N« 15738 Dinsdag 13 Junt A0. 19TT. <Qeze (gourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zonen feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. FEUILLETON. Do liefde overwon. LEIDSCH DA&BLAB PRIJS DEB ADVERTENTIEN Van 1—6 tegala rL06. Iedere regel meer f 0.17J. - Grootere lettere naar plaats ruimte. - Kleine tdrertentiën Tan 80 woorden 40 Oenti eontant i elk tiental woorden meer 10 Oente.-Voor het lnoaateeren wordt/'0.06 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oente; per 8 maanden f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd lijn 1.30. Franco per post1.65. drankwet, Burgemeester en Wethouders ran Leiden; Gelet op de artt. 12 on 37 der Drankwet; Brengen ter algemeen© kennis, dat door PETRUS VAN BERGEN EN HENEGOU WEN, hroodslijter, wonende te Leiden, een verzoekschrift is ingediend, om verlof voor den verkoop van alooholhoudenden, ande ren dan sterken drank, voor gebruik ter plaatse van verkoop, in de gelagkamer van het perceel Beestenmarkt no. 32. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. O. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 13 Juni 1911. drankwet. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gelet op de artt. 12 en 37 der Drankwet; Brengen ter algemeen© kennis, dat door ADRIAAN HENDRIK PINOT, caféhou der, wonende te 'e-Gravenhage, een ver zoekschrift is ingediend, om verlof voor den verkoop van uitsluitend alcohol-vrijen dranik, voor gebruik ter plaatse van ver koop, in de benedenlooaliteit en in de ver gaderzaal (1ste étage-suite) van het per ceel Haarlemmerstraat no. 172. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. O. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 13 Juni 191L Lenden, 13 Juni. Da. G. van Reenen, predikant der Geref. Gem. alhier, heeft voor het beroep naar Charlois (Rotterdam) bedankt. Bedankt is voor het beroep naar de Ned.- Herv. Gem. te Waddingsveen door da J. Goslings, te Leerdam. Drietal te Utrecht (vac.-Troelstra)ds. H. Haseiager, te Oosterend; ds. M. M. den Hertog, te 's-Gravenhage, en ds. T. Kloos terman, te Alkmaar. Drietal voor de 3(tete plaats te Amster dam: ds. E. D. G. van der Horst, te Nieuw. poort; ds. F. G. Hospers, te Workum, en dr. mr. J. ScJiokking, te Leiden. Benoemd zijn te 's-Gravenhage aan de middelbare meisjesschool: tot leerares in de Hoogduitsche taal- en letterkunde mej. I. A. Thomese, thans te Leiden; tot tijdelijk leerares in Engelsche taal- en letterkunde mej. A. M. J. Prins, als zoodanig werk zaam aan die school; tot leerares in Ne- derlandsche taal- en letterkunde mej. dr. D. Gaastra, leerares aan de bijzondere H. B.-S. voor meisjes te Amsterdam. De Eerste Kamer ig ter hervatting har er werkzaamheden in openbare vergade ring bijeen geroepen tegen a.s. Dinsdag, 20 Juni des avonds te halfnegen. Bij de door het Prov. Bestuur van Zuid-Holland gehouden aanbesteding had den het laagst ingeschreven voor: het ver ruimen. en uitdiepen van twee gedeelten van den Hollandschen IJeel onder de ge meenten Goudwak, Ouderkerk en Krim pen a. d. IJaelGebr. van der Aa, te Rot terdam, voor f 10,400. Bij de Zondag gehouden stemming voot kerkeraadsleden der Evang. Luther- sche Gemeente te Zaandam, zijn drie da mes gekozen tot diakenen. Het ligt in de bedoeling van den kerkeraad, aan de ge kozen vrouwlijke diakenen in het bij'zon- der de verzorging der armen op te dragen. De manlijke diakenen zullen dan voortaan voornamelijk de administratie der diakonie voeren. Door het Hoofdbestuur van de „Ver een. van ChT. Onderw. en O. in Ned. en de Overzeesche Bezittingen" is in zijn laat ste vergadering benoemd als opvolger van den heer Brants, te Rotterdam, tot voorzitter de heer P. Ooeterlee, directeur van „de Klokkenberg" te Nijmegen; tot vice-president de heer J. Tb. Schreuder, te Amsterdam. De keeren Stemerding, te Rotterdam, Steenma, te Meppel, en Oosterwijk, te Bre da, hebben hun functaën, respectievelijk tot eersten en tweeden secretaris en penning meester, behouden. Van de uitnoodiging der leden van de Kamer van Koophandel te Rotterdam aan de Tweede Kamerleden, tot bezichtiging van de havenwerken dier gemeente, hebben gistermiddag een dertigtal volksvertegen woordigers gebruik gemaak:.. De burge meester, mr. A. R. Zimir maakte ook dezen tocht door de havens m V Onder de Kamerleden, die met een extra-trein te ruim 2 uur aan het Maaasta- tion aankwamen, en op de stoomboot „Maasnymph" door het bureau der Kamer van Koophandel werden opgewacht merk te men o. m. op den voorzitter van de Tweede Kamer, graaf Van Eylandt, met den griffier mr. Amtzenius; de vijf Rofcter- damsche afgevaardigden, Goeman Borge- sius, De Klerk, Yerhey, Heemskerk en D* Jongh; voorts de heeren De Savomin Lohman, Roodhuyzen, Duymaer van Twist, Snoeok Henkemang, Dolk, enz. De eociaal-demooratisohe Kamerfractie was het sterkst vertegenwoordigd: de hee ren Troelstra, Vliegen, Hugenholtz en Scha per hadden de uitnoodiging geacoepteerd. Ongeveer halfvijf landde de „Maas nymph" aan de Koninklijke roei- en zeil- vereeniging „De Maas." Daar stonden elecfcrische trams gereed, om het gezel schap naar de stations te brengen. Nadat de Koninklijk familie gistermid dag uit Amsterdam weer op Het Loo was aangekomen, is Prins Hendrik gisteravond weer naar Mecklenburg vertrokken.. Bij beschikking van den minister van marine, is, met 1 ugustus, de ingenieur der marine jhr. C. Rappard, thans geplaatst bij 's rijks werf te Amsterdam, overge plaatst naar die te Willemsoord, en de in genieur J. J. Penning, thans geplaatst bij 's rijks werf te Willemsoord, naar die te Amsterdam. Hr. Ma pantserdekschip „Utrecht," onder bevel van den (kapitein ter zee W. T. d© Booy, is 11 dezer te Curasao aange komen, en Hr. Ms. pantserschip „E vert- sen", onder bevel van den kapitein ter zee H. A. Schoonhoven, 12 dezer van Cristiania vertrokken. De kapitein ter zee W. D. H. baron van Asbeck, die gisteren zijn functie als commandant van het Kon. Instituut te Den Helder heeft neergelegd, is met zijn fami lie gistermorgen met den trein van 9 u. 7 min. naar Den Haag vertrokken. Op het perron hadden zich vele dames en heeren verzameld, cm van den heer en mevrouw Van Asbeck afscheid te nemen. Aanwezig waren o» a. de schout-bij-nacht Koster, de burgemeester en majoor Oo- lette, als waarnemend garnizoenscomman dant. Ook waren aanwezig als afgevaardig de van het R.-K. Militair Tehuis, de 1ste luit. der artillerie De Bas en als afgevaar digde van het Tehuis van Militairen de heer Rumpff. Mevrouw Van Asbeck-Kluit werden vijf "ruikers aangeboden. HAARLEMMERMEER. Gisteravond werd in het hotel „Beurs" te Hoofddorp een openbare vergadering gehouden, waar mevr. Boissevain, van Amsterdam, optrad om de beginselen van den „Bond voor Vrouwenkiesrecht" uiteen te zetten en te verdedigen. Na haair voerde het woord me). Steverding, van Arnhem, propagandiste van den Bond. Na de vergadering werd overgegaan to* het oprichten van een afdeeling van deo B. V. V., waartoe zich. 4o personen, man nen en vrouwen, als lid opgaven. Tot leden van het bestuur werden gekozen mevr Van Riel-Smeenge, mevr. Beets-Geertse- ma, mej. 0. Blad, de heeren W. J. Klaver en W. H. van RieL En club wielrijders uit Den Haag zou Zondag een wedstrijd houden in de Meer. Er werd door een zevental afgereden fan de Leeghwater in de richting Hoofddorp. Kort na het afrijden kwam de voorste te vallen, waardoor alle anderen hetzelfde lot deelden. Fietsers en rijwielen lagen als verwarde massa op en over elkaar. Het bleek, dat een drietal bewusteloos was en hevige blessuren had opgedaan. Een paar anderen bekwamen minder ernstige verwondingen en een tweetal kwam er vrij goed af. Een der drie eersten had een groote hoofdwonde, waaruit het bloed gut ste, een had een pols gebroken en een een zwaar verwonde knie. Een paar nakomers ijlden onmiddellijk om den dokter naar Sassenheim. Deze was weldra per motor fiets ter plaatse. Hij wist de bewusteloo- zen bij te brengen en verbond de wonden. Men had de bewusteloozen op de boer derij van den landbouwer P. v. Tol binnen gedragen, waar zij op een bed werden neergelegd, en waar hun zooveel mogelij ken hulp verleend werd. Per a-B werden stukkende fietsen en ge wonde mensohen naar Sassenheim ver voerd, van waar zij per tram en trein huis waarts keerden. Deze fietsparuj liep dus ongelukkig af. KATWIJK AAN DEN RIJN. Een avon turier van zeventien jaren, die de ouderlij ke woning te Zaandam had vaarwel gezegd, werd door de politie alhier aangehouden en na nachtverblijf tot de ouders weder ge bracht. KATWIJK-AAN-ZEE. De heer H. Kooy- ker, tot nu tijdelijk onderwijzer aan de Chr. School voor M. U. L. O., is door Ket bestuur dier school definitief benoemd. De bomschuiten K. W. 34, 84, 103 en 105, welke gisteren van de duinen af naar omlaag getrokken zijn, zullen thans van ons strand ter haringvissoherij afvaren. Welk een verschil met vroeger, toen bijna de heele vloot van het strand afvoer! Nu gaat het overgroote deel uit IJmuiden of Ylaardingen naar zee. In de Gemeentezaal vergaderde gis teravond het verkiezingscomité alhier, aan gezien de heer K. Haasnoot Nz., die in de vorige vergadering tot candidaat verko zen was, voor de hem aangeboden oondida- tuur had bedankt. Door de A.-R. Kiesvereeniging te Kat- wijk-aan-den-Rijn was aan het comité oen drietal candidaten aangeboden. De voorzit ter wenschte te weten of de vergadering met dat drietal genoegen nam. Na gehou den stemming bleek, dat twee derden der aanwezige heeren met het drietal niet te vreden waren. Nu werd verzocht andere namen te noe men. De aanwezige heeren uit Katwijk- aan-den-Rijn vonden het meer gewenscht, dat er door inwoners van Katwijk-aan-Zee nieuwe namen werden genoemd. Een der aanwezigen stelde daarop voor, schriftelijk candidaten aan te wijzen. Langs dezen weg werd een groslijst van negen personen samengesteld, waaruit ten slotte met vol strekte meerderheid tot candidaat werd verkozen de heer H. Schone veld, te Kat- wijk-aan-den-Rijn. Op de vraag van den voorzitter of de heer Schoneveld de hem aangeboden can- didatuuT aannam, antwoordde deze, dat hij door den uitslag der stemming verplet terd was, en eerst ruggespraak met zijn Kiesvereeniging wenschte te houden Ten slotte verklaarde hij echter de oandidatuur aan te nemen. Een der aanwezigen deed hierop nog het volgende voorstel: Wanneer Katwijk-aan- den-Rijn door de eerstvolgende stemming vijf zetels in den Raad bezet krijgt, zal één der heeren, die door ons is candidaat ge steld, zijn mandaat neerleggen, omdat we zijn uitgegaan van het standpunt, dat Kat- wijk-aan-Zee en Katwijk-aan-den-Rijn van de twee nieuwe zetels in den Raad er elk een zullen bezetten. Dit voorstel werd door de vergadering aangenomen. Het personeel van den heer P. Meer burg maakte gisteren ter gelegenheid van het zilveren huwelijksfeest van de heer en mevrouw F. E. MeerburgHelders een pleizierreisje naar Arnhem, 's Morgens te half zes vertrok men per extra-tram naar Leiden, 's Avonds te halftwaalf kwam men weer per extra-tuam van Leiden hier aan. LISSE. Gisteren is de Coöperatieve Broodbakkerij „Ons Belang," onlangs opge richt, geopend. Voor de gisteravond gehouden gras veiling was niet veel animo, zoodat, be halve het grasgewas op het landgoed „Keu kenhof", slecht één perceel grasgewas is verkooht. De andere perceelen werden alle opgehouden. Naar aanleiding van een ingezonden stuk in ons blad over de vraag of de lee- ning door de gemeente Lisse aan te gaan met de verzekeringsmaatschap pij onder de zinspreuk: „Tot nut van 't Algemeen", te 's-Gravenhage, wel rechtsgeldig was, heb ben wij ons gewend tot het gemeentebe stuur. Dank zij dé gewaardeerde welwillend heid van den burgemeester, zijn wij in de gelegenheid geweest; om het rechtskundig advies, dat te dezer zake werd ingewonnen, in te zien. Daaruit is ons gebleken, dat de bedoelde Maatschappij, opgericht in 1833, naar de algemeen geldende opvatting als rechtspersoon moet worden erkend. Behal ve op de in het advies aangevoerde weten schappelijke gronden, blijkt dit ook uit het feit, dat de Mij. inschrijvingen bezit te haren name op het Grootboek en hypothe caire geldleeningen heeft gesloten. Een en ander zou niet mogelijk zijn geweest, in dien zij geen rechtspersoonlijkheid bezat. De adviseurs (Bureau voor Staats- en admimstratief-rechtelijke adviezen) geven dan ook duidelijk te kennen, dat de ge meente Lisse gerust kan zijn. NOORDWIJKERHOUT. In Café „Duin- zioht", aan den Riiigenhoek, vergaderde de tuindensvereeniging „De Eendracht." Nadat de Voorzatter de vergadering met een toepasselijk woord geopend had, sprak hij zijn leedwezen uit over den slechten toestand van het gewas, wat doperwten betreft, en vermoedde, dat het waarschijn lijk onmogelijk zijn zal de reeds ten ver koop opgegeven hoeveelheden te leveren. De leden verklaarden daarna hun belan gen op te dragen aan het bestuur, hetwelk volmacht verleend wordt ten opzichte van den erwtenverkoopzooveel mogelijk moet echter met de belangen der tuinders reke ning gehouden worden. Besloten werd tot Coöperatieven aan koop van manden voor de veiling. Uit de verschillende monsters, ter ver gadering aanwezig, werd gekozen een mand, inhoudende 40 kop. Bij afneming van groote hoeveelheden zijn bedoelde man den verkrijgbaar k 22$ ota per stukhet geen den tuinders een belangrijk voordeel kan aanbrengen. Alsnu was aan de orde een voorstel tot coöperatieven aankoop van erwtenzaad. Wil men een goed gewas van erwten hebben, dan moet in de eerste plaats het zaad van prima kwaliteit wezen. Dit nu laat wel eens wat te wensohen over. Eenige leden stelden voor van verschil lende soorten erwtenzaad kleine hoeveel heden op te koopen, en deze verschillende kwaliteiten te planten p een daarvoor aan te wijzen proefveld. Men kan aldus zien* welke zaadsoorten de beste vruchten op leveren en zich zoodoende verzekeren van een best gewas. Dit voorstel vond nogal eenige bestrij ding en zal in nadere overweging genomen worden. Daarop vroeg de voorzitter, wie der leden eenige partijen doperwten (eigen teelt) aan de Vereeniging wilde toezeggen., Ook dit punt zal op een volgende vergade ring nader behandeld worden. SASSENHEIM. Alhier is aanbesteed het bouwen van een kerk met pastorie voor re kening van de Gereformeerde Gemeente. Ingeleverd waren vier briefjes van M. J. Breedveld, Delft, f45,144; J. Iterson, Rijnsburg, f38,695; J. E. Dijkstra, Sassen heim f 37,286H. P. de Vrede, Noordwijk, f 35,640. De gunning is aangehouden. VOORHOUT. Morgenochtend te half elf vergadert de Raad. O. m. komen op de agenda voor: Aanbieding Gemeente-reke ning gunning, aanbesteding dokterswo ning; geldleening. Dat klonk niet als een onderdanig verzoek het klonk als een bevel. Hy kwam hier even als zy gisteren by zyn vader, om een recht vaardige zaak te verdedigen. Nog even weifelde Edela; toen maakte ty een vluchtige handbeweging, om hem te beduiden, dat hy haar moest volgen, en ging *y hem vóór naar binnen. Zy opende de deur van de eerste de beste kamer, geenszini een salon, en verzocht hem kort te zyn. Even epoelde er een lachje om Bernards fijn gevormden mond Edela zag dat en fronste bet voorhoofd, terwyi zy driftig vroeg: „Nu, vrat wenscht gy, meneer?" Terstond was hy weer ernstig „In de eerste plaats was rhyn bedoeling uw moeder te zeggen, dat myn vader haar *yn verontschuldigingen aanbiedt voor zyn optreden van gisteren, en dat het hem ook •PtJt, dat hy harde woorden tegen u heeft gezegd, die hy gaarne zal terugnemon. Hy beeft zich in drift deze uitdrukkingen laten ontvallen." Edela schudde minachtend en ongeloovig het hoofd. Zy zag het tooneeltje van den horigen dag weer voor zich en meende, dat Bavestrand zyn zoon nooit een dergeiyke boodschap had kunnen meegeven. ,Heeft uw vader u opgedragen in dezen geest hier te spreken of is dit uw eigen, persoonlyke meening in deze zaak?" rHet is inderdaad slechts myn persoonlyke meening, freule, of meent gy werkeiyk, dat myn vader u zyn verontschuldigingen zou aanbieden vóórdat gy van uw kant dat eerst tegenover hem hebt gedaan?" „Wat!" riep Edela. „Ik zou hem om ver geving vragen, ik, uw vader 1" Weer klonk dat hoogmoedige in haar stem, waaruit groote minachting voor Havestrand sprak. „Ik waarschuw u, freule." Toornig klonk ook zyn stem en zyn oogen zochten de hare, die zyn blik echter niet ontweken. „Ik waarschuw ul Dat Ik hier kom, om te trachten u te bewegen myn vader een briefje te schrijven, hem uw verontschuldi gingen aan te bieden, doe ik alleen ter wille ln het belang vau uzelf. Al is het dan waar, dat myn vader zelf aanleiding heeft gegeven tot uw bezoek, wat gy gedaan hebt paste u toch niet!" „Paste my niet? Zoo! En zeg my dan eens wat gy gedaan zoudt hebben in myn geval?" Als iemand uw vader beleedigd had en gy hadt een zweep in de hand, wat zoudt gy gedaan hebben?" Bernard Havestrand kleurde. .Daarop kan ik u niet antwoorden. Wan neer dat een man was, dan, ja, dan zou ik hem niet vry uit laten gaan. Maar gy neem my niet kwaiyk, gy zyt een meisje I" „Zeker 1 En de dochter van myn beleedigde moeder, evengoed als gy de zoon van uw vader bent. En wat gy voor uw vader zoudt doen, meent ge, dat ik dat niet behoef te doen voor myn moeder? Als ge verstaat, wat ik daarmee wil zeggen, kunnen wy dit gesprek als geëindigd beschouwen." Hy had zich weer meer naar haar toe gekeerd; geen spoor van toorn was du nog op zyn gelaat te lezen. „Het komt er niet op aan," zei hy kalm, „dat ik uw handelwyze tegenover myn vader zal begrypen en. billy ken Maar het gaat er om myn vader zelf te bewegen hetgeen gisteren ie voorgevallen als niet gebeurd te beschouwen. Of ik u dat al vergeef, heeft geen waarde, hyzelf moet dat doen, en gelukt het niet hem daartoe te bewegen, dan kan ik er niet voor instaan, dat hy niet. „Gy bedreigt my, gy wilt my bang maken, evenals uw vader dat beproefd heeft?!" aldus viel Edela hem scherp in de rede. „Dat kunt gy niet, waarde heerl VaDdaag misschien reeds zal myn moeder in staat zyn uw vader te betalen, zich te ontdoen van haar lastigen 8chuldeiacherl" „Ik hoop het voor u, freule. Myn vader is een man, die vele goede eigensohappen heeft. Maar één deugd heeft hy niet; hy zal nooit kwaad met goed vergelden; nooit 1 Ik zeg u dit alles om u te bewegen „Om my te dwingen my te vernederen voor uw vader. Gy meent, dat het zal gelukken freule Van der Eichen om genade te doen smeeken. Dat zal zy nooit doen, meneer I Zy laat zich niet dwingen 1 Door niets! Verstaat u? Nooit zal het zoo ver met haar komen; zelfs het dreigende gevaar der armoede zal er my niet toe kunnen bewegen!" „Gy weet met wat armoe is, freule. Zeg zulke dingen niet." Zy deed een schrede naar hem toe en stond vlak voor hem, toen zy met besliste stem zei: „Jelui zult niet het genoegen hebben ons tot den bedelstaf te brengeD. Maar al moésten wy ook alles verliezen, wat wy hier bezitten, dan nog: ons wapenschild blyft van ons. Wy hebben geen geld noodig, om te zyn wat wy altyd geweest zyn: een geslacht van adel!" „Er Is nog een andere adel, freule Van der Elohen, die geen wapen noodig heeft en die den hoogmoed niet kent: zielenadel!" „En die adel is zeker te vinden by don ryken Chrlstiaan Havestrand te Rotbeneck, niet?" riep zy sarcastisch. „By zyn zoon.... misschien, freule 1" En met die woorden was hy de kamer uit gegaan en viel de deur achter hem dicht. Edela viel op een stoel neer en bleef daar geheel verslagen laugen tyd zitten zonder zich te bewegen. Hoe lang zy daar zoo was biyven zitten, wist zy niet. Het duurde tot wielengeratel in bet grind ln de eikenlaan haar deed wakker schrikken. Vrooiyk hondengeblaf klonk. Haar moeder was thuis gekomen. Edela verliet de kamer en bleef in de gang staan wachten op haar moeder. Langzaam kwam de barones do stoep van het huis op. Zy soheen nog styf te zyn van den langen rit, zóó langzaam en-zwaar bewoog zy zich. En hoe droevig zag zy er uit1, wat diepe rimpels lagen er op baar edoi voorhoofd, hoe moede was haar blik! Moeder, lieve moeder Edela snelde haar moeder te gemoet en bracht haar naar de woonkamer, waar zy haar op de sofa zette en kussens haalde om bet haar gemakkelyk te maken. Toen ging zy op een laag bankje aan haar school zitten. „Moeder.... hebt gij geen geluk gehad?" Zwijgend schudde de barones het hoofd. Zij bemerkte niet hoe opgewonden haar dochter was. Edela sloeg haar handen voor het ge zicht. Een beklemming greep haar aan, waarvoor geen woorden zijn te vinden. Het jvas haar of de deur was open gegaan en een gedaante was binnen komen schrijden, die kilheid en somberheid met zich voerde. En de kilheid bleef; de schaduw wilde niet wegglijden. Somberheid bleef op „Eiohenkamp" heersohen van af dien dag. Moeder en dooh- ter konden niet vroolijk meer zijn. En het werd erger, steeds erger, bot eindelijk de verschrikkelijke dag kwam, dat aangekon digd werd, dat het landgoe! „Eiohen kamp" verkooht zou worden. Binnen vier weken zou het gebeuren, tenzij vóór dien tijd de goheelc schuld tot den laatsten cent voldaan was. „Moeder 1" riep Edela ontsteld, toen zij van den verkoop hoorde, „dat is toch niet waar? Het ig slechts een bedreiging, hè? Toe, zeg dat het niet waar is, moeder 1" „Het is waar Irindl Ik heb je dit ver driet willen besparen, maar heb is mij niet gelukt 1" „Maar als wij nu vóór den verkoopsdag geld weten te krijgen, nietwaar, dan komt alles nog goed? Ja| moeder?" drong Edela angstig aan. „Wij zullen het nooit kunnen krijgen, kind 1" Dus armoede, weggejaagd van huis en geboortegrond I Vreeselijke gedachten kwelden Edela. Zij liep onrustig van kamer in kamer zij stond aan de vensters en staarde in het park. Daar was een stem, die steeds woer in haar klonk en zonder ophouden herhaalde: Jyzelf en niemand anders dan jy bent de schuld van dit alles. Jy hebt aanleiding gegeven tot dt wraak. Wat nu? (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 1