15734 OoircIei*«Ia«g Jwni. A° 191I fjeze 'Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit noramer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Kunst, letteren, enz. FEUILLETON. De bekentenis. PRIJS DEB ADVERTENTIE!*: Vin 16 regels ƒ1.06. Iedere regel meer 0.17J. Grootere letten naar plaatsruimte. Kleine adrertentiën ran 30 woorden 40 Gents contantelk tiental woorden meer 10 Oents.Voor het inoasseeren wordt f 0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per weefc 9 OentBi por 3 maanden Buiten Leiden, per looper en waar agenten geveetigd «ij a Franco per post f 1.10. 1.30. 1.65. Leiden, 8 Juni. Gelaagd zijn voor het examen Boe-k- ionden, Handelsrekenen en Handelsrecht, af genomen te Utrecht door de Nederlandsche A.cademie van Accountants te Utrecht, de heeren J. J. de Groot Jr., van Leiden, 9n W Weeselo, van Voorschoten, leerlingen van mej. Octavia Par men tier, alhier. De heer Wesselo is leerling van den cur- nifl verbonden aan de Christelijke School v. M. U. L. O. Noordednde, alhier. Voor hetzelfde examen is tevens geslaagd ie heer Joh. de Bruyn Jr., alhier, leerling van den heer J. Tulleners Jzn., Den Haag. De beer J. Smit alhier is benoemd tot onderwijzer aan de Christelijke Bur gerschool Fokke Simonszstraat 1113 school van de Vereeniging ,,De School met den Bijbel." te Amsterdam. Door de directie der Maatschappij te Willemsoord is aanbesteed de levering in diverse goederen. Van 7600 Meter vlaggedoek, gesorteerd, waren de minste inschrijvers de heeren Cloc en Leembruggen te Leiden voor f 3120. Met de „Sts.-Ot" No. 132 zijn ver zonden de statuten van de vereeniging IJs- olub Lisserbroek en Omstreken, te Lisser- broak, gemeente Haarlemmermeer. Bij Kon. besluit is aan de gemeente Voorburg verleend een voorschot uit 's rijks kas tot een bedrag van ten hoogste f 21,400, ten einde genoemde gemeente in staat te stellen een voorschot van gelijk bedrag te verleenen aan de Vereeniging „Huiselijk Geluk", ten behoeve van den bouw van een twaalftal woningen in die gemeente. Door het gemeentebestuur van 's-Gra- venhage werd gisteren aanbesteed: de le vering van de ten behoeve'van de feest verlichting op den 2den en dèn 31sten Augustus 1911 benoodigd; 27,000 gevulde illumineerglazen en 1000 papieren ballons. Eenig inschrijver: firma wed. L. H. v. Dranen aldaar voor f 5.94 per 100 stuks. Voor gebroken of zoekgeraakte glazen zal f 2.96 per 100 stuks worden in rekening ge bracht. De Koningin-Moeder heeft het be- fidhermvrouwschap aanvaard van de ver eeniging „Nederlandsche Blindenbond." Namens het bestuur der vereeniging Amsterdamsoh Kindersanatorium is door den architect Karei Muller te Hilversum aanbesteed het bouwen van een kinder sanatorium op een terrein genaamd „Hui- zeroog," gelegen aan de Oranje Nassau- laan, nabij Crailoo, gemeente Huizen. Minste inschrijver Kruithof f en Groeneveld Zwolle voor f 83,864. Door de anti-revolutionnaire kiesver- eeniging te Gouda zijn voor de a.s. Ge meenteraadsverkiezing oandidaat gesteld de heeren It. U. Jongenburger (aftr.), H. M, Dercksen en dr. B. J. Broekhuizen. De stemming zal plaats hebben op 5 Juli de herstemming op 12 Juli d.a.v. Hr. Ms. panteersehip „Kortenaer," onder bevel van den kapitein ter zee W. Houwing, is 6 dezer van Dublin vertrok ken en Hr. Ms. pantserschip „Evertsen," onder bevel van den kapitein ter zee H. A. Schoonhoven, is 7 dezer te Christïania aan gekomen. Op het tweetal voor predikant (tweede predikantsplaats) bij de Remonstrantsche Gem. te Groningen komen voor dr. C. E. Hooykaas, te Vlaardingen, en ds. J. 0. Wannee, te Waddings veen. Op dat voor pred. bij de Geref. Kerk te Heerde ds. J. J. Wielmga, te Waddingsveen. Omtrent het ongeval, het Tweede- Th. v. d. Helm, Alphen, f 8265H. de GTaaff, Hazerswoude, f 7880. Voor perc. II, timmer-, sin iels-, loodgieter- en steenhouwwerkenW. de Bas, Waddings veen, f 11,457; Ph. Qualm en J. W. Reyner veld, Koudekerk, f 9836; J. Gesman, Alfen f 9193; H. van Driel, Koudekerk, f 8997; J de Kort, Hazerswoude, f8888; G. Bergs- hoef, Aarlanderveon, f 8486. Voor perc. UI, schilder-, glas- en behang- werkenG. J. Revet en Zonen, Gouda, f 1747 wed. A. v. d. Berg, Hazerswoude, f 1449; ■:,f J. van Boek, Koudekerk, frl-dOON. Francken, Koudekerk, f 1248.49.- Binnen enkele dagen Kamerlid March ant overkomen, deelt „L. zal de gunning worden" bekend gemaakt. en V." nog mede: Onze hoofdredacteur heeft Woensdag ochtend het ongeluk gehad in de Zeestraat met zijn fiets te vallen en het linker dijbeen te breken ter hoogte van de heup- kom. Onmiddellijk werd mr. Marchant per rijtuig naar huis vervoerd, waar spoedig het been gezet is. De toestand is bevredi gend. Ten gevolge der benoeming van den burgemeester van Bennebroek, mr. B. J. D. Zubli, als zoodanig in de Zuid-Holland- sche gemeente Rijswijk, ontstaat door zijn aanstaand vertrek uit de pTovincie N.-Hol land mede een vacature in de Provinciale Staten, voor het district Haarlemmermeer. Men meldt uit Londen aan het „Hbl.", dat Z. K. H. de Prins der Nederlanden zich welwillend bereid heeft verklaard aan te zitten aan een lunch, hem aan te bieden door den kerkeraad der Ned.-Herv. Kerk en de besturen der Nederl. Ver. (Dutoh Club), het Koning Willemsfonds en de Ned. Kamer van Koophandel, tijdens het ver blijf van Z. K. H. te Londen ter gelegen heid der Kroningsfeesten. De lunch zal vermoedelijk plaats hebben in de lokalen der Ned. Ver. in Sackville Street op Dins dag 20 dezer. Ook wordt het hoogst waarsohijnlijk ge noemd dat Z. K. H. op Zondag 25 dezer de godsdienstoefening in de Hollandsche kerk in Austin Friars zal bijwonen. KATWIJK-AAN-ZEE. Het pension „Klein du Rhin", waarin gedurende don afgeloopen winter het Tehuis voor Jongelieden was ge vestigd, heeft thans eon geheel andere be stemming. Het doet n.l. dienst als oafé-res- tauranti Heden zijn de badkoetsen van badhotel „De Zwaan" en die van het „Groot Bad hotel" naar het strand gereden en is de gelegenheid tot baden geopend. Het badsei zoen is hiermee feitelijk geopend. Beter laat dan nooit, kunnen we nu wel zeggen I Naar wij vernemen, hebben de eigenaar van bet lokaal, voorheen Kunstvereenigïng en de eigenaar van den grond besloten, we-' gens verschil van eenige kunstschilders al hier, het gebouw aan niemand ondershands te verhuren, doch het bij inschrijving te ver huren, om onpartijdig te blijven. KOUDEKERK. Bij de gehouden aanbeste ding voor den bouw emer Geref. Kerk met kerkeraad- en catechisatie-kamer en kosters- woning waren zestien biljetten ingeleverd. Inschrijvers waren voor perc. I, metsel- en grondwerkenD. Leenheer, Koudekerk, f 8888.88A. G. van Osnabrugge, Leiderdorp, f 8769; J. Heersman, Koudekerk, f 8500; G. ter Reehorst, Nieuwveen, f 8490; wed. NIEUWKOOP.In den Raad werd de nieuwe secretaris, do heer Overvliet, beëedigd en geïnstalleerd en tot ambtenaar van den Burgerlijken Stand benoemd de heer 0. J. Groenendijk, volontair ter Secretarie te Al- k e m a d e. Op de aanbeveling van B. en Ws. voor ambtenaar van den B.. S. stond de nieuwe secretaris. De heer Groenendijk kreeg echter 4 en de heer Overvliet 3 stemmen. Toen vroeg de voorzitter, de burgemees ter de heer Onderwater, eervol ontslag als ambtenaar van den B. S. Evenzoo de heer Van Leeuwen als waarnemend ambtenaar. Beide verzoeken werdén verleend met al- gem. stemmen. In een volgende vergadering zullen twee nieuwe functionnaxissen worden benoemd. VOORHOUT. Voor de hedenmorgen ten Raadhuize alhier gehouden aanbesteding van een dokterswoning, voor rekening van de gemeente, is ingeschreven als volgt: Gebr. Beukering en Lindenhof, te Leiden, voor f 13,487W. F. Marcelis, te Leiden, voor f13,195; W. P. de Vreede, te Noordwijk, voor f10,540, en P. N. Vestsr, te Voor hout, voor f 10,385. Architect is de heer L. v. d. Laan, te Leiden. WARMOND. Bij de alhier gisteren gehou den jaarlijksche grasveiling in Kooi-, La ker- en Kogjes- of Tuinderpolders was de opbrengst aanmerkelijk f 1400 min der dan het vorig jaar, waarschijn lijk door den algemeen 'verwacht worden den goeden hooioogst. Door de hooge prij zen van het vórig jaar was er toen weinig of niets aan verdiend. Met het prachtige weder heeft ons dorp, zoo gunstig gelegen voor „watersport", zoo veel bezoek gehad van vreemdelingen, in zonderheid op de Pnksteirdagen, dat de on langs nieuw gebouwde hotels „De Stad Rome" en „De Zon" te klein waren, om aan allen logies te verschaffen. Ook de kamers van het „Warmonderhek" waren alle bezet. Alle kamers waren voor de feestdagen al vooraf besproken. Velen moesten naar Lei den, om aldaar te logeeren. In de vergadering van het UtrechtscK Ge nootschap van -Kunsten en Wetenschappen werden gisteren benoemd tot nieuwe leden o. a. In de sectie van Natuur- en Geneeskun dige Wetenschappen werden gekozen de hee ren: J. W. van Nouhuys, gezaghebber bij de Gouv.-Marine in Ned.-Indië, te 's-Gra- venhage; dr. J. O. Schoute, leeraar aan de R. H. B.-S. te Gouda. - In de sectie van Letterkunde, Wijsbegeer te en Geschiedenisdr. B. D. Eerdmans, en dr. J. 0. G. Jonker, hoogleeraren te Lei den Bonaventura Kruitwagen, O. F. M., te Woerden; dr. P. C. Molhuyzen, conser vator aan de Universiteits-bibliotheek te Lei den. Door do directie van het Genootschap wer den tot leden benoemd o. a. de heeren dr. J. M. Janse, hoogleeraax te Leiden; dr. K. E. W. de Jong, privaat-docent aan de Leid- sche Hoogeschool, te 's-Gravenhage. De Leidsche hoogleeraar dr. D. G. Jel- gersma hield een voordracht „over de ruimte theorie van dr. G. Heymans in verband met zijn metaphysioa*" Van Jean Veber, van wien wo in de Leid sche Kunst vereeniging wel eens werk zagen, is in Amsterdam bij de wed. Dorens en Zn. een kleine expositie te* bezichtigen. We lezen er van„Een geweldenaar spreekt uit dit werk. Het zijn cari ca turen ja, maar gelijk alleen een geest ze scheppen kan, die tot in hart en nieren de menschen proeft en in het bewustzijn, dat hij ze doorschouwt, er naar welbehagen mee kan sollen; ze op de meest, drastische wijze toetakelende, ver kleinende, vergrootende, de leden uitrekkende, inkortende, zonder te moeten vreezen ze te zullen ontmenschen. Geen oogenblik werkt de overdrijving bij Veber storend, dermate weet hij hot essentieele in zijn modellen te onderscheiden, zijn fantastische opvattingen stellende onder de hoede van een scherp menschelijk inzicht, dat het meest groteske aanneem lijk maakt." De jonge G'. A L. van Kerckhoven, zoon van Constant van Kerokhoven en Phil, van KerckhovenJonckers, heeft het einddiplo ma van de Tooneelsohool verworven „met lof". Terecht is de commissie voor het examen met deze onderscheiding zuinig; zij houdt haar zoodoende op waarde. In tien jaar, sinds Emma Morel de Tooneelsohool ver liet werd het predikaat „met lof" niet toegekend. (HbL „Gezond leven", aldus is de naam van een weekblad, gewijd aan de belangen van degezondheid, onder hoofdredactie van G. A Ootmar, arts. Gegeven de belangstelling van den leek voor alles wat de geneeskunde betreft, belangstelling door kwakzalvers ten allen tijde ten gunste van hun beurs aan gewend, kan het tot op zekere hoogte nut tig zijn, deze belangstelling geleid te zien door een vakkundige. „Over wielrijden en het hart", geeft het blad een voor den leek niet onaardig ar tikeltje. Het komt neer op het stellig be kende feit, dat men moet ademhalen: door den neus. Wetenschappelijks wordt er niet veel in aangeroerd en dus zullen ook we- ■fcenschappelijken zich niet ergeren hoeven. „Lichaamsgebreken", ie de titel van een volgend. 't Artikeltje „Vergiftigde planten en die ren", leidt in het planten- en dierenrijk rond. We lezen er o. a. dit „Zoo herinner ik mij een epedemie in Mei, waarbij tal van menschen geel gingen zien en die veroorzaakt werd door het gebruik van spruitende aardappelen. Soms kwamen er uitslagen bij voor, en één onzer abonnés, die vol roode vlekken zat, doch zich overigens wel bevond, kon toen ze opmerkzaam werd op de vermoedelijke oorzaak nagaan dat in derdaad de vlekken oorzaak waren na en door het gebruik van bepaalde aardappelen, die groote spruiten hadden en niet goed „ge- put" waren. Waar een huismoeder toch al niet op te letten heeft, 't Jammerst is dat ze maar al te vaak niet bekend is met dat gene waar zo op letten moet." Uitgave: „Gezond leven", Van Eeghen- straat, Amsterdam. Jan van Dommelen. De heer Jan van Dommelen, zal van af 1 September a.s., verbonden zijn aan den nieu wen schouwburg te Antwerpen. J. E. Stokvis. „Het Vad." meldt, dat de heer J. E. Stok vis, redacteur bij de tachygrafische inrich ting van de Tweede Kamer, als zoodanig zijn ontslag heeft gevraagd. De héér Stokvis was met een jaar verlof naar indië vertrokken, waar hij optrad als hoofdredacteur van „De Locomotief" te Se- marang. De benoeming tot hoofdredacteur heeft de heer Stokvis thans definitief aan vaard. Diocesaan Vereeiaiging van fi.-K. öijz. Onderwijzers in liet bisdom Haarlem. Zoowel uit Zeeland als uit Zuid- en Noord-Holland waren de kath. onderwij zers in het gebouw „Parkzicht" te Amster dam bijeengekomen onder leiding van den heer L. J. de Pater, uit Amsterdam. Leiden werd aangewezen om het volgen de jaar te vergaderen. Voor Sectie A - hoofden van scholen werd tot bestuurs lid gekozen de heer H. Ammerdorffer te Ursem en voor Sectie B klasse-onder wijzers de Keer A. B. ten Bergr. t Alkmaar. Uit het verslag van den penmngmec bleek, dat de inkomsten bedroegen f 173tx„ en de uitgaven f 1524.27^. Mej. Boers, d penningmeesteres van het Ondersteunings fonds, deelde mede, dat de inkomsten daar van hebben bedragen f 563.64£ en de uitga ven f 510.71. Leiden sprak tegen het misbruik dat er, vooral op de zusterscholen, gemaakt wordt van het recht om tijdelijke hulpkrachten aan te stellen. Men doet dat om daarna een zuster te benoemen zoodra er weer een be schikbaar is. Het hoofdbestuur zal de wen- sohen der vergadering aan den bisschop mededeelen. Verslag werd uitgebracht over het vak blad „Het Katholiek Schoolblad." Dat werkte uitstekend en ging hard vooruit. Een ontwerp van ziekteverzekering is dooi den heer Middendorp, directeur der bis schoppelijke kweekschool te Beverwijk, uit gewerkt en de bisschop heeft zijn sympa thie er mee betuigd. Volgens dit ontwerp moet om het salaris bij ziekte te kunnen blijven gemeten, ook als de wettelijke ver plichting voor de besturen ophoudt, jaar lijks f per f 1000 salaris gestort worden. De besturen en de onderwijzers moeten dat ieder voor de helft betalen. Hierop volgde een reglements-herziening. Aangezien die in de afdeehngen was uitge werkt, liep de behandeling vlug van stapel. Een punt ondervond heftige tegenstand bij de oude hoofden. Het hoofdbestuur had namelijk voorgesteld aan Sectie B, de af zonderlijke vereeniging van klasse-onder wijzers, het recht te geven, evenals de af- i) Ik leid u binnen in een hoogadellijk huis van een der aristocratische Parysche wijken. De breede ingang draagt een wapenschild, in iteen uitgehouwen In het salon brandt achter de haardkap van fijn jjzordraad een lustig vuur van houtblokken, en blauwe, kleine vlammetjes dwarrelen hier en daar tusschen de lange, gele vuurtongen, als de vlammen van brandende punch. De muren zijn bedekt met zacht blauwe etoffon, in fijne p'ooien gespannen en door den UJd verbleekt; deuren en vensters zijn verbor gen onder geelzijden gordijnen en portières; de eikenhouten vloer komt slechts hier en daar te voorschijn tusschen de zachte tapijten, waar- 'au de bescheiden kleuren op lieflijke wfize feet de muurdraperieën overeenstemmen. Twee kooge lampen verlichten het vertrek; de mat glazen ballons zijn bedekt met geplooide kappen tan roge papier, die het licht temperen en in bet rustige, warme vertrek slechts een zacht •chynsel toelaten. De antieke meubelen zyn overtrokken met de sierlijke, heldere stoffen, blauw of rood gestreept, en metbloemruikerijes overzaaid, waaivoor de tegenwoordige tyd den •tnaak ontleende aan de dagen van Lodewijk XVI. De kleine tafeltjes, die het salon versieren •Q waarvan de tengere pootjes geplaatst zyn Ik koperen schoentjes, de talrijke étagères zyn bedekt met voorwerpen van allerlei aard, die ht een bekoorlijke wanorae zijn aangebracht: geëmailleerde, bonbondoozen, bekers van Vene- tiaansch glas, juweelkistjes van gedreven zilver, kristallen flacons, gehuld In een netwerk van flllgrain, oud-Chineescbe kopjes en schoteltjes, porseleinen poppetjes, in één woord, de honderd duizend kostbare kleinigheden, waarvan de waar de slechts door de nutteloosheid wordt geeten- aard en die desniettemin haar eigenaardige bekoorlijkheid geven aan onze hedendaagsche salons. Op de pendule van SèvreB-porselein ligt een herder geknield aan de voeten eener herderin. Zy wendt een weinig het hoofd ter zlJdo en weert, glimlachend, met de eene hand hem af, terwijl de andere over de wollige vacht van een lam heenglljdt. Aan weerszijden van den spiegel hangt een reeks familieportretjesmannen met gebloem de vesten, geborduurde rokken en staartpruik- jes; vrouwen met hooge kapsels on zwarte „mouches," door bekwame vingoren in do mond hoeken vastgehecht naast de karmijnroods lip pen. Groote ruikers sneeuwballen bangen over de randen van slanke kristallen vazen heen en op een hoektafeltje staat een bouquet anemonen, lieflijke bloemen van één dag, gisteren ont loken en heden reeds het leven moede. Een geur van muecus en hyacinten zweeft er rond in de zoele atmosfeer. Geen enkel gerucht dringt van buiten door, noch het gedreun der omnibussen, nog bet geratel der rijtuigen. Bet is het uur, waarop avond aan avond gravin Herminla het bezoek afwacht van haar ouden vriend, baron Palamedes. Zy kennen elkander sinds meer dan vyftig jaar. Hun hulzen te Parys en hun land goederen grenzen aan elkaar. Toen zy nog kleine kinderen waren, hebben zy te zamen ge speeld. Welken dag, welk uur begonnen zy elkaar lief te hebben? Dat weet niemand. Er is een soort van liefde, welke ons toeschynt geen begin gehad te hebben; zulk een liefde heeft in den regel ook geen einde. Beiden had- 'den er de kiem van rondgedragen in het diepst van hun hart; dfe kiem had zich langza merhand ontwikkeld, zonder dat zy er zich rekenschap van hadden gegeven, en zoo kwam het, dat de achoone bloem der liefde in hun harten was ontloken, terwyi noch de een noch de ander begreep, wat hot zegt, Hel te hebben. En toen was de ruwe workeiykheid van hek leven tusschenbeide gekomen. Hun beider familiën waren in onmin geraakt. De ouders zagen elkaar niet langer, maar of deze scheiding twee onschuldige, Jeugdige harten pyn zou doen, daarnaar vroegen zy evenmin als de wandelaar vraagt naar hot leed der bloemen, die by onder zyn voet vertrapt. Toen *y van elkaar gescheiden waren, dachten de jonge man en het jonge meisje, die door een geheim- zinnigen band waren vereenigd, terug aan het verleden als aan iets onuitwischbaars, als aan een onbestemd geluk, waarnaar hun verlangen uitging. Zy dachten er aan, zooals de vogel in de donkere kooi naar den zonnigen hemel uitziet, dien hy door de traliën heen gewaar wordt. Men had hen uitgehuwd, onder voorwend sel van geiykheid van fortuin, naam en rang hem aan eon jong, behaagziek meisje, dat hem ongelukkig had gemaakt; haar aan een edel man uit een oud geslacht, maar verslaafd aan het spel en aan den drank, die haar het leven moeilyk maakte. De behaagzieke vrouw en de lichtzinnige man waren gestorven; gestorven eveneens de ouders, wier tweedracht voor on geveer veertig jaar de idylle had verstoord dier begeerde liefde, die ze elkaar nooit hadden durven bekennen, en daarna had het leven de gravin en den baron weer te zamen gebracht als weduwe en weduwnaar. Niettegenstaande byna de helft eener eeuw was voorbygegaan, scheen het beiden toe, alsof zy elkaar gisteren vaarwel gezegd hadden, want de tyd, die hun haren had verzilverd, was niet sterk genoeg geweest om hun woder- zyd6che liefde te overwinnen Zy vonden haar terug, even jong, even teeder als weleer, geiyk oen bloem, sedert langen tyd tusschen de bla den van een boek gelegd en die, als door een wonder, al haar frischheid heeft bewaard. Yan de eerste minuut af, by den eersten blik, namen zy weer bezit de een van den ander en deze belde wezens, die het noodlot had gescheiden, waren voortaan aaneengescha keld: voor altyd. Avond aan avond, na tafel, op hetzelfde uur, kwam hy haar bezoeken en verwachtte zy hem. Zy spraken over de kleine gebeurtenissen van den dag; over watzy hadden gedaan, gezien, gezegd of gedacht. Zy spraken over alles, nu eens over onverschillige, dan weer over vertrouwde zaken, zooals dat pleegt te gebeuren, wanneer men hardop denkt in het byzyn van iemand, wiens leven eigeniyk niet anders is dan een verlenging van het onze. Zy raadpleegde hem over alles; over een boek, dat zy wilde lezen; een brief, dien zy wilde schryven; een kleedlngstuk, dat zy wilde kiezen. Zoozeer stemden hun gedachten over een, dat zy ternauwernood den mond behoefden open te doen om elkaar te begrypen. Een enkele oogopslag was voldoendezelfs het stilzwygen onderbrak niet de stomme ge- dachtenwisseling hunner harten. Terwy 1 zy wol len kleederen breide voor de arme kinderen, las hy do courant en bracht haar mot een enkel woord op de hoogte der feiten van den dag. Nu en dan speelden zy een party tric-trac. Even vóór middernacht zeiden zy elkaar vaar wel tot den volgenden dag en den volgenden dag begonnen zy opnieuw, wat zy den vorigen avond hadden gedaan. De uren, steeds op dezelfde wyze doorgebracht, schenen hun niet eentonig toe, maar vol geluk, en hoe gewend zy er ook aan waren, iederen dag opnieuw smaakten zy in elkanders byzyn een onultputteiyk genot. Een deur wordt geopend en gravin Herminia komt binnen. Is zy jong of oud? Er is niet één rimpel op haar voorhoofd, evenmin als op haar wangen. Eenige zilver draden zyn door de hand van den tyd door haar mooie, bruine haren heengevlochten, et toen zy dat bemerkte, heeft zij den tyd een handje geholpen en haar kapsel gepoederd. Onder do kunstmatig witte lokken glimlacht- haar vriendeiyk gelaat en bloost als een Mei roos, waarop, by toeval, een weinig sneeuw zou zyn gevallen Zy is, zooals altyd, in groot toilet, in het wit, want dat is de lie velingskleur van hem, die zoo aanstonds zal komen. Zy ziet rond, of allea wel in orde ls; de oourant in het boekenrek, de trie trac-doos open op het speeltafeltje; en vooral ziet zy er naar, of men er wel om gedacht heelt, voor zyn leuningstoel het bankje te plaatsen, waarop hy zyn eene been laat rusten, hy doet het nooit zonder zich te verontschuldigen! want de goede vriend heeft soms erg van de jicht te ïyden. Alles is, zooals het behoort. Zy trekt een van haar handschoenen uit, ontbloot een zachte, witte hand, waarop hy by zgn komst een kus zal drukken, zet zich in haar arm stoel en wacht Een oogenblik later, de pendule slaat juist halfnegen, wordt baron Palamedes, stipt op zyn tyd als naar gewoonte, door den livrei- knecht aangediend (Slot volgt).

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 1