{Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. N* 15735 A°. 1911. Vrijdag O Juni. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. FEUILLETON. Do liefde everwen. Uit de „Staatscourant". PRIJS DER ADYERTENTIEN "Van 16 regels ƒ1.05. Iodere regel meer ƒ0,17}* Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oentsoontant; elk tiental woorden meer 10 Oents. Voor het incasseeren wordt 0.06 berekend. PEIJS DEZEE COL'KANT: Voor Leiden per week 8 Cents; per 3 maanden f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zyn 1.30, Franco per post 1.65. Leiden, 9 Juni. Na ©en ongesteldheid, van enkele dagen ja tö 's-Gravcnhage in 81-jarigen ouderdom overleden, mr. J. van Gennep, lid van den Baad van State. Eenige jaTen oefende mr. Jan van Gennep in Indië de rechtspraktijk uit, waaj-na hij zich vestigde in zijn geboortestad Rotter dam, van wier gemeentebestuur hij eenigcn tijd deel uitmaakte en die hem in Novem ber 1878 afvaardigde naar de Tweede Ka mer, waar hij den zetel innam van mr. Ver niers van der Loeff en tot aan de Kamer ontbinding van 1888 zitting had. In dat jaar werd hij een van Zuid-Hol lands afgevaardigden in de Eerste Kamer, om in Mei 1894 wederom het lidmaatschap Van de Tweede Kamer te aanvaarden. Bij zijn benoeming met ingang van 5 April 1897 tot lid van den Raad van State trad mr. Van Gennep uit de Volksvertegenwoordiging, waarin hij vooral bij koloniale aangelegen beden zijn gezaghebbend woord deed booren. Ook in het hooge Staatscollege, waarin de 'thans ontslapene nu ruim veertien jaren zit ting had, was hem de gelegenheid geschon ken zijn kennis op koloniaal gebied dienst baar te maken aan de belangen van de ko loniën en van het land, en wel door het vervullen van het voorzitterschap van de lafdeeling Koloniën. Bovendien had mr. Van Gennep zitting in de afdeeling Geschillen Van Bestuur. Staatsraad Van Gennep was commandeur in de orde van den Nederlandschen Leeuw. Be begrafenis is bepaald op a.s. Maandag top Bik-en-Duinen. De stoet verlaat te half. .twaalf het .sterfhuis aan de Sweelinckstraat. Gedeputeerde Staten van Noord-Holland feteden voor f 300 'subsidie te verleenen aan de Tooneelachool te Amsterdam, onder voor waarde dat de stad Amsterdam f 600 zal bij dragen, - De weduwe van den heer J. W. Viehoff heeft aan Meerenberg een legaat vermaakt van f3000. Gedeputeerde Staten wenschen deze som te besteden voor de aanschaffing van warm© kassen, ten ©inde de dagverblij ven en zalen van het gesticht ook gedurende het koudere jaargetijde te kunnen voorzien yan bloemen ©n planten. A.s. Dinsdag 13 Juni zal het kiescol lege der Ned. Herv. Gemeente te Rotterdam .vergaderen en op de agenda komt als laatste punt het formeeren van een drietal voor ter Vervulling van de 17e predikantsplaats. De Vereeniging „Evangelie en Belijdenis^" wier leden in het kiescollege een overwegende ineerderhedd hebben, heeft het volgende zestal Samengesteld, waaruit zij het kiescollege een drietal zal aanbieden: Dr. E. J. Los, te Koudekerk; Ds. P. J. Roscam Abbing Jr., !te IJselmonde; Ds. W. Biesbaar, te Zet ten; Ds. M. M. den Hertog, van 's-Gravenha- ge; Ds. O. J. Leenmans, te Utrecht, en Ds. J .Goslinga, te Leerdam. Op 68-jarigen leeftijd is te 's-Graven- hag© overleden de heer J. J. Hogeweg, oud-directeur van het telegraafkantoor t© Scheveningen. Mr. J. Kappeyne van d© Coppello, lid van Gedeputeerde Staten van Noord-Hol- iiihul wy.-snarvr» rw ui i.i rv1 i) I. Barones Yan der Eichen zat in haar hoogen leunstoel in gedachten verzonken. Zy zag er teer ernstig uit, zooals zy daar zat, het hoofd tnoede geleund tegen den rug van haar stoel, de bandon slap neerhangend. be barones had een gevoel alsof er een groot gevaar naby was. En dat was niet héden zoo voor het eerst, want maanden lang ging *U al ge-bukt onder zorgen. Geldzorgen waren het, die haar drukten; geldzorgen altyd weer. En er is niets, dat zoo moe' maakt en treurig lis dit. De laatste weken was haar angst nog toe genomen Zy was gemaand tot betalingen, die niet in staat was te doen. Er werd geklopt en de barones schrok Wakker uit haar gepeins. „Meneer Havestrand zou u willen spreken, hievrouw," zei het dienstmeisje, dat binnen kwam. „Laat meneer maar in deze kamer I" zei hair meesteres op den vasten, kouden toon, welken haar bedienden van haar gewoon waren. Schreden klonken in de gang; plompe, ïware schreden. Langzaam stond de barones op. Zy was en slank en rechtop stond zy nu midden 'n het groote vertrek, met koele voornaam heid en gedwongen vriendeiykheld den man begroetend, die op den drempel was verschenen; BQoedGn morgen, mevrouw de barones I Hoe Paat het u? Mooi weertje vandaag. En hoe Ie het met uw gezondheid?" land, stelt zijn manda-at ter beschikking van de Staten. Den llden Juli zullen de Staten zijn ver vanger kiezen. Bij de gisteren gehouden stemming voor een lid der Provinciale Staten van Drente in vet kiesdistrict Assen (6679 kiezers) werden uitgebracht 1550 stemmen: op den heer O. Hoenderken (lib.) 732 en op den heer H. A. Aalfs (v.-d) 818 stemmen zoodat laatstgenoemde gekozen is. De Haagsche corr. van de „Leeuw. Ct." meldt, dat mr. F. W. J. G. Snijder van Wissenkerke, directeur van het bureau van den industrieelen eigendom, bij de in voering der Octrooiwet als voorzitter van den Octrooiraad zal optreden. Naar de „N. R. C.:' verneemt moet hier te lande worden verwacht, dat mgr. H. van de Wetering, aartsbisschop van Utrecht, tot kardinaal zal worden l>?noemd. Sedert eeuwen is geen Noord-Nederlan der kardinaal geweest. De heer J. C. Th'eijssen, commissaris van politio in de 1ste afdeeling (bureau Pauwensteog) te Rotterdam, is voornemens den lsten Augustus a. s- den politiedienst te verlaten. In de badplaats Nauheim, waar hij tot herstel van zijn gezondheid vertoefde, is in den ouderdom van 59 jaar overleden jkr. mr. J. E. Huydecoper van Maarsse- veen en Nigtevegt, lid van Gedeputeerde Staten van Utrecht, oud-lid van de Tweede Kamer voor het district Br enkelen en oud- lid van den Utrechtsehen gemeenteraad. De overledene, die ridder in de orden van den Ned. Leeuw en Oranje-Na-ssau was, was voorts o. m. stalmeester in buitengewonen dienst van H. M. de Koningin, oommissa- ris der Nederlandsche Bank en van de levensverzekeringsbank „Kosmos," presi dent-commissaris van de bank van Huyde coper en Yan Dielen, president-kerkvoogd der Ned.-Herv. Gemeente te Utrecht, rèntmeester-genëraal van de Duitsche orde Balye van Utrecht. Jhr. Huydecoper was een algemeen ge achte en beminde persoonlijkheid, een edel man in den waren zin ces woords. Hij was een der onderteekenaars van het z.g. „Manifest der 83", dat. voor de ver kiezingen van 1897 van liberale zijde werd uitgegeven en nam later aan de voorberei ding en oprichting van den Bond van Vrije Liberale deeL Het stoffelijk overschot zal vermoedelijk te Maarssen worden ter aarde besteld, waar de familie Huydecoper een kelder heeft op de gemeente-begraafplaats. KATW1JK-AAN-ZEE. Gisteren herdacht onze vroegere dorpsgenoot, de conducteur Schipper, den dag, waarop hij vóór 25 jaren in dienst trad bij de H. IJ.-S.-M. Schoon de overplaatsing van den jubilaris naar Den Haag van grooten invloed is geweest op dit zilveren feest, werd die dag voor den heer Schipper toch tot een onvergetelijken ge maakt. 's Morgens werd de jubileccrende conduc teur gefeliciteerd door zijn Haagsche supe rieuren onder overreiking van een oorkonde en een enveloppe. Uit de toespraak van den inspecteur bleek, dat men den ijver en den werklust van Schipper weet te waardeeren. Behalve verscheidene schriftelijke felicita- „Ik dank u, meneer Havoatrand. Gaat u zitten." De barones wees hem eon stoel en nam tegenover hem plaats. Christiaan Havestrand, vroeger makelaar, thans vermogend rentenior in hot vlak by het landgoed „Eichenkamp" gelegen stadje, vol deed aan de uitnoodiging van do barones. Hy ging langzaam zitten, legde zyn hoed naast zich op den grond, sloeg de slippen van zyn jas naar achteren, kuchte en veegde zich met zyn zakdoek het zweet van het voorhoofd. Hy zag er uit en deed alsof hy een zeer zwaren arbeid achter den rug had. Yóór dat hy verder ging, koek hy eerst de kamer eens rond, met criti3che, nieuwsgierige oogen. v „Hm, hml" zei hy toen op onaangonamen, hoogmoedigen toon. „Dat ziet er hier goud uit by ul Misschien een beetje ouderwetsch, maar voornaam, gedistingeerd, piekfijn, hm, hml Mooie meneeren, die daar. Een beetje styf, gladde gezichten, hahal" Hy wees met zyn dikken wysvmger naar de groote familiepor tretten, die aan den wand prykten on die zeker cachot van ernst en soliditeit aan de kamer gaven. „Ja, ja, stukken van waarde; die heeft niet iedereen, tenzy men er op een auctie eens toevalllgerwyze is aangekomen." De barones keek den lompen man verstrooid aan. Toen klonk er een onaangenaam, luid lachen van deD bezoeker, alsof hy een kosteiyke grap gezegd had. „Ja, zeker, mevrouw, voor geld kan men soms wonderen zien; voor geld kan men tegen woordig alias krygen, inderdaad alles I" „U hebt myn brief zeker gekregen, moneer Havestrand? Het is, helaas, voor een onaan- gename zaak, dat ik uw hulp zou willeu la- ties uit verschillende plaatsen, kwamen velen persoonlijk den beer Schipper gelukwenschen, niet alleen uit Den Haag, maar ook uit Katwijk en omliggende gemeenten. Uit de zeer vele, ook stoffelijke, bewijzen van belangstelling bleek, dat Schipper als conducteur gezien is, niet alleen bij zijn su perieuren en collega's, maar ook bij het publiek, dat hem nood© van hier zag ver trekken. LANGERUIGEWEIDE. Alhier heeft zioh niet één sollicitant voor de betrekking van gemeente-geneesheer aangemeld. SASSENHEIM. Het verbouwen van de perceelen, beboorende aan de coöp. vereëni- ging „Helpt Elkander", is na. gehouden aan besteding gegund aan den heer J. P. Lager- berg, alhier. Gisteren beseft alhier de verpachting van het gras van den Kooipolder plaats gehad. Er was veel belangstelling, doch de prijzen waren lager dan het vorig jaar. WARMOND. De Raad zal Zaterdagmor gen te tien uren spoedeischeud vergaderen. Thans kan met zekerheid worden ge meld, dat de zeil-, roei- en motorsportver- eeniging „De Kaag" den grond heeft aange kocht voor het maken van een jachthaven en clubgebouw en wel naast de spoorbrug te Warmond. ZEGWAARD-ZOETERMEER. Alhier circuleert een adres aan den Raad, waarin gewezen wordt op het voortdurend gebrek aan goed drinkwater en op den togenwoor- digen waternood, en waarin aangedrongen wordt, ook in bet belang van volksge zondheid, op de stiohting van een drinkwa terleiding. Gistermorgen bleef bet hi isje van de naaister Johanna S. gesloten, waar:p de buren zich toegang verschaften en haar achterover op den grond bij de tafel von den liggen. Dr. Duijster, die direct ontbo den werd, constateerde, dat de dood enke le uren geleden was ingetreden. Bij Kon. besluit is de detacheering voor den tijd van drie jaren bij de landmacht in Wesfc-Indië van den lsten luit, der inf. van het 'leger in Ned.-Indiö E. O. Brusse, welke tweemaal met één jaar en zes maan den werd verlengd, nader verlengd met een maand en alzoo bepaald op zes jaren en een maand; voor het tijdvak van 5 Juni tot en met 31 December 1911 benoemd tot conservator, tevens, assistent aan het laboratorium voor parasitaire en infectieziekten van 's Rijks Veeartsenijschool te Utrecht T. van Heels- bergen te Dordrecht; met 1 Juli 1911, de directeur van het post- en telegraafkantoor te Klundert, H. C. Bongenaar, op zijn verzoek eervol van het beheer van gemeld kantoor ontheven en benoemd tot oommies der posterijen lste lel. Bij resolutie van den minister van Ko loniën is A. J. P. de Lange, ontvanger der registratie en domeinen te Yenloo, ter be schikking van den gouverneur van Suri name gesteld, om voor den tijd van uiter lijk anderhalf jaar belast te worden met de waarneming van het ambt van hypo theekbewaarder in die kolonieen is A. ten Oever ter beschikking gesteld van den roepen, zooals ik u in myn brief reeds heb geschreven, maar Hy maakte een al werend gebaar, alsof hy op dat onderwerp niet door wilde gaan. „Kom, kom, mevrouw, laat ons nu niet dadeiyk over zaken gaan pralen 1 Ik ben nog niet eens bekomen van de lange wandeling hier heen, want ik ben niet zoo good ter been meer als gilhahal" Hy keek met begeerigen blik naar de slanke gestalte van de barones. Zy schoof even heen en weer op haar stoel, maar bedwong zich weder. Zy wilde hem met laten bemerken, dat een hevige onrust haar plaagde. Daarom begon zy nog eens: „Ik zou u toch willen vragen, om alleen over de zaken te spreken, meneer Havestrand. Gy moet begrypen in welke pjjniyke spanning ik my bevind. Ik heb u sinds lang niet kunnen betalen, wat ik u schuldig ben Nu hebt gy de hypotheek op myu landgoed opgezegd; gy wilt, dat ik u betaal; maar ik zie geen mo- geiykheid om geld te krygen en de opzegging betoekent das dat het landgoed verkocht zal moeten worden. En daarom, daarom heb ik u gevraagd hier te komen om u te zeggen, dat het niet gaat. Niet dadelijk ten minitel" De stem van de baronos trilde, toen zy dat laatste zei. „Zoo, zool Ja, ja. Dat had ik wol gedacht", zei Christiaan Havestrand op een toon alsof hy plelzler had in de verlegenheid van de barones. „Gy hebt dat gedacht?" zei de barones anel en boog zich voorover, teiwyl het bloed haar naar do wangen vloog. „Wil dat zooveel zeg gen als dat ge uw opzegging tot spoedige betaling Intrekt en zoudt ge dan nog een jaar geduld met my willen hebben?" Havestrand wreef zich in de handen; er flik- gouv.-gen. van Ned.-Indië, om te worden benoemd tot hoofdopziener bij het bosch wezen daar te lande. Herziening tier Ongevallenwet 1901. Het aangekondigd wetsontwerp tot her ziening der Ongevallenwet 1901 is thans bij de Tweede Kamer ingekomen. Het strekt tot het aanbrengen van die aanvullingen in de wet, waarvan de wen- schelijkheid door de practijk is aangetoond en tot het aanbrengen van de wijzigingen, in verband met de invoering der verplichte ziekteverze kering. In tweeërlei opzicht wordt met de ont worpen arbeiders-ziekteverzekering een be langrijke wijziging beoogd van de geldende Ongevallenwet. In de eerste plaats komt de uitkeering van ziekengeld in de plaats van de geldelij ke uitkeering aan de getroffenen geduren de den eersten tijd na het ongeval, voor zooverre de tegen ongevallen verzekerden tevens bij een ziekenkas verzekerd zijn. In de tweede plaats brengt de ziektever zekering de plaatselijke organen, noodlg voor de zoo dringend gewenschte decentra lisatie bij de uitvoering der Ongevallen wet. Het overnemen van de uitkeering gedu rende den eersten tijd na het ongeval (in verband waarmede de bankpremiën zullen verlaagd worden) ontheft de bank van een groot deel harer werkzaamheden, en de omstandigheid, dat de uitkeering geschiedt uit een kas, die voor de helft door de ver zekerden zelf gevoed en dcor gekozenen der naast belanghebbenden beheerd wordt, zal misbruiken helpen keeren als bij de uitvoering deT Ongevallenwet zijn geble ken. De Minister betoogt, dat er geen bezwaar bestaat om de geldelijke uitkeering van den door een ongeval getroffene over een vrij langen termijn ten laste der ziekenkas te brengen. Dit ontwerp stelt hem op 3 maandén. Yan de meeste ongevallen zijn de gevolgen binnen dien tijd verdwenen. De niet bij een ziekenkas ingeschreven verzekerde krijgt over de eerste drie maan den een tijdelijke uitkeering. Maar de bank, door wie hem deze uitkeering ge wordt, heeft voor het volle bedrag, ver meerderd met 20 pCt. voor administratie kosten, verhaal op den werkgever. Wil laatstgenoemde met aan het gevaar bloot staan op eenmaal een vrij groot bedrag te moeten betalen, dan eische hij van den werrkman een bewijs van inschrijving als vrijwillig verzekerde bij een ziekenkas. Dit kost den werkgever slechts de halve pre mie aan de ziekenkas. De Minister ver wacht niet, dat aanstonds alle werkgevers dezen eisch zullen stellen aan hun niet wettelijk tegen ziekte verzekerde arbei ders, maar wel dat langzamerhand do werkgevers, die zelf de tijdelijke uitkee ring aan de bank hebben moeten vergoeden of gezien hebben, dat dit door anderen moest geschieden, aan betaling der halve ziekengeldpremie de vcorkeur zullen geven. In de tweede plaats de decentralisatie. Er bestaat schrijft de Minister be hoefte aan plaatselijke organen, die, vlug ger en beter dan het lichaam te Amster dam, kunnen voorbereiden èn de indeeling kerdo iets zeer eigenaardigs in zyn oogen; maar hy zweeg. „In dien tyd zal ik wel raad weten te schaffenAls gy dat zoo zoudt willen regelen, zou ik u zeer dankbaar zyn voor uw goedheid, meneer Havestrand." Hy trok zyn stoel wat naar voren, zoodat hy wat dichter by de barones kwam. „Myn goedheid? Mevrouw, als ik u dien kleinon dienst bewys, weet u wat dat dan wil zeggen? Dat beteekent voor my een 6chade van zes en dertig duizend gulden. Dat weet u toch evengoed als ik 1" „Maar dat geld is toch niet weg, meneer Havestrand. Als ik het na een jaar niet kan botalen, kan immers het landgoed altijd nog verkocht worden. En het brengt immers meer op dan dat!" „Zoo, zoo, meent ge dat, meent ge dat?" zei hy op spottenden toon. „Ja, natuuriyk; waarom zoudt gy my anders die som op myn landgoed hebben geleend? Gy zyt toch een bekwaam vakman en zoudt toch niet leenen op onsolide panden." Gewoonlyk doe ik dat niet, neen, neen. Maar er zyn gevallen, dat ik wel geld leen, al is het pand dan ook uiterst onsolide. Hm. hm Christiaan Havestrand kuchte weer, schoof een paar maal heen en weer op zyn stoel en wreef mot zyn handen over zyn knieën. „Hml ziet ge, mevrouw, hoe zou een man u wat kunnen weigeren?" „Vergeet met, Christiaan Havestrand, dat gy zelf my de hypotheek hebt aangeboden, gy zelf I" „Nu ja, nu ja!" Hy haalde zyn schouders op. Zög dat nu niet op zoo kouden toon. Dat klinkt zoo onaangenaam uit uw mond. Laten wy die oude geaohiodenis nu nog eens een oogenblikje rusten." enz. der verzekeringsplichtige ondernemin gen, èn de vaststelling der schadeloosstel lingen. Als zoodanig worden door dit ont werp aangewezen de voorzitters der Raden van Arbeid. Deze worden allen agent der Bank. De voorgestelde regeling komt in bet kort neer op bet volgende. De werkgever doet aangifte van bet veT- zekeringsplichtig bedrijf aan den voorzit ter van den Raad van Arbeid. Acbt deze de onderneming niet verzekeringsplicbtig, dan deelt bij dit den werkgever mede, die zijn bezwaren tegen de meening van den voorzitter bij dezen kan indienen. Blijft de voorzitter van oordeel, dat de onder neming niet verzekeringsplicbtig is, dan brengt hij zijn meening en, heeft de werk gever daartegen bezwaren ingediend, ook die bezwaren ter kennis van 't bankbestuur hetwelk een beslissing neemt. Aobt de voorzitter van den aanvang af, of na ken nisneming van de bezwaren van den werk gever, de onderneming wèl verzekerings- plichtig, of ontdekt bij een verzekerings plicbtig© onderneming, waarvan geen aan gifte is gedaan, dan deelt hij den werkgever mede betzij de gevarenklaese, waarin de onderneming naar zijn oordeel moet wor den ingedeeld en het daaraan naar zijn oordeel toe te wijzen gevarencijfer, betzij bet naaj zijn oordeel aan de onderneming toe te wijzen gevarencijfer. De werkgever kan zijn bezwaren daartegen bij den voor zitter inbrengen, die daarop een voorstel doet aan het bestuur der bank, eventueel met mededeeling van de bezwaren van den werkgever. Het bestuur der bank beslist vervolgens over verzekeringsplicht, indee ling en toewijzing van een gevarencijfer, behoudens beroep op den Raad van Beroep en den Central en Raad van Beroep. De vaststelling der premie is op dezelfde wijze geregeld. Koningin Willielmliza naar Birnssel. Het programma voor bet a.s. bezoek van Koningin Wilhelmina en Prins Hendrik te Brussel is nog met definitief vastgesteld. Maar de „Etoile beige" kan er toch al bet een en ander over meedeelen. Zoo zal er een groote gala-maaltijd worden gegeven ten hove; en de gravin van Ylaanderen biedt in het paleis te Laeken een noenmaal aan. Ook aan het Nederlandsche gezantschap wordt een noenmaal gegeven. Yerder staan nog op bet voorloopige programma een be^ zoek ten stadhuize, en waarschijnlijk, een uitstapje naar Tervueren. Het bezoek van Koningin Wilhelmina zal slechts kort du ren. Maar bet bezoek ten stadhuize zal een allerliefst karakter dragen. Wat kan men schrijft de „Etoile beige" der Koningin van Nederland aanbieden? Een allegorisch en optocht? Men heeft daarover gedacht; maar heb bleek te moeilijk, dat plan te verwezenlij ken. En, in verband met al die moeilijk heden heeft men het aardige denkbeeld ge had, aan de Nederlandsche Vorstin een feest te bereiden, waarin kinderen en bloemen de hoofdrol zullen spelen. Ditmaal geen burgerwachten, geen militaire mu ziek. Dat wordt alles vervangen door meis jes en jongetjes, en door rozen. Is dat niet een bij uitstek bef denkbeeld? En vertelt de „Etoile beige" dan ver: „Het doet er nu niet toe wat my bewoog om u het geld te geven," vervolgde Havo- strand. „Gy hadt geld noodlg en ik gaf het u. Dat is de zaak on daarmee basta! Maar ik wilde wat anders met u bespreken." „Ik moet u toch nogmaals dringend ver zoeken, meneer Havestrand, u by deze geld kwestie te bepalen." Twee groote, roode plekken waren van zenuwachtigheid op haar wangen gekomen. Onrustig gleden haar handen over haar zwarte kleed. ADgst en vrees stonden op haar golaat te lezen. „Zeg my dan ten minsto, dat gU in den allereersten tyd geen betaling van my zult elschon. Geef my althans eenige zekerheid op dit puntl" Christiaan Havestrand keek min of meer spottend naar het van schaamte en toorn gloeiend gelaat van de barones. „Ik zal alles zeggen, wat gy wenscht, me vrouw. Men heeft toch geen hart van steen en dan tegenover een zoo schoone en lieve dame als gy, haha! Ja, ja. Zoo lang ik my herinner heb ik altyd één verlangen, één ideaal gehad, een droom, woet u, en raad nu eens wat dat ideaal is, raad nu eons?" Weer veegde hy zich met zyn grooten zak doek over het warme voorhoofd. De barones staarde hem zwygend aan, zon der éën woord te kunnen uitbrengen. „Nu kunt ge niet vermoeden wat ik bodooi, en wie?" „Uw overleden vrouw, meneer Havestrand Die woorden klonken scherp en als een bevel om hem aan zekeren plicht te herinneren. Havestrand lachte weer luid en sarcastisch, (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 1