N*. 15732 Dinsdag 6 Juni. A0. 1911. feze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. Uit de „Staatscourant*. FEUILLETON. Hoes» eigen schuld. DAGBLAD PRIJS DER AD VERTEN TIEN Van 18 regels ƒ1.06. Iedere regel meer 0.17J. Grootere letters naar plaatsruimte. - Kleine advertentiên ran 30 woorden 40 Oentseontant) elk dental woorden meer 10 Oente. Voor het inoaeseeren wordt 0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oentej per 3 maanden 2 f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn 1.30. Franco per post1.65. Mond- en klauwzeer. Koken der melk. Dé Gezondheidscommissie te Leiden meent Wederom te moeten waarschuwen tegen het gevaar, dat het gebruik van rauwe of on,-, gekookte melk veroorzaken kan. Zii doet dit naar aanleiding van het feit-* dat in de omgeving dezer gemeente vele ge-, yailen van mond- en klauwzeer zijn waar genomen. Zij raadt een ieder aan de melk voer het gebruik minstens 5 minuten te koken. De Gezondheidscommissie: L. .VAN ITALLIE, Voorzitter. J. POHLMANN, Secretaris. Leiden, 2 Juni 1911. Inschrijving van leerlingen voor de openbare scholen der le en 2e klasse. Burgemeester en Wethouders van Leiden; gelet op artikel 6 der Verordening van 2-5 Januari 1894, regelende de inwendige inrich ting der scholen, do toelating en het ont slag der leerlingen (Gemeenteblad No. 5 yan dat jaar) brengen ter algemeene kennis: lo. dat tot het doen inschrijven van leer lingen voor de openbare scholen der 1ste en 2de klasse, gelegenheid zal gegeven worden van den 7den tot en met den l7den Juni e.k., dagelijks (den Zondag uitgezonderd), van des voor- middags half negen tot negen uren, en op Maandag, Dinsdag. Donderdag en Vrijdag borenuien van half twee tot twee uren des namiddags en wel: voor de Jongensschool 1ste klasse, in bet schoolgebouw aan de Aalmarkt; voor de Meisjesschool 1ste klasse, in het schoolgebouw aan de Boommarkt; voor de Jongensschool 2de klasse, in het I schoolgebouw aan de Pieterskerkstraat; voor de Meisjesschool 2de klasse, in het schoolgebouw aan de Breestraat; voor de scholen 2de klasse voor Jongens en Meisjes, in de schoolgebouwen aan Je Oude Vest en aan de Heerenstraat; 2o. dat bij de inschrijving het bewijs van geboorte-insehrijving moet worden vertoond. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris.- Leiden, 31 Mei 1911. Verkiezing. De Burgemeester van Leiden, Gelet op de artt. 7 en 9 der Gemeente wet en de artt. 1 en 3 van het Koninklijk Besluit van den östen Mei 1897, zooals het is gewijzigd bij dat van 10 Januari 1901; Brengt ter algemeene kennis, dat de ver- biezing candidaatstelling) van tien le den van den Gemeenteraad, als 3 in het eerste, 4 in het tweede en 3 in het derde kiesdistrict zal plaats hebben op Dinsdag 27 Junia s., en dat door Burgemeester en Wethou ders is bepaald, dat de stemming zoo die noodig mocht blijken, zal geschieden op Dinsdag 4 Juli en de eventueele her stemming op Donderdag 13 Juli d. a. v. Het eerste kiesdistrict bevat de wijken I, III, IV, VTJ en XI en Je stemJistricten I, III en IV, het tweede de wijken II, V, IX en XII en de stemdi strict en II, V, VIII en X en het derde de wijiken VI, VIII en X en de stemdistricten VI, VII en IX. Op den dag der verkiezing (27 Juni) kun nen bij hem, Burgemeester, ten Raadhuize van des voormiddaga negen tot des na middags vier uren opgaven van candida- ten worden ingeleverd. Deze opgaven moeten inhouden de na men, de voorletters en de woonplaatsen van de candidaten en onderteekend zijn voor die voor het 1ste kiesdistrict door ten minste 40 kiezers, voor die voor het tweede kiesdistrict door ten minste 40 kiezers en voor die voor het derde kiesdistrict door ten minste 35 kiezerB, bevoegd tot deelne ming aan de verkiezing, waarvoor de inle vering geschiedt. De inlevering der opgaven moet per soonlijk genlieden door een cf meer per sonen, die aeze hebben onderteekend, ter wijl de tot invulling bestemde formulieren yan deze opgaven kosteloos ter Secretarie veiferijgbrir zullen worden gesteld gedu rende 14 dagen vóór en op den dag der ver kiezing. De Burgemeester voornoemd, N. O. DE GIJSELAAR. Leiden, 6 Juni 1911. Leiden, 6 Juni. Tegen inwilliging van het verzoek van den heet* S. Douma, om eervol ontslag als keuringsvcoairts, tevens adjunct-directeur van het Openbaar Slachthuis, tegen 15 Juni, wegens zijn benoeming tot Veearts-hoofdkeur meester aan het Openbaar Slachthuis te 's-Gravenhage, bestaat geen beswaar. Evenmin» tegen het verzoek van den heetr H. Middendorp, om met ingang van 1 Sep tember 1911, eervol ontslag uit zijn be trekking van onderwijzer aan de openbare school der 3de klasse No. 1 alhier, wegens zijn benoeming bij het o. 1. o. te Utrecht. Noch tegen herfc verzoek van den héér M. J. Priem», om eervol ontslag uit zijn In trekking van ondorwijzier mét verplichte hoofdakte aan de opönb. school 3de klasse No. 8, aan de Mednsastraat alhier, met 1 Sept.^ ook wegens zijn benoeming als on derwijzer te Utrecht. Ook wordt in overweging gegeven gun.- stig te beschikken op het vér'zoek van. mej. M. J. Theijssen, om eervol ontslag uit haar betrekking van 2dé onde!rwijzere9 in de hand werken aan de openbar© school der 3de klasse No. 4 alhier, met ingang van 1 September 1911, met toekenning van pensioen. Onder overlegging van het verzoek van den heccr H. H. Breaming, om ontslag uit zijne betrekking van leeraar in do Hoog- duitsche taal aan het Gymnasium alhier, én van de daaromtrent ingewonnen adviezen van het College van Curatoren van het Gymnasium en van den Inspecteur der Gymnasia, geven B. en .Ws. in overweging aan adressant dat eervol ontslag te ver- leenen en zulks overeenkomstig het gevoelen van Curatoren met ingang van 1 Septem ber 1911 en onder da^ukbetuiging voor de vele diensten, door hem in genoemde betrek king bewezen. Curatoren spreken echter nog van een ont slag „op de meest eervolle wijze." Na ernstige en langdurige ongesteld heid den Eersten Kerstdag moest zijn- eerw. zijn dienstwerk staken. kon de oudste predikant bij de Ned.-Herv. Gem. alhier, ds. J. J. van der Lip, des morgens van den Eersten (Pinksterdag weer voor de Gemeente optreden* en wel in de Oosfcer- kerk. De herstelde leeraar dankte de Gemeente voor de warme belangstelling, hem tijdens zijn ziekte betoond, en zijn huisdokter voor diens zorgvuldige behandeling alsook de predikanten, die in zijn predikdiensten hadden voorzien, en aan hen, die hem zoo zorgvuldig hadden verpleegd. In de voor naamste plaats wees hij er eohter op, dat 't God was, dio hem ook nu weer doorgehol pen en opgericht had. Na de Pinksterpredikatie zong de schare den geliefden herder en leeraar toe Psalm 134: 3, waarna zijneerw. haar wzooht aan te heffen Psalm 72 11. De jaarlijkeohe Zendingsdag van de classis Leiden der Geref. Kerken zal den 2den Augustus a. s. te Sassenheim, op het landgoed ,,Ter Leede" gehouden worden. Als sprekers hopen op te treden de predi kanten Alting, van Voorschoten; Bouwman, van Hazerswoude, J. J. Impeta, van Kat- wijk-aan-Zee; J. Kouwenhoven, van Lei den; Kuiper, van Delft; It. J. W. Rudolph, van Leiden; dr. Scheurer, van Ermelo, en J. H. Woudstra, van Leiderdorp. De Commissaris der Koningin in Zuid- Holland heeft benoemd tot lid van de ge zondheidscommissie, waarvan de zetel is te Bodegraven, de heer L. Tol Jnr., architect te Boskoop. Beroepen is bij de Chr.-Geref. Kerk te Bajnsburg ds. P. de Groot, te Noordeloos. Bedankt is voor het beroep naar de Geref. Kerk te Koudekerk door ds. T. Gerber, te Winsum (Gr.) De 1ste luit. G. A. de Vos, van hot 4de reg. infanterie te Delft, is voor onbe- paalden tijd gedetacheerd bij de normaal- schietschool te 's-Gravenhage. En van de meest bekende geneeskundi gen in Rotterdam, dr. F H. Schreve, de geneesheer-directeur van de gemeent3- ziekenhuizen, heeft gisteren zijn zilveren feest als geneesheer gevierd. De feestvie rende heeft van vele zijden blijken van be langstelling en sympathie ontvangen. In het Ziekenhuis zullen de zusters hé- denavond dr. Schreve's zilveren feest nog eons in intieraen kring herdenken, waarbij de jubilaris en zijn eohtgenoote tegenwoor dig zullen zijn. Een ontwerp van wet tot herziening van de Ongevallenwet is naar de Tweede Kamer verzonden. Naar verluidt, zou, met wijziging van het aanvankelijke voornemen, een kort be zoek van president Fallières aan 's-Graven hage, op den tweeden dag van zijn verblijf hier te lande, nog niet geheel zijn buitenge sloten. Naar gemeld wordt, zal bij gelegenheid van het bezoek van den president der Fransohe Republiek aan Den Haag, even als bij het bezoek van het Belgische Ko ningspaar te Amsterdam, een groote mili taire taptoe worden gegeven. De gewone audiëntie van den minister van financiën zal op Donderdag 8 dezer niet plaats hebben. LISSE. Gisteren beeft de muzidkvereeni- ging Eensgezind" een goed geslaagden boottocht gehouden met een der booten van de Maatschappij W. Bus, te Haarlem, naar h:t eiland Marken. KATWIJK AAN DEN RIJN. Gisterna middag had een der nieuwe conducteurs van de stoomtram, blijkbaar nog niet geheel vertrouwd met de gevaarlijke ijzeren palen langs de baan, het ongeluk met één daar van in aanraking te komen. Door den hoer J. Hueting, arta alhier, werd de man, wiens schouder en heup met het ijzeren gevaarte hadden kennis gemaakt, onderziocht en ver bonden en bleek, dat het ongeval zeer waar schijnlijk geen ernstige gevolgen zal heb ben. Hoewel natuurlijk eenigszins pijnlijk, kon hij blijven loopen en zal na een paar dagen rust wel weder dienst kunnen doen. KATWIJK-AAN-ZEE. Tot ouderling bijl de Ned.-Herv. Gem. alhier is verkozen in de vacaturè K. v. d. Plas de heer J. Barn- hoorn, oud-ouderling bij voornoemde Ge meente. NOORDWlJK. Gravin Van Limburg Sti- rum Noordwijlk heeft aan de armvaders van alle gezindten opgave gevraagd van het aantal armen. Zij wenscht een bedeeling te doen houden aan de armen van alle ge zindten. De „blijde inoomste" heeft haar ongetwijfeld aangenaam getroffen. NOORDWIJKERHCUT. Zaterdagavond vergaderde in café „Heilsbergen" de afd. Noordwijkerhout van 't Hollandsoh Bloem- bollenkweekers-Genootschap (H. B.-G.) Aan de orde was de verkiezing van een voorzitter. Wegens het bedanken van den heer B. C. Vos was de af deeling reeds eenigen tijd zonder voorzitter. In een vorige vergadering was men er niet in ge slaagd een voorzitter te verkrijgen, daar de benoemden steeds bedankten. Thans was men eenigszins gelukkiger. De heer D. Warmerdam verklaarde het voorzitterschap voor een jaar te willen aanvaarden, maar wilde geen permanente benoeming aannemen. Daarna deed de secretaris verslag van den toestand van het gewas. Deze was over 't algemeen matig te noe men, voornamelijk wat betreft'hyacinten en tulpenalleen de dubbele soorten waren beneden het middelmatige. Tot afgevaardigden naar de algemeene vergadering tot het maken der prijsraming werden benoemd de heeren N. Mooyman, en W. J. Guldemond, plaatsvervanger, voor hyacinten. Voor de prijsraming der tulpen de hee ren H. Langeveld en E. Oostdam Jb.zn. (plaatsvervanger) RIJNSBURG. De burgemeester dezer gemeente de heer R. van Ham, heeft zioh met zijn eohtgenoote voor twaalf dagen met verlof buiten de gemeente begeven. SASSENHEIM. Den tweeden Pinkster dag is op het buitengoed „Ter Leede", al hier, een openlucht-meeting gehouden voor,' geheel-onthouding. Zes verschillende spre kers behandelden het alcoholvraagstuk en werden aandachtig door het niet zeer tal rijke publiek gevolgd. Het fanfare-korps „Crescendo" begeleid de de zangnummers. ZEVENHOVEN. Zaterdagavond beefl een ernstige vechtpartij plaats gehad tus- schen L. V., uit Zevenhoven, en v. D., uit Korteraar, gemeente Ter-Aar, in een café 't Was bij uitbetaling van loon- V. wertj zoo met een flesch tegen het hoofd gesl> gen, dat een slagader werd geraakt; hij hac: veel bloedverlies. Per rijtuig werd hij be wusteloos naar Aarlanderveen vervoerd, alwaar het eerste verband werd gelegd door dr. Maats, en daarna naar Zevenho ven, naar zijn huis vervoerd, alwaar hij door dr. v. Schouwen verder werd behan deld. Bij Kon. besluit is benoemd tot officier in de orde van Or an je-Nassau, S. Verha gen, met 1 Juli eervol ontslagen griffier bij het kantongerecht te Heusden; aan F. C. Simon, geboren te Gronav (Duitschland), vergunning verleend tot hel geven van lager onderwijs, mits hij overi gens aan de daartoe bij de wet gevorderde vereischten voldoe; met ingang van 12 dezer, de kapitein ter zee W. D. H- baron van Asbeck eervol ont heven van de betrekking van common dar.* van het Koninklijk Instituut voor ds ma- rin3 te Willemsoord en directeur van h^t onderwijs aldaar, en tijdelijk me£ de waar neming dier betrekking belast de luit. tor, zee lste kl. M. Schoo, offioier-ihstructeur bij voormeld instituut. Bij resolutie van den minister van ko loniën, rijn G. A. Sluis, F. H. la Orol*:, P. Hoahstenbach, A. J. G. M. Geldens en T. van den Bout ter beschikking van de:> Gouv.-gen. van NecL-Indïë gesteld, ten ©ia de te worden geplaatst als tijdelijk ondcrop- zichter bij den dienst der Staatsspoorw\> gen, alsmede A. Bakker, P. J. Plaatsman en F. Th. Hoogvelt, om te worden benoemd tot onderwijzer der derde klasse bij hen openbaar Europeeeoh lager onderwijs daar te lande. Algemeen eereteeken vog(> belangrijke krijgsverriohtin gen. Bij Kon. besluit van 19 Mei is bepaald, dat een algemeen eereteeken voor belang rijke krijgsverrichtingen wordt toegekend aan allen, die hebben deelgenomen aan dr krijgsverrichtingen I. op Bali van en met 14 September tc, en met 27 October 1906 en van en met 27 April tot en met 2 Mei 1908 op Timor van en met 30 Augustus 1905 tot en met 1 Maart 1908; op Soemba van en met 10 Maart 1906 tot en met 15 December 1909; op Soembawa van en met 17 Februari tot en met 14 April 1909, en op Flores van en met 1 Maart tot en met 1 October 1909; II. in het gouvernement Atjeh en ondcr- hoorigheden gedurende het tijdvak 1 Janu ari 1906 tot ultimo December 1910.. 18) 0p een mooien dag In Maart, do sneeuw klokjes en krokussen staken reeds voorbarig ihun fjjne kopjes uit de ontdooiende aarde, de.dames Wusterode naarLanke. Heil» lekende uit, dat haar huwelyk reeds over vier ffeken sou plaats vinden. Dan ging zjj weg, H« wereld ln, waarvan i(j nog nleia afwist, ia wanneer zy in Lanke waren, moeit zy iet slot altyd vol gasten hebben; dan zou .iet leven wel draaglijk worden. Neen, zij zag fiet tegen de toekomst op, wolke de macht Jezat, het geheele verleden uit te wleschen (Vfimneer alios maar eerst voorbij was, hst bouwen, het weggaan uit het ouderlijk huis Wanneer Hulda von Zenkow maar geene (waasheden op do bruiloft uithaalde en Jobst plet op het denkbeeld kwam een elndeloozb Quadrille te organlseeren. In Lanke trof men barones Raden aan Zj) 'Me zelve modehelpen aan de laatete toobe- eldselen voor een waardige ontvangst der ileuwe meesteres. De vertrekken boven wa- •n reeds klaar. De witte kleedkamer met het Ichtllla tapijt en zijden portières bracht Hel- t In verrukking. Daarnaast de lichtblauwe adkamer en aan den anderen kant het lichte, toote slaapvertrek: een warme rose tint lag s»r over alles. De deuren naar het balkon inden wjjd open, de fijne kanten gordijnen orden zaoht door een koel, frisch windje ken en weer bewogen, herald Wilke troonde zjjn verloofde mede ftsr het halkon. Hy had boomen laten kap pen en wilde baar nu het vrye uitzicht op de zee toonon; de blik kon nu ook onbelemmerd tot aan het beukenwoud in het veraohiet reiken. „Wanneer de wind uit't Noorden komt, hoort gij het bruisen van de zee", zelde hl). Toen zy weer in de kamer terugkeerden, hadden de beide damos die reeds verlaten. Langzaam liepen zy over het mollige tapyt en plotBellng boog de man zich naar het meisje toe en fluisterde ontroerd: „Zal het je hior ook bevallen?" Zy stonden voor den grooten spiegel, welken al de uitgelezon pracht van de kamer terruggaf. „Maar, Gerald, dot ls Immers als voor een vorstin," zy keek hem glimlachend aan. Nu braken de by Gerald Wilke sinds maanden teruggedrongen gevoelens en wenschen zich baan.Hy trok haar tot zich en kuste haar zonder ophouden in verterendehartetocht. Zy verweerde zioh, maar haar tegenstond stuitte af op de kracht van zyn armen. Toen hy haar losliet, zag by in een bleek, ontsteld gelaat met eombcr vlammende oogen. En opeens snelde zy de kamer uit, rende de trap af en bet pork in. Een gevoel van afkeer jegens Wilke vervulde haar; alles in haar kwam in verzet by hel denkbeeld haar leren aan zyn zyde te mooten doorbrengen. En zy verafschuwde zichzelve, dat zy Wilke had aangemoedigd baar zyn hand aan te bieden. Thuis op haar kamer gekomen, beschouwde z|j met een pijnlyken glimlach haar witte bruids japon, welke zy moest passen, en staarde vol ontzetling naar het groote étui, hetwelk haar moeder hoor toehleld: op wit fiuwoel lag hot collier van turkeoizon en diamanten, dat Gerald Wilke eens, verrukt van baar blonde Bohoonheid voor baar had bedacht. Zy werd mager, haar oogen kregen een koorts- achtigen glana en bear trotscbe mondhoeken trokken naar beneden. Baar handen tastten onrustig rond en baar gang werd vermoeid byna slepend. Buiten vierde de lente haar opetandingsfeest. Op velden en akkers beerschte groote bedryrlg- heid. Een groen waas lag over het park en perkon met vergeet-my-nietjes prykten in het ultsprietende gras. De spreeuwen tjilpten voor de ramen en de zwaluwen keerden in hun nesten terug. Het was op een zonnigen dag, een week vódr het huwelyk, toen Hella den weg naar de duinen insloeg. Ondanks haar toenemende vermoeidheid maakte zy lange wandelingen door veld en bosch, waarop haar slechte een groote, gele dog vergezelde. Slechts geen mcnschen om zich heen, die vragen konden, hoe zji het maakte. Zwygond en ernstig liep het groote dier naast haar, een goede motge zel voor haar en haar verdriet. Zy had gisteren gehoord, dat hy terugge komen was, zeker gezond en monter; zy was vergetenVergeten, vergeten. Maar dat kon zy niet. De schaamte dieet haar het bloed naar de wangen, de trots verzette zich er tegen, maar dat hielp alles niets; als een kring draaide zich alles, de geheele wereld om dat eonol Zy koestorde vrees voor Wilke, zy keek hem smeekend ann, wanneer hy kwam, en hy was haar nooit weer met teeder heden lastig gevallen. Maar later dat voel de zy zou by zpn rechten iatsn gelden 1 Zy liep haastiger, alsof zy haar gedaohten zou kunnen ontloopen. Een vrachtwagen met zakken zaad ratelde haar voorby. De men- achen groetten eerbiedig. Ja, die verheugden zich ook reeds op haar huwelyk. Van uit het dorp klonk het lulden voor den vesper. Of eeD pastoor reeds zjjn toespraak bestudeerde en of hy zooveel van trouw en liefde zou spreken sis by Gertrude? Welke dwaze, waanzinnige gedachten 1 Daar was eindoiyk het bosch 1 En spoedig stond zy op de duinen. De zee ruischte en schuimde over het strand en knabbelde aan het duinzand. Luid en bruisend kwam golf op golf aanzetten. De wind speelde met Helia's kleeren. Ginds aan dsn horizon was de ducht purpur-goud- kleurig; een teil zette er koers naar en ver dween. In snikken uitbarstend, breidde Hella haar armen uit Een sprong on alles was voorby. Neen, dat kon zy niet. Zy week ontsteld ach teruit en leunde tegen een ontluikenden boom aan. Het loeien der zoe verdoofde elk ander geluld en daardoor had zy geen voet stappen gehoord, totdat h y voor haar Btond, als uit den grond verrezon. Vol sprakeloos medeiyden beschouwde hy haar. „Zyt gy zoo zwaar gestraft 1" ging het hem door het hoofd. „RudigerI" Een kreet, die bevend door de stilte klonk. „Ik dacht dat gy reeds getrouwd waart en nu hoor Ik, dat dit nog gebeuren moet," zeide hy geheel onverschillig, achtelooB, zooals men van de een of andere onbelangryke gebeurtenis epreekt. Zyn stem zweepte den ouden trots weer op, „Dat lange uitstel is op mama's verlangen," antwoordde zy. Hy keek haar glimlachend aan. Daarop nam hy zyn geweer van den schouder en zette dat tegen eon boom, tusschen hen belden, als een scheidsmuur. „Ik wilde een havik schieten, mear lk trof hem nletl" zelde Rudiger. Hella vermeed zyn blik en staarde naar de zee. Haar geheele wezen kwam in oproer. Ja, hy was kalm, kon zelfs glimlachen lOver baar natuuriyk, die slok en ellendig was ge worden, terwyi hy knap en gezond zioh aan zyn genoegens wydde. Haar oogen vulden zich met toornige tranen. En verder werkten haar gedachten. Hy wist ook, dat zyn woord in vervulling was gekomen: „In zyn armen zult gy aan myn kussen deDkenl" Dat alles bedacht zy, terwyi hy glimlachte. Zy wilde geen medeiyden zien; zy zag slechts hoon. Waarom ging hy niet? Maar hy bleef om baar te zion lyden 1 En wanneer Gerald nu kwam, zy ontmoetten elkaar lmmera zoo dikwyis hier boven? haar verloofde kende immere zoo goed haar lievelingeplekjes wanneer hy kwam, dan zou Rudiger nog biyvon om haar to zien lyden. Rudiger keek haar van ter zydo aan. Dus nog niet te laatl En zy leed om hem 1 Wat moest hy doen? Maar moest hy niet afwachten? Zy, slechts zy alleen kon het bevrydende woord nog spreken? Zy moest tot liom komen of haar liefde was niet zoo groot, als by hoopte. Zy behoefde immers slechts zyn naam uit te opreken, haar handen uit te steken 1 Wat achter hen lag, wildo hy vergeten. Hy wa3 daartoe bereid, ofschoon de bitterheid over haar handel- wyze hem nog dlkwyia zou overvallon, de recht matige toorn over don ellendigen, langen lydenstydi Maar ter wille van dit bleeke, ver moeide gezichtje wilde hy vergeten. Langzaam deed hy een paar stappen naar voren, naar den kant der helling, en keek in de schuimende golven. Zy zag hem voor zich etaan, trotsch en zeker, zooals in vroeger dagen. Hy had niete verloren; slechts sy, zy alleen. Steeds zou zyn vernederende handelwyzo haar op het gemoed branden en steeds zou zy verlangen naar zulk eon nieuwe, zoete smart. ISlot volgt).

Leidsch Dagblad | 1911 | | pagina 1