15751 Woensdag 2& Juni. A°. 1911. <§eze curant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit DRIE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. Uit de „Staatscourant". FEUILLETON. De liefde overwon. IDSCH PBUS DEB ADYERTENTIEN: Van 1—0 regels ƒ1.05. Iedere regel meer /0.17J. - Grootere letten naar plaatsruimte. Kleine advertentien Tan 30 woorden 40 Oents contant j elk tiental woorden meer 10 Gents,Voor bet inoasBeeren wordt/0.05 berekend»- PUIJS DEZER COURANT: Voor Lolden per week 9 OentB) per 8 maanden i Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd sijn Franco per post f 1.10. 1.80. 1.65. VERKIEZING. Do Biu-gemoestor dor gemeente Leiden, Gelet op art. 55, laatste lid deir Kieswet; Drongt ter kennis van de kiesgerechtigden, jd$t de stemming ter benoeming van drie l&den van den Gemeenteraad van Iiedden in het 1ste kiesdistrict, vier leden ïn h^t 2de kiesdistrict en drie leden in het !&d<a kiesdistrict, zal plaats hebben op Di ns-_ 0, ia g d e n 4d e n J u 1 i 1911 van des vootrmid-, tegsl acht tot des namiddags v ij f uren. De lijsten der candid aten in de clrie kies- (distr.ictên bevatten in alphabetisöhe volgopv te d£j volgende namen, als: voorliet 1ste kiesdistrict.; ,1 ij, J. R. BAART, L. BOSCH. D. DE CLER. J. Cr. VAN ES. D. HANNAART. J. E. HEERES. K. H. KORFF. .i A. L. REIMERINGER. il H. W. SPENDEL. ^por het 2de kiesdistrict. J. J. R. BAART. H. L. BLOM. S. DE BOER Azn. D. DE CLE% J. VAN DAM! A. VAN EGMOND. A. J. FOKKER. D. HANNAART. J. KARSTENS. J. ROEM. A. F. L. M. TEPE. J. VERVER. G. DE VINK. L. A. WERNER. H. J. ZWIERS. •voor het 3de kiesdistrict, P. J. M. AALBERSE. J. J. R. BAART. J. BOTERMANS. D. DE CLER. A. VAN EGMOND. J. A. M. A. GRONDHOÜT, D. HANNAART. L. M. J. H. KERSTENS. C. W. VAN DER POT. J. P. VERGOUWEN. J. VERVER. De herstemming, zoo die noodigmocht blijken, zal plaats hebben op Donderdag J.8 Juli 1911. _Alrt. 128 van het Wetboek van Strafrecht luidt: ,-,Hij, die opzettelijk zich voor een ander •^uitgevende, aan een krachtens wettelijk voor- iisohrift uitgesolireven verkiezing' deelneemt Vjwojrdt gestraft met gevangenisstraf van ten ^hoogste één jaar." De Burgemeester voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR. Leiden, 28 Juni 1911. VERKIEZING. De Burgemeester der gemeente Leiden, Gelet op art. 53, 2de lid der Kieswet en op art. 10, 5de lid der Gemeentewet; Brengt ter algemceno kennis, dat de opga ven van de namen der candidaten voor hot lidmaatschap van dpn Gemeenteraad, in de drie districten van de gemeente Leiden, op don 27sten Juni 1911 bij hem ingeleverd, en de candidatenlijsten met de processen-verbaal op do Secretarie dezer gemeente voor een ieder ter inzage zijn nedergelegd, in afschrift zijn aangeplakt op de peirs van het Raadhuis, >en dat die opgaven en candidatenlijsten met processen-verbaal, mede in afschrift, tegen betaling der kosten, verkrijgbaar zijn ge steld. De Burgemeester voornoemd, N. O. DE GIJSELAAR. Leiden, 28 Juni 1911. Leiden, 23 Juni. Bij beschikking van den minister van Binnenlandsoke Zaken is, met 1 Juli 1911,- benoemd fot amanuensis tweede klasse bij het natuurkundig laboratorium en kabinet der Rijksuniversiteit te Ledden, de heer L. Ouwerkcirk, thans hulpoustos aa,n die inrich ting. Bij Kon. besluit is, als blijk van goed keuring en tevredenheid, de bronzen eere- penning voor mensclilievend hulpbetoon en een loffelijk getuigschrift toegekend aan: P. van der Yeen, milicien bij het 2ae reg. veld-airtillerie te Leiden, wegens -Aq door hem met levensgevaar verrichte redding van een drenkeling uit het water van de Doelen gracht, alhier, op 15 Mei 1911; J. C. van Schio, huisschildöfr te Leiden, wegeüs de door hem met levensgevaar ver richte redding van een drenkeling uit het water van den Ouden Rijn, alhier, op 3 Maart 1911. Op de voordracht tot benoeming van een tijdelijken leer aar voor de klassieke ta len en de oude geschiedenis aan het Eras- miaausch. Gymnasium, te Rotterdam, zijn geplaatst de heeren lb. dr. M. Engers, te Doetinehem en 2o. C. E. Bryce, te Leiden. De heer T. J. Risselada alhier is be noemd tot leeraar niet alleen aan de H. B. maar ooik aan het gymnasium te Nijme gen. Te 's-Gravenhago is in den ouderdom van 78 jaren overleden de heer J. Huygens, oud-kapitein der infanterie, ridder in de Orde van Oranjc-Nassau. Beroepen is bij de Ned.-Herv. Gem. te Rotterdam ds. W. Bieshaar, te Zetten; t$ Oudshoorn (toez.) ds. Cannegieter, te Drempt to Benthuizen ds. O. J. van Rootselaar, te Noorden. Prins Hendrik zal Donderdagmorgen uit Engeland te Apeldoorn terugkeeren. De heer L. O. G. Verhuist; te 's-Gra- venhage, die ruim 40 jaren als ambtenaar bij do provinciale griffie van Zuid-Hollanc] werkzaam is, sedert 1900 als hoofdcommies dhef der 1ste afd. (burgerlijk bestuur, enz.) heeft het voornemen, ontslag te nemen te gen 1 September. Er zal nog wel geruimen tijd voorbij gaan, alvorens de commissaris ècr Koningin het gebouw in 't Korte Voorhout te 's-Gra- venhage bestemd tot ijn woning, zal kun nen betrdkken, daar er verscbillendê her stellingen en andere werkzaamheden aan het huis noodig zijn geoordeeld, tot uitvoe ring-waarvan aan de Staten in hun a.s. zo mervergadering alsnog een crediet zal wor den aangevraagd. Bij Kon böwët is bepaald dat een militair, beneden den ranj van officier, tot de landweer behoorende, die een klee ding- of uitrustingstuk, een voorwerp van wapening, van ledergoed, van paardetuig, van nachtleger of van kazerneering of eenig ander rijksgoed dooT schuld, nalatigheid of gebrek aan zorg, vervreemt, verliest, zoek of onbruikbaar maakt, verwaarloost of beschadigt wanneer hij zich onder de wapenen bevindt of, zoo hij met groot-ver lof van. zijn compagnie afwezig is, zoodra hij onder de wapenen komt, aan een inhou ding op de soldij onderworpen wordt ten bedrage van de liolft van zijn soldij. BODEGRAVEN. De verkiezing voor een lid van den Raad, wegens hot ontstaan van de vacature door het overlijden van den heer P. van Dam Kzn., zal plaats hebben Vrijdag 7 Juli a.s. HAZERSWOUDE. Den 5den Juli a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat de Chr. school aan den Rijndijk werd geopend. Ge durende die kwart-eeuw heeft de heer H. A. P. Meyer steeds als hoofd der school gestaan en nog vervult deze met liefde en toewijding zijn taak. Het aantal leerlingen, dat bij de opening 29 bedroeg, is thans tot 180 geklommen. De herdenking van dit ge wichtige feest zal feestelijk plaats hebben met ,eèn offieieele opening, gevolgd door een kinderfeest en 's avonds een samen komst in de school, waarbij verschillende vrienden en deputation worden uitgenoo- digd. HAARLEMMERMEER. Ged. Staten van Noord-Holland hebben bepaald, dat do ver kiezing van een lid van de Prov. Staten in het kiesdistricht Haarlemmermeer (vacatu- re-mr. Zubli) zal plaats hebben op 20 Juli; de stemming, zoo'noodig, op 1 Aug., en de herstemming, zoo "noodig, op IT Aug. De collecte voor den Gewapenden Dienst heeft opgebracht f 102.78. Het bouwen van een post- en telegraaf kantoor, benevens directeurswoning, te Hoofddorp, is gegund aan de laagste in schrijvers, de heeren H. Oudshoorn en J. Slingerland, te Velseroord. KATWIJK-AAN-ZEE. Mej. J. Roele- veld, sinds Dec. 1908 werkzaam als onder wijzeres aan de tweede Herv. School al hier, is met ingang van 1 October a. s. in gelijke betrekking benoemd aan de Prin- ses-Juliana-Bóhpol, Gaffelstraat te Scheve- ningen, hoofd de lieer D. Korsten, en heeft die benoeming aangenomen. Bij de inenting, welke Dinsdagmiddag van gemeentewege door dr. D. L. van Elk in het Weeshuis verricht werd, zijn een kleine tweehonderd kinderen gevaccineerd. LEIDERDORP. Dijkgraaf en Hoogheem raden van Rijnland hebben de rekening van den Kalkpolder over 1910 goedgekeurd in ontvang op f451.11, in uitgaaf op f275.82 en alzoo met een batig saldo van f 175.29. De begroeting voor 1911 werd goedgekeurd in ontvang en uitgaaf op f 489.63i, met een omslag van f3.50 per hectare. Tot leden der Gezondheidscommissie te Alphen, waartoe deze gemeente behoort, zajn door den Commissaris der Koningin be noemd de heeren A. H. Goldberg, t3 Ha- zerswoude, en mr. C. van der Lee, te Aar- landerveen. LANGERUIGEWEIDE. Voor de betrek king van gemeente geneesheer in de vaca ture, door het vertrek van dr. A. van Beek ontstaan, hebben zioh vier sollicitanten aangemeld. OEGSTGEEST. De collecte voor den Gewapenden Dienst heeft alhier opgebracht netto f 29.07-&., OUDSHOORN. Volgens mededeeling van het Centraal Bureau voor de Statistiek be stond de bevolking tijdens de laatste volks telling uit 2994 zielen, verdeeld over da volgende kerkelijke gezindten: Neder- duitsch-Hervormd 905 m. en 885 vr., Waalsoh-Herv. 2 m., Remonstrant 6 m. en 5 vr., Christelijk-Gereformeerd 2S m. en 33 vr., Doopsgezind 1 m. en 3 vr., Evan- gelisch-Luthers 3 m. en 1 vr-, Behï tot da Gereformeerde Kerken 409 m. en 386 vr., Roomsch-Katholiek 138 m. en 107 vr., Ne.-" derlandsoh-Israëliet. 3 m. en 2 vr., Portu- geesoh Israëliet. 2 m. en 3 vr. Tot een an dere kerkgezinte beh. 7 m. en 7 vr., Tot geen kerkelijke gezindte beh. 29 m. en 29 vr. Totaal 1533 m. en 1461 vr. VOORSCHOTEN. De opbrengst van de collecte voor den Gewapenden Dienst be draagt f 32.76. WOUBRUGGE. Onze geneesheer dr. W. A. Asman gaat 1 Juli a. s. onze gemeente verlaten, en zich als zoodanig vestigen te Scheveningen, terwijl dr. Loth zich alhier hoopt te vestigen. ZWAMMERDAM. Wij vernemen, dat het terrein van het brandspuithuisje op den. Overtocht verkocht zal worden aan den overste van het St -Jozefs-Gesticht voor f 200. Het. gebouw zal afgebroken worden en de afbraak behouden. Het spuitenhuis op den Overtocht zal derhalve aan den pu bheken dienst onttrokken worden. De lieer P. G. H. Blommesteyn heeft echter een schuur beschikbaar gesteld om het brand materiaal tijdelijk te bergen. Door de gemeente zal een geldleening aangegaan worden van ten hoogste'f 2600, rentende 4j pCt., met een jaarluksche af lossing van minstens f 150, ten einde daaruit te bestrijden de kosten van aankoop van een huis op den Overtocht, met daaraan verbonden kosten. De heer J. W. Hondelink, vroege* ambtenaar ter Secretarie alhier, thans als zoodanig te Twello, komt voor als No. 2 op de aanbeveling voor seoretaris en ambte naar van den Burgerlijken Stand der ge meente Vreeland en Nigtevecht. ZOETERWOUDE. De collecte voor den Gewapenden Dienst heeft alhier opge bracht f 26.38£. In den afgeloopen nacht zyn door de beide gemeente-veldwachters alhier, op heeter- daad betrapt acht te Woudrichem tliuisbe- hoorende personen, die bezig waren met twee vaartuigen en een enorme groote viach- zegen eens andera vlachwater af te stroopen. Een bekeuring volgde. Eind-examen Gymnasiaal. Eerste groep. Geslaagd de dames A. Kalshoven, Oh'. H. van Ophuysen, M. Mees, Ida van 't Sant, en de heeren B. B. Bussemaker, J. H. Groen, J. H. Groene- wegen. Afgewezen één. Leiilsciie Bouwmaatschappij. Hedennamiddag had de j aarlijksche alge» meene vergadering van de Leid~che Bouw maatschappij ten kantore van den secreta ris den lieer L. J. O. A Gordon, notaris alhier, plaats onder voorzitterschap van den heer F. E. Meerburg. Uit het verslag van de Commissie belast met het nazien der boeken, bleek dat zoo wel de huurrekening als de ouderdoms-, interest-, onkosten- en duinwaterrekeningen ongeveer als het" vorige jaar zijn geweest. Do balans over 1910/1911 werd goedge keurd in ontvangst en uitgaaf op f 143,932*8*2 met een winstsaldo van f 9257.78 en de winst- on verliesrekening op f 14,217.9(4^. Omdat het vorig jaar een te hoog bedrag voor onderhoud was gereserveerd, kan dit jaar 64 pCt. worden uitgekeerd tegen 0 pCt. in het vorig jaar. Over de uitkeering ad f 65 per aandeel kan. niet vóór 1 Angus-' bus worden beschikt. Bij Kon. besluit is benoemd tot notaris binnen het arr. Leeuwarden, ter stand-; plaats Witmarsum, gemeente Wonsera- deel, A, Kruseman, cand.-notaris te Heem stede; met 16 Juli 1911 benoemd tot ingenieur voor de electri&che inrichtingen der spoor wegdiensten J. M. G. Scheffer w. i. te Delft; aan het algemeen college van toezicht, bijstand en advies, voor het Rijkstucht- en opvoedingswezen, toegevoegd als secretaris,, mr. F .W. J. A. del Campo genaamd Camp, advocaat en procureur en kan tonr.-plaats v„ te 's-Gravenhage; aan J. J. Cost Budde, op zijn verzoek, met 1 Juli 1911, eervol ontslag verleend uit zijn betrekkingen van commissaris van politie te Deventer en van commissaris van Rijkspolitie, onder dankbetuiging; aan den kapitein der mariniers J. van Haatten, wegens ongeschiktheid voor de verdere waarneming van den militairen dienst ten gevolge van lichaamsgebreken eervol ontslag uit den zeedienst verleend onder toekenning van pensioen en het be drag daarvan bepaald op f 1318 's jaars de detacheeiüng bij het Jeger hier te lande van den len-luit. der inf. van het leger in Ned-Indie R. M. C. d'Engelbron- ner, thans leerling aan Je Hoogere Krijgs school, verlengd tot 16 Sept. 1914; bepaald dat bij afzonderlijke dagorders, zoo in Indië als in Nederland eervol zal worden vermeld de korporaal-ziekenve?-. pleger van het legei* in Ned.-Indië J. B., Engels en zulks terzake van zijn gedrag bij gelegenheid van een vijandelijken aan; val op het bivak te Wolo Gdi (Flores) op, 12 April 1906. Telegrafisch weerbericht, naar waarnemingen in den morgen van 28 Juni* Medegedeeld door liet Kon. Ned. Meteor, lustituut te De bilt. Hoogste barometerstand 774.2 te St.-Ma* thieu Iledaiz; laagste 751.2 te Seydisfjord* Verwachting tot den avond van 29 Juni: Zwakke tot matigen westelijken tot zuid westelijken wind. Gedeeltelijk bewolkte lucht. Waarschijnlijk droog weer. Dezelfde temperatuur. 21) Dit alles was in don zomer gebeurd. Eo na den zomer kwam de berfat en toen de winter, maar nog steeds had geen toeval Walter Riefenstahl on Lotte Schneider weer samen gebracht. Zy had ook verder op andere wijze niets meer van hem gehoord. Misschien was daarvoor geen gelegenheid geweest, zoo dacht zij. Zoo gKg het tot Kerstmis. Toen verwachtte Lotte toch vast, dat z;j wat naders van hem hooren zou. Immers, Kerstmis biedt zoo on bezocht gelegenheid om elkaar eens te schreven of elkaar wat te sturen. En toen zy ook toen tevergeefs wachtte op eenig levenstoeken van Walter, dacht zynu, dan zal ik mot Nieuwjaar wat van hom hooren, beslist met Nieuwjaar. Het word Nieuwjaar en Lotte Schneider kreeg verscheiden felicitatiekaarten. De óóne ikaart echter, die zy met zooveel ongeduld ver wachtte, was er niet by. Toen liep zy naar don wand, waar de An- olchtkarten van Binz hingen, en rukte die .daaraf., Zy scheurde ze stuk en wierp ze toen nydig op den grond. ,0," zei Mali, toen zy even daarna in Lottes kamer kwam. „Stuk gescheurde kaarten op Nieuwjaarsdag: dat brongt geluk aanl" En zy lachte; vol van haar eigen geluk, zag zy de verdrietige trekken op het g6laat van Lotte niet, noch do sporen van delranen, die Lotte pas had afgeveegd. Mali hield een kaart in de hand en riep triomfantelijk: „Zy heeft my eon kaart gezonden, daaraan hoeft zy gedacht I En de volgende week komt ze in Beriyn terug. Zy komt editor niet weer by ons en dat was voor haar ook eigenlyk niet geschikt. Zy gaat in een farailiepension." „Zoo, zoo, en daarover bent ge zoo ver heugd," zei Lotte Schneider, terwyi zy moede loos naar haar verscheurde kaarten koek. „Nu, maak u er maar goed vrooiyk over!" Eey beetje beleedigd ging Mali haar kamer uit, terug naar man en kind. Juffrouw Lotte had toch wol een beetj 3 meer geestdrift kunnen toonen, vond zy, over het feit, dat freule Edola weer naar Beriyn torugkwam. XI. „Wy vorheugen ons er harteiyk over," had Elsbeth Wientrug geantwoord op E Jela's vraag of zy haar een tydlang konden ontvangen. En dit antwoord had als een „warm weikom" tot haar gesproken, toen zy in het kleine, helder verlichte, naar bloemen ruikende kamer tje trad. „Dat klinkt alsof er een naar huis kwam" zeide ze zacht en bleef op den drempel staan. „Je zult je zeker by ons thuis gevoelen," zei Elsbeth eenvoudig. Nu, dat zei wel ieder, die by mevrouw Wientrug in pension was. Velen waren er niot, en V6le jongo lieden waren er ook niet onder haar pensiongasten. Het waren meest allen veertigjarigen en heel vrooiyk was hot or daarom wol niet. Maar er heerschte een opgewekte, tevreden stemming, en als juffrouw Vogel in een goede luim was en de eene dwaasheid na de andere verzon, was het gansche gezelschap voortdurend in een lachbui. Van zoo iets hield Victoria Vogel. Spoedig had zy haar vroolykheid op Edola overgebracht en of deze &1 wilde of niet, sy moest zich allorlel plagerytjes wolgevallon laten van de kleine, beweeglijke dame, die haar er overal mee vervolgde. Elsbeth Wientrug zag wel, dat die Edela niet altyd welkom was, doch ze zei: „Schik u maar wat in da omstandigheden, barones." Als Vogellje het er op gezet hoeft, is er geen ontkomen aan." Edela werd opmerkzaam. Het was als klonk er uit de verte oon bekend geluid tot haar door; hot was haar als stond ze op den berg top, waar de trein stilhield en of zy de vraag hoorde: „Wat Vogeltje wel van dit toeval zeggen zal?" Dat was dus deze Vogeltje I En 6en andere herinnering kwam voor baar geeat: Tauern. Dcch dat ging ook spoedig aan haar voorby, zooals het meeste van wat om haar gebeurde, nog steeds aan haar voor- byging, zonder een blijvend spoor achter te laten. Menigmaal stelde zy zich i3ö vraag of het onverschillige nu altyd over haar zou blyven, of dat de wisselende stemmingen van vroeger terug zouden komen; de stemmingen, waarin zy droomde van een gouden toekomst en zich allerlei luchtkasteelen bouwde vol hoop en verlangen. Maar toch was zy niet zoo geheel onver schillig voor alles om haar been, als zy soms móende. Naast haar nog itoeds niet overwonnen smart wat er de haat in haar hart. Steeds nog knaagde de haat aan haar gemoedsrust en vooral werd zy zich daarvan bewust toen zy op zekeren dag Christiaan Havestrands naam hoorde noemen. Het was op den dag, dat het een jaar ge leden was, dat haar moeder was overleden. ZIJ had zich in haar kamertje opgesloten. Dezen dag wilde zy alleen zijn; geheel alleen. Doch 's middags kwam er bezoek, dat zich niet afwijzen liet. Een zachte hond klopte aan haar deur. „Ik ben het, lieve freule, ik, Mali. Ik kom u een groet van „Eichenkamp" brengen." Daar ging Edela's deur open en Mali werd naar binnen getrokken door een bevende hand. „Mali, jy bont hetl" „Ja," zei Mali. „Ik ben naar Rotheneck ge weest. Vader is don laatsten tyd niet erg goed. Wy vreezen, dat hy spoedig zal overiyden. Nu wenschte hy vóór zyn dood Fritsje nog eens te zien; vandaar, dat ik met don jongen naar hem toe ben geweest. Met don nacht trein ben ik gisteravond teruggekomen. Wy hebben gisteren don goheelen dag bloemguir landes gebonden en daarmee hot familiegraf op „Eichenkamp" versierd. Wy hebben de barones niet vergeten. Dus gy behoeft u van daag niot ongerust te maken, dat er geen bloemen op het graf van uw moeder zyn. Het graf geiykt een bloementuin." Edela kreunde zacht. Maar Mali sprak vorder en vertelde van alles, zooals zy dat in Rotheneck had ge vonden. Ook over den nieuwen eigenaar van „Eichenkamp" sprak zy. „Hy komt nooit op het landgoed en men zou waariyk niet zeggen, dat hy de eigenaar is. De menschon in Rotheneck spreken nooit goed van hom en zyn eigen zoon moet na dien tyd nooit meer een voet by hem in huls gezet hebben. Die is heelemaal niot zoo als zyn vader." Edela gaf haar een wenk, dat zy zou zwygen. Bernard was bloed van zyns vaders bloed en daarom haatte zy hem evenzeer als zyn vader. Maar Mali had nog met alles verteld, wat zy wiide zeggen. „En allen te Rotheneck vroegen naar u, freule. Allen waren even belangstellend en toen ik vertelde van het gelukje, dat u gehad hadt; van het geld, dat ge op het meest onverwachte oogenblik hadt gekregen, toen kon ik zoo echt aan hun gezichten zien, dat zy zioh daarover zeer verheugden. Zy houden allen veel van u, freule l" Eindelyk ging zy weer heen. Maar hoe pyniyk het voor Edela ook geweest was, om dat alles aan te hooren, toch deed hot haar good te weten, dat er bloemen lagen op het graf van haar ouders op dezen dag. Het ver zachtte het leed, dat zy er over gevoelde, dat zy niet naar „Eichenkamp" kon gaan, om neer te knielen in do kapel en te bidden by de geliefde dooden. Zy was rustiger geworden en het overige gedeelte van den dag bleef zy zeer kalm. De volgende dag was een heerlyke voorjaarsdag. Men gevoelde dat ook midden in. de stad aan hot hoeriyke zonnelicht en mon zag het aan de bloeiende boomon en struiken op pleinen en in parken. Elsbeth Wientrug had eon grooten tak goudenregon in Edela's kamer neergezet. Naast haar kamer lag die van juffrouw Vogel. Zy speelde plano, daarby overvloedig gebruik makende van de pedaal, en zong daarby met haar nu juist niet Heflyke stem, zoo geest driftig als zy kon: „Noch 1st die bluhende, goldene Zeit. Maar plotseling zweeg de zangeres. Een deur was open gegaan en daarna weer ge sloten; er was haar blykbaar iets gebrachte Even was er stilte, toen klonk een vroolyke kreet. Edola hoorde hoe juffrouw Vogel op sprong, haar stoel met een ruk verschoof en toen haar kamer haastig uitliep. (Wordt vervodgd-ï

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 1