[DBA6ÜES DEHAZIËBEl Kunst, letteren, enz. Ingezonden. Aoademienieuws. Marktberichten. Gemengd Nieuws. Ho van f 1406.94, hetwelk ale vol^gt ver- |deeld ral worden H»A R.-K. Par. Armbestuur van Rijpwete- king met 80 bedeelden f 654.39. Het R.-K. i {Par. Armbestuur van Oudade met 64 bedeel den f 523.51Va- Do Diaconie der Ned. Herv. i Geim. van Rijp wetering en Hoogmade met '28 bedeelden f229.03l/s. Nog werd goedgekeurd de rekening van het !Alg. Burg. Armbestuur met een voordeelig saldo van f 4.82ys. Van de Onderl. Brandwaarborgmij „St. Pan- Cratius" te Alkemade was een verzoek in- jgekomen om de brandspuiten te beproeven, i Zulks is intusschen reeds geschied en de kapporten daarover luiden gunstig. Het verzoek wordt voor kennisgeving aan- jgenomen. Geïnformeerd zal worden naar do koeten yan een stoombrandspuit, over welker aan schaffing zal gesproken worden bij de bc- handeling der begrooting. Het traktement der veldwachters werd met if 100 voor elk verhoogd, het kleedinggeld met f10 en f40 als toelage voor een rij- ;wiel, met bepaling, dat zij voortaan geen particuliere diensten meer mogen verrichten. Van Leiden zijn voorstellen ingekomen voor jgas- of electricdtei tsoonoessieAan B. en Wb. fwerd een krediet toegestaan van ten hoogste if 400 om één of twee deskundigen te raad plegen. Reclames hoofd, omslag werden aangehou- idon, henevens de hierboven genoemde stei gerkwestie met den Haarlemmerpolder. Naar B. en Ws. werd om advies gezonden het adres der Vereeniging voor Vreemdelin- igenverkeer. "Wellicht is tolgeldheffing op de Spoorbrug mogelijk, die dan aan de familie De Jong verpacht zou kunnen worden. Ten slotte werd goedgekeurd het aangaan leener tijdelijke kasgeld!eening ad f3000. Toen ging men, na vijf uur beraadslaagd jte hebben, huis toe. „L e Monde" encyclopé die men- suelle illustrée. Eon overzicht van tijdschriften uit alle B ^ji biedt het tijdschrift met bovenge- juoemden titel. Over Vrede en Ontwapening". Tolstoi en de och ooi van Yasmaia-Poliana," zijn de titels van een paar artikelen, geschreven door Richard Gaedke en professor E. Cuny. „De X-stralen" door Reginald Morton, hetOntwaken van China en de beteekenis hiervan" door dr. Wu-Ting-Fang, „de oude Spaansche Schilderkunst" dioor 'Auguste Mayer, ziehier nog eenige titels nit den omvangrijken inhoud. Ten slotte een letterkundige bijdrage: „In de muil van den leeuw" door SarathKumar Ghosh. Dit tijdschrift verschijnt in ons land in -den Franschen import-boekhandel Nilseon en Lamm, Amsterdam. Sommige menschen denken een kunstkri tiek te leveTen, indien ze slechts hun per soonlijke stemming geven. Waar een kunst wordt beoordeeld, hetzij 'dan literaire kunst, beeldende kunst of oiu- edek, dient men van het vak het een en ander af te weten, en onthoude men ziotï vooral de begrenzing van een eigen voor keur duidelijk te laten blijken. Zoo deed o. i. Fred, van Eeden, die in „de Samenleving als kunstcriticus van schilderwerk optrad en thans bestrijding vindt in een volgend nummer van dit blad van C. A. Wijnschenk Dom en Walter van Diedenhoven. De laatste zegt o. a. naar a&nlekling van (F. van Eeden'8 oordeel over de St.-Luoas (tentoonstelling „De heer Van Eeden ia niet slechts een fchriit bestrijder omdat hij personen aan tast in plaats van de idee waaraan die per sonen ten slotte huns ondanks onderworpen fcijn, hij is nog meer een slecht bestrijder omdat hij onrechtvaardig en eigenwijs is, terwijl er absoluut geen reden bestaat die hem kan doen meenen, dat zijn particuliere goede-bedoelingen de meest kwetsende middelen zouden heiligen het is ook kwetsend iets leelijks of onbeduidends als schoon uit te bazuinen dat wij, ik bedoel du genen, die nog in Nederland wonen, be halve Van Eeden, er zoo maar vrede mee Eouden hebben, dat bij zich als de van Code gezonden lakens-uitdeeler gedraagt." Van Gogli in het Stadelsche Institut te Frankfort. Een der laatste werken van Vincent van Gogh i8 aan het Stadelsche Institut te Frankfort geschonken. Het is een portret van dr. Gachet, den leider van het sana torium, waar de ongelukkige schilder de laatste maanden van zijn leven doorbracht. De kunst sterft. Bij Albert Langen te Munchen is een book je van Victor Auburtin uitgekomen, dat den onheilspellenden titel draagt: „De kunst sterft." Reeds vroeger heeft Alexander Mokows- ki in zijn „De kunst over duizend jaren," den naderenden dood van den kunst aan- gokondigd, en wel op philosophische gron den. Auburtin bepleit deze opvatting met nog veel meer hartstocht. Vooral de ontzettende vooruitgang der techniek maakt de mensch- heid steeds ongeschikter, zegt hij, voor schoonheidsgevoel. De groote hartstocht, de groote verbeeldingskracht ontbreken aan 'den geest des tijds. De sport maakt, naar zijn oordeel, den geest ruw en vooral de 'democratie bederft de kunst. Hij schijnt het eens met van Deyssel's „kunst is luxe", en beweert., dat juist de pogingen om de kunst onder het volk te brengen, haar einde aankondigen. Men zou Auburtin misschien kunnen ant- iWoorden, met twee waarheden als koeien, die daarom toch waarheden blijven. Voor eerst, dat alle actie reactie veroorzaakt, en ten tweede, dat in perioden van groote kunst de artiesten juist in nauwer verwant- cclmp met den volksgeest leefden dan thans ooit het geval kan zijn. Bezoek van preaident Fallières. Het officieel programma bij het bezoek van President Fallières, voor zooveel Den Haag betreft, is vastgesteld als volgt: Woensdag 5 Juli: Na een rijtoer te 10 uur te Amsterdam, in automobiel, met be zoek aan het Rijksmuseum, vertrek van het Centraal-station te Amsterdam te 11 uur, naar 's-Gravenhage. Aankomst te 's-Gra- venkage aan 't Staatspoorstation, te 12 u. 21te 1 uur noenmaal ten koninklijken pa- leize in de galerij-zaal; te 2£ uur rijtoer en bezoek aan het Museum Mesdagte 3. u. 10 min. bezoek aan het conoours-hippique op Houtrust; te 3 uur 55 min. matinée in het Kurhaus te Scheveningen, aangeboden door de Maatschappij Zeebad Scheveningen; te 4.u. 15 min. ontvangst door den gemeente raad in de zalen van het Kurhaus; te 5 u. 15 min. receptie -van de Fransche (kolonie door d:.i President in het gezantschapsge bouw van Frankrijk; te 7-J- uur 's avonds maaltijd ten hove in de balzaal; te 9 u. 50 min. vertrek uit het paleis, ter bijwoning van de militaire taptoe, welke te 10 uur aanvangt; te 11 uur heeft daarna het ver trek plaats per Staatsspoor. Met zekerheid kan woTden medegedeeld, dat men van het plan, om de militaire tap toe voor president Fallières op het PleiQ tegenover het gebouw van den Hoogen Raad te houden, heeft moeten -afzien met het oog op de publieke veiligheid. Als terrein voor het brengen dezer mili taire hulde is thans definitief gekozen het Tornooiveld tusschen het Lange Voorhout en het hotel den Ouden Doelen. De muziekkorpsen zullen met het front naar de tribunes, opgericht voor genoemd hotel, opgesteld worden- Het halfronde pleintje, omgeven door palen voor 't hotel gebouw gelegen, zal over het gedeelte open bare straat worden ingenomen door de koninklijke loge en aan weerszijden daar van door tribunes, een voor de rijks-, de andere voor de gemeente-autoriteiten. Het Tornooiveld wordt rondom met electrisohe booglampen verlicht. De koninklijke rijtuigen zullen van het paleis over den Kneuterd-yk en den Lan gen Vijverberg tot aan de koninklijke tri bune voorrijden. Het publiek zal worden toegelaten in het Lange Voorhout op 40 meter afstand van uit het achterste gelid der troepen. De buitengewone conferentie van H. M- de Koningin met den minister van oorlog, jl. Zaterdag ten paleize Het Loo, had be trekking op de nadere keuze van het ter rein voor de taptoe en vond plaate in tegenwoordigheid van den waarn. burge meester der residentie, wethouder Jansen. De rijtoer, welke met President Fallières op den dag van zijn bezoek aan 's-Grawen- hage '8 namiddags te half drie, na het noen maal ten paleize, wordt ondernomen, gaat door de volgende gtraten: paleis Noordein de, Paleisstraat, Oranjestraat, Parkstraat, Plein 1813, Sophialaan, Zeestraat, Laan van Meerdervoort, Groothertoginnelaan, Stadhouderslaan (linkerzijde), Stadhouders- plein naar Houtrust; verder van Houtrust langs de rechterzijde van het Stadhouders plein, over de Stadhouderslaan, langs hotel Promenade en den Ouden Sdheveningschen weg, door de Keizerstraat en verder langs den Strandboulevard naar het Kurhaus (landzijde). Zoowel te Amsterdam als te 's-Graven- 'hage zal de president in een met 6 paarden bespannen hofrijtuig, bestuurd k la Dau- mont, rijden. President Fallières beeft, naar men meldt, verzocht, na aankomst in Nederland zoo spoedig mogelijk zijn opwachting te maken bij H. M. de Koningin-Moeder te Soestdijk, maar H. M. beeft met het oog op een beperkten tijd voor het afdoen van het aster's'eldt programma beschikbaar, den president doen weten, dat H. M. hem zal ontvangen Donderdag 6 Juli des voor- middags ten paleize te Amsterdam. Ook zal H. M. deelnemen aan het noen maal, dat de President aan boord van de Edgar Quinet" geeft. BECLAMES, k 40 Cents per regel. genezing BHSp^ der voortdurends Wr VERSTOP PBNG en hare gevolgen, als W HOOFDPIJN. MAAG EN INGEWANDS-AANOOENINGEK, %1 W LEVêR-OPZETTINQ W h CA3CARA SAGRADA M |A Veroorzaken goon kolieken. jEB HBk. Blke flacon, waarop de bandtekening jm9 HBl "OEMAZJÈRE" ontbreekt. Is namaak. Voorradig in alle voorname Apotheken en Drogl3twlnkel3. .rfftPrB Hoopo-Depot: Ipctlwk DEGL0S, 131, Ru* de Vauglrard, Parit. 8420 13 De gezondheidstoestand van Dr. Knyper. De gezondheidstoestand van dr. Kuypeir laat nog veel te wonschen over. Wel schijnt nu en dan een plotseling herstel in te tre den, doch dit is steeds van korten duur. Volgens verklaring van dr. Kuypcr zou zijn huidige ongesteldheid een chronische nasleep zijn van een zware longontsteking, die hij in 1894 te Brussel had opgedaan. Eerst in 1899 was hij feitelijk geheel genezen tot dat hij in April van dit jaar tijdens zijn verblijf in Wiesbaden had kou gevat. Dr. Kuypcr denkt zich tot zijn herstel naar het instituut van dr. Laman, hij Dresden, te begeven. Telegrafisch weerbericht, naar waarnemingen in don morgen van 27 Juni. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 775.1 te Horta; laagste 750.9 te Bodo- Verwachting tot den avond van 28 Juni: Zwakke tot matigen westelijken tot zuïd- westelijken wind. Half tot zwaarbewolkte lucht- Mogelijk nog enkele regenbuien. Warmer temperatuur. Gevaariyh. Gisteren passeerde ik per fiets de hoerdert), vlak gelegen voor den overhaal der Prov. Staten vóór Allemansgeest. Eensklaps ging een schot af van een buks, en sloeg een kogel naast mij in het houtwerk. Eenige meters verder zag ik twee jongelui met een flobertbuks, die bltfkbaar op mus- schen jagende, maar recht voor zich uit hadden geschoten, waar sich de weg bevindt. Ik raadde hen aan in 't vervolg wat hooger te schieten en herhaal dien raad hier openlik, ten einde groote onheilen te voorkomen. Tevens mogen wandelaars en fietsers wel eens uitkeken, of die hoeren zich wellicht weder ter jacht bevinden. Met beleefden dank voor de plaatsing Hoogachtend, Uw abonnó Lelden, 20 Juni. Th. E. De Leidsche tram. Mijnheer de Redacteur Wie in de laatste weken met den trein van 11,39 des Zondagsavonds uit Den Haag naar Leiden gaat en dan hoopt in de Leid sche tram, die volgens de dienstro- geling om 11.58 van het station moet vertrekken, een plaatsje te krij gen komt bedrogen uit- Wat is 't geval? Er gaat ongeveer tien mimiten te voren eiken Zondag een voortrein uit Den Haag. Daarop nu een vóórtram te laten rijden, vindt de tegen woordige directie blijkbaar niet noodig. Ge volg: de passagiers van den voortrein gaan met de tram weg en de reizigers van trein 11.39 zijn de dupe doordat de tram 10 mi nuten te vroeg is vertrokken. Een extra-tramfoei, men mocht soms al te veel in de illusie geraken, dat Leiden een groote stad begint te worden 1 Daar met 1 Juni de directie is overge gaan in handen der nieuwe Maatschappij, maar er toch gefluisterd wordt, dat ex 'n week ongeveer geleden vier trampaarden zijn gearriveerd (ter bespoediging van het electrisch vervoer misschien?) leek mjj het publiceeren dezer klacht niet ongewenseht. Moge in belang van tram en publiek beide, de nieuwe directie spoedig eenige activiteit toonenI Met beleefden dank voor de plaatsing,- Iemanddie meent, dat men op dienst regelingen moet kunnen vertrouwen Leiden, 26 Juni 1911. Geachte Heer Redacteur Vergun mij een klein plaatsje in Uw veel gelezen blad, bij voorbaat mijn dank. Met verwondering en tot mijn spijt te vens, werd ik gistermiddag gewaar, dat het Zomerzorgconcert van gisteravond weer was uitgesteld: nu zou ik wel eens willen weten wat daarvan de reden is en wanneer zoo'n concert wel doorgaat; mij dunkt het was gistermiddag door een ieder te zien, dat het gunstig weer zou worden, wat dan ook wel het geval was en dus menigeen zal er op hebben gerekend. Ik geloof, dat het zeer verstandig zou zijn, indien in zulk een geval niet zoo kleinsteeds weixi gehan deld. Waar toch alle moeite is gedaan, om muziekliefhebbers te bewegen lid van Zo- merzorg te worden, moet ook alles in het werk worden gesteld, de concerten zoo ge regeld mogelijk te doen doorgaan en dus niet de leden op een dwaalspoor te bren gen: zoodoende blijven ze op het laatst allen weg. Niet 's middags vroeg, doch 's avonds om zeven uur moet de beslissing vallen of bet concert doorgaat of niet; als het 's avonds regent, begrijpt een ieder dat het concert niet doorgaat, doch bij weer als gisteravond zal zeker menigeen komen. U nogmaals dankend voor de moeite, Hoogachtend, C. L. Leiden, 27 Juni 1911. De International© zeelledenstaking. De bootwerkersstaking uitgebroken. Men meldt uit Amsterd am Ingevolge het besluit van de vergadering van Donderdagavond j.l. in het Paleis voor Volksvlijt werd gistermorgen alle arbeid stop gezet voor en aan alle Stoomvaart maatschappijen. Zoo o. a. bij de volgende maatschappijen: Stoomvaart-M „Neder land," „Kon. West-Ind. Maildienst", de „Holl. StoombooLMij.", de „Kon. Holl. Lloyd," de Stoomvaart-Mij. Oceaan," en de„Kon. Ned. Stoomboot-Mij. Door het bestuur van de Schee x en Bootwerkersvereeniging „Recht en Plicht" werd gister het volgend schrijven verzon den aan het bestuur der Vereeniging van Werkgevers op Scheepvaartgebied en aan de directies der Stoomvaartmaatschap pijen: „Nu het ons gebleken is, dat Uwe direc tie niet heeft willen toegeven op ons ver zoek vervat in ons schrijven d.d. 13 April 1.1. zijn wij genoodzaakt geweest de staking te proclameeren voor alle Maatschappij-n. „Wij meenen alles in het werk te hebben gesteld om een conflict te vermijden. Zelfs hebben we verschenen week nog de arbei ders van staking teruggehouden, toen er een schijn van interventie was. Ooik! thans zijn wij natuurlijk gaarne bereid om door bespreking tot een goede oplossing te ko men en hopen dat ook uwe directie daar toe bereid zal zijn". Bij de firma Heineken zijn 25 arbeiders ontslagen, omdat zij weigerden op de „Hol- landia" van de Holl. Lloyd te gaan werken. De voerlieden hebben een motie aangeno men, waarin het bestuur gemachtigd wordt hen tot daadwerkelijke actie or te roepen. De Schuitenvoerder skneehtsvereeniging „Eendracht maakt Macht" heeft in een vergadering, Zaterdagavond gehouden, wel ke ook door ni etige organi s e er d en werd bij gewoond, een motie aangenomen, waarin vedklaard wordt, geen werkzaamheden der zeelieden, in welken vorm ook, te verrichten en de stakende zeelieden met alle mogelijke middelen te steunen. Rotterdam. Me.i meldt uit Rotterdam. De aeemans-vereeniging „Volhardirj" hield gisteravond wederom een vergadering, die echter, waar vragen van tactischen aard moesten worden besproken, niet voor de pers toegankelijk was. De dag van gisteren is, daar geen Neder- landsche schepen behoefden te vertrekken, zeer kalm voorbijgegaan. Alleen deed zich gisternamiddag bij bet vertrek van de „Ba tavier III" een incident voor. Dit stoom schip vaart nog met zijn oude bemanning, die zich even vóór het vertrek van het stoomschip liet overhalen van boord te gaan, ofschoon het dienstverband nog niet is afgeloopen. Eensdeels door bemiddeling der politie, anderdeels door die van het be stuur der „Volharding" zelf kwam zij ech ter weer aan boord. Het stoomschip kon hierdoor eerst ongeveer een uur later van den wal gaan. Een en ander bracht veel be langstellenden op de been, die door een paar rijdende politie-agenten nu en dan in bedwang gehouden moesten worden. Men meldt uit Amsterdam: De directies der verschillende maatschap^ pijen hebben aan 3e contract-arbeiders die gestaakt hebben, per expresse-bestelling een kennisgeving verzonden, waarin wordt medegedeeld, dat indien zij Woensdag 28 Juni a.s. 7 uur niet het werk hebben opge nomen, de reeders gebruik zullen maken van het recht, dat de wet op de arbeidsovereen komst geeft en hen uit den dienst ontslaan. Hun staangeld zal dan verbeurd zijn. Volgens het „Hbl." bestaat het voorne men bij de directeuren om, indien niet spoe dig een oplossing van het oonfliot verkre gen wordt, een algemeene uitsluiting te pro clameeren. Engeland. Te Cardiff hebben stakers een aanval ge daan op Chineezen, die naar Newport re den, om daar aan boord te gaan. Het rel letje is zonder bloedvergieten afgeloopen, de Chineezen hebben eenige uitrustings stukken verloren en een der aanvallers is achter slot en grendel gezet. De afdeeling Clyde van den bond van reeder8 heeft Zaterdag te Glasgow verga derd en besloten niet toe te geven. Zoo noodig zullen schepen opgelegd worden. Bootwerkers zijn er in overvloed, verzeke ren de reeders. Zaterdag lag het verkeer m alle havens van de Firth of Forth zoo goed als stil. Alleen te Leith konden 37 stoomers geen bemanningen krijgen. Men seint uit Londen cld. 27 Juni: In te Liverpool gehouden vergaderingen van den sleepersbond en den dokwerkersbond is gisteravond besloten, geen enkel stuk goed te behandelen voocr de scheepvaart- firma's die nu met de zeelieden overhoop liggen. De Holl. Stoombootmaatschappij is in staat haar dienst op Engeland geregeld vol te houden. Zij beschikt over voldoende zeelieden om haar schepen te bemannen; de bootwerkers bij deze maatschappij ar beiden er sinds jaren in vasten dienst, en nemen aan de staking geen deel. Heden vertrekt van deze maatschappij de „Am- stelstroom" naar Huil, Woensdag de „IJstroom" naar Londen, Vrijdag do „Eemstroom" naar Leith, en de „Seheldo- Btroom" naar Plymouth, en Zaterdag de „Maasstroom" naar Londen. Leiden: Geslaagd zijnvoor het can- didaats-examen in de Medicijnen de heeren J. Knappert en P. Timmersvoor het can- didaats-examen in de rechten de heer W. A. H. Fuchter; voor het voorber. examen voor den Ned. Ind. Adm. dienst de beeren C. F. H. Göbel en M. F. Winkler; voor het theoret. geneeskundig examen de heeren G. C. J. Kruisinga en L. Knoppier; voor het oandidaats-examen in de rechten de heeren A. H. Kramp en J. van Duyven- dijk; voor het eindexamen v. d. Ned. Ind. Adm. dienst de heeren C. J. Batenburg S. Bastiaans en Oh. A. van Romondt. Delft. Technische Hoogcsohool. Bevor derd tot doctor in de technische weten schap, op een proefschrift, g'ètiteld: ^Stu die over de factoren op het vochtgehalte der boter van invloed", de heer W. Meye- ringh, scheikundig ingenieur. Amsterdam. Bevorderd tot arts, de heeren C. E. J. Verstraelen, geboren te Sevenum, en F. Wibout, geboren te Middel burg. Geslaagd voor het 1ste gedeelte van het artsexamen, de dames G. S. E. Schuckink Kool en A. C. Boeije;en de heeren G. W. Bakker Jbzn. en K. Edel. Vrije Universiteit. Bevorderd tot doctor in de godgeleerdheid ds. J. de Jong, predikant bij de Geref. Gem. te Lopper- sum (Gron.), op een proefschrift, getiteld: „De voorbereiding en constitueering van het kerkverband der Nederlandsche Gere formeerde kerken in de zestiende eeuw. Historische studiën over het convent te Wezel (1568) en de Synode te Groningen (1571)". Bevorderd tot doctor in de reohten de hc.r E. J. TL', k Th. van. der Hoop, Den Haag, op proefschrift: „De orde van erf opvolging van den troon in Nederland." Utrecht. Geslaagd voor bet eerste gedeelte van het atsexamen de heer A. Wijnekes. Voor het tweede gedeelte van het prac- tisch apothekersexamen (lsto groep) de dames M. van Slooten te Amersfoort, C. H. Wieringa te Arnhem, H. C. Branderhorst, T. M. A. J. Leusden en G. Schaafsma, allen te Utrecht. Bevorderd tot doctor in de rechtsweten schap op stellingen de heer R. H. Branden burg van Veer, geb. te Rijperkerk, en de heer E. J. Strick van Linsohoten, geb. te Amsterdam. Aan de universiteit te Bern is bevorderd tot doctor in de veterinaire geneeskunde de heer G. C. Duval Verwey, rijks-veearts te Amsterdam, geboren te Bolsward, na verdediging van een dissertatie getiteld: „Serotherapeutische Untersuchungen über die Hundestaupe." Leiden, 27 Juni. (Vette-Varkensmarkt.) Aange voerd 77 vette, f0 49 a 0.47 per kilo. 20 liehte, ƒ0.46 a f 0.45 per kilo. Handel vlug. Bodegraven, 27 Juoi. Kaas. Aanger. 230 wagens, te zamen 10541 etaks, wegende pi. m. 63506 KG. Prga 1ste soort Goudsche kaas ƒ29.a ƒ31. zwaardere ƒ35.50 a 2de soort f 26.50 a f 28. Derbykaasprpa 1stesoort/" 31.a 31.50,2de soort fa f—Edammerkaas prijs l«te soort fa f 2de soort a Leidsche kaas f het schippond. Handel vlug. Vee. Aangevoerd 4 paarden. 33 lammeren. Hazerswoude, 26 Juni. Veiling V. P. N. Kip eieren 2207 stuks ƒ4.30 a ƒ4 90 per 100. Eend eieren ƒ5.50 per 100. Bloemkool 0.04 a ƒ0.08 per stuk. Bloerakoolplanteu ƒ0414 a ƒ0.06 per 25. Roodekoolplanten O Ol' a 0.04 per 25. Geraniums ƒ0.03 a 008 per stuk. Petunia ƒ0.10 per stuk. Wassenaar. Veilmg ran 26 Juüi. Kropsla per 100 0.40 u 0.75. Rabarber per 100 bos L50 a 4. Wortelen per 100 bos 3 a 4.50. Postelein per ben ƒ0.14 a ƒ0.22. Zuring per ben ƒ008 a f 0.10. Ra9perwten per kilo ƒ0.16 a ƒ0.18. Capucyoer- erwten per kilo 0.14 a ƒ0.17. Peulen per kilo 0.22 a f 0.25. Groote Boonen per ben 0.14 a ƒ0.20. Komkommers ƒ3 a 5. Bloemkool per 100 4a ƒ7. Eieren per 100 ƒ5.50 a ƒ5.80. Jonge banen p. ft ƒ0.35 a ƒ0.40. Rotterdam, 27 Juni. Vee. Aanvoer 47 Paardeo, - Veulen, Ezel, 272 magere Runderen, 487 vette Runderen, 188 vette en graskalveren, 810 nuchtere Kal v., 2 schapen of lammeren, varkens, 121 Biggen, Bokken of geiten. Men noteert: Vette Koeien lste qual. 84 a 2de qual. 76 a 3de qual. 70 a cents. Ossen lste qual. 82 a 2de qual. 74 a 3de qual. 68 a cents. Stieren lste quaL 74 a 2de quaL 70 a 3de Qual. 66 a conto. Kalveren lste quaL 105 a 2de quaL 95 a— 3de qua). 85 cents. Melkkoeien ƒ170 a 290. Kalfkoeien a Stieten 160 a 370. Pinken a Nuchtere kalveren 9 a 14 Graskalveren ƒ16 a C 3. Vaarzen f a Werkpaarden ƒ80 a 19Qi Biggen 8 a f 111. Fokxalveren a Slscbtpaarden f 60 a 125. Hitten ƒ80 a 200. Rotterdam, 27 Juni. Botermsrkt Aangevoerl 103/8 en 24/16 ton, 212 stoks van een half kilo. Prpzen: lste kw. 54, 2de kv. 50, 3de kw. 48. Voor stukken van een half kilo 671 a 721 oents. Eierenveiliog. Aangevoerd 70043 stuks. Kippen eieren /3.10 a ƒ5.Eendeneieren ƒ8.85 aƒ4.70. Ganzeneieren ƒ9.a Kal koeneier ea ƒ5.50 a 6.50. Alkmaar, 26 Jani. Veo. Vette Koeien per KG. ƒ0.70 a ƒ0.78, Vette Kalveren 40.a ƒ130.—, id. per KG. 0.90 a ƒ1.—nuchtere id. 8 a 20. Schapen ƒ20 a ƒ27.50, vette Varkens per KG. 0.47 a 0.53, magere id. 18 a 24.—. Loos duinen, 26 Juni. Groentenveiling. De vol gende pryzen werden betaald: Blosmkool lste soort 6.70 a 10.—, 2de soort 2.10 a 5.50 per 100 stuks. Komkommers (Eng.) lste soort ƒ6.— a ƒ7.70, 2de soort 1.20 a 4.40, 3de soort a per 100 stuks. Salade lste soort 0.60 a 0.70, 2de soort a per 100 krop. Peen lste soort ƒ3.— a ƒ4.10, 2de soort ƒ2.40 a ƒ2.70 per 100 bos. Prei a Radijs /.-a/.- por 100 bos. Raapstelen f a por 100 elaka. Rabarber /2.— a fZ.20 per 100 boe. Peterselie 1.10 a rl.30 per 100 boa. Spinazie r0.21 a 0.26 per mand. Postelein /0.51 a r 0.5-1 per mand. hcliieü&in, 26 Juni. Noteeriun beursoommiisis, Moutwgn ƒ6.— per Ned. vat. zonder lust sn zonder de belasting. Moutwöo kalm. Spoeling por ketel f 0.90. Gi aau-Spiritus 13.25 a 13.50, Melssse-Spiritus 11.75 a 12.—, ruwe Spiritus ƒ6 a f Onder mindergunstigefinan- cieele omstandigheden herdenkt heden het echtpaar Wolters, wonende in de Zwarte- handspoart No. 3 aan de MiddeJstegraoht No. 137, den dag, waarop 1 t mek vijftig jaar geleden in ondertrouw begaf. De in formaties, welke we omtrent den thans 74- jarigen gouden bruigom Mathijs Wolters en de gouden 71-jarige bruid Jannetje Jansen verkregen, waren gunstig. De trouwdag is 6 Juli. Het bestuur van het. Gèmeen- telijk Werkloozenfonds heeft het percenta ge van den bijslag over de maand Juli vast gesteld op 100 voor de typografen en 50 voor de andere vakken. De postduivenvereniging ,D« Zwaluw" te Leiden hield Zondag 25 Juni van uit Graveaend, Engeland, een wedvlucht met oude en jonge duiven. De duiven werden gelost om 8.44, 's morgens met noord westen wind. De aankomst was ala volgt: lsto prUa J. Schreuder 3 u. 17 m. 13 s.; 2de prfls J. Vllegendhart 6 u. 5 m. 57 e.; 3de prjja P. v. Teen 6 u. 50 m. 63 4de pr||s H. Filippo 7 u. 41 m. 12 a. Maandag J. Marjjt 6 u. 3 m. 7 a. Door bet slechte weer waren er weinig duiven Zondag thuis en Maandag waa het n at veel beter. De eerst aangekomen duif vloog Zondag 18 Juni van Uit Orleans, Frankrijk, 600 kilo meter en nu maakte zjj de bovengenoemds reia en kwam vlug op tijd thuis. Uit Wassenaar wordt ona gemeld, dat op den Leidschen Straatweg docr veldwachter De J. iemand aangehou den werd, wiens opsporing in het Politie blad verzocht werd. Het was H. T. Gr., die ziLh vermoedelijk aan verduistering had schuldig gemaakt. De aangehoudene is naar Den Haag overgebracht Gisteravond had de politie te Wassenaar druk werk. Zondag was door een recheroheur in Den Haag iemand aan gehouden, die m het bezit was van een drie tal tamme eenden, welke onder Wassenaar geschoten moesten zijn. Overal werd na-

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 2