde van het Prins-Hendrikkcu naai, als van uit de Tramstraat er op kan zien. Bovendien warden ze 's avonds door gas verlicht, zoodat men ook den tijd kan opnemen. De plaatsing dei' klok is uitgevoerd door den gemeente-uurwerkmaker H. J. Ver- lint. Al sedert goruimen tijd worden de dui nen in de onmiddellijke nabijheid van ons dorp door allerlei vuil verontreinigd. Dat dit voor de badplaats niet van belang is, zal ieder kunnen begrijpen. Het is dan ook te hopen, dat door de autoriteiten hierop zal worden toegezien. LEIDERDORP. Tot president-kerkvoogd der Nederd.-Herv. Gem. is bénoemd de heer G. van der Valk Bonman. LISSE. In de gisteravond gehouden ver gadering van de afd. Lisse van het H. B.-G. worden als directeuren benoemd voor de droge veilingen de heeren H. Bader, te Sassenheim, en A. do Mooy Jr., te Rijnsburg. Voorts werd besloten om op de Vrijdagen 14 en 21 Juli vergaderingen te houden voor hai-deis- besprekingen. Het oogstverslag werd daama opgemaakt als volgt: Narcissen best, krokus sen middelmatig; Spaansche irissep goed. Hierna werd de vergadering na de ge bruikelijke verloting gesloten. NIEUWKOOP. Den herkozen Raadsleden werd door „Eensgeziod", het fanfarekorps, een serenade gebracht. NOORDWIJK. Het best. der Vereeniging tegen drankmisbruik heeft den burgemees ter een adres van hulde aangeboden voor zijn prijzenswaardigen maatregel, oni tijdens de opgewondenheid onder een deel der Noord- wijksche bevolking, de koffiehuizen gesloten te houden (15 en 18 Juni j.l.). NOORDWIJKERHOUT. Tot plaatsver vangend afgevaardigde naar de algemeene vergadering, welke deze maand te Breda ge houden wordt, is door de afd. Noordwijk en Omstreken van het N. O. G. benoemd de heer A. End erna, hoofd der openb. lagere school alhier. De gobr. A. en E. van den Berg A.Zn., alhier, zijn de minste inschrijvers voor het leveren van zand naar Oegstgeest, Dit moe ten zij verplaatsen van Katwijk naar Oegst geest. Het werk is hun gegund. WOUBRUGGE. De Raad vergadert Woens1- dag 12 Juli a.s., des avonds te zeven uren. Bij Kon. besluit is met ingang van 1 Augustus 1911 de directeur van het posb en telegraafkantoor te Goedereede A. Yeenhoven, op zijn verzoek, eervol van het beheer van gemeld kantoor ontheven en be noemd tot commies der posterijen en tele- graphie 2de klasse; de kapitein ter zee W- Houwing met 22 Juli 1911 eervol ontheven van 't bevel over Hr. Ms. pantserschip „Kortenear" en is dit bevel met dien datum opgedragen aan den kapitein ter zee J. A. Mi Bron; met ingang van 10 Juli 1911 a. de luit. ter zee 1ste kl. M. Schoo eervol ontheven van de tijdelijke waarneming der betrekking van commandant van het Koninkl. Insti tuut voor de Marine te Willemsoord en directeur van het onderwijs aldaar; b. deze betrekking opgedragen aan den kapt. ter zee E. E. Dullemond; W. J. J. Yerstraaten, te Beuningen, be noemd tot- dijkgraaf van het polderdistrict Rijk van Nijmegen, provincie Gelderland. Ter algem. vergadering van den Ned. Oudheidkundigen Bond te Deventer werd als bestuurslid herkozen mr. dr. J. C. Over- voorde, te Leiden. Als plaats der eerstvol gende alg. verg. werd Leeuwarden aange wezen. Na den uitslag der stemming wees de heer Jan Kalff op een drietal monumenten, die in gevaar verkeeren verknoeid, ja zelfs gesloopt te worden, het Rijksmagazijn te Haarlem, de kerk en den toren te Cuyk en die te Schoonhoven, welke gesloopt dreigen te worden. Ook vond spreker het jammer, dat de peperbus op c1 Sint- Walburgstoren te Zutpen zou vervangen worden door een spits. De heer Gimberg deelde eohter mee, dat die peperbus niet afgebroken, maar integendeel behouden blijft. (Applaus.) De heer Kalff stelde daarop de volgende motie voor, welke met bijna algemeene stemmen werd aangenomen: ,,De Neder landse1 j Oudheidkundige Bond, te Deven ter bijeen, gezien het voorstel van Burge meester en Wethouders van Schoonhoven, aan den gemeenteraad gedaan, om den toren der Groote Kerk af te staan aan de Nederlandsche Hervormde Gemeente met de bedoeling kerk en. toren beide» te sloo pen; overwegende, dat het de zedelijke plicht is der overheid om monumenten in stand te houden en ongeschonden over te leveren aan het nageslacht, overwegende, dat kerk en toren van Schoonhoven belang rijke bouwwerken zijn en dat in het bijzon der de toren om den rijkdom zijner architec tuur en zijn hoogst karakteristieken vorm een zeer waardevol monument en een uni cum in de provincie Zuid-Holland is; spreekt zijn diepe verontwaardiging uit over 't voorstel om een zoo bijzonder kunst werk te vernielen, en besluit zioh te wen den tot den Raad van Schoonhoven, opdat deze voor het behoud van den toren, besiui ten mo£e to doen wat de eer der gemeen- te en de plicht der overheid vorderen." Ter verbetering van een vroeger bericht, brengt de Minister van Binnenlandsche Za ken in de „Staatsct." ter algemeene kennis, dat het Rijkskabinet van Prenten te Lei den, gedurende het tijdvak van 12 Juli tot en met 2 Augustus 1911 voor het publiek ge sloten zal zijn. Bij het RotterdamscL Gemengd Zangkoor „De Post," directeur de heer P. N. Muus, bestaat het voornemen, om, ter gelegen heid van het honderdjarig herdenkingsfeest van Neerlauds Onafhankelijkheid in 1913, een Nat. ZangwTedstrijd voor mannen en ge mengde koren uit te schrijven, en wel op de Pinksterdagen. „A u fond des Yeu x." Aldus de titel van een boekje korte stuk jes proza van Jean de Böre; door den auteur in een ondertitel genoemd: „petits poèmes en prose." In de voorrede, welke het boekje rijk is, wordt de h'eer Jean de Bère als een jong Belgisch poëet voorgesteld. Hij' hoort tot dit Vlaamsche land, waar sinds een dertig tal jaren een merkwaardige 'literaire be weging gaande is. Yerhaeren, Maeterlinck, Camille Lemon- nier zijn namen welke in deze beweging thuis hooren. Aan Maeterlinck moet men inderdaad denken, bij het lezen van dit boekje. „Au fond des Yeux" is rijk aan titels als: „le regard", „la nuit", „le rêve," „la foi", „les voix du silence." En ook de behandeling van deze teedere onderwerpen mist het mystische clement van dezen wijsgeerigen schrijver niet. De dertig bladzijden lange voorrede komt ons overigens voor den inhoud van dit kleine boekje een weinig overstelpend voor. Want dit aftrekseltje van Maeter linck is toch niet héél gewichtig. Netlerlandsch Bijbelgenootschap. Het Nederlandsch Bijbelgenootschap heeft te Amsterdam zijn algemeene vergadering gehouden, onder voorzitterschap van den heer E. René van Ouwenaller. Uit het jaarverslag bleek, dat in het af- geloopen jaar werden verspreid 69,410 exemplaren van den Bijbel en van gedeel ten daarvan. Uitgaven van <len Bijbel in het Karo Bataksch en in het. Windessisch zijn thans gereed en met <len druk van een uitgave in het Niassisch en Mentaweisoh is begonnen, evenals van een Leesboek in het Winde ssisch. De rekening van den penningmeester ov?r het afgeloopen jaar sloot met een kleia na- deelig saldo. De afdeeling Franeker had de vraag ge daan of hel mogelijk is, dat het Genoot schap het initiatief neemt tot herzi°ning der Statenvertaling of tot een nieuwe ver taling van den Bijbel, terwijl de afd. Bel* lingwolde had voorgesteld om het hoofdbe* stuur uit te noodigen pogingen te doen, om een bijbelvertaling met den tekst der ï^eid* sche vertaling te doen versohijnen. Naaf aanleiding hiervan spraik de vergadering met nagenoeg algem. stemmen haar mee* ning uit in een motie, waarin zij erken-» nende, dat de wensch in vele kringen v ordfl gevoeld, dat veitkrijgbaar worde gesteld een nieuw 3 vertaling uit den grondtekst en van oordeel, dat deze wensch door het Neder-» landsch Bijbelgenootschap moet worden on* der de oogen gezien 't hoofdbestuur uit- noodigt om in de algemeene vergadering; van 1912 te dienen van bericht en raad no pens de vraag of er stappen kunnen wor-» den gedaan en zoo ja welke om met zorg vuldige^ kennisneming van en belangrijken arbeid in binnen- en buitenland op dit ge bied verricht, te geraken tot vervulling van. dien wensch. Als leden van het hoofdbestuur werden; herkozen jhr. mr. W. C. Quarles van U-f- ford en gekozen dr. E. Barger, beiden te Amsterdam. Itaad van State, In de gisteren gehouden openbare verga dering van den Raad van State, afd. voor de geschillen van bestuur, werden o.a. be handeld de beroepen van den inspecteur van het lager onderwijs in de 2de inspectie tegen de besluiten van Ged. Staten van Zuid-Holland betreffende de aanvragen om Rijkssubsidie voor de bijzondere lagere scholen te 's-Gravenhagc in de Yan-de- Spiegelstraat, van de Vereeniging „De- Groen-van-Prinstererschool" en in de Por- ponoherstraat van de Vereeniging Christe lijke school voor lager en meer uitgebreid lager onderwijs; alsmede het beroep van den inspecteur in de 1ste inspectie betref fende de subsidie aanvrage voor de school te St.-Michielsgestel van de Vereeniging van Fraters gevestigd te Tilburg. De Kon. beslissingen volgen later. C* cm een ter antls verkiezingen. Aalsmeer. Uitgebracht op Jb. Al- derden Dz. 266 stemmen, M. Alderden Cz. 219, K. Baarsen 183, J. Eveleens Dz. 247, M. Jongkind 164x P. v. d. Meer Pz. 293, H. Nigten 275 en op D. Spaargaren Oz. 395 stemmen. Gekozen de heer D. Spaargaren Cz., her stemming tusschen de 6 personen, die de meeste stemmn hebben verkregen. A 1 p h e n. Stemming voor drie leden. Herkozen de heeren H. W. A. Dros (chr.- hist.) met 460 en C. van der Linden (a.-r.) met 429 stemmen. In plaats van den heer Overes (R.-K.) die voor zijn zetel heeft be dankt, werd gekozen de heer Jurie Smit (lib.) 332 stommen. Oudshoorn. Herkozen de heeren J. W. O. Cl'aut, lib., 269, H. II. van der Kloot Meijburg, lib.., 263, C. Hoogendijk, c. h.» 239. Op den heer J. Wieringa, lib., waren uitgebracht 196 st.4 op den heer J. Verduyn, a. r., 193 en den heer J. H. de Wit, r. k.,: 173 st. Bodegraven. Er werden bij den burgemeester twee candidaten opgegeven voor de vacature-Van Dam. De candidaten oijn de heeren J. J. Heusdens en P. Splin< ter. Stemming Woensdag 19 Juli. Delft. Voor 8 leden. District I (twee vac.) de heeren H. P. Bok, lib. aftr., 265, J. C. Fliehe, a.-r., aftr., 516 en C. C. Sohildfc, s.-d. a.-p., 368 stemmen. Gekozen is de heer J. O. Fliehe en tussohen de beide andere candidaten moet worden herstemd. District II (drie vacatures). De heeren L„ den Hoed, a.-r. aftr., 654, C. A. Kramer, lib., 330, J. Nienhuis, lib. aftr., 378, A Scherpenisse, s.-d. a.-p., 309 en O. J. M.. A. Straman, r.-k. aftr., 594 stemmen. Ge kozen de heer L. den Hoed en tusschen de overigen herstemming. District III (drie vacatures). De heeren S. P. Baart, s.-d. a.-p., 382, prof. mr. T). van Blom, lib., 298, M. Meijers, vrij-lib, aftr., gesteld door rechts, 441, H. L. M. van de Seyp, r.-k. aftr 407, R. Th. Verbeek, lib., 300 stemmen, zoodat tusschen alle can didaten herstemming is. Herstemming 18 Juli. K a t w ij k. Stemming voor 6 leden. De aftredende heeren P. Aandewiel Jz., J. A. de Best en D. Ouwehand Az. zijn herkozen met respectievelijk 481, 443 en 461 stemmen. Herstemming tusschen de heeren C. den Duik 236, J. J. Hoffmann 200, A. van Kla veren 192, L. Kruyt Cz. 392, J. v. d. Perk 260 en W. Schoneveld 258 stemmen. Verder werden uitgebracht op de heeren A. de Klerkf 191, J. Minne Ohrzn. 127, A. v. Paridon 121 en L. H. Slotemaker Jr. 183 stemmen. Nieuwkoop. Stemming voor twee leden. P. A. Th. van der Weijden (R.-K. aftr.) 181, E. J. Augustinus (Liberaal aftr.) 175, en W. P. Verburg Azn. (C.-H 163 stemmen, zoodat de eerste twee herko-- zen werden. Oegstgeest. Stemming voor drie den. Aantal kiezers 549. Uitgebrachte sten*

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 1