Uit de „Staatscourant". Agenda van de weeks Gemengd Nieuws. Leiden, 16 Juni. Wij vernemen thans dat dr. 01. Meu- leman in verband met zijn benoeming tot directeur van bet nog te bouwen gesticht tot opleiding van Vroedvrouwen te Heer len, in September a. b. zijn mandaat als lid van den gemeenteraad zal neerleggen. Dat hij- niet te gelijk met de periodieke verkie zingen aftreedt, vindt zijn grond hierin dat de commissie van toezicht en beheer van de gestichten „Endegeest" en „Rhyn- geest" er prijs op stelt dat dr. Meuleman de installatie van de afdeeling voor jeug dige idioten nog mede regelt, en dus blijft totdat deze nieuwe inrichting geopend is. Het Schuttersveld wordt tijdens de landbouwtentoonstelling, die aldaar gehou den zal worden, in drie deelen gesplitst: terrein voor de tentoonstelling, voor con- cours-hippique en feestterrein. Alleen het laatste zal des avonds geopend zijn en voor de feestelijkheden zal een afzonder lijke commissie zorg dragen. In het midden van het feestterrein komt een winkelgalerij met passage; rondom deze galerij komen do vermakelijkheden. Boven de passage: de muziek. Het spreekt van zelf dat de uoodige bier-, wijn- en smul- huizen niet zullen ontbreken. Bij kon. besluit is dr. H. Bavinck, hoogleeraar aan de Vrije Universiteit te Amsterdam, benoemd tot gedelegeerde van de Nederlandsehe regeering bij het in 1912 te Leiden te houden Vierde Internationaal Congres voor de geschiedenis der godsdien- ten. Benoemd is tot onderwijzer aan de openbare lagere school te Oudshoorn.. de heer A. H. Bloem, van Leiden, sedert 2 Mei tijdelijk onderwijzer alhier. Jhr. mr. dr. Van Karnebeek, referen daris, chef van de afdeeling justitie, onder wijs, eeredienst en nijverheid bij het depar tement van koloniën heeft met een harte lijke toespraak afscheid genomen van de ambtenaren. Vooraf werd het woord ge voerd door den bij die afdeeling gecleta- cheerdcn O.-I. rechterlijken ambtenaar mr. H. J. Scheuer en en hoofdcommies A. L. 0« baron du Tour; beiden verklaarden in den afgetreden ohef in de eerste plaats te waardeeren bet streven om door een colle- gialen, ongedwongen omgang het werk der ambtenaren te veraangenamen De heer Charles Cohwab, bekend Ame- rikaansch millionnair, is gisteren in het Doelen-Hotel te Amsterdam afgestapt. Volgens telegrafisch bericht is te Dres den overleden de heer A. H. Wambersie, cargadoor, oprichter der groote cargo- doorsfirma Wambersie en Zoon te Rotter dam. De overledene was woonachtig te Fa- rijs. De ter-aarde-bestelling zal Maandag te Rotterdam plaats vinden. ïïr. Ms. pantserschip Eve risen," onder bevel van den kapitein ter zee H. A. Schoonhoven, is 15 clezer te Ni tuwe- dicp binnengekomen. HAARLEMMERMEER Op de paarden- monstering, die gisteren gehouden werd te Nieuw-Vennep, door den heer Herz, wer den aangekocht voor uitvoer naar het bui tenland 10 stuks. Aangevoerd waren 29 stuks. De prijzen liepen van 300 tot 600 gulden. De aangekochte paarden worden naar Duitschland uitgevoerd. Het fanfarekorps „Excelsior" te Nieuw- Vennep heeft de repetities moeten staken wegens vertrek van verschillende leden. Ook om andere redenen hebben leden be dankt, zoodat de Vereenigmg, die verleden jaar nog een prijsje wist te veroveren op het concours te Aalsmeer, thans op één oor ligt. Verschillende exdeden hebben zich' aangesloten bij het fanfarekorps te Hoofddorp. KATWIJK-AAN-ZEE. Gisteravond gaf Katwïjks Harm orde-gezelschap zijn eerste avond-concert in dit seizoen. Het weer was tamelijk gunstig. Er was dan ook veel pu bliek op de been. Het concert slaagde best. Bij gunstig weer zal gedurende den zomer iedere week een ooncert in de tent worden gegeven. De uitslag der inschrijving tot het hu ren van het kunstgebouw op den Boulevard alhier, is, dat twee biljetten waren ingeko men. Een er van werd onmiddellijk na ope ning ter zijde gelegd als niet beantwoorden de aan de oorspronkelijke bestemming van het gebouw. Het andere werd eenigen tijd in beraad gehouden, zoodat niemand nog het gebouw heeft gehuurd. Geen der schil der,.die er vroeger m hadden geëxposeerd, had naar het gebouw ingeschreven. LEIDERDORP. Door de anri-revolution- naire kiesvereeniging „Vrijheid en Recht" zijn tot can did a at voor lid van den Ge meenteraad gesteld de heeren J. Boot en J. van Leeuwen. In plaats van den heer J. de Graaf, overleden, is tot kerkvoogd der Nederd.- Hervormde Gem. gekozen, met 34 van de 35 stemmen, de heer T. Rijnsburger. Dijkgraaf en Hoogheemraden van Rijn land hebben de rekening van den Stads- polder over 1910 goedgekeurd in ontvang op f 737.92, n uitgaaf op f 577.02, en alzoo met een batig saldo van 160.90. De be grooting voor 1911 werd goedgekeurd in ontvang en uitgaaf op f 749.05, met een omslag van f 2.50 per hectare. LEIMUIDEN. Gisteren vergaderde de anti rev. kiesvereeniging ter bespreking van de verkil- hg van twee leden van den ge meenteraad. Er werd door haar besloten, waar zij staat op den grondslag van even redige vertegenwoordiging, alleen in de vacature, ontstaan door het vertrek van het Raadslid Kooi, één candidaat te stel len, cn wel den heer J. v. Dam Pzn., en den anderen zetel over te laton aan de libe rale partij. LIS SE. Na gehouden aanbesteding is de bouw van een burgerwoonhuis met bloejn- hoHensohuur, aan den voormaligen Tel, voor rekening van den heer Job. van Enge len, alhier, opgedragen aan den beer 0. Jansen, te Hillegom. Het bekende proces tuaschen de hee ren M. van der Veld en Gebr. Blokhuis be treffende 't overpad in de Wagenstraat, ifl door eerstgenoemde gewonnen. Dientenge volge is de draadversperring daar ter plaatse opgeruimd- SASSENHEIM. Het bouwen van een heete-lucht-oven voor de coöperatieve ver- eeniging „Helpt Elkander," alhier, is op gedragen aan den heer Van Tilburg, te Rijswijk. De bovenbouw en het verbouwen van het winkelhuis geschiedt onder op zicht van den heer Verhoog, gemeente opzichter. VOORSCHOTEN. Op het Zendingsfeest is aan entrée's, collecten, verkoop van ver- verschingen, enz. ontvangen een som van f 210. De netto-opbrengst strekt natuurlijk ten voordeele der Zending. In een bestuursvergadering van do „Koningin WilhelminarYereeniging" is het Raadsbesluit in zake het Kinderfeest ter sprake gekomen. Daar het programma voor de a. 8. feestviering reeds aangenomen was door de algemeene ledenvergadering, be sloot het bestuur een buitengewone leden vergadering bijeen te roepen, teneinde de meening der leden te vragen over bedoeld Raadsbesluit. Met belangstelling zien velen deze vergadering, die binnenkort gehouden wordt, tegemoet. WARMOND. Ook hier begint men zich meer en meer toe te leggen op de bijen teelt. Was er al een enkele bijenhouder hier, door de vestiging van personen van elders, die ook aldaar de bijenteelt beoefen den en dezo hier voortzetten, ia de lust bij andere ingezetenen opgekomen om er ook aan te doen, te meer, daar hun door de bijenhouders belanglooze inlichtingen wor den verstrekt. Door een niet-inw on enden sportlief hebber was het plan opgevat alhier in de Leed© een schuitenhuis te doen bouwen; doch dit stuitte af op den hoogen prijs, dien de eigenaar van het water er voor vroeg. Om dezen nu te ontgaan, zal die sportman een schuitenhuis op tonnen of een drijvend schuitenhuis bouwen, waaraan de eigenaar van het water niets kan doen, en welke vinding misschien wel door meerderen zal worden toegepast. ZEGWAARD—ZOETERMEER. De reke ning van den Driemanspolder, onder Zoeter- meer en Stompwijk, over 1910, is vastge steld tot een bedrag van f 10,777.64^ aan ontvapgsten, f 10,037.39£ aan uitgaven; goed slot alzoo f 740.25. De begrooting voor 1911 werd geraamd: de inkomsten op f 16,325.011, waaronder f 5000 van een geld- leening, de uitgaven op f 16,323.82^, waar onder f 6300 voor vernieuwing van stoom ketels. De omslag werd, evenals het vorige jaar, bepaald op f 7.50 per H.A. 396ste STAATSLOTEBIJ. Trekking Tan Vrijdag 16 Juni. 5de Klasse, 17de Ljjst. No. 16256 premie van 3000* Nos. 3648, 9053 0 »üO. No. 16288 lOO. Prijzen Tan t 70. 1560 3200 6043 8952 IOO48 '4579 16631 18759 2136 3838 6715 9291 1249' 14657 16889 19970 3'°7 4 jS2 S257 9831 136 38 15720 17003 20S05 21 5467 8905 3* 14266 16164 18459 20910 JÜIETEN f. 99 2lSo 4041 ÓOOJ 7964 11303 14015 16847 219 2640 4662 6177 Si 97 14279 *75'5 418 270I 994 6364 8579 (1493 *44*3 19377 1142 2072 5054 08l9 9423 11929 14436 *953 151S 2986 5259 70I9 97'° 12065 84 19769 1644 3696 54=7 7340 10697 12124 14630 20246 1940 3959 5óiS 76ÓS 11007 13107 16117 20445 2129 76 S-^45 7S15 112 32 9 16417 20549 Bij kon. besluit is de J-.e-luit. 0. A. Hartmans, van het le reg. vest. art., ter zake van tijdelijke ongesteldheden op non activiteit gesteld; is met 19 Juni 1911 benoemd: bij het personeel van den geneeskundigen dienst der landmacht, tot officier van gez. le kl. de off. van gez. 2e kl. S. W. Praag, van dat personeel; aan Jhr. mr. S. M. 8. van Panhuys, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van secretaris van het Algemeen College van Toezicht, Bijstand en Advies van het Rijkstucht- en Opvoe dingswezen aan J. A. de Hondt, met ingang van 1 Aug. 1911, eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van directeur van de straf gevangenis te Goes; is, met ingang van 1 Juli 1911 aan den reserve-eersten-luitenant A J. Blancken hagen, van de infanterie der landweer in het 32e landweerdistrict, op het daartoe door hem gedaan verzoek een eervol ontslag uit den militairen dienst verleend; benoemd tot ridder in de orde van Oranje Nassau, J. Kroonen, pastoor te Mogen. Benoemd tot notaris binnen het arr. 's- Hertogenbosch, r standplaats de ge meente Vessem, A. W. Lasanee, oanJidaat notaris te Nijmegen; met 1 Sept. 1911 benoemd tot leeraar aan de R. II. B. School, te UtrechJ. L. Hogeweg, met toekenning van gelijktijdig eervol ontslag als leeraar aan de R. II. B School te Roermond bij het personeel van den geneest die.Dst van het leger in Ned.-Indië oenoemd en aangesteld tot off. an gez. 2e kl., de arte J L. van der Kloet; aan mej. O. Drüke, get te Kirchborohen (Duitschland), vergunning verleend tot het geven van lager onderwijs, mits zij overi gens aan de daartoe bij de wet gevorderde vereischten voldoe; aan F. Proctor Field, die, na afgelegd examen, het recht tot uitoefening der ge neeskunst in haar geheelen omvang in de Yereenigde Staten van Noord-Amerika verkregen heeft, vergunning verleend de geneeskunst uit te oefenen op Nederland- flohe zeeeöhepen, met uitzondering van oor logervaartuigen, onder voorwaarde, dat hij de wettelijke bepalingen omtrent de uit oefening der geneeskunst in Nederland 6tiptelijk nakome met wijziging in zooverre van het kon. besluit van 1 Juni 1911 bepaald, dat de be noeming van den heer A. E. Zimmerman tot burgemeester der gemeente Zutfen zal ingaan met 1 Augustus 1911 aan den eervol ontslagen luit. ter zee le kl. A. M. van Roosendaal, wegens onge schiktheid voor de verdere ■.vaarneming van den militairen dienst ten gevolge van lichaamsgebreken, toegekend een pensioen van f 1339 'a jaaxB, ingaande 19 Mei 1911. Vrijdag: Musis Sacrum. Conoert Haarlem9oh Muziek corps. 8 uur. Zaterdag Bioscope-Theater. 2 en 8 uur. Voorsohoten. .Het Wapen v. Voorschoten". Buitengew. Leden-Vergadering Koniagin Wilhel- mina Vereeaiging.^8 uur. Zondag: 't Posthof. Optreden Lucien. 8 u u r. Bioscope-Theater. 8 u u r. Du Nord. Bal. 8 uur. MENU, Runderlappen, postelein, gort met ro zijnen. TeSegraii*cIi weerbericht, oaar waarnemingen in den morgen van 16 Juni. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt Hoogste barometerstand 769.1 te Mün- chen; laagste 756.2 te Riga. Verwachting tot den avond van 17 Juni: Zwakke tot matigen zuidoostelijken tot zuidelijken wind. Half tot zwaarbewolkte lucht. Waarschijnlijk droog weer, met kans op onweer. Warmer temperatuur. De Stoombootmaatschappij ,,Carsjens" heeft aan haar dagelijksche watertochtjes 'n nieuw vervoermiddel verbon den, nl. een grootscheepschen omnibusdienst van Scheveningen naar Leiden. De groote coach, die plaats heeft voor 12 passagiers en met vier paarden is bespannen, welke door koetsiers in jockey-kostuum worden bestuurd, ziet er keurig uit. De passagiers kunnen ge deeltelijk binnen, maar ook er bovenop ritten. De dienst wordt geëxploiteerd door de „Caxs- jens," doch verricht door de nieuwe Rijtuig- Maatschappij in Den Haag, directeur de heer Riemens, en vertrekt eiken morgen te halftien van het Kurliaus te Scheveningen en brengt de gasten op de stoomboot aan de Beesten markt. Vandaag reed de omnibus voor het eerst en kwam. prompt op tijd, d.i. te half- twaalf aan. Het groote rijtuig en het vierspan had veel bekijks en lijkt ons voor de maatschap pij een uitnemende reclame toe. De afdeeling Lei de n van den Metaalbewerkersbond 1 eefb aan 52 patroons verzooht 'het uurloon met 2 cent te verhoo- gen, den arbeidstijd op 10 uur rengen, enz. Namens de twintig burger smeden en verder door nog één patroontje is afwijzend geantwoord, de overigen zwegc Dekkers deelde mede, dat de patroons nu individueel bezocht zullen worden. (Het Volk). Men schrijft ons uit Noor d- wijk: De drie personen, van wip wij Woens dagavond gemeld hebben, dat zij in arrest waren genomen, zijn wederom in vrijheid gesteld en te Noordwijk teruggekeerd. De paar laatste dagen is ons politiekorps ver sterkt met eenige rijksveldwachters. Gisteren (H. Sacramentsdag, dus Zondag voor een groot aantal inwoners) heeft de burgemeester van af twaalf uren in den middag de café's doen sluiten, terwijl Ho tels en logementen geen sterken drank mochten tappen, noch in 't groot-, noch in 't klein; een maatregel, die nogal ontevre denheid verwekte. Voor alle café's stond een rijksveldwachter of gemeenteveld wachter op post. Ook stonden den ganschen middag op vele punten in het dorp, vooral vóór en in den omtrek der café's, groepjes menschen, die het geval bespraken. In den namiddag was het op het strand vóór „Huis ter Duin" zeer ruk; de eigenaar van „Huis ter Duin" laat met toe, dat. men boven de zoogenaamde hoogwaterlijn loopt of zit. Het bleef echter rustig. De politie maande hier en daar aan tot doorloopen en kalmte; „optreden" behoefde zij niet. De Delftsche politie heeft aangehouden, schipper J. v. d. M., die ver dacht wordt onlangs van de stadswerf te Delft 6000 straatkeien gestolen en boven dien een schuit verduisterd te hebben. Een zeer brutale diefstal i9 te Rotterdam in de Stieltjesstraat ge pleegd. Daar heeft men op klaarlichten dag met een koevoet een spoorwagen, die voor loods 20 op den openbaren weg riond, open gebroken. Uit c7 n spoorwagen zijn gesto len drie blokken tin, i r wegende 51 8 ki logram, en een gezamenlijke waarde van ruim f 300 vertegenwoordigende. Goudsche Paardenloterij. De hoofdprijzen in deze loterij op 10 Juni zijn gevallen op de volgende nummers: 142, 13266, 1057, 245, 3107, 96S7, 4420, 13857, 3838. Vondeling. Woensdagmor gen 14 Juni, werd in de 1ste Jan-Steen straat te Amsterdam, op de straat aange troffen een ongeveer 2-jarig kind (jon getje) met blond haar en blauwe oogen, ge kleed in gefestonneerd flanellen hemdje, aan de voorz. met veiligheidsspelden geslo ten, wit tricot borstrokje, katoenen broekje, zwart wollen kousen, blauw en wit ge streept sportflanellen jurkje, wit tricot mutsje, zwart leeren knooplaarsjes met witte wollen voering, wit wollen doek, alles oud en ongemerkt. Zij, die omtrent de herkomst van dit kind inlichtingen kunnen verstrekken, worden beleefd uitgenoodigd rich daartoe te ver voegen bij den Commissaris van Politie, Bureau Ferd. Bolstraat 8. Gisteravond is te Hoorn brand ontstaan in de timmermanswerk- plaats van den heer Bakker, aan het einde van den Koepoortsweg. Het belendende café, het Roomhuis van den heer Bakker Sr., werd spoedig ook aangetast, alsmede het gedeelte door een derde gezin bewoond. Spoedig wob bet geheele perceel een vuur zee, die, aangewakkerd door den sterken wind, niet te blusschen was. Alles is tot den grond toe afgebrand. Huis en inboedel war ren verzekerd. Wintersport in Juni. Men meldt aan de „Leeuw. Ct.," dat het gister- namiddag tusschen halfeen en halftwee te Bergum zoo ontzettend gehageld beeft, dat jongens hun sleedjee naar buiten haal den om zich met wintersche sport te ver maken. De hagel, die een dikke laag vorm de, moest met schoppen verwijderd wor den. Deze hevige hagelbui heeft groote schade aan de veldvruchten veroorzaakt. In de Enschedeestraat te IJmuiden woedt een hevige brand in de bakkerij van den heer Dalmeyer. De oor zaak is nog onbekend. Gisteravondisop de B oe.k ge meente Stad HaTdenberg, de 1 rdbouwers- woning, bewoond en in eigendom toebehoo- ronde aan E. van der Velde, door brand vernield. Vijf varkens en een groot aan tal kippen kwamen in de vlammen om. Verzekering dekt de Bchade. De ooTzaak van don brand is onbekend. Gistermorgen is het vierja- rig kind van P. op de Hagen gracht te Almeloo door een vrachtwagen overreden. Het hoofdje werd gieheel verpletterd. Het driejarig doohtertje van den landbouwer M. te Gomderen bij Ter- borg, dat vod' eenige dagen in een pot met heet water viel, is aan de v ekomen wonden overleden. Bij het wegnemen van oud be hangselpapier heeft men in een (let kamers van een heerenhuis te Gotrkum, oud, beschil derd doek ontdekt, dat bij onderzoek van hooge waard© bleek te zijn. Het werd aan een antiquair verkooht voor duizend gulden. Van Richter, den Duitschen ingenieur, die door roovers van den Olym pus is gevangen genomen, is in de buurt van Livadia een visitekaartje gevonden, verneemt de „Lokal Anzeiger." Men neemt aan, dat hij het opzettelijk heeft laten val len. De vrouw, die zioh door een oplichter huwelijksbeloften L -1 geven en zonder kwaad vermoeden haar spaarduitjes aan hem toevertrouwt, is een bekende fi guur in de pers van alle landen. Maar ook het omgekeerde komt voor. De reohtbanfi: te Bonn heeft een 43-jarige vrouwsper soon uit Mehlem tot drie maanden gevan genisstraf veroordeeld, omdat zij drie man nen trouwbeloften gedaan en dezen hunne spaarpenningen afhandig gemaakt had. Te Boppard, in.Duitschland, heeft een krankzinnig geworden genees heer, dr. Sohmoll, zijn patiënt Sülber in diens 'huis doodgeschoten en daarna een einde aan zijn eigen leven gemaakt. Per veeboot. Tal van A m e- rikanen raken zoo onder den indruk van de opgewonden beschrijvingen in de N.-York- sche bladen over de toebereidselen voor de kroning te Londen, dat zij niet thuis kun nen blijven. Ook vele Amerikaansche studenten behooren daartoe. Maar daaronder zijn er, die het reisje niet kunnen betalen. Die jongelui gaan nu maar over met veebooten als verzorgers van het vee. En dat is geen pretje. Want zeezieke koeien en paarden te verzorgen in benauwde stallen onder in een schip is niet ieders v.erk; vooral niet als men zelf zeeziek is. Mr.ardeze stu denten zien den kroningsoptooht en dat is voor hen de hoofdzaak. N. U. Ct. Te N i e u w-B eerta. stond eer- gisteren een scheef geladen strecwagen aan den weg. Een bodewagen moet passeeren en met vereende kradbten zou men den stroowagen opzij schuiven, doch daarbij viel de lading en geraakt© de viouw van J. Hector in een sloot er onder; na een kwar tier werd zij levenloos opgehaald. Woensdag is levenloos in de Ditfkel gevonden B. Oortmares, landbou wer te Weerseloo, daar aan het rasmaaien. Hij is om zijn dorst te lesschen met een kopje naar de Dinkel gegaan, is vermoe delijk uitgegleden en zoo te water geraakt. Gisternamiddag is te Ouden- bosch de 17-jarige schippersknecht, van het'" schip „Cornelia", uit Bruinisse, die het schip van buiten reinigde, in de haven ge vallen en verdronken. Zijn lijk is eenige oogenblikken daarna opgehaald. De timmerman J. S., iit Beer- ta, verdacht van brandstichting te Winscho ten in een dubbele, hem toebehoorende wo ning, is uit de voorloopige he 'tenis ont slagen. Geen cholera. In de laatste dagen heeft zich te Triest geen nieuw geval van cholera voorgedaan. Ovorstrooming. Volgens de ,,Mcssagero" zijn tengevolge van een orkaan do laag gelegen wijken van Napels over stroomd. De tram dienst is gestaakt. Het Pruisische spoor wegbe- stuur heeft een aanschrijving verspreid, waarin den beambten wordt opgedragen, t© letten op vrouwen met gevaarlijke hot>- denspelden, welke ?pelden in het gedrang aan de stations licht ernstige verwond' gen kunnen veroorzaken. De beambten moeten vrouwen met gevaarlijke spelden verzoe ken, die te verwijderen of onschadelijk te maken; anders zullen rij niet in de spoor- rijtuigen toegelaten worden cn straf be- loopen. UitBr&zilië. Eenkrijgsraad heeft den zeeofficier Darocha, den voorma ligen garnizoenscommandant op het eiland Copr-s in de baai van Rio-de-Janeiro, vrijgesproken. Darocha bad zestien marine soldaten laten neerschieten, 7 dat eiland hun straftijd doorhracl in ver band met hun medeplichtigheid i de be*> kende muiterij aan boord van oorlogsschep pen in de wateren van Rio-de-Janerio.i De muiters, die op het eiland Copras wa* ren geïnterneerd, hadden gepoogd het gar- ijizoen te verrassen. De poging w&s nie(f gelukt, de muiterij der gedetineerden werd in bloed gesmoord. Maar Darocha riaM vrij nit. Zoo iets gebeurt natuurlijk in Amerika 1 Juffrouw Eva Hunter, eett niet onbemiddelde New-Yorkscke oamey, en een jeugdig ingenieur Bayliss Walker f hebben er zioh een reis van 3000 K. M.- voor getroost om rich in den maneschijn! op den top van een eenzame heuvel in Californië, in den echt te laten verbinden» Het was twee jaar geleden op dien heuvel geweest, dat rij rioh verloofd hadden. Tweehonderd vrienden vergezelden he® paar en den bejaarden dominee naar den. top. Maar het pad naar boven was aoo steil en moeilijkr dat de predikant geruime# tijd moest uitblazen voor hij weer voldoen de op zijn verhaal was ge&or -in om trouwplechtigheid te leiden. De aanwerf, gen verklaarden later, dat zij nooit zoo ieft plechtigs hadden bijgewoond ah deze buweq lijksvoltrekking in den maneschijn. SPORT. Sportagenda. Zondag 18 Juni. Luchtvaart. Europeesche rondvlucht- Eerste étape: ParijsLuik met verplicht te daling te Reims op het Bétheny-vüefts kamp. Cricket. Antwerpen: BelgiëNederland. Nederlandsehe Cricket-Bond. Tweed© Klasse- LeidenAjaxAlbion. Roeien Amsterdam: Wedstrijden van de K. N. 28» en R. V. Roeien. D© Jonge Acht van Njord roeit morgen* avond om 8 uren te Amsterdam tegen de Amstel en indien zij wint Zondagmorgen halftwaalf tegen den winner van Nereus- Laga, Europeesche rondvlucht. Behalve Wijnmalen, zal ook de Neder* lander Van Meel aan bovengenoemd© vlucht deelnemen. Bezoek van de Koningen en den Prins aan Brussel* Uit Brussel meldt men nader aain d«. „N. R. Ct." De datum van den feestmaaltijd, <üe«u de Nederlandsehe Kamer van koophandel alhier ter gelegenheid van het a.s. bezoek van H. M. de Koningin en Z. K. H. Prlna Hendrik aan het Belgische hof zal aan richten, is bepaald op 27 Juli. Ziehier een volledig© lijst der genoodig* den: de Nederlandsehe gezant en gezant schapssecretaris in België, de Nederland sehe consuls hier te lande, de Belgische ministers van buitenlandse!© zaken en van nijverheid, de generaal-oommandant der 4de divisie, de gouverneur van i>rabant, de burgemeester en webhouders van Brussel, de presidenten der buitenlandsche Kamers van Koophandel in België, de voorzitters der Nederlandsehe Kamers van Koophan del te Londen, Parijs, Dusseldorp, Smyrna New-York, de voorzitters der Kamers v&n koophandel te Amsterdam en Rotterdam^ de "oorzitter en de secretaris van de Maatschappij van Nijverheid, de voorzitters der Nederlandsehe vereenigingen te Brus sel gevestigd en de vertegenwoordigers der pers van beide landen. De Nederlandsehe Vereeni ing van' Weldadigheid te Brussel heeft besloten, ook voor haar bedeelden het verblijf van H. M. alhier een feest te doen zijn, en reeds ontving zij vele giften om gedurende die dagen aan de Nederlandsehe armen te Brussel een flink maal te kunnen aanbie den. Vele andere plannen hangen nog in de lucht, maar één zaak is zeker, de Neder landsehe kolonie zal zich in die vo haar zoo gedenkwaardige dagen niet onbetuigd laten en op waardige wijze onzen stam is den vreemde omhoog houdea Voorzitter Rekenkamer. By Kon besluit is benoemd tot voorzitter van de Algemeene Reken' -mor mr. Th. Ph. baron Hackay. Het bezoek van president Falli&res. Naar uit Amsterdam gemeld wordt zal vanwege de Marine den opvarenden van het Franschen eskader ter gelogenheid van het presidentieel bezoek aan den hoofd stad, een eenigzins feestelijke ontvangst worden bereid. Oeneraal Booth in ons land. Men meldt uit Amsterdam, dat Gene raal Booth op Woensdal» 12 Juli a. e. den' velddag zal leiden op het landgoed ,,Nim- merdor" bij Amersfoort. Oeldleening. Burgemeester en Wethouders van Haar lem stellen len Raad voor een tijdelijke „eldleening aan te gaan van ben hoogste f 1,000,000, af te lossen voor 16 April 1912. Verkeer met vliegtuigen. De minister van waterstaat heeft ee» ontwerp van wet tot voorloopige regeling van het verkeer met vliegtuigen om advie» gezonden naar de overige departementen, die daarbij betrokken zijn.

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 2